Search:  
topLogin
2017
-
»
-

2016»Tour of Ukraine (2.2)

2016  Stage 1  »  Chabany  ›  Chabany   (161.6k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:00184 Lagkuti SergiyKolss BDC Team 31Kolss BDC Team753:54:193:54:19
22+0:2071 Stalnov NikitaAstana City 24Astana City320:170:17
33+0:2563 Jabrayilov SamirSynergy Baku Cycling Project 21Synergy Baku Cycling Project11,,0:17
44+0:28181 Buts VitaliyKolss BDC Team 29Kolss BDC Team,,0:17
55+3:19101 Sheydyk OleksandrPcm Team Kuota 35Pcm Team Kuota3:073:07
66+3:19193 Sobal YauhenMinsk Cycling Club 35Minsk Cycling Club,,3:07
77+3:46192 Bazhkou StanislauMinsk Cycling Club 24Minsk Cycling Club3:343:34
88+3:4672 Kulimbetov NurbolatAstana City 24Astana City,,3:34
99+3:46182 Kononenko MykhayloKolss BDC Team 28Kolss BDC Team,,3:34
1010+4:1881 Moncorgé PierreTeam Bliz-Merida 24Team Bliz-Merida4:064:06
1111+4:2174 Galeyev VadimAstana City 24Astana City4:094:09
1212+4:2184 Manninen MattiTeam Bliz-Merida 23Team Bliz-Merida,,4:09
1313+4:2595 Hampl PetrSKC Tufo Prostējov 23SKC Tufo Prostējov4:134:13
1414+4:29121 Movchan SergiiAmore & Vita - Selle SMP 22Amore & Vita - Selle SMP4:174:17
1515+4:3683 Tefre Lunder MikkelTeam Bliz-Merida 19Team Bliz-Merida4:244:24
1616+4:36104 Pérez Gutierrez SergioPcm Team Kuota 36Pcm Team Kuota,,4:24
1717+4:40186 Golovash OleksandrKolss BDC Team 24Kolss BDC Team4:284:28
1818+4:42151 Calabria FabioTeam Novo Nordisk Development 28Team Novo Nordisk Development4:304:30
1919+4:42141 van Engelen AdneGlobal Cycling Team 23Global Cycling Team,,4:30
2020+4:4232 Lukyanov DmitriyVino 4ever SKO 23Vino 4ever SKO,,4:30
2121+4:45171 Shumilov IuriiKyiv Regional Team 20Kyiv Regional Team4:334:33
2222+4:49183 Vasylyuk AndriyKolss BDC Team 28Kolss BDC Team4:374:37
2323+4:4922 Grechyn SerhiyJilun Shakeland Cycling Team 36Jilun Shakeland Cycling Team,,4:37
2424+4:49112 Tesler ArtemTeam Lvshan Landscape 27Team Lvshan Landscape,,4:37
2525+4:49196 Ahiyevich AlehMinsk Cycling Club 22Minsk Cycling Club,,4:37
2626+4:49191 Klimiankou KanstantsinMinsk Cycling Club 26Minsk Cycling Club,,4:37
2727+4:4953 Goldstein OmerDynamo Palmira Weltour 19Dynamo Palmira Weltour,,4:37
2828+4:49175 Soltasiuk Vladyslav Kyiv Regional Team 18Kyiv Regional Team,,4:37
2929+4:49161 Krivtsov DmytroISD-Jorbi Continental Team 31ISD-Jorbi Continental Team,,4:37
3030+4:49125 Kogut VolodymyrAmore & Vita - Selle SMP 31Amore & Vita - Selle SMP,,4:37
3131+4:4954 Rybaruk KostyantynDynamo Palmira Weltour 21Dynamo Palmira Weltour,,4:37
3232+4:49204 Gibaud MathieuEquipe CMI  30Equipe CMI ,,4:37
3333+4:55102 Topchanyuk ArtemPcm Team Kuota 27Pcm Team Kuota4:434:43
3434+4:55105 Burmann WolfgangPcm Team Kuota 25Pcm Team Kuota,,4:43
3535+4:55174 Bondarenko PavloKyiv Regional Team 19Kyiv Regional Team,,4:43
