2019
2022
«
»
2021»6th

CRO Race

(2.1)
2021»Stage 5»Rabac/LabinOpatija(137.5km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0017
GC
WILLIAMS Stephen Bahrain - Victorious
25Bahrain - Victorious14203:20:35
23+0:1894
GC
HOELGAARD Markus Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team5120:10
0:10
32+0:176
GC
VAN DIJKE Mick Team Jumbo-Visma
21Team Jumbo-Visma37,,
0:10
47+0:2775
Climber
MARTÍN Gotzon Euskaltel - Euskadi
25Euskaltel - Euskadi5,,
0:10
511+0:27161
GC
GUERIN Alexis Team Vorarlberg
29Team Vorarlberg4,,
0:10
69+0:2743
Climber
NICOLAU Joel Caja Rural - Seguros RGA
23Caja Rural - Seguros RGA3,,
0:10
75+0:2453
GC
BERRADE Urko Equipo Kern Pharma
23Equipo Kern Pharma2,,
0:10
88+0:27167
Climber
THALMANN Roland Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg1,,
0:10
910+0:2756
GC
PARRA José Félix Equipo Kern Pharma
24Equipo Kern Pharma,,
0:10
1018+2:2012
Climber
BUITRAGO Santiago Bahrain - Victorious
22Bahrain - Victorious,,
0:10
1116+2:1845
Classic
LAZKANO Oier Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA,,
0:10
1212+0:2726
GC
HAGEN Carl Fredrik Israel Start-Up Nation
30Israel Start-Up Nation,,
0:10
136+0:2416
Climber
PERNSTEINER Hermann Bahrain - Victorious
31Bahrain - Victorious,,
0:10
144+0:2336
Climber
YATES Simon Team BikeExchange
29Team BikeExchange,,
0:10
1513+0:32156
GC
ZOIDL Riccardo Team Felbermayr - Simplon Wels
33Team Felbermayr - Simplon Wels0:16
0:16
1615+0:3737
GC
ZEITS Andrey Team BikeExchange
34Team BikeExchange0:20
0:20
1714+0:375
GC
OOMEN Sam Team Jumbo-Visma
26Team Jumbo-Visma,,
0:20
1817+2:1996
GC
TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team2:04
2:04
1919+4:21146
Sprint
RÖBER Dominik P&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik4:06
4:06
2038+6:31115
TT
MIHOLJEVIĆ Fran Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD4:24
4:24
2122+4:41172
Climber
GLIVAR Gal Adria Mobil
19Adria Mobil,,
4:24
2221+4:4171
Climber
ANGULO Antonio Euskaltel - Euskadi
29Euskaltel - Euskadi,,
4:24
2336+5:1332
Sprint
GROVES Kaden Team BikeExchange
22Team BikeExchange4:31
4:31
2428+4:48104
Classic
PAASSCHENS Mathijs Bingoal Pauwels Sauces WB
25Bingoal Pauwels Sauces WB,,
4:31
2535+5:08103
Classic
MOLLY Kenny Bingoal Pauwels Sauces WB
24Bingoal Pauwels Sauces WB,,
4:31
2624+4:48126
GC
KACZMAREK Jakub HRE Mazowsze Serce Polski
28HRE Mazowsze Serce Polski,,
4:31
2720+4:3695
Climber
SKAARSETH Anders Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team,,
4:31
2823+4:4465
Sprint
RUMAC Josip Androni Giocattoli - Sidermec
26Androni Giocattoli - Sidermec,,
4:31
2925+4:48154
Climber
GROŠELJ Žiga Team Felbermayr - Simplon Wels
28Team Felbermayr - Simplon Wels,,
4:31
3041+7:4176
GC
MATÉ Luis Ángel Euskaltel - Euskadi
37Euskaltel - Euskadi,,
4:31
3127+4:48125
Climber
BUDZINSKI Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski
23HRE Mazowsze Serce Polski,,
4:31
3226+4:48153
TT
FRIEDRICH Marco Team Felbermayr - Simplon Wels
23Team Felbermayr - Simplon Wels,,
4:31
3330+4:48163
TT
MEILER Lukas Team Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
4:31
3439+6:4051
GC
AGIRRE Jon Equipo Kern Pharma
24Equipo Kern Pharma,,
4:31
3529+4:48196
Climber
MESSNER Martin WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz,,
4:31
3631+4:4813
Climber
LANDA Mikel Bahrain - Victorious
31Bahrain - Victorious,,
4:31
3732+4:5544
Climber
LASTRA Jonathan Caja Rural - Seguros RGA
28Caja Rural - Seguros RGA4:38
4:38
3833+4:551
TT
FOSS Tobias Team Jumbo-Visma
24Team Jumbo-Visma,,
4:38
3937+5:15123
TT
BROŻYNA Piotr HRE Mazowsze Serce Polski
26HRE Mazowsze Serce Polski,,
4:38
4042+8:46117
GC
SANDRI Edoardo Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD,,
4:38
4134+4:5535
GC
SCOTSON Callum Team BikeExchange
25Team BikeExchange,,
4:38
4248+13:2031
GC
GRMAY Tsgabu Team BikeExchange
30Team BikeExchange,,
4:38
4343+12:5292
GC
CHARMIG Anthon Uno-X Pro Cycling Team
23Uno-X Pro Cycling Team6:51
6:51
4440+7:132
GC
HARPER Chris Team Jumbo-Visma
26Team Jumbo-Visma6:56
6:56
4546+12:5524
