2005
2003
»
«

2004»11th Tour de Slovénie (2.5)

2004  General classification

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamPntTime
171+40:31 Möhlmann PeterAxa Cycling Team 21Axa Cycling Team53:27:363:27:36
228+15:44 Herman PetrTeam Hervis Apo Sport 30Team Hervis Apo Sport2,,0:00
33+0:41 Strgar MaticRadenska Rog 21Radenska Rog1,,0:00
442+22:09 Wesoły MarekAmore & Vita - Beretta 26Amore & Vita - Beretta,,0:00
573+41:08 Altmann MarcGermany 23Germany,,0:00
665+28:23 Willwohl GregorWinfix - Arnolds Sicherheit 24Winfix - Arnolds Sicherheit,,0:00
717+3:05 Heule ChristianTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 29Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen,,0:00
823+14:26 Bole GregaRadenska Rog 18Radenska Rog,,0:00
92+0:26 Kuschynski AleksandrAmore & Vita - Beretta 24Amore & Vita - Beretta,,0:00
1029+15:50 Sever IvanSava Kranj 21Sava Kranj,,0:00
1146+22:57 Kerschbaum ChristophAustria 27Austria,,0:00
1247+23:03 Homolka AdamTeam Hervis Apo Sport 26Team Hervis Apo Sport,,0:00
1340+19:49 Büetiger BrunoTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 22Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen,,0:00
1456+25:43 Laimgruber ManfredVolksbank - Ideal - Leingrüber 24Volksbank - Ideal - Leingrüber,,0:00
1511+2:16 Stare MatejPerutnina Ptuj 26Perutnina Ptuj,,0:00
166+1:00 Kvasina MatijaPerutnina Ptuj 22Perutnina Ptuj,,0:00
1769+34:39 Ribolzi GiuseppeTeam Nippo 24Team Nippo,,0:00
1830+15:52 Kocjan JureRadenska Rog 19Radenska Rog,,0:00
1912+2:22 Eibegger MarkusAustria 19Austria,,0:00
2072+40:49 Reiser RolandSaeco - Romer's - Wetzikon 23Saeco - Romer's - Wetzikon,,0:00
2110+2:05 Ljungblad JonasAmore & Vita - Beretta 25Amore & Vita - Beretta,,0:00
2254+24:34 Oeschger PeterSaeco - Romer's - Wetzikon 22Saeco - Romer's - Wetzikon,,0:00
2370+35:22 Vracic DejanTBP Lenart 22TBP Lenart,,0:00
2468+33:48 Pokupec ZvonimirBK Puris - Kamen 22BK Puris - Kamen,,0:00
258+1:08 Stundžia DrąsutisCyber Team Faresin 23Cyber Team Faresin,,0:00
264+0:54 Švab MihaKrka Novo mesto 20Krka Novo mesto,,0:00
2774+41:08 Brunner JanSaeco - Romer's - Wetzikon 27Saeco - Romer's - Wetzikon,,0:00
2857+26:09 Klaus MarcelTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 27Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen,,0:00
299+2:01 Carlström KjellAmore & Vita - Beretta 27Amore & Vita - Beretta,,0:00
3076+42:13 Schröttner HelmuthVolksbank - Ideal - Leingrüber 31Volksbank - Ideal - Leingrüber,,0:00
311+0:00 Mahorič MitjaPerutnina Ptuj 27Perutnina Ptuj,,0:00
327+1:01 Makarovic LeonRadenska Rog 19Radenska Rog,,0:00
3327+15:25 Jerše RokSava Kranj 23Sava Kranj,,0:00
3443+22:45 Doneddu TimoteoCyber Team Faresin 24Cyber Team Faresin,,0:00
355+0:59 Brajkovič JanezKrka Novo mesto 20Krka Novo mesto,,0:00
3613+2:22 Gugger RomanTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 23Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen,,0:00
3750+23:29 Kišerlovski EmanuelTBP Lenart 19TBP Lenart,,0:00
3877+46:06 Segina PrimozStajerska 19Stajerska,,0:00
3967+32:29 Bregar JureStajerska 19Stajerska,,0:00
4035+16:32 Silar UrošSava Kranj 25Sava Kranj,,0:00
4137+16:56 Premužič BorisSava Kranj 35Sava Kranj,,0:00
4234+16:17 Berger HaraldVolksbank - Ideal - Leingrüber 20Volksbank - Ideal - Leingrüber,,0:00