3636+4:5624 Pohorelov VladyslavJilun Shakeland Cycling Team 20Jilun Shakeland Cycling Team4:444:44
3737+5:03172 Moruga AntonKyiv Regional Team 21Kyiv Regional Team4:514:51
3838+5:0365 Alizada ElgunSynergy Baku Cycling Project 20Synergy Baku Cycling Project,,4:51
3939+5:0342 Dubovski VladzislauRcop Belarus 22Rcop Belarus,,4:51
4040+5:0335 Vlassenko SergeyVino 4ever SKO 22Vino 4ever SKO,,4:51
4141+5:14124 Fredyuk VolodymyrAmore & Vita - Selle SMP 23Amore & Vita - Selle SMP5:025:02
4243+5:18103 Delgado David FranciscoPcm Team Kuota 30Pcm Team Kuota5:065:06
4342+5:16123 Riaposov BogdanAmore & Vita - Selle SMP 23Amore & Vita - Selle SMP,,5:06
4444+5:1876 Natarov YuriyAstana City 19Astana City,,5:06
4545+5:1866 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 18Synergy Baku Cycling Project,,5:06
4646+5:1875 Nikitin MatveyAstana City 23Astana City,,5:06
4747+5:1886 Henttala NiklasTeam Bliz-Merida 19Team Bliz-Merida,,5:06
4848+5:1844 Yanachkin UladzislauRcop Belarus 21Rcop Belarus,,5:06
4949+5:18135 Novakowskyi Vitalii Ukraine 19Ukraine,,5:06
5050+5:18194 Papok SiarheiMinsk Cycling Club 28Minsk Cycling Club,,5:06
5153+5:29185 Kulyk AndriyKolss BDC Team 26Kolss BDC Team5:175:17
5254+5:294 Polyakov YuriySk Olimp Rivne 21Sk Olimp Rivne,,5:17
5355+5:4533 Zhukenov AspanVino 4ever SKO 19Vino 4ever SKO5:335:33
5456+5:4596 Zahálka MatejSKC Tufo Prostējov 22SKC Tufo Prostējov,,5:33
5557+5:45206 Rem ThomasEquipe CMI  30Equipe CMI ,,5:33
5658+5:45205 Labussiere NicolasEquipe CMI  35Equipe CMI ,,5:33
5759+5:45156 van IJzendoorn RikTeam Novo Nordisk Development 28Team Novo Nordisk Development,,5:33
5860+5:45155 Valognes QuentinTeam Novo Nordisk Development 19Team Novo Nordisk Development,,5:33
5961+5:45152 McClure ReidTeam Novo Nordisk Development 20Team Novo Nordisk Development,,5:33
6062+5:47153 Mini EmanuelTeam Novo Nordisk Development 29Team Novo Nordisk Development5:355:35
6163+5:47122 Hishinuma YukinoriAmore & Vita - Selle SMP 24Amore & Vita - Selle SMP,,5:35
6264+5:47131 Gladysh RomanUkraine 20Ukraine,,5:35
6365+5:471 Horbachuk IhorSk Olimp Rivne 24Sk Olimp Rivne,,5:35
6466+5:47154 Poli UmbertoTeam Novo Nordisk Development 19Team Novo Nordisk Development,,5:35
6567+6:0791 Matula LukasSKC Tufo Prostējov 26SKC Tufo Prostējov5:555:55
6651+5:1831 Astafyev StepanVino 4ever SKO 22Vino 4ever SKO5:065:06
6768+6:19145 van Eerd DavidGlobal Cycling Team 26Global Cycling Team6:076:07
6869+6:19143 Wouters MarcelGlobal Cycling Team 29Global Cycling Team,,6:07
6970+6:3093 Sipos MarekSKC Tufo Prostējov 20SKC Tufo Prostējov6:186:18
7071+6:5346 Ikanovich ArseniRcop Belarus 20Rcop Belarus6:416:41
7172+6:54114 Gomeniuk VolodymyrTeam Lvshan Landscape 31Team Lvshan Landscape6:426:42
7273+6:5992 Medek TomášSKC Tufo Prostējov 23SKC Tufo Prostējov6:486:48
