2019»Visegrad 4 Kerekparverseny (1.2)

2019  One day race  »  Budapest  ›  Pannonhalma   (168.7k)

Clear filter
RnkRiderAgeTeamUCIPntTime
1 Franczak PawełVoster ATS Team 27Voster ATS Team40153:57:263:57:26
2 Hočevar Kristjan 2030100:030:03
3 Ručigaj ŽigaLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic257,,0:03
4 Salzmann JodokMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers204,,0:03
5 Rastelli Luca 19152,,0:03
6 Boubal Martin 351010:110:11
7 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang5,,0:11
8 Miksanik VladimirTufo - Pardus Prostějov 18Tufo - Pardus Prostějov3,,0:11
9 Gandin Stefano 2330:150:15
10 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team30:180:18
11 Pekala PiotrCCC Development Team 20CCC Development Team0:210:21
12 Neumann DominikElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,0:21
13 Dina MártonPannon Cycling Team 23Pannon Cycling Team0:260:26
14 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov0:300:30
15 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 31Dukla Banska Bystrica0:420:42
16 Trettwer HelmutMaloja Pushbikers 35Maloja Pushbikers1:061:06
17 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 25Ljubljana Gusto Santic1:081:08
18 Vermeulen Moran 211:391:39
19 Jakoubek Tomas 191:501:50
20 Zahálka MatejElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team1:521:52
21 Schlemmer LukasMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers2:022:02
22 Roškar Tim 20,,2:02
23 Gasiorowski MariuszTeam Hurom 22Team Hurom,,2:02
24 Pöll Stefan 32,,2:02
25 Guy TimothyLjubljana Gusto Santic 29Ljubljana Gusto Santic,,2:02
26 Peng Yuan TangLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic,,2:02
27 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica,,2:02
28 Sekanina Adam 232:072:07
29 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov2:082:08
30 Malovec Ľuboš 252:102:10
31 Babic Adrián 222:112:11
32 Wolfmayr Andreas 202:142:14
33 Krawczyk SzymonVoster ATS Team 20Voster ATS Team2:152:15
34 Kus AdamTeam Hurom 20Team Hurom,,2:15
35 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic2:212:21
36 Detko ArturTeam Hurom 36Team Hurom2:272:27
37 Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 2:292:29
38 Dina DanielPannon Cycling Team 21Pannon Cycling Team2:342:34
39 Pietrula Nicolas 232:492:49
40 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 33Team Hrinkow Advarics Cycleang2:512:51
41 Borgo Marco 233:003:00
42 Rotter Michal 193:263:26
43 Modlitba Vojtěch 223:373:37
44 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica3:453:45
45 Hebík Martin 363:483:48
46 Karl Ádám Kristóf 193:523:52
47 Gruber Pavel 23,,3:52
48 Liska Andrej 18,,3:52
49 Beres Stanislav 264:004:00
50 Hopfgartner Paul 294:084:08
51 Tsoy VladimirApple Team 22Apple Team4:104:10
52 Chsherbinin YuriyApple Team 23Apple Team,,4:10
53 Reiter Jakob 18,,4:10
54 Umhaller ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 4:174:17
55 Pegoraro Matteo Gino 194:214:21
56 Szatmary AndrasPannon Cycling Team 28Pannon Cycling Team4:284:28
57 Andrle David 184:454:45
58 Fejes Gabor 294:524:52
59 Gönczy Gergő 225:145:14
60 Sykala WojciechWibatech Merx 7R 25Wibatech Merx 7R,,5:14
61 Boguslawski MarceliWibatech Merx 7R 21Wibatech Merx 7R,,5:14
62 Kraus Jan 26,,5:14
63 Varhaňovský JakubDukla Banska Bystrica 20Dukla Banska Bystrica,,5:14
64 Orosz GergőPannon Cycling Team 20Pannon Cycling Team,,5:14
65 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 19CCC Development Team,,5:14
66 Lavrentyev AntonApple Team 23Apple Team5:175:17
67 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,5:17
68 Budzinski TomaszTeam Hurom 21Team Hurom,,5:17
