2023
«
»
2024»73rd

Tour of Austria

(2.1)
2024»Stage 4»St. Johann AlpendorfKals(151.7km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
129+6:241
TT
GANNA Filippo INEOS Grenadiers
27INEOS Grenadiers14204:09:11
21+0:0037
GC
ULISSI Diego UAE Team Emirates
34UAE Team Emirates512,,
0:00
32+0:065
GC
RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers
28INEOS Grenadiers370:02
0:02
422+2:1924
Classic
ENGELHARDT Felix Team Jayco AlUla
23Team Jayco AlUla5,,
0:02
53+0:096
TT
SHEFFIELD Magnus INEOS Grenadiers
22INEOS Grenadiers4,,
0:02
66+0:2345
Climber
MAIRE Adrien TDT - Unibet Cycling Team
23TDT - Unibet Cycling Team3,,
0:02
75+0:2313
GC
MEURISSE Xandro Alpecin - Deceuninck
32Alpecin - Deceuninck2,,
0:02
815+0:3725
GC
PEÑA Jesús David Team Jayco AlUla
24Team Jayco AlUla1,,
0:02
94+0:1131
GC
GROßSCHARTNER Felix UAE Team Emirates
30UAE Team Emirates,,
0:02
107+0:2754
Climber
PELLIZZARI Giulio VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
20VF Group - Bardiani CSF - Faizanè,,
0:02
119+0:31122
GC
DINA Márton ATT Investments
28ATT Investments,,
0:02
128+0:3036
Climber
MAJKA Rafał UAE Team Emirates
34UAE Team Emirates,,
0:02
1310+0:3181
GC
ZOIDL Riccardo Team Felt Felbermayr
36Team Felt Felbermayr,,
0:02
1411+0:3221
GC
BERHE Welay Hagos Team Jayco AlUla
22Team Jayco AlUla,,
0:02
1514+0:3484
GC
PERNSTEINER Hermann Team Felt Felbermayr
33Team Felt Felbermayr,,
0:02
1612+0:33123
GC
OTRUBA Jakub ATT Investments
26ATT Investments,,
0:02
1713+0:3496
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
31Team Vorarlberg,,
0:02
1823+2:2094
Climber
PETER Jannis Team Vorarlberg
23Team Vorarlberg,,
0:02
1928+5:172
GC
AUGUST Andrew INEOS Grenadiers
18INEOS Grenadiers,,
0:02
2016+1:1055
GC
TOLIO Alex VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
24VF Group - Bardiani CSF - Faizanè0:21
0:21
2120+2:0414
Hills
MICHELS Jente Alpecin - Deceuninck
21Alpecin - Deceuninck1:09
1:09
2219+2:0134
Classic
CHRISTEN Jan UAE Team Emirates
20UAE Team Emirates,,
1:09
2332+12:024
Sprint
HEIDUK Kim INEOS Grenadiers
24INEOS Grenadiers,,
1:09
2425+2:4964
Hills
KESSLER Cole Lidl - Trek Future Racing
21Lidl - Trek Future Racing,,
1:09
2521+2:04115
GC
MESSNER Martin WSA KTM Graz
24WSA KTM Graz,,
1:09
2617+1:4223
GC
DUNBAR Eddie Team Jayco AlUla
27Team Jayco AlUla,,
1:09
2726+3:3557
Classic
ZOCCARATO Samuele VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
26VF Group - Bardiani CSF - Faizanè,,
1:09
2831+10:21173
Climber
FOUGNER Eivind Broholt Team Coop - Repsol
21Team Coop - Repsol1:17
1:17
2924+2:3841
GC
CHRISTOPHERSEN Cedrik Bakke TDT - Unibet Cycling Team
22TDT - Unibet Cycling Team,,
1:17
3027+3:5461
Sprint
AEBERSOLD Nils Lidl - Trek Future Racing
21Lidl - Trek Future Racing,,
1:17
3118+1:5122
Hills
DE PRETTO Davide Team Jayco AlUla
22Team Jayco AlUla1:21
1:21
3235+12:5551
Hills
BIAGINI Federico VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
21VF Group - Bardiani CSF - Faizanè3:20
3:20
3337+13:12196
Hills
SZYMACHA Kamil Voster ATS Team
22Voster ATS Team,,
3:20
3430+8:15125
TT
ŘEHA Filip ATT Investments
23ATT Investments3:27
3:27
3544+20:1046
Sprint
STOCKMAN Abram TDT - Unibet Cycling Team
27TDT - Unibet Cycling Team3:33
3:33
3645+20:39186
Hills
KOCKELMANN Mathieu Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
20Team Lotto Kern-Haus PSD Bank4:12
4:12
3738+13:41102
TT
BUSCHEK Paul Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team,,
4:12
3841+15:3856
Climber
TONELLI Alessandro VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
32VF Group - Bardiani CSF - Faizanè5:32
5:32
3947+21:367
Climber
FRAILE Omar INEOS Grenadiers
33INEOS Grenadiers7:47
7:47
4066+33:4826
GC
PLAPP Luke Team Jayco AlUla
23Team Jayco AlUla,,
7:47
4133+12:0585
GC
SCHÖNBERGER Sebastian Team Felt Felbermayr
30Team Felt Felbermayr,,
7:47
4242+18:2783
TT
HEIDEMANN Miguel Team Felt Felbermayr
26Team Felt Felbermayr,,
7:47
4334+12:50141
Classic
BOROŠ Michael Elkov - Kasper
31Elkov - Kasper,,
7:47
4446+21:1542
Sprint
GELEIJN Owen TDT - Unibet Cycling Team
23TDT - Unibet Cycling Team,,
7:47
4552+25:2582
TT
BROŻYNA Piotr Team Felt Felbermayr
29Team Felt Felbermayr,,
7:47
4640+14:3047
Hills