TT
DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation
32Israel Start-Up Nation12:38
12:38
4653+19:20187
GC
REKITA Szymon Voster ATS Team
27Voster ATS Team,,
12:38
4745+12:55151
Sprint
BAJC Andi Team Felbermayr - Simplon Wels
32Team Felbermayr - Simplon Wels,,
12:38
4844+12:55185
Sprint
PATERSKI Maciej Voster ATS Team
35Voster ATS Team,,
12:38
4947+13:15105
Classic
PEYSKENS Dimitri Bingoal Pauwels Sauces WB
29Bingoal Pauwels Sauces WB,,
12:38
5058+22:4855
GC
NOVIKOV Savva Equipo Kern Pharma
22Equipo Kern Pharma16:39
16:39
5159+22:5073
Climber
CUADRADO Unai Euskaltel - Euskadi
24Euskaltel - Euskadi,,
16:39
52112+42:4123
Classic
NEILANDS Krists Israel Start-Up Nation
27Israel Start-Up Nation16:55
16:55
5370+26:34193
TT
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz
19WSA KTM Graz18:32
18:32
5457+22:19152
Sprint
BOSCH Manuel Team Felbermayr - Simplon Wels
32Team Felbermayr - Simplon Wels,,
18:32
5582+28:2166
Sprint
VIEL Mattia Androni Giocattoli - Sidermec
26Androni Giocattoli - Sidermec18:39
18:39
5685+28:47162
Sprint
KUEN Maximilian Team Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
18:39
5781+28:1883
GC
BRAND Sam Team Novo Nordisk
30Team Novo Nordisk18:45
18:45
5867+26:06183
Sprint
GRABIS Mateusz Voster ATS Team
27Voster ATS Team18:51
18:51
59106+33:4934
Classic
O'BRIEN Kelland Team BikeExchange
23Team BikeExchange,,
18:51
6087+28:5233
TT
HEPBURN Michael Team BikeExchange
30Team BikeExchange,,
18:51
6178+27:50184
Sprint
JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team
33Voster ATS Team,,
18:51
6250+19:0841
Sprint
ABERASTURI Jon Caja Rural - Seguros RGA
32Caja Rural - Seguros RGA,,
18:51
6361+23:55134
TT
KARIĆ Vedad Meridiana Kamen Team
33Meridiana Kamen Team,,
18:51
6463+25:0285
Sprint
PERON Andrea Team Novo Nordisk
32Team Novo Nordisk,,
18:51
65102+32:5622
Classic
PICKRELL Riley Israel Start-Up Nation
20Israel Start-Up Nation,,
18:51
66110+39:4291
Sprint
ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team,,
18:51
67111+42:2121
Sprint
BEN MOSHE Yuval Israel Start-Up Nation
22Israel Start-Up Nation,,
18:51
6849+18:56102
Classic
MENTEN Milan Bingoal Pauwels Sauces WB
24Bingoal Pauwels Sauces WB,,
18:51
69100+32:16101
Climber
HUYS Laurens Bingoal Pauwels Sauces WB
23Bingoal Pauwels Sauces WB,,
18:51
7051+19:08107
GC
WIRTGEN Luc Bingoal Pauwels Sauces WB
23Bingoal Pauwels Sauces WB,,
18:51
7169+26:3184
GC
LOZANO David Team Novo Nordisk
32Team Novo Nordisk,,
18:51
7295+31:27113
Climber
DEBIASI Andrea Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD,,
18:51
7388+28:57127
GC
STACHOWIAK Adam HRE Mazowsze Serce Polski
32HRE Mazowsze Serce Polski,,
18:51
7479+28:0287
Sprint
RIDOLFO Filippo Team Novo Nordisk
19Team Novo Nordisk,,
18:51
75103+33:28122
TT
BOGUSŁAWSKI Marceli HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski,,
18:51
7654+21:01177
Sprint
PER David Adria Mobil
26Adria Mobil,,
18:51
7790+29:0342
Climber
BARRENETXEA Jon Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA,,
18:51
7889+28:59116
Sprint
PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD,,
18:51
79109+39:41114
Climber
DE CASSAN Davide Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD,,
18:51
8094+31:1564
Sprint
ROCCHETTA Cristian Androni Giocattoli - Sidermec
23Androni Giocattoli - Sidermec,,
18:51
8191+29:2161
Sprint
MARCHIORI Leonardo Androni Giocattoli - Sidermec
23Androni Giocattoli - Sidermec,,
18:51
8265+25:02175
Sprint
JARC Aljaž Adria Mobil
22Adria Mobil,,
18:51
8377+27:50112
Sprint
CARRETTA Riccardo Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD,,
18:51
8464+25:0257
GC
VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma
21Equipo Kern Pharma,,
18:51
85113+52:0627
Sprint
JONES Taj Israel Start-Up Nation
21Israel Start-Up Nation,,
18:51
8666+25:2325
Sprint
EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation
24Israel Start-Up Nation,,
18:51
8780+28:02171
Sprint
COLNAR Aljaž Adria Mobil
19Adria Mobil,,
18:51
8883+28:24194
TT
KABAS Maximilian WSA KTM Graz
20WSA KTM Graz,,
