2020
2022
«
»
2021»70th

Tour Cycliste International de la Guadeloupe

(2.2)
2021»Stage 9 (Final)»Baie-MahaultBaie-Mahault(142km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
151+1:28:3265
MENANT ThéoVendée U
24Vendée U 753:05:12
229+58:2922
LAUK Karl PatrickTeam Pro Immo Nicolas Roux
24Team Pro Immo Nicolas Roux32,,
0:00
313+20:24141
ZINGLE AxelCC Etupes
22CC Etupes11,,
0:00
49+13:0544
PRADES BenjamínInteja Imca DCT
38Inteja Imca DCT,,
0:00
527+43:58101
KUBIŠ LukášDukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica,,
0:00
630+1:00:0686
TZORTZAKIS PolychronisKuwait Pro Cycling Team
32Kuwait Pro Cycling Team,,
0:00
76+9:37143
LECLAINCHE GwenCC Etupes
21CC Etupes,,
0:00
869+2:14:25161
AGRICOLE YannisTeam USCG
19Team USCG,,
0:00
94+8:0562
BONNET ThomasVendée U
23Vendée U ,,
0:00
1040+1:14:3575
LUTIN LarryKarukera Assainissement PDL
28Karukera Assainissement PDL,,
0:00
1170+2:16:4843
MARTE Jesus RonielInteja Imca DCT
19Inteja Imca DCT,,
0:00
1243+1:20:1881
JOBBER JamesKuwait Pro Cycling Team
27Kuwait Pro Cycling Team,,
0:00
1328+55:15164
URCEL AdrienTeam USCG
21Team USCG,,
0:00
1416+26:2151
CARÈNE BorisTeam Cama CCD
35Team Cama CCD,,
0:00
1537+1:10:28133
RELMY WidjyMix Autolagon
27Mix Autolagon,,
0:00
162+2:3914
MORA Luis GuillermoU.Velocipedique M-Galante
26U.Velocipedique M-Galante,,
0:00
1735+1:07:04103
ROVDER PavolDukla Banska Bystrica
20Dukla Banska Bystrica,,
0:00
1824+39:59134
VANONY Tony ChrisMix Autolagon
19Mix Autolagon0:05
0:05
1933+1:06:0055
PELLEGRIN MathieuTeam Cama CCD
26Team Cama CCD,,
0:05
2045+1:21:55203
GOBIN JohanMartinique
42Martinique,,
0:05
2148+1:27:29163
LARGITTE JeïelTeam USCG
22Team USCG,,
0:05
2220+33:434
HELLMANN JulianTeam Embrace The World
30Team Embrace The World,,
0:05
235+9:2353
SANCHEZ EdwinTeam Cama CCD
38Team Cama CCD,,
0:05
2418+30:48165
URCEL DamienTeam USCG
24Team USCG,,
0:05
2539+1:14:2511430Excelsior,,
0:05
2664+1:59:12112
ODVELT ClergeExcelsior
21Excelsior,,
0:05
278+11:4815
RIVAS AngelU.Velocipedique M-Galante
31U.Velocipedique M-Galante,,
0:05
2811+15:1994
FUENTES YormanASC Karak
28ASC Karak,,
0:05
293+4:3814221CC Etupes,,
0:05
3015+24:31102
TYBOR PatrikDukla Banska Bystrica
34Dukla Banska Bystrica,,
0:05
3119+31:1234
CAILLIAU TaïnoConvergence SC Abymienne Proprete 2000
19Convergence SC Abymienne Proprete 2000,,
0:05
3214+20:2945
BONILLA DanielInteja Imca DCT
28Inteja Imca DCT,,
0:05
337+10:20194
ALARCON JoséUni Sport Lamentinois
33Uni Sport Lamentinois,,
0:05
3410+13:4323
GUICHARD MickaëlTeam Pro Immo Nicolas Roux
28Team Pro Immo Nicolas Roux,,
0:05
3547+1:23:1842
POLANCO StevenInteja Imca DCT
21Inteja Imca DCT,,
0:05
3634+1:06:15146
PIERRE EliottCC Etupes
20CC Etupes,,
0:05
3712+16:391
HOMRIGHAUSEN HeikoTeam Embrace The World
24Team Embrace The World,,
0:05
3836+1:07:1832
GERAN RonaldConvergence SC Abymienne Proprete 2000
