2024»

Visegrad 4 Kerekparverseny

(1.2)
2024»One day race»BudapestPannonhalma(138.5km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
137
Sprint
FINKŠT Tilen Adria Mobil
27Adria Mobil40153:03:57
234
Climber
VOLTR Martin Pierre Baguette Cycling
22Pierre Baguette Cycling30100:02
0:02
350
Classic
CASALINI Gabriele Team MBH Bank Colpack Ballan
19Team MBH Bank Colpack Ballan2570:46
0:46
426
Hills
21Poland2040:55
0:55
568
Hills
SAMPSON Andy Ljubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic1521:02
1:02
657
Sprint
FIALA Matyáš ATT Investments
21ATT Investments1011:04
1:04
7117
Sprint
KARL Ádám Kristóf Epronex - Hungary Cycling Team
24Epronex - Hungary Cycling Team51:34
1:34
85
Hills
RUBEŠ Daniel Elkov - Kasper
18Elkov - Kasper31:57
1:57
975
Hills
KUŚ Adam Lubelskie Perła Polski
25Lubelskie Perła Polski32:41
2:41
1039
Classic
PEÁK Barnabás Adria Mobil
25Adria Mobil39:11
9:11
1153
Hills
MERIS Sergio Team MBH Bank Colpack Ballan
23Team MBH Bank Colpack Ballan9:12
9:12
1269
Hills
HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic
22Ljubljana Gusto Santic9:13
9:13
1352
Hills
MASCIARELLI Lorenzo Team MBH Bank Colpack Ballan
20Team MBH Bank Colpack Ballan9:15
9:15
1425
Hills
20Poland9:16
9:16
1551
Hills
CIPOLLINI Edoardo Team MBH Bank Colpack Ballan
19Team MBH Bank Colpack Ballan9:17
9:17
1654
Hills
VALENT Márk Team MBH Bank Colpack Ballan
20Team MBH Bank Colpack Ballan9:18
9:18
17107
Sprint
NAGY Simon Dukla Banska Bystrica
22Dukla Banska Bystrica9:21
9:21
18103
Sprint
TUKA Samuel Dukla Banska Bystrica
20Dukla Banska Bystrica9:27
9:27
1973
Sprint
SZÓSTKA Paweł Lubelskie Perła Polski
25Lubelskie Perła Polski9:39
9:39
2055
Sprint
NEUMAN Dominik ATT Investments
28ATT Investments9:40
9:40
2159
Sprint
VANÍČEK Šimon ATT Investments
24ATT Investments9:42
9:42
22108
TT
KOVÁČ Samuel Dukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica9:50
9:50
2383
GC
NORDAL Mattias Solme - Olmo
22Solme - Olmo,,
9:50
24104
TT
MICHALEC Sebastian Dukla Banska Bystrica
18Dukla Banska Bystrica9:51
9:51
2567
DERRICK James Ljubljana Gusto Santic
22Ljubljana Gusto Santic9:52
9:52
2640
TT
GOJKOVIĆ Nicolas Adria Mobil
20Adria Mobil9:55
9:55
2728
Climber
18Poland,,
9:55
28110
Sprint
DIVNIĆ Jovan Lotus Team
22Lotus Team9:57
9:57
2982
FLOCCO Alan Solme - Olmo
18Solme - Olmo9:59
9:59
3023
Sprint
WIKANDER Tord NCF Region Vest
19NCF Region Vest10:01
10:01
313
LUKEŠ Jan Elkov - Kasper
20Elkov - Kasper,,
10:01
3210
ŠILHAVÝ Daniel ACS Development
19ACS Development10:03
10:03
3314
Climber
KOCUR Franciszek TUFO - Pardus Prostějov
18TUFO - Pardus Prostějov,,
10:03
34106
Climber
GALOVIČ Jakub Dukla Banska Bystrica
19Dukla Banska Bystrica,,
10:03
35112
SANDBERG David Lotus Team
19Lotus Team10:04
10:04
36123
TT
GROSS Adam PROefekt Across
20PROefekt Across10:06
10:06
37124
Sprint
KARAS Juraj PROefekt Across
38PROefekt Across10:07
10:07
3833
SKLADAN Samuel Pierre Baguette Cycling
18Pierre Baguette Cycling,,
10:07
39118
Sprint
RÓZSA Balázs Epronex - Hungary Cycling Team
28Epronex - Hungary Cycling Team10:08
10:08
4093
CENTKA Kacper TC Chrobry Scott Głogów
22TC Chrobry Scott Głogów10:11
10:11
4112
MAYER Jakub ACS Development
19ACS Development10:12
10:12
4236
VOSTAL Vilém Pierre Baguette Cycling
19Pierre Baguette Cycling10:13
10:13
4317
Sprint
VÁVRA Petr TUFO - Pardus Prostějov
21TUFO - Pardus Prostějov,,
10:13
44135
MACH Ondrej Team Forman Energetic
27Team Forman Energetic10:15
10:15
4579
GIALLI Matteo Solme - Olmo
19Solme - Olmo10:16
