Search:  
› English
English
Nederlands
Français
Español
Italiano
Türk
Login/Sign-up
2019
2017
»
«

 2018   »   Tour of Estonia (2.1)

General Classification

 

Startlist

Startlist in PDF
Startlist in PDF including dropouts
Startlist including former UCI-code
Estonia
1 LAUK Karl Patrick
2 JAKIN Alo
3 JÕEÄÄR Gert
4 RAID Risto
5 TAARAMÄE Rein
6 VAHTRA Norman
7 VENDELIN Karl-arnold
BEAT Cycling Club
11 HAVIK Piotr
12 HOEYBERGHS Daan
13 MENGOULAS Alex
14 NÕMMELA Aksel
15 TIETEMA Bas
16 DESALE Nahom
17 ABRAHAM Daniel
Memil - CCN Pro Cycling
21 KANERVA Hiski
22 TIPPER Jacob
23 HETHERINGTON Ben
24 EEFTING Roy
25 KANERVA Joni
26 SIZKO Antti
27 MONCORGÉ Pierre
Latvia
31 GAVARS Eriks Toms
32 VOSEKALNS Andris
33 SERGIS Kaspars
34 BOGDANOVICS Maris
35 KORBERGS Horens
36 KANEPEJS Deins
Riwal CeramicSpeed Cycling Team
41 JØRGENSEN Jonas Aaen
42 VINTHER Troels Rønning
43 KRON Andreas
44 STOKBRO Andreas
45 GREGAARD WILSLY Jonas
46 SIGGAARD Søren Malling
47 CLAUSEN Patrick
Lithuania
51 DŽERVUS Darijus
52 ROJUS Adomaitis
53 SIDEIKIS Povilas
54 TALACKA Lukas
55 PUNKRYS Kasparas
56 BENIUSIS Justas
57 MARCINKENAS Alanas
Team Novo Nordisk
61 CALABRIA Fabio
62 BENHAMOUDA Mehdi
63 LOZANO David
64 PERON Andrea
65 PLANET Charles
66 POLI Umberto
67 VALOGNES Quentin
Minsk Cycling Club
71 IVASHKIN Anton
72 PAPOK Siarhei
73 MUZYCHKIN Anton
74 SOBAL Yauhen
75 KARALIOK Yauheni
76 VORGANOV Eduard
77 BAZHKOU Stanislau
Staki - Technorama
81 LAŠINIS Venantas
82 ŠIŠKEVIČIUS Paulius
83 GEMBECKAS Tomas
84 KUPSTAITIS Povilas
85 VALIUKAS Paulius
86 CEREMISINOV Artur
87 VAITAITIS Kestutis
Sweden
91 WILSON Edvin
92 ERIKSSON Lucas
93 ERIKSSON Jacob
94 SANDERSSON Erik
95 LUDVIGSSON Fredrik
96 LUNDGREN Isac
97 LARSEN Richard
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
101 ABDERRAHIM Zahiri
102 PEÑALVER Manuel
103 FEDELI Alessandro
104 ZANA Filippo
105 MONTOYA Javier
106 MAZZUCCO Fabio
Java-Partizan Pro Cycling Team
111 KASTRANTAS Charalampos
112 TIGRINE Mehdi
113 RENWICK Wilson
114 FORD Martin
115 SCHILS Dominic
Finland
121 PIETIKAINEN Sauli
122 TASKINEN Julius
123 PYYKKONEN Aimo
124 JUNTUNEN Antti-jussi
125 MAKOGON Vladyslav
126 SEPPÄ Lauri
127 LARSEN Trond
Belarus
131 HARBACH Artsiom
132 HARAKHAVIK Uladzimir
133 DUBOVSKI Vladzislau
134 SAROKA Aliaksandr
135 BARAVIK Nikita
136 SHNYRKO Alexei
137 BELKO Dmitryi
Wibatech Merx 7R
141 STĘPNIAK Grzegorz
142 MARYCZ Jarosław
143 MORAJKO Jacek
144 PATERSKI Maciej
145 SYKALA Wojciech
146 JANISZEWSKI Sylwester
147 HONKISZ Adrian
 
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.
  0.10057 sec.