2024»6th

Tour of Mersin

(2.2)
2024»Stage 1»AnamurYanışlı(102.4km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0067
GC
YEMANE Dawit BIKE AID
26BIKE AID752:20:23
22+0:1013
Climber
BUDZIŃSKI Marcin Mazowsze Serce Polski
25Mazowsze Serce Polski320:06
0:06
33+0:1241
GC
LYU Xianjing China Glory - Mentech Continental Cycling Team
26China Glory - Mentech Continental Cycling Team11,,
0:06
44+0:1645
Classic
SMIT Willie China Glory - Mentech Continental Cycling Team
31China Glory - Mentech Continental Cycling Team,,
0:06
55+0:1664
Climber
HABTEAB Yoel BIKE AID
20BIKE AID,,
0:06
66+0:16142
GC
PRADES Benjamín VC Fukuoka
40VC Fukuoka,,
0:06
77+0:16213
GC
27Mongolia,,
0:06
88+0:16122
Climber
BULUT Samet Turkey
21Turkey,,
0:06
99+0:1691
Sprint
DEPE Serdar Anıl Spor Toto Cycling Team
26Spor Toto Cycling Team,,
0:06
1010+0:1665
TT
MATTHEIS Oliver BIKE AID
28BIKE AID,,
0:06
1111+0:162
GC
MARCHAND Gianni Tarteletto - Isorex
33Tarteletto - Isorex,,
0:06
1212+0:1681
Sprint
ALIYEV Ruslan Almaty Astana Motors
20Almaty Astana Motors,,
0:06
1313+0:16112
TT
THEILER Ole Team Storck - Metropol Cycling
21Team Storck - Metropol Cycling,,
0:06
1414+0:16242
Sprint
COGNET Emmanuel Team France Défense
32Team France Défense,,
0:06
1515+0:166
Climber
DE KEYSER Ewout Tarteletto - Isorex
22Tarteletto - Isorex,,
0:06
1616+0:1651
GC
LEBAS Thomas Kinan Racing Team
38Kinan Racing Team,,
0:06
1717+0:165
Sprint
RELAES Jacob Tarteletto - Isorex
27Tarteletto - Isorex,,
0:06
1818+0:16151
Sprint
SEMENOV Alexandr Vino SKO Team
24Vino SKO Team,,
0:06
1919+0:16217
Sprint
IDERBOLD Bold Mongolia
25Mongolia,,
0:06
2020+0:16102
TT
KHALMURATOV Muradjan Tashkent City Professional Cycling Team
41Tashkent City Professional Cycling Team,,
0:06
2121+0:2843
TT
TENG Geng China Glory - Mentech Continental Cycling Team
25China Glory - Mentech Continental Cycling Team0:18
0:18
2222+0:2844
Sprint
JANSE VAN RENSBURG Reinardt China Glory - Mentech Continental Cycling Team
35China Glory - Mentech Continental Cycling Team,,
0:18
2323+0:4882
TT
TURAR Assylkhan Almaty Astana Motors
26Almaty Astana Motors0:38
0:38
2425+1:17116
Sprint
BICHLMANN Daniel Team Storck - Metropol Cycling
35Team Storck - Metropol Cycling1:07
1:07
2526+1:1774
Classic
HAMEL Félix Team Ecoflo Chronos
20Team Ecoflo Chronos,,
1:07
2627+1:1797
Sprint
ÖZKALBIM Kaan Spor Toto Cycling Team
21Spor Toto Cycling Team,,
1:07
2728+1:17235
Sprint
VAN HEMERT Felix Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam,,
1:07
2829+1:1714
Climber
BUDZIŃSKI Tomasz Mazowsze Serce Polski
25Mazowsze Serce Polski,,
1:07
2930+1:17193
TT
MIKAYILZADE Musa Sakarya BB Pro Team
25Sakarya BB Pro Team,,
1:07
3031+1:17172
TT
AKPINAR Ahmet Konya Büyükşehir Belediye Spor
21Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
1:07
3132+1:17133
Sprint
NIU Gaoshang Bodywrap Men's Cycling Team
20Bodywrap Men's Cycling Team,,
1:07
3233+1:17171
TT
KARAGÖBEK Muhammet Eyüp Konya Büyükşehir Belediye Spor
34Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
1:07
3334+1:17125
Sprint
EGIN Ali Turkey
20Turkey,,
1:07
3435+1:1727
TT
ILIĆ Ognjen Serbia
25Serbia,,
1:07
3536+1:17234
Sprint
BURGER Sven Wielerploeg Groot Amsterdam
26Wielerploeg Groot Amsterdam,,
1:07
3637+1:17114
Climber
SCHMITZ Campo Team Storck - Metropol Cycling
22Team Storck - Metropol Cycling,,
1:07
3738+1:17237
Climber
BOONSTRA Jelle Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam,,
1:07
3839+1:171
Classic
DEMEYERE Torsten Tarteletto - Isorex
25Tarteletto - Isorex,,
1:07
3940+1:1721
TT
25Serbia,,
1:07
4041+1:1757
Sprint
KREDER Raymond Kinan Racing Team
34Kinan Racing Team,,
1:07
4124+1:1515
GC
KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski
30Mazowsze Serce Polski,,
1:07
4242+1:1755
Sprint
ARASHIRO Yudai Kinan Racing Team
28Kinan Racing Team,,
1:07
4343+1:1762
Sprint
BECK Jonas BIKE AID
19BIKE AID,,
1:07
4444+1:3286
Sprint
BASHYLKOV Vladislav Almaty Astana Motors
19Almaty Astana Motors1:22
1:22
4546+2:2325
TT
TURKULOV Luka Serbia
20Serbia2:13
2:13
4647+2:23131
Sprint
LI Boan Bodywrap Men's Cycling Team
23Bodywrap Men's Cycling Team,,
2:13
4748+2:23113
Classic
URY Noé Team Storck - Metropol Cycling
20Team Storck - Metropol Cycling,,
2:13
4849+2:23134
Sprint
WANG Kuicheng Bodywrap Men's Cycling Team
23Bodywrap Men's Cycling Team,,
2:13
4950+2:23152
Climber
VAGANOV Alexey Vino SKO Team
19Vino SKO Team,,
2:13
5051+2:2322
Sprint
DIVNIĆ Jovan Serbia
21Serbia,,
2:13
5152+2:23185
Sprint
PEYROTON-DARTET Thomas EuroCyclingTrips - YOELEO
38EuroCyclingTrips - YOELEO,,
2:13
5253+2:2396
Sprint
TEKIN Mustafa Spor Toto Cycling Team
21Spor Toto Cycling Team,,
2:13
