2022
2024
«
»
2023»62nd

Tour du Loir et Cher

(2.2)
2023»Stage 4»Vernou-en-SologneVernou-en-Sologne(197km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
1108+15:30154
Sprint
RASCH Jesper ABLOC CT
25ABLOC CT754:13:13
25+1:1496
Sprint
VAN DE PAAR Jarne Lotto Dstny Development Team
22Lotto Dstny Development Team32,,
0:00
311+1:23106
Sprint
TIDBALL William Saint Piran
22Saint Piran11,,
0:00
462+6:27225
Sprint
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan VolkerWessels Cycling Team
24VolkerWessels Cycling Team,,
0:00
575+8:2426
Sprint
DELLE VEDOVE Alessio Circus - ReUz - Technord
19Circus - ReUz - Technord,,
0:00
664+6:46164
Sprint
GROSU Eduard-Michael HRE Mazowsze Serce Polski
30HRE Mazowsze Serce Polski,,
0:00
77+1:18144
Sprint
PEDERSEN Nicklas Amdi Team ColoQuick
29Team ColoQuick,,
0:00
819+1:3034
Sprint
DAUPHIN Florian Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
24Cre'Actuel-Marie Morin-U 22,,
0:00
922+1:3016
Sprint
KONIJN Alexander AVC Aix-en-Provence
23AVC Aix-en-Provence,,
0:00
1050+3:16142
Sprint
NIELSEN Sebastian Team ColoQuick
22Team ColoQuick,,
0:00
1120+1:3081
Sprint
BONIFACE Lucas Vendée U
22Vendée U ,,
0:00
1213+1:2374
Classic
LABROSSE Jordan AG2R Citroën U23 Team
20AG2R Citroën U23 Team,,
0:00
1321+1:302
Sprint
NEUMAN Dominik Elkov - Kasper
27Elkov - Kasper,,
0:00
1412+1:23104
Classic
ROOTKIN-GRAY Jack Saint Piran
20Saint Piran,,
0:00
1599+12:05201
Sprint
KARL Ádám Kristóf Epronex - Hungary Cycling Team
23Epronex - Hungary Cycling Team,,
0:00
1626+1:30253
Sprint
HARDOUIN Louis Guidon Chalettois
22Guidon Chalettois,,
0:00
1778+8:3256
Sprint
PIERRE Alexis VC Rouen 76
24VC Rouen 76,,
0:00
1849+3:1221
Sprint
DEJAEGHER Jasper Circus - ReUz - Technord
22Circus - ReUz - Technord,,
0:00
1973+7:0682
Sprint
GEORGE Alfred Vendée U
22Vendée U ,,
0:00
2017+1:2822
GC
VAN SINTMAARTENSDIJK Roel Circus - ReUz - Technord
21Circus - ReUz - Technord,,
0:00
2123+1:30222
Sprint
VAN DER MEER Nick VolkerWessels Cycling Team
29VolkerWessels Cycling Team,,
0:00
2247+3:1214
Sprint
HOUCOU Emmanuel AVC Aix-en-Provence
20AVC Aix-en-Provence,,
0:00
2363+6:46252
Sprint
BRIDRON Thibaud Guidon Chalettois
20Guidon Chalettois,,
0:00
2480+8:37156
Sprint
LOOHUIS Lars ABLOC CT
22ABLOC CT,,
0:00
25116+24:1632
ROBERT Alexis Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
21Cre'Actuel-Marie Morin-U 22,,
0:00
2632+1:30183
Hills
DREGE André Team Coop - Repsol
23Team Coop - Repsol,,
0:00
2769+6:54174
Sprint
AUS Aaron Tartu2024 Cycling Team
19Tartu2024 Cycling Team,,
0:00
2814+1:23153
Hills
WEULINK Meindert ABLOC CT
23ABLOC CT,,
0:00
2953+3:2075
Sprint
LAWTON Henry AG2R Citroën U23 Team
22AG2R Citroën U23 Team,,
0:00
3024+1:30194
Sprint
MUDGWAY Luke Bolton Equities Black Spoke
26Bolton Equities Black Spoke,,
0:00
3161+5:51101
GC
KYFFIN Zeb Saint Piran
25Saint Piran,,
0:00
3233+1:3094
Sprint
HARTEEL Jelle Lotto Dstny Development Team
19Lotto Dstny Development Team,,
0:00
3334+1:30241
Sprint
CARPENTIER Florian Team Ecoflo Chronos
21Team Ecoflo Chronos,,
0:00
3476+8:24125
Sprint
BRIESE Max P&S Benotti
19P&S Benotti,,
0:00
3596+11:3085
Sprint
KNECHT Noah Vendée U
22Vendée U ,,
0:00
36119+27:3643
Sprint
SILLIAU Nicolas VC Pays de Loudéac
22VC Pays de Loudéac,,
0:00
37105+13:02185
Hills
FELDMANN Karsten Larsen Team Coop - Repsol
20Team Coop - Repsol,,
0:00
3810+1:2223
Sprint
HUENS Axel Circus - ReUz - Technord
21Circus - ReUz - Technord,,
0:00
3931+1:30224
Sprint
HAEST Jasper VolkerWessels Cycling Team
23VolkerWessels Cycling Team,,
0:00
4045+3:08162
Sprint
BANASZEK Norbert HRE Mazowsze Serce Polski
25HRE Mazowsze Serce Polski,,
0:00
4127+1:30141
GC
BAK Simon Team ColoQuick
23Team ColoQuick,,
0:00
42106+13:36245
Classic
JACOB Philippe Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos,,
0:00
4365+6:4651
DELARUE Max VC Rouen 76
19VC Rouen 76,,
0:00
44121+29:49242
Sprint
GAUTHIER Jérôme Team Ecoflo Chronos
18Team Ecoflo Chronos,,
0:00
4546+3:08255
GC
HABERT Axel Guidon Chalettois
24Guidon Chalettois,,
0:00
464+1:11111
TT
19Sweden,,
0:00
4737+1:30132
Sprint
HOHMANN Lars Metec - SOLARWATT p/b Mantel
21Metec - SOLARWATT p/b Mantel,,
0:00
4881+8:3755
GC
PETIT Clément VC Rouen 76
22VC Rouen 76,,
0:00
4940+1:30236
Hills
BENZ Pirmin Team Vorarlberg
