Search:  
topLogin
2016
2014
»
«

2015»East Bohemia Tour (2.2)

2015  Stage 3  »  Opocno  ›  Opocno   (178k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamUCIPntTime
111+8:18 Røinås FridtjofTeam Sparebanken Sør 21Team Sparebanken Sør854:13:454:13:45
218+18:03 Mugerli MatejSynergy Baku Cycling Project 34Synergy Baku Cycling Project520:060:06
317+17:53 Sisr FrantišekTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha21,,0:06
420+18:29 Sokolov DmitryLokosphinx 27Lokosphinx0:090:09
519+18:25 Polnický JiříWhirlpool Author  25Whirlpool Author 0:240:24
622+19:13 Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project 30Synergy Baku Cycling Project0:560:56
710+8:02 Cuadros ÁlvaroAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay1:111:11
823+19:14 Warchoł BartoszCycling Academy Team 23Cycling Academy Team,,1:11
921+19:13 Hampl Petr 22,,1:11
1026+21:43 Averin MaksymSynergy Baku Cycling Project 29Synergy Baku Cycling Project3:403:40
111+0:00 Tratnik JanAmplatz - BMC 25Amplatz - BMC,,3:40
1231+21:57 Kulimbetov NurbolatSeven Rivers Cycling Team 23Seven Rivers Cycling Team,,3:40
132+0:05 Cieślik PawełWhirlpool Author  29Whirlpool Author ,,3:40
148+0:57 Shilov SergeyLokosphinx 27Lokosphinx,,3:40
154+0:28 Hagen Carl FredrikTeam Sparebanken Sør 23Team Sparebanken Sør,,3:40
1613+12:14 Bissinger FlorianWSA-Greenlife 27WSA-Greenlife,,3:40
1725+21:41 Turek DanielCycling Academy Team 22Cycling Academy Team,,3:40
185+0:46 Kuen MaximilianAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC,,3:40
1932+21:57 Fåglum Karlsson MarcusTeam Tre Berg-Bianchi 21Team Tre Berg-Bianchi,,3:40
2028+21:43 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 31CK Pribram Fany Gastro,,3:40
2129+21:43 Aasvold KristianTeam Sparebanken Sør 20Team Sparebanken Sør,,3:40
223+0:05 Schlegel MichalAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay,,3:40
236+0:56 Kusztor PéterAmplatz - BMC 30Amplatz - BMC,,3:40
247+0:57 Stalnov NikitaSeven Rivers Cycling Team 23Seven Rivers Cycling Team,,3:40
2527+21:43 Brockhoff JanAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay,,3:40
269+1:17 Bucháček TomášWhirlpool Author  37Whirlpool Author ,,3:40
2730+21:43 Tamouridis IoannisSynergy Baku Cycling Project 35Synergy Baku Cycling Project,,3:40
2824+21:39 Bajc AndiAmplatz - BMC 26Amplatz - BMC,,3:40
2933+21:57 Molly KennyAWT-GreenWay 18AWT-GreenWay,,3:40
3014+12:14 García Cortina IvánAWT-GreenWay 19AWT-GreenWay,,3:40
3134+22:04 Dahl HermanTeam Sparebanken Sør 21Team Sparebanken Sør4:014:01
3235+22:10 Hunal MartinWhirlpool Author  26Whirlpool Author 4:074:07
3337+22:14 Kuzmin AntonSeven Rivers Cycling Team 18Seven Rivers Cycling Team4:114:11
3436+22:14 Berger LeonLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,4:11
3541+22:40 Fiala PetrAC Sparta Praha 20AC Sparta Praha4:234:23
3640+22:29 Koudela TomasSKC Tufo Prostējov 23SKC Tufo Prostējov4:264:26
3738+22:29 Franz MarcelLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,4:26
3842+22:43 Eriksson LucasTeam Tre Berg-Bianchi 19Team Tre Berg-Bianchi,,4:26
3915+13:00 Piaskowy EmanuelCycling Academy Team 24Cycling Academy Team,,4:26
4039+22:29 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 32WSA-Greenlife,,4:26
4112+11:54 Gabay GuyCycling Academy Team 22Cycling Academy Team4:294:29
4216+16:03 Chlupác Dominik 22,,4:29
4343+23:18 Soballa CarlLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg4:374:37
4444+23:34 Trondsen TrondTeam Sparebanken Sør 21Team Sparebanken Sør5:315:31