5354+2:23117
Sprint
CLAUSS Marc Team Storck - Metropol Cycling
25Team Storck - Metropol Cycling,,
2:13
5455+2:23121
Sprint
KAYGISIZ Zeki Turkey
25Turkey,,
2:13
5556+2:23137
Sprint
FAN Yihua Bodywrap Men's Cycling Team
19Bodywrap Men's Cycling Team,,
2:13
5657+2:23202
Sprint
18Latvia,,
2:13
5758+2:2332
Sprint
COLEMAN Zak XSpeed United Continental
25XSpeed United Continental,,
2:13
5845+2:2063
Sprint
28BIKE AID,,
2:13
5959+2:2353
GC
YAMAMOTO Genki Kinan Racing Team
32Kinan Racing Team,,
2:13
6061+2:2773
Sprint
GAUTHIER Jérôme Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos2:17
2:17
6162+2:2737
GC
KILLY Jonah XSpeed United Continental
20XSpeed United Continental,,
2:17
6260+2:26115
Sprint
FISCHER Robin Team Storck - Metropol Cycling
30Team Storck - Metropol Cycling,,
2:17
6363+2:277
Climber
VANDENBULCKE Alex Tarteletto - Isorex
22Tarteletto - Isorex,,
2:17
6464+2:27162
TT
PRAYOGO Dealton Nur Arif Kelapa Gading Bikers
31Kelapa Gading Bikers,,
2:17
6565+2:2742
Sprint
MA Binyan China Glory - Mentech Continental Cycling Team
25China Glory - Mentech Continental Cycling Team,,
2:17
6666+2:2731
TT
JANSSEN Christoph XSpeed United Continental
23XSpeed United Continental,,
2:17
6767+2:2776
TT
TURGEMAN Yonatan Team Ecoflo Chronos
18Team Ecoflo Chronos,,
2:17
6868+2:27124
Sprint
22Turkey,,
2:17
6969+2:33212
TT
32Mongolia2:23
2:23
7070+2:40182
TT
DURRANT-WHYTE Alex EuroCyclingTrips - YOELEO
26EuroCyclingTrips - YOELEO2:30
2:30
7171+2:40163
TT
PANDE Jaya Sedana Putra Kelapa Gading Bikers
20Kelapa Gading Bikers,,
2:30
7272+3:3594
TT
KANAT Mehmet Spor Toto Cycling Team
25Spor Toto Cycling Team3:25
3:25
7373+3:3792
Sprint
ÖRKEN Ahmet Spor Toto Cycling Team
31Spor Toto Cycling Team3:27
3:27
7474+3:37153
Climber
KOLTUNOV Vladimir Vino SKO Team
21Vino SKO Team,,
3:27
7575+4:3971
Climber
BOUCHARD Alexis Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos4:29
4:29
7676+4:4387
Sprint
MULAGALEYEV Vladimir Almaty Astana Motors
21Almaty Astana Motors4:33
4:33
7777+4:5975
Classic
JACOB Philippe Team Ecoflo Chronos
20Team Ecoflo Chronos4:49
4:49
7878+4:59195
Sprint
UZUN Emir Sakarya BB Pro Team
21Sakarya BB Pro Team,,
4:49
7979+4:59181
Sprint
MUELLER Taj EuroCyclingTrips - YOELEO
23EuroCyclingTrips - YOELEO,,
4:49
8080+4:5933
Sprint
BERG Eric XSpeed United Continental
21XSpeed United Continental,,
4:49
8181+6:35156
GC
PRONSKIY Daniil Vino SKO Team
23Vino SKO Team6:25
6:25
8282+6:35166
GC
PURWANTO Daniel Kelapa Gading Bikers
23Kelapa Gading Bikers,,
6:25
8383+6:35101
Classic
BOCHAROV Dmitriy Tashkent City Professional Cycling Team
21Tashkent City Professional Cycling Team,,
6:25
8484+6:35103
Classic
RAKHIMBAEV Behzodek Tashkent City Professional Cycling Team
22Tashkent City Professional Cycling Team,,
6:25
8585+6:3526
Sprint
19Serbia,,
6:25
8686+6:3535
TT
KELLY Declan XSpeed United Continental
27XSpeed United Continental,,
6:25
8787+6:35173
Sprint
TARAKCI Mustafa Konya Büyükşehir Belediye Spor
18Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
6:25
8888+6:3572
Sprint
DUQUETTE Charles Team Ecoflo Chronos
20Team Ecoflo Chronos,,
6:25
8989+6:354
Sprint
DE POORTER Maxime Tarteletto - Isorex
27Tarteletto - Isorex,,
6:25
9090+6:35174
Sprint
BADAK Fahrettin Konya Büyükşehir Belediye Spor
18Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
6:25
9191+6:353
Classic
CLAEYS Robbe Tarteletto - Isorex
23Tarteletto - Isorex,,
6:25
9292+6:35111
Sprint
DUCKERT Roman Team Storck - Metropol Cycling
22Team Storck - Metropol Cycling,,
6:25
9393+6:35141
TT
MUKAIGAWA Naoki VC Fukuoka
43VC Fukuoka,,
6:25
9494+6:35232
Sprint
KERS Koos Jeroen Wielerploeg Groot Amsterdam
37Wielerploeg Groot Amsterdam,,
6:25
9595+6:49145
Sprint
NAKASHIMA Masato VC Fukuoka
24VC Fukuoka6:39
6:39
9696+6:56127
Sprint
TEKIRDAG Arda Turkey
18Turkey6:46
6:46
9797+6:56177
Sprint
MARAL Ahmet Konya Büyükşehir Belediye Spor
21Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
6:46
9898+6:56164
Sprint
WIJAYA Fajar Kelapa Gading Bikers
26Kelapa Gading Bikers,,
6:46
9999+7:10126
TT
26Turkey7:00
7:00
100100+7:17183
TT
LUTZ-ATKINSON Hugo EuroCyclingTrips - YOELEO
21EuroCyclingTrips - YOELEO7:07
7:07
101101+7:17201
TT
20Latvia,,
7:07
102102+7:17194
Sprint
YUCA Emre Sakarya BB Pro Team
19Sakarya BB Pro Team,,
7:07
103103+7:2693
TT
ŞAMLI Feritcan Spor Toto Cycling Team
30Spor Toto Cycling Team7:16
7:16
104104+7:2695
Sprint
YIGIT Tahir Spor Toto Cycling Team
22Spor Toto Cycling Team,,
7:16
105105+7:26143
Climber
YOKOTSUKA Kohei VC Fukuoka
29VC Fukuoka,,
7:16
106106+7:26167
Climber
HEFNAR Ilham Sultansyah Kelapa Gading Bikers
21Kelapa Gading Bikers,,
7:16
107107+7:2823
Sprint
20Serbia7:18