22Team Vorarlberg,,
0:00
5025+1:30221
Sprint
COLEMAN Zak VolkerWessels Cycling Team
24VolkerWessels Cycling Team,,
0:00
51112+20:56115
GC
20Sweden,,
0:00
5235+1:3024
Sprint
PRESTIANNI Sacha Circus - ReUz - Technord
19Circus - ReUz - Technord,,
0:00
5328+1:3041
Hills
BASSET Pierre Henry VC Pays de Loudéac
19VC Pays de Loudéac,,
0:00
5429+1:30226
Classic
WILLEMS Thimo VolkerWessels Cycling Team
27VolkerWessels Cycling Team,,
0:00
5548+3:1264
Sprint
LOOTENS Gust Soudal - Quick-Step Devo Team
22Soudal - Quick-Step Devo Team,,
0:00
56101+12:37244
Climber
HAMEL Félix Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos,,
0:00
572+0:08155
GC
MACLEOD Callum ABLOC CT
23ABLOC CT,,
0:00
5816+1:27181
Sprint
LUNDER Eirik Team Coop - Repsol
23Team Coop - Repsol,,
0:00
59115+23:02202
Sprint
RÓZSA Balázs Epronex - Hungary Cycling Team
27Epronex - Hungary Cycling Team,,
0:00
6044+3:0225
Sprint
HANNES Victor Circus - ReUz - Technord
19Circus - ReUz - Technord,,
0:00
618+1:1953
Sprint
23VC Rouen 76,,
0:00
6242+1:42175
TT
KRASTS Alekss Tartu2024 Cycling Team
21Tartu2024 Cycling Team,,
0:00
631+0:00135
Sprint
MARSMAN Tim Metec - SOLARWATT p/b Mantel
22Metec - SOLARWATT p/b Mantel,,
0:00
6483+8:44166
Sprint
SŁAWEK Damian HRE Mazowsze Serce Polski
25HRE Mazowsze Serce Polski,,
0:00
6585+8:52231
Sprint
AMANN Dominik Team Vorarlberg
24Team Vorarlberg,,
0:00
6615+1:25122
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti,,
0:00
6730+1:3042
Sprint
HUE Antoine VC Pays de Loudéac
18VC Pays de Loudéac,,
0:00
6877+8:2413
Climber
SAINT GUILHEM Thibaud AVC Aix-en-Provence
26AVC Aix-en-Provence,,
0:00
6936+1:30234
Hills
RÜEGG Lukas Team Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
0:00
7054+3:2176
Sprint
LETHIER Melvyn AG2R Citroën U23 Team
20AG2R Citroën U23 Team,,
0:00
7198+12:03123
Hills
RÖBER Dominik P&S Benotti
23P&S Benotti,,
0:00
723+0:5363
Sprint
VANGHELUWE Warre Soudal - Quick-Step Devo Team
21Soudal - Quick-Step Devo Team,,
0:00
739+1:21151
Sprint
APPEL Stijn ABLOC CT
26ABLOC CT,,
0:00
74110+20:02251
Sprint
BAUTRAIT Corentin Guidon Chalettois
19Guidon Chalettois,,
0:00
756+1:17193
Sprint
JACKSON George Bolton Equities Black Spoke
23Bolton Equities Black Spoke,,
0:00
76109+18:18152
Hills
SINSCHEK Nils ABLOC CT
24ABLOC CT,,
0:00
77107+14:3984
Sprint
PEATFIELD Benjamin Vendée U
19Vendée U ,,
0:00
7870+6:58195
TT
SEXTON Tom Bolton Equities Black Spoke
24Bolton Equities Black Spoke,,
0:00
7938+1:304
Sprint
ZAHÁLKA Matěj Elkov - Kasper
29Elkov - Kasper,,
0:00
80117+24:42136
Sprint
VAN VEENENDAAL Hidde Metec - SOLARWATT p/b Mantel
22Metec - SOLARWATT p/b Mantel,,
0:00
8139+1:301
TT
BÁRTA Jan Elkov - Kasper
38Elkov - Kasper,,
0:00
8243+3:00186
TT
RAVNØY Johan Team Coop - Repsol
19Team Coop - Repsol,,
0:00
8397+11:52246
GC
VALENTI Luke Team Ecoflo Chronos
18Team Ecoflo Chronos,,
0:00
8457+3:5693
Sprint
GIDDINGS Joshua Lotto Dstny Development Team
19Lotto Dstny Development Team,,
0:00
8552+3:16145
Hills
TOUDAL Emil Team ColoQuick
26Team ColoQuick,,
0:00
8684+8:4436
LESNE Robin Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
21Cre'Actuel-Marie Morin-U 22,,
0:00
8791+9:09192
Sprint
FITZSIMONS Mitchel Bolton Equities Black Spoke
20Bolton Equities Black Spoke,,
0:00
8879+8:3233
Classic
COTARD Théo Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
23Cre'Actuel-Marie Morin-U 22,,
0:00
8955+3:21165
Hills
POMORSKI Michał HRE Mazowsze Serce Polski
19HRE Mazowsze Serce Polski,,
0:00
9067+6:4665
TT
VERVENNE Jonathan Soudal - Quick-Step Devo Team
19Soudal - Quick-Step Devo Team,,
0:00
9118+1:2891
Sprint
DE DECKER Tijl Lotto Dstny Development Team
21Lotto Dstny Development Team,,
0:00
9287+8:5262
Sprint
DEWEIRDT Siebe Soudal - Quick-Step Devo Team
20Soudal - Quick-Step Devo Team,,
0:00
9366+6:4645
STEVANT Malo VC Pays de Loudéac
20VC Pays de Loudéac,,
0:00
9482+8:37182
Sprint
AALRUST Håkon Team Coop - Repsol
25Team Coop - Repsol,,
0:00
95102+12:49126
WILK Luke P&S Benotti
21P&S Benotti,,
0:00
9668+6:47143
TT
MUFF Frederik Team ColoQuick
29Team ColoQuick,,
0:00
9758+4:4461
Climber
SAVINO Federico Soudal - Quick-Step Devo Team
18Soudal - Quick-Step Devo Team,,
0:00
9851+3:16146
Sprint
ANDERSEN Mads Team ColoQuick
22Team ColoQuick,,
0:00
9988+8:57116
TT
21Sweden,,
0:00