10:16
4662
MLEJNEK Daniel AC Sparta Praha
20AC Sparta Praha10:17
10:17
4774
TT
GIERACKI Patryk Lubelskie Perła Polski
25Lubelskie Perła Polski10:21
10:21
4849
MONISTER Angelo Team MBH Bank Colpack Ballan
19Team MBH Bank Colpack Ballan10:23
10:23
4935
DALECKÝ Štěpán Pierre Baguette Cycling
18Pierre Baguette Cycling10:43
10:43
5022
Hills
STIEN Sander Nistad NCF Region Vest
20NCF Region Vest10:46
10:46
5178
TT
MUSIALIK Jakub Lubelskie Perła Polski
22Lubelskie Perła Polski10:47
10:47
5221
VESTRE Trygve Arvesen NCF Region Vest
20NCF Region Vest10:53
10:53
539
ELBADRI Jakub ACS Development
19ACS Development,,
10:53
5427
Sprint
SĘK Igor Poland
21Poland10:55
10:55
5529
Sprint
KAPELA Marek Poland
20Poland10:56
10:56
56127
TT
FILUTÁS Viktor Karcag Cycling
27Karcag Cycling11:02
11:02
57120
Sprint
GÖNCZY Gergő Epronex - Hungary Cycling Team
28Epronex - Hungary Cycling Team,,
11:02
58119
Classic
SZARKA Gergely Epronex - Hungary Cycling Team
25Epronex - Hungary Cycling Team11:03
11:03
59137
KÁŇA Robin Team Forman Energetic
20Team Forman Energetic11:06
11:06
6097
APRÓ Csaba Acélvakond
31Acélvakond,,
11:06
61115
TT
MUNTON Byron Epronex - Hungary Cycling Team
25Epronex - Hungary Cycling Team11:07
11:07
6287
TT
INGLIS Joseph ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad
24ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad11:08
11:08
6396
KUŚ Piotr TC Chrobry Scott Głogów
18TC Chrobry Scott Głogów11:11
11:11
6444
DOBAI Dávid Green Riders
19Green Riders11:12
11:12
658
KOBR Richard ACS Development
19ACS Development11:17
11:17
6613
SOUKUP Vojtěch TUFO - Pardus Prostějov
19TUFO - Pardus Prostějov,,
11:17
67111
FAGERSTRÖM Ludwig Lotus Team
22Lotus Team,,
11:17
6858
Sprint
RUDYK Bartosz ATT Investments
25ATT Investments11:18
11:18
69130
Sprint
SOLYMOSI Marton Karcag Cycling
34Karcag Cycling11:19
11:19
7038
TT
SKOK Anže Adria Mobil
23Adria Mobil11:20
11:20
711
KUBA Jakub Elkov - Kasper
18Elkov - Kasper11:23
11:23
7277
MURYJ Antoni Lubelskie Perła Polski
18Lubelskie Perła Polski11:28
11:28
7371
TT
LI Ting Wei Ljubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic11:36
11:36
7442
SKOK Marcel Adria Mobil
19Adria Mobil11:38
11:38
75129
TT
HRENKÓ Norbert Karcag Cycling
22Karcag Cycling11:42
11:42
76100
REINODLI Ákos Acélvakond
18Acélvakond11:43
11:43
774
KUBELKA Adam Elkov - Kasper
19Elkov - Kasper11:44
11:44
78105
TT
KAŠKO Dávid Dukla Banska Bystrica
27Dukla Banska Bystrica11:45
11:45
7985
PIKALOV Danylo ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad
23ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad11:47
11:47
8019
BRUUN Christopher Ringkjøb NCF Region Vest
19NCF Region Vest11:51
11:51
8148
HLAVATHY Benedek Green Riders
21Green Riders11:52
11:52
8280
Climber
TEBALDI Manuel Solme - Olmo
20Solme - Olmo11:54
11:54
83109
MINDSZENTI Akos Lotus Team
19Lotus Team11:58
11:58
8431
NOVÁK Tomáš Pierre Baguette Cycling
19Pierre Baguette Cycling12:01
12:01
8532
Sprint
KALOJÍROS Tomáš Pierre Baguette Cycling
29Pierre Baguette Cycling,,
12:01
8692
Hills
ŁAPSA Szymon TC Chrobry Scott Głogów
22TC Chrobry Scott Głogów12:02
12:02
87138
HAVRLANT Jakub Team Forman Energetic
21Team Forman Energetic12:11
12:11
8888
TT
OCHSENHOFER Peter ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad
36ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad12:54
12:54
8964
POSPÍŠIL Jiří AC Sparta Praha
18AC Sparta Praha13:01
13:01
902
SEDLÁK Lukáš Elkov - Kasper
18Elkov - Kasper,,
13:01
9145
TT
PÜSPÖKI Dániel Green Riders
