Search:  
topLogin

2019»Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland (1.2)

2019  One day race  »  Sobótka  ›  Sobótka   (156.6k)

Clear filter
RnkRiderAgeTeamUCIPntTime
1 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 35Elkov - Author Cycling Team40153:53:213:53:21
2 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 32Wibatech Merx 7R3010,,0:00
3 Franczak PawełVoster ATS Team 27Voster ATS Team257,,0:00
4 Stosz PatrykCCC Development Team 24CCC Development Team204,,0:00
5 Małecki KamilCCC Development Team 23CCC Development Team152,,0:00
6 Boubal Martin 35101,,0:00
7 Mayer Yannick 285,,0:00
8 Detko ArturTeam Hurom 36Team Hurom3,,0:00
9 Kuklewicz Karol 213,,0:00
10 Koch ChristianLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg3,,0:00
11 Kaczmarek JakubTeam Hurom 25Team Hurom,,0:00
12 Fiala PetrAC Sparta Praha 23AC Sparta Praha,,0:00
13 Walkowiak KacperCCC Development Team 19CCC Development Team,,0:00
14 Kalojiros TomasAC Sparta Praha 24AC Sparta Praha,,0:00
15 Lovassy Krisztián 30,,0:00
16 Malik Robert 25,,0:00
17 Barta TomasTufo - Pardus Prostejov 20Tufo - Pardus Prostejov,,0:00
18 Klabouch Petr 19,,0:00
19 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 28Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:00
20 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 28Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:00
21 Pietrula Nicolas 23,,0:00
22 Gladysh Roman 23,,0:00
23 Orosz GergőPannon Cycling Team 20Pannon Cycling Team,,0:00
24 Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,0:00
25 Neumann DominikElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,0:00
26 Konieczny Mikolaj 19,,0:00
27 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 31Dukla Banska Bystrica,,0:00
28 Förster Peter 23,,0:00
29 Matusiak Sebastian 22,,0:00
30 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica,,0:00
31 Solymosi Marton 29,,0:00
32 Dzhus Volodymyr 25,,0:00
33 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 34Elkov - Author Cycling Team,,0:00
34 Lehky Roman 22,,0:00
35 Čanecký MarekDukla Banska Bystrica 30Dukla Banska Bystrica,,0:00
36 Modlitba Vojtěch 22,,0:00
37 Shcherban Vladyslav  20,,0:00
38 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica,,0:00
39 Kraus Jan 26,,0:00
40 Moricz DanielPannon Cycling Team 23Pannon Cycling Team,,0:00
41 Rajchart JanAC Sparta Praha 22AC Sparta Praha,,0:00
42 Pustula Michal 20,,0:00
43 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:00
44 Kohout Martin ,,0:00
45 Hebík Martin 36,,0:00
46 Janiszewski SylwesterVoster ATS Team 31Voster ATS Team,,0:00
47 Miksanik VladimirTufo - Pardus Prostejov 18Tufo - Pardus Prostejov,,0:00
48 Petruš Jiří 22,,0:00
49 Schuran MichalAC Sparta Praha 22AC Sparta Praha,,0:00
50 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 28Team Hurom,,0:00
51 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica,,0:00
52 Pszczolarski WojciechTufo - Pardus Prostejov 28Tufo - Pardus Prostejov,,0:00
53 Stöhr PavelAC Sparta Praha 28AC Sparta Praha,,0:00
54 Jakoubek Tomas 19,,0:00
55 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 19CCC Development Team,,0:00
56 Zieliński KamilTeam Hurom 31Team Hurom,,0:00
57 Brożyna PiotrCCC Development Team 24CCC Development Team,,0:00
58 Cieślik PawełWibatech Merx 7R 33Wibatech Merx 7R,,0:00
59 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostejov 19Tufo - Pardus Prostejov,,0:00
60 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:00
61 Kohout Michal 23,,0:00
62 Kaspar Jan 18,,0:00
63 Lajcha Juraj 25,,0:00
64 Szatmary AndrasPannon Cycling Team 28Pannon Cycling Team,,0:00
65 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:00
66 LichnovskÝ LudekTufo - Pardus Prostejov 24Tufo - Pardus Prostejov,,0:00
67 Konwa PiotrWibatech Merx 7R 24Wibatech Merx 7R,,0:00
68 Paluta MichałCCC Development Team 23CCC Development Team,,0:00
69 Stibingr MatejElkov - Author Cycling Team 21Elkov - Author Cycling Team,,0:00
70 Pawlak TobiaszTeam Hurom 23Team Hurom,,0:00
71 Mastaller StefanSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  24SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,0:00
72 Funk Timo 21,,0:00
73 Zathureczky Mark 21,,0:00
74 Werner FranzLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:00
75 Kurek AdrianTeam Hurom 31Team Hurom,,0:00
76 Stępniak GrzegorzWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R,,0:00
77 Kaspera Christoph 24,,0:00
78 Pluciński LeszekVoster ATS Team 28Voster ATS Team,,0:00
79 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 27Wibatech Merx 7R,,0:00
80 Grabis MateuszVoster ATS Team 24Voster ATS Team0:250:25
81 Zahálka MatejElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team,,0:25
82 Otruba JakubElkov - Author Cycling Team 21Elkov - Author Cycling Team0:310:31
83 Stachowiak AdamVoster ATS Team 29Voster ATS Team,,0:31
84 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R0:570:57
85 Honkisz Adrian 311:041:04
86 Banusch Richard LKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg2:022:02
87 Ryba JanAC Sparta Praha 24AC Sparta Praha4:534:53
88 Chren MartinDukla Banska Bystrica 19Dukla Banska Bystrica,,4:53
89 Umhaller ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,4:53
90 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg7:077:07
91 Bokë Dominic  ,,7:07
92 Parma KrzysztofVoster ATS Team 32Voster ATS Team9:059:05
93 Szabo MiklosPannon Cycling Team 20Pannon Cycling Team,,9:05
DNF Struzynski Mateusz --
DNF Pokoyoviy Nazar ,,-
DNF Pelikán JánosPannon Cycling Team 24Pannon Cycling Team,,-
DNF Andrle David  18,,-
DNF Hloza Michal 21,,-
DNF Poltorak Kacper ,,-
DNF Luchyn Maksym ,,-
DNF Szarka Gergely 20,,-
DNF Dina MártonPannon Cycling Team 23Pannon Cycling Team,,-
DNF Pokorny Jiri ,,-
DNF Coma Richard 18,,-
DNF Kusnir Filip  ,,-
DNF Viehberger Lukas SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  19SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,-
DNF Papai Adam 23,,-
DNF Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 33Team Hrinkow Advarics Cycleang,,-
DNF Klementowski Kornel ,,-
DNF Rugovac DenisTufo - Pardus Prostejov 26Tufo - Pardus Prostejov,,-
DNF Gerat Jan ,,-
DNF Nocen Adam ,,-
DNF Zeman Alex 20,,-
DNF Reckendorfer LukasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang,,-
DNF Jatczak Artur 20,,-
DNF Gryniv Vitaliy 24,,-
DNF Vojt Dávid ,,-
DNF Kiss Gergely 38,,-
DNF Kasko David 22,,-
DNF Kostiha Antonin ,,-
DNS Mank Jozef  ,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


Race information

Date: 28th April 2019
Avg. speed winner: 40.266 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Sobótka › Sobótka
PCS point scale: 1.2

Links
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.08951 sec.