18:51
8962+24:20124
Climber
BUDZINSKI Marcin HRE Mazowsze Serce Polski
23HRE Mazowsze Serce Polski,,
18:51
9076+27:497
TT
VAN DIJKE Tim Team Jumbo-Visma
21Team Jumbo-Visma,,
18:51
9155+21:01173
Climber
HOČEVAR Kristjan Adria Mobil
22Adria Mobil,,
18:51
9297+31:3772
TT
AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel - Euskadi
22Euskaltel - Euskadi,,
18:51
9360+22:5014
GC
NOVAK Domen Bahrain - Victorious
26Bahrain - Victorious,,
18:51
9475+27:4493
Sprint
HALVORSEN Kristoffer Uno-X Pro Cycling Team
25Uno-X Pro Cycling Team,,
18:51
9573+27:13166
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg,,
18:51
96107+34:2297
TT
WÆRENSKJOLD Søren Uno-X Pro Cycling Team
21Uno-X Pro Cycling Team,,
18:51
97105+33:35197
TT
RITZINGER Felix WSA KTM Graz
24WSA KTM Graz,,
18:51
98108+35:573
GC
HOFSTEDE Lennard Team Jumbo-Visma
26Team Jumbo-Visma,,
18:51
99101+32:45106
Sprint
VENNER Quentin Bingoal Pauwels Sauces WB
23Bingoal Pauwels Sauces WB,,
18:51
10086+28:50141
Sprint
ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik,,
18:51
101104+33:35111
Classic
BURATTI Nicolò Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD,,
18:51
10268+26:31192
TT
GÖTZINGER Valentin WSA KTM Graz
20WSA KTM Graz,,
18:51
10393+30:23164
Sprint
MEILER Martin Team Vorarlberg
23Team Vorarlberg,,
18:51
10474+27:244
Sprint
KOOIJ Olav Team Jumbo-Visma
19Team Jumbo-Visma,,
18:51
10584+28:31143
Sprint
LINDNER Tom P&S Metalltechnik
20P&S Metalltechnik,,
18:51
10672+27:09135
Sprint
KVASINA Filip Meridiana Kamen Team
22Meridiana Kamen Team,,
18:51
10752+19:0852
Climber
ARAIZ Sergio Equipo Kern Pharma
23Equipo Kern Pharma,,
18:51
10898+31:5146
GC
MURGUIALDAY Jokin Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA,,
18:51
10971+27:00131
TT
BARAĆ Antonio Meridiana Kamen Team
24Meridiana Kamen Team,,
18:51
11092+29:31176
Sprint
MURN Boštjan Adria Mobil
20Adria Mobil,,
18:51
11199+31:5586
Sprint
POLI Umberto Team Novo Nordisk
25Team Novo Nordisk,,
18:51
11296+31:32174
TT
HORVAT Žiga Adria Mobil
23Adria Mobil19:03
19:03
11356+21:0311
Sprint
BAUHAUS Phil Bahrain - Victorious
27Bahrain - Victorious,,
19:03
DNF132
TT
MARENZI Lorenzo Meridiana Kamen Team
22Meridiana Kamen Team-
DNF81
Sprint
BEADLE Hamish Team Novo Nordisk
23Team Novo Nordisk-
DNF165
Sprint
MEO Felix James Team Vorarlberg
24Team Vorarlberg-
DNF181
Sprint
CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team
35Voster ATS Team-
DNF182
Sprint
FRANCZAK Paweł Voster ATS Team
29Voster ATS Team-
DNF186
TT
PAPIERSKI Damian Voster ATS Team
21Voster ATS Team-
DNF142
Sprint
JÄGELER Robert P&S Metalltechnik
25P&S Metalltechnik-
DNF145
TT
OELKE Tim P&S Metalltechnik
20P&S Metalltechnik-
DNF147
TT
WILK Luke P&S Metalltechnik
19P&S Metalltechnik-
DNF74
TT
ETXEBERRIA Asier Euskaltel - Euskadi
23Euskaltel - Euskadi-
DNF195
TT
MARBLER Stefan WSA KTM Graz
19WSA KTM Graz-
DNF54
Classic
CASTRILLO Jaime Equipo Kern Pharma
25Equipo Kern Pharma-
DNS155
GC
TUREK Daniel Team Felbermayr - Simplon Wels
28Team Felbermayr - Simplon Wels-
DNS121
Sprint
BANASZEK Adrian HRE Mazowsze Serce Polski
27HRE Mazowsze Serce Polski-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
19▲817
GC
WILLIAMS Stephen Bahrain - Victorious
25Bahrain - Victorious3 22:22:20..
23▲16
GC
VAN DIJKE Mick Team Jumbo-Visma
21Team Jumbo-Visma0:17
0:17
..
35▲294
GC
HOELGAARD Markus Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team0:18
0:18
..
428▲2436
Climber
YATES Simon Team BikeExchange
29Team BikeExchange0:23
0:23
..
56▲153
GC
BERRADE Urko Equipo Kern Pharma
23Equipo Kern Pharma0:24
0:24
..
630▲2416
Climber
PERNSTEINER Hermann Bahrain - Victorious
31Bahrain - Victorious,,
0:24
..
711▲475
Climber
MARTÍN Gotzon Euskaltel - Euskadi
25Euskaltel - Euskadi0:27
0:27
..
816▲8167
Climber
THALMANN Roland Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg,,
0:27
..
919▲1043
Climber
NICOLAU Joel Caja Rural - Seguros RGA
23Caja Rural - Seguros RGA,,
0:27
..
1018▲856
GC
PARRA José Félix Equipo Kern Pharma
24Equipo Kern Pharma,,
0:27
..