7:18
108108+7:2824
Sprint
35Serbia,,
7:18
109109+7:2884
Sprint
POROSHENKO Lev Almaty Astana Motors
18Almaty Astana Motors,,
7:18
110110+7:2861
Sprint
BOUVIER Léo BIKE AID
26BIKE AID,,
7:18
111111+7:2854
Sprint
MAGOSAKI Daiki Kinan Racing Team
27Kinan Racing Team,,
7:18
112112+7:28144
Sprint
ABE Gen VC Fukuoka
19VC Fukuoka,,
7:18
113113+7:2885
Sprint
SLAMZHANOV Orken Almaty Astana Motors
22Almaty Astana Motors,,
7:18
114114+7:39243
Sprint
DELESTRE Alexis Team France Défense
25Team France Défense7:29
7:29
115115+7:39104
TT
ERGASHEV Sanjarbek Tashkent City Professional Cycling Team
19Tashkent City Professional Cycling Team,,
7:29
116116+7:39215
Sprint
19Mongolia,,
7:29
117117+7:3952
Sprint
HATANAKA Yusuke Kinan Racing Team
38Kinan Racing Team,,
7:29
118118+7:5636
Sprint
STOPPA Brett XSpeed United Continental
23XSpeed United Continental7:46
7:46
119119+8:37176
Sprint
TEKTAS Talha Konya Büyükşehir Belediye Spor
20Konya Büyükşehir Belediye Spor8:27
8:27
120120+8:37191
Sprint
AKCAM Furkan Sakarya BB Pro Team
21Sakarya BB Pro Team,,
8:27
121121+9:0117
GC
POMORSKI Michał Mazowsze Serce Polski
20Mazowsze Serce Polski8:51
8:51
122122+9:0111
Sprint
BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski
26Mazowsze Serce Polski,,
8:51
123123+9:04231
Sprint
DE HART Justin Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam8:54
8:54
124124+9:0466
Climber
MEISER Philip BIKE AID
32BIKE AID,,
8:54
125125+9:04203
Climber
20Latvia,,
8:54
126126+9:04123
Sprint
26Turkey,,
8:54
127127+9:04161
TT
MAULANA Kevin Dani Kelapa Gading Bikers
23Kelapa Gading Bikers,,
8:54
128128+9:2116
Sprint
PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski
28Mazowsze Serce Polski9:11
9:11
129129+9:21241
Sprint
MUSSET Owen Team France Défense
21Team France Défense,,
9:11
130130+9:45175
Sprint
GEDIK Serdar Konya Büyükşehir Belediye Spor
19Konya Büyükşehir Belediye Spor9:35
9:35
131131+9:45107
TT
ELLI Konstantin Tashkent City Professional Cycling Team
23Tashkent City Professional Cycling Team,,
9:35
132132+9:45211
Classic
27Mongolia,,
9:35
133133+9:4812
Sprint
BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski
33Mazowsze Serce Polski9:38
9:38
134134+11:03196
Sprint
TEMEL Sefa Süleyman Sakarya BB Pro Team
24Sakarya BB Pro Team10:53
10:53
135135+13:26192
Sprint
ROSTOVTSEV Sergey Sakarya BB Pro Team
26Sakarya BB Pro Team13:16
13:16
136136+13:2634
Sprint
INKSTER Eric XSpeed United Continental
22XSpeed United Continental,,
13:16
137137+13:26132
Sprint
LIU Chenrui Bodywrap Men's Cycling Team
23Bodywrap Men's Cycling Team,,
13:16
138138+13:26154
Sprint
VOROBYEV Matvey Vino SKO Team
20Vino SKO Team,,
13:16
139139+13:2656
Sprint
YUNOKI Shingen Kinan Racing Team
19Kinan Racing Team,,
13:16
140140+13:26221
Sprint
MIRZAKHANOV Kamran Azerbaijan
20Azerbaijan,,
13:16
141141+13:2683
Sprint
BEZRUCHKO Nikita Almaty Astana Motors
21Almaty Astana Motors,,
13:16
142142+13:26204
Sprint
19Latvia,,
13:16
143143+13:26136
Sprint
PANG Shuyang Bodywrap Men's Cycling Team
20Bodywrap Men's Cycling Team,,
13:16
144144+13:26245
Sprint
LE FALHER Erwan Team France Défense
26Team France Défense,,
13:16
145145+13:26184
Sprint
SOULA Guillaume EuroCyclingTrips - YOELEO
43EuroCyclingTrips - YOELEO,,
13:16
146146+13:26244
Sprint
DUVAL Gwendy Team France Défense
24Team France Défense,,
13:16
147147+15:15206
TT
20Latvia15:05
15:05
148148+15:16205
TT
18Latvia15:06
15:06
149149+16:25105
TT
ABDURAKHMANOV Davirjan Tashkent City Professional Cycling Team
19Tashkent City Professional Cycling Team16:15
16:15
150150+17:44135
TT
XIE Chen Bodywrap Men's Cycling Team
19Bodywrap Men's Cycling Team17:34
17:34
151151+17:44214
TT
20Mongolia,,
17:34
152152+20:11222
TT
NURIYEV Nofal Azerbaijan
20Azerbaijan20:01
20:01
153153+20:11155
TT
KONKIN Maxim Vino SKO Team
19Vino SKO Team,,
20:01
154154+20:11216
Sprint
19Mongolia,,
20:01
155155+20:11226
Sprint
MUSAYEV Omar Azerbaijan
18Azerbaijan,,
20:01
156156+21:05165
TT
REIHAN Mohammad Kelapa Gading Bikers
29Kelapa Gading Bikers20:55
20:55
DNF225
TT
ISMAYILOV Yusif Azerbaijan
20Azerbaijan-
DNF224
TT
EYVAZOV Shahin Azerbaijan
23Azerbaijan-
DNF223
TT
GURBIANOV Ali Azerbaijan
23Azerbaijan-
DNS106
Sprint
TSVETKOV Nikita Tashkent City Professional Cycling Team
19Tashkent City Professional Cycling Team-
DNS233
Sprint
ROUMEN Finn Wielerploeg Groot Amsterdam
20Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNS236
Sprint
BERGSMA Max Wielerploeg Groot Amsterdam
18Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
167
GC
YEMANE Dawit BIKE AID
26BIKE AID12:20:13..
213
Climber
BUDZIŃSKI Marcin Mazowsze Serce Polski
25Mazowsze Serce Polski0:10
0:10
..
