2018
2020
«
»
2019»2nd

Tour of Antalya

(2.2)
2019»Stage 4 (Final)»SideAntalya(158k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkGCTimelagBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
191+8:082 JANS RoyCorendon - Circus28Corendon - Circus753:26:21
22+0:0322 LONARDI GiovanniNippo Vini Fantini Faizanè22Nippo Vini Fantini Faizanè32,,
0:00
362+3:42126 VAN DER KOOIJ BasMonkey Town - à Bloc CT23Monkey Town - à Bloc CT11,,
0:00
487+7:4913 MINALI RiccardoIsrael Cycling Academy23Israel Cycling Academy,,
0:00
511+0:3184 OLDANI StefanoKometa Cycling Team21Kometa Cycling Team,,
0:00
6102+9:13263 COLNAGHI DavideTeam Named Rocked21Team Named Rocked,,
0:00
794+8:2962 CARSTENSEN LucasBike Aid24Bike Aid,,
0:00
878+5:30162 CULLAIGH GabrielTeam Wiggins Le Col22Team Wiggins Le Col,,
0:00
931+1:3374 STOSZ PatrykCCC Development Team24CCC Development Team,,
0:00
1082+5:55255 PISKUNOV MaximFiberli Antalyaspor21Fiberli Antalyaspor,,
0:00
1195+8:42194 HESTBEK LUND RasmusDenmark25Denmark,,
0:00
1266+4:11202 KISKONEN SiimEstonia22Estonia,,
0:00
1390+7:49173 DALLA VALLE NicolasTirol KTM Cycling Team21Tirol KTM Cycling Team,,
0:00
14103+9:21156 WOLLENBERG TimTeam Felbermayr - Simplon Wels 19Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
1516+0:47123 DE JONGE MaartenMonkey Town - à Bloc CT33Monkey Town - à Bloc CT,,
0:00
1663+3:536 VAN DER POEL MathieuCorendon - Circus24Corendon - Circus,,
0:00
1767+4:20215 BOGDANOVICS MarisLatvia27Latvia,,
0:00
1876+5:21136 TIRYAKI OguzhanSalcano Sakarya BB Team20Salcano Sakarya BB Team,,
0:00
19112+12:15186 VOLOSHIN AlexeyVino - Astana Motors22Vino - Astana Motors,,
0:00
2065+3:56134 ÖRKEN AhmetSalcano Sakarya BB Team25Salcano Sakarya BB Team,,
0:00
2130+1:32171 BAYER TobiasTirol KTM Cycling Team19Tirol KTM Cycling Team,,
0:00
228+0:18176 ZIMMERMANN GeorgTirol KTM Cycling Team21Tirol KTM Cycling Team,,
0:00
2355+3:29153 KRIZEK MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels 30Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
2473+4:53142 SEFA YlberTarteletto - Isorex28Tarteletto - Isorex,,
0:00
2572+4:50235 YILMAZ Yunus EmreBisiklet Sporunu Kalkindirma Kulübü22Bisiklet Sporunu Kalkindirma Kulübü,,
0:00
2650+2:56143 STOCKMAN AbramTarteletto - Isorex22Tarteletto - Isorex,,
0:00
2743+2:1355 MARUKHIN DaniilAstana City20Astana City,,
0:00
2883+6:0343 GÜLLER TimoAKROS - Thömus24AKROS - Thömus,,
0:00
2939+1:56185 SOKOLOV NikitaVino - Astana Motors20Vino - Astana Motors,,
0:00
30101+9:1342 ZOBRIST ManuelAKROS - Thömus21AKROS - Thömus,,
0:00
315+0:1312 DUNNE ConorIsrael Cycling Academy27Israel Cycling Academy,,
0:00
3286+7:4834 RAJOVIĆ DušanAdria Mobil21Adria Mobil,,