1122▲11161
GC
GUERIN Alexis Team Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
0:27
..
1231▲1926
GC
HAGEN Carl Fredrik Israel Start-Up Nation
30Israel Start-Up Nation,,
0:27
..
1339▲26156
GC
ZOIDL Riccardo Team Felbermayr - Simplon Wels
33Team Felbermayr - Simplon Wels0:32
0:32
..
1414-5
GC
OOMEN Sam Team Jumbo-Visma
26Team Jumbo-Visma0:37
0:37
..
1538▲2337
GC
ZEITS Andrey Team BikeExchange
34Team BikeExchange,,
0:37
..
1650▲3445
Classic
LAZKANO Oier Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA2:18
2:18
..
177▼1096
GC
TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team2:19
2:19
..
1851▲3312
Climber
BUITRAGO Santiago Bahrain - Victorious
22Bahrain - Victorious2:20
2:20
..
198▼11146
Sprint
RÖBER Dominik P&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik4:21
4:21
..
201▼1995
Climber
SKAARSETH Anders Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team4:36
4:36
..
2110▼1171
Climber
ANGULO Antonio Euskaltel - Euskadi
29Euskaltel - Euskadi4:41
4:41
..
2233▲11172
Climber
GLIVAR Gal Adria Mobil
19Adria Mobil,,
4:41
..
234▼1965
Sprint
RUMAC Josip Androni Giocattoli - Sidermec
26Androni Giocattoli - Sidermec4:44
4:44
..
2412▼12126
GC
KACZMAREK Jakub HRE Mazowsze Serce Polski
28HRE Mazowsze Serce Polski4:48
4:48
..
2517▼8154
Climber
GROŠELJ Žiga Team Felbermayr - Simplon Wels
28Team Felbermayr - Simplon Wels,,
4:48
..
2621▼5153
TT
FRIEDRICH Marco Team Felbermayr - Simplon Wels
23Team Felbermayr - Simplon Wels,,
4:48
..
2726▼1125
Climber
BUDZINSKI Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski
23HRE Mazowsze Serce Polski,,
4:48
..
2829▲1104
Classic
PAASSCHENS Mathijs Bingoal Pauwels Sauces WB
25Bingoal Pauwels Sauces WB,,
4:48
..
2932▲3196
Climber
MESSNER Martin WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz,,
4:48
..
3035▲5163
TT
MEILER Lukas Team Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
4:48
..
3137▲613
Climber
LANDA Mikel Bahrain - Victorious
31Bahrain - Victorious,,
4:48
..
3220▼1244
Climber
LASTRA Jonathan Caja Rural - Seguros RGA
28Caja Rural - Seguros RGA4:55
4:55
..
3327▼61
TT
FOSS Tobias Team Jumbo-Visma
24Team Jumbo-Visma,,
4:55
..
3440▲635
GC
SCOTSON Callum Team BikeExchange
25Team BikeExchange,,
4:55
..
3542▲7103
Classic
MOLLY Kenny Bingoal Pauwels Sauces WB
24Bingoal Pauwels Sauces WB5:08
5:08
..
3644▲832
Sprint
GROVES Kaden Team BikeExchange
22Team BikeExchange5:13
5:13
..
3743▲6123
TT
BROŻYNA Piotr HRE Mazowsze Serce Polski
26HRE Mazowsze Serce Polski5:15
5:15
..
3846▲8115
TT
MIHOLJEVIĆ Fran Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD6:31
6:31
..
3947▲851
GC
AGIRRE Jon Equipo Kern Pharma
24Equipo Kern Pharma6:40
6:40
..
4023▼172
GC
HARPER Chris Team Jumbo-Visma
26Team Jumbo-Visma7:13
7:13
..
4153▲1276
GC
MATÉ Luis Ángel Euskaltel - Euskadi
37Euskaltel - Euskadi7:41
7:41
..
4256▲14117
GC
SANDRI Edoardo Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD8:46
8:46
..
4359▲1692
GC
CHARMIG Anthon Uno-X Pro Cycling Team
23Uno-X Pro Cycling Team12:52
12:52
..
4413▼31185
Sprint
PATERSKI Maciej Voster ATS Team
35Voster ATS Team12:55
12:55
..
4515▼30151
Sprint
BAJC Andi Team Felbermayr - Simplon Wels
32Team Felbermayr - Simplon Wels,,
12:55
..
4634▼1224
TT
DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation
32Israel Start-Up Nation,,
12:55
..
4741▼6105
Classic
PEYSKENS Dimitri Bingoal Pauwels Sauces WB
29Bingoal Pauwels Sauces WB13:15
13:15
..
4876▲2831
GC
GRMAY Tsgabu Team BikeExchange
30Team BikeExchange13:20
13:20
..
492▼47102
Classic
MENTEN Milan Bingoal Pauwels Sauces WB
24Bingoal Pauwels Sauces WB18:56
18:56
..
5024▼2641
Sprint
ABERASTURI Jon Caja Rural - Seguros RGA
32Caja Rural - Seguros RGA19:08
19:08
..
5125▼26107
GC
WIRTGEN Luc Bingoal Pauwels Sauces WB
23Bingoal Pauwels Sauces WB,,
19:08
..
5236▼1652
Climber
ARAIZ Sergio Equipo Kern Pharma
23Equipo Kern Pharma,,
19:08
..
5366▲13187
GC
REKITA Szymon Voster ATS Team
27Voster ATS Team19:20
19:20
..