69 Zieliński KamilTeam Hurom 31Team Hurom,,5:17
70 Pszczolarski WojciechTufo - Pardus Prostějov 28Tufo - Pardus Prostějov,,5:17
71 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 28Team Hrinkow Advarics Cycleang,,5:17
72 Hammerschmid MarvinSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,5:17
73 Polansek Eric 26,,5:17
74 Walkowiak KacperCCC Development Team 19CCC Development Team,,5:17
75 Malik Robert 25,,5:17
76 Nota Stefan 245:345:34
77 Bobbo Riccardo 206:016:01
78 Jenko Robert 296:166:16
79 Vas Balázs 18,,6:16
80 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 18Ljubljana Gusto Santic7:047:04
81 Hampl Petr 267:107:10
82 Kulhánek David 18,,7:10
83 Kistowski KacperWibatech Merx 7R 25Wibatech Merx 7R,,7:10
84 Banaszek NorbertTeam Hurom 21Team Hurom,,7:10
85 Banaszek AdrianVoster ATS Team 25Voster ATS Team,,7:10
86 Vendolský Ondrej 27,,7:10
87 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica,,7:10
88 Kiss Gergely 38,,7:10
89 Lajcha Juraj 25,,7:10
90 Zathureczky Mark 21,,7:10
91 Palyi Csaba 28,,7:10
92 Kohout Michal 237:177:17
93 Oros SamuelDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica7:217:21
94 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 35Elkov - Author Cycling Team,,7:21
95 Solymosi Marton 297:507:50
96 Moricz DanielPannon Cycling Team 23Pannon Cycling Team8:038:03
97 Parma KrzysztofVoster ATS Team 32Voster ATS Team8:388:38
98 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 27Wibatech Merx 7R10:2610:26
99 Kasko David 2210:3510:35
100 Taferner Stefan 2311:3911:39
101 Götzinger ValentinMaloja Pushbikers 18Maloja Pushbikers,,11:39
102 Balogh Lajos 5112:0512:05
103 Kuba Karel 19,,12:05
104 Zhukenov AspanApple Team 22Apple Team,,12:05
105 Sagadin Luka 20,,12:05
DNF Molnar Tamas 43--
DNF Gérnyi Balázs 24,,-
DNF Bodzán Károly 23,,-
DNF Hammerschmid RaphaelSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,-
DNF Pelikán JánosPannon Cycling Team 24Pannon Cycling Team,,-
DNF Mastaller StefanSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  24SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,-
DNF Gavenda Miroslav 22,,-
DNF Balas Attila 51,,-
DNF Ochsenhofer Peter 31,,-
DNF Szarka Gergely 20,,-
DNF Bokor Attila 38,,-
DNF Wachs Martin 28,,-
DNF Budai Zalán 19,,-
DNF Kostiha Antonin 18,,-
DNF Szasz Adam 21,,-
DNF Tamussi Nicolo 19,,-
DNF Vrabel Radovan 18,,-
DNF Szilágyi Tamás 28,,-
DNF Schneider Sebestyen 18,,-
DNF LichnovskÝ LudekTufo - Pardus Prostějov 24Tufo - Pardus Prostějov,,-
DNF Jánoki Ádám 26,,-
DNF Macaj Ondrej 30,,-
DNF Palicka Hynek 19,,-
DNF Grick Matthias 28,,-
DNF Karas Juraj 33,,-
DNF Tu SergioCCC Development Team 22CCC Development Team,,-
DNF Gavenda Martin 18,,-
DNF Vörös Ferenc 45,,-
DNF Szentpeteri Andras 22,,-
DNF Turebekov HurgaliApple Team 23Apple Team,,-
DNF Kminek Vojtech 18,,-
DNF Brezina Jonas 20,,-
DNF Kolb StefanMaloja Pushbikers 21Maloja Pushbikers,,-
DNF Coma Richard 18,,-
DNF Ilić Ognjen 20,,-
DNF Zeman Alex 20,,-
DNF Dévai Dániel 29,,-
DNF Puspoki Daniel 23,,-
DNF Cibej Simon 21,,-
DNF Reckendorfer LukasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,-
DNF Vones Jan 18,,-
DNF Capek Tomas 20,,-
DNF Frick BastianMaloja Pushbikers 18Maloja Pushbikers,,-
DNF Hloza Michal 21,,-
DNF Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,-
DNS Sapar YersaiynApple Team 18Apple Team,,-
DNS Gorjanc Tevž  19,,-
DNS Szollosi Ferenc 20,,-
DNS Istlstekker Zsolt 21,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Date: 11th May 2019
Avg. speed winner: 42.631 km/h
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 1.2
Start/finish: BudapestPannonhalma

Race ranking position
273rd
6 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.