24Convergence SC Abymienne Proprete 2000,,
0:05
3952+1:29:2183
WAIS Ahmad BadreddinKuwait Pro Cycling Team
30Kuwait Pro Cycling Team,,
0:05
4026+41:5825
POL GaëtanTeam Pro Immo Nicolas Roux
24Team Pro Immo Nicolas Roux,,
0:05
4131+1:00:1011130Excelsior,,
0:05
4221+37:0246
HOPKINS KadenInteja Imca DCT
21Inteja Imca DCT,,
0:05
4350+1:28:1756
LAFFITE FlorentTeam Cama CCD
32Team Cama CCD,,
0:05
4438+1:11:50115
MATHEAU JoanExcelsior
21Excelsior,,
0:05
4542+1:19:23175
SUARES GillesUSR Velo Sotranfamat
26USR Velo Sotranfamat,,
0:05
4622+38:1413
MARONI-CHEVALIER DamienU.Velocipedique M-Galante
33U.Velocipedique M-Galante0:14
0:14
4767+2:04:4472
JACQUES Kenny JeanKarukera Assainissement PDL
29Karukera Assainissement PDL,,
0:14
4859+1:43:2884
CLEMENTS MatthewKuwait Pro Cycling Team
24Kuwait Pro Cycling Team0:17
0:17
4925+40:119628ASC Karak0:19
0:19
5065+2:00:47162
BLONDIN AudricTeam USCG
28Team USCG,,
0:19
511+0:0021
BENNETT StefanTeam Pro Immo Nicolas Roux
29Team Pro Immo Nicolas Roux0:24
0:24
5246+1:22:4624
JOLIBERT ClémentTeam Pro Immo Nicolas Roux
26Team Pro Immo Nicolas Roux,,
0:24
5317+27:1431
GÈNE MevingConvergence SC Abymienne Proprete 2000
23Convergence SC Abymienne Proprete 20000:28
0:28
5457+1:41:0626
TOURDE VictorTeam Pro Immo Nicolas Roux
21Team Pro Immo Nicolas Roux0:49
0:49
5554+1:34:53193
LAUTONE RaphaëlUni Sport Lamentinois
20Uni Sport Lamentinois1:12
1:12
5644+1:20:4711323Excelsior1:27
1:27
5723+38:4971
CLAVIER KendricKarukera Assainissement PDL
22Karukera Assainissement PDL,,
1:27
5860+1:44:483
PESCHGES MarcelTeam Embrace The World
25Team Embrace The World0:05
0:05
5956+1:38:12144
RICHARD MaximeCC Etupes
21CC Etupes2:25
2:25
6068+2:13:1052
PIERRAT JulienTeam Cama CCD
30Team Cama CCD2:43
2:43
6155+1:35:05195
LAVERSANNE DamienUni Sport Lamentinois
34Uni Sport Lamentinois4:21
4:21
6249+1:28:016320Vendée U 5:36
5:36
6353+1:30:1161
BONIFACE LucasVendée U
21Vendée U 6:46
6:46
6432+1:01:1764
VADIC BaptisteVendée U
19Vendée U ,,
6:46
6558+1:43:2366
MARCEROU NicolaVendée U
19Vendée U ,,
6:46
6666+2:02:05105
FOLTAN AdamDukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica,,
6:46
6771+2:37:5782
TIGRINE MehdiKuwait Pro Cycling Team
35Kuwait Pro Cycling Team8:07
8:07
6872+2:41:3792
DARTRON JohannASC Karak
34ASC Karak12:24
12:24
6962+1:51:456
SCHERMANN PeterTeam Embrace The World
33Team Embrace The World,,
12:24
7041+1:18:27184
BRAY JoaquimJeunesse Cycliste des Abymes
39Jeunesse Cycliste des Abymes,,
12:24
7161+1:47:442
BEYER SebastianTeam Embrace The World
28Team Embrace The World12:32
12:32
7263+1:57:4285
ALAJMI AbdulhadiKuwait Pro Cycling Team
26Kuwait Pro Cycling Team18:07
18:07
DNF174
KONDI Jean PhilippeUSR Velo Sotranfamat
31USR Velo Sotranfamat-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
11-21
BENNETT StefanTeam Pro Immo Nicolas Roux
29Team Pro Immo Nicolas Roux4025 28:41:37..