7352+5:18162 Klepikov IllyaISD-Jorbi Continental Team 22ISD-Jorbi Continental Team5:065:06
7474+9:1021 Metlushenko YuriJilun Shakeland Cycling Team 40Jilun Shakeland Cycling Team8:588:58
7575+10:33173 Kozachenko SergiyKyiv Regional Team 22Kyiv Regional Team10:2110:21
7677+11:0185 Kanerva HiskiTeam Bliz-Merida 21Team Bliz-Merida10:4910:49
7776+10:5882 Janssen YannickTeam Bliz-Merida 25Team Bliz-Merida,,10:49
7878+11:04136 Ashurov KonstantinUkraine 19Ukraine10:5210:52
7979+11:0464 Iliasov IsmailSynergy Baku Cycling Project 21Synergy Baku Cycling Project,,10:52
8080+11:50133 Pidkivka Vitaliy Ukraine 18Ukraine11:3811:38
8181+14:31106 Llaneza Arguelles MiguelPcm Team Kuota 22Pcm Team Kuota14:1914:19
8282+14:31142 Nobel RickGlobal Cycling Team 21Global Cycling Team,,14:19
8383+15:2223 Kasyanov OleksiyJilun Shakeland Cycling Team 24Jilun Shakeland Cycling Team15:1015:10
8484+15:2441 Strokau VasiliRcop Belarus 20Rcop Belarus15:1215:12
8585+15:29113 Tsvetkov ArturTeam Lvshan Landscape 26Team Lvshan Landscape15:1715:17
8686+15:2994 Stibingr MatejSKC Tufo Prostējov 18SKC Tufo Prostējov,,15:17
8787+15:2943 Zhyhunou DzmitryRcop Belarus 19Rcop Belarus,,15:17
8888+16:2134 Ovsyannikov AlexandrVino 4ever SKO 19Vino 4ever SKO16:0916:09
8989+19:12144 Aandewiel PascalGlobal Cycling Team 33Global Cycling Team19:0019:00
9090+19:3855 Ben-mordechay YuvalDynamo Palmira Weltour 31Dynamo Palmira Weltour19:2619:26
9191+23:19166 Shcherbakov OleksiiISD-Jorbi Continental Team 19ISD-Jorbi Continental Team23:0723:07
DNF+ -3:54:0762 Surutkovych OleksandrSynergy Baku Cycling Project 32Synergy Baku Cycling Project--
DNF+ -3:54:0773 Tsoy Vladimir Astana City 19Astana City,,-
DNF+ -3:54:07132 Cherniavskyi AndriyUkraine 18Ukraine,,-
DNF+ -3:54:0745 Filipchyk PetrRcop Belarus 19Rcop Belarus,,-
DNF+ -3:54:07195 Muzychkin AntonMinsk Cycling Club 21Minsk Cycling Club,,-
DNF+ -3:54:07203 Agarkov YuriyEquipe CMI  29Equipe CMI ,,-
DNF+ -3:54:072 Khomiv IvanSk Olimp Rivne 22Sk Olimp Rivne,,-
DNF+ -3:54:07134 Zubar VladislavUkraine 19Ukraine,,-
DNF+ -3:54:0751 Greenstein OrDynamo Palmira Weltour 26Dynamo Palmira Weltour,,-
DNF+ -3:54:07201 Green SimeonEquipe CMI  36Equipe CMI ,,-
DNF+ -3:54:073 Mikhenko MarkiyanSk Olimp Rivne 23Sk Olimp Rivne,,-
DNF+ -3:54:07163 Malieiev TymurISD-Jorbi Continental Team 20ISD-Jorbi Continental Team,,-
DNF+ -3:54:0752 Zubar MaksymDynamo Palmira Weltour 22Dynamo Palmira Weltour,,-
DNF+ -3:54:07202 Sizko AnttiEquipe CMI  33Equipe CMI ,,-
DNF+ -3:54:0725 Lau Wan HeiJilun Shakeland Cycling Team 21Jilun Shakeland Cycling Team,,-
DNF+ -3:54:07164 Dementyev YegorISD-Jorbi Continental Team 29ISD-Jorbi Continental Team,,-
DNF+ -3:54:0761 Asadov ElchinSynergy Baku Cycling Project 29Synergy Baku Cycling Project,,-