4545+23:36 Neustroev VasilyLokosphinx 25Lokosphinx5:345:34
4654+25:02 Balkan Serkan 215:365:36
4746+23:53 Akhmetov GalymSeven Rivers Cycling Team 20Seven Rivers Cycling Team,,5:36
4849+24:38 Sokol JanWSA-Greenlife 24WSA-Greenlife6:356:35
4956+25:21 Suchev Mario 21,,6:35
5048+24:38 Shtein GrigoriySeven Rivers Cycling Team 19Seven Rivers Cycling Team,,6:35
5157+26:28 Camrda PavelWhirlpool Author  18Whirlpool Author ,,6:35
5252+24:52 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 32CK Pribram Fany Gastro,,6:35
5355+25:08 Hochmann JiříTeam Dukla Praha 28Team Dukla Praha,,6:35
5451+24:52 Baška ErikAWT-GreenWay 21AWT-GreenWay,,6:35
5547+24:38 Kessler RobertLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,6:35
5653+24:52 Sipos Marek 19,,6:35
5761+29:33 Angulo AntonioCycling Academy Team 23Cycling Academy Team,,6:35
5850+24:52 Vdovin AlexanderLokosphinx 22Lokosphinx,,6:35
5958+26:43 Matula LukasSKC Tufo Prostējov 25SKC Tufo Prostējov8:408:40
6060+27:17 Bakırcı NazimTorku Şekerspor 29Torku Şekerspor,,8:40
6159+26:57 Vdovin SergeyLokosphinx 22Lokosphinx,,8:40
6262+31:58 Umhaller AndreasAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC13:5513:55
6363+31:58 Schlemmer LukasWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife,,13:55
6466+32:14 Malovec ĽubošCycling Academy Team 21Cycling Academy Team13:5713:57
6564+32:14 Čanecký MarekAmplatz - BMC 27Amplatz - BMC,,13:57
6665+32:14 Kukrle Michael 20,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Kovar JanWhirlpool Author  19Whirlpool Author ,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Sekanina Adam 20,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Bajt DejanAmplatz - BMC 27Amplatz - BMC,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Kesl Michal 33,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Taferner MichaelWSA-Greenlife 22WSA-Greenlife,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Kastemyr PontusTeam Differdange - Losch 20Team Differdange - Losch,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Auer DanielWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Höög GustavTeam Tre Berg-Bianchi 20Team Tre Berg-Bianchi,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Kasperkiewicz MaciejCK Pribram Fany Gastro 20CK Pribram Fany Gastro,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Bengtsson FilipTeam Differdange - Losch 19Team Differdange - Losch,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Pszczolarski WojciechSKC Tufo Prostējov 24SKC Tufo Prostējov,,13:57
DNF+ - 12:13:50 Nikitin MatveySeven Rivers Cycling Team 23Seven Rivers Cycling Team,,13:57
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲RiderAgeTeamUCIPntTime
11- Tratnik JanAmplatz - BMC 25Amplatz - BMC4025 12:13:50 12:13:50
22- Cieślik PawełWhirlpool Author  29Whirlpool Author 30180:050:05
33- Schlegel MichalAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay1614,,0:05
44- Hagen Carl FredrikTeam Sparebanken Sør 23Team Sparebanken Sør12110:280:28
55- Kuen MaximilianAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC1080:460:46
66- Kusztor PéterAmplatz - BMC 30Amplatz - BMC860:560:56
77- Stalnov NikitaSeven Rivers Cycling Team 23Seven Rivers Cycling Team640:570:57
88- Shilov SergeyLokosphinx 27Lokosphinx33,,0:57
99- Bucháček TomášWhirlpool Author  37Whirlpool Author 21:171:17
1010- Cuadros ÁlvaroAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay18:028:02