4358+26:16 Jovanović NebojšaKrka Novo mesto 21Krka Novo mesto,,0:00
4451+23:44 Ogris VidKrka Novo mesto 19Krka Novo mesto,,0:00
4541+21:51 Lucassen JosAxa Cycling Team 26Axa Cycling Team,,0:00
4624+14:36 Bonča ValterPerutnina Ptuj 36Perutnina Ptuj,,0:00
4731+15:52 Rezman BoštjanSava Kranj 23Sava Kranj,,0:00
4818+3:26 Cerepan MartinSlovakia 26Slovakia,,0:00
4914+2:37 Kerkez VladimirSava Kranj 20Sava Kranj,,0:00
5025+15:02 Slobodnik OndrejSlovakia 27Slovakia,,0:00
5159+26:30 Benetseder JosefAustria 21Austria,,0:00
5222+14:01 Omulec AndrejRadenska Rog 21Radenska Rog,,0:00
5316+3:04 Prázdnovský MartinSlovakia 28Slovakia,,0:00
5438+17:00 Varvaruk AnatoliyBK Puris - Kamen 33BK Puris - Kamen,,0:00
5521+12:54 Nose TomažKrka Novo mesto 22Krka Novo mesto,,0:00
5660+26:37 Pichler MichaelAustria 21Austria,,0:00
5715+2:58 Urweider SaschaSaeco - Romer's - Wetzikon 23Saeco - Romer's - Wetzikon,,0:00
5826+15:23 Burrow JamieAmore & Vita - Beretta 27Amore & Vita - Beretta,,0:00
5920+10:04 Blum JonasSaeco - Romer's - Wetzikon 21Saeco - Romer's - Wetzikon,,0:00
6052+23:45 Goesinnen FlorisTeam Moser / AH 20Team Moser / AH,,0:00
6133+15:58 Demarin MassimoPerutnina Ptuj 24Perutnina Ptuj,,0:00
6266+30:06 Wallaard ArnoAxa Cycling Team 24Axa Cycling Team,,0:00
6339+17:46 Glovniak RobertSlovakia 25Slovakia,,0:00
6475+41:33 Novotny VladimirTeam Hervis Apo Sport 25Team Hervis Apo Sport,,0:00
6519+4:38 Remák ZoltánSlovakia 27Slovakia,,0:00
6632+15:58 Scholz TimoWinfix - Arnolds Sicherheit 31Winfix - Arnolds Sicherheit,,0:00
6762+26:58 Berein FriedrichTeam Hervis Apo Sport 32Team Hervis Apo Sport,,0:00
6836+16:55 Knapp AndreasAustria 25Austria,,0:00
6953+24:27 Pömer ChristianTeam Hervis Apo Sport 26Team Hervis Apo Sport,,0:00
7044+22:51 Liese ThomasWinfix - Arnolds Sicherheit 35Winfix - Arnolds Sicherheit0:200:20
7149+23:13 Lauke RonnyWinfix - Arnolds Sicherheit 27Winfix - Arnolds Sicherheit,,0:20
7248+23:09 Rund ThorstenWinfix - Arnolds Sicherheit 28Winfix - Arnolds Sicherheit0:310:31
7364+27:37 Lademan ChristianGermany 28Germany0:340:34
7478+46:27 Zorko MatejTBP Lenart 22TBP Lenart,,0:34
7563+27:32 Mol WouterTeam Moser / AH 22Team Moser / AH,,0:34
7661+26:53 Hermes PascalAxa Cycling Team 25Axa Cycling Team0:530:53
7755+25:06 Voskamp NiekAxa Cycling Team 23Axa Cycling Team,,0:53
7845+22:55 Mróz MateuszAmore & Vita - Beretta 24Amore & Vita - Beretta2:172:17
7979+49:25 Schröger MatthiasAxa Cycling Team 18Axa Cycling Team8:298:29
DNF+ - 21:48:03 Artuso PaoloCyber Team Faresin Cyber Team Faresin--
DNF+ - 21:48:03 Felder StefanSaeco - Romer's - Wetzikon 25Saeco - Romer's - Wetzikon,,-
DNF+ - 21:48:03 Teutenberg SvenGermany 31Germany,,-
DNF+ - 21:48:03 Duso IvanCyber Team Faresin Cyber Team Faresin,,-
DNF+ - 21:48:03 Fulst GuidoGermany 33Germany,,-
DNF+ - 21:48:03 Zhukov OlegTeam Nippo 28Team Nippo,,-
DNF+ - 21:48:03 Sanzovo IvanoCyber Team Faresin Cyber Team Faresin,,-
DNF+ - 21:48:03 Bengsch RobertGermany 20Germany,,-
DNF+ - 21:48:03 Kasis PaulAustria 30Austria,,-
DNF+ - 21:48:03 Portmann YvesTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 26Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen,,-
DNF+ - 21:48:03 Lampater LeifGermany 21Germany,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkRiderAgeTeamPntTimeTime won/lost