22-14
MORA Luis GuillermoU.Velocipedique M-Galante
26U.Velocipedique M-Galante30182:39
2:39
..
33-14221CC Etupes25144:38
4:38
..
44-62
BONNET ThomasVendée U
23Vendée U 20118:05
8:05
..
55-53
SANCHEZ EdwinTeam Cama CCD
38Team Cama CCD1589:23
9:23
..
66-143
LECLAINCHE GwenCC Etupes
21CC Etupes1069:37
9:37
..
77-194
ALARCON JoséUni Sport Lamentinois
33Uni Sport Lamentinois5410:20
10:20
..
88-15
RIVAS AngelU.Velocipedique M-Galante
31U.Velocipedique M-Galante3311:48
11:48
..
99-44
PRADES BenjamínInteja Imca DCT
38Inteja Imca DCT3213:05
13:05
..
1010-23
GUICHARD MickaëlTeam Pro Immo Nicolas Roux
28Team Pro Immo Nicolas Roux3113:43
13:43
..
1111-94
FUENTES YormanASC Karak
28ASC Karak15:19
15:19
..
1212-1
HOMRIGHAUSEN HeikoTeam Embrace The World
24Team Embrace The World16:39
16:39
..
1314▲1141
ZINGLE AxelCC Etupes
22CC Etupes20:24
20:24
..
1413▼145
BONILLA DanielInteja Imca DCT
28Inteja Imca DCT20:29
20:29
..
1515-102
TYBOR PatrikDukla Banska Bystrica
34Dukla Banska Bystrica24:31
24:31
..
1616-51
CARÈNE BorisTeam Cama CCD
35Team Cama CCD26:21
26:21
..
1717-31
GÈNE MevingConvergence SC Abymienne Proprete 2000
23Convergence SC Abymienne Proprete 200027:14
27:14
..
1818-165
URCEL DamienTeam USCG
24Team USCG30:48
30:48
..
1919-34
CAILLIAU TaïnoConvergence SC Abymienne Proprete 2000
19Convergence SC Abymienne Proprete 200031:12
31:12
..
2020-4
HELLMANN JulianTeam Embrace The World
30Team Embrace The World33:43
33:43
..
2121-46
HOPKINS KadenInteja Imca DCT
21Inteja Imca DCT37:02
37:02
..
2223▲113
MARONI-CHEVALIER DamienU.Velocipedique M-Galante
33U.Velocipedique M-Galante38:14
38:14
..
2322▼171
CLAVIER KendricKarukera Assainissement PDL
22Karukera Assainissement PDL38:49
38:49
..
2425▲1134
VANONY Tony ChrisMix Autolagon
19Mix Autolagon39:59
39:59
..
2524▼19628ASC Karak40:11
40:11
..
2626-25
POL GaëtanTeam Pro Immo Nicolas Roux
24Team Pro Immo Nicolas Roux41:58
41:58
..
2727-101
KUBIŠ LukášDukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica43:58
43:58
..
2829▲1164
URCEL AdrienTeam USCG
21Team USCG55:15
55:15
..
2930▲122
LAUK Karl PatrickTeam Pro Immo Nicolas Roux
24Team Pro Immo Nicolas Roux58:29
58:29
..