5448▼6177
Sprint
PER David Adria Mobil
26Adria Mobil21:01
21:01
..
5549▼6173
Climber
HOČEVAR Kristjan Adria Mobil
22Adria Mobil,,
21:01
..
5645▼1111
Sprint
BAUHAUS Phil Bahrain - Victorious
27Bahrain - Victorious21:03
21:03
..
5754▼3152
Sprint
BOSCH Manuel Team Felbermayr - Simplon Wels
32Team Felbermayr - Simplon Wels22:19
22:19
..
5860▲255
GC
NOVIKOV Savva Equipo Kern Pharma
22Equipo Kern Pharma22:48
22:48
..
5962▲373
Climber
CUADRADO Unai Euskaltel - Euskadi
24Euskaltel - Euskadi22:50
22:50
..
6055▼514
GC
NOVAK Domen Bahrain - Victorious
26Bahrain - Victorious,,
22:50
..
6157▼4134
TT
KARIĆ Vedad Meridiana Kamen Team
33Meridiana Kamen Team23:55
23:55
..
6258▼4124
Climber
BUDZINSKI Marcin HRE Mazowsze Serce Polski
23HRE Mazowsze Serce Polski24:20
24:20
..
6361▼285
Sprint
PERON Andrea Team Novo Nordisk
32Team Novo Nordisk25:02
25:02
..
6463▼157
GC
VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma
21Equipo Kern Pharma,,
25:02
..
6564▼1175
Sprint
JARC Aljaž Adria Mobil
22Adria Mobil,,
25:02
..
6665▼125
Sprint
EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation
24Israel Start-Up Nation25:23
25:23
..
6768▲1183
Sprint
GRABIS Mateusz Voster ATS Team
27Voster ATS Team26:06
26:06
..
6869▲1192
TT
GÖTZINGER Valentin WSA KTM Graz
20WSA KTM Graz26:31
26:31
..
6970▲184
GC
LOZANO David Team Novo Nordisk
32Team Novo Nordisk,,
26:31
..
7071▲1193
TT
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz
19WSA KTM Graz26:34
26:34
..
7172▲1131
TT
BARAĆ Antonio Meridiana Kamen Team
24Meridiana Kamen Team27:00
27:00
..
7273▲1135
Sprint
KVASINA Filip Meridiana Kamen Team
22Meridiana Kamen Team27:09
27:09
..
7374▲1166
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg27:13
27:13
..
7475▲14
Sprint
KOOIJ Olav Team Jumbo-Visma
19Team Jumbo-Visma27:24
27:24
..
7577▲293
Sprint
HALVORSEN Kristoffer Uno-X Pro Cycling Team
25Uno-X Pro Cycling Team27:44
27:44
..
7678▲27
TT
VAN DIJKE Tim Team Jumbo-Visma
21Team Jumbo-Visma27:49
27:49
..
7779▲2112
Sprint
CARRETTA Riccardo Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD27:50
27:50
..
7880▲2184
Sprint
JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team
33Voster ATS Team,,
27:50
..
7981▲287
Sprint
RIDOLFO Filippo Team Novo Nordisk
19Team Novo Nordisk28:02
28:02
..
8082▲2171
Sprint
COLNAR Aljaž Adria Mobil
19Adria Mobil,,
28:02
..
8184▲383
GC
BRAND Sam Team Novo Nordisk
30Team Novo Nordisk28:18
28:18
..
8286▲466
Sprint
VIEL Mattia Androni Giocattoli - Sidermec
26Androni Giocattoli - Sidermec28:21
28:21
..
8383-194
TT
KABAS Maximilian WSA KTM Graz
20WSA KTM Graz28:24
28:24
..
8485▲1143
Sprint
LINDNER Tom P&S Metalltechnik
20P&S Metalltechnik28:31
28:31
..
8591▲6162
Sprint
KUEN Maximilian Team Vorarlberg
29Team Vorarlberg28:47
28:47
..
8687▲1141
Sprint
ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik28:50
28:50
..
8788▲133
TT
HEPBURN Michael Team BikeExchange
30Team BikeExchange28:52
28:52
..
8889▲1127
GC
STACHOWIAK Adam HRE Mazowsze Serce Polski
32HRE Mazowsze Serce Polski28:57
28:57
..
8990▲1116
Sprint
PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD28:59
28:59
..
9092▲242
Climber
BARRENETXEA Jon Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA29:03
29:03
..
9194▲361
Sprint
MARCHIORI Leonardo Androni Giocattoli - Sidermec
23Androni Giocattoli - Sidermec29:21
29:21
..
9295▲3176
Sprint
MURN Boštjan Adria Mobil
20Adria Mobil29:31
29:31
..
9396▲3164
Sprint
MEILER Martin Team Vorarlberg
23Team Vorarlberg30:23
30:23
..
9498▲464
Sprint
ROCCHETTA Cristian Androni Giocattoli - Sidermec
23Androni Giocattoli - Sidermec31:15
31:15
..
95100▲5113
Climber
DEBIASI Andrea Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD31:27
31:27
..
9699▲3174
TT
HORVAT Žiga Adria Mobil
23Adria Mobil31:32
31:32
..
97101▲472
TT
AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel - Euskadi
22Euskaltel - Euskadi31:37
31:37
..
98102▲446
GC
MURGUIALDAY Jokin Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA31:51
31:51
..
99103▲486
Sprint
POLI Umberto Team Novo Nordisk
25Team Novo Nordisk31:55
31:55
..
