2024»

Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia

(1.2)
2024»One day race»Nová BaňaNová Baňa(138.8km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
110
Climber
VOLTR Martin Pierre Baguette Cycling
22Pierre Baguette Cycling40153:31:15
237
TT
MUNTON Byron Epronex - Hungary Cycling Team
25Epronex - Hungary Cycling Team30101:05
1:05
345
Classic
PEÁK Barnabás Adria Mobil
25Adria Mobil2571:06
1:06
451
Hills
HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic
22Ljubljana Gusto Santic2041:53
1:53
561
Hills
20Poland1522:23
2:23
619
Sprint
NEUMAN Dominik ATT Investments
28ATT Investments101,,
2:23
7119
Climber
TEBALDI Manuel Solme - Olmo
20Solme - Olmo5,,
2:23
854
TT
ŠTAJNAR Mihael Ljubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic3,,
2:23
9120
GC
NORDAL Mattias Solme - Olmo
22Solme - Olmo32:31
2:31
1056
TT
GIERACKI Patryk Lubelskie Perła Polski
25Lubelskie Perła Polski3,,
2:31
1147
TT
GOJKOVIĆ Nicolas Adria Mobil
20Adria Mobil,,
2:31
1221
Sprint
FIALA Matyáš ATT Investments
21ATT Investments,,
2:31
1326
Climber
KOCUR Franciszek TUFO - Pardus Prostějov
18TUFO - Pardus Prostějov,,
2:31
1455
Sprint
SZÓSTKA Paweł Lubelskie Perła Polski
25Lubelskie Perła Polski,,
2:31
156
TT
KOVÁČ Samuel Dukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica,,
2:31
164
Climber
GALOVIČ Jakub Dukla Banska Bystrica
19Dukla Banska Bystrica3:48
3:48
1764
Climber
18Poland3:52
3:52
182
TT
MICHALEC Sebastian Dukla Banska Bystrica
18Dukla Banska Bystrica4:58
4:58
1990
MAYER Jakub ACS Development
19ACS Development,,
4:58
20115
GIALLI Matteo Solme - Olmo
19Solme - Olmo5:03
5:03
21113
SURDYK Filip TTS.coach / Spica Solutions
19TTS.coach / Spica Solutions5:12
5:12
2283
Sprint
WIKANDER Tord NCF Region Vest
19NCF Region Vest5:20
5:20
2373
Sprint
HARO Wilson Bialini Team Global
26Bialini Team Global6:20
6:20
2467
TT
FILUTÁS Viktor Karcag Cycling
27Karcag Cycling6:22
6:22
2532
MLEJNEK Daniel AC Sparta Praha
20AC Sparta Praha6:24
6:24
2658
MURYJ Antoni Lubelskie Perła Polski
18Lubelskie Perła Polski6:25
6:25
27123
TT
GROSS Adam PROefekt Across
20PROefekt Across6:31
6:31
28110
GLANZ Michał TTS.coach / Spica Solutions
27TTS.coach / Spica Solutions6:37
6:37
2993
FAGERSTRÖM Ludwig Lotus Team
22Lotus Team7:21
7:21
3039
Sprint
GÖNCZY Gergő Epronex - Hungary Cycling Team
28Epronex - Hungary Cycling Team7:37
7:37
31107
KÁŇA Robin Team Forman Energetic
20Team Forman Energetic7:43
7:43
3288
ŠILHAVÝ Daniel ACS Development
19ACS Development10:34
10:34
3320
Sprint
PETRUŠ Jiří ATT Investments
28ATT Investments11:02
11:02
348
Sprint
KALOJÍROS Tomáš Pierre Baguette Cycling
29Pierre Baguette Cycling,,
11:02
35118
FLOCCO Alan Solme - Olmo
18Solme - Olmo,,
11:02
361
Sprint
TUKA Samuel Dukla Banska Bystrica
20Dukla Banska Bystrica,,
11:02
375
Sprint
NAGY Simon Dukla Banska Bystrica
22Dukla Banska Bystrica,,
11:02
3815
LUKEŠ Jan Elkov - Kasper