341
GC
LYU Xianjing China Glory - Mentech Continental Cycling Team
26China Glory - Mentech Continental Cycling Team0:12
0:12
..
445
Classic
SMIT Willie China Glory - Mentech Continental Cycling Team
31China Glory - Mentech Continental Cycling Team0:16
0:16
..
564
Climber
HABTEAB Yoel BIKE AID
20BIKE AID,,
0:16
..
6142
GC
PRADES Benjamín VC Fukuoka
40VC Fukuoka,,
0:16
..
7213
GC
27Mongolia,,
0:16
..
8122
Climber
BULUT Samet Turkey
21Turkey,,
0:16
..
991
Sprint
DEPE Serdar Anıl Spor Toto Cycling Team
26Spor Toto Cycling Team,,
0:16
..
1065
TT
MATTHEIS Oliver BIKE AID
28BIKE AID,,
0:16
..
112
GC
MARCHAND Gianni Tarteletto - Isorex
33Tarteletto - Isorex,,
0:16
..
1281
Sprint
ALIYEV Ruslan Almaty Astana Motors
20Almaty Astana Motors,,
0:16
..
13112
TT
THEILER Ole Team Storck - Metropol Cycling
21Team Storck - Metropol Cycling,,
0:16
..
14242
Sprint
COGNET Emmanuel Team France Défense
32Team France Défense,,
0:16
..
156
Climber
DE KEYSER Ewout Tarteletto - Isorex
22Tarteletto - Isorex,,
0:16
..
1651
GC
LEBAS Thomas Kinan Racing Team
38Kinan Racing Team,,
0:16
..
175
Sprint
RELAES Jacob Tarteletto - Isorex
27Tarteletto - Isorex,,
0:16
..
18151
Sprint
SEMENOV Alexandr Vino SKO Team
24Vino SKO Team,,
0:16
..
19217
Sprint
IDERBOLD Bold Mongolia
25Mongolia,,
0:16
..
20102
TT
KHALMURATOV Muradjan Tashkent City Professional Cycling Team
41Tashkent City Professional Cycling Team,,
0:16
..
2143
TT
TENG Geng China Glory - Mentech Continental Cycling Team
25China Glory - Mentech Continental Cycling Team0:28
0:28
..
2244
Sprint
JANSE VAN RENSBURG Reinardt China Glory - Mentech Continental Cycling Team
35China Glory - Mentech Continental Cycling Team,,
0:28
..
2382
TT
TURAR Assylkhan Almaty Astana Motors
26Almaty Astana Motors0:48
0:48
..
2415
GC
KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski
30Mazowsze Serce Polski1:15
1:15
..
25116
Sprint
BICHLMANN Daniel Team Storck - Metropol Cycling
35Team Storck - Metropol Cycling1:17
1:17
..
2674
Classic
HAMEL Félix Team Ecoflo Chronos
20Team Ecoflo Chronos,,
1:17
..
2797
Sprint
ÖZKALBIM Kaan Spor Toto Cycling Team
21Spor Toto Cycling Team,,
1:17
..
28235
Sprint
VAN HEMERT Felix Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam,,
1:17
..
2914
Climber
BUDZIŃSKI Tomasz Mazowsze Serce Polski
25Mazowsze Serce Polski,,
1:17
..
30193
TT
MIKAYILZADE Musa Sakarya BB Pro Team
25Sakarya BB Pro Team,,
1:17
..
31172
TT
AKPINAR Ahmet Konya Büyükşehir Belediye Spor
21Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
1:17
..
32133
Sprint
NIU Gaoshang Bodywrap Men's Cycling Team
20Bodywrap Men's Cycling Team,,
1:17
..
33171
TT
KARAGÖBEK Muhammet Eyüp Konya Büyükşehir Belediye Spor
34Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
1:17
..
34125
Sprint
EGIN Ali Turkey
20Turkey,,
1:17
..
3527
TT
ILIĆ Ognjen Serbia
25Serbia,,
1:17
..
36234
Sprint
BURGER Sven Wielerploeg Groot Amsterdam
26Wielerploeg Groot Amsterdam,,
1:17
..
37114
Climber
SCHMITZ Campo Team Storck - Metropol Cycling
22Team Storck - Metropol Cycling,,
1:17
..
38237
Climber
BOONSTRA Jelle Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam,,
1:17
..
391
Classic
DEMEYERE Torsten Tarteletto - Isorex
25Tarteletto - Isorex,,
1:17
..
4021
TT
25Serbia,,
1:17
..
4157
Sprint
KREDER Raymond Kinan Racing Team
34Kinan Racing Team,,
1:17
..
4255
Sprint
ARASHIRO Yudai Kinan Racing Team
28Kinan Racing Team,,
1:17
..
4362
Sprint
BECK Jonas BIKE AID
19BIKE AID,,
1:17
..
4486
Sprint
BASHYLKOV Vladislav Almaty Astana Motors
19Almaty Astana Motors1:32
1:32
..
4563
Sprint
28BIKE AID2:20
2:20
..
4625
TT
TURKULOV Luka Serbia
20Serbia2:23
2:23
..
47131
Sprint
LI Boan Bodywrap Men's Cycling Team
23Bodywrap Men's Cycling Team,,
2:23
..
48113
Classic
URY Noé Team Storck - Metropol Cycling
20Team Storck - Metropol Cycling,,
2:23
..
49134
Sprint
WANG Kuicheng Bodywrap Men's Cycling Team
23Bodywrap Men's Cycling Team,,
2:23
..
50152
Climber
VAGANOV Alexey Vino SKO Team
19Vino SKO Team,,
2:23
..
5122
Sprint
DIVNIĆ Jovan Serbia
21Serbia,,
2:23
..
52185
Sprint
PEYROTON-DARTET Thomas EuroCyclingTrips - YOELEO
38EuroCyclingTrips - YOELEO,,
2:23
..
5396
Sprint
TEKIN Mustafa Spor Toto Cycling Team
21Spor Toto Cycling Team,,
2:23
..
54117
Sprint
CLAUSS Marc Team Storck - Metropol Cycling
25Team Storck - Metropol Cycling,,
2:23
..
55121
Sprint
KAYGISIZ Zeki Turkey
25Turkey,,
2:23
..
56137
Sprint
FAN Yihua Bodywrap Men's Cycling Team
19Bodywrap Men's Cycling Team,,
2:23
..
57202
Sprint
18Latvia,,
2:23
..
5832
Sprint
COLEMAN Zak XSpeed United Continental
25XSpeed United Continental,,
2:23
..
5953
GC
YAMAMOTO Genki Kinan Racing Team
32Kinan Racing Team,,
2:23
..
