Search:  
topLogin
2020
2018
»
«

2019»26th Tour of Slovenia (2.HC)

2019  General classification

Startlist changes

Menu
2020-01-12
Added
Removed
Tiller Rasmus (NTT Pro Cycling)
2020-01-11
Added
Tiller Rasmus (NTT Pro Cycling)
Removed
Tiller Rasmus (NTT Pro Cycling)
2019-06-18
Added
Gasparotto Enrico (Team Dimension Data)
Guardini Andrea (Bardiani - CSF)
Vendrame Andrea (Androni Giocattoli - Sidermec)
Rota Lorenzo (Bardiani - CSF)
Fortunato Lorenzo (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Cima Imerio (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Lonardi Giovanni (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Bou Joan (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Steininger Fabian (Team Felbermayr - Simplon Wels )
Acosta Ruben Dario (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Marenzi Lorenzo (Meridiana Kamen Team)
Honsa Frantisek (AC Sparta Praha)
Malan Petr (AC Sparta Praha)
Removed
Cummings Steve (Team Dimension Data)
Lobato Juan José (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Canola Marco (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Wackermann Luca (Bardiani - CSF)
Bisolti Alessandro (Androni Giocattoli - Sidermec)
Brkic Benjamin (Team Felbermayr - Simplon Wels )
Bagioli Nicola (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Carboni Giovanni (Bardiani - CSF)
Zaccanti Filippo (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Stöhr Pavel (AC Sparta Praha)
Fiala Petr (AC Sparta Praha)
Frankovic Mateo (Meridiana Kamen Team)
Budimir Kristijan (Meridiana Kamen Team)
2019-06-17
Added
Visconti Giovanni (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Haussler Heinrich (Bahrain Merida)
Plaza Rubén (Israel Cycling Academy)
Cummings Steve (Team Dimension Data)
Lobato Juan José (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Sbaragli Kristian (Israel Cycling Academy)
Arashiro Yukiya (Bahrain Merida)
Sieberg Marcel (Bahrain Merida)
Cimolai Davide (Israel Cycling Academy)
Canola Marco (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Santaromita Ivan (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Montaguti Matteo (Androni Giocattoli - Sidermec)
Bauhaus Phil (Bahrain Merida)
Rovny Ivan (Gazprom-RusVelo)
Bongiorno Francesco Manuel (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Vlasov Aleksandr (Gazprom-RusVelo)
Velasco Simone (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Arslanov Ildar (Gazprom-RusVelo)
Frapporti Marco (Androni Giocattoli - Sidermec)
Busato Matteo (Androni Giocattoli - Sidermec)
Rabottini Matteo (Meridiana Kamen Team)
Wackermann Luca (Bardiani - CSF)
Zardini Edoardo (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Rybalkin Aleksey (Gazprom-RusVelo)
Cherkasov Nikolay (Gazprom-RusVelo)
Bisolti Alessandro (Androni Giocattoli - Sidermec)
Per David (Adria Mobil)
Kusztor Péter (Team Novo Nordisk)
Archbold Shane (BORA - hansgrohe)
Brkic Benjamin (Team Felbermayr - Simplon Wels )
Kierner Florian (Team Felbermayr - Simplon Wels )
Bagioli Nicola (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Horvat Žiga (Adria Mobil)
Rumac Josip (Androni Giocattoli - Sidermec)
Novak Domen (Bahrain Merida)
Rabitsch Stephan (Team Felbermayr - Simplon Wels )
Boev Igor (Gazprom-RusVelo)
Carboni Giovanni (Bardiani - CSF)
Katrašnik Gašper (Adria Mobil)
Albanese Vincenzo (Bardiani - CSF)
Krizek Matthias (Team Felbermayr - Simplon Wels )
Savini Daniel (Bardiani - CSF)
Evrard Laurent (Meridiana Kamen Team)
Maestri Mirco (Bardiani - CSF)
Bajc Andi (Team Felbermayr - Simplon Wels )
Peron Andrea (Team Novo Nordisk)
Dunne Conor (Israel Cycling Academy)
Stash Mamyr (Gazprom-RusVelo)