0:00
3327+1:2621 CIMA DamianoNippo Vini Fantini Faizanè25Nippo Vini Fantini Faizanè,,
0:00
3452+3:14253 ERSHOV ArturFiberli Antalyaspor28Fiberli Antalyaspor,,
0:00
3584+6:1241 DÖRING JonasAKROS - Thömus20AKROS - Thömus,,
0:00
3626+1:26184 PRONSKIY VadimVino - Astana Motors20Vino - Astana Motors,,
0:00
37113+12:1933 PER GorazdAdria Mobil21Adria Mobil,,
0:00
3868+4:26221 CHUMACHENKO DaniilRussia21Russia,,
0:00
3958+3:29172 EL GOUZI OmarTirol KTM Cycling Team19Tirol KTM Cycling Team,,
0:00
4054+3:2644 PAROZ JustinAKROS - Thömus22AKROS - Thömus,,
0:00
4161+3:41115 SOBAL YauhenMinsk Cycling Club37Minsk Cycling Club,,
0:00
4264+3:53165 O'LOUGHLIN MichaelTeam Wiggins Le Col22Team Wiggins Le Col,,
0:00
4344+2:24182 NIKITIN MatveyVino - Astana Motors26Vino - Astana Motors,,
0:00
447+0:1535 ROGINA RadoslavAdria Mobil39Adria Mobil,,
0:00
4538+1:5251 AKHMETOV GalymAstana City23Astana City,,
0:00
4610+0:305 VERGAERDE OttoCorendon - Circus24Corendon - Circus,,
0:00
4720+0:57146 VANTOMME MaximeTarteletto - Isorex32Tarteletto - Isorex,,
0:00
4842+2:1031 JARC AljažAdria Mobil19Adria Mobil,,
0:00
4921+1:03111 BAZHKOU StanislauMinsk Cycling Club27Minsk Cycling Club,,
0:00
5017+0:5094 MAAS JanLeopard Pro Cycling 23Leopard Pro Cycling ,,
0:00
5133+1:3856 ULYSBAYEV DinmukhammedAstana City20Astana City,,
0:00
529+0:21155 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 27Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
5312+0:35114 SAMOILAU BranislauMinsk Cycling Club33Minsk Cycling Club,,
0:00
5457+3:29151 BAJC AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels 30Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
5547+2:41226 STEPANOV AndreiRussia19Russia,,
0:00
5685+6:31101 ASADOV ElchinLviv Cycling Team32Lviv Cycling Team,,
0:00
5781+5:53211 ANSONS KristersLatvia19Latvia,,
0:00
5859+3:40222 DUYUNOV VladislavRussia24Russia,,
0:00
5974+4:59212 GAVARS Eriks TomsLatvia21Latvia,,
0:00
601+0:0096 REKITA SzymonLeopard Pro Cycling 25Leopard Pro Cycling ,,
0:00
6153+3:25206 VAHTRA NormanEstonia22Estonia,,
0:00
6218+0:5123 NISHIMURA HirokiNippo Vini Fantini Faizanè24Nippo Vini Fantini Faizanè,,
0:00
6313+0:3764 HOLLER NikodemusBike Aid27Bike Aid,,
0:00
6446+2:36183 OVSYANNIKOV AlexandrVino - Astana Motors21Vino - Astana Motors,,
0:00
6579+5:30203 NISU OskarEstonia24Estonia,,
0:00
6619+0:5185 RIES MichelKometa Cycling Team20Kometa Cycling Team,,
0:00
6732+1:3353 KUZMIN AntonAstana City22Astana City,,
0:00
6870+4:34175 WILDAUER MarkusTirol KTM Cycling Team20Tirol KTM Cycling Team,,
0:00
6915+0:43122 JANSSEN AdriaanMonkey Town - à Bloc CT23Monkey Town - à Bloc CT,,
0:00
7071+4:40195 RYTTERSGAARD SebastianDenmark19Denmark,,