DNF+ -3:54:07111 Dyudya VolodymyrTeam Lvshan Landscape 33Team Lvshan Landscape,,-
DNF+ -3:54:07126 Ponomarenko DmytroAmore & Vita - Selle SMP 25Amore & Vita - Selle SMP,,-
DNF+ -3:54:0736 Golovaschenko ArtyomVino 4ever SKO 28Vino 4ever SKO,,-
DNF+ -3:54:07165 Kostyuk DenysISD-Jorbi Continental Team 34ISD-Jorbi Continental Team,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkBIBRiderAgeTeamUCITime
1184 Lagkuti SergiyKolss BDC Team 31Kolss BDC Team13:54:073:54:07
271 Stalnov NikitaAstana City 24Astana City0:200:20
363 Jabrayilov SamirSynergy Baku Cycling Project 21Synergy Baku Cycling Project0:250:25
4181 Buts VitaliyKolss BDC Team 29Kolss BDC Team0:280:28
5101 Sheydyk OleksandrPcm Team Kuota 35Pcm Team Kuota3:193:19
6193 Sobal YauhenMinsk Cycling Club 35Minsk Cycling Club,,3:19
7192 Bazhkou StanislauMinsk Cycling Club 24Minsk Cycling Club3:463:46
872 Kulimbetov NurbolatAstana City 24Astana City,,3:46
9182 Kononenko MykhayloKolss BDC Team 28Kolss BDC Team,,3:46
1081 Moncorgé PierreTeam Bliz-Merida 24Team Bliz-Merida4:184:18
1174 Galeyev VadimAstana City 24Astana City4:214:21
1284 Manninen MattiTeam Bliz-Merida 23Team Bliz-Merida,,4:21
1395 Hampl PetrSKC Tufo Prostējov 23SKC Tufo Prostējov4:254:25
14121 Movchan SergiiAmore & Vita - Selle SMP 22Amore & Vita - Selle SMP4:294:29
1583 Tefre Lunder MikkelTeam Bliz-Merida 19Team Bliz-Merida4:364:36
16104 Pérez Gutierrez SergioPcm Team Kuota 36Pcm Team Kuota,,4:36
17186 Golovash OleksandrKolss BDC Team 24Kolss BDC Team4:404:40
18151 Calabria FabioTeam Novo Nordisk Development 28Team Novo Nordisk Development4:424:42
19141 van Engelen AdneGlobal Cycling Team 23Global Cycling Team,,4:42
2032 Lukyanov DmitriyVino 4ever SKO 23Vino 4ever SKO,,4:42
21171 Shumilov IuriiKyiv Regional Team 20Kyiv Regional Team4:454:45
22183 Vasylyuk AndriyKolss BDC Team 28Kolss BDC Team4:494:49
2322 Grechyn SerhiyJilun Shakeland Cycling Team 36Jilun Shakeland Cycling Team,,4:49
24112 Tesler ArtemTeam Lvshan Landscape 27Team Lvshan Landscape,,4:49
25196 Ahiyevich AlehMinsk Cycling Club 22Minsk Cycling Club,,4:49
26191 Klimiankou KanstantsinMinsk Cycling Club 26Minsk Cycling Club,,4:49
2753 Goldstein OmerDynamo Palmira Weltour 19Dynamo Palmira Weltour,,4:49
28175 Soltasiuk Vladyslav Kyiv Regional Team 18Kyiv Regional Team,,4:49
29161 Krivtsov DmytroISD-Jorbi Continental Team 31ISD-Jorbi Continental Team,,4:49
30125 Kogut VolodymyrAmore & Vita - Selle SMP 31Amore & Vita - Selle SMP,,4:49
3154 Rybaruk KostyantynDynamo Palmira Weltour 21Dynamo Palmira Weltour,,4:49
32204 Gibaud MathieuEquipe CMI  30Equipe CMI ,,4:49
33102 Topchanyuk ArtemPcm Team Kuota 27Pcm Team Kuota4:554:55
34105 Burmann WolfgangPcm Team Kuota 25Pcm Team Kuota,,4:55
35174 Bondarenko PavloKyiv Regional Team 19Kyiv Regional Team,,4:55
