1 2 +0:03 144
Sprint 25 Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 7 5 3:07:35
2 1 +0:00 81
Sprint 25 Riwal Readynez Cycling Team 3 2 ,, 0:00
3 53 +0:37 73
Classic 20 SEG Racing Academy 1 1 ,, 0:00
4 54 +0:41 151
Sprint 24 Team ColoQuick ,, 0:00
5 67 +1:51 185
Sprint 22 Team U Nantes Atlantique ,, 0:00
6 10 +0:16 221
Sprint 18 Lotto - Soudal U23 ,, 0:00
7 12 +0:16 182
Sprint 27 Team U Nantes Atlantique ,, 0:00
8 21 +0:16 126
Sprint 24 Joker Fuel of Norway ,, 0:00
9 19 +0:16 231
Classic 25 IAM Excelsior ,, 0:00
10 7 +0:14 22
Sprint 26 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:00
11 23 +0:16 162
Classic 22 Uno-X Norwegian Development Team ,, 0:00
12 24 +0:16 123
Sprint 24 Joker Fuel of Norway ,, 0:00
13 16 +0:16 101
Classic 23 Madison Genesis ,, 0:00
14 22 +0:16 115
Classic 21 Vendee U Pays De La Loire ,, 0:00
15 20 +0:16 163
GC 24 Uno-X Norwegian Development Team ,, 0:00
16 8 +0:14 44
Sprint 21 CC Nogent-sur-Oise ,, 0:00
17 5 +0:11 91
Sprint 25 VC Rouen 76 ,, 0:00
18 87 +8:02 74
Classic 20 SEG Racing Academy ,, 0:00
19 4 +0:11 211
Sprint 27 Tarteletto - Isorex ,, 0:00
20 15 +0:16 121
Sprint 24 Joker Fuel of Norway ,, 0:00
21 76 +4:29 194
Climber 23 Leopard Pro Cycling ,, 0:00
22 17 +0:16 166
Classic 23 Uno-X Norwegian Development Team ,, 0:00
23 11 +0:16 33
Sprint 24 Team Coop ,, 0:00
24 41 +0:32 191
Sprint 27 Leopard Pro Cycling ,, 0:00
25 13 +0:16 233
Sprint 25 IAM Excelsior ,, 0:00
26 18 +0:16 114
Classic 22 Vendee U Pays De La Loire ,, 0:00
27 14 +0:16 241
Sprint 24 Team Lotto - Kern Haus ,, 0:00
28 26 +0:16 53
Climber 25 Team Vorarlberg Santic ,, 0:00
29 25 +0:16 14
Sprint 22 Team Waoo ,, 0:00
30 3 +0:10 145
Sprint KRUL Stef Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 23 Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,, 0:00
31 27 +0:16 1
TT 20 Equipe continentale Groupama-FDJ ,, 0:00
32 33 +0:16 83
Classic 26 Riwal Readynez Cycling Team ,, 0:00
33 35 +0:16 113
GC 21 Vendee U Pays De La Loire ,, 0:00
34 9 +0:15 32
Sprint 21 Team Coop ,, 0:00
35 38 +0:16 226
Classic 20 Lotto - Soudal U23 ,, 0:00
36 30 +0:16 124
GC 27 Joker Fuel of Norway ,, 0:00
37 31 +0:16 223
Climber 22 Lotto - Soudal U23 ,, 0:00
38 28 +0:16 21
TT 34 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:00
39 6 +0:12 193
GC 25 Leopard Pro Cycling ,, 0:00
40 55 +0:41 242
TT 20 Team Lotto - Kern Haus ,, 0:00
41 36 +0:16 165
Climber 23 Uno-X Norwegian Development Team ,, 0:00
42 34 +0:16 -
TT 25 Arapahoe - Hincapie p/b BMC ,, 0:00
43 64 +1:04 52
Climber 24 Team Vorarlberg Santic ,, 0:00
44 32 +0:16 96
Sprint 27 VC Rouen 76 ,, 0:00
45 37 +0:16 105
Sprint 21 Madison Genesis ,, 0:00
46 29 +0:16 84
Sprint 32 Riwal Readynez Cycling Team ,, 0:00
47 80 +5:58 234
GC 26 IAM Excelsior 0:17 0:17
48 43 +0:33 5
Sprint 31 Equipe continentale Groupama-FDJ ,, 0:17
49 49 +0:33 125