0:00
7198+8:44266 MOLINARI KevinTeam Named Rocked22Team Named Rocked,,
0:00
72114+12:39261 BELLETTA PierelisTeam Named Rocked20Team Named Rocked,,
0:00
7360+3:40193 KRISTENSEN Mads ØstergaardDenmark21Denmark,,
0:00
746+0:1411 PLAZA RubénIsrael Cycling Academy38Israel Cycling Academy,,
0:00
7596+8:4214 NIV GuyIsrael Cycling Academy24Israel Cycling Academy,,
0:00
7637+1:4766 VAN ENGELEN AdneBike Aid25Bike Aid,,
0:00
7741+2:06223 FOKIN MikhailRussia21Russia,,
0:00
7835+1:4065 WOLF JustinBike Aid26Bike Aid,,
0:00
7929+1:29225 OVECHKIN ArtemRussia32Russia,,
0:00
8080+5:43192 JACOBSEN Niklas SpilckerDenmark19Denmark,,
0:00
81104+9:29181 ASTAFYEV StepanVino - Astana Motors25Vino - Astana Motors,,
0:00
8214+0:3991 BURKE JackLeopard Pro Cycling 23Leopard Pro Cycling ,,
0:00
8334+1:4045 SUTER JoelAKROS - Thömus20AKROS - Thömus,,
0:00
84106+9:37116 STROKAU VasiliMinsk Cycling Club23Minsk Cycling Club,,
0:00
85116+12:4975 TRACZ SzymonCCC Development Team20CCC Development Team,,
0:00
8624+1:15244 JEANNÈS MatthieuClub De La Defense31Club De La Defense,,
0:00
8793+8:15112 PAPOK SiarheiMinsk Cycling Club31Minsk Cycling Club,,
0:00
88117+13:34252 BIALIAUSKI VasiliFiberli Antalyaspor23Fiberli Antalyaspor,,
0:00
8997+8:4286 SEVILLA Diego PabloKometa Cycling Team22Kometa Cycling Team,,
0:00
9099+8:50154 LEHNER DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels 24Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
9122+1:08161 FOUCHÉ JamesTeam Wiggins Le Col20Team Wiggins Le Col,,
0:00
9249+2:51191 KOLZE CHANGIZI SebastianDenmark18Denmark,,
0:00
934+0:1283 LÓPEZ Juan PedroKometa Cycling Team21Kometa Cycling Team,,
0:00
9489+7:49262 COLNAGHI AndreaTeam Named Rocked21Team Named Rocked,,
0:00
9588+7:4963 GROSSER AaronBike Aid22Bike Aid,,
0:00
9628+1:29163 DONOVAN MarkTeam Wiggins Le Col19Team Wiggins Le Col,,
0:00
9748+2:41224 FROLOV IgorRussia29Russia,,
0:00
9845+2:3324 YOSHIDA HayatoNippo Vini Fantini Faizanè29Nippo Vini Fantini Faizanè,,
0:00
9936+1:42152 BRKIC BenjaminTeam Felbermayr - Simplon Wels 22Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
10069+4:3393 KRIEGER AlexanderLeopard Pro Cycling 27Leopard Pro Cycling ,,
0:00
101100+8:50124 KLEIMAN WimMonkey Town - à Bloc CT25Monkey Town - à Bloc CT,,
0:00
10223+1:121 DEVOLDER StijnCorendon - Circus39Corendon - Circus,,
0:00
103109+10:0181 CAMACHO JuanKometa Cycling Team23Kometa Cycling Team,,
0:00
10425+1:21166 SCOTT RobertTeam Wiggins Le Col20Team Wiggins Le Col,,
0:00
10592+8:15164 NAVARRO CorentinTeam Wiggins Le Col21Team Wiggins Le Col,,
0:00
10651+2:56144 STOCKMAN MichielTarteletto - Isorex22Tarteletto - Isorex,,
0:00
