Complementary results
Overview of intermediate sprints, KOM sprints, daily classifications etc.
Sprint | Slatina (84 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Franczak Paweł | Voster ATS Team | 5 |
2 | Viel Mattia | Androni Giocattoli - Sidermec | 3 |
3 | Bogusławski Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 1 |
KOM Sprint (3) Ludbreški Vinogradi (200.4 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Bogusławski Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 3 |
2 | Miholjević Fran | Cycling Team Friuli ASD | 2 |
3 | Franczak Paweł | Voster ATS Team | 1 |
Sprint | Ludbreg (205.5 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Miholjević Fran | Cycling Team Friuli ASD | 5 |
2 | Bogusławski Marceli | HRE Mazowsze Serce Polski | 3 |
3 | Williams Stephen | Bahrain - Victorious | 1 |
Sprint | Varaždin (232.8 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Hoelgaard Markus | Uno-X Pro Cycling Team | 5 |
2 | Skaarseth Anders | Uno-X Pro Cycling Team | 3 |
3 | Halvorsen Kristoffer | Uno-X Pro Cycling Team | 1 |
Points at finish
Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Bauhaus Phil | Bahrain - Victorious | 25 |
2 | Kooij Olav | Team Jumbo-Visma | 20 |
3 | Halvorsen Kristoffer | Uno-X Pro Cycling Team | 16 |
4 | Angulo Antonio | Euskaltel - Euskadi | 14 |
5 | van Dijke Mick | Team Jumbo-Visma | 12 |
6 | Einhorn Itamar | Israel Start-Up Nation | 10 |
7 | Aschenbrenner Michel | P&S Metalltechnik | 9 |
8 | Martín Gotzon | Euskaltel - Euskadi | 8 |
9 | Menten Milan | Bingoal Pauwels Sauces WB | 7 |
10 | Per David | Adria Mobil | 6 |
11 | Janiszewski Sylwester | Voster ATS Team | 5 |
12 | Skaarseth Anders | Uno-X Pro Cycling Team | 4 |
13 | Carretta Riccardo | Cycling Team Friuli ASD | 3 |
14 | Rumac Josip | Androni Giocattoli - Sidermec | 2 |
15 | Auer Daniel | WSA KTM Graz | 1 |
Team day classification
Rnk | Team | Time | Time |
---|---|---|---|
1 | Team Jumbo-Visma | 17:36:18 | 17:36:18 |
2 | Euskaltel - Euskadi | 17:36:18 | 0:00 |
3 | Uno-X Pro Cycling Team | 17:36:18 | 0:00 |
4 | Cycling Team Friuli ASD | 17:36:18 | 0:00 |
5 | Bahrain - Victorious | 17:36:18 | 0:00 |
6 | Caja Rural - Seguros RGA | 17:36:18 | 0:00 |
7 | Team Novo Nordisk | 17:36:18 | 0:00 |
8 | Equipo Kern Pharma | 17:36:18 | 0:00 |
9 | Bingoal Pauwels Sauces WB | 17:36:18 | 0:00 |
10 | HRE Mazowsze Serce Polski | 17:36:18 | 0:00 |
11 | Team Felbermayr - Simplon Wels | 17:36:18 | 0:00 |
12 | Voster ATS Team | 17:36:18 | 0:00 |
13 | P&S Metalltechnik | 17:36:18 | 0:00 |
14 | Team Vorarlberg | 17:36:18 | 0:00 |
15 | WSA KTM Graz | 17:36:18 | 0:00 |
16 | Androni Giocattoli - Sidermec | 17:36:18 | 0:00 |
17 | Adria Mobil | 17:36:18 | 0:00 |
18 | Israel Start-Up Nation | 17:36:18 | 0:00 |
19 | Meridiana Kamen Team | 17:36:18 | 0:00 |
20 | Team BikeExchange | 17:36:18 | 0:00 |
Youth day classification
Rnk | Rider | Team | Time |
---|---|---|---|
1 | Kooij Olav | Team Jumbo-Visma | 5:52:06 |
2 | van Dijke Mick | Team Jumbo-Visma | ,, |
3 | Aschenbrenner Michel | P&S Metalltechnik | ,, |
4 | Carretta Riccardo | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
5 | Buratti Nicolò | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
6 | Azparren Xabier Mikel | Euskaltel - Euskadi | ,, |
7 | Wærenskjold Søren | Uno-X Pro Cycling Team | ,, |
8 | Lindner Tom | P&S Metalltechnik | ,, |
9 | van der Tuuk Danny | Equipo Kern Pharma | ,, |
10 | Götzinger Valentin | WSA KTM Graz | ,, |
11 | Novikov Savva | Equipo Kern Pharma | ,, |
12 | van Dijke Tim | Team Jumbo-Visma | ,, |
13 | Miholjević Fran | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
14 | Jarc Aljaž | Adria Mobil | ,, |
15 | Barrenetxea Jon | Caja Rural - Seguros RGA | ,, |
16 | Messner Martin | WSA KTM Graz | ,, |
17 | Murn Boštjan | Adria Mobil | ,, |
18 | Hočevar Kristjan | Adria Mobil | ,, |
19 | Kabas Maximilian | WSA KTM Graz | ,, |
20 | Glivar Gal | Adria Mobil | ,, |
21 | Lazkano Oier | Caja Rural - Seguros RGA | ,, |
22 | Röber Dominik | P&S Metalltechnik | ,, |
23 | Papierski Damian | Voster ATS Team | ,, |
24 | Buitrago Santiago | Bahrain - Victorious | ,, |
25 | Ben Moshe Yuval | Israel Start-Up Nation | ,, |
26 | Petrelli Gabriele | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
27 | Colnar Aljaž | Adria Mobil | ,, |
28 | Debiasi Andrea | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
29 | Sandri Edoardo | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
30 | Ridolfo Filippo | Team Novo Nordisk | ,, |
31 | De Cassan Davide | Cycling Team Friuli ASD | ,, |
32 | Hofbauer Philipp | WSA KTM Graz | ,, |
33 | Marbler Stefan | WSA KTM Graz | ,, |
34 | Murguialday Jokin | Caja Rural - Seguros RGA | ,, |
35 | Wilk Luke | P&S Metalltechnik | 1:20 |
36 | Pickrell Riley | Israel Start-Up Nation | ,, |
37 | Oelke Tim | P&S Metalltechnik | 1:39 |
38 | Jones Taj | Israel Start-Up Nation | 0:04 |