ŤOUPALÍK Adam TDT - Unibet Cycling Team
28TDT - Unibet Cycling Team,,
7:47
4748+21:45195
Climber
SOWINSKI Artur Voster ATS Team
27Voster ATS Team,,
7:47
4839+13:48145
GC
PŘIDAL Tomáš Elkov - Kasper
20Elkov - Kasper,,
7:47
4950+24:2075
GC
RAVASI Edward Hrinkow Advarics
30Hrinkow Advarics,,
7:47
5057+29:0895
Hills
RÜEGG Lukas Team Vorarlberg
27Team Vorarlberg,,
7:47
5149+21:5174
GC
RAPP Jonas Hrinkow Advarics
29Hrinkow Advarics,,
7:47
5236+12:5553
Hills
MARCELLUSI Martin VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
24VF Group - Bardiani CSF - Faizanè11:39
11:39
5372+37:223
TT
LEONARD Michael INEOS Grenadiers
20INEOS Grenadiers11:54
11:54
5459+30:3163
Climber
CATALDO Dario Lidl - Trek Future Racing
39Lidl - Trek Future Racing,,
11:54
5574+40:0492
Sprint
KONYCHEV Alexander Team Vorarlberg
25Team Vorarlberg12:09
12:09
5682+42:3097
TT
VERMEULEN Moran Team Vorarlberg
27Team Vorarlberg,,
12:09
5756+29:08121
Climber
CAMRDA Karel ATT Investments
23ATT Investments13:36
13:36
5860+31:1033
GC
BAX Sjoerd UAE Team Emirates
28UAE Team Emirates14:12
14:12
5961+31:2343
Sprint
JOHANNINK Jelle TDT - Unibet Cycling Team
27TDT - Unibet Cycling Team,,
14:12
6043+19:0773
Hills
PRIMOŽIČ Jaka Hrinkow Advarics
25Hrinkow Advarics,,
14:12
6180+41:4986
TT
WIRTGEN Tom Team Felt Felbermayr
28Team Felt Felbermayr,,
14:12
6254+28:45163
Hills
GAMPER Mario Santic - Wibatech
24Santic - Wibatech14:30
14:30
6381+42:05146
Sprint
ZAHÁLKA Matěj Elkov - Kasper
30Elkov - Kasper,,
14:30
6492+50:04111
GUSNER Matthias WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz,,
14:30
6558+29:16117
TT
TICHLER Thomas WSA KTM Graz
24WSA KTM Graz,,
14:30
6653+28:2544
GC
KOPECKÝ Tomáš TDT - Unibet Cycling Team
24TDT - Unibet Cycling Team14:33
14:33
6764+32:33112
Climber
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz15:00
15:00
6873+38:52164
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech15:45
15:45
6951+24:5017
Classic
RIESEBEEK Oscar Alpecin - Deceuninck
31Alpecin - Deceuninck,,
15:45
7071+36:58131
Sprint
APPEL Stijn BEAT Cycling Club
27BEAT Cycling Club,,
15:45
7179+41:42134
Sprint
KERCKHAERT Jochem BEAT Cycling Club
23BEAT Cycling Club,,
15:45
7255+28:55126
Sprint
RIŠKA Richard ATT Investments
18ATT Investments,,
15:45
7368+34:5115
Sprint
SWEECK Laurens Alpecin - Deceuninck
30Alpecin - Deceuninck,,
15:45
7483+43:23172
Hills
FELDMANN Karsten Larsen Team Coop - Repsol
21Team Coop - Repsol20:43
20:43
75105+1:00:4967
TT
ROGERS Cameron Lidl - Trek Future Racing
19Lidl - Trek Future Racing20:45
20:45
7678+41:34143
Sprint
MRÁZ Daniel Elkov - Kasper
20Elkov - Kasper20:55
20:55
7762+31:38174
Sprint
INGEBRIGTSEN Storm Team Coop - Repsol
19Team Coop - Repsol,,
20:55
7863+32:00127
Hills
SCHURAN Michal ATT Investments
28ATT Investments,,
20:55
7990+48:5093
TT
MEILER Lukas Team Vorarlberg
29Team Vorarlberg21:24
21:24
8076+40:4711
Classic
GOGL Michael Alpecin - Deceuninck
30Alpecin - Deceuninck22:04
22:04
8170+36:4032
Hills
OLIVEIRA Rui UAE Team Emirates
27UAE Team Emirates,,
22:04
82108+1:04:24156
Sprint
NOLDE Tobias P&S Metalltechnik Benotti
25P&S Metalltechnik Benotti24:53
24:53
8394+50:43157
Hills
RÖBER Dominik P&S Metalltechnik Benotti
24P&S Metalltechnik Benotti,,
24:53
8486+45:45154
GC
GRIXA Jarno P&S Metalltechnik Benotti
20P&S Metalltechnik Benotti,,
24:53
8587+47:00191
Sprint
KOSTAŃSKI Mateusz Voster ATS Team
25Voster ATS Team,,
24:53
8698+53:00153
Sprint
GATHEMANN Albert P&S Metalltechnik Benotti
22P&S Metalltechnik Benotti,,
24:53
8785+45:13194
Hills
OLSZAR Antoni Voster ATS Team
22Voster ATS Team,,
24:53
8865+33:3812
Sprint
KITZKI Louis Alpecin - Deceuninck
20Alpecin - Deceuninck,,
24:53
89101+56:28187
Sprint
MORANG Mil Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
19Team Lotto Kern-Haus PSD Bank,,
24:53
90100+56:09184
Hills
DREßLER Luca Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
22Team Lotto Kern-Haus PSD Bank,,
24:53
9191+49:35103
Hills
ECKERSTORFER Benjamin Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team,,
24:53
9299+54:30183
Climber
BRENNER Mauro Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
19Team Lotto Kern-Haus PSD Bank,,
24:53
93102+58:36124
TT