100120+27:38133
Sprint
HOOGENDOORN Roy Metec - SOLARWATT p/b Mantel
21Metec - SOLARWATT p/b Mantel,,
0:00
10156+3:3631
Hills
BOILEAU Leo Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
25Cre'Actuel-Marie Morin-U 22,,
0:00
102100+12:26105
Sprint
MAZZONE Leon Saint Piran
26Saint Piran,,
0:00
10341+1:3783
TT
GROLIER Lucas Vendée U
23Vendée U ,,
0:00
10489+8:5715
TT
KNIGHT Oliver AVC Aix-en-Provence
22AVC Aix-en-Provence,,
0:00
10586+8:5211
PERROT Leopold AVC Aix-en-Provence
21AVC Aix-en-Provence,,
0:00
10659+5:2272
Climber
CHAUSSINAND Joris AG2R Citroën U23 Team
21AG2R Citroën U23 Team,,
0:00
10792+9:28134
Sprint
VAN VLIET Michiel Metec - SOLARWATT p/b Mantel
18Metec - SOLARWATT p/b Mantel0:19
0:19
108103+12:53235
TT
MEILER Lukas Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg0:27
0:27
10972+7:0212
Sprint
LA GRENADE Jérémie AVC Aix-en-Provence
20AVC Aix-en-Provence0:32
0:32
11093+9:37254
MILLON Simon Guidon Chalettois
22Guidon Chalettois0:40
0:40
11195+10:3446
Sprint
VEISTROFFER Baptiste VC Pays de Loudéac
22VC Pays de Loudéac0:41
0:41
11294+10:14103
TT
ROBERTS William Saint Piran
24Saint Piran1:00
1:00
11360+5:3592
Sprint
DE LIE Axel Lotto Dstny Development Team
23Lotto Dstny Development Team1:03
1:03
11471+6:59112
Sprint
21Sweden1:12
1:12
115111+20:55206
Hills
VALENT Márk Epronex - Hungary Cycling Team
18Epronex - Hungary Cycling Team1:16
1:16
11690+9:02113
TT
21Sweden1:51
1:51
117114+22:26232
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
1:51
118118+26:44163
TT
FILUTÁS Viktor HRE Mazowsze Serce Polski
26HRE Mazowsze Serce Polski,,
1:51
11974+7:4173
Hills
JEAN Victor AG2R Citroën U23 Team
19AG2R Citroën U23 Team3:24
3:24
120104+12:56124
Sprint
GATHEMANN Albert P&S Benotti
21P&S Benotti5:38
5:38
121113+22:135
GC
PŘIDAL Tomáš Elkov - Kasper
19Elkov - Kasper7:13
7:13
122122+32:00196
Sprint
BOSTOCK Matthew Bolton Equities Black Spoke
25Bolton Equities Black Spoke7:33
7:33
123123+36:0244
SOULABAILLE Dimitri VC Pays de Loudéac
20VC Pays de Loudéac7:44
7:44
DNF171
Sprint
PAJUR Markus Tartu2024 Cycling Team
22Tartu2024 Cycling Team-
DNF173
Sprint
ROOS Andre Tartu2024 Cycling Team
20Tartu2024 Cycling Team-
DNS6
TELECKÝ Štěpán Elkov - Kasper
18Elkov - Kasper-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
11-135
Sprint
MARSMAN Tim Metec - SOLARWATT p/b Mantel
22Metec - SOLARWATT p/b Mantel1 15:36:52..
22-155
GC
MACLEOD Callum ABLOC CT
23ABLOC CT0:08
0:08
..
33-63
Sprint
VANGHELUWE Warre Soudal - Quick-Step Devo Team
21Soudal - Quick-Step Devo Team0:53
0:53
..
44-111
TT
19Sweden1:11
1:11
..
57▲296
Sprint
VAN DE PAAR Jarne Lotto Dstny Development Team
22Lotto Dstny Development Team1:14
1:14
..
69▲3193
Sprint
JACKSON George Bolton Equities Black Spoke
23Bolton Equities Black Spoke1:17
1:17
..
75▼2144
Sprint
PEDERSEN Nicklas Amdi Team ColoQuick
29Team ColoQuick1:18
1:18
..
86▼253
Sprint
23VC Rouen 761:19
1:19
..
98▼1151
Sprint
APPEL Stijn ABLOC CT
26ABLOC CT1:21
1:21
..
1010-23
Sprint
HUENS Axel Circus - ReUz - Technord
21Circus - ReUz - Technord1:22
1:22
..
1115▲4106
Sprint
TIDBALL William Saint Piran
22Saint Piran1:23
1:23
..
1211▼1104
Classic
ROOTKIN-GRAY Jack Saint Piran
20Saint Piran,,
1:23
..
1312▼174
Classic
LABROSSE Jordan AG2R Citroën U23 Team
20AG2R Citroën U23 Team,,
1:23
..
1413▼1153
Hills
WEULINK Meindert ABLOC CT
23ABLOC CT,,
1:23
..
1514▼1122
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti1:25
1:25
..
1638▲22181
Sprint
LUNDER Eirik Team Coop - Repsol
23Team Coop - Repsol1:27
1:27
..
1716▼122
GC
VAN SINTMAARTENSDIJK Roel Circus - ReUz - Technord
21Circus - ReUz - Technord1:28
1:28
..
1826▲891
Sprint
DE DECKER Tijl Lotto Dstny Development Team
21Lotto Dstny Development Team,,
1:28
..
1918▼134
Sprint
DAUPHIN Florian Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
24Cre'Actuel-Marie Morin-U 221:30
1:30
..
2017▼381
Sprint
BONIFACE Lucas Vendée U
22Vendée U ,,
1:30
..
2119▼22
Sprint
NEUMAN Dominik Elkov - Kasper
27Elkov - Kasper,,
1:30
..
2220▼216
Sprint
KONIJN Alexander AVC Aix-en-Provence
23AVC Aix-en-Provence,,
1:30
..
2323-222
Sprint
VAN DER MEER Nick VolkerWessels Cycling Team
29VolkerWessels Cycling Team,,
1:30
..
2422▼2194
Sprint
MUDGWAY Luke Bolton Equities Black Spoke
26Bolton Equities Black Spoke,,
1:30
..
