Search:  
› English
English
Nederlands
Français
Español
Italiano
Türk
Login/Sign-up
-
2017
»
«

 2018   »   17th Tour of Qinghai Lake (2.HC)

General Classification

 

Startlist

Startlist in PDF
Startlist in PDF including dropouts
Startlist including former UCI-code
Wilier Triestina - Selle Italia
1 BEVILACQUA Simone
2 KOSHEVOY Ilia
3 MOSCA Jacopo
4 PACIONI Luca
5 POZZATO Filippo
6 RAGGIO Luca
7 SCHÖNBERGER Sebastian
Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini
11 GROSU Eduard Michael
12 ITO Masakazu
13 YOSHIDA Hayato
14 NAKANE Hideto
15 NISHIMURA Hiroki
16 UCHIMA Kohei
17 LOBATO Juan José
Manzana Postobon
21 BOHÓRQUEZ Hernando
22 AMADOR Juan José
23 ORJUELA Fernando
24 VILELA Ricardo
25 VILLEGAS Juan Pablo
26 AGUIRRE Hernán
27 SIERRA Yecid
Burgos-BH
31 SESSLER Nícolas
32 GONZÁLEZ Adrián
33 LÓPEZ Daniel
34 ROBREDO Álvaro
36 MITRI James
Delko Marseille Provence KTM
41 ARERUYA Joseph
42 GUERIN Alexis
43 JONES Brenton
44 KASPERKIEWICZ Przemysław
45 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas
46 SMUKULIS Gatis
47 TRARIEUX Julien
Torku Sekerspor
51 BALKAN Onur
52 BALYKIN Ivan
53 RAILEANU Cristian
54 SAMLI Ferit
55 BAKIRCI Nazim
56 ATALAY Muhammed
57 OZGUR Batuhan
Holdsworth Pro Racing
61 DOWNIE Matthew
62 KEARNEY Aaron
63 MAZZONE Leon
64 CIGALA Matteo
65 LIZDE Seid
66 MCDUNPHY Conn
67 MAZZONE Tom
Bike Aid
71 HOLLER Nikodemus
72 SCHAFER Timo
73 CARSTENSEN Lucas
74 KANGANGI Suleiman
75 KIPKEMBOI Salim
76 ABRAHAM Meron
77 BICHLMANN Daniel
Vino - Astana Motors
81 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy
83 VOLOSHIN Alexey
84 ASTAFYEV Stepan
85 KAMYSHEV Arman
86 SOKOLOV Nikita
87 OVSYANNIKOV Alexandr
Australian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast
91 HOWARD Leigh
92 ORCHARD Toby
93 SCOTT Cameron
94 OVETT Freddy
95 POTTER Michael
96 NOBLE Jonathon
97 MACKAY Ashley
Adria Mobil
101 GAZVODA Gregor
102 ROGINA Radoslav
103 BOZIC Jon
104 RAJOVIĆ Dušan
105 PER Gorazd
106 GROSELJ Ziga
107 HORVAT Ziga
Monkey Town Continental Team
111 BUSKERMOLEN Jordy
112 DE JONGE Maarten
113 KLEIMAN Wim
114 LOOIJ Andre
115 VAN LUIJK Sven
116 SANTORO Antonio
117 VAN DER VEEKENS Mel
Lviv Cycling Team
121 MUSIIENKO Bohdan
122 ROZHONYUK Andriy
123 FREDYUK Volodymyr
124 DUMA Pavlo
125 MOVCHAN Sergii
126 DESHSKO Roman
127 MERCKEN Kenneth
Interpro Stradalli Cycling
131 VERMEULEN Alexey
132 OKUBAMARIAM Tesfom
133 MIZUNO Kyohei
134 HUDRY Florian
135 HISHINUMA Yukinori
136 ARROYO Fernando
137 HJORTH Jonas
Minsk Cycling Club
141 BAZHKOU Stanislau
142 SHUMOV Nikolai
143 PAPOK Siarhei
144 SAMOILAU Branislau
145 SOBAL Yauhen
146 STROKAU Vasili
147 VORGANOV Eduard
AC Sparta Praha
151 FIALA Petr
152 KALOJIROS Tomas
153 RYBA Jan
154 SCHUHLER Tomas
155 STÖHR Jan
156 STÖHR Pavel
157 SCHURAN Michal
Memil - CCN Pro Cycling
161 ORR Robert
162 HETHERINGTON Ben
163 TIPPER Jacob
164 VOLKERS Samuel
165 MONCORGE Pierre
166 BERGSTRÖM FRISK Hannes
167 BERGSTROM FRISK Erik
Mitchelton - BikeExchange
171 BI Wenhui
172 SWEENY Harry
173 GROVES Kaden
174 HENNESSY Jacob
175 MOREY Drew
176 SUN Xiaolong
Beijing XDS - Innova Cycling Team
181 WANG Lizhen
182 LI Shuai
183 LI Daihou
184 FEDOSSEYEV Artur
185 DAVIDENOK Ilya
186 KULYK Andriy
187 KONONENKO Mykhaylo
China Continental Team of Gansu Bank
191 TORRES Carlos
192 MATEUS Ivan
193 PACHÓN Oscar Mauricio
194 SEPULVEDA Kevin
195 LI Bo
196 SUN Yupeng
197 SONG Mingliang
Ningxia Sports Lottery - Livall Cycling team
201 POLIVODA Oleksandr
202 ARIESEN Tim
203 ORTEGA Mauricio
204 QIAO Feng
205 BOUGLAS Georgios
206 GAO Peng
207 LI Shan
Qinghai Tianyoude Cycling Team
211 MONSALVE Yonathan
212 MONSALVE Ralph
213 ZHANG Zhishan
214 WANG Jiancai
215 LI Zisen
216 GUTIERREZ Pedro
217 ZHANG Jinde
 
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.
  0.09757 sec.