Zaccanti Filippo (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Kišerlovski Emanuel (Meridiana Kamen Team)
Lozano David (Team Novo Nordisk)
Schönberger Sebastian (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Jarc Aljaž (Adria Mobil)
Spreafico Matteo (Androni Giocattoli - Sidermec)
Planet Charles (Team Novo Nordisk)
Marengo Umberto (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Sagiv Guy (Israel Cycling Academy)
Maronese Marco (Bardiani - CSF)
Goldstein Omer (Israel Cycling Academy)
Henttala Joonas (Team Novo Nordisk)
Finkšt Tilen (Ljubljana Gusto Santic)
Pessot Alessandro (Bardiani - CSF)
Stöhr Jan (AC Sparta Praha)
Stöhr Pavel (AC Sparta Praha)
Kalojíros Tomáš (AC Sparta Praha)
Poli Umberto (Team Novo Nordisk)
Fiala Petr (AC Sparta Praha)
Rajchart Jan (AC Sparta Praha)
Frankovic Mateo (Meridiana Kamen Team)
Lehner Daniel (Team Felbermayr - Simplon Wels )
Budimir Kristijan (Meridiana Kamen Team)
Schuran Michal (AC Sparta Praha)
Pugliese Antonino (Meridiana Kamen Team)
Mangertseder Matthias (Team Felbermayr - Simplon Wels )
Schuhler Tomas (AC Sparta Praha)
Removed
Selig Rüdiger (BORA - hansgrohe)
Janse van Rensburg Jacques (Team Dimension Data)
Rajović Dušan (Adria Mobil)
2019-06-14
Removed
Ferrari Roberto (UAE-Team Emirates)
Thomson Jay Robert (Team Dimension Data)
Ravasi Edward (UAE-Team Emirates)
2019-06-13
Added
Korošec Rok (Ljubljana Gusto Santic)
Ručigaj Žiga (Ljubljana Gusto Santic)
Grošelj Matic (Ljubljana Gusto Santic)
Guy Timothy (Ljubljana Gusto Santic)
Prah Aljaž (Ljubljana Gusto Santic)
Removed
Benedetti Cesare (BORA - hansgrohe)
2019-06-11
Added
Rebellin Davide (Meridiana Kamen Team)
Hermans Ben (Israel Cycling Academy)
Meyer Cameron (Mitchelton-Scott)
Smith Dion (Mitchelton-Scott)
Hamilton Lucas (Mitchelton-Scott)
Affini Edoardo (Mitchelton-Scott)
Scotson Callum (Mitchelton-Scott)
Removed
Aru Fabio (UAE-Team Emirates)
2019-06-09
Added
Gatto Oscar (BORA - hansgrohe)
McCarthy Jay (BORA - hansgrohe)
Selig Rüdiger (BORA - hansgrohe)
Schwarzmann Michael (BORA - hansgrohe)
Sagan Juraj (BORA - hansgrohe)
Removed
Mohorič Matej (Bahrain Merida)
2019-06-07
Added
Cavendish Mark (Team Dimension Data)
Nizzolo Giacomo (Team Dimension Data)
Eisel Bernhard (Team Dimension Data)
Bak Lars Ytting (Team Dimension Data)
Renshaw Mark (Team Dimension Data)
Janse van Rensburg Jacques (Team Dimension Data)
Thomson Jay Robert (Team Dimension Data)
Cima Damiano (Nippo Vini Fantini Faizanè)
Removed
2019-06-06
Added
Chaves Esteban (Mitchelton-Scott)
Removed
2019-06-05
Added
Aru Fabio (UAE-Team Emirates)
Ferrari Roberto (UAE-Team Emirates)
Consonni Simone (UAE-Team Emirates)
Ravasi Edward (UAE-Team Emirates)
Oliveira Rui (UAE-Team Emirates)
Veber Matic
Lavrič Martin (Dimension Data for Qhubeka)
Cotar Luka
Hočevar Kristjan
Pirih Ales
Drinovec Matej
Lakota Luka
Removed
2019-05-29
Added
Kamstra Brian (Team Novo Nordisk)
Removed
2019-05-27
Added
Bole Grega (Bahrain Merida)
Ackermann Pascal (BORA - hansgrohe)
Rogina Radoslav (Adria Mobil)
Mezgec Luka (Mitchelton-Scott)
Masnada Fausto (Androni Giocattoli - Sidermec)
Benedetti Cesare (BORA - hansgrohe)
Hill Benjamin (Ljubljana Gusto Santic)
Grošelj Žiga (Adria Mobil)
Removed
2019-04-23
Added
Tiller Rasmus (Team Dimension Data)
Removed
2019-04-16
Added
Polanc Jan (UAE-Team Emirates)
Removed
2019-04-08
Added
Kump Marko (Adria Mobil)
Removed
2019-02-27
Added
Pogačar Tadej (UAE-Team Emirates)
Removed
2019-01-21
Added
Mohorič Matej (Bahrain Merida)
Removed
2019-01-10
Added
Baška Erik (BORA - hansgrohe)
Removed
2018-11-02
Added
Rajović Dušan (Adria Mobil)
Removed
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.05741 sec.