2521▼4221
Sprint
COLEMAN Zak VolkerWessels Cycling Team
24VolkerWessels Cycling Team,,
1:30
..
2629▲3253
Sprint
HARDOUIN Louis Guidon Chalettois
22Guidon Chalettois,,
1:30
..
2725▼2141
GC
BAK Simon Team ColoQuick
23Team ColoQuick,,
1:30
..
2828-41
Hills
BASSET Pierre Henry VC Pays de Loudéac
19VC Pays de Loudéac,,
1:30
..
2927▼2226
Classic
WILLEMS Thimo VolkerWessels Cycling Team
27VolkerWessels Cycling Team,,
1:30
..
3024▼642
Sprint
HUE Antoine VC Pays de Loudéac
18VC Pays de Loudéac,,
1:30
..
3131-224
Sprint
HAEST Jasper VolkerWessels Cycling Team
23VolkerWessels Cycling Team,,
1:30
..
3239▲7183
Hills
DREGE André Team Coop - Repsol
23Team Coop - Repsol,,
1:30
..
3337▲494
Sprint
HARTEEL Jelle Lotto Dstny Development Team
19Lotto Dstny Development Team,,
1:30
..
3435▲1241
Sprint
CARPENTIER Florian Team Ecoflo Chronos
21Team Ecoflo Chronos,,
1:30
..
3533▼224
Sprint
PRESTIANNI Sacha Circus - ReUz - Technord
19Circus - ReUz - Technord,,
1:30
..
3630▼6234
Hills
RÜEGG Lukas Team Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
1:30
..
3736▼1132
Sprint
HOHMANN Lars Metec - SOLARWATT p/b Mantel
21Metec - SOLARWATT p/b Mantel,,
1:30
..
3832▼64
Sprint
ZAHÁLKA Matěj Elkov - Kasper
29Elkov - Kasper,,
1:30
..
3934▼51
TT
BÁRTA Jan Elkov - Kasper
38Elkov - Kasper,,
1:30
..
4040-236
Hills
BENZ Pirmin Team Vorarlberg
22Team Vorarlberg,,
1:30
..
4141-83
TT
GROLIER Lucas Vendée U
23Vendée U 1:37
1:37
..
4242-175
TT
KRASTS Alekss Tartu2024 Cycling Team
21Tartu2024 Cycling Team1:42
1:42
..
4343-186
TT
RAVNØY Johan Team Coop - Repsol
19Team Coop - Repsol3:00
3:00
..
4444-25
Sprint
HANNES Victor Circus - ReUz - Technord
19Circus - ReUz - Technord3:02
3:02
..
4545-162
Sprint
BANASZEK Norbert HRE Mazowsze Serce Polski
25HRE Mazowsze Serce Polski3:08
3:08
..
4646-255
GC
HABERT Axel Guidon Chalettois
24Guidon Chalettois,,
3:08
..
4748▲114
Sprint
HOUCOU Emmanuel AVC Aix-en-Provence
20AVC Aix-en-Provence3:12
3:12
..
4847▼164
Sprint
LOOTENS Gust Soudal - Quick-Step Devo Team
22Soudal - Quick-Step Devo Team,,
3:12
..
4949-21
Sprint
DEJAEGHER Jasper Circus - ReUz - Technord
22Circus - ReUz - Technord,,
3:12
..
5050-142
Sprint
NIELSEN Sebastian Team ColoQuick
22Team ColoQuick3:16
3:16
..
5151-146
Sprint
ANDERSEN Mads Team ColoQuick
22Team ColoQuick,,
3:16
..
5252-145
Hills
TOUDAL Emil Team ColoQuick
26Team ColoQuick,,
3:16
..
5353-75
Sprint
LAWTON Henry AG2R Citroën U23 Team
22AG2R Citroën U23 Team3:20
3:20
..
5454-76
Sprint
LETHIER Melvyn AG2R Citroën U23 Team
20AG2R Citroën U23 Team3:21
3:21
..
5555-165
Hills
POMORSKI Michał HRE Mazowsze Serce Polski
19HRE Mazowsze Serce Polski,,
3:21
..
5656-31
Hills
BOILEAU Leo Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
25Cre'Actuel-Marie Morin-U 223:36
3:36
..
5757-93
Sprint
GIDDINGS Joshua Lotto Dstny Development Team
19Lotto Dstny Development Team3:56
3:56
..
5860▲261
Climber
SAVINO Federico Soudal - Quick-Step Devo Team
18Soudal - Quick-Step Devo Team4:44
4:44
..
5961▲272
Climber
CHAUSSINAND Joris AG2R Citroën U23 Team
21AG2R Citroën U23 Team5:22
5:22
..
6059▼192
Sprint
DE LIE Axel Lotto Dstny Development Team
23Lotto Dstny Development Team5:35
5:35
..
6163▲2101
GC
KYFFIN Zeb Saint Piran
25Saint Piran5:51
5:51
..
6264▲2225
Sprint
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan VolkerWessels Cycling Team
24VolkerWessels Cycling Team6:27
6:27
..
6368▲5252
Sprint
BRIDRON Thibaud Guidon Chalettois
20Guidon Chalettois6:46
6:46
..
6469▲5164
Sprint
GROSU Eduard-Michael HRE Mazowsze Serce Polski
30HRE Mazowsze Serce Polski,,
6:46
..
6570▲551
DELARUE Max VC Rouen 76
19VC Rouen 76,,
6:46
..
6667▲145
STEVANT Malo VC Pays de Loudéac
20VC Pays de Loudéac,,
6:46
..
6771▲465
TT
VERVENNE Jonathan Soudal - Quick-Step Devo Team
19Soudal - Quick-Step Devo Team,,
6:46
..
6872▲4143
TT
MUFF Frederik Team ColoQuick
29Team ColoQuick6:47
6:47
..
6973▲4174
Sprint
AUS Aaron Tartu2024 Cycling Team
19Tartu2024 Cycling Team6:54
6:54
..
7074▲4195
TT
SEXTON Tom Bolton Equities Black Spoke
24Bolton Equities Black Spoke6:58
6:58
..
7162▼9112
Sprint
21Sweden6:59
6:59
..