107107+9:39216 KANEPEJS DeinsLatvia23Latvia,,
0:00
108115+12:45145 VAN BREUSSEGEM EliasTarteletto - Isorex26Tarteletto - Isorex,,
0:00
10956+3:2973 PALUTA MichałCCC Development Team23CCC Development Team,,
0:00
11040+2:0571 BROŻYNA PiotrCCC Development Team24CCC Development Team,,
0:00
1113+0:1176 VALTER AttilaCCC Development Team20CCC Development Team,,
0:00
11275+5:1215 PERRY BenjaminIsrael Cycling Academy24Israel Cycling Academy,,
0:00
113118+13:4116 SCHREURS HamishIsrael Cycling Academy25Israel Cycling Academy0:39
0:39
11477+5:294 DE BONDT DriesCorendon - Circus27Corendon - Circus1:02
1:02
115105+9:3032 HORVAT ŽigaAdria Mobil20Adria Mobil,,
1:02
116110+10:4492 GEßNER KonradLeopard Pro Cycling 23Leopard Pro Cycling ,,
1:02
117111+11:02113 RAMANAU RamanMinsk Cycling Club24Minsk Cycling Club2:14
2:14
118108+9:5372 MAŁECKI KamilCCC Development Team23CCC Development Team,,
2:14
119119+15:39234 KELLECI AbdulkadirBisiklet Sporunu Kalkindirma Kulübü32Bisiklet Sporunu Kalkindirma Kulübü9:01
9:01
DNF196 SØRENSEN Kristian ArnthDenmark22Denmark-
DNF213 PELCERS KristapsLatvia19Latvia-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
11-96 REKITA SzymonLeopard Pro Cycling 25Leopard Pro Cycling 4025 11:34:09..
22-22 LONARDI GiovanniNippo Vini Fantini Faizanè22Nippo Vini Fantini Faizanè30180:03
0:03
..
33-76 VALTER AttilaCCC Development Team20CCC Development Team25140:11
0:11
..
44-83 LÓPEZ Juan PedroKometa Cycling Team21Kometa Cycling Team20110:12
0:12
..
55-12 DUNNE ConorIsrael Cycling Academy27Israel Cycling Academy1580:13
0:13
..
66-11 PLAZA RubénIsrael Cycling Academy38Israel Cycling Academy1060:14
0:14
..
77-35 ROGINA RadoslavAdria Mobil39Adria Mobil540:15
0:15
..
88-176 ZIMMERMANN GeorgTirol KTM Cycling Team21Tirol KTM Cycling Team330:18
0:18
..
99-155 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 27Team Felbermayr - Simplon Wels 320:21
0:21
..
1010-5 VERGAERDE OttoCorendon - Circus24Corendon - Circus310:30
0:30
..
1111-84 OLDANI StefanoKometa Cycling Team21Kometa Cycling Team0:31
0:31
..
1212-114 SAMOILAU BranislauMinsk Cycling Club33Minsk Cycling Club0:35
0:35
..
1313-64 HOLLER NikodemusBike Aid27Bike Aid0:37
0:37
..
1414-91 BURKE JackLeopard Pro Cycling 23Leopard Pro Cycling 0:39
0:39
..
1515-122 JANSSEN AdriaanMonkey Town - à Bloc CT23Monkey Town - à Bloc CT0:43
0:43
..
1616-123 DE JONGE MaartenMonkey Town - à Bloc CT33Monkey Town - à Bloc CT0:47
0:47
..
1717-94 MAAS JanLeopard Pro Cycling 23Leopard Pro Cycling 0:50
0:50
..
1818-23 NISHIMURA HirokiNippo Vini Fantini Faizanè24Nippo Vini Fantini Faizanè0:51
0:51
..
1919-85 RIES MichelKometa Cycling Team20Kometa Cycling Team,,
0:51
..