3624 Pohorelov VladyslavJilun Shakeland Cycling Team 20Jilun Shakeland Cycling Team4:564:56
37172 Moruga AntonKyiv Regional Team 21Kyiv Regional Team5:035:03
3865 Alizada ElgunSynergy Baku Cycling Project 20Synergy Baku Cycling Project,,5:03
3942 Dubovski VladzislauRcop Belarus 22Rcop Belarus,,5:03
4035 Vlassenko SergeyVino 4ever SKO 22Vino 4ever SKO,,5:03
41124 Fredyuk VolodymyrAmore & Vita - Selle SMP 23Amore & Vita - Selle SMP5:145:14
42123 Riaposov BogdanAmore & Vita - Selle SMP 23Amore & Vita - Selle SMP5:165:16
43103 Delgado David FranciscoPcm Team Kuota 30Pcm Team Kuota5:185:18
4476 Natarov YuriyAstana City 19Astana City,,5:18
4566 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 18Synergy Baku Cycling Project,,5:18
4675 Nikitin MatveyAstana City 23Astana City,,5:18
4786 Henttala NiklasTeam Bliz-Merida 19Team Bliz-Merida,,5:18
4844 Yanachkin UladzislauRcop Belarus 21Rcop Belarus,,5:18
49135 Novakowskyi Vitalii Ukraine 19Ukraine,,5:18
50194 Papok SiarheiMinsk Cycling Club 28Minsk Cycling Club,,5:18
5131 Astafyev StepanVino 4ever SKO 22Vino 4ever SKO,,5:18
52162 Klepikov IllyaISD-Jorbi Continental Team 22ISD-Jorbi Continental Team,,5:18
53185 Kulyk AndriyKolss BDC Team 26Kolss BDC Team5:295:29
544 Polyakov YuriySk Olimp Rivne 21Sk Olimp Rivne,,5:29
5533 Zhukenov AspanVino 4ever SKO 19Vino 4ever SKO5:455:45
5696 Zahálka MatejSKC Tufo Prostējov 22SKC Tufo Prostējov,,5:45
57206 Rem ThomasEquipe CMI  30Equipe CMI ,,5:45
58205 Labussiere NicolasEquipe CMI  35Equipe CMI ,,5:45
59156 van IJzendoorn RikTeam Novo Nordisk Development 28Team Novo Nordisk Development,,5:45
60155 Valognes QuentinTeam Novo Nordisk Development 19Team Novo Nordisk Development,,5:45
61152 McClure ReidTeam Novo Nordisk Development 20Team Novo Nordisk Development,,5:45
62153 Mini EmanuelTeam Novo Nordisk Development 29Team Novo Nordisk Development5:475:47
63122 Hishinuma YukinoriAmore & Vita - Selle SMP 24Amore & Vita - Selle SMP,,5:47
64131 Gladysh RomanUkraine 20Ukraine,,5:47
651 Horbachuk IhorSk Olimp Rivne 24Sk Olimp Rivne,,5:47
66154 Poli UmbertoTeam Novo Nordisk Development 19Team Novo Nordisk Development,,5:47
6791 Matula LukasSKC Tufo Prostējov 26SKC Tufo Prostējov6:076:07
68145 van Eerd DavidGlobal Cycling Team 26Global Cycling Team6:196:19
69143 Wouters MarcelGlobal Cycling Team 29Global Cycling Team,,6:19
7093 Sipos MarekSKC Tufo Prostējov 20SKC Tufo Prostējov6:306:30
7146 Ikanovich ArseniRcop Belarus 20Rcop Belarus6:536:53
72114 Gomeniuk VolodymyrTeam Lvshan Landscape 31Team Lvshan Landscape6:546:54
7392 Medek TomášSKC Tufo Prostējov 23SKC Tufo Prostējov6:596:59
7421 Metlushenko YuriJilun Shakeland Cycling Team 40Jilun Shakeland Cycling Team9:109:10
75173 Kozachenko SergiyKyiv Regional Team 22Kyiv Regional Team10:3310:33
7682 Janssen YannickTeam Bliz-Merida 25Team Bliz-Merida10:5810:58