60115
Sprint
FISCHER Robin Team Storck - Metropol Cycling
30Team Storck - Metropol Cycling2:26
2:26
..
6173
Sprint
GAUTHIER Jérôme Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos2:27
2:27
..
6237
GC
KILLY Jonah XSpeed United Continental
20XSpeed United Continental,,
2:27
..
637
Climber
VANDENBULCKE Alex Tarteletto - Isorex
22Tarteletto - Isorex,,
2:27
..
64162
TT
PRAYOGO Dealton Nur Arif Kelapa Gading Bikers
31Kelapa Gading Bikers,,
2:27
..
6542
Sprint
MA Binyan China Glory - Mentech Continental Cycling Team
25China Glory - Mentech Continental Cycling Team,,
2:27
..
6631
TT
JANSSEN Christoph XSpeed United Continental
23XSpeed United Continental,,
2:27
..
6776
TT
TURGEMAN Yonatan Team Ecoflo Chronos
18Team Ecoflo Chronos,,
2:27
..
68124
Sprint
22Turkey,,
2:27
..
69212
TT
32Mongolia2:33
2:33
..
70182
TT
DURRANT-WHYTE Alex EuroCyclingTrips - YOELEO
26EuroCyclingTrips - YOELEO2:40
2:40
..
71163
TT
PANDE Jaya Sedana Putra Kelapa Gading Bikers
20Kelapa Gading Bikers,,
2:40
..
7294
TT
KANAT Mehmet Spor Toto Cycling Team
25Spor Toto Cycling Team3:35
3:35
..
7392
Sprint
ÖRKEN Ahmet Spor Toto Cycling Team
31Spor Toto Cycling Team3:37
3:37
..
74153
Climber
KOLTUNOV Vladimir Vino SKO Team
21Vino SKO Team,,
3:37
..
7571
Climber
BOUCHARD Alexis Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos4:39
4:39
..
7687
Sprint
MULAGALEYEV Vladimir Almaty Astana Motors
21Almaty Astana Motors4:43
4:43
..
7775
Classic
JACOB Philippe Team Ecoflo Chronos
20Team Ecoflo Chronos4:59
4:59
..
78195
Sprint
UZUN Emir Sakarya BB Pro Team
21Sakarya BB Pro Team,,
4:59
..
79181
Sprint
MUELLER Taj EuroCyclingTrips - YOELEO
23EuroCyclingTrips - YOELEO,,
4:59
..
8033
Sprint
BERG Eric XSpeed United Continental
21XSpeed United Continental,,
4:59
..
81156
GC
PRONSKIY Daniil Vino SKO Team
23Vino SKO Team6:35
6:35
..
82166
GC
PURWANTO Daniel Kelapa Gading Bikers
23Kelapa Gading Bikers,,
6:35
..
83101
Classic
BOCHAROV Dmitriy Tashkent City Professional Cycling Team
21Tashkent City Professional Cycling Team,,
6:35
..
84103
Classic
RAKHIMBAEV Behzodek Tashkent City Professional Cycling Team
22Tashkent City Professional Cycling Team,,
6:35
..
8526
Sprint
19Serbia,,
6:35
..
8635
TT
KELLY Declan XSpeed United Continental
27XSpeed United Continental,,
6:35
..
87173
Sprint
TARAKCI Mustafa Konya Büyükşehir Belediye Spor
18Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
6:35
..
8872
Sprint
DUQUETTE Charles Team Ecoflo Chronos
20Team Ecoflo Chronos,,
6:35
..
894
Sprint
DE POORTER Maxime Tarteletto - Isorex
27Tarteletto - Isorex,,
6:35
..
90174
Sprint
BADAK Fahrettin Konya Büyükşehir Belediye Spor
18Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
6:35
..
913
Classic
CLAEYS Robbe Tarteletto - Isorex
23Tarteletto - Isorex,,
6:35
..
92111
Sprint
DUCKERT Roman Team Storck - Metropol Cycling
22Team Storck - Metropol Cycling,,
6:35
..
93141
TT
MUKAIGAWA Naoki VC Fukuoka
43VC Fukuoka,,
6:35
..
94232
Sprint
KERS Koos Jeroen Wielerploeg Groot Amsterdam
37Wielerploeg Groot Amsterdam,,
6:35
..
95145
Sprint
NAKASHIMA Masato VC Fukuoka
24VC Fukuoka6:49
6:49
..
96127
Sprint
TEKIRDAG Arda Turkey
18Turkey6:56
6:56
..
97177
Sprint
MARAL Ahmet Konya Büyükşehir Belediye Spor
21Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
6:56
..
98164
Sprint
WIJAYA Fajar Kelapa Gading Bikers
26Kelapa Gading Bikers,,
6:56
..
99126
TT
26Turkey7:10
7:10
..
100183
TT
LUTZ-ATKINSON Hugo EuroCyclingTrips - YOELEO
21EuroCyclingTrips - YOELEO7:17
7:17
..
101201
TT
20Latvia,,
7:17
..
102194
Sprint
YUCA Emre Sakarya BB Pro Team
19Sakarya BB Pro Team,,
7:17
..
10393
TT
ŞAMLI Feritcan Spor Toto Cycling Team
30Spor Toto Cycling Team7:26
7:26
..
10495
Sprint
YIGIT Tahir Spor Toto Cycling Team
22Spor Toto Cycling Team,,
7:26
..
105143
Climber
YOKOTSUKA Kohei VC Fukuoka
29VC Fukuoka,,
7:26
..
106167
Climber
HEFNAR Ilham Sultansyah Kelapa Gading Bikers
21Kelapa Gading Bikers,,
7:26
..
10723
Sprint
20Serbia7:28
7:28
..
10824
Sprint
35Serbia,,
7:28
..
10984
Sprint
POROSHENKO Lev Almaty Astana Motors
18Almaty Astana Motors,,
7:28
..
11061
Sprint
BOUVIER Léo BIKE AID
26BIKE AID,,
7:28
..
11154
Sprint
MAGOSAKI Daiki Kinan Racing Team
27Kinan Racing Team,,
7:28
..
112144
Sprint
ABE Gen VC Fukuoka
19VC Fukuoka,,
7:28
..
11385
Sprint
SLAMZHANOV Orken Almaty Astana Motors
22Almaty Astana Motors,,
7:28
..
114243
Sprint
DELESTRE Alexis Team France Défense
25Team France Défense7:39
7:39
..
115104
TT
ERGASHEV Sanjarbek Tashkent City Professional Cycling Team
19Tashkent City Professional Cycling Team,,
7:39
..
116215
Sprint
19Mongolia,,
7:39
..