KAŠPAR Jan ATT Investments
23ATT Investments,,
24:53
94107+1:04:21137
Sprint
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan BEAT Cycling Club
26BEAT Cycling Club,,
24:53
9575+40:06104
Hills
EVERTSEN-HEGREBERG Simen Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team,,
24:53
9684+45:11101
Hills
BRENNSÆTER Trym Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team,,
24:53
9797+52:30113
Hills
KAEMPE Stinus Bjerring WSA KTM Graz
23WSA KTM Graz,,
24:53
9888+48:28132
TT
COPPENS Michiel BEAT Cycling Club
21BEAT Cycling Club,,
24:53
99106+1:04:15192
Sprint
MAŚLAK Piotr Voster ATS Team
20Voster ATS Team,,
24:53
10095+51:24144
Sprint
OBDRŽÁLEK Tomáš Elkov - Kasper
21Elkov - Kasper,,
24:53
10177+40:5477
Hills
VERZA Riccardo Hrinkow Advarics
26Hrinkow Advarics,,
24:53
10296+51:55167
Sprint
ROSNER Linus Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech,,
24:53
103111+1:09:4091
Sprint
AMANN Dominik Team Vorarlberg
25Team Vorarlberg,,
24:53
104103+58:38151
Sprint
ALBRECHT Anton P&S Metalltechnik Benotti
27P&S Metalltechnik Benotti,,
24:53
105109+1:07:2771
TT
KABAS Maximilian Hrinkow Advarics
22Hrinkow Advarics,,
24:53
10693+50:39175
Climber
KVAM Kalle Team Coop - Repsol
21Team Coop - Repsol,,
24:53
10769+35:2787
Sprint
ZANGERLE Emanuel Team Felt Felbermayr
23Team Felt Felbermayr,,
24:53
10867+33:58182
BÁRTA Martin Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
19Team Lotto Kern-Haus PSD Bank24:58
24:58
109104+1:00:1165
Hills
MILAN Matteo Lidl - Trek Future Racing
21Lidl - Trek Future Racing27:21
27:21
110110+1:08:0266
Sprint
PEDERSEN Martin Lidl - Trek Future Racing
26Lidl - Trek Future Racing,,
27:21
11189+48:3662
Sprint
BEHRENS Niklas Lidl - Trek Future Racing
20Lidl - Trek Future Racing,,
27:21
DNF133
Sprint
DISSEL Bram BEAT Cycling Club
25BEAT Cycling Club-
DNF152
BALDUS Simon P&S Metalltechnik Benotti
24P&S Metalltechnik Benotti-
DNF171
Hills
DREGE André Team Coop - Repsol
25Team Coop - Repsol-
DNF176
Sprint
UTENGEN SANDSTAD Halvor Team Coop - Repsol
19Team Coop - Repsol-
DNS177
Sprint
STENSBY Anton Team Coop - Repsol
23Team Coop - Repsol-
DNS193
Sprint
MURIAS Jakub Voster ATS Team
26Voster ATS Team-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Timelimit 15%, or 4:46:34 (+37:23)
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
11-37
GC
ULISSI Diego UAE Team Emirates
34UAE Team Emirates3 15:43:13..
23▲15
GC
RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers
28INEOS Grenadiers0:06
0:06
..
32▼16
TT
SHEFFIELD Magnus INEOS Grenadiers
22INEOS Grenadiers0:09
0:09
..
44-31
GC
GROßSCHARTNER Felix UAE Team Emirates
30UAE Team Emirates0:11
0:11
..
55-13
GC
MEURISSE Xandro Alpecin - Deceuninck
32Alpecin - Deceuninck0:23
0:23
..
66-45
Climber
MAIRE Adrien TDT - Unibet Cycling Team
23TDT - Unibet Cycling Team,,
0:23
..
77-54
Climber
PELLIZZARI Giulio VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
20VF Group - Bardiani CSF - Faizanè0:27
0:27
..
88-36
Climber
MAJKA Rafał UAE Team Emirates
34UAE Team Emirates0:30
0:30
..
99-122
GC
DINA Márton ATT Investments
28ATT Investments0:31
0:31
..
1010-81
GC
ZOIDL Riccardo Team Felt Felbermayr
36Team Felt Felbermayr,,
0:31
..
1112▲121
GC
BERHE Welay Hagos Team Jayco AlUla
22Team Jayco AlUla0:32
0:32
..
1213▲1123
GC
OTRUBA Jakub ATT Investments
26ATT Investments0:33
0:33
..
1314▲196
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
31Team Vorarlberg0:34
0:34
..
1415▲184
GC
PERNSTEINER Hermann Team Felt Felbermayr
33Team Felt Felbermayr,,
0:34
..
1517▲225
GC
PEÑA Jesús David Team Jayco AlUla
24Team Jayco AlUla0:37
0:37
..
1618▲255
GC
TOLIO Alex VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
24VF Group - Bardiani CSF - Faizanè1:10
1:10
..
1716▼123
GC
DUNBAR Eddie Team Jayco AlUla
27Team Jayco AlUla1:42
1:42
..
1811▼722
Hills
DE PRETTO Davide Team Jayco AlUla
22Team Jayco AlUla1:51
1:51
..
1919-34
Classic
CHRISTEN Jan UAE Team Emirates
20UAE Team Emirates2:01
2:01
..
2020-14
Hills
MICHELS Jente Alpecin - Deceuninck
21Alpecin - Deceuninck2:04
2:04
..
2121-115
GC
MESSNER Martin WSA KTM Graz
24WSA KTM Graz,,
2:04
..
2225▲324
Classic
ENGELHARDT Felix Team Jayco AlUla
23Team Jayco AlUla2:19
2:19
..