3031▲186
TZORTZAKIS PolychronisKuwait Pro Cycling Team
32Kuwait Pro Cycling Team1:00:06
1:00:06
..
3132▲111130Excelsior1:00:10
1:00:10
..
3228▼464
VADIC BaptisteVendée U
19Vendée U 1:01:17
1:01:17
..
3333-55
PELLEGRIN MathieuTeam Cama CCD
26Team Cama CCD1:06:00
1:06:00
..
3435▲1146
PIERRE EliottCC Etupes
20CC Etupes1:06:15
1:06:15
..
3536▲1103
ROVDER PavolDukla Banska Bystrica
20Dukla Banska Bystrica1:07:04
1:07:04
..
3637▲132
GERAN RonaldConvergence SC Abymienne Proprete 2000
24Convergence SC Abymienne Proprete 20001:07:18
1:07:18
..
3738▲1133
RELMY WidjyMix Autolagon
27Mix Autolagon1:10:28
1:10:28
..
3839▲1115
MATHEAU JoanExcelsior
21Excelsior1:11:50
1:11:50
..
3940▲111430Excelsior1:14:25
1:14:25
..
4041▲175
LUTIN LarryKarukera Assainissement PDL
28Karukera Assainissement PDL1:14:35
1:14:35
..
4134▼7184
BRAY JoaquimJeunesse Cycliste des Abymes
39Jeunesse Cycliste des Abymes1:18:27
1:18:27
..
4242-175
SUARES GillesUSR Velo Sotranfamat
26USR Velo Sotranfamat1:19:23
1:19:23
..
4344▲181
JOBBER JamesKuwait Pro Cycling Team
27Kuwait Pro Cycling Team1:20:18
1:20:18
..
4443▼111323Excelsior1:20:47
1:20:47
..
4545-203
GOBIN JohanMartinique
42Martinique1:21:55
1:21:55
..
4646-24
JOLIBERT ClémentTeam Pro Immo Nicolas Roux
26Team Pro Immo Nicolas Roux1:22:46
1:22:46
..
4748▲142
POLANCO StevenInteja Imca DCT
21Inteja Imca DCT1:23:18
1:23:18
..
4850▲2163
LARGITTE JeïelTeam USCG
22Team USCG1:27:29
1:27:29
..
4947▼26320Vendée U 1:28:01
1:28:01
..
5051▲156
LAFFITE FlorentTeam Cama CCD
32Team Cama CCD1:28:17
1:28:17
..
5152▲165
MENANT ThéoVendée U
24Vendée U 1:28:32
1:28:32
..
5253▲183
WAIS Ahmad BadreddinKuwait Pro Cycling Team
30Kuwait Pro Cycling Team1:29:21
1:29:21
..
5349▼461
BONIFACE LucasVendée U
21Vendée U 1:30:11
1:30:11
..
5455▲1193
LAUTONE RaphaëlUni Sport Lamentinois
20Uni Sport Lamentinois1:34:53
1:34:53
..
5554▼1195
LAVERSANNE DamienUni Sport Lamentinois
34Uni Sport Lamentinois1:35:05
1:35:05
..
5657▲1144
RICHARD MaximeCC Etupes
21CC Etupes1:38:12
1:38:12
..
5761▲426
TOURDE VictorTeam Pro Immo Nicolas Roux
21Team Pro Immo Nicolas Roux1:41:06
1:41:06
..
5858-66
MARCEROU NicolaVendée U
19Vendée U 1:43:23
1:43:23
..
5962▲384
CLEMENTS MatthewKuwait Pro Cycling Team
24Kuwait Pro Cycling Team1:43:28
1:43:28
..
6063▲33
PESCHGES MarcelTeam Embrace The World
25Team Embrace The World1:44:48
1:44:48
..
6156▼52
BEYER SebastianTeam Embrace The World
28Team Embrace The World1:47:44
1:47:44
..