100104▲4101
Climber
HUYS Laurens Bingoal Pauwels Sauces WB
23Bingoal Pauwels Sauces WB32:16
32:16
..
101105▲4106
Sprint
VENNER Quentin Bingoal Pauwels Sauces WB
23Bingoal Pauwels Sauces WB32:45
32:45
..
102106▲422
Classic
PICKRELL Riley Israel Start-Up Nation
20Israel Start-Up Nation32:56
32:56
..
103107▲4122
TT
BOGUSŁAWSKI Marceli HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski33:28
33:28
..
104108▲4111
Classic
BURATTI Nicolò Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD33:35
33:35
..
105109▲4197
TT
RITZINGER Felix WSA KTM Graz
24WSA KTM Graz,,
33:35
..
106110▲434
Classic
O'BRIEN Kelland Team BikeExchange
23Team BikeExchange33:49
33:49
..
107111▲497
TT
WÆRENSKJOLD Søren Uno-X Pro Cycling Team
21Uno-X Pro Cycling Team34:22
34:22
..
108112▲43
GC
HOFSTEDE Lennard Team Jumbo-Visma
26Team Jumbo-Visma35:57
35:57
..
109113▲4114
Climber
DE CASSAN Davide Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD39:41
39:41
..
110114▲491
Sprint
ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team39:42
39:42
..
111116▲521
Sprint
BEN MOSHE Yuval Israel Start-Up Nation
22Israel Start-Up Nation42:21
42:21
..
112117▲523
Classic
NEILANDS Krists Israel Start-Up Nation
27Israel Start-Up Nation42:41
42:41
..
113123▲1027
Sprint
JONES Taj Israel Start-Up Nation
21Israel Start-Up Nation52:06
52:06
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
11-4
Sprint
KOOIJ Olav Team Jumbo-Visma
19Team Jumbo-Visma70-
212▲1017
GC
WILLIAMS Stephen Bahrain - Victorious
25Bahrain - Victorious55+35
37▲46
GC
VAN DIJKE Mick Team Jumbo-Visma
21Team Jumbo-Visma48+16
42▼2102
Classic
MENTEN Milan Bingoal Pauwels Sauces WB
24Bingoal Pauwels Sauces WB44-
53▼225
Sprint
EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation
24Israel Start-Up Nation42-
64▼232
Sprint
GROVES Kaden Team BikeExchange
22Team BikeExchange41-
75▼271
Climber
ANGULO Antonio Euskaltel - Euskadi
29Euskaltel - Euskadi39-
810▲275
Climber
MARTÍN Gotzon Euskaltel - Euskadi
25Euskaltel - Euskadi38+14
914▲594
GC
HOELGAARD Markus Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team35+20
106▼495
Climber
SKAARSETH Anders Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team33-
118▼365
Sprint
RUMAC Josip Androni Giocattoli - Sidermec
26Androni Giocattoli - Sidermec32-
129▼311
Sprint
BAUHAUS Phil Bahrain - Victorious
27Bahrain - Victorious29-
1311▼293
Sprint
HALVORSEN Kristoffer Uno-X Pro Cycling Team
25Uno-X Pro Cycling Team24-
1426▲1253
GC
BERRADE Urko Equipo Kern Pharma
23Equipo Kern Pharma17+10
1513▼2185
Sprint
PATERSKI Maciej Voster ATS Team
35Voster ATS Team17-
1627▲11167
Climber
THALMANN Roland Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg14+8
1715▼241
Sprint
ABERASTURI Jon Caja Rural - Seguros RGA
32Caja Rural - Seguros RGA14-
1816▼2122
TT
BOGUSŁAWSKI Marceli HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski12-
19-161
GC
GUERIN Alexis Team Vorarlberg
29Team Vorarlberg12+12
2017▼3112
Sprint
CARRETTA Riccardo Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD11-
21-43
Climber
NICOLAU Joel Caja Rural - Seguros RGA
23Caja Rural - Seguros RGA10+10
2218▼461
Sprint
MARCHIORI Leonardo Androni Giocattoli - Sidermec
23Androni Giocattoli - Sidermec10-
2319▼4126
GC
KACZMAREK Jakub HRE Mazowsze Serce Polski
28HRE Mazowsze Serce Polski9-
2421▼3123
TT
BROŻYNA Piotr HRE Mazowsze Serce Polski
26HRE Mazowsze Serce Polski9-
2520▼5151
Sprint
BAJC Andi Team Felbermayr - Simplon Wels
32Team Felbermayr - Simplon Wels9-
2622▼4141
Sprint
ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik9-
27-16
Climber
PERNSTEINER Hermann Bahrain - Victorious
31Bahrain - Victorious8+8
2823▼5183
Sprint
GRABIS Mateusz Voster ATS Team
27Voster ATS Team8-
2924▼5143
Sprint
LINDNER Tom P&S Metalltechnik
20P&S Metalltechnik8-
30-36
Climber
YATES Simon Team BikeExchange
29Team BikeExchange8+8
3149▲1856
GC
PARRA José Félix Equipo Kern Pharma
24Equipo Kern Pharma8+7
32-45
Classic
LAZKANO Oier Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA8+8
3325▼8166
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg8-
34-12
Climber
BUITRAGO Santiago Bahrain - Victorious
22Bahrain - Victorious6+6
3528▼7177
Sprint
PER David Adria Mobil
26Adria Mobil6-
3629▼7115
TT
MIHOLJEVIĆ Fran Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD5-