1112▲1 Røinås FridtjofTeam Sparebanken Sør 21Team Sparebanken Sør8:188:18
1211▼1 Gabay GuyCycling Academy Team 22Cycling Academy Team11:5411:54
1313- Bissinger FlorianWSA-Greenlife 27WSA-Greenlife12:1412:14
1414- García Cortina IvánAWT-GreenWay 19AWT-GreenWay,,12:14
1515- Piaskowy EmanuelCycling Academy Team 24Cycling Academy Team13:0013:00
1617▲1 Chlupác Dominik 2216:0316:03
1718▲1 Sisr FrantišekTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha17:5317:53
1827▲9 Mugerli MatejSynergy Baku Cycling Project 34Synergy Baku Cycling Project18:0318:03
1938▲19 Polnický JiříWhirlpool Author  25Whirlpool Author 18:2518:25
2066▲46 Sokolov DmitryLokosphinx 27Lokosphinx18:2918:29
2137▲16 Hampl Petr 2219:1319:13
2251▲29 Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project 30Synergy Baku Cycling Project,,19:13
2341▲18 Warchoł BartoszCycling Academy Team 23Cycling Academy Team19:1419:14
2419▼5 Bajc AndiAmplatz - BMC 26Amplatz - BMC21:3921:39
2520▼5 Turek DanielCycling Academy Team 22Cycling Academy Team21:4121:41
2623▼3 Averin MaksymSynergy Baku Cycling Project 29Synergy Baku Cycling Project21:4321:43
2724▼3 Brockhoff JanAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay,,21:43
2829▲1 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 31CK Pribram Fany Gastro,,21:43
2933▲4 Aasvold KristianTeam Sparebanken Sør 20Team Sparebanken Sør,,21:43
3030- Tamouridis IoannisSynergy Baku Cycling Project 35Synergy Baku Cycling Project,,21:43
3147▲16 Kulimbetov NurbolatSeven Rivers Cycling Team 23Seven Rivers Cycling Team21:5721:57
3253▲21 Fåglum Karlsson MarcusTeam Tre Berg-Bianchi 21Team Tre Berg-Bianchi,,21:57
3357▲24 Molly KennyAWT-GreenWay 18AWT-GreenWay,,21:57
3426▼8 Dahl HermanTeam Sparebanken Sør 21Team Sparebanken Sør22:0422:04
3546▲11 Hunal MartinWhirlpool Author  26Whirlpool Author 22:1022:10
3642▲6 Berger LeonLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg22:1422:14
3744▲7 Kuzmin AntonSeven Rivers Cycling Team 18Seven Rivers Cycling Team,,22:14
3822▼16 Franz MarcelLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg22:2922:29
3935▼4 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 32WSA-Greenlife,,22:29
4045▲5 Koudela TomasSKC Tufo Prostējov 23SKC Tufo Prostējov,,22:29
4159▲18 Fiala PetrAC Sparta Praha 20AC Sparta Praha22:4022:40
4254▲12 Eriksson LucasTeam Tre Berg-Bianchi 19Team Tre Berg-Bianchi22:4322:43
4369▲26 Soballa CarlLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg23:1823:18
4432▼12 Trondsen TrondTeam Sparebanken Sør 21Team Sparebanken Sør23:3423:34
4521▼24 Neustroev VasilyLokosphinx 25Lokosphinx23:3623:36
4663▲17 Akhmetov GalymSeven Rivers Cycling Team 20Seven Rivers Cycling Team23:5323:53
4725▼22 Kessler RobertLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg24:3824:38
4828▼20 Shtein GrigoriySeven Rivers Cycling Team 19Seven Rivers Cycling Team,,24:38
4934▼15 Sokol JanWSA-Greenlife 24WSA-Greenlife,,24:38
5048▼2 Vdovin AlexanderLokosphinx 22Lokosphinx24:5224:52
5149▼2 Baška ErikAWT-GreenWay 21AWT-GreenWay,,24:52
5250▼2 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 32CK Pribram Fany Gastro,,24:52
5358▲5 Sipos Marek 19,,24:52
5471▲17 Balkan Serkan 2125:0225:02
5567▲12 Hochmann JiříTeam Dukla Praha 28Team Dukla Praha25:0825:08
5670▲14 Suchev Mario 2125:2125:21
5773▲16 Camrda PavelWhirlpool Author  18Whirlpool Author 26:2826:28
5840▼18 Matula LukasSKC Tufo Prostējov 25SKC Tufo Prostējov26:4326:43
5964▲5 Vdovin SergeyLokosphinx 22Lokosphinx26:5726:57