11752
Sprint
HATANAKA Yusuke Kinan Racing Team
38Kinan Racing Team,,
7:39
..
11836
Sprint
STOPPA Brett XSpeed United Continental
23XSpeed United Continental7:56
7:56
..
119176
Sprint
TEKTAS Talha Konya Büyükşehir Belediye Spor
20Konya Büyükşehir Belediye Spor8:37
8:37
..
120191
Sprint
AKCAM Furkan Sakarya BB Pro Team
21Sakarya BB Pro Team,,
8:37
..
12117
GC
POMORSKI Michał Mazowsze Serce Polski
20Mazowsze Serce Polski9:01
9:01
..
12211
Sprint
BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski
26Mazowsze Serce Polski,,
9:01
..
123231
Sprint
DE HART Justin Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam9:04
9:04
..
12466
Climber
MEISER Philip BIKE AID
32BIKE AID,,
9:04
..
125203
Climber
20Latvia,,
9:04
..
126123
Sprint
26Turkey,,
9:04
..
127161
TT
MAULANA Kevin Dani Kelapa Gading Bikers
23Kelapa Gading Bikers,,
9:04
..
12816
Sprint
PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski
28Mazowsze Serce Polski9:21
9:21
..
129241
Sprint
MUSSET Owen Team France Défense
21Team France Défense,,
9:21
..
130175
Sprint
GEDIK Serdar Konya Büyükşehir Belediye Spor
19Konya Büyükşehir Belediye Spor9:45
9:45
..
131107
TT
ELLI Konstantin Tashkent City Professional Cycling Team
23Tashkent City Professional Cycling Team,,
9:45
..
132211
Classic
27Mongolia,,
9:45
..
13312
Sprint
BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski
33Mazowsze Serce Polski9:48
9:48
..
134196
Sprint
TEMEL Sefa Süleyman Sakarya BB Pro Team
24Sakarya BB Pro Team11:03
11:03
..
135192
Sprint
ROSTOVTSEV Sergey Sakarya BB Pro Team
26Sakarya BB Pro Team13:26
13:26
..
13634
Sprint
INKSTER Eric XSpeed United Continental
22XSpeed United Continental,,
13:26
..
137132
Sprint
LIU Chenrui Bodywrap Men's Cycling Team
23Bodywrap Men's Cycling Team,,
13:26
..
138154
Sprint
VOROBYEV Matvey Vino SKO Team
20Vino SKO Team,,
13:26
..
13956
Sprint
YUNOKI Shingen Kinan Racing Team
19Kinan Racing Team,,
13:26
..
140221
Sprint
MIRZAKHANOV Kamran Azerbaijan
20Azerbaijan,,
13:26
..
14183
Sprint
BEZRUCHKO Nikita Almaty Astana Motors
21Almaty Astana Motors,,
13:26
..
142204
Sprint
19Latvia,,
13:26
..
143136
Sprint
PANG Shuyang Bodywrap Men's Cycling Team
20Bodywrap Men's Cycling Team,,
13:26
..
144245
Sprint
LE FALHER Erwan Team France Défense
26Team France Défense,,
13:26
..
145184
Sprint
SOULA Guillaume EuroCyclingTrips - YOELEO
43EuroCyclingTrips - YOELEO,,
13:26
..
146244
Sprint
DUVAL Gwendy Team France Défense
24Team France Défense,,
13:26
..
147206
TT
20Latvia15:15
15:15
..
148205
TT
18Latvia15:16
15:16
..
149105
TT
ABDURAKHMANOV Davirjan Tashkent City Professional Cycling Team
19Tashkent City Professional Cycling Team16:25
16:25
..
150135
TT
XIE Chen Bodywrap Men's Cycling Team
19Bodywrap Men's Cycling Team17:44
17:44
..
151214
TT
20Mongolia,,
17:44
..
152222
TT
NURIYEV Nofal Azerbaijan
20Azerbaijan20:11
20:11
..
153155
TT
KONKIN Maxim Vino SKO Team
19Vino SKO Team,,
20:11
..
154216
Sprint
19Mongolia,,
20:11
..
155226
Sprint
MUSAYEV Omar Azerbaijan
18Azerbaijan,,
20:11
..
156165
TT
REIHAN Mohammad Kelapa Gading Bikers
29Kelapa Gading Bikers21:05
21:05
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
167
GC
YEMANE Dawit BIKE AID
26BIKE AID5+5
213
Climber
BUDZIŃSKI Marcin Mazowsze Serce Polski
25Mazowsze Serce Polski4+4
363
Sprint
28BIKE AID3+3
441
GC
LYU Xianjing China Glory - Mentech Continental Cycling Team
26China Glory - Mentech Continental Cycling Team3+3
545
Classic
SMIT Willie China Glory - Mentech Continental Cycling Team
31China Glory - Mentech Continental Cycling Team2+2
615
GC
KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski
30Mazowsze Serce Polski2+2
764
Climber
HABTEAB Yoel BIKE AID
20BIKE AID1+1
8115
Sprint
FISCHER Robin Team Storck - Metropol Cycling
30Team Storck - Metropol Cycling1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
164
Climber
HABTEAB Yoel BIKE AID
20BIKE AID5+5
267
GC
YEMANE Dawit BIKE AID
26BIKE AID4+4
3213
GC
27Mongolia2+2
413
Climber
BUDZIŃSKI Marcin Mazowsze Serce Polski
25Mazowsze Serce Polski2+2
5142
GC
PRADES Benjamín VC Fukuoka
40VC Fukuoka1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
164
Climber
HABTEAB Yoel BIKE AID
20BIKE AID2:20:29..
2122
Climber
BULUT Samet Turkey
21Turkey,,
0:00
..
381
Sprint
ALIYEV Ruslan Almaty Astana Motors
20Almaty Astana Motors,,
0:00
..
4112
TT
THEILER Ole Team Storck - Metropol Cycling
21Team Storck - Metropol Cycling,,
0:00
..
574
Classic
HAMEL Félix Team Ecoflo Chronos
20Team Ecoflo Chronos1:01
1:01
..
697
Sprint
ÖZKALBIM Kaan Spor Toto Cycling Team
21Spor Toto Cycling Team,,
1:01
..
7235
Sprint
VAN HEMERT Felix Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam,,
1:01
..
8172
Sprint
AKPINAR Ahmet Konya Büyükşehir Belediye Spor
21Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
1:01
..
9133
Sprint
NIU Gaoshang Bodywrap Men's Cycling Team
20Bodywrap Men's Cycling Team,,
1:01
..
10125
Sprint
EGIN Ali Turkey
20Turkey,,
1:01
..