2326▲394
Climber
PETER Jannis Team Vorarlberg
23Team Vorarlberg2:20
2:20
..
2423▼141
GC
CHRISTOPHERSEN Cedrik Bakke TDT - Unibet Cycling Team
22TDT - Unibet Cycling Team2:38
2:38
..
2524▼164
Hills
KESSLER Cole Lidl - Trek Future Racing
21Lidl - Trek Future Racing2:49
2:49
..
2627▲157
Classic
ZOCCARATO Samuele VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
26VF Group - Bardiani CSF - Faizanè3:35
3:35
..
2728▲161
Sprint
AEBERSOLD Nils Lidl - Trek Future Racing
21Lidl - Trek Future Racing3:54
3:54
..
2833▲52
GC
AUGUST Andrew INEOS Grenadiers
18INEOS Grenadiers5:17
5:17
..
2935▲61
TT
GANNA Filippo INEOS Grenadiers
27INEOS Grenadiers6:24
6:24
..
3030-125
TT
ŘEHA Filip ATT Investments
23ATT Investments8:15
8:15
..
3140▲9173
Climber
FOUGNER Eivind Broholt Team Coop - Repsol
21Team Coop - Repsol10:21
10:21
..
3249▲174
Sprint
HEIDUK Kim INEOS Grenadiers
24INEOS Grenadiers12:02
12:02
..
3329▼485
GC
SCHÖNBERGER Sebastian Team Felt Felbermayr
30Team Felt Felbermayr12:05
12:05
..
3432▼2141
Classic
BOROŠ Michael Elkov - Kasper
31Elkov - Kasper12:50
12:50
..
3543▲851
Hills
BIAGINI Federico VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
21VF Group - Bardiani CSF - Faizanè12:55
12:55
..
3622▼1453
Hills
MARCELLUSI Martin VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
24VF Group - Bardiani CSF - Faizanè,,
12:55
..
3744▲7196
Hills
SZYMACHA Kamil Voster ATS Team
22Voster ATS Team13:12
13:12
..
3842▲4102
TT
BUSCHEK Paul Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team13:41
13:41
..
3934▼5145
GC
PŘIDAL Tomáš Elkov - Kasper
20Elkov - Kasper13:48
13:48
..
4036▼447
Hills
ŤOUPALÍK Adam TDT - Unibet Cycling Team
28TDT - Unibet Cycling Team14:30
14:30
..
4145▲456
Climber
TONELLI Alessandro VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
32VF Group - Bardiani CSF - Faizanè15:38
15:38
..
4247▲583
TT
HEIDEMANN Miguel Team Felt Felbermayr
26Team Felt Felbermayr18:27
18:27
..
4331▼1273
Hills
PRIMOŽIČ Jaka Hrinkow Advarics
25Hrinkow Advarics19:07
19:07
..
4466▲2246
Sprint
STOCKMAN Abram TDT - Unibet Cycling Team
27TDT - Unibet Cycling Team20:10
20:10
..
4563▲18186
Hills
KOCKELMANN Mathieu Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
20Team Lotto Kern-Haus PSD Bank20:39
20:39
..
4652▲642
Sprint
GELEIJN Owen TDT - Unibet Cycling Team
23TDT - Unibet Cycling Team21:15
21:15
..
4753▲67
Climber
FRAILE Omar INEOS Grenadiers
33INEOS Grenadiers21:36
21:36
..
4855▲7195
Climber
SOWINSKI Artur Voster ATS Team
27Voster ATS Team21:45
21:45
..
4956▲774
GC
RAPP Jonas Hrinkow Advarics
29Hrinkow Advarics21:51
21:51
..
5064▲1475
GC
RAVASI Edward Hrinkow Advarics
30Hrinkow Advarics24:20
24:20
..
5141▼1017
Classic
RIESEBEEK Oscar Alpecin - Deceuninck
31Alpecin - Deceuninck24:50
24:50
..
5270▲1882
TT
BROŻYNA Piotr Team Felt Felbermayr
29Team Felt Felbermayr25:25
25:25
..
5354▲144
GC
KOPECKÝ Tomáš TDT - Unibet Cycling Team
24TDT - Unibet Cycling Team28:25
28:25
..
5457▲3163
Hills
GAMPER Mario Santic - Wibatech
24Santic - Wibatech28:45
28:45
..
5551▼4126
Sprint
RIŠKA Richard ATT Investments
18ATT Investments28:55
28:55
..
5661▲5121
Climber
CAMRDA Karel ATT Investments
23ATT Investments29:08
29:08
..
5781▲2495
Hills
RÜEGG Lukas Team Vorarlberg
27Team Vorarlberg,,
29:08
..
5859▲1117
TT
TICHLER Thomas WSA KTM Graz
24WSA KTM Graz29:16
29:16
..
5971▲1263
Climber
CATALDO Dario Lidl - Trek Future Racing
39Lidl - Trek Future Racing30:31
30:31
..
6067▲733
GC
BAX Sjoerd UAE Team Emirates
28UAE Team Emirates31:10
31:10
..
6168▲743
Sprint
JOHANNINK Jelle TDT - Unibet Cycling Team
27TDT - Unibet Cycling Team31:23
31:23
..
6248▼14174
Sprint
INGEBRIGTSEN Storm Team Coop - Repsol
19Team Coop - Repsol31:38
31:38
..
6350▼13127
Hills
SCHURAN Michal ATT Investments
28ATT Investments32:00
32:00
..
6469▲5112
Climber
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz32:33
32:33
..
6537▼2812
Sprint
KITZKI Louis Alpecin - Deceuninck
20Alpecin - Deceuninck33:38
33:38
..
6691▲2526
GC
PLAPP Luke Team Jayco AlUla
23Team Jayco AlUla33:48
33:48
..