1 Mahorič MitjaPerutnina Ptuj 27Perutnina Ptuj25 21:48:03 21:48:03..
2 Kuschynski AleksandrAmore & Vita - Beretta 24Amore & Vita - Beretta180:260:26..
3 Strgar MaticRadenska Rog 21Radenska Rog140:410:41..
4 Švab MihaKrka Novo mesto 20Krka Novo mesto110:540:54..
5 Brajkovič JanezKrka Novo mesto 20Krka Novo mesto80:590:59..
6 Kvasina MatijaPerutnina Ptuj 22Perutnina Ptuj61:001:00..
7 Makarovic LeonRadenska Rog 19Radenska Rog41:011:01..
8 Stundžia DrąsutisCyber Team Faresin 23Cyber Team Faresin31:081:08..
9 Carlström KjellAmore & Vita - Beretta 27Amore & Vita - Beretta22:012:01..
10 Ljungblad JonasAmore & Vita - Beretta 25Amore & Vita - Beretta12:052:05..
11 Stare MatejPerutnina Ptuj 26Perutnina Ptuj2:162:16..
12 Eibegger MarkusAustria 19Austria2:222:22..
13 Gugger RomanTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 23Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen,,2:22..
14 Kerkez VladimirSava Kranj 20Sava Kranj2:372:37..
15 Urweider SaschaSaeco - Romer's - Wetzikon 23Saeco - Romer's - Wetzikon2:582:58..
16 Prázdnovský MartinSlovakia 28Slovakia3:043:04..
17 Heule ChristianTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 29Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen3:053:05..
18 Cerepan MartinSlovakia 26Slovakia3:263:26..
19 Remák ZoltánSlovakia 27Slovakia4:384:38..
20 Blum JonasSaeco - Romer's - Wetzikon 21Saeco - Romer's - Wetzikon10:0410:04..
21 Nose TomažKrka Novo mesto 22Krka Novo mesto12:5412:54..
22 Omulec AndrejRadenska Rog 21Radenska Rog14:0114:01..
23 Bole GregaRadenska Rog 18Radenska Rog14:2614:26..
24 Bonča ValterPerutnina Ptuj 36Perutnina Ptuj14:3614:36..
25 Slobodnik OndrejSlovakia 27Slovakia15:0215:02..
26 Burrow JamieAmore & Vita - Beretta 27Amore & Vita - Beretta15:2315:23..
27 Jerše RokSava Kranj 23Sava Kranj15:2515:25..
28 Herman PetrTeam Hervis Apo Sport 30Team Hervis Apo Sport15:4415:44..
29 Sever IvanSava Kranj 21Sava Kranj15:5015:50..
30 Kocjan JureRadenska Rog 19Radenska Rog15:5215:52..
31 Rezman BoštjanSava Kranj 23Sava Kranj,,15:52..
32 Scholz TimoWinfix - Arnolds Sicherheit 31Winfix - Arnolds Sicherheit15:5815:58..
33 Demarin MassimoPerutnina Ptuj 24Perutnina Ptuj,,15:58..
34 Berger HaraldVolksbank - Ideal - Leingrüber 20Volksbank - Ideal - Leingrüber16:1716:17..
35 Silar UrošSava Kranj 25Sava Kranj16:3216:32..
36 Knapp AndreasAustria 25Austria16:5516:55..
37 Premužič BorisSava Kranj 35Sava Kranj16:5616:56..
38 Varvaruk AnatoliyBK Puris - Kamen 33BK Puris - Kamen17:0017:00..
39 Glovniak RobertSlovakia 25Slovakia17:4617:46..
40 Büetiger BrunoTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 22Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen19:4919:49..
