2020»

Tour Bitwa Warszawska 1920

(2.2)
2020»Stage 4 (Final)»PłockPłońsk(151km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0013
RIESEBEEK OscarAlpecin-Fenix
27Alpecin-Fenix753:33:12
25+0:37143
PATERSKI MaciejWibatech Merx 7R
33Wibatech Merx 7R320:43
0:43
316+0:5236
NEUMAN DominikElkov - Kasper
24Elkov - Kasper11,,
0:43
414+0:50172
MANDRYSCH JohnP&S Metalltechnik
23P&S Metalltechnik,,
0:43
56+0:3841
STOSZ PatrykVoster ATS Team
26Voster ATS Team,,
0:43
611+0:4916
MEISEN MarcelAlpecin-Fenix
31Alpecin-Fenix,,
0:43
744+10:09234
PERRY BenjaminIsrael Cycling Academy
26Israel Cycling Academy,,
0:43
89+0:4774
VAN DIJKE TimJumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team,,
0:43
97+0:4583
RUEGG TimonSwiss Racing Academy
24Swiss Racing Academy,,
0:43
108+0:451
BANASZEK AdrianMazowsze Serce Polski
26Mazowsze Serce Polski,,
0:43
114+0:37105
VAN DE PAAR JarneLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U23,,
0:43
1221+1:5772
VAN VEENENDAAL HiddeJumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team,,
0:43
1326+5:3813621Bike Aid,,
0:43
142+0:2912
LEYSEN SenneAlpecin-Fenix
24Alpecin-Fenix,,
0:43
1512+0:4931
BÁRTA JanElkov - Kasper
35Elkov - Kasper,,
0:43
1620+1:27216
TOUDAL EmilBHS - PL Beton Bornholm
24BHS - PL Beton Bornholm,,
0:43
1710+0:47101
APERS RubenLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U23,,
0:43
1813+0:49106
VANHOOF WardLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U23,,
0:43
1924+3:5781
LÜTOLF YvesSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy,,
0:43
2015+0:5156
MAAS JanLeopard Pro Cycling
24Leopard Pro Cycling,,
0:43
213+0:364
BERNAS PawełMazowsze Serce Polski
30Mazowsze Serce Polski,,
0:43
2222+2:0571
PLUIMERS RickJumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team0:47
0:47
2317+0:58254
NIKITIN MatveyVino - Astana Motors
28Vino - Astana Motors,,
0:47
2418+1:03104
SWEENY HarryLotto - Soudal U23
22Lotto - Soudal U230:55
0:55
2519+1:18194
STOCKMAN MichielTeam SKS Sauerland NRW
24Team SKS Sauerland NRW1:06
1:06
2623+2:1314
GAZE SamuelAlpecin-Fenix
24Alpecin-Fenix1:20
1:20
2725+4:05241
MARCHIORI LeonardoNTT Continental Cycling Team
22NTT Continental Cycling Team1:42
1:42
2832+6:38103
MARIT ArneLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U233:52
3:52
2959+13:28176
ASCHENBRENNER MichelP&S Metalltechnik
20P&S Metalltechnik4:07
4:07
3043+9:5552
MACIEJUK FilipLeopard Pro Cycling
20Leopard Pro Cycling4:59
4:59
3164+15:0546
CIEŚLIK PawełVoster ATS Team
34Voster ATS Team5:32
5:32
3255+12:18102
GRIGNARD SébastienLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U235:38
5:38
3341+9:245
KUREK AdrianMazowsze Serce Polski
32Mazowsze Serce Polski,,
5:38
3475+18:5266
JOHANNINK JelleSensa - Kanjers voor Kanjers
23Sensa - Kanjers voor Kanjers5:45
5:45
3539+7:4462
GADEMAN SamSensa - Kanjers voor Kanjers