6739▼28182
BÁRTA Martin Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
19Team Lotto Kern-Haus PSD Bank33:58
33:58
..
6874▲615
Sprint
SWEECK Laurens Alpecin - Deceuninck
30Alpecin - Deceuninck34:51
34:51
..
6946▼2387
Sprint
ZANGERLE Emanuel Team Felt Felbermayr
23Team Felt Felbermayr35:27
35:27
..
7058▼1232
Hills
OLIVEIRA Rui UAE Team Emirates
27UAE Team Emirates36:40
36:40
..
7179▲8131
Sprint
APPEL Stijn BEAT Cycling Club
27BEAT Cycling Club36:58
36:58
..
7287▲153
TT
LEONARD Michael INEOS Grenadiers
20INEOS Grenadiers37:22
37:22
..
7384▲11164
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech38:52
38:52
..
7499▲2592
Sprint
KONYCHEV Alexander Team Vorarlberg
25Team Vorarlberg40:04
40:04
..
7560▼15104
Hills
EVERTSEN-HEGREBERG Simen Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team40:06
40:06
..
7672▼411
Classic
GOGL Michael Alpecin - Deceuninck
30Alpecin - Deceuninck40:47
40:47
..
7762▼1577
Hills
VERZA Riccardo Hrinkow Advarics
26Hrinkow Advarics40:54
40:54
..
7877▼1143
Sprint
MRÁZ Daniel Elkov - Kasper
20Elkov - Kasper41:34
41:34
..
7990▲11134
Sprint
KERCKHAERT Jochem BEAT Cycling Club
23BEAT Cycling Club41:42
41:42
..
8096▲1686
TT
WIRTGEN Tom Team Felt Felbermayr
28Team Felt Felbermayr41:49
41:49
..
8197▲16146
Sprint
ZAHÁLKA Matěj Elkov - Kasper
30Elkov - Kasper42:05
42:05
..
82104▲2297
TT
VERMEULEN Moran Team Vorarlberg
27Team Vorarlberg42:30
42:30
..
8383-172
Hills
FELDMANN Karsten Larsen Team Coop - Repsol
21Team Coop - Repsol43:23
43:23
..
8475▼9101
Hills
BRENNSÆTER Trym Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team45:11
45:11
..
8576▼9194
Hills
OLSZAR Antoni Voster ATS Team
22Voster ATS Team45:13
45:13
..
8678▼8154
GC
GRIXA Jarno P&S Metalltechnik Benotti
20P&S Metalltechnik Benotti45:45
45:45
..
8782▼5191
Sprint
KOSTAŃSKI Mateusz Voster ATS Team
25Voster ATS Team47:00
47:00
..
8885▼3132
TT
COPPENS Michiel BEAT Cycling Club
21BEAT Cycling Club48:28
48:28
..
8980▼962
Sprint
BEHRENS Niklas Lidl - Trek Future Racing
20Lidl - Trek Future Racing48:36
48:36
..
9094▲493
TT
MEILER Lukas Team Vorarlberg
29Team Vorarlberg48:50
48:50
..
9186▼5103
Hills
ECKERSTORFER Benjamin Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team49:35
49:35
..
92110▲18111
GUSNER Matthias WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz50:04
50:04
..
9388▼5175
Climber
KVAM Kalle Team Coop - Repsol
21Team Coop - Repsol50:39
50:39
..
9489▼5157
Hills
RÖBER Dominik P&S Metalltechnik Benotti
24P&S Metalltechnik Benotti50:43
50:43
..
9592▼3144
Sprint
OBDRŽÁLEK Tomáš Elkov - Kasper
21Elkov - Kasper51:24
51:24
..
9693▼3167
Sprint
ROSNER Linus Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech51:55
51:55
..
9798▲1113
Hills
KAEMPE Stinus Bjerring WSA KTM Graz
23WSA KTM Graz52:30
52:30
..
98100▲2153
Sprint
GATHEMANN Albert P&S Metalltechnik Benotti
22P&S Metalltechnik Benotti53:00
53:00
..
99102▲3183
Climber
BRENNER Mauro Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
19Team Lotto Kern-Haus PSD Bank54:30
54:30
..
100105▲5184
Hills
DREßLER Luca Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
22Team Lotto Kern-Haus PSD Bank56:09
56:09
..
101106▲5187
Sprint
MORANG Mil Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
19Team Lotto Kern-Haus PSD Bank56:28
56:28
..
102108▲6124
TT
KAŠPAR Jan ATT Investments
23ATT Investments58:36
58:36
..
103109▲6151
Sprint
ALBRECHT Anton P&S Metalltechnik Benotti
27P&S Metalltechnik Benotti58:38
58:38
..
104107▲365
Hills
MILAN Matteo Lidl - Trek Future Racing
21Lidl - Trek Future Racing1:00:11
1:00:11
..
105114▲967
TT
ROGERS Cameron Lidl - Trek Future Racing
19Lidl - Trek Future Racing1:00:49
1:00:49
..
106111▲5192
Sprint
MAŚLAK Piotr Voster ATS Team
20Voster ATS Team1:04:15
1:04:15
..
107112▲5137
Sprint
VAN SINTMAARTENSDIJK Daan BEAT Cycling Club
26BEAT Cycling Club1:04:21
1:04:21
..
108113▲5156
Sprint
NOLDE Tobias P&S Metalltechnik Benotti
25P&S Metalltechnik Benotti1:04:24
1:04:24
..
109116▲771
TT
KABAS Maximilian Hrinkow Advarics
22Hrinkow Advarics1:07:27
1:07:27
..
110115▲566
Sprint
PEDERSEN Martin Lidl - Trek Future Racing
26Lidl - Trek Future Racing1:08:02
1:08:02
..