6068▲8 Bakırcı NazimTorku Şekerspor 29Torku Şekerspor27:1727:17
6176▲15 Angulo AntonioCycling Academy Team 23Cycling Academy Team29:3329:33
6236▼26 Umhaller AndreasAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC31:5831:58
6339▼24 Schlemmer LukasWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife,,31:58
6452▼12 Čanecký MarekAmplatz - BMC 27Amplatz - BMC32:1432:14
6562▼3 Kukrle Michael 20,,32:14
6665▼1 Malovec ĽubošCycling Academy Team 21Cycling Academy Team,,32:14
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPnt
14▲3 Sisr FrantišekTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha42
213▲11 Røinås FridtjofTeam Sparebanken Sør 21Team Sparebanken Sør34
31▼2 Tratnik JanAmplatz - BMC 25Amplatz - BMC30
42▼2 Cieślik PawełWhirlpool Author  29Whirlpool Author 25
53▼2 Schlegel MichalAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay21
6- Mugerli MatejSynergy Baku Cycling Project 34Synergy Baku Cycling Project20
7- Sokolov DmitryLokosphinx 27Lokosphinx17
85▼3 Bajc AndiAmplatz - BMC 26Amplatz - BMC16
912▲3 Averin MaksymSynergy Baku Cycling Project 29Synergy Baku Cycling Project16
1010- Kulimbetov NurbolatSeven Rivers Cycling Team 23Seven Rivers Cycling Team16
116▼5 Hagen Carl FredrikTeam Sparebanken Sør 23Team Sparebanken Sør15
1220▲8 Cuadros ÁlvaroAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay15
13- Polnický JiříWhirlpool Author  25Whirlpool Author 14
147▼7 Baška ErikAWT-GreenWay 21AWT-GreenWay14
158▼7 Bucháček TomášWhirlpool Author  37Whirlpool Author 13
169▼7 Kuen MaximilianAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC12
1711▼6 Kusztor PéterAmplatz - BMC 30Amplatz - BMC11
18- Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project 30Synergy Baku Cycling Project10
1918▼1 Shilov SergeyLokosphinx 27Lokosphinx9
2015▼5 Stalnov NikitaSeven Rivers Cycling Team 23Seven Rivers Cycling Team8
2116▼5 Bissinger FlorianWSA-Greenlife 27WSA-Greenlife8
22- Hampl Petr 228
23- Warchoł BartoszCycling Academy Team 23Cycling Academy Team8
2417▼7 Tamouridis IoannisSynergy Baku Cycling Project 35Synergy Baku Cycling Project8
2519▼6 Kessler RobertLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg7
2621▼5 Vdovin AlexanderLokosphinx 22Lokosphinx6
2722▼5 Gabay GuyCycling Academy Team 22Cycling Academy Team5
2823▼5 Franz MarcelLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg5
2924▼5 Brockhoff JanAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay3
3025▼5 Piaskowy EmanuelCycling Academy Team 24Cycling Academy Team2
3126▼5 Turek DanielCycling Academy Team 22Cycling Academy Team2
3227▼5 García Cortina IvánAWT-GreenWay 19AWT-GreenWay1
3329▼4 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 31CK Pribram Fany Gastro1
3428▼6 Neustroev VasilyLokosphinx 25Lokosphinx1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPnt
11- Stalnov NikitaSeven Rivers Cycling Team 23Seven Rivers Cycling Team10
2- Polnický JiříWhirlpool Author  25Whirlpool Author 10
34▲1 Røinås FridtjofTeam Sparebanken Sør 21Team Sparebanken Sør10
4- Hampl Petr 228
52▼3 Gabay GuyCycling Academy Team 22Cycling Academy Team7
63▼3 Bucháček TomášWhirlpool Author  37Whirlpool Author 4
75▼2 Hagen Carl FredrikTeam Sparebanken Sør 23Team Sparebanken Sør3
86▼2 Shilov SergeyLokosphinx 27Lokosphinx3
910▲1 Sokolov DmitryLokosphinx 27Lokosphinx3
107▼3 Kuen MaximilianAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC2
11- Mugerli MatejSynergy Baku Cycling Project 34Synergy Baku Cycling Project2