6259▼36
SCHERMANN PeterTeam Embrace The World
33Team Embrace The World1:51:45
1:51:45
..
6360▼385
ALAJMI AbdulhadiKuwait Pro Cycling Team
26Kuwait Pro Cycling Team1:57:42
1:57:42
..
6465▲1112
ODVELT ClergeExcelsior
21Excelsior1:59:12
1:59:12
..
6566▲1162
BLONDIN AudricTeam USCG
28Team USCG2:00:47
2:00:47
..
6664▼2105
FOLTAN AdamDukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica2:02:05
2:02:05
..
6767-72
JACQUES Kenny JeanKarukera Assainissement PDL
29Karukera Assainissement PDL2:04:44
2:04:44
..
6868-52
PIERRAT JulienTeam Cama CCD
30Team Cama CCD2:13:10
2:13:10
..
6969-161
AGRICOLE YannisTeam USCG
19Team USCG2:14:25
2:14:25
..
7070-43
MARTE Jesus RonielInteja Imca DCT
19Inteja Imca DCT2:16:48
2:16:48
..
7172▲182
TIGRINE MehdiKuwait Pro Cycling Team
35Kuwait Pro Cycling Team2:37:57
2:37:57
..
7271▼192
DARTRON JohannASC Karak
34ASC Karak2:41:37
2:41:37
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
11-86
TZORTZAKIS PolychronisKuwait Pro Cycling Team
32Kuwait Pro Cycling Team88+10
24▲2141
ZINGLE AxelCC Etupes
22CC Etupes81+16
32▼162
BONNET ThomasVendée U
23Vendée U 78+7
43▼1143
LECLAINCHE GwenCC Etupes
21CC Etupes76+9
510▲522
LAUK Karl PatrickTeam Pro Immo Nicolas Roux
24Team Pro Immo Nicolas Roux64+20
69▲344
PRADES BenjamínInteja Imca DCT
38Inteja Imca DCT59+14
716▲965
MENANT ThéoVendée U
24Vendée U 58+25
85▼321
BENNETT StefanTeam Pro Immo Nicolas Roux
29Team Pro Immo Nicolas Roux57-
96▼314
MORA Luis GuillermoU.Velocipedique M-Galante
26U.Velocipedique M-Galante57-
1014▲4101
KUBIŠ LukášDukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica46+12
117▼414221CC Etupes45-
128▼4194
ALARCON JoséUni Sport Lamentinois
33Uni Sport Lamentinois45-
1311▼245
BONILLA DanielInteja Imca DCT
28Inteja Imca DCT40-
1415▲175
LUTIN LarryKarukera Assainissement PDL
28Karukera Assainissement PDL40+6
1512▼323
GUICHARD MickaëlTeam Pro Immo Nicolas Roux
28Team Pro Immo Nicolas Roux37-
1613▼31
HOMRIGHAUSEN HeikoTeam Embrace The World
24Team Embrace The World35-
1717-4
HELLMANN JulianTeam Embrace The World
30Team Embrace The World27-
1818-94
FUENTES YormanASC Karak
28ASC Karak23-
1919-53
SANCHEZ EdwinTeam Cama CCD
38Team Cama CCD22-
2020-64
VADIC BaptisteVendée U
19Vendée U 20-
2121-15
RIVAS AngelU.Velocipedique M-Galante
31U.Velocipedique M-Galante18-
2222-6320Vendée U 16-
2323-102
TYBOR PatrikDukla Banska Bystrica
34Dukla Banska Bystrica12-
2424-31
GÈNE MevingConvergence SC Abymienne Proprete 2000
23Convergence SC Abymienne Proprete 200012-
2527▲2164
URCEL AdrienTeam USCG
21Team USCG12+3
2625▼111323Excelsior12-
2730▲351
CARÈNE BorisTeam Cama CCD
35Team Cama CCD9+2
2826▼213
MARONI-CHEVALIER DamienU.Velocipedique M-Galante
33U.Velocipedique M-Galante9-
2928▼155