20Sensa - Kanjers voor Kanjers,,
5:45
3657+12:2764
TEN BOSKE KarsSensa - Kanjers voor Kanjers
19Sensa - Kanjers voor Kanjers,,
5:45
3753+11:49195
STOCKMAN AbramTeam SKS Sauerland NRW
24Team SKS Sauerland NRW,,
5:45
3834+6:58243
BROWN ConnorNTT Continental Cycling Team
22NTT Continental Cycling Team,,
5:45
3968+16:02114
SCHMIEDEL SebastianLKT Team Brandenburg
23LKT Team Brandenburg,,
5:45
4081+26:40213
JENSEN Frederik IrgensBHS - PL Beton Bornholm
21BHS - PL Beton Bornholm,,
5:45
4178+19:50116
WEBER PhilipLKT Team Brandenburg
22LKT Team Brandenburg,,
5:45
4260+13:29231
GOLDSTEIN EdoIsrael Cycling Academy
20Israel Cycling Academy,,
5:45
4365+15:0955
LINDGREN EmilLeopard Pro Cycling
20Leopard Pro Cycling,,
5:45
4449+11:32246
ABREHA Negasi HayluNTT Continental Cycling Team
20NTT Continental Cycling Team,,
5:45
4528+5:54236
DAVIDZON LahavIsrael Cycling Academy
20Israel Cycling Academy,,
5:45
4637+7:1332
ZAHÁLKA MatějElkov - Kasper
26Elkov - Kasper,,
5:45
4777+19:43115
TAEBLING PaulLKT Team Brandenburg
20LKT Team Brandenburg,,
5:45
4848+11:196
PAWLAK TobiaszMazowsze Serce Polski
24Mazowsze Serce Polski,,
5:45
4936+7:1145
MURIAS JakubVoster ATS Team
22Voster ATS Team,,
5:45
5030+6:2173
VAN DIJKE MickJumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team,,
5:45
5142+9:3313129Bike Aid,,
5:45
5231+6:3734
OTRUBA JakubElkov - Kasper
22Elkov - Kasper,,
5:45
5354+12:1682
RUEGG LukasSwiss Racing Academy
23Swiss Racing Academy,,
5:45
5445+10:37212
RAHBEK MadsBHS - PL Beton Bornholm
24BHS - PL Beton Bornholm,,
5:45
5546+10:41111
BANUSCH RichardLKT Team Brandenburg
22LKT Team Brandenburg,,
5:45
5635+7:0713220Bike Aid,,
5:45
5780+24:0913440Bike Aid,,
5:45
5838+7:4115
BENOIST AntoineAlpecin-Fenix
21Alpecin-Fenix,,
5:45
5982+27:47251
ASTAFYEV StepanVino - Astana Motors
26Vino - Astana Motors,,
5:45
6029+6:0544
GRABIS MateuszVoster ATS Team
25Voster ATS Team,,
5:45
6151+11:44173
LINDNER TomP&S Metalltechnik
18P&S Metalltechnik,,
5:45
6233+6:55174
OELKE TimP&S Metalltechnik
19P&S Metalltechnik,,
5:45
6350+11:40175
NOLDE TobiasP&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik,,
5:45
6427+5:50126
ZAMBELLI SamueleIseo Serrature - Rime - Carnovali
22Iseo Serrature - Rime - Carnovali,,
5:45
6558+12:43123
FURLAN MatteoIseo Serrature - Rime - Carnovali
21Iseo Serrature - Rime - Carnovali,,
5:45
6640+9:00192
HODAPP JohannesTeam SKS Sauerland NRW
20Team SKS Sauerland NRW,,
5:45
6763+15:02171
JÄGELER RobertP&S Metalltechnik
24P&S Metalltechnik,,
5:45
6852+11:4876
BALLERSTEDT MauriceJumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team5:55
5:55
6962+14:4754
HEIDERSCHEID ColinLeopard Pro Cycling
22Leopard Pro Cycling,,
5:55
7066+15:11235
ÁVILA EdwinIsrael Cycling Academy
30Israel Cycling Academy8:22
8:22
7161+13:45121
BALLABIO GiacomoIseo Serrature - Rime - Carnovali
22Iseo Serrature - Rime - Carnovali8:49