GC 27 Joker Fuel of Norway ,, 0:17
50 42 +0:33 154
Sprint 23 Team ColoQuick ,, 0:17
51 63 +0:58 136
GC 24 VC Pays de Loudéac ,, 0:17
52 78 +4:46 186
Sprint 25 Team U Nantes Atlantique ,, 0:17
53 47 +0:33 181
Sprint 27 Team U Nantes Atlantique ,, 0:17
54 46 +0:33 25
GC 23 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:17
55 79 +4:46 176
Climber 21 Wallonie-Bruxelles Development Team ,, 0:17
56 52 +0:33 102
Sprint 28 Madison Genesis ,, 0:17
57 40 +0:32 4
Climber 21 Equipe continentale Groupama-FDJ ,, 0:17
58 44 +0:33 2
Sprint 19 Equipe continentale Groupama-FDJ ,, 0:17
59 48 +0:33 184
TT 23 Team U Nantes Atlantique ,, 0:17
60 45 +0:33 3
Climber 21 Equipe continentale Groupama-FDJ ,, 0:17
61 39 +0:30 215
Sprint 22 Tarteletto - Isorex ,, 0:17
62 51 +0:33 41
TT 29 CC Nogent-sur-Oise ,, 0:17
63 50 +0:33 206
Sprint 28 Arapahoe - Hincapie p/b BMC ,, 0:17
64 61 +0:46 56
GC 25 Team Vorarlberg Santic 0:30 0:30
65 59 +0:46 141
Sprint 19 Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,, 0:30
66 58 +0:46 72
Sprint 21 SEG Racing Academy ,, 0:30
67 60 +0:46 225
GC 21 Lotto - Soudal U23 ,, 0:30
68 57 +0:46 122
Sprint 24 Joker Fuel of Norway ,, 0:30
69 56 +0:46 171
GC 19 Wallonie-Bruxelles Development Team ,, 0:30
70 62 +0:46 202
Sprint 26 Arapahoe - Hincapie p/b BMC ,, 0:30
71 86 +7:33 246
GC 22 Team Lotto - Kern Haus 0:17 0:17
72 65 +1:10 235
Sprint 22 IAM Excelsior 0:54 0:54
73 66 +1:16 116
GC 19 Vendee U Pays De La Loire 1:00 1:00
74 68 +2:08 51
GC 28 Team Vorarlberg Santic 0:17 0:17
75 69 +2:46 142
Sprint 24 Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 2:30 2:30
76 70 +2:46 192
GC 23 Leopard Pro Cycling ,, 2:30
77 84 +6:54 75
TT 20 SEG Racing Academy 2:40 2:40
78 77 +4:31 76
TT 21 SEG Racing Academy ,, 2:40
79 85 +7:09 153
TT 19 Team ColoQuick ,, 2:40
80 74 +3:36 6
GC 21 Equipe continentale Groupama-FDJ 3:20 3:20
81 71 +3:36 45
Sprint 27 CC Nogent-sur-Oise ,, 3:20
82 75 +3:36 82
Sprint 29 Riwal Readynez Cycling Team ,, 3:20
83 73 +3:36 13
Sprint 24 Team Waoo ,, 3:20
84 72 +3:36 216
Sprint 22 Tarteletto - Isorex ,, 3:20
85 89 +9:53 54
Classic 29 Team Vorarlberg Santic 5:24 5:24
86 88 +8:08 244
TT 26 Team Lotto - Kern Haus 6:17 6:17
87 90 +10:03 236
Classic 21 IAM Excelsior ,, 6:17
88 82 +6:33 203
Sprint 23 Arapahoe - Hincapie p/b BMC ,, 6:17
89 83 +6:33 24
TT 24 Elkov - Author Cycling Team ,, 6:17
90 81 +6:33 143
Sprint 21 Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,, 6:17
91 96 +13:33 15
Sprint 22 Team Waoo ,, 6:17
92 91 +10:15 224
Classic 22 Lotto - Soudal U23 9:59 9:59
93 92 +10:15 222
GC 19 Lotto - Soudal U23 ,, 9:59
94 95 +12:51 232
Sprint 22 IAM Excelsior 11:00 11:00
95 93 +11:16 34
Sprint 19 Team Coop ,, 11:00
96 94 +11:41 106
Sprint 28 Madison Genesis ,, 11:00
97 126 +17:54 66
Climber 21 Dauner D&DQ-Akkon 13:25 13:25
98 136 +21:24 61