7266▼612
Sprint
LA GRENADE Jérémie AVC Aix-en-Provence
20AVC Aix-en-Provence7:02
7:02
..
7375▲282
Sprint
GEORGE Alfred Vendée U
22Vendée U 7:06
7:06
..
7458▼1673
Hills
JEAN Victor AG2R Citroën U23 Team
19AG2R Citroën U23 Team7:41
7:41
..
7578▲326
Sprint
DELLE VEDOVE Alessio Circus - ReUz - Technord
19Circus - ReUz - Technord8:24
8:24
..
7679▲3125
Sprint
BRIESE Max P&S Benotti
19P&S Benotti,,
8:24
..
7780▲313
Climber
SAINT GUILHEM Thibaud AVC Aix-en-Provence
26AVC Aix-en-Provence,,
8:24
..
7881▲356
Sprint
PIERRE Alexis VC Rouen 76
24VC Rouen 768:32
8:32
..
7982▲333
Classic
COTARD Théo Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
23Cre'Actuel-Marie Morin-U 22,,
8:32
..
8084▲4156
Sprint
LOOHUIS Lars ABLOC CT
22ABLOC CT8:37
8:37
..
8183▲255
GC
PETIT Clément VC Rouen 76
22VC Rouen 76,,
8:37
..
8285▲3182
Sprint
AALRUST Håkon Team Coop - Repsol
25Team Coop - Repsol,,
8:37
..
8386▲3166
Sprint
SŁAWEK Damian HRE Mazowsze Serce Polski
25HRE Mazowsze Serce Polski8:44
8:44
..
8487▲336
LESNE Robin Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
21Cre'Actuel-Marie Morin-U 22,,
8:44
..
8590▲5231
Sprint
AMANN Dominik Team Vorarlberg
24Team Vorarlberg8:52
8:52
..
8688▲211
PERROT Leopold AVC Aix-en-Provence
21AVC Aix-en-Provence,,
8:52
..
8789▲262
Sprint
DEWEIRDT Siebe Soudal - Quick-Step Devo Team
20Soudal - Quick-Step Devo Team,,
8:52
..
8891▲3116
TT
21Sweden8:57
8:57
..
8993▲415
TT
KNIGHT Oliver AVC Aix-en-Provence
22AVC Aix-en-Provence,,
8:57
..
9076▼14113
TT
21Sweden9:02
9:02
..
9195▲4192
Sprint
FITZSIMONS Mitchel Bolton Equities Black Spoke
20Bolton Equities Black Spoke9:09
9:09
..
9294▲2134
Sprint
VAN VLIET Michiel Metec - SOLARWATT p/b Mantel
18Metec - SOLARWATT p/b Mantel9:28
9:28
..
9392▼1254
MILLON Simon Guidon Chalettois
22Guidon Chalettois9:37
9:37
..
9496▲2103
TT
ROBERTS William Saint Piran
24Saint Piran10:14
10:14
..
9597▲246
Sprint
VEISTROFFER Baptiste VC Pays de Loudéac
22VC Pays de Loudéac10:34
10:34
..
9698▲285
Sprint
KNECHT Noah Vendée U
22Vendée U 11:30
11:30
..
9799▲2246
GC
VALENTI Luke Team Ecoflo Chronos
18Team Ecoflo Chronos11:52
11:52
..
98100▲2123
Hills
RÖBER Dominik P&S Benotti
23P&S Benotti12:03
12:03
..
99101▲2201
Sprint
KARL Ádám Kristóf Epronex - Hungary Cycling Team
23Epronex - Hungary Cycling Team12:05
12:05
..
100103▲3105
Sprint
MAZZONE Leon Saint Piran
26Saint Piran12:26
12:26
..
101104▲3244
Climber
HAMEL Félix Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos12:37
12:37
..
102105▲3126
WILK Luke P&S Benotti
21P&S Benotti12:49
12:49
..
103102▼1235
TT
MEILER Lukas Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg12:53
12:53
..
10477▼27124
Sprint
GATHEMANN Albert P&S Benotti
21P&S Benotti12:56
12:56
..
105106▲1185
Hills
FELDMANN Karsten Larsen Team Coop - Repsol
20Team Coop - Repsol13:02
13:02
..
106107▲1245
Classic
JACOB Philippe Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos13:36
13:36
..
107108▲184
Sprint
PEATFIELD Benjamin Vendée U
19Vendée U 14:39
14:39
..
108110▲2154
Sprint
RASCH Jesper ABLOC CT
25ABLOC CT15:30
15:30
..
109111▲2152
Hills
SINSCHEK Nils ABLOC CT
24ABLOC CT18:18
18:18
..
110113▲3251
Sprint
BAUTRAIT Corentin Guidon Chalettois
19Guidon Chalettois20:02
20:02
..
111112▲1206
Hills
VALENT Márk Epronex - Hungary Cycling Team
18Epronex - Hungary Cycling Team20:55
20:55
..
112115▲3115
GC
20Sweden20:56
20:56
..
113109▼45
GC
PŘIDAL Tomáš Elkov - Kasper
19Elkov - Kasper22:13
22:13
..
114114-232
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
29Team Vorarlberg22:26
22:26
..
115116▲1202
Sprint
RÓZSA Balázs Epronex - Hungary Cycling Team
27Epronex - Hungary Cycling Team23:02
23:02
..
116117▲132
ROBERT Alexis Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
21Cre'Actuel-Marie Morin-U 2224:16
24:16
..
117120▲3136
Sprint
VAN VEENENDAAL Hidde Metec - SOLARWATT p/b Mantel
22Metec - SOLARWATT p/b Mantel24:42
24:42
..
118121▲3163
TT
FILUTÁS Viktor HRE Mazowsze Serce Polski
26HRE Mazowsze Serce Polski26:44
26:44
..
119122▲343
Sprint
SILLIAU Nicolas VC Pays de Loudéac
22VC Pays de Loudéac27:36
27:36
..
120123▲3133
Sprint
HOOGENDOORN Roy Metec - SOLARWATT p/b Mantel
21Metec - SOLARWATT p/b Mantel27:38
27:38
..
121125▲4242
Sprint
GAUTHIER Jérôme Team Ecoflo Chronos
18Team Ecoflo Chronos29:49
29:49
..
122118▼4196
Sprint
BOSTOCK Matthew Bolton Equities Black Spoke
25Bolton Equities Black Spoke32:00
32:00
..