111117▲691
Sprint
AMANN Dominik Team Vorarlberg
25Team Vorarlberg1:09:40
1:09:40
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
11-37
GC
ULISSI Diego UAE Team Emirates
34UAE Team Emirates40+12
24▲25
GC
RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers
28INEOS Grenadiers28+10
32▼122
Hills
DE PRETTO Davide Team Jayco AlUla
22Team Jayco AlUla22-
47▲36
TT
SHEFFIELD Magnus INEOS Grenadiers
22INEOS Grenadiers19+7
53▼253
Hills
MARCELLUSI Martin VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
24VF Group - Bardiani CSF - Faizanè19-
611▲557
Classic
ZOCCARATO Samuele VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
26VF Group - Bardiani CSF - Faizanè18+8
728▲211
TT
GANNA Filippo INEOS Grenadiers
27INEOS Grenadiers17+15
85▼331
GC
GROßSCHARTNER Felix UAE Team Emirates
30UAE Team Emirates17+3
912▲313
GC
MEURISSE Xandro Alpecin - Deceuninck
32Alpecin - Deceuninck15+5
1015▲545
Climber
MAIRE Adrien TDT - Unibet Cycling Team
23TDT - Unibet Cycling Team14+6
116▼514
Hills
MICHELS Jente Alpecin - Deceuninck
21Alpecin - Deceuninck14-
129▼354
Climber
PELLIZZARI Giulio VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
20VF Group - Bardiani CSF - Faizanè13+2
138▼532
Hills
OLIVEIRA Rui UAE Team Emirates
27UAE Team Emirates12-
1410▼436
Climber
MAJKA Rafał UAE Team Emirates
34UAE Team Emirates11-
1516▲125
GC
PEÑA Jesús David Team Jayco AlUla
24Team Jayco AlUla10+4
1613▼362
Sprint
BEHRENS Niklas Lidl - Trek Future Racing
20Lidl - Trek Future Racing10-
1714▼3132
TT
COPPENS Michiel BEAT Cycling Club
21BEAT Cycling Club8-
18-24
Classic
ENGELHARDT Felix Team Jayco AlUla
23Team Jayco AlUla8+8
1917▼2183
Climber
BRENNER Mauro Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
19Team Lotto Kern-Haus PSD Bank5-
2018▼296
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
31Team Vorarlberg5-
2119▼251
Hills
BIAGINI Federico VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
21VF Group - Bardiani CSF - Faizanè5-
2220▼2154
GC
GRIXA Jarno P&S Metalltechnik Benotti
20P&S Metalltechnik Benotti5-
2322▼121
GC
BERHE Welay Hagos Team Jayco AlUla
22Team Jayco AlUla4-
2423▼143
Sprint
JOHANNINK Jelle TDT - Unibet Cycling Team
27TDT - Unibet Cycling Team4-
2524▼181
GC
ZOIDL Riccardo Team Felt Felbermayr
36Team Felt Felbermayr3-
2625▼1145
GC
PŘIDAL Tomáš Elkov - Kasper
20Elkov - Kasper3-
2727-34
Classic
CHRISTEN Jan UAE Team Emirates
20UAE Team Emirates2-
28-74
GC
RAPP Jonas Hrinkow Advarics
29Hrinkow Advarics2+2
2929-75
GC
RAVASI Edward Hrinkow Advarics
30Hrinkow Advarics2-
30-146
Sprint
ZAHÁLKA Matěj Elkov - Kasper
30Elkov - Kasper2+2
3130▼14
Sprint
HEIDUK Kim INEOS Grenadiers
24INEOS Grenadiers1-
32-174
Sprint
INGEBRIGTSEN Storm Team Coop - Repsol
19Team Coop - Repsol1+1
33-112
Climber
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz1+1
3431▼3184
Hills
DREßLER Luca Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
22Team Lotto Kern-Haus PSD Bank1-
3532▼3124
TT
KAŠPAR Jan ATT Investments
23ATT Investments1-
3633▼371
TT
KABAS Maximilian Hrinkow Advarics
22Hrinkow Advarics1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
12▲157
Classic
ZOCCARATO Samuele VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
26VF Group - Bardiani CSF - Faizanè36+20
2-74
GC
RAPP Jonas Hrinkow Advarics
29Hrinkow Advarics29+29
34▲1112
Climber
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz28+14
41▼3127
Hills
SCHURAN Michal ATT Investments
28ATT Investments18-
53▼2184
Hills
DREßLER Luca Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
22Team Lotto Kern-Haus PSD Bank14-
6-1
TT
GANNA Filippo INEOS Grenadiers
27INEOS Grenadiers12+12
75▼275
GC
RAVASI Edward Hrinkow Advarics
30Hrinkow Advarics12-
8-37
GC
ULISSI Diego UAE Team Emirates
34UAE Team Emirates8+8
96▼331
GC
GROßSCHARTNER Felix UAE Team Emirates
30UAE Team Emirates6-
107▼313
GC
MEURISSE Xandro Alpecin - Deceuninck
32Alpecin - Deceuninck6-
11-5
GC
RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers
28INEOS Grenadiers6+6
129▼354
Climber
PELLIZZARI Giulio VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
20VF Group - Bardiani CSF - Faizanè6-
1310▼343
Sprint
JOHANNINK Jelle TDT - Unibet Cycling Team
27TDT - Unibet Cycling Team6-
14-11
Classic
GOGL Michael Alpecin - Deceuninck
30Alpecin - Deceuninck6+6
1511▼4154
GC
GRIXA Jarno P&S Metalltechnik Benotti
20P&S Metalltechnik Benotti6-
1612▼422
Hills
DE PRETTO Davide Team Jayco AlUla
22Team Jayco AlUla4-
17-24
Classic
ENGELHARDT Felix Team Jayco AlUla
23Team Jayco AlUla4+4
18-17
Classic
RIESEBEEK Oscar Alpecin - Deceuninck
31Alpecin - Deceuninck4+4
1913▼671
TT
KABAS Maximilian Hrinkow Advarics
22Hrinkow Advarics4-
20-6
TT
SHEFFIELD Magnus INEOS Grenadiers
22INEOS Grenadiers2+2
2114▼734
Classic
CHRISTEN Jan UAE Team Emirates
20UAE Team Emirates2-
2215▼7132
TT
COPPENS Michiel BEAT Cycling Club
21BEAT Cycling Club2-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-6
TT
SHEFFIELD Magnus INEOS Grenadiers
22INEOS Grenadiers 15:43:22..