8:49
7272+16:38154
AUGUSTIN HannesKED - Stevens Radteam
23KED - Stevens Radteam10:22
10:22
7371+16:3153
HALLER PatrickLeopard Pro Cycling
23Leopard Pro Cycling,,
10:22
7479+20:48244
BOBBO RiccardoNTT Continental Cycling Team
21NTT Continental Cycling Team11:01
11:01
7556+12:26125
BERTONE FilippoIseo Serrature - Rime - Carnovali
23Iseo Serrature - Rime - Carnovali,,
11:01
7685+33:04255
PRONSKIY DaniilVino - Astana Motors
20Vino - Astana Motors,,
11:01
7783+32:2013531Bike Aid,,
11:01
7870+16:29156
HÄHNEL FrederikKED - Stevens Radteam
24KED - Stevens Radteam,,
11:01
7969+16:07124
MANTOVANI SebastianoIseo Serrature - Rime - Carnovali
21Iseo Serrature - Rime - Carnovali,,
11:01
8074+17:0375
RYAN ArchieJumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team,,
11:01
8147+11:08232
BEN MOSHE YuvalIsrael Cycling Academy
21Israel Cycling Academy,,
11:01
8273+16:5642
JANISZEWSKI SylwesterVoster ATS Team
32Voster ATS Team,,
11:01
8376+19:34225
LODERER TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang
29Team Hrinkow Advarics Cycleang15:08
15:08
8467+15:29144
SZOSTKA PawelWibatech Merx 7R
22Wibatech Merx 7R,,
15:08
8584+32:35152
GEBAUER OskarKED - Stevens Radteam
21KED - Stevens Radteam17:01
17:01
8687+41:59153
PLAMBECK PhilippKED - Stevens Radteam
22KED - Stevens Radteam,,
17:01
8786+38:2663
HEZEMAN RickSensa - Kanjers voor Kanjers
19Sensa - Kanjers voor Kanjers,,
17:01
DNF84
SCHIR ThérySwiss Racing Academy
27Swiss Racing Academy-
DNF86
VOGEL AlexSwiss Racing Academy
21Swiss Racing Academy-
DNF141
BOGUSLAWSKI MarceliWibatech Merx 7R
22Wibatech Merx 7R-
DNF146
RUDYK BartoszWibatech Merx 7R
21Wibatech Merx 7R-
DNF162
MOVANG BenjaminTeam Synch - Giant
19Team Synch - Giant-
DNF164
HENNEBERG MagnusTeam Synch - Giant
19Team Synch - Giant-
DNF166
LINDQUIST Christian IngemannTeam Synch - Giant
23Team Synch - Giant-
DNF193
MÜNSTERMANN PerTeam SKS Sauerland NRW
21Team SKS Sauerland NRW-
DNF214
GUDNITZ JoshuaBHS - PL Beton Bornholm
18BHS - PL Beton Bornholm-
DNF221
EICHINGER DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang
24Team Hrinkow Advarics Cycleang-
DNF223
HOFER AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang
29Team Hrinkow Advarics Cycleang-
DNF226
RAPP JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang
26Team Hrinkow Advarics Cycleang-
DNF242
ERIKSEN Frederik NyboNTT Continental Cycling Team
20NTT Continental Cycling Team-
DNF2
BANASZEK AlanMazowsze Serce Polski
22Mazowsze Serce Polski-
DNF33
KAŇKOVSKÝ AloisElkov - Kasper
37Elkov - Kasper-
DNF51
REKITA SzymonLeopard Pro Cycling
26Leopard Pro Cycling-
DNF85
THIÈRY CyrilleSwiss Racing Academy
29Swiss Racing Academy-
DNF113
WERNER FranzLKT Team Brandenburg
20LKT Team Brandenburg-
DNF145
BUDZINSKI TomaszWibatech Merx 7R
22Wibatech Merx 7R-
DNF161
ANDRESEN Andreas LundTeam Synch - Giant
22Team Synch - Giant-