3731▼6124
Climber
BUDZINSKI Marcin HRE Mazowsze Serce Polski
23HRE Mazowsze Serce Polski5-
3832▼642
Climber
BARRENETXEA Jon Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA5-
3935▼4184
Sprint
JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team
33Voster ATS Team5-
4036▼464
Sprint
ROCCHETTA Cristian Androni Giocattoli - Sidermec
23Androni Giocattoli - Sidermec5-
41-26
GC
HAGEN Carl Fredrik Israel Start-Up Nation
30Israel Start-Up Nation4+4
4237▼596
GC
TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team3-
4338▼524
TT
DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation
32Israel Start-Up Nation3-
4439▼555
GC
NOVIKOV Savva Equipo Kern Pharma
22Equipo Kern Pharma3-
4540▼5192
TT
GÖTZINGER Valentin WSA KTM Graz
20WSA KTM Graz3-
4641▼566
Sprint
VIEL Mattia Androni Giocattoli - Sidermec
26Androni Giocattoli - Sidermec3-
4742▼5127
GC
STACHOWIAK Adam HRE Mazowsze Serce Polski
32HRE Mazowsze Serce Polski3-
4847▼172
TT
AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel - Euskadi
22Euskaltel - Euskadi3+1
4943▼6114
Climber
DE CASSAN Davide Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD3-
50-156
GC
ZOIDL Riccardo Team Felbermayr - Simplon Wels
33Team Felbermayr - Simplon Wels2+2
5144▼7146
Sprint
RÖBER Dominik P&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik2-
5245▼7104
Classic
PAASSCHENS Mathijs Bingoal Pauwels Sauces WB
25Bingoal Pauwels Sauces WB2-
5346▼792
GC
CHARMIG Anthon Uno-X Pro Cycling Team
23Uno-X Pro Cycling Team2-
5448▼6154
Climber
GROŠELJ Žiga Team Felbermayr - Simplon Wels
28Team Felbermayr - Simplon Wels1-
5550▼551
GC
AGIRRE Jon Equipo Kern Pharma
24Equipo Kern Pharma1-
5651▼57
TT
VAN DIJKE Tim Team Jumbo-Visma
21Team Jumbo-Visma1-
5752▼5111
Classic
BURATTI Nicolò Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD1-
5853▼5197
TT
RITZINGER Felix WSA KTM Graz
24WSA KTM Graz1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
1-36
Climber
YATES Simon Team BikeExchange
29Team BikeExchange30+30
2-17
GC
WILLIAMS Stephen Bahrain - Victorious
25Bahrain - Victorious25+25
31▼296
GC
TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team23+8
4-16
Climber
PERNSTEINER Hermann Bahrain - Victorious
31Bahrain - Victorious18+18
5-56
GC
PARRA José Félix Equipo Kern Pharma
24Equipo Kern Pharma12+12
6-45
Classic
LAZKANO Oier Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA12+12
72▼5124
Climber
BUDZINSKI Marcin HRE Mazowsze Serce Polski
23HRE Mazowsze Serce Polski10-
83▼55
GC
OOMEN Sam Team Jumbo-Visma
26Team Jumbo-Visma8-
95▼442
Climber
BARRENETXEA Jon Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA6-
106▼4163
TT
MEILER Lukas Team Vorarlberg
26Team Vorarlberg6-
11-23
Classic
NEILANDS Krists Israel Start-Up Nation
27Israel Start-Up Nation6+6
1212-161
GC
GUERIN Alexis Team Vorarlberg
29Team Vorarlberg5+3
13-12
Climber
BUITRAGO Santiago Bahrain - Victorious
22Bahrain - Victorious4+4
147▼7146
Sprint
RÖBER Dominik P&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik4-
1513▼22
GC
HARPER Chris Team Jumbo-Visma
26Team Jumbo-Visma4+2
168▼8105
Classic
PEYSKENS Dimitri Bingoal Pauwels Sauces WB
29Bingoal Pauwels Sauces WB4-
179▼872
TT
AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel - Euskadi
22Euskaltel - Euskadi4-
1810▼8187
GC
REKITA Szymon Voster ATS Team
27Voster ATS Team3-
1911▼8122
TT
BOGUSŁAWSKI Marceli HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski3-
20-37
GC
ZEITS Andrey Team BikeExchange
34Team BikeExchange2+2
2114▼7115
TT
MIHOLJEVIĆ Fran Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD2-
2215▼7183
Sprint
GRABIS Mateusz Voster ATS Team
27Voster ATS Team2-
2316▼7143
Sprint
LINDNER Tom P&S Metalltechnik
20P&S Metalltechnik2-
2417▼7127
GC
STACHOWIAK Adam HRE Mazowsze Serce Polski
32HRE Mazowsze Serce Polski2-
2518▼7101
Climber
HUYS Laurens Bingoal Pauwels Sauces WB
23Bingoal Pauwels Sauces WB2-
2619▼76
GC
VAN DIJKE Mick Team Jumbo-Visma
21Team Jumbo-Visma1-
27-94
GC
HOELGAARD Markus Uno-X Pro Cycling Team
26Uno-X Pro Cycling Team1+1
28-156
GC
ZOIDL Riccardo Team Felbermayr - Simplon Wels
33Team Felbermayr - Simplon Wels1+1
2920▼9197
TT
RITZINGER Felix WSA KTM Graz
24WSA KTM Graz1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-6
GC
VAN DIJKE Mick Team Jumbo-Visma
21Team Jumbo-Visma 22:22:37..