41 Lucassen JosAxa Cycling Team 26Axa Cycling Team21:5121:51..
42 Wesoły MarekAmore & Vita - Beretta 26Amore & Vita - Beretta22:0922:09..
43 Doneddu TimoteoCyber Team Faresin 24Cyber Team Faresin22:4522:45..
44 Liese ThomasWinfix - Arnolds Sicherheit 35Winfix - Arnolds Sicherheit22:5122:51..
45 Mróz MateuszAmore & Vita - Beretta 24Amore & Vita - Beretta22:5522:55..
46 Kerschbaum ChristophAustria 27Austria22:5722:57..
47 Homolka AdamTeam Hervis Apo Sport 26Team Hervis Apo Sport23:0323:03..
48 Rund ThorstenWinfix - Arnolds Sicherheit 28Winfix - Arnolds Sicherheit23:0923:09..
49 Lauke RonnyWinfix - Arnolds Sicherheit 27Winfix - Arnolds Sicherheit23:1323:13..
50 Kišerlovski EmanuelTBP Lenart 19TBP Lenart23:2923:29..
51 Ogris VidKrka Novo mesto 19Krka Novo mesto23:4423:44..
52 Goesinnen FlorisTeam Moser / AH 20Team Moser / AH23:4523:45..
53 Pömer ChristianTeam Hervis Apo Sport 26Team Hervis Apo Sport24:2724:27..
54 Oeschger PeterSaeco - Romer's - Wetzikon 22Saeco - Romer's - Wetzikon24:3424:34..
55 Voskamp NiekAxa Cycling Team 23Axa Cycling Team25:0625:06..
56 Laimgruber ManfredVolksbank - Ideal - Leingrüber 24Volksbank - Ideal - Leingrüber25:4325:43..
57 Klaus MarcelTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 27Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen26:0926:09..