Sprint 36 Dauner D&DQ-Akkon ,, 13:25
99 127 +17:54 183
Sprint 22 Team U Nantes Atlantique ,, 13:25
100 98 +15:16 104
Sprint 29 Madison Genesis ,, 13:25
101 140 +28:55 135
Sprint 24 VC Pays de Loudéac ,, 13:25
102 97 +13:59 146
Sprint OTTEMA Rick Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 26 Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 13:43 13:43
103 130 +19:42 86
Sprint 23 Riwal Readynez Cycling Team 15:28 15:28
104 141 +35:11 11
Sprint 34 Team Waoo ,, 15:28
105 137 +22:44 156
TT 22 Team ColoQuick ,, 15:28
106 115 +16:09 46
Sprint 26 CC Nogent-sur-Oise ,, 15:28
107 120 +16:09 131
Sprint 22 VC Pays de Loudéac ,, 15:28
108 125 +17:19 174
Classic 19 Wallonie-Bruxelles Development Team ,, 15:28
109 103 +15:44 95
Sprint 23 VC Rouen 76 ,, 15:28
110 113 +15:44 85
Sprint 22 Riwal Readynez Cycling Team ,, 15:28
111 101 +15:44 23
Sprint 35 Elkov - Author Cycling Team ,, 15:28
112 117 +16:09 43
Sprint 32 CC Nogent-sur-Oise ,, 15:28
113 131 +19:57 175
Sprint 20 Wallonie-Bruxelles Development Team ,, 15:28
114 118 +16:09 94
Classic 21 VC Rouen 76 ,, 15:28
115 106 +15:44 93
Classic 19 VC Rouen 76 ,, 15:28
116 119 +16:09 155
Sprint 31 Team ColoQuick ,, 15:28
117 139 +26:17 112
TT 18 Vendee U Pays De La Loire ,, 15:28
118 112 +15:44 26
Sprint 25 Elkov - Author Cycling Team ,, 15:28
119 110 +15:44 111
Sprint 23 Vendee U Pays De La Loire ,, 15:28
120 105 +15:44 132
Sprint 21 VC Pays de Loudéac ,, 15:28
121 107 +15:44 245
Sprint 23 Team Lotto - Kern Haus ,, 15:28
122 104 +15:44 195
Sprint 27 Leopard Pro Cycling ,, 15:28
123 102 +15:44 55
TT 22 Team Vorarlberg Santic ,, 15:28
124 99 +15:25 71
Sprint 21 SEG Racing Academy ,, 15:28
125 111 +15:44 243
Sprint 22 Team Lotto - Kern Haus ,, 15:28
126 124 +16:40 16
GC 20 Team Waoo ,, 15:28
127 128 +19:14 196
GC 21 Leopard Pro Cycling ,, 15:28
128 138 +22:44 161
Sprint 23 Uno-X Norwegian Development Team ,, 15:28
129 129 +19:40 164
Sprint 21 Uno-X Norwegian Development Team ,, 15:28
130 135 +20:44 36
Sprint 23 Team Coop ,, 15:28
131 133 +19:57 35
Sprint 22 Team Coop ,, 15:28
132 123 +16:09 42
Classic 23 CC Nogent-sur-Oise ,, 15:28
133 108 +15:44 92
Sprint 23 VC Rouen 76 ,, 15:28
134 132 +19:57 134
Sprint 32 VC Pays de Loudéac ,, 15:28
135 121 +16:09 212
Sprint 24 Tarteletto - Isorex ,, 15:28
136 109 +15:44 62
Sprint 19 Dauner D&DQ-Akkon ,, 15:28
137 116 +16:09 65
Sprint 25 Dauner D&DQ-Akkon ,, 15:28
138 122 +16:09 103
Sprint 28 Madison Genesis ,, 15:28
139 100 +15:40 204
Sprint 24 Arapahoe - Hincapie p/b BMC ,, 15:28
140 114 +15:44 205
TT 23 Arapahoe - Hincapie p/b BMC ,, 15:28
141 134 +19:57 213
Sprint 26 Tarteletto - Isorex ,, 15:28
DNF 31
Climber 23 Team Coop -
DNF 152
TT 20 Team ColoQuick -
DNF 12
Sprint 30 Team Waoo -
DNF 214
Sprint 21 Tarteletto - Isorex -
DNS 172
Climber 20 Wallonie-Bruxelles Development Team -