20Elkov - Kasper,,
11:02
3943
Sprint
FINKŠT Tilen Adria Mobil
27Adria Mobil,,
11:02
OTL31
Sprint
HABERMANN Richard AC Sparta Praha
25AC Sparta Praha-
OTL33
SEIDL Vojtěch AC Sparta Praha
19AC Sparta Praha-
OTL34
POSPÍŠIL Jiří AC Sparta Praha
18AC Sparta Praha-
OTL35
Sprint
KOHOUT Martin AC Sparta Praha
25AC Sparta Praha-
OTL36
KOHOUT Jaromír AC Sparta Praha
18AC Sparta Praha-
OTL46
SKOK Marcel Adria Mobil
19Adria Mobil-
OTL3
TT
KAŠKO Dávid Dukla Banska Bystrica
27Dukla Banska Bystrica-
OTL17
Hills
RUBEŠ Daniel Elkov - Kasper
18Elkov - Kasper-
OTL16
KUBELKA Adam Elkov - Kasper
19Elkov - Kasper-
OTL14
SEDLÁK Lukáš Elkov - Kasper
18Elkov - Kasper-
OTL13
KUBA Jakub Elkov - Kasper
18Elkov - Kasper-
OTL50
Hills
SAMPSON Andy Ljubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic-
OTL53
TT
LI Ting Wei Ljubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic-
OTL60
TT
GIERYK Kacper Poland
21Poland-
OTL62
Hills
21Poland-
OTL30
Sprint
CHREN Martin TUFO - Pardus Prostějov
25TUFO - Pardus Prostějov-
OTL29
Sprint
VÁVRA Petr TUFO - Pardus Prostějov
21TUFO - Pardus Prostějov-
OTL27
POKORNÝ Ondřej TUFO - Pardus Prostějov
20TUFO - Pardus Prostějov-
OTL25
SOUKUP Vojtěch TUFO - Pardus Prostějov
19TUFO - Pardus Prostějov-
OTL28
RAFAJ Martin TUFO - Pardus Prostějov
20TUFO - Pardus Prostějov-
OTL23
Sprint
RUDYK Bartosz ATT Investments
25ATT Investments-
OTL96
SHYMAN Roy Lotus Team
21Lotus Team-
OTL95
ZLATEV Radostin Lotus Team
18Lotus Team-
OTL92
Sprint
DIVNIĆ Jovan Lotus Team
22Lotus Team-
OTL80
VÅGENES Jonas NCF Region Vest
18NCF Region Vest-
OTL79
BRUUN Christopher Ringkjøb NCF Region Vest
19NCF Region Vest-
OTL7
NOVÁK Tomáš Pierre Baguette Cycling
19Pierre Baguette Cycling-
OTL9
SKLADAN Samuel Pierre Baguette Cycling
18Pierre Baguette Cycling-
OTL12
VOSTAL Vilém Pierre Baguette Cycling
19Pierre Baguette Cycling-
OTL74
ORJUELA Daniel Felipe Bialini Team Global
19Bialini Team Global-
OTL77
HENAO Lucas Bialini Team Global
18Bialini Team Global-
OTL76
PENAGOS Emanuel Alejandro Bialini Team Global
20Bialini Team Global-
OTL75
HERNANDEZ Nicolas Bialini Team Global
20Bialini Team Global-
OTL105
MACH Ondrej Team Forman Energetic
27Team Forman Energetic-
OTL106
ZÁTOPEK Jan Team Forman Energetic
23Team Forman Energetic-
OTL103
TT
FIERLA Ondřej Team Forman Energetic
30Team Forman Energetic-
OTL108
HAVRLANT Jakub Team Forman Energetic
21Team Forman Energetic-
OTL124
Sprint
KARAS Juraj PROefekt Across
38PROefekt Across-
OTL121
TT
ČONTOFALSKÝ Marek PROefekt Across
20PROefekt Across-
OTL109
TT
GÓRAK Dominik TTS.coach / Spica Solutions
22TTS.coach / Spica Solutions-
OTL111
JANOWSKI Łukasz TTS.coach / Spica Solutions
24TTS.coach / Spica Solutions-
OTL112
SZTUKA Marcin TTS.coach / Spica Solutions
25TTS.coach / Spica Solutions-
OTL57
Hills
KUŚ Adam Lubelskie Perła Polski
25Lubelskie Perła Polski-
OTL59
TT
MUSIALIK Jakub Lubelskie Perła Polski
22Lubelskie Perła