7785 Kanerva HiskiTeam Bliz-Merida 21Team Bliz-Merida11:0111:01
78136 Ashurov KonstantinUkraine 19Ukraine11:0411:04
7964 Iliasov IsmailSynergy Baku Cycling Project 21Synergy Baku Cycling Project,,11:04
80133 Pidkivka Vitaliy Ukraine 18Ukraine11:5011:50
81106 Llaneza Arguelles MiguelPcm Team Kuota 22Pcm Team Kuota14:3114:31
82142 Nobel RickGlobal Cycling Team 21Global Cycling Team,,14:31
8323 Kasyanov OleksiyJilun Shakeland Cycling Team 24Jilun Shakeland Cycling Team15:2215:22
8441 Strokau VasiliRcop Belarus 20Rcop Belarus15:2415:24
85113 Tsvetkov ArturTeam Lvshan Landscape 26Team Lvshan Landscape15:2915:29
8694 Stibingr MatejSKC Tufo Prostējov 18SKC Tufo Prostējov,,15:29
8743 Zhyhunou DzmitryRcop Belarus 19Rcop Belarus,,15:29
8834 Ovsyannikov AlexandrVino 4ever SKO 19Vino 4ever SKO16:2116:21
89144 Aandewiel PascalGlobal Cycling Team 33Global Cycling Team19:1219:12
9055 Ben-mordechay YuvalDynamo Palmira Weltour 31Dynamo Palmira Weltour19:3819:38
91166 Shcherbakov OleksiiISD-Jorbi Continental Team 19ISD-Jorbi Continental Team23:1923:19
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkBIBRiderAgeTeamPnt
1184 Lagkuti SergiyKolss BDC Team 31Kolss BDC Team12
271 Stalnov NikitaAstana City 24Astana City9
363 Jabrayilov SamirSynergy Baku Cycling Project 21Synergy Baku Cycling Project4
482 Janssen YannickTeam Bliz-Merida 25Team Bliz-Merida3
5123 Riaposov BogdanAmore & Vita - Selle SMP 23Amore & Vita - Selle SMP2
6181 Buts VitaliyKolss BDC Team 29Kolss BDC Team1
792 Medek TomášSKC Tufo Prostējov 23SKC Tufo Prostējov1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
13+0:2563 Jabrayilov SamirSynergy Baku Cycling Project 21Synergy Baku Cycling Project3:54:323:54:32
215+4:3683 Tefre Lunder MikkelTeam Bliz-Merida 19Team Bliz-Merida4:114:11
321+4:45171 Shumilov IuriiKyiv Regional Team 20Kyiv Regional Team4:204:20
427+4:4953 Goldstein OmerDynamo Palmira Weltour 19Dynamo Palmira Weltour4:244:24
528+4:49175 Soltasiuk Vladyslav Kyiv Regional Team 18Kyiv Regional Team,,4:24
631+4:4954 Rybaruk KostyantynDynamo Palmira Weltour 21Dynamo Palmira Weltour,,4:24
735+4:55174 Bondarenko PavloKyiv Regional Team 19Kyiv Regional Team4:304:30
836+4:5624 Pohorelov VladyslavJilun Shakeland Cycling Team 20Jilun Shakeland Cycling Team4:314:31
937+5:03172 Moruga AntonKyiv Regional Team 21Kyiv Regional Team4:384:38
1038+5:0365 Alizada ElgunSynergy Baku Cycling Project 20Synergy Baku Cycling Project,,4:38
1139+5:0342 Dubovski VladzislauRcop Belarus 22Rcop Belarus,,4:38
1244+5:1876 Natarov YuriyAstana City 19Astana City4:534:53
1345+5:1866 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 18Synergy Baku Cycling Project,,4:53
1447+5:1886 Henttala NiklasTeam Bliz-Merida 19Team Bliz-Merida,,4:53