2020-146 VANTOMME MaximeTarteletto - Isorex32Tarteletto - Isorex0:57
0:57
..
2121-111 BAZHKOU StanislauMinsk Cycling Club27Minsk Cycling Club1:03
1:03
..
2222-161 FOUCHÉ JamesTeam Wiggins Le Col20Team Wiggins Le Col1:08
1:08
..
2323-1 DEVOLDER StijnCorendon - Circus39Corendon - Circus1:12
1:12
..
2424-244 JEANNÈS MatthieuClub De La Defense31Club De La Defense1:15
1:15
..
2525-166 SCOTT RobertTeam Wiggins Le Col20Team Wiggins Le Col1:21
1:21
..
2626-184 PRONSKIY VadimVino - Astana Motors20Vino - Astana Motors1:26
1:26
..
2727-21 CIMA DamianoNippo Vini Fantini Faizanè25Nippo Vini Fantini Faizanè,,
1:26
..
2828-163 DONOVAN MarkTeam Wiggins Le Col19Team Wiggins Le Col1:29
1:29
..
2929-225 OVECHKIN ArtemRussia32Russia,,
1:29
..
3030-171 BAYER TobiasTirol KTM Cycling Team19Tirol KTM Cycling Team1:32
1:32
..
3131-74 STOSZ PatrykCCC Development Team24CCC Development Team1:33
1:33
..
3232-53 KUZMIN AntonAstana City22Astana City,,
1:33
..
3333-56 ULYSBAYEV DinmukhammedAstana City20Astana City1:38
1:38
..
3434-45 SUTER JoelAKROS - Thömus20AKROS - Thömus1:40
1:40
..
3535-65 WOLF JustinBike Aid26Bike Aid,,
1:40
..
3636-152 BRKIC BenjaminTeam Felbermayr - Simplon Wels 22Team Felbermayr - Simplon Wels 1:42
1:42
..
3737-66 VAN ENGELEN AdneBike Aid25Bike Aid1:47
1:47
..
3838-51 AKHMETOV GalymAstana City23Astana City1:52
1:52
..
3939-185 SOKOLOV NikitaVino - Astana Motors20Vino - Astana Motors1:56
1:56
..
4040-71 BROŻYNA PiotrCCC Development Team24CCC Development Team2:05
2:05
..
4141-223 FOKIN MikhailRussia21Russia2:06
2:06
..
4242-31 JARC AljažAdria Mobil19Adria Mobil2:10
2:10
..
4343-55 MARUKHIN DaniilAstana City20Astana City2:13
2:13
..
4444-182 NIKITIN MatveyVino - Astana Motors26Vino - Astana Motors2:24
2:24
..
4545-24 YOSHIDA HayatoNippo Vini Fantini Faizanè29Nippo Vini Fantini Faizanè2:33
2:33
..
4646-183 OVSYANNIKOV AlexandrVino - Astana Motors21Vino - Astana Motors2:36
2:36
..
4747-226 STEPANOV AndreiRussia19Russia2:41
2:41
..
4848-224 FROLOV IgorRussia29Russia,,
2:41
..
4949-191 KOLZE CHANGIZI SebastianDenmark18Denmark2:51
2:51
..
5052▲2143 STOCKMAN AbramTarteletto - Isorex22Tarteletto - Isorex2:56
2:56
..
5151-144 STOCKMAN MichielTarteletto - Isorex22Tarteletto - Isorex,,
2:56
..
5253▲1253 ERSHOV ArturFiberli Antalyaspor28Fiberli Antalyaspor3:14
3:14
..
5354▲1206 VAHTRA NormanEstonia22Estonia3:25
3:25
..
5455▲144 PAROZ JustinAKROS - Thömus22AKROS - Thömus3:26
3:26
..
5557▲2153 KRIZEK MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels 30Team Felbermayr - Simplon Wels 3:29
3:29
..
5656-73 PALUTA MichałCCC Development Team23CCC Development Team,,
3:29
..