DNF163
SØGAARD Kasper VibergTeam Synch - Giant
18Team Synch - Giant-
DNF165
NORDAL MattiasTeam Synch - Giant
18Team Synch - Giant-
DNF191
BALDINGER LukasTeam SKS Sauerland NRW
21Team SKS Sauerland NRW-
DNF196
BRAUN JulianTeam SKS Sauerland NRW
24Team SKS Sauerland NRW-
DNF215
MUFF FrederikBHS - PL Beton Bornholm
27BHS - PL Beton Bornholm-
DNF222
HATZ ChristopherTeam Hrinkow Advarics Cycleang
28Team Hrinkow Advarics Cycleang-
DNF224
KONCZER MichaelTeam Hrinkow Advarics Cycleang
26Team Hrinkow Advarics Cycleang-
DNF233
ABU-FARES SanedIsrael Cycling Academy
21Israel Cycling Academy-
DNF245
TESFATSION NatnaelNTT Continental Cycling Team
21NTT Continental Cycling Team-
DNF3
BANASZEK NorbertMazowsze Serce Polski
23Mazowsze Serce Polski-
DNF43
PARMA KrzysztofVoster ATS Team
33Voster ATS Team-
DNF61
BLOEM JorenSensa - Kanjers voor Kanjers
20Sensa - Kanjers voor Kanjers-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
113
RIESEBEEK OscarAlpecin-Fenix
27Alpecin-Fenix4025 10:43:29..
212
LEYSEN SenneAlpecin-Fenix
24Alpecin-Fenix30180:29
0:29
..
34
BERNAS PawełMazowsze Serce Polski
30Mazowsze Serce Polski25140:36
0:36
..
4105
VAN DE PAAR JarneLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U2320110:37
0:37
..
5143
PATERSKI MaciejWibatech Merx 7R
33Wibatech Merx 7R158,,
0:37
..
641
STOSZ PatrykVoster ATS Team
26Voster ATS Team1060:38
0:38
..
783
RUEGG TimonSwiss Racing Academy
24Swiss Racing Academy540:45
0:45
..
81
BANASZEK AdrianMazowsze Serce Polski
26Mazowsze Serce Polski33,,
0:45
..
974
VAN DIJKE TimJumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team320:47
0:47
..
10101
APERS RubenLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U2331,,
0:47
..
1116
MEISEN MarcelAlpecin-Fenix
31Alpecin-Fenix0:49
0:49
..
1231
BÁRTA JanElkov - Kasper
35Elkov - Kasper,,
0:49
..
13106
VANHOOF WardLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U23,,
0:49
..
14172
MANDRYSCH JohnP&S Metalltechnik
23P&S Metalltechnik0:50
0:50
..
1556
MAAS JanLeopard Pro Cycling
24Leopard Pro Cycling0:51
0:51
..
1636
NEUMAN DominikElkov - Kasper
24Elkov - Kasper0:52
0:52
..
17254
NIKITIN MatveyVino - Astana Motors
28Vino - Astana Motors0:58
0:58
..
18104
SWEENY HarryLotto - Soudal U23
22Lotto - Soudal U231:03
1:03
..
19194
STOCKMAN MichielTeam SKS Sauerland NRW
24Team SKS Sauerland NRW1:18
1:18
..
20216
TOUDAL EmilBHS - PL Beton Bornholm
24BHS - PL Beton Bornholm1:27
1:27
..
2172
VAN VEENENDAAL HiddeJumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team1:57
1:57
..
2271
PLUIMERS RickJumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team2:05
2:05
..
2314
GAZE SamuelAlpecin-Fenix
24Alpecin-Fenix2:13
2:13
..
2481
LÜTOLF YvesSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy3:57
3:57
..
25241
MARCHIORI LeonardoNTT Continental Cycling Team
22NTT Continental Cycling Team4:05
4:05
..