22-54
Climber
PELLIZZARI Giulio VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
20VF Group - Bardiani CSF - Faizanè0:18
0:18
..
34▲121
GC
BERHE Welay Hagos Team Jayco AlUla
22Team Jayco AlUla0:23
0:23
..
43▼122
Hills
DE PRETTO Davide Team Jayco AlUla
22Team Jayco AlUla1:42
1:42
..
55-34
Classic
CHRISTEN Jan UAE Team Emirates
20UAE Team Emirates1:52
1:52
..
66-14
Hills
MICHELS Jente Alpecin - Deceuninck
21Alpecin - Deceuninck1:55
1:55
..
77-41
GC
CHRISTOPHERSEN Cedrik Bakke TDT - Unibet Cycling Team
22TDT - Unibet Cycling Team2:29
2:29
..
88-64
Hills
KESSLER Cole Lidl - Trek Future Racing
21Lidl - Trek Future Racing2:40
2:40
..
99-61
Sprint
AEBERSOLD Nils Lidl - Trek Future Racing
21Lidl - Trek Future Racing3:45
3:45
..
1011▲12
GC
AUGUST Andrew INEOS Grenadiers
18INEOS Grenadiers5:08
5:08
..
1110▼1125
TT
ŘEHA Filip ATT Investments
23ATT Investments8:06
8:06
..
1215▲3173
Climber
FOUGNER Eivind Broholt Team Coop - Repsol
21Team Coop - Repsol10:12
10:12
..
1317▲451
Hills
BIAGINI Federico VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
21VF Group - Bardiani CSF - Faizanè12:46
12:46
..
1418▲4196
Hills
SZYMACHA Kamil Voster ATS Team
22Voster ATS Team13:03
13:03
..
1516▲1102
TT
BUSCHEK Paul Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team13:32
13:32
..
1612▼4145
GC
PŘIDAL Tomáš Elkov - Kasper
20Elkov - Kasper13:39
13:39
..
1724▲7186
Hills
KOCKELMANN Mathieu Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
20Team Lotto Kern-Haus PSD Bank20:30
20:30
..
1821▲342
Sprint
GELEIJN Owen TDT - Unibet Cycling Team
23TDT - Unibet Cycling Team21:06
21:06
..
1920▲1126
Sprint
RIŠKA Richard ATT Investments
18ATT Investments28:46
28:46
..
2023▲3121
Climber
CAMRDA Karel ATT Investments
23ATT Investments28:59
28:59
..
2119▼2174
Sprint
INGEBRIGTSEN Storm Team Coop - Repsol
19Team Coop - Repsol31:29
31:29
..
2226▲4112
Climber
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz32:24
32:24
..
2313▼1012
Sprint
KITZKI Louis Alpecin - Deceuninck
20Alpecin - Deceuninck33:29
33:29
..
2414▼10182
BÁRTA Martin Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
19Team Lotto Kern-Haus PSD Bank33:49
33:49
..
2536▲113
TT
LEONARD Michael INEOS Grenadiers
20INEOS Grenadiers37:13
37:13
..
2633▲7164
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech38:43
38:43
..
2722▼5104
Hills
EVERTSEN-HEGREBERG Simen Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team39:57
39:57
..
2829▲1143
Sprint
MRÁZ Daniel Elkov - Kasper
20Elkov - Kasper41:25
41:25
..
2932▲3172
Hills
FELDMANN Karsten Larsen Team Coop - Repsol
21Team Coop - Repsol43:14
43:14
..
3027▼3101
Hills
BRENNSÆTER Trym Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team45:02
45:02
..
3128▼3194
Hills
OLSZAR Antoni Voster ATS Team
22Voster ATS Team45:04
45:04
..
3230▼2154
GC
GRIXA Jarno P&S Metalltechnik Benotti
20P&S Metalltechnik Benotti45:36
45:36
..
3334▲1132
TT
COPPENS Michiel BEAT Cycling Club
21BEAT Cycling Club48:19
48:19
..
3431▼362
Sprint
BEHRENS Niklas Lidl - Trek Future Racing
20Lidl - Trek Future Racing48:27
48:27
..
3535-103
Hills
ECKERSTORFER Benjamin Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team49:26
49:26
..
3647▲11111
GUSNER Matthias WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz49:55
49:55
..
3737-175
Climber
KVAM Kalle Team Coop - Repsol
21Team Coop - Repsol50:30
50:30
..
3838-144
Sprint
OBDRŽÁLEK Tomáš Elkov - Kasper
21Elkov - Kasper51:15
51:15
..
3939-167
Sprint
ROSNER Linus Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech51:46
51:46
..
4041▲1113
Hills
KAEMPE Stinus Bjerring WSA KTM Graz
23WSA KTM Graz52:21
52:21
..
4142▲1153
Sprint
GATHEMANN Albert P&S Metalltechnik Benotti
22P&S Metalltechnik Benotti52:51
52:51
..
4243▲1183
Climber
BRENNER Mauro Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
19Team Lotto Kern-Haus PSD Bank54:21
54:21
..
4344▲1184
Hills
DREßLER Luca Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
22Team Lotto Kern-Haus PSD Bank56:00
56:00
..