5758▲1151 BAJC AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels 30Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
3:29
..
5859▲1172 EL GOUZI OmarTirol KTM Cycling Team19Tirol KTM Cycling Team,,
3:29
..
5960▲1222 DUYUNOV VladislavRussia24Russia3:40
3:40
..
6061▲1193 KRISTENSEN Mads ØstergaardDenmark21Denmark,,
3:40
..
6162▲1115 SOBAL YauhenMinsk Cycling Club37Minsk Cycling Club3:41
3:41
..
6263▲1126 VAN DER KOOIJ BasMonkey Town - à Bloc CT23Monkey Town - à Bloc CT3:42
3:42
..
6364▲16 VAN DER POEL MathieuCorendon - Circus24Corendon - Circus3:53
3:53
..
6465▲1165 O'LOUGHLIN MichaelTeam Wiggins Le Col22Team Wiggins Le Col,,
3:53
..
6566▲1134 ÖRKEN AhmetSalcano Sakarya BB Team25Salcano Sakarya BB Team3:56
3:56
..
6667▲1202 KISKONEN SiimEstonia22Estonia4:11
4:11
..
6768▲1215 BOGDANOVICS MarisLatvia27Latvia4:20
4:20
..
6869▲1221 CHUMACHENKO DaniilRussia21Russia4:26
4:26
..
6971▲293 KRIEGER AlexanderLeopard Pro Cycling 27Leopard Pro Cycling 4:33
4:33
..
7072▲2175 WILDAUER MarkusTirol KTM Cycling Team20Tirol KTM Cycling Team4:34
4:34
..
7173▲2195 RYTTERSGAARD SebastianDenmark19Denmark4:40
4:40
..
7274▲2235 YILMAZ Yunus EmreBisiklet Sporunu Kalkindirma Kulübü22Bisiklet Sporunu Kalkindirma Kulübü4:50
4:50
..
7375▲2142 SEFA YlberTarteletto - Isorex28Tarteletto - Isorex4:53
4:53
..
7476▲2212 GAVARS Eriks TomsLatvia21Latvia4:59
4:59
..
7577▲215 PERRY BenjaminIsrael Cycling Academy24Israel Cycling Academy5:12
5:12
..
7678▲2136 TIRYAKI OguzhanSalcano Sakarya BB Team20Salcano Sakarya BB Team5:21
5:21
..
7770▼74 DE BONDT DriesCorendon - Circus27Corendon - Circus5:29
5:29
..
7879▲1162 CULLAIGH GabrielTeam Wiggins Le Col22Team Wiggins Le Col5:30
5:30
..
7980▲1203 NISU OskarEstonia24Estonia,,
5:30
..
8081▲1192 JACOBSEN Niklas SpilckerDenmark19Denmark5:43
5:43
..
8182▲1211 ANSONS KristersLatvia19Latvia5:53
5:53
..
8283▲1255 PISKUNOV MaximFiberli Antalyaspor21Fiberli Antalyaspor5:55
5:55
..
8384▲143 GÜLLER TimoAKROS - Thömus24AKROS - Thömus6:03
6:03
..
8485▲141 DÖRING JonasAKROS - Thömus20AKROS - Thömus6:12
6:12
..
8586▲1101 ASADOV ElchinLviv Cycling Team32Lviv Cycling Team6:31
6:31
..
8689▲334 RAJOVIĆ DušanAdria Mobil21Adria Mobil7:48
7:48
..
8790▲313 MINALI RiccardoIsrael Cycling Academy23Israel Cycling Academy7:49
7:49
..
8891▲363 GROSSER AaronBike Aid22Bike Aid,,
7:49
..
8992▲3262 COLNAGHI AndreaTeam Named Rocked21Team Named Rocked,,
7:49
..
9093▲3173 DALLA VALLE NicolasTirol KTM Cycling Team21Tirol KTM Cycling Team,,
7:49
..