2613621Bike Aid5:38
5:38
..
27126
ZAMBELLI SamueleIseo Serrature - Rime - Carnovali
22Iseo Serrature - Rime - Carnovali5:50
5:50
..
28236
DAVIDZON LahavIsrael Cycling Academy
20Israel Cycling Academy5:54
5:54
..
2944
GRABIS MateuszVoster ATS Team
25Voster ATS Team6:05
6:05
..
3073
VAN DIJKE MickJumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team6:21
6:21
..
3134
OTRUBA JakubElkov - Kasper
22Elkov - Kasper6:37
6:37
..
32103
MARIT ArneLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U236:38
6:38
..
33174
OELKE TimP&S Metalltechnik
19P&S Metalltechnik6:55
6:55
..
34243
BROWN ConnorNTT Continental Cycling Team
22NTT Continental Cycling Team6:58
6:58
..
3513220Bike Aid7:07
7:07
..
3645
MURIAS JakubVoster ATS Team
22Voster ATS Team7:11
7:11
..
3732
ZAHÁLKA MatějElkov - Kasper
26Elkov - Kasper7:13
7:13
..
3815
BENOIST AntoineAlpecin-Fenix
21Alpecin-Fenix7:41
7:41
..
3962
GADEMAN SamSensa - Kanjers voor Kanjers
20Sensa - Kanjers voor Kanjers7:44
7:44
..
40192
HODAPP JohannesTeam SKS Sauerland NRW
20Team SKS Sauerland NRW9:00
9:00
..
415
KUREK AdrianMazowsze Serce Polski
32Mazowsze Serce Polski9:24
9:24
..
4213129Bike Aid9:33
9:33
..
4352
MACIEJUK FilipLeopard Pro Cycling
20Leopard Pro Cycling9:55
9:55
..
44234
PERRY BenjaminIsrael Cycling Academy
26Israel Cycling Academy10:09
10:09
..
45212
RAHBEK MadsBHS - PL Beton Bornholm
24BHS - PL Beton Bornholm10:37
10:37
..
46111
BANUSCH RichardLKT Team Brandenburg
22LKT Team Brandenburg10:41
10:41
..
47232
BEN MOSHE YuvalIsrael Cycling Academy
21Israel Cycling Academy11:08
11:08
..
486
PAWLAK TobiaszMazowsze Serce Polski
24Mazowsze Serce Polski11:19
11:19
..
49246
ABREHA Negasi HayluNTT Continental Cycling Team
20NTT Continental Cycling Team11:32
11:32
..
50175
NOLDE TobiasP&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik11:40
11:40
..
51173
LINDNER TomP&S Metalltechnik
18P&S Metalltechnik11:44
11:44
..
5276
BALLERSTEDT MauriceJumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team11:48
11:48
..
53195
STOCKMAN AbramTeam SKS Sauerland NRW
24Team SKS Sauerland NRW11:49
11:49
..
5482
RUEGG LukasSwiss Racing Academy
23Swiss Racing Academy12:16
12:16
..
55102
GRIGNARD SébastienLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U2312:18
12:18
..
56125
BERTONE FilippoIseo Serrature - Rime - Carnovali
23Iseo Serrature - Rime - Carnovali12:26
12:26
..
5764
TEN BOSKE KarsSensa - Kanjers voor Kanjers
19Sensa - Kanjers voor Kanjers12:27
12:27
..
58123
FURLAN MatteoIseo Serrature - Rime - Carnovali
21Iseo Serrature - Rime - Carnovali12:43
12:43
..
59176
ASCHENBRENNER MichelP&S Metalltechnik
20P&S Metalltechnik13:28
13:28
..
60231
GOLDSTEIN EdoIsrael Cycling Academy
20Israel Cycling Academy13:29
13:29
..
61121
BALLABIO GiacomoIseo Serrature - Rime - Carnovali
22Iseo Serrature - Rime - Carnovali13:45
13:45
..