123124▲144
SOULABAILLE Dimitri VC Pays de Loudéac
20VC Pays de Loudéac36:02
36:02
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
12▲196
Sprint
VAN DE PAAR Jarne Lotto Dstny Development Team
22Lotto Dstny Development Team32+12
21▼1144
Sprint
PEDERSEN Nicklas Amdi Team ColoQuick
29Team ColoQuick26+5
39▲6106
Sprint
TIDBALL William Saint Piran
22Saint Piran19+9
43▼1135
Sprint
MARSMAN Tim Metec - SOLARWATT p/b Mantel
22Metec - SOLARWATT p/b Mantel16-
54▼1111
TT
19Sweden15-
6-154
Sprint
RASCH Jesper ABLOC CT
25ABLOC CT15+15
75▼2175
TT
KRASTS Alekss Tartu2024 Cycling Team
21Tartu2024 Cycling Team15-
86▼2155
GC
MACLEOD Callum ABLOC CT
23ABLOC CT14-
97▼283
TT
GROLIER Lucas Vendée U
23Vendée U 12-
108▼281
Sprint
BONIFACE Lucas Vendée U
22Vendée U 11-
1123▲12225
Sprint
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan VolkerWessels Cycling Team
24VolkerWessels Cycling Team10+7
1210▼253
Sprint
23VC Rouen 769-
1311▼264
Sprint
LOOTENS Gust Soudal - Quick-Step Devo Team
22Soudal - Quick-Step Devo Team9-
1412▼263
Sprint
VANGHELUWE Warre Soudal - Quick-Step Devo Team
21Soudal - Quick-Step Devo Team7-
1513▼223
Sprint
HUENS Axel Circus - ReUz - Technord
21Circus - ReUz - Technord7-
1627▲11193
Sprint
JACKSON George Bolton Equities Black Spoke
23Bolton Equities Black Spoke6+5
1714▼385
Sprint
KNECHT Noah Vendée U
22Vendée U 6-
1815▼3104
Classic
ROOTKIN-GRAY Jack Saint Piran
20Saint Piran6-
1916▼3162
Sprint
BANASZEK Norbert HRE Mazowsze Serce Polski
25HRE Mazowsze Serce Polski6-
20-26
Sprint
DELLE VEDOVE Alessio Circus - ReUz - Technord
19Circus - ReUz - Technord6+6
2117▼474
Classic
LABROSSE Jordan AG2R Citroën U23 Team
20AG2R Citroën U23 Team5-
2225▲334
Sprint
DAUPHIN Florian Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
24Cre'Actuel-Marie Morin-U 225+3
2319▼4142
Sprint
NIELSEN Sebastian Team ColoQuick
22Team ColoQuick5+1
2418▼676
Sprint
LETHIER Melvyn AG2R Citroën U23 Team
20AG2R Citroën U23 Team5-
25-164
Sprint
GROSU Eduard-Michael HRE Mazowsze Serce Polski
30HRE Mazowsze Serce Polski5+5
2620▼6195
TT
SEXTON Tom Bolton Equities Black Spoke
24Bolton Equities Black Spoke4-
2721▼6153
Hills
WEULINK Meindert ABLOC CT
23ABLOC CT3-
2822▼6122
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti3-
29-91
Sprint
DE DECKER Tijl Lotto Dstny Development Team
21Lotto Dstny Development Team3+3
3024▼6151
Sprint
APPEL Stijn ABLOC CT
26ABLOC CT2-
3126▼52
Sprint
NEUMAN Dominik Elkov - Kasper
27Elkov - Kasper2-
32-16
Sprint
KONIJN Alexander AVC Aix-en-Provence
23AVC Aix-en-Provence2+2
3328▼5113
TT
21Sweden1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
11-155
GC
MACLEOD Callum ABLOC CT
23ABLOC CT12-
22-193
Sprint
JACKSON George Bolton Equities Black Spoke
23Bolton Equities Black Spoke4-
33-226
Classic
WILLEMS Thimo VolkerWessels Cycling Team
27VolkerWessels Cycling Team4-
44-151
Sprint
APPEL Stijn ABLOC CT
26ABLOC CT3-
55-175
TT
KRASTS Alekss Tartu2024 Cycling Team
21Tartu2024 Cycling Team2-
66-143
TT
MUFF Frederik Team ColoQuick
29Team ColoQuick2-
77-134
Sprint
VAN VLIET Michiel Metec - SOLARWATT p/b Mantel
18Metec - SOLARWATT p/b Mantel2-
88-152
Hills
SINSCHEK Nils ABLOC CT
24ABLOC CT2-
99-135
Sprint
MARSMAN Tim Metec - SOLARWATT p/b Mantel
22Metec - SOLARWATT p/b Mantel1-
1010-106
Sprint
TIDBALL William Saint Piran
22Saint Piran1-
1111-194
Sprint
MUDGWAY Luke Bolton Equities Black Spoke
26Bolton Equities Black Spoke1-
1212-113
TT
21Sweden1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-63
Sprint
VANGHELUWE Warre Soudal - Quick-Step Devo Team
21Soudal - Quick-Step Devo Team 15:37:45..
22-111
TT
19Sweden0:18
0:18
..
33-23
Sprint
HUENS Axel Circus - ReUz - Technord
21Circus - ReUz - Technord0:29
0:29
..
44-104
Classic
ROOTKIN-GRAY Jack Saint Piran
20Saint Piran0:30
0:30
..
55-74
Classic
LABROSSE Jordan AG2R Citroën U23 Team
20AG2R Citroën U23 Team,,
0:30
..
66-22
GC
VAN SINTMAARTENSDIJK Roel Circus - ReUz - Technord
21Circus - ReUz - Technord0:35
0:35
..
78▲191
Sprint
DE DECKER Tijl Lotto Dstny Development Team
21Lotto Dstny Development Team,,
0:35
..
89▲141
Hills
BASSET Pierre Henry VC Pays de Loudéac
19VC Pays de Loudéac0:37
0:37
..
97▼242
Sprint
HUE Antoine VC Pays de Loudéac
18VC Pays de Loudéac,,
0:37
..
1013▲394
Sprint
HARTEEL Jelle Lotto Dstny Development Team
19Lotto Dstny Development Team,,
0:37
..