27▲545
Classic
LAZKANO Oier Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA2:01
2:01
..
38▲512
Climber
BUITRAGO Santiago Bahrain - Victorious
22Bahrain - Victorious2:03
2:03
..
42▼2146
Sprint
RÖBER Dominik P&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik4:04
4:04
..
54▼1172
Climber
GLIVAR Gal Adria Mobil
19Adria Mobil4:24
4:24
..
63▼3196
Climber
MESSNER Martin WSA KTM Graz
21WSA KTM Graz4:31
4:31
..
75▼2115
TT
MIHOLJEVIĆ Fran Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD6:14
6:14
..
89▲1117
GC
SANDRI Edoardo Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD8:29
8:29
..
96▼3173
Climber
HOČEVAR Kristjan Adria Mobil
22Adria Mobil20:44
20:44
..
1010-55
GC
NOVIKOV Savva Equipo Kern Pharma
22Equipo Kern Pharma22:31
22:31
..
1111-57
GC
VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma
21Equipo Kern Pharma24:45
24:45
..
1212-175
Sprint
JARC Aljaž Adria Mobil
22Adria Mobil,,
24:45
..
1313-192
TT
GÖTZINGER Valentin WSA KTM Graz
20WSA KTM Graz26:14
26:14
..
1414-193
TT
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz
19WSA KTM Graz26:17
26:17
..
1515-4
Sprint
KOOIJ Olav Team Jumbo-Visma
19Team Jumbo-Visma27:07
27:07
..
1616-7
TT
VAN DIJKE Tim Team Jumbo-Visma
21Team Jumbo-Visma27:32
27:32
..
1717-112
Sprint
CARRETTA Riccardo Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD27:33
27:33
..
1818-87
Sprint
RIDOLFO Filippo Team Novo Nordisk
19Team Novo Nordisk27:45
27:45
..
1919-171
Sprint
COLNAR Aljaž Adria Mobil
19Adria Mobil,,
27:45
..
2020-194
TT
KABAS Maximilian WSA KTM Graz
20WSA KTM Graz28:07
28:07
..
2121-143
Sprint
LINDNER Tom P&S Metalltechnik
20P&S Metalltechnik28:14
28:14
..
2222-141
Sprint
ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik
21P&S Metalltechnik28:33
28:33
..
2323-116
Sprint
PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD28:42
28:42
..
2424-42
Climber
BARRENETXEA Jon Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA28:46
28:46
..
2525-176
Sprint
MURN Boštjan Adria Mobil
20Adria Mobil29:14
29:14
..
2626-113
Climber
DEBIASI Andrea Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD31:10
31:10
..
2727-72
TT
AZPARREN Xabier Mikel Euskaltel - Euskadi
22Euskaltel - Euskadi31:20
31:20
..
2828-46
GC
MURGUIALDAY Jokin Caja Rural - Seguros RGA
21Caja Rural - Seguros RGA31:34
31:34
..
2929-22
Classic
PICKRELL Riley Israel Start-Up Nation
20Israel Start-Up Nation32:39
32:39
..
3030-111
Classic
BURATTI Nicolò Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD33:18
33:18
..
3131-97
TT
WÆRENSKJOLD Søren Uno-X Pro Cycling Team
21Uno-X Pro Cycling Team34:05
34:05
..
3232-114
Climber
DE CASSAN Davide Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD39:24
39:24
..
3333-21
Sprint
BEN MOSHE Yuval Israel Start-Up Nation
22Israel Start-Up Nation42:04
42:04
..
3437▲327
Sprint
JONES Taj Israel Start-Up Nation
21Israel Start-Up Nation51:49
51:49
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
19▲8 Bahrain - VictoriousWT 67:08:11..
27▲5 Team VorarlbergCT4:31
4:31
..
36▲3 Equipo Kern PharmaPRT,,
4:31
..
48▲4 Caja Rural - Seguros RGAPRT4:38
4:38
..
510▲5 Team BikeExchangeWT4:41
4:41
..
61▼5 Team Jumbo-VismaWT4:48
4:48
..
72▼5 Uno-X Pro Cycling TeamPRT6:25
6:25
..
85▼3 Team Felbermayr - Simplon WelsCT8:58
8:58
..
911▲2 Euskaltel - EuskadiPRT10:38
10:38
..
104▼6 HRE Mazowsze Serce PolskiCT13:20
13:20
..
113▼8 Bingoal Pauwels Sauces WBPRT21:20
21:20
..
1213▲1 Israel Start-Up NationWT35:44
35:44
..
1315▲2 Cycling Team Friuli ASDCT41:03
41:03
..
1412▼2 Adria MobilCT45:32
45:32
..
1514▼1 Voster ATS TeamCT52:43
52:43
..
1616- WSA KTM GrazCT55:26
55:26
..
1717- Androni Giocattoli - SidermecPRT56:32
56:32
..
1818- P&S MetalltechnikCT57:54
57:54
..
1919- Meridiana Kamen TeamCT1:16:25
1:16:25
..
2020- Team Novo NordiskPRT1:17:51
1:17:51
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    02 October 2021
  • Start time:
    10:50
  • Avg. speed winner:
    41.13 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    137.5 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    141
  • Vert. meters:
    2480
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
    4 km solo
  • Avg. temperature:

    Race profile