Search:  
topLogin
-
2019
»
«

2020»40th Tour de Normandie (2.2)

2020  Stage 4  »  Gacé  ›  Argentan   (168.5k)

Youngest stage winners

Menu
  • After season:
  • Active riders:
NrRiderAgeSeasonStage
1 Zabel Rick19y + 106d2013Stage 5 - Gouville-sur-Mer › Bagnoles-de-l'Orne
2 Petit Adrien19y + 178d2010Stage 2 - Colombelles › Forges-les-Eaux
3 Vogondy Nicolas19y + 231d1997Stage 3 - Elbeuf sur Seine › Flers
4 Destang Lucas19y + 243d2015Stage 1 - Colombelles › Forges-les-Eaux
5 Klyuev Andrey19y + 289d2007Stage 5
6 Boasson Hagen Edvald19y + 319d2007Stage 8
7 Reus Kai20y + 14d2005Stage 4 - Flers › Domfront
8 Ludvigsson Tobias20y + 27d2011Prologue - Mondeville › Mondeville
9 Langballe Johan20y + 50d2019Stage 7 - Saint-Lô › Caen
10 González Santos20y + 93d1994Prologue - Mondeville › Mondeville
11 Peák Barnabás20y + 120d2019Stage 5 - Alençon › Bagnoles-de-l'Orne
12 Küng Stefan20y + 128d2014Prologue - Saint-Lo › Saint-Lo
13 Zdhanov Dimitri20y + 138d1990Stage 3b
14 Zdhanov Dimitri20y + 138d1990Stage 3a
15 Veneberg Thorwald20y + 161d1998Stage 3 - Elbeuf › Flers
16 Bol Jetse20y + 195d2010Prologue - Mondeville › Mondeville
17 Pozzato Filippo20y + 196d2002Prologue - Mondeville › Mondeville
18 Jakobsen Fabio20y + 202d2017Stage 2 - Neufchâtel-en-Bray › Forges-les-Eaux
19 Roelandts Jürgen20y + 263d2006Stage 2 - Forges les Eaux › Aubevoye
20 Roelandts Jürgen20y + 263d2006Stage 2 - Aubevoye › Elbeuf
21 Van Hecke Preben20y + 264d2003Stage 6 - Bagnoles-de-l'Orne › Caen
22 Klimov Sergey20y + 265d2001Stage 3 - Elbeuf › Flers
23 Groenewegen Dylan20y + 278d2014Stage 2 - Forges Les Eaux › Elbeuf-sur-Seine
24 Madiot Yvon20y + 286d1983Stage 5 - Argentan › Saint-Martin-de-Landelles
25 Bodiot Alexis20y + 329d2009Stage 7 - VALOGNES › BAGNOLES DE L'ORNE
26 Dainese Alberto21y + 1d2019Stage 2 - Darnétal › Forges-les-Eaux
27 Galimzyanov Denis21y + 21d2008Stage 5 - Elbeuf › Flers
28 Havik Yoeri21y + 31d2012Stage 3 - Forges-les-Eaux › Gaillon
29 Havik Yoeri21y + 31d2012Stage 4 - Aubevoye › Elbeuf
30 van Emden Jos21y + 33d2006Stage 3 - Elbeuf › Flers
31 Bohli Tom21y + 65d2015Prologue - Saint-Lô › Saint-Lô
32 van Poppel Boy21y + 67d2009Stage 3 - Forges les Eaux › Grand Couronne
33 van Poppel Boy21y + 67d2009Stage 4 - Grand-Couronne › Elbeuf
34 Boom Lars21y + 86d2007Stage 1 (ITT)
35 Bouet Maxime21y + 142d2008Prologue - Mondeville › Mondeville
36 Møller Claus Michael21y + 147d1990Stage 1a
37 Møller Claus Michael21y + 147d1990Stage 1b
38 van den Berg Julius21y + 151d2018Stage 5 - Villers-Bocage › Bagnoles-de-l'Orne
39 Schorn Daniel21y + 154d2010Stage 3 - Forges-les-Eaux › Grand-Couronne
40 Schorn Daniel21y + 154d2010Stage 4 - Grand-Couronne › Elbeuf-sur-Seine
41 Jodts Sven21y + 165d2010Stage 8 - Bagnoles de l'Orne › Caean
42 Gibson Matthew21y + 203d2018Stage 6 - Granville › La Haye
43 Vandousselaere Sven21y + 208d2010Stage 5 - Elbeuf-sur-Seine › Flers
44 Moschetti Matteo21y + 220d2018Stage 4 - Evrecy › Argentan
45 Dekkers Hans21y + 230d2003Stage 1 - Lisieux › Forges-les-Eaux
46 Rowsell Erick21y + 237d2012Stage 5 - Elbeuf › Flers
47 Hoelgaard Daniel21y + 268d2015Stage 3 - Elbeuf-sur-Seine › Argentan
48 Orceau Clément21y + 269d2017Stage 7 - Sourdeval › Caen
49 Terpstra Niki21y + 310d2006Stage 4 - Domfront › St Hilaire du Harcouet
50 Terpstra Niki21y + 310d2006Stage 4 - Flers › Domfront
51 Moses Thomas21y + 326d2014Stage 1 - Colombelles › Forges Les Eaux
52 Guay Stéphane21y + 340d1983Stage 7 - Vire › Caen
53 Posthuma Joost22y + 16d2003Prologue - Mondeville › Mondeville
54 McLay Daniel22y + 84d2014Stage 3 - Elbeuf-sur-Seine › Argentan
55 Wiśniowski Łukasz22y + 112d2014Stage 4 - Domfront › Villers-Bocage