1111-241
Sprint
CARPENTIER Florian Team Ecoflo Chronos
21Team Ecoflo Chronos,,
0:37
..
1210▼224
Sprint
PRESTIANNI Sacha Circus - ReUz - Technord
19Circus - ReUz - Technord,,
0:37
..
1312▼1132
Sprint
HOHMANN Lars Metec - SOLARWATT p/b Mantel
21Metec - SOLARWATT p/b Mantel,,
0:37
..
1414-175
TT
KRASTS Alekss Tartu2024 Cycling Team
21Tartu2024 Cycling Team0:49
0:49
..
1515-186
TT
RAVNØY Johan Team Coop - Repsol
19Team Coop - Repsol2:07
2:07
..
1616-25
Sprint
HANNES Victor Circus - ReUz - Technord
19Circus - ReUz - Technord2:09
2:09
..
1718▲114
Sprint
HOUCOU Emmanuel AVC Aix-en-Provence
20AVC Aix-en-Provence2:19
2:19
..
1817▼164
Sprint
LOOTENS Gust Soudal - Quick-Step Devo Team
22Soudal - Quick-Step Devo Team,,
2:19
..
1919-21
Sprint
DEJAEGHER Jasper Circus - ReUz - Technord
22Circus - ReUz - Technord,,
2:19
..
2020-75
Sprint
LAWTON Henry AG2R Citroën U23 Team
22AG2R Citroën U23 Team2:27
2:27
..
2121-76
Sprint
LETHIER Melvyn AG2R Citroën U23 Team
20AG2R Citroën U23 Team2:28
2:28
..
2222-165
Hills
POMORSKI Michał HRE Mazowsze Serce Polski
19HRE Mazowsze Serce Polski,,
2:28
..
2323-93
Sprint
GIDDINGS Joshua Lotto Dstny Development Team
19Lotto Dstny Development Team3:03
3:03
..
2425▲161
Climber
SAVINO Federico Soudal - Quick-Step Devo Team
18Soudal - Quick-Step Devo Team3:51
3:51
..
2526▲172
Climber
CHAUSSINAND Joris AG2R Citroën U23 Team
21AG2R Citroën U23 Team4:29
4:29
..
2630▲4252
Sprint
BRIDRON Thibaud Guidon Chalettois
20Guidon Chalettois5:53
5:53
..
2731▲451
DELARUE Max VC Rouen 76
19VC Rouen 76,,
5:53
..
2829▲145
STEVANT Malo VC Pays de Loudéac
20VC Pays de Loudéac,,
5:53
..
2932▲365
TT
VERVENNE Jonathan Soudal - Quick-Step Devo Team
19Soudal - Quick-Step Devo Team,,
5:53
..
3033▲3174
Sprint
AUS Aaron Tartu2024 Cycling Team
19Tartu2024 Cycling Team6:01
6:01
..
3127▼4112
Sprint
21Sweden6:06
6:06
..
3228▼412
Sprint
LA GRENADE Jérémie AVC Aix-en-Provence
20AVC Aix-en-Provence6:09
6:09
..
3334▲182
Sprint
GEORGE Alfred Vendée U
22Vendée U 6:13
6:13
..
3424▼1073
Hills
JEAN Victor AG2R Citroën U23 Team
19AG2R Citroën U23 Team6:48
6:48
..
3537▲226
Sprint
DELLE VEDOVE Alessio Circus - ReUz - Technord
19Circus - ReUz - Technord7:31
7:31
..
3638▲2125
Sprint
BRIESE Max P&S Benotti
19P&S Benotti,,
7:31
..
3739▲255
GC
PETIT Clément VC Rouen 76
22VC Rouen 767:44
7:44
..
3840▲236
LESNE Robin Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
21Cre'Actuel-Marie Morin-U 227:51
7:51
..
3941▲211
PERROT Leopold AVC Aix-en-Provence
21AVC Aix-en-Provence7:59
7:59
..
4042▲262
Sprint
DEWEIRDT Siebe Soudal - Quick-Step Devo Team
20Soudal - Quick-Step Devo Team,,
7:59
..
4143▲2116
TT
21Sweden8:04
8:04
..
4244▲215
TT
KNIGHT Oliver AVC Aix-en-Provence
22AVC Aix-en-Provence,,
8:04
..
4335▼8113
TT
21Sweden8:09
8:09
..
4446▲2192
Sprint
FITZSIMONS Mitchel Bolton Equities Black Spoke
20Bolton Equities Black Spoke8:16
8:16
..
4545-134
Sprint
VAN VLIET Michiel Metec - SOLARWATT p/b Mantel
18Metec - SOLARWATT p/b Mantel8:35
8:35
..
4647▲1246
GC
VALENTI Luke Team Ecoflo Chronos
18Team Ecoflo Chronos10:59
10:59
..
4748▲1244
Climber
HAMEL Félix Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos11:44
11:44
..
4849▲1126
WILK Luke P&S Benotti
21P&S Benotti11:56
11:56
..
4936▼13124
Sprint
GATHEMANN Albert P&S Benotti
21P&S Benotti12:03
12:03
..
5050-185
Hills
FELDMANN Karsten Larsen Team Coop - Repsol
20Team Coop - Repsol12:09
12:09
..
5151-245
Classic
JACOB Philippe Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos12:43
12:43
..
5252-84
Sprint
PEATFIELD Benjamin Vendée U
19Vendée U 13:46
13:46
..
5355▲2251
Sprint
BAUTRAIT Corentin Guidon Chalettois
19Guidon Chalettois19:09
19:09
..
5454-206
Hills
VALENT Márk Epronex - Hungary Cycling Team
18Epronex - Hungary Cycling Team20:02
20:02
..
5556▲1115
GC
20Sweden20:03
20:03
..
5653▼35
GC
PŘIDAL Tomáš Elkov - Kasper
19Elkov - Kasper21:20
21:20
..
5757-32
ROBERT Alexis Cre'Actuel-Marie Morin-U 22
21Cre'Actuel-Marie Morin-U 2223:23
23:23
..
5859▲1136
Sprint
VAN VEENENDAAL Hidde Metec - SOLARWATT p/b Mantel
22Metec - SOLARWATT p/b Mantel23:49
23:49
..