11237
Sprint
BOONSTRA Jelle Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam,,
1:01
..
1262
Sprint
BECK Jonas BIKE AID
19BIKE AID,,
1:01
..
1386
Sprint
BASHYLKOV Vladislav Almaty Astana Motors
19Almaty Astana Motors1:16
1:16
..
1425
TT
TURKULOV Luka Serbia
20Serbia2:07
2:07
..
15113
Classic
URY Noé Team Storck - Metropol Cycling
20Team Storck - Metropol Cycling,,
2:07
..
16152
Climber
VAGANOV Alexey Vino SKO Team
19Vino SKO Team,,
2:07
..
1722
Sprint
DIVNIĆ Jovan Serbia
21Serbia,,
2:07
..
1896
Sprint
TEKIN Mustafa Spor Toto Cycling Team
21Spor Toto Cycling Team,,
2:07
..
19137
Sprint
FAN Yihua Bodywrap Men's Cycling Team
19Bodywrap Men's Cycling Team,,
2:07
..
20202
Sprint
18Latvia,,
2:07
..
2173
Sprint
GAUTHIER Jérôme Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos2:11
2:11
..
2237
GC
KILLY Jonah XSpeed United Continental
20XSpeed United Continental,,
2:11
..
2376
GC
TURGEMAN Yonatan Team Ecoflo Chronos
18Team Ecoflo Chronos,,
2:11
..
24163
GC
PANDE Jaya Sedana Putra Kelapa Gading Bikers
20Kelapa Gading Bikers2:24
2:24
..
25153
Climber
KOLTUNOV Vladimir Vino SKO Team
21Vino SKO Team3:21
3:21
..
2671
Climber
BOUCHARD Alexis Team Ecoflo Chronos
19Team Ecoflo Chronos4:23
4:23
..
2787
Sprint
MULAGALEYEV Vladimir Almaty Astana Motors
21Almaty Astana Motors4:27
4:27
..
2875
Classic
JACOB Philippe Team Ecoflo Chronos
20Team Ecoflo Chronos4:43
4:43
..
29195
Sprint
UZUN Emir Sakarya BB Pro Team
21Sakarya BB Pro Team,,
4:43
..
3033
Sprint
BERG Eric XSpeed United Continental
21XSpeed United Continental,,
4:43
..
31101
Classic
BOCHAROV Dmitriy Tashkent City Professional Cycling Team
21Tashkent City Professional Cycling Team6:19
6:19
..
32103
Classic
RAKHIMBAEV Behzodek Tashkent City Professional Cycling Team
22Tashkent City Professional Cycling Team,,
6:19
..
3326
Sprint
19Serbia,,
6:19
..
34173
Sprint
TARAKCI Mustafa Konya Büyükşehir Belediye Spor
18Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
6:19
..
3572
Sprint
DUQUETTE Charles Team Ecoflo Chronos
20Team Ecoflo Chronos,,
6:19
..
36174
Sprint
BADAK Fahrettin Konya Büyükşehir Belediye Spor
18Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
6:19
..
37111
Sprint
DUCKERT Roman Team Storck - Metropol Cycling
22Team Storck - Metropol Cycling,,
6:19
..
38127
Sprint
TEKIRDAG Arda Turkey
18Turkey6:40
6:40
..
39177
Sprint
MARAL Ahmet Konya Büyükşehir Belediye Spor
21Konya Büyükşehir Belediye Spor,,
6:40
..
40183
Sprint
LUTZ-ATKINSON Hugo EuroCyclingTrips - YOELEO
21EuroCyclingTrips - YOELEO7:01
7:01
..
41201
TT
20Latvia,,
7:01
..
42194
Sprint
YUCA Emre Sakarya BB Pro Team
19Sakarya BB Pro Team,,
7:01
..
43167
Sprint
HEFNAR Ilham Sultansyah Kelapa Gading Bikers
21Kelapa Gading Bikers7:10
7:10
..
4423
Sprint
20Serbia7:12
7:12
..
4584
Sprint
POROSHENKO Lev Almaty Astana Motors
18Almaty Astana Motors,,
7:12
..
46144
Sprint
ABE Gen VC Fukuoka
19VC Fukuoka,,
7:12
..
47104
TT
ERGASHEV Sanjarbek Tashkent City Professional Cycling Team
19Tashkent City Professional Cycling Team7:23
7:23
..
48215
Sprint
19Mongolia,,
7:23
..
49176
Sprint
TEKTAS Talha Konya Büyükşehir Belediye Spor
20Konya Büyükşehir Belediye Spor8:21
8:21
..
50191
Sprint
AKCAM Furkan Sakarya BB Pro Team
21Sakarya BB Pro Team,,
8:21
..
5117
GC
POMORSKI Michał Mazowsze Serce Polski
20Mazowsze Serce Polski8:45
8:45
..
52231
GC
DE HART Justin Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam8:48
8:48
..
53203
GC
20Latvia,,
8:48
..
54241
GC
MUSSET Owen Team France Défense
21Team France Défense9:05
9:05
..
55175
Sprint
GEDIK Serdar Konya Büyükşehir Belediye Spor
19Konya Büyükşehir Belediye Spor9:29
9:29
..
56154
Sprint
VOROBYEV Matvey Vino SKO Team
20Vino SKO Team13:10
13:10
..
5756
Sprint
YUNOKI Shingen Kinan Racing Team
19Kinan Racing Team,,
13:10
..
58221
Sprint
MIRZAKHANOV Kamran Azerbaijan
20Azerbaijan,,
13:10
..
5983
Sprint
BEZRUCHKO Nikita Almaty Astana Motors
21Almaty Astana Motors,,
13:10
..
60204
Sprint
19Latvia,,
13:10
..
61136
Sprint
PANG Shuyang Bodywrap Men's Cycling Team
20Bodywrap Men's Cycling Team,,
13:10
..
62206
TT
20Latvia14:59
14:59
..
63205
TT
18Latvia15:00
15:00
..
64105
TT
ABDURAKHMANOV Davirjan Tashkent City Professional Cycling Team
19Tashkent City Professional Cycling Team16:09
16:09
..
65135
TT
XIE Chen Bodywrap Men's Cycling Team
19Bodywrap Men's Cycling Team17:28
17:28
..
66214
TT
20Mongolia,,
17:28
..
67222
TT
NURIYEV Nofal Azerbaijan
20Azerbaijan19:55
19:55
..
68155
TT
KONKIN Maxim Vino SKO Team
19Vino SKO Team,,
19:55
..
69216
Sprint
19Mongolia,,
19:55
..