9197▲62 JANS RoyCorendon - Circus28Corendon - Circus8:08
8:08
..
9295▲3164 NAVARRO CorentinTeam Wiggins Le Col21Team Wiggins Le Col8:15
8:15
..
9396▲3112 PAPOK SiarheiMinsk Cycling Club31Minsk Cycling Club,,
8:15
..
9498▲462 CARSTENSEN LucasBike Aid24Bike Aid8:29
8:29
..
95100▲5194 HESTBEK LUND RasmusDenmark25Denmark8:42
8:42
..
96101▲514 NIV GuyIsrael Cycling Academy24Israel Cycling Academy,,
8:42
..
97102▲586 SEVILLA Diego PabloKometa Cycling Team22Kometa Cycling Team,,
8:42
..
98103▲5266 MOLINARI KevinTeam Named Rocked22Team Named Rocked8:44
8:44
..
99105▲6154 LEHNER DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels 24Team Felbermayr - Simplon Wels 8:50
8:50
..
100106▲6124 KLEIMAN WimMonkey Town - à Bloc CT25Monkey Town - à Bloc CT,,
8:50
..
101107▲642 ZOBRIST ManuelAKROS - Thömus21AKROS - Thömus9:13
9:13
..
102108▲6263 COLNAGHI DavideTeam Named Rocked21Team Named Rocked,,
9:13
..
103109▲6156 WOLLENBERG TimTeam Felbermayr - Simplon Wels 19Team Felbermayr - Simplon Wels 9:21
9:21
..
104110▲6181 ASTAFYEV StepanVino - Astana Motors25Vino - Astana Motors9:29
9:29
..
10599▼632 HORVAT ŽigaAdria Mobil20Adria Mobil9:30
9:30
..
106111▲5116 STROKAU VasiliMinsk Cycling Club23Minsk Cycling Club9:37
9:37
..
107112▲5216 KANEPEJS DeinsLatvia23Latvia9:39
9:39
..
10888▼2072 MAŁECKI KamilCCC Development Team23CCC Development Team9:53
9:53
..
109114▲581 CAMACHO JuanKometa Cycling Team23Kometa Cycling Team10:01
10:01
..
110113▲392 GEßNER KonradLeopard Pro Cycling 23Leopard Pro Cycling 10:44
10:44
..
111104▼7113 RAMANAU RamanMinsk Cycling Club24Minsk Cycling Club11:02
11:02
..
112115▲3186 VOLOSHIN AlexeyVino - Astana Motors22Vino - Astana Motors12:15
12:15
..
113116▲333 PER GorazdAdria Mobil21Adria Mobil12:19
12:19
..
114117▲3261 BELLETTA PierelisTeam Named Rocked20Team Named Rocked12:39
12:39
..
115118▲3145 VAN BREUSSEGEM EliasTarteletto - Isorex26Tarteletto - Isorex12:45
12:45
..
116119▲375 TRACZ SzymonCCC Development Team20CCC Development Team12:49
12:49
..
117121▲4252 BIALIAUSKI VasiliFiberli Antalyaspor23Fiberli Antalyaspor13:34
13:34
..
118120▲216 SCHREURS HamishIsrael Cycling Academy25Israel Cycling Academy13:41
13:41
..