1548+5:1844 Yanachkin UladzislauRcop Belarus 21Rcop Belarus,,4:53
1649+5:18135 Novakowskyi Vitalii Ukraine 19Ukraine,,4:53
1751+5:1831 Astafyev StepanVino 4ever SKO 22Vino 4ever SKO,,4:53
1852+5:18162 Klepikov IllyaISD-Jorbi Continental Team 22ISD-Jorbi Continental Team,,4:53
1954+5:294 Polyakov YuriySk Olimp Rivne 21Sk Olimp Rivne5:045:04
2055+5:4533 Zhukenov AspanVino 4ever SKO 19Vino 4ever SKO5:205:20
2160+5:45155 Valognes QuentinTeam Novo Nordisk Development 19Team Novo Nordisk Development,,5:20
2261+5:45152 McClure ReidTeam Novo Nordisk Development 20Team Novo Nordisk Development,,5:20
2364+5:47131 Gladysh RomanUkraine 20Ukraine5:225:22
2466+5:47154 Poli UmbertoTeam Novo Nordisk Development 19Team Novo Nordisk Development,,5:22
2570+6:3093 Sipos MarekSKC Tufo Prostējov 20SKC Tufo Prostējov6:056:05
2671+6:5346 Ikanovich ArseniRcop Belarus 20Rcop Belarus6:286:28
2775+10:33173 Kozachenko SergiyKyiv Regional Team 22Kyiv Regional Team10:0810:08
2877+11:0185 Kanerva HiskiTeam Bliz-Merida 21Team Bliz-Merida10:3610:36
2978+11:04136 Ashurov KonstantinUkraine 19Ukraine10:3910:39
3079+11:0464 Iliasov IsmailSynergy Baku Cycling Project 21Synergy Baku Cycling Project,,10:39
3180+11:50133 Pidkivka Vitaliy Ukraine 18Ukraine11:2511:25
3282+14:31142 Nobel RickGlobal Cycling Team 21Global Cycling Team14:0614:06
3384+15:2441 Strokau VasiliRcop Belarus 20Rcop Belarus14:5914:59
3486+15:2994 Stibingr MatejSKC Tufo Prostējov 18SKC Tufo Prostējov15:0415:04
3587+15:2943 Zhyhunou DzmitryRcop Belarus 19Rcop Belarus,,15:04
3688+16:2134 Ovsyannikov AlexandrVino 4ever SKO 19Vino 4ever SKO15:5615:56
3791+23:19166 Shcherbakov OleksiiISD-Jorbi Continental Team 19ISD-Jorbi Continental Team22:5422:54
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkBIBTeamTime
1 Kolss BDC Team  11:46:48 11:46:48
2 Astana City 4:094:09
3 Synergy Baku Cycling Project 6:236:23
4 Minsk Cycling Club 7:277:27
5 Pcm Team Kuota 8:238:23
6 Team Bliz-Merida 8:488:48
7 Kyiv Regional Team 10:0210:02
8 Amore & Vita - Selle SMP 10:0510:05
9 Vino 4ever SKO 10:3610:36
10 Team Novo Nordisk Development 11:4511:45
11 SKC Tufo Prostējov 11:5011:50
12 Equipe CMI  11:5211:52
13 Rcop Belarus 12:4712:47
14 Global Cycling Team 12:5312:53
15 Jilun Shakeland Cycling Team 14:2814:28
16 Ukraine 17:4217:42
17 Team Lvshan Landscape 22:4522:45
18 Dynamo Palmira Weltour 24:4924:49
19 ISD-Jorbi Continental Team 28:5928:59
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

Tour of Ukraine logoDate: 31st May 2016
Avg. speed winner: 41.38 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Chabany › Chabany
PCS point scale: 2.2.Stage

Websites:
tourofukraine.org
www.facebook.com/Tour-of-Ukraine-1403497046586465/?fref=nf
www.facebook.com/TourOfUkraine
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.09028 sec.