70226
Sprint
MUSAYEV Omar Azerbaijan
18Azerbaijan,,
19:55
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 HABTEAB YoelBIKE AID2:20:29
2 BULUT SametTurkey,,
3 ALIYEV RuslanAlmaty Astana Motors,,
4 THEILER OleTeam Storck - Metropol Cycling,,
5 HAMEL FélixTeam Ecoflo Chronos1:01
6 ÖZKALBIM KaanSpor Toto Cycling Team,,
7 VAN HEMERT FelixWielerploeg Groot Amsterdam,,
8 AKPINAR AhmetKonya Büyükşehir Belediye Spor,,
9 NIU GaoshangBodywrap Men's Cycling Team,,
10 EGIN AliTurkey,,
11 BOONSTRA JelleWielerploeg Groot Amsterdam,,
12 BECK JonasBIKE AID,,
13 BASHYLKOV VladislavAlmaty Astana Motors1:16
14 TURKULOV LukaSerbia2:07
15 URY NoéTeam Storck - Metropol Cycling,,
16 VAGANOV AlexeyVino SKO Team,,
17 DIVNIĆ JovanSerbia,,
18 TEKIN MustafaSpor Toto Cycling Team,,
19 FAN YihuaBodywrap Men's Cycling Team,,
20 SIPOVIČS RiksLatvia,,
21 GAUTHIER JérômeTeam Ecoflo Chronos2:11
22 KILLY JonahXSpeed United Continental,,
23 TURGEMAN YonatanTeam Ecoflo Chronos,,
24 PANDE Jaya Sedana PutraKelapa Gading Bikers2:24
25 KOLTUNOV VladimirVino SKO Team3:21
26 BOUCHARD AlexisTeam Ecoflo Chronos4:23
27 MULAGALEYEV VladimirAlmaty Astana Motors4:27
28 JACOB PhilippeTeam Ecoflo Chronos4:43
29 UZUN EmirSakarya BB Pro Team,,
30 BERG EricXSpeed United Continental,,
31 BOCHAROV DmitriyTashkent City Professional Cycling Team6:19
32 RAKHIMBAEV BehzodekTashkent City Professional Cycling Team,,
33 COGOLJEVIĆ DejanSerbia,,
34 TARAKCI MustafaKonya Büyükşehir Belediye Spor,,
35 DUQUETTE CharlesTeam Ecoflo Chronos,,
36 BADAK FahrettinKonya Büyükşehir Belediye Spor,,
37 DUCKERT RomanTeam Storck - Metropol Cycling,,
38 TEKIRDAG ArdaTurkey6:40
39 MARAL AhmetKonya Büyükşehir Belediye Spor,,
40 LUTZ-ATKINSON HugoEuroCyclingTrips - YOELEO7:01
41 ŠTĀLS RenātsLatvia,,
42 YUCA EmreSakarya BB Pro Team,,
43 HEFNAR Ilham SultansyahKelapa Gading Bikers7:10
44 STOLIĆ MihajloSerbia7:12
45 POROSHENKO LevAlmaty Astana Motors,,
46 ABE GenVC Fukuoka,,
47 ERGASHEV SanjarbekTashkent City Professional Cycling Team7:23
48 KHADBAATAR TemuulenMongolia,,
49 TEKTAS TalhaKonya Büyükşehir Belediye Spor8:21
50 AKCAM FurkanSakarya BB Pro Team,,
51 POMORSKI MichałMazowsze Serce Polski8:45
52 DE HART JustinWielerploeg Groot Amsterdam8:48
53 GRUNDULIS Karlis ValtersLatvia,,
54 MUSSET OwenTeam France Défense9:05
55 GEDIK SerdarKonya Büyükşehir Belediye Spor9:29
56 VOROBYEV MatveyVino SKO Team13:10
57 YUNOKI ShingenKinan Racing Team,,
58 MIRZAKHANOV KamranAzerbaijan,,
59 BEZRUCHKO NikitaAlmaty Astana Motors,,
60 REINFELDS RihardsLatvia,,
61 PANG ShuyangBodywrap Men's Cycling Team,,
62 ILSJĀNS KasparsLatvia14:59
63 ĻAUDANSKIS RobertsLatvia15:00
64 ABDURAKHMANOV DavirjanTashkent City Professional Cycling Team16:09
65 XIE ChenBodywrap Men's Cycling Team17:28
66 ERDENE-ORGIL JavkhlanbatMongolia,,
67 NURIYEV NofalAzerbaijan19:55
68 KONKIN MaximVino SKO Team,,
69 ALTANGEREL DavaajargalMongolia,,
70 MUSAYEV OmarAzerbaijan,,
DNF ISMAYILOV YusifAzerbaijan-
DNS TSVETKOV NikitaTashkent City Professional Cycling Team-
DNS ROUMEN FinnWielerploeg Groot Amsterdam-
DNS BERGSMA MaxWielerploeg Groot Amsterdam-


RnkTeamClassTimeTime won/lost
1 BIKE AIDCT7:01:21..
2 Tarteletto - IsorexCT0:06
0:06
..
3 China Glory - Mentech Continental Cycling TeamCT0:18
0:18
..
4 Almaty Astana MotorsCT1:54
1:54
..
5 Mazowsze Serce PolskiCT2:08
2:08
..
6 Team Storck - Metropol CyclingCT,,
2:08
..
7 Kinan Racing TeamCT,,
2:08
..
8 MongoliaNAT2:23
2:23
..
9 Wielerploeg Groot AmsterdamCLUB3:09
3:09
..
10 Spor Toto Cycling TeamCT3:14
3:14
..
11 TurkeyNAT,,
3:14
..
12 SerbiaNAT4:15
4:15
..
13 Bodywrap Men's Cycling TeamCT5:21
5:21
..
14 Team Ecoflo ChronosCT5:29
5:29
..
15 Vino SKO TeamCT5:34
5:34
..
16 XSpeed United ContinentalCT6:35
6:35
..
17 Konya Büyükşehir Belediye SporCT8:27
8:27
..
18 EuroCyclingTrips - YOELEOCT9:20
9:20
..
19 Kelapa Gading BikersCT11:00
11:00
..
20 Tashkent City Professional Cycling TeamCT12:44
12:44
..
21 Sakarya BB Pro TeamCT12:51
12:51
..
22 VC FukuokaCT12:58
12:58
..
23 Team France DéfenseCLUB16:34
16:34
..
24 LatviaNAT18:02
18:02
..
25 AzerbaijanNAT53:06
53:06
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    04 April 2024
  • Start time:
    11:03 (10:03 CET)
  • Avg. speed winner:
    43.77 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    102.4 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    120
  • Vert. meters:
    1332
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
  • Avg. temperature:

    Race profile

    Sites