5960▲1133
Sprint
HOOGENDOORN Roy Metec - SOLARWATT p/b Mantel
21Metec - SOLARWATT p/b Mantel26:45
26:45
..
6062▲2242
Sprint
GAUTHIER Jérôme Team Ecoflo Chronos
18Team Ecoflo Chronos28:56
28:56
..
6161-44
SOULABAILLE Dimitri VC Pays de Loudéac
20VC Pays de Loudéac35:09
35:09
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 DELLE VEDOVE AlessioCircus - ReUz - Technord4:13:13
2 LABROSSE JordanAG2R Citroën U23 Team,,
3 ROOTKIN-GRAY JackSaint Piran,,
4 DEJAEGHER JasperCircus - ReUz - Technord,,
5 GEORGE AlfredVendée U ,,
6 VAN SINTMAARTENSDIJK RoelCircus - ReUz - Technord,,
7 HOUCOU EmmanuelAVC Aix-en-Provence,,
8 BRIDRON ThibaudGuidon Chalettois,,
9 ROBERT AlexisCre'Actuel-Marie Morin-U 22,,
10 AUS AaronTartu2024 Cycling Team,,
11 LAWTON HenryAG2R Citroën U23 Team,,
12 HARTEEL JelleLotto Dstny Development Team,,
13 CARPENTIER FlorianTeam Ecoflo Chronos,,
14 BRIESE MaxP&S Benotti,,
15 FELDMANN Karsten LarsenTeam Coop - Repsol,,
16 HUENS AxelCircus - ReUz - Technord,,
17 JACOB PhilippeTeam Ecoflo Chronos,,
18 DELARUE MaxVC Rouen 76,,
19 GAUTHIER JérômeTeam Ecoflo Chronos,,
20 SÖDERQVIST JakobSweden,,
21 HOHMANN LarsMetec - SOLARWATT p/b Mantel,,
22 PETIT ClémentVC Rouen 76,,
23 LENNARTSSON HugoSweden,,
24 PRESTIANNI SachaCircus - ReUz - Technord,,
25 BASSET Pierre HenryVC Pays de Loudéac,,
26 LOOTENS GustSoudal - Quick-Step Devo Team,,
27 HAMEL FélixTeam Ecoflo Chronos,,
28 HANNES VictorCircus - ReUz - Technord,,
29 KRASTS AlekssTartu2024 Cycling Team,,
30 HUE AntoineVC Pays de Loudéac,,
31 LETHIER MelvynAG2R Citroën U23 Team,,
32 VANGHELUWE WarreSoudal - Quick-Step Devo Team,,
33 BAUTRAIT CorentinGuidon Chalettois,,
34 PEATFIELD BenjaminVendée U ,,
35 VAN VEENENDAAL HiddeMetec - SOLARWATT p/b Mantel,,
36 RAVNØY JohanTeam Coop - Repsol,,
37 VALENTI LukeTeam Ecoflo Chronos,,
38 GIDDINGS JoshuaLotto Dstny Development Team,,
39 LESNE RobinCre'Actuel-Marie Morin-U 22,,
40 FITZSIMONS MitchelBolton Equities Black Spoke,,
41 POMORSKI MichałHRE Mazowsze Serce Polski,,
42 VERVENNE JonathanSoudal - Quick-Step Devo Team,,
43 DE DECKER TijlLotto Dstny Development Team,,
44 DEWEIRDT SiebeSoudal - Quick-Step Devo Team,,
45 STEVANT MaloVC Pays de Loudéac,,
46 WILK LukeP&S Benotti,,
47 SAVINO FedericoSoudal - Quick-Step Devo Team,,
48 LOVIDIUS EdvinSweden,,
49 HOOGENDOORN RoyMetec - SOLARWATT p/b Mantel,,
50 KNIGHT OliverAVC Aix-en-Provence,,
51 PERROT LeopoldAVC Aix-en-Provence,,
52 CHAUSSINAND JorisAG2R Citroën U23 Team,,
53 VAN VLIET MichielMetec - SOLARWATT p/b Mantel0:19
54 LA GRENADE JérémieAVC Aix-en-Provence0:32
55 STÅLBERG AlbinSweden1:12
56 VALENT MárkEpronex - Hungary Cycling Team1:16
57 KLYVER HjalmarSweden1:51
58 JEAN VictorAG2R Citroën U23 Team3:24
59 GATHEMANN AlbertP&S Benotti5:38
60 PŘIDAL TomášElkov - Kasper7:13
61 SOULABAILLE DimitriVC Pays de Loudéac7:44
DNF ROOS AndreTartu2024 Cycling Team-
DNF TELECKÝ ŠtěpánElkov - Kasper-


RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- ABLOC CTCT 46:53:38..
22- Bolton Equities Black SpokePRT1:14
1:14
..
33- Circus - ReUz - TechnordCT1:21
1:21
..
44- Saint PiranCT,,
1:21
..
55- VolkerWessels Cycling TeamCT1:28
1:28
..
66- Lotto Dstny Development TeamCT,,
1:28
..
77- Elkov - KasperCT,,
1:28
..
88- Team Coop - RepsolCT,,
1:28
..
99- Vendée U CLUB1:41
1:41
..
1010- Metec - SOLARWATT p/b MantelCT2:35
2:35
..
1111- SwedenNAT3:10
3:10
..
1212- Team ColoQuickCT3:14
3:14
..
1313- Team VorarlbergCT,,
3:14
..
1414- Soudal - Quick-Step Devo TeamCT4:05
4:05
..
1515- AVC Aix-en-ProvenceCLUB4:48
4:48
..
1616- AG2R Citroën U23 TeamCLUB5:03
5:03
..
1717- VC Pays de LoudéacCLUB6:44
6:44
..
1818- Guidon ChalettoisCLUB8:22
8:22
..
1919- HRE Mazowsze Serce PolskiCT10:00
10:00
..
2020- Cre'Actuel-Marie Morin-U 22CLUB10:08
10:08
..
2122▲1 P&S BenottiCT12:14
12:14
..
2223▲1 VC Rouen 76CLUB13:39
13:39
..
2324▲1 Team Ecoflo ChronosCT20:28
20:28
..
2425▲1 Epronex - Hungary Cycling TeamCT49:08
49:08
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

    Race profile