PELLEGRIN MathieuTeam Cama CCD
26Team Cama CCD8-
3029▼1144
RICHARD MaximeCC Etupes
21CC Etupes8-
31-161
AGRICOLE YannisTeam USCG
19Team USCG8+8
3231▼1165
URCEL DamienTeam USCG
24Team USCG7-
3332▼134
CAILLIAU TaïnoConvergence SC Abymienne Proprete 2000
19Convergence SC Abymienne Proprete 20007-
3440▲681
JOBBER JamesKuwait Pro Cycling Team
27Kuwait Pro Cycling Team6+4
3533▼2193
LAUTONE RaphaëlUni Sport Lamentinois
20Uni Sport Lamentinois6-
3634▼285
ALAJMI AbdulhadiKuwait Pro Cycling Team
26Kuwait Pro Cycling Team6-
3735▼2146
PIERRE EliottCC Etupes
20CC Etupes5-
38-43
MARTE Jesus RonielInteja Imca DCT
19Inteja Imca DCT5+5
3936▼346
HOPKINS KadenInteja Imca DCT
21Inteja Imca DCT4-
4037▼342
POLANCO StevenInteja Imca DCT
21Inteja Imca DCT4-
4138▼33
PESCHGES MarcelTeam Embrace The World
25Team Embrace The World4-
4239▼36
SCHERMANN PeterTeam Embrace The World
33Team Embrace The World3-
4341▼2203
GOBIN JohanMartinique
42Martinique2-
4442▼225
POL GaëtanTeam Pro Immo Nicolas Roux
24Team Pro Immo Nicolas Roux1-
45-133
RELMY WidjyMix Autolagon
27Mix Autolagon1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
11-194
ALARCON JoséUni Sport Lamentinois
33Uni Sport Lamentinois89-
22-45
BONILLA DanielInteja Imca DCT
28Inteja Imca DCT63-
33-21
BENNETT StefanTeam Pro Immo Nicolas Roux
29Team Pro Immo Nicolas Roux35-
44-46
HOPKINS KadenInteja Imca DCT
21Inteja Imca DCT30-
55-22
LAUK Karl PatrickTeam Pro Immo Nicolas Roux
24Team Pro Immo Nicolas Roux26-
66-143
LECLAINCHE GwenCC Etupes
21CC Etupes25-
77-62
BONNET ThomasVendée U
23Vendée U 20-
88-141
ZINGLE AxelCC Etupes
22CC Etupes18-
99-14221CC Etupes18-
1010-14
MORA Luis GuillermoU.Velocipedique M-Galante
26U.Velocipedique M-Galante18-
1111-15
RIVAS AngelU.Velocipedique M-Galante
31U.Velocipedique M-Galante15-
1212-86
TZORTZAKIS PolychronisKuwait Pro Cycling Team
32Kuwait Pro Cycling Team14-
1313-94
FUENTES YormanASC Karak
28ASC Karak14-
1414-23
GUICHARD MickaëlTeam Pro Immo Nicolas Roux
28Team Pro Immo Nicolas Roux12-
1515-55
PELLEGRIN MathieuTeam Cama CCD
26Team Cama CCD12-
1616-31
GÈNE MevingConvergence SC Abymienne Proprete 2000
23Convergence SC Abymienne Proprete 20008-
1717-11323Excelsior8-
1822▲444
PRADES BenjamínInteja Imca DCT
38Inteja Imca DCT8+2
1918▼14
HELLMANN JulianTeam Embrace The World
30Team Embrace The World8-
2019▼1103
ROVDER PavolDukla Banska Bystrica
20Dukla Banska Bystrica8-
2120▼113
MARONI-CHEVALIER DamienU.Velocipedique M-Galante
33U.Velocipedique M-Galante7-
2227▲5102
TYBOR PatrikDukla Banska Bystrica
34Dukla Banska Bystrica6+4
2321▼2195
LAVERSANNE DamienUni Sport Lamentinois
34Uni Sport Lamentinois6-
2424-1
HOMRIGHAUSEN HeikoTeam Embrace The World
24Team Embrace The World5+1
2523▼26320Vendée U 4-