6254
HEIDERSCHEID ColinLeopard Pro Cycling
22Leopard Pro Cycling14:47
14:47
..
63171
JÄGELER RobertP&S Metalltechnik
24P&S Metalltechnik15:02
15:02
..
6446
CIEŚLIK PawełVoster ATS Team
34Voster ATS Team15:05
15:05
..
6555
LINDGREN EmilLeopard Pro Cycling
20Leopard Pro Cycling15:09
15:09
..
66235
ÁVILA EdwinIsrael Cycling Academy
30Israel Cycling Academy15:11
15:11
..
67144
SZOSTKA PawelWibatech Merx 7R
22Wibatech Merx 7R15:29
15:29
..
68114
SCHMIEDEL SebastianLKT Team Brandenburg
23LKT Team Brandenburg16:02
16:02
..
69124
MANTOVANI SebastianoIseo Serrature - Rime - Carnovali
21Iseo Serrature - Rime - Carnovali16:07
16:07
..
70156
HÄHNEL FrederikKED - Stevens Radteam
24KED - Stevens Radteam16:29
16:29
..
7153
HALLER PatrickLeopard Pro Cycling
23Leopard Pro Cycling16:31
16:31
..
72154
AUGUSTIN HannesKED - Stevens Radteam
23KED - Stevens Radteam16:38
16:38
..
7342
JANISZEWSKI SylwesterVoster ATS Team
32Voster ATS Team16:56
16:56
..
7475
RYAN ArchieJumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team17:03
17:03
..
7566
JOHANNINK JelleSensa - Kanjers voor Kanjers
23Sensa - Kanjers voor Kanjers18:52
18:52
..
76225
LODERER TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang
29Team Hrinkow Advarics Cycleang19:34
19:34
..
77115
TAEBLING PaulLKT Team Brandenburg
20LKT Team Brandenburg19:43
19:43
..
78116
WEBER PhilipLKT Team Brandenburg
22LKT Team Brandenburg19:50
19:50
..
79244
BOBBO RiccardoNTT Continental Cycling Team
21NTT Continental Cycling Team20:48
20:48
..
8013440Bike Aid24:09
24:09
..
81213
JENSEN Frederik IrgensBHS - PL Beton Bornholm
21BHS - PL Beton Bornholm26:40
26:40
..
82251
ASTAFYEV StepanVino - Astana Motors
26Vino - Astana Motors27:47
27:47
..
8313531Bike Aid32:20
32:20
..
84152
GEBAUER OskarKED - Stevens Radteam
21KED - Stevens Radteam32:35
32:35
..
85255
PRONSKIY DaniilVino - Astana Motors
20Vino - Astana Motors33:04
33:04
..
8663
HEZEMAN RickSensa - Kanjers voor Kanjers
19Sensa - Kanjers voor Kanjers38:26
38:26
..
87153
PLAMBECK PhilippKED - Stevens Radteam
22KED - Stevens Radteam41:59
41:59
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-12
LEYSEN SenneAlpecin-Fenix
24Alpecin-Fenix 10:43:58..
22-105
VAN DE PAAR JarneLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U230:08
0:08
..
33-83
RUEGG TimonSwiss Racing Academy
24Swiss Racing Academy0:16
0:16
..
46▲274
VAN DIJKE TimJumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team0:18
0:18
..
54▼1101
APERS RubenLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U23,,
0:18
..
67▲1106
VANHOOF WardLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U230:20
0:20
..
78▲1172
MANDRYSCH JohnP&S Metalltechnik
23P&S Metalltechnik0:21
0:21
..
810▲256
MAAS JanLeopard Pro Cycling
24Leopard Pro Cycling0:22
0:22
..
911▲2104
SWEENY HarryLotto - Soudal U23
22Lotto - Soudal U230:34
0:34
..
1014▲4194
STOCKMAN MichielTeam SKS Sauerland NRW
24Team SKS Sauerland NRW0:49
0:49
..