28Green Riders13:02
13:02
9256
Sprint
PETRUŠ Jiří ATT Investments
28ATT Investments13:05
13:05
9324
Sprint
GRANBERG Sander NCF Region Vest
20NCF Region Vest13:14
13:14
9476
TT
GIERYK Kacper Lubelskie Perła Polski
21Lubelskie Perła Polski13:58
13:58
95132
NAGY Bendegúz Mátyás Karcag Cycling
22Karcag Cycling14:02
14:02
9691
MARCINKOWSKI Patryk TC Chrobry Scott Głogów
22TC Chrobry Scott Głogów14:04
14:04
9711
ŘEHOŘ Jan ACS Development
19ACS Development14:05
14:05
987
KOBR Robert ACS Development
19ACS Development14:06
14:06
9972
TT
ŠTAJNAR Mihael Ljubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic14:07
14:07
10070
Classic
POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic
25Ljubljana Gusto Santic14:08
14:08
10120
VÅGENES Jonas NCF Region Vest
18NCF Region Vest14:09
14:09
10246
Sprint
POPOVICS Gergely Green Riders
41Green Riders14:25
14:25
10316
RAFAJ Martin TUFO - Pardus Prostějov
20TUFO - Pardus Prostějov14:26
14:26
10465
Sprint
KOHOUT Martin AC Sparta Praha
25AC Sparta Praha14:41
14:41
10594
DEREŃ Mateusz TC Chrobry Scott Głogów
19TC Chrobry Scott Głogów14:43
14:43
10618
Sprint
CHREN Martin TUFO - Pardus Prostějov
25TUFO - Pardus Prostějov15:02
15:02
10761
Sprint
HABERMANN Richard AC Sparta Praha
25AC Sparta Praha15:35
15:35
108121
TT
ČONTOFALSKÝ Marek PROefekt Across
20PROefekt Across17:18
17:18
DNF15
POKORNÝ Ondřej TUFO - Pardus Prostějov
20TUFO - Pardus Prostějov-
DNF41
Sprint
ŠPOLJAR Jaka Adria Mobil
21Adria Mobil-
DNF43
ERDŐS Gergely Green Riders
19Green Riders-
DNF47
VÁLINT Attila Green Riders
20Green Riders-
DNF63
SEIDL Vojtěch AC Sparta Praha
19AC Sparta Praha-
DNF66
KOHOUT Jaromír AC Sparta Praha
18AC Sparta Praha-
DNF81
DOVESI Manuel Solme - Olmo
23Solme - Olmo-
DNF86
TT
LIFKA Sebastian ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad
29ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad-
DNF89
STOCKMEYER Fabian ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad
33ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad-
DNF90
ROSSI Rene ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad
38ARBÖ MiKo PV ON-Fahrrad-
DNF95
MARUT Bartosz TC Chrobry Scott Głogów
19TC Chrobry Scott Głogów-
DNF98
KOPÁCSI Attila Acélvakond
25Acélvakond-
DNF99
KOVÁCS Martin Acélvakond
24Acélvakond-
DNF101
BAGLYOS Sándor Acélvakond
Acélvakond-
DNF102
DOBI Dániel Acélvakond
Acélvakond-
DNF113
ZLATEV Radostin Lotus Team
18Lotus Team-
DNF114
SHYMAN Roy Lotus Team
21Lotus Team-
DNF116
Sprint
DOLLESCHAL Patrick Epronex - Hungary Cycling Team
31Epronex - Hungary Cycling Team-
DNF122
CIBULA Matej PROefekt Across
19PROefekt Across-
DNF125
GRAUZEL Martin PROefekt Across
21PROefekt Across-
DNF126
PRIVALINEC Matúš PROefekt Across
20PROefekt Across-
DNF128
TÚRI Dániel Karcag Cycling
21Karcag Cycling-
DNF131
KÁRPÁTI Bálint Karcag Cycling
18Karcag Cycling-
DNF133
TT
FIERLA Ondřej Team Forman Energetic
30Team Forman Energetic-
DNF134
ŠIGUT David Team Forman Energetic
21Team Forman Energetic-
DNF136
ZÁTOPEK Jan Team Forman Energetic
23Team Forman Energetic-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Timelimit 8%, or 3:18:40 (+14:43)

Race information

  • Date:
    06 July 2024
  • Start time:
    12:10
  • Avg. speed winner:
    45.175 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    138.5 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    47
  • Vertical meters:
    1241
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
  • Avg. temperature:

    Race profile

    Sites