2625▼164
VADIC BaptisteVendée U
19Vendée U 4-
2726▼1144
RICHARD MaximeCC Etupes
21CC Etupes3-
2828-146
PIERRE EliottCC Etupes
20CC Etupes2-
2929-83
WAIS Ahmad BadreddinKuwait Pro Cycling Team
30Kuwait Pro Cycling Team2-
3030-51
CARÈNE BorisTeam Cama CCD
35Team Cama CCD2-
3131-34
CAILLIAU TaïnoConvergence SC Abymienne Proprete 2000
19Convergence SC Abymienne Proprete 20002-
3232-53
SANCHEZ EdwinTeam Cama CCD
38Team Cama CCD2-
3333-101
KUBIŠ LukášDukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica1-
3434-24
JOLIBERT ClémentTeam Pro Immo Nicolas Roux
26Team Pro Immo Nicolas Roux1-
3535-163
LARGITTE JeïelTeam USCG
22Team USCG1-
3636-25
POL GaëtanTeam Pro Immo Nicolas Roux
24Team Pro Immo Nicolas Roux1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-14221CC Etupes 28:46:15..
22-143
LECLAINCHE GwenCC Etupes
21CC Etupes4:59
4:59
..
33-34
CAILLIAU TaïnoConvergence SC Abymienne Proprete 2000
19Convergence SC Abymienne Proprete 200026:34
26:34
..
44-46
HOPKINS KadenInteja Imca DCT
21Inteja Imca DCT32:24
32:24
..
55-134
VANONY Tony ChrisMix Autolagon
19Mix Autolagon35:21
35:21
..
66-101
KUBIŠ LukášDukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica39:20
39:20
..
78▲1164
URCEL AdrienTeam USCG
21Team USCG50:37
50:37
..
87▼164
VADIC BaptisteVendée U
19Vendée U 56:39
56:39
..
99-146
PIERRE EliottCC Etupes
20CC Etupes1:01:37
1:01:37
..
1010-103
ROVDER PavolDukla Banska Bystrica
20Dukla Banska Bystrica1:02:26
1:02:26
..
1111-115
MATHEAU JoanExcelsior
21Excelsior1:07:12
1:07:12
..
1213▲142
POLANCO StevenInteja Imca DCT
21Inteja Imca DCT1:18:40
1:18:40
..
1315▲2163
LARGITTE JeïelTeam USCG
22Team USCG1:22:51
1:22:51
..
1412▼26320Vendée U 1:23:23
1:23:23
..
1514▼161
BONIFACE LucasVendée U
21Vendée U 1:25:33
1:25:33
..
1616-193
LAUTONE RaphaëlUni Sport Lamentinois
20Uni Sport Lamentinois1:30:15
1:30:15
..
1717-144
RICHARD MaximeCC Etupes
21CC Etupes1:33:34
1:33:34
..
1819▲126
TOURDE VictorTeam Pro Immo Nicolas Roux
21Team Pro Immo Nicolas Roux1:36:28
1:36:28
..
1918▼166
MARCEROU NicolaVendée U
19Vendée U 1:38:45
1:38:45
..
2021▲1112
ODVELT ClergeExcelsior
21Excelsior1:54:34
1:54:34
..
2120▼1105
FOLTAN AdamDukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica1:57:27
1:57:27
..
2222-161
AGRICOLE YannisTeam USCG
19Team USCG2:09:47
2:09:47
..
2323-43
MARTE Jesus RonielInteja Imca DCT
19Inteja Imca DCT2:12:10
2:12:10
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    31 October 2021
  • Avg. speed winner:
    46.004 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    142 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
  • Vert. meters:
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    246
  • Won how:

Race profile