1118▲7216
TOUDAL EmilBHS - PL Beton Bornholm
24BHS - PL Beton Bornholm0:58
0:58
..
1222▲1072
VAN VEENENDAAL HiddeJumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team1:28
1:28
..
1323▲1071
PLUIMERS RickJumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team1:36
1:36
..
1432▲1881
LÜTOLF YvesSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy3:28
3:28
..
1525▲10241
MARCHIORI LeonardoNTT Continental Cycling Team
22NTT Continental Cycling Team3:36
3:36
..
1635▲1913621Bike Aid5:09
5:09
..
175▼12126
ZAMBELLI SamueleIseo Serrature - Rime - Carnovali
22Iseo Serrature - Rime - Carnovali5:21
5:21
..
1813▼5236
DAVIDZON LahavIsrael Cycling Academy
20Israel Cycling Academy5:25
5:25
..
1917▼273
VAN DIJKE MickJumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team5:52
5:52
..
2020-34
OTRUBA JakubElkov - Kasper
22Elkov - Kasper6:08
6:08
..
2130▲9103
MARIT ArneLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U236:09
6:09
..
2221▼1174
OELKE TimP&S Metalltechnik
19P&S Metalltechnik6:26
6:26
..
2315▼8243
BROWN ConnorNTT Continental Cycling Team
22NTT Continental Cycling Team6:29
6:29
..
2424-13220Bike Aid6:38
6:38
..
2512▼1345
MURIAS JakubVoster ATS Team
22Voster ATS Team6:42
6:42
..
2627▲115
BENOIST AntoineAlpecin-Fenix
21Alpecin-Fenix7:12
7:12
..
2728▲162
GADEMAN SamSensa - Kanjers voor Kanjers
20Sensa - Kanjers voor Kanjers7:15
7:15
..
2833▲5192
HODAPP JohannesTeam SKS Sauerland NRW
20Team SKS Sauerland NRW8:31
8:31
..
2936▲752
MACIEJUK FilipLeopard Pro Cycling
20Leopard Pro Cycling9:26
9:26
..
3037▲7111
BANUSCH RichardLKT Team Brandenburg
22LKT Team Brandenburg10:12
10:12
..
319▼22232
BEN MOSHE YuvalIsrael Cycling Academy
21Israel Cycling Academy10:39
10:39
..
3241▲9246
ABREHA Negasi HayluNTT Continental Cycling Team
20NTT Continental Cycling Team11:03
11:03
..
3343▲10175
NOLDE TobiasP&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik11:11
11:11
..
3444▲10173
LINDNER TomP&S Metalltechnik
18P&S Metalltechnik11:15
11:15
..
3542▲776
BALLERSTEDT MauriceJumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team11:19
11:19
..
3646▲10195
STOCKMAN AbramTeam SKS Sauerland NRW
24Team SKS Sauerland NRW11:20
11:20
..
3749▲1282
RUEGG LukasSwiss Racing Academy
23Swiss Racing Academy11:47
11:47
..
3850▲12102
GRIGNARD SébastienLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U2311:49
11:49
..
3926▼13125
BERTONE FilippoIseo Serrature - Rime - Carnovali
23Iseo Serrature - Rime - Carnovali11:57
11:57
..
4051▲1164
TEN BOSKE KarsSensa - Kanjers voor Kanjers
19Sensa - Kanjers voor Kanjers11:58
11:58
..
4152▲11123
FURLAN MatteoIseo Serrature - Rime - Carnovali
21Iseo Serrature - Rime - Carnovali12:14
12:14
..
4262▲20176
ASCHENBRENNER MichelP&S Metalltechnik
20P&S Metalltechnik12:59
12:59
..
4356▲13231
GOLDSTEIN EdoIsrael Cycling Academy
20Israel Cycling Academy13:00
13:00
..
4438▼6121
BALLABIO GiacomoIseo Serrature - Rime - Carnovali
22Iseo Serrature - Rime - Carnovali13:16
13:16
..