58 Jovanović NebojšaKrka Novo mesto 21Krka Novo mesto26:1626:16..
59 Benetseder JosefAustria 21Austria26:3026:30..
60 Pichler MichaelAustria 21Austria26:3726:37..
61 Hermes PascalAxa Cycling Team 25Axa Cycling Team26:5326:53..
62 Berein FriedrichTeam Hervis Apo Sport 32Team Hervis Apo Sport26:5826:58..
63 Mol WouterTeam Moser / AH 22Team Moser / AH27:3227:32..
64 Lademan ChristianGermany 28Germany27:3727:37..
65 Willwohl GregorWinfix - Arnolds Sicherheit 24Winfix - Arnolds Sicherheit28:2328:23..
66 Wallaard ArnoAxa Cycling Team 24Axa Cycling Team30:0630:06..
67 Bregar JureStajerska 19Stajerska32:2932:29..
68 Pokupec ZvonimirBK Puris - Kamen 22BK Puris - Kamen33:4833:48..
69 Ribolzi GiuseppeTeam Nippo 24Team Nippo34:3934:39..
70 Vracic DejanTBP Lenart 22TBP Lenart35:2235:22..
71 Möhlmann PeterAxa Cycling Team 21Axa Cycling Team40:3140:31..
72 Reiser RolandSaeco - Romer's - Wetzikon 23Saeco - Romer's - Wetzikon40:4940:49..
73 Altmann MarcGermany 23Germany41:0841:08..
74 Brunner JanSaeco - Romer's - Wetzikon 27Saeco - Romer's - Wetzikon,,41:08..
75 Novotny VladimirTeam Hervis Apo Sport 25Team Hervis Apo Sport41:3341:33..
76 Schröttner HelmuthVolksbank - Ideal - Leingrüber 31Volksbank - Ideal - Leingrüber42:1342:13..
77 Segina PrimozStajerska 19Stajerska46:0646:06..
78 Zorko MatejTBP Lenart 22TBP Lenart46:2746:27..
79 Schröger MatthiasAxa Cycling Team 18Axa Cycling Team49:2549:25..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkRiderAgeTeamPntToday
1 Strgar MaticRadenska Rog 21Radenska Rog64+64
2 Herman PetrTeam Hervis Apo Sport 30Team Hervis Apo Sport46+46
3 Mahorič MitjaPerutnina Ptuj 27Perutnina Ptuj45+45
4 Heule ChristianTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 29Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen45+45
5 Kuschynski AleksandrAmore & Vita - Beretta 24Amore & Vita - Beretta44+44
6 Ljungblad JonasAmore & Vita - Beretta 25Amore & Vita - Beretta39+39
7 Makarovic LeonRadenska Rog 19Radenska Rog36+36
8 Omulec AndrejRadenska Rog 21Radenska Rog36+36
9 Stare MatejPerutnina Ptuj 26Perutnina Ptuj35+35
10 Wesoły MarekAmore & Vita - Beretta 26Amore & Vita - Beretta31+31
11 Willwohl GregorWinfix - Arnolds Sicherheit 24Winfix - Arnolds Sicherheit31+31
12 Möhlmann PeterAxa Cycling Team 21Axa Cycling Team31+31
13 Nose TomažKrka Novo mesto 22Krka Novo mesto25+25
14 Altmann MarcGermany 23Germany25+25
15 Bonča ValterPerutnina Ptuj 36Perutnina Ptuj23+23
16 Homolka AdamTeam Hervis Apo Sport 26Team Hervis Apo Sport23+23
17 Wallaard ArnoAxa Cycling Team 24Axa Cycling Team21+21
18 Carlström KjellAmore & Vita - Beretta 27Amore & Vita - Beretta19+19
19 Bole GregaRadenska Rog 18Radenska Rog17+17
20 Švab MihaKrka Novo mesto 20Krka Novo mesto16+16
21 Kvasina MatijaPerutnina Ptuj 22Perutnina Ptuj16+16
22 Stundžia DrąsutisCyber Team Faresin 23Cyber Team Faresin13+13
23 Sever IvanSava Kranj 21Sava Kranj12+12
24 Oeschger PeterSaeco - Romer's - Wetzikon 22Saeco - Romer's - Wetzikon12+12
25 Ribolzi GiuseppeTeam Nippo 24Team Nippo12+12
26 Eibegger MarkusAustria 19Austria10+10
27 Prázdnovský MartinSlovakia 28Slovakia10+10
28 Brajkovič JanezKrka Novo mesto 20Krka Novo mesto9+9
29 Kerkez VladimirSava Kranj 20Sava Kranj8+8
30 Burrow JamieAmore & Vita - Beretta 27Amore & Vita - Beretta8+8
31 Rezman BoštjanSava Kranj 23Sava Kranj6+6
32 Pömer ChristianTeam Hervis Apo Sport 26Team Hervis Apo Sport6+6
33 Urweider SaschaSaeco - Romer's - Wetzikon 23Saeco - Romer's - Wetzikon5+5
34 Remák ZoltánSlovakia 27Slovakia5+5
35 Kerschbaum ChristophAustria 27Austria5+5
36 Doneddu TimoteoCyber Team Faresin 24Cyber Team Faresin4+4
37 Mróz MateuszAmore & Vita - Beretta 24Amore & Vita - Beretta4+4
38 Laimgruber ManfredVolksbank - Ideal - Leingrüber 24Volksbank - Ideal - Leingrüber4+4
39 Slobodnik OndrejSlovakia 27Slovakia3+3