128▼4 Schlegel MichalAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay1
13- Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project 30Synergy Baku Cycling Project1
14- Warchoł BartoszCycling Academy Team 23Cycling Academy Team1
159▼6 Malovec ĽubošCycling Academy Team 21Cycling Academy Team1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲GCGC-TimeRiderAgeTeamTime
11-3+0:05 Schlegel MichalAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay 12:13:55 12:13:55
22-10+8:02 Cuadros ÁlvaroAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay7:577:57
33-12+11:54 Gabay GuyCycling Academy Team 22Cycling Academy Team11:4911:49
44-14+12:14 García Cortina IvánAWT-GreenWay 19AWT-GreenWay12:0912:09
56▲116+16:03 Chlupác Dominik 2215:5815:58
67▲117+17:53 Sisr FrantišekTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha17:4817:48
716▲921+19:13 Hampl Petr 2219:0819:08
88-25+21:41 Turek DanielCycling Academy Team 22Cycling Academy Team21:3621:36
910▲127+21:43 Brockhoff JanAWT-GreenWay 20AWT-GreenWay21:3821:38
1015▲529+21:43 Aasvold KristianTeam Sparebanken Sør 20Team Sparebanken Sør,,21:38
1122▲1132+21:57 Fåglum Karlsson MarcusTeam Tre Berg-Bianchi 21Team Tre Berg-Bianchi21:5221:52
1225▲1333+21:57 Molly KennyAWT-GreenWay 18AWT-GreenWay,,21:52
1312▼134+22:04 Dahl HermanTeam Sparebanken Sør 21Team Sparebanken Sør21:5921:59
1418▲436+22:14 Berger LeonLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg22:0922:09
1519▲437+22:14 Kuzmin AntonSeven Rivers Cycling Team 18Seven Rivers Cycling Team,,22:09
169▼738+22:29 Franz MarcelLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg22:2422:24
1727▲1041+22:40 Fiala PetrAC Sparta Praha 20AC Sparta Praha22:3522:35
1823▲542+22:43 Eriksson LucasTeam Tre Berg-Bianchi 19Team Tre Berg-Bianchi22:3822:38
1933▲1443+23:18 Soballa CarlLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg23:1323:13
2014▼644+23:34 Trondsen TrondTeam Sparebanken Sør 21Team Sparebanken Sør23:2923:29
2130▲946+23:53 Akhmetov GalymSeven Rivers Cycling Team 20Seven Rivers Cycling Team23:4823:48
2211▼1147+24:38 Kessler RobertLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg24:3324:33
2313▼1048+24:38 Shtein GrigoriySeven Rivers Cycling Team 19Seven Rivers Cycling Team,,24:33
2420▼450+24:52 Vdovin AlexanderLokosphinx 22Lokosphinx24:4724:47
2521▼451+24:52 Baška ErikAWT-GreenWay 21AWT-GreenWay,,24:47
2626-53+24:52 Sipos Marek 19,,24:47
2735▲854+25:02 Balkan Serkan 2124:5724:57
2834▲656+25:21 Suchev Mario 2125:1625:16
2937▲857+26:28 Camrda PavelWhirlpool Author  18Whirlpool Author 26:2326:23
3031▲159+26:57 Vdovin SergeyLokosphinx 22Lokosphinx26:5226:52
3117▼1463+31:58 Schlemmer LukasWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife31:5331:53
3229▼365+32:14 Kukrle Michael 2032:0932:09
3332▼166+32:14 Malovec ĽubošCycling Academy Team 21Cycling Academy Team,,32:09
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲TeamTime
11- Amplatz - BMC  36:34:20 36:34:20
22- Whirlpool Author  29:3729:37
33- AWT-GreenWay 39:4339:43
44- Team Sparebanken Sør 1:01:191:01:19
5- Lokosphinx 1:23:501:23:50
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

East Bohemia Tour logoDate: 13th September 2015
Avg. speed winner: 42.09 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Opocno › Opocno
PCS point scale: 2.2.Stage

Race profile



Websites:
www.ebtour.cz/
www.ebtour.cz
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.07754 sec.