4559▲1454
HEIDERSCHEID ColinLeopard Pro Cycling
22Leopard Pro Cycling14:18
14:18
..
4661▲15171
JÄGELER RobertP&S Metalltechnik
24P&S Metalltechnik14:33
14:33
..
4763▲1655
LINDGREN EmilLeopard Pro Cycling
20Leopard Pro Cycling14:40
14:40
..
4816▼32144
SZOSTKA PawelWibatech Merx 7R
22Wibatech Merx 7R15:00
15:00
..
4967▲18114
SCHMIEDEL SebastianLKT Team Brandenburg
23LKT Team Brandenburg15:33
15:33
..
5039▼11124
MANTOVANI SebastianoIseo Serrature - Rime - Carnovali
21Iseo Serrature - Rime - Carnovali15:38
15:38
..
5140▼11156
HÄHNEL FrederikKED - Stevens Radteam
24KED - Stevens Radteam16:00
16:00
..
5247▼553
HALLER PatrickLeopard Pro Cycling
23Leopard Pro Cycling16:02
16:02
..
5348▼5154
AUGUSTIN HannesKED - Stevens Radteam
23KED - Stevens Radteam16:09
16:09
..
5445▼975
RYAN ArchieJumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team16:34
16:34
..
5571▲1666
JOHANNINK JelleSensa - Kanjers voor Kanjers
23Sensa - Kanjers voor Kanjers18:23
18:23
..
5672▲16115
TAEBLING PaulLKT Team Brandenburg
20LKT Team Brandenburg19:14
19:14
..
5773▲16116
WEBER PhilipLKT Team Brandenburg
22LKT Team Brandenburg19:21
19:21
..
5865▲7244
BOBBO RiccardoNTT Continental Cycling Team
21NTT Continental Cycling Team20:19
20:19
..
5977▲18213
JENSEN Frederik IrgensBHS - PL Beton Bornholm
21BHS - PL Beton Bornholm26:11
26:11
..
6075▲15152
GEBAUER OskarKED - Stevens Radteam
21KED - Stevens Radteam32:06
32:06
..
6179▲18255
PRONSKIY DaniilVino - Astana Motors
20Vino - Astana Motors32:35
32:35
..
6278▲1663
HEZEMAN RickSensa - Kanjers voor Kanjers
19Sensa - Kanjers voor Kanjers37:57
37:57
..
6382▲19153
PLAMBECK PhilippKED - Stevens Radteam
22KED - Stevens Radteam41:30
41:30
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- Alpecin-FenixPRT 32:11:58..
22- Jumbo-Visma Development TeamCT0:53
0:53
..
33- Lotto - Soudal U23CLUB0:57
0:57
..
45▲1 Mazowsze Serce PolskiCT6:28
6:28
..
56▲1 Elkov - KasperCT6:43
6:43
..
64▼2 Voster ATS TeamCT12:16
12:16
..
712▲5 Swiss Racing AcademyCT13:48
13:48
..
88- NTT Continental Cycling TeamCT15:02
15:02
..
911▲2 P&S MetalltechnikCT16:13
16:13
..
1010- Israel Cycling AcademyCT16:52
16:52
..
1113▲2 Team SKS Sauerland NRWCT20:22
20:22
..
1214▲2 Bike AidCT20:43
20:43
..
1316▲3 Leopard Pro CyclingCT21:01
21:01
..
1417▲3 BHS - PL Beton BornholmCT24:19
24:19
..
159▼6 Iseo Serrature - Rime - CarnovaliCT24:46
24:46
..
1619▲3 Sensa - Kanjers voor KanjersCLUB34:33
34:33
..
1720▲3 LKT Team BrandenburgCT40:02
40:02
..
1822▲4 Vino - Astana MotorsCT1:00:15
1:00:15
..
1921▲2 KED - Stevens RadteamCLUB1:04:09
1:04:09
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    16 August 2020
  • Avg. speed winner:
    -
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    0 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
  • Vert. meters:
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    121
  • Won how:

Race profile