11987▼32234 KELLECI AbdulkadirBisiklet Sporunu Kalkindirma Kulübü32Bisiklet Sporunu Kalkindirma Kulübü15:39
15:39
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPointsToday
11-126 VAN DER KOOIJ BasMonkey Town - à Bloc CT23Monkey Town - à Bloc CT14+3
29▲72 JANS RoyCorendon - Circus28Corendon - Circus9+5
34▲122 LONARDI GiovanniNippo Vini Fantini Faizanè22Nippo Vini Fantini Faizanè9+4
45▲1161 FOUCHÉ JamesTeam Wiggins Le Col20Team Wiggins Le Col7+3
52▼396 REKITA SzymonLeopard Pro Cycling 25Leopard Pro Cycling 5-
63▼36 VAN DER POEL MathieuCorendon - Circus24Corendon - Circus5-
76▼183 LÓPEZ Juan PedroKometa Cycling Team21Kometa Cycling Team4-
87▼14 DE BONDT DriesCorendon - Circus27Corendon - Circus4-
98▼134 RAJOVIĆ DušanAdria Mobil21Adria Mobil4-
1011▲111 PLAZA RubénIsrael Cycling Academy38Israel Cycling Academy3-
1112▲1114 SAMOILAU BranislauMinsk Cycling Club33Minsk Cycling Club2-
12▼12191 KOLZE CHANGIZI SebastianDenmark18Denmark2+2
1313-165 O'LOUGHLIN MichaelTeam Wiggins Le Col22Team Wiggins Le Col2-
14▼1413 MINALI RiccardoIsrael Cycling Academy23Israel Cycling Academy2+2
1514▼162 CARSTENSEN LucasBike Aid24Bike Aid2-
1615▼176 VALTER AttilaCCC Development Team20CCC Development Team1-
17▼1784 OLDANI StefanoKometa Cycling Team21Kometa Cycling Team1+1
1816▼293 KRIEGER AlexanderLeopard Pro Cycling 27Leopard Pro Cycling 1-
1917▼243 GÜLLER TimoAKROS - Thömus24AKROS - Thömus1-
20▼2032 HORVAT ŽigaAdria Mobil20Adria Mobil1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPointsToday
12▲1161 FOUCHÉ JamesTeam Wiggins Le Col20Team Wiggins Le Col6+2
21▼196 REKITA SzymonLeopard Pro Cycling 25Leopard Pro Cycling 5-
33-83 LÓPEZ Juan PedroKometa Cycling Team21Kometa Cycling Team4-
44-11 PLAZA RubénIsrael Cycling Academy38Israel Cycling Academy3-
55-114 SAMOILAU BranislauMinsk Cycling Club33Minsk Cycling Club2-
66-76 VALTER AttilaCCC Development Team20CCC Development Team1-
77-176 ZIMMERMANN GeorgTirol KTM Cycling Team21Tirol KTM Cycling Team1-
88-1 DEVOLDER StijnCorendon - Circus39Corendon - Circus1-
9▼9191 KOLZE CHANGIZI SebastianDenmark18Denmark1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTime
11- Leopard Pro Cycling CT 34:43:30
22- Kometa Cycling TeamCT0:11
0:11
33- Nippo Vini Fantini FaizanèPCT1:19
1:19
44- Team Wiggins Le ColCT2:05
2:05
55- Bike AidCT2:09
2:09
66- CCC Development TeamCT2:28
2:28
77- Astana CityCT3:03
3:03
88- Tirol KTM Cycling TeamCT3:32
3:32
99- Vino - Astana MotorsCT4:11
4:11
1010- Monkey Town - à Bloc CTCT4:12
4:12
1111- Israel Cycling AcademyPCT4:14
4:14
1212- Corendon - CircusPCT4:16
4:16
1313- Minsk Cycling ClubCT,,
4:16
1414- Team Felbermayr - Simplon Wels CT4:29
4:29
1515- RussiaNAT4:42
4:42
1616- Tarteletto - IsorexCT5:21
5:21
1717- Adria MobilCT8:50
8:50
1818- AKROS - ThömusCT9:41
9:41
1919- Denmark9:50
9:50
2020- LatviaNAT11:11
11:11
2121- EstoniaNAT12:03
12:03
2222- Fiberli AntalyasporCLUB20:53
20:53
2323- Team Named Rocked24:24
24:24
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    24 February 2019
  • Avg. speed winner:
    -
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    0 km
  • Race ranking:
    173

Race profile