Complementary results
Overview of intermediate sprints, KOM sprints, daily classifications etc.
Sprint | Kirkebygda (30.5 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Ratto Rossella | Bingoal Casino - Chevalmeire Cycling Team | 4 |
2 | Van de Velde Julie | Team Jumbo-Visma Women | 3 |
3 | Jackson Alison | Liv Racing | 2 |
4 | Erath Tanja | Team TIBCO - SVB | 1 |
QOM Sprint | Vamma (61.7 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Van de Velde Julie | Team Jumbo-Visma Women | 4 |
2 | Ratto Rossella | Bingoal Casino - Chevalmeire Cycling Team | 3 |
3 | Buijsman Nina | Parkhotel Valkenburg | 2 |
4 | Christian Anna | Drops - Le Col s/b TEMPUR. | 1 |
QOM Sprint | Eidsberg (73.7 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Van de Velde Julie | Team Jumbo-Visma Women | 4 |
2 | Ratto Rossella | Bingoal Casino - Chevalmeire Cycling Team | 3 |
3 | Olausson Wilma | Team DSM | 2 |
4 | Kennedy Lucy | Team BikeExchange | 1 |
Sprint | Halden (125.5 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Jackson Alison | Liv Racing | 4 |
2 | Faulkner Kristen | Team TIBCO - SVB | 3 |
3 | Guarischi Barbara | Movistar Team | 2 |
4 | Lippert Liane | Team DSM | 1 |
Points at finish
Rnk | Rider | Team | Points | Bonis |
---|---|---|---|---|
1 | Hosking Chloe | Trek-Segafredo Women | 7 | 10'' |
2 | Labecki Coryn | Team DSM | 5 | 6'' |
3 | Consonni Chiara | Valcar - Travel & Service | 4 | 4'' |
4 | Majerus Christine | Team SD Worx | 3 | |
5 | Roy Sarah | Team BikeExchange | 2 | |
6 | Chabbey Elise | Canyon//SRAM Racing | 1 |
Youth day classification
Rnk | Rider | Team | Time |
---|---|---|---|
1 | Consonni Chiara | Valcar - Travel & Service | 3:36:06 |
2 | Gasparrini Eleonora Camilla | Valcar - Travel & Service | ,, |
3 | Ysland Anne Dorthe | Team Coop - Hitec Products | ,, |
4 | Olausson Wilma | Team DSM | ,, |
5 | Lutro Amalie | Team Coop - Hitec Products | ,, |
6 | Shackley Anna | Team SD Worx | ,, |
7 | Bredewold Mischa | Parkhotel Valkenburg | 0:16 |
8 | Fisher-Black Niamh | Team SD Worx | ,, |
9 | van Anrooij Shirin | Trek-Segafredo Women | 0:25 |
10 | Mohr Mari Hole | Team Coop - Hitec Products | 1:40 |
11 | Jørgensen Tiril | Norway | ,, |
12 | van der Heijden Inge | Plantur-Pura | ,, |
13 | Lind Magdalene | Norway | ,, |
14 | Andersson Caroline | Team Coop - Hitec Products | ,, |
15 | Olsen Elise Marie | Drops - Le Col s/b TEMPUR. | 1:43 |
16 | Bakker Manon | Plantur-Pura | ,, |
17 | Gerritse Femke | Parkhotel Valkenburg | 2:44 |
18 | Wright Sophie | Alé BTC Ljubljana | 4:20 |
19 | Limpens Pien | Parkhotel Valkenburg | ,, |
20 | Bäckstedt Elynor | Trek-Segafredo Women | ,, |
21 | De Wilde Julie | Plantur-Pura | 7:24 |
Team day classification
Rnk | Team | Time | Time |
---|---|---|---|
1 | Team SD Worx | 10:48:18 | 10:48:18 |
2 | Team DSM | 10:48:18 | 0:00 |
3 | Valcar - Travel & Service | 10:48:18 | 0:00 |
4 | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 10:48:18 | 0:00 |
5 | Team Coop - Hitec Products | 10:48:18 | 0:00 |
6 | Norway | 10:48:18 | 0:00 |
7 | Canyon//SRAM Racing | 10:48:18 | 0:00 |
8 | Team Jumbo-Visma Women | 10:48:18 | 0:00 |
9 | Movistar Team | 10:48:34 | 0:16 |
10 | Parkhotel Valkenburg | 10:48:34 | 0:16 |
11 | Trek-Segafredo Women | 10:48:43 | 0:25 |
12 | Drops - Le Col s/b TEMPUR. | 10:49:33 | 1:15 |
13 | Plantur-Pura | 10:49:58 | 1:40 |
14 | Liv Racing | 10:50:01 | 1:43 |
15 | Alé BTC Ljubljana | 10:50:01 | 1:43 |
16 | Team TIBCO - SVB | 10:50:20 | 2:02 |
17 | Team BikeExchange | 10:52:39 | 4:21 |
18 | Bingoal Casino - Chevalmeire Cycling Team | 10:54:34 | 6:16 |