40 Büetiger BrunoTeam Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 22Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen3+3
41 Jerše RokSava Kranj 23Sava Kranj2+2
42 Varvaruk AnatoliyBK Puris - Kamen 33BK Puris - Kamen1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkRiderAgeTeamPntToday
1 Strgar MaticRadenska Rog 21Radenska Rog18+18
2 Mahorič MitjaPerutnina Ptuj 27Perutnina Ptuj16+16
3 Nose TomažKrka Novo mesto 22Krka Novo mesto11+11
4 Brajkovič JanezKrka Novo mesto 20Krka Novo mesto9+9
5 Urweider SaschaSaeco - Romer's - Wetzikon 23Saeco - Romer's - Wetzikon5+5
6 Rezman BoštjanSava Kranj 23Sava Kranj5+5
7 Švab MihaKrka Novo mesto 20Krka Novo mesto3+3
8 Bonča ValterPerutnina Ptuj 36Perutnina Ptuj3+3
9 Kvasina MatijaPerutnina Ptuj 22Perutnina Ptuj2+2
10 Kuschynski AleksandrAmore & Vita - Beretta 24Amore & Vita - Beretta1+1
11 Burrow JamieAmore & Vita - Beretta 27Amore & Vita - Beretta1+1
12 Kocjan JureRadenska Rog 19Radenska Rog1+1
13 Brunner JanSaeco - Romer's - Wetzikon 27Saeco - Romer's - Wetzikon1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkTeamTime
1 Krka Novo mesto  65:25:36 65:25:36
2 Perutnina Ptuj 1:211:21
3 Amore & Vita - Beretta 3:173:17
4 Team Macandina - Kewa Rad - VC Gippingen 6:146:14
5 Slovakia 9:079:07
6 Radenska Rog 14:0214:02
7 Sava Kranj 30:1430:14
8 Saeco - Romer's - Wetzikon 35:1635:16
9 Austria 39:3939:39
10 Winfix - Arnolds Sicherheit 46:5446:54
11 Axa Cycling Team 54:4854:48
12 Team Hervis Apo Sport 56:3756:37
13 Volksbank - Ideal - Leingrüber 1:22:151:22:15
14 TBP Lenart 1:40:261:40:26
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲GCGC-TimeRiderAgeTeamTime
11-3+0:41 Strgar MaticRadenska Rog 21Radenska Rog 21:48:44 21:48:44
22-4+0:54 Švab MihaKrka Novo mesto 20Krka Novo mesto0:130:13
33-5+0:59 Brajkovič JanezKrka Novo mesto 20Krka Novo mesto0:180:18
44-7+1:01 Makarovic LeonRadenska Rog 19Radenska Rog0:200:20
55-12+2:22 Eibegger MarkusAustria 19Austria1:411:41
66-14+2:37 Kerkez VladimirSava Kranj 20Sava Kranj1:561:56
77-20+10:04 Blum JonasSaeco - Romer's - Wetzikon 21Saeco - Romer's - Wetzikon9:239:23
88-21+12:54 Nose TomažKrka Novo mesto 22Krka Novo mesto12:1312:13
99-22+14:01 Omulec AndrejRadenska Rog 21Radenska Rog13:2013:20
1010-23+14:26 Bole GregaRadenska Rog 18Radenska Rog13:4513:45
1111-29+15:50 Sever IvanSava Kranj 21Sava Kranj15:0915:09
1212-30+15:52 Kocjan JureRadenska Rog 19Radenska Rog15:1115:11
1313-34+16:17 Berger HaraldVolksbank - Ideal - Leingrüber 20Volksbank - Ideal - Leingrüber15:3615:36
1415▲150+23:29 Kišerlovski EmanuelTBP Lenart 19TBP Lenart22:4822:48
1516▲151+23:44 Ogris VidKrka Novo mesto 19Krka Novo mesto23:0323:03
1617▲152+23:45 Goesinnen FlorisTeam Moser / AH 20Team Moser / AH23:0423:04
1718▲154+24:34 Oeschger PeterSaeco - Romer's - Wetzikon 22Saeco - Romer's - Wetzikon23:5323:53
1819▲158+26:16 Jovanović NebojšaKrka Novo mesto 21Krka Novo mesto25:3525:35
1920▲159+26:30 Benetseder JosefAustria 21Austria25:4925:49
2021▲160+26:37 Pichler MichaelAustria 21Austria25:5625:56
2122▲163+27:32 Mol WouterTeam Moser / AH 22Team Moser / AH26:5126:51
2223▲167+32:29 Bregar JureStajerska 19Stajerska31:4831:48
2324▲168+33:48 Pokupec ZvonimirBK Puris - Kamen 22BK Puris - Kamen33:0733:07
2426▲271+40:31 Möhlmann PeterAxa Cycling Team 21Axa Cycling Team39:5039:50
2530▲577+46:06 Segina PrimozStajerska 19Stajerska45:2545:25
2629▲378+46:27 Zorko MatejTBP Lenart 22TBP Lenart45:4645:46
2727-79+49:25 Schröger MatthiasAxa Cycling Team 18Axa Cycling Team48:4448:44
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Tour de Slovénie logoDate: 9th May 2004
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2/U23

Websites:
www.facebook.com/TourOfSlovenia/
www.instagram.com/TourOfSloveniaOfficial
www.tourofslovenia.si/en
twitter.com/TourOfSlovenia