56 Komkov Daniil22y + 150d2008Stage 7 - Beaumont-Hague › Bagnoles-de-l'Orne
57 Pelizzari Denis22y + 201d1983Stage 2 - Alençon › Alençon
58 van Schip Jan-Willem22y + 215d2017Stage 3 - Duclair › Elbeuf-sur-Seine
59 Maaskant Martijn22y + 239d2006Stage 2 - Forges les Eaux › Aubevoye
60 Maaskant Martijn22y + 239d2006Stage 2 - Aubevoye › Elbeuf
61 Talabardon Yannick22y + 260d2004Stage 1 - Mondeville › Yvetot
62 Klöden Andreas22y + 275d1998Prologue - Mondeville › Mondeville
63 Cousin Jérôme22y + 289d2012Stage 2 - Colombelles › Forges-les-Eaux
64 Thömel Tino22y + 294d2011Stage 8 - Bagnoles-de-l'Orne › Caen
65 Gerts Floris22y + 330d2015Stage 6 - Torigni-sur-Vire › Caen
66 Finot Frédéric23y + 0d2000Prologue - Mondeville › Mondeville
67 Bacquet Fabien23y + 25d2009Stage 3 - Forges les Eaux › Grand Couronne
68 Bacquet Fabien23y + 25d2009Stage 4 - Grand-Couronne › Elbeuf
69 McGee Bradley23y + 26d1999Prologue - Mondeville › Mondeville
70 Beukeboom Dion23y + 50d2012Stage 7 - Brecey › Bagnoles-de-l'Orne
71 Silvestre Fábio23y + 53d2013Stage 1 - Colombelles › Forges-les-Eaux
72 Scully Tom23y + 63d2013Prologue - Saint-Lô › Saint-Lô
73 Paolini Luca23y + 65d2000Stage 3 - Elbeuf › Flers
74 Hushovd Thor23y + 67d2001Prologue - Mondeville › Mondeville
75 Quaranta Ivan23y + 100d1998Stage 1 - Mondeville › Forges
76 Bodrogi László23y + 104d2000Stage 5 - Saint-Hilaire-du-Harcouët › Condé-sur-Noireau
77 Perque Franck23y + 118d1998Stage 5 - Beaumont-Hague › Saint-Hilaire-du-Harcouët
78 Raboň František23y + 121d1983Prologue - Hérouville-Saint-Clair › Hérouville-Saint-Clair
79 Olivier Lénaïc23y + 131d2001Stage 2 - Forges-les-Eaux › Elbeuf
80 Everaert Pierre23y + 138d1957Stage 2 - Le Tréport › Rouen
81 Chedhomme Morgan23y + 213d2009Stage 1 (ITT) - Mondeville › Mondeville
82 Kvist Thomas Vedel23y + 216d2011Stage 2 - Colombelles › Forges-les-Eaux
83 Van Aerde Michel23y + 220d1957Stage 4 - Bernay › Alençon
84 Sweet Jay23y + 226d1999Stage 3 - Elbeuf sur Seine › Flers
85 Amardeilh Daniel23y + 251d1983Stage 1 - Caen › Alençon
86 Pichon Laurent23y + 251d2010Stage 7 - Ducey › Bagnoles de l'Orne
87 Gavazzi Mattia23y + 286d2007Stage 2
88 Hoffmann Jean23y + 295d1958Stage 1 - Caen › Cherbourg
89 Sarkauskas Saulius23y + 330d1994Stage 1 - Mondeville › Le Molay
90 Hoem Bjørn Tore23y + 350d2015Stage 5 - Carentan › Martinvast
91 Poulingue Pierre23y + 364d1957Stage 5 - Alençon › Saint-Lô
92 Forfang Ole24y + 6d2019Stage 4 - Tilly-sur-Seulles › Argentan
93 Liß Lucas24y + 69d2016Prologue - Carentan › Carentan
94 De Zutter Kristof24y + 107d2007Stage 6 - Domfront › Conde
95 Wojtas Arkadiusz24y + 151d2002Stage 4 - Flers › Octeville
96 Ravard Anthony24y + 179d2008Stage 2 - Mondeville › Forges-les-Eaux
97 Lienhard Fabian24y + 197d2018Stage 1 - Saint-Pierre-en-Auge › Le Neubourg
98 Piziks Arvis24y + 198d1994Stage 9 - Vire › Caen
99 Lecrosnier Frederic24y + 199d1999Stage 4 - Flers › Tourlaville
100 Nazon Damien24y + 271d1999Stage 2 - Forges-les-Eaux › Elbeuf sur Seine
101 Markov Alexei24y + 302d2004Stage 2 - Yvetot › Forges
102 Nordhaug Lars Petter24y + 317d2009Stage 6 - Domfront › Valognes
103 Ruškys Saulius24y + 339d1999Stage 1 - Mondeville › Forges-les-Eaux
104 Trondsen Trond24y + 356d2019Stage 6 - Gouville-sur-Mer › Martinvast
105 de Kleijn Arvid25y + 6d2019Stage 3 - Bourg-Achard › Elbeuf-sur-Seine
106 Stanchev Stancho25y + 28d1990Stage 2
107 Vereecken Nicolas25y + 34d2015Stage 4 - L’Aigle › Bagnoles-de-l’Orne
108 Jogert Rune25y + 39d2002Stage 1 - Lisieux › Forges-les-Eaux
109 Jarrier Benoît25y + 57d2014Stage 6 - Torigni-sur-Vire › Caen
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.08477 sec.