4445▲1187
Sprint
MORANG Mil Team Lotto Kern-Haus PSD Bank
19Team Lotto Kern-Haus PSD Bank56:19
56:19
..
4546▲165
Hills
MILAN Matteo Lidl - Trek Future Racing
21Lidl - Trek Future Racing1:00:02
1:00:02
..
4649▲367
TT
ROGERS Cameron Lidl - Trek Future Racing
19Lidl - Trek Future Racing1:00:40
1:00:40
..
4748▲1192
Sprint
MAŚLAK Piotr Voster ATS Team
20Voster ATS Team1:04:06
1:04:06
..
4850▲271
TT
KABAS Maximilian Hrinkow Advarics
22Hrinkow Advarics1:07:18
1:07:18
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 SHEFFIELD MagnusINEOS Grenadiers4:09:13
2 PELLIZZARI GiulioVF Group - Bardiani CSF - Faizanè,,
3 BERHE Welay HagosTeam Jayco AlUla,,
4 AUGUST AndrewINEOS Grenadiers,,
5 MICHELS JenteAlpecin - Deceuninck1:07
6 CHRISTEN JanUAE Team Emirates,,
7 KESSLER ColeLidl - Trek Future Racing,,
8 FOUGNER Eivind BroholtTeam Coop - Repsol1:15
9 CHRISTOPHERSEN Cedrik BakkeTDT - Unibet Cycling Team,,
10 AEBERSOLD NilsLidl - Trek Future Racing,,
11 DE PRETTO DavideTeam Jayco AlUla1:19
12 BIAGINI FedericoVF Group - Bardiani CSF - Faizanè3:18
13 SZYMACHA KamilVoster ATS Team,,
14 ŘEHA FilipATT Investments3:25
15 KOCKELMANN MathieuTeam Lotto Kern-Haus PSD Bank4:10
16 BUSCHEK PaulTirol KTM Cycling Team,,
17 GELEIJN OwenTDT - Unibet Cycling Team7:45
18 PŘIDAL TomášElkov - Kasper,,
19 LEONARD MichaelINEOS Grenadiers11:52
20 CAMRDA KarelATT Investments13:34
21 GUSNER MatthiasWSA KTM Graz14:28
22 HOFBAUER PhilippWSA KTM Graz14:58
23 MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Santic - Wibatech15:43
24 RIŠKA RichardATT Investments,,
25 FELDMANN Karsten LarsenTeam Coop - Repsol20:41
26 ROGERS CameronLidl - Trek Future Racing20:43
27 MRÁZ DanielElkov - Kasper20:53
28 INGEBRIGTSEN StormTeam Coop - Repsol,,
29 GRIXA JarnoP&S Metalltechnik Benotti24:51
30 GATHEMANN AlbertP&S Metalltechnik Benotti,,
31 OLSZAR AntoniVoster ATS Team,,
32 KITZKI LouisAlpecin - Deceuninck,,
33 MORANG MilTeam Lotto Kern-Haus PSD Bank,,
34 DREßLER LucaTeam Lotto Kern-Haus PSD Bank,,
35 ECKERSTORFER BenjaminTirol KTM Cycling Team,,
36 BRENNER MauroTeam Lotto Kern-Haus PSD Bank,,
37 EVERTSEN-HEGREBERG SimenTirol KTM Cycling Team,,
38 BRENNSÆTER TrymTirol KTM Cycling Team,,
39 KAEMPE Stinus BjerringWSA KTM Graz,,
40 COPPENS MichielBEAT Cycling Club,,
41 MAŚLAK PiotrVoster ATS Team,,
42 OBDRŽÁLEK TomášElkov - Kasper,,
43 ROSNER LinusSantic - Wibatech,,
44 KABAS MaximilianHrinkow Advarics,,
45 KVAM KalleTeam Coop - Repsol,,
46 BÁRTA MartinTeam Lotto Kern-Haus PSD Bank24:56
47 MILAN MatteoLidl - Trek Future Racing27:19
48 BEHRENS NiklasLidl - Trek Future Racing,,
DNF UTENGEN SANDSTAD HalvorTeam Coop - Repsol-
DNS STENSBY AntonTeam Coop - Repsol-


RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- UAE Team EmiratesWT 47:10:28..
22- Team Jayco AlUlaWT0:31
0:31
..
33- INEOS GrenadiersWT1:19
1:19
..
44- VF Group - Bardiani CSF - FaizanèPRT3:18
3:18
..
57▲2 ATT InvestmentsCT8:29
8:29
..
66- TDT - Unibet Cycling TeamPRT9:50
9:50
..
75▼2 Team Felt FelbermayrCT12:03
12:03
..
89▲1 Team VorarlbergCT19:58
19:58
..
98▼1 Alpecin - DeceuninckWT24:09
24:09
..
1010- Lidl - Trek Future RacingCT31:25
31:25
..
1111- Hrinkow AdvaricsCT52:49
52:49
..
1212- Elkov - KasperCT56:48
56:48
..
1314▲1 WSA KTM GrazCT1:02:24
1:02:24
..
1413▼1 Team Coop - RepsolCT1:10:44
1:10:44
..
1516▲1 Voster ATS TeamCT1:18:12
1:18:12
..
1615▼1 Tirol KTM Cycling TeamCT1:30:45
1:30:45
..
1717- Team Lotto Kern-Haus PSD BankCT1:42:20
1:42:20
..
1818- Santic - WibatechCT1:45:44
1:45:44
..
1920▲1 BEAT Cycling ClubCT1:55:14
1:55:14
..
2019▼1 P&S Metalltechnik BenottiCT2:06:26
2:06:26
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    06 July 2024
  • Start time:
    10:42
  • Avg. speed winner:
    36.527 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    151.7 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    243
  • Vertical meters:
    3660
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
    Sprint of small group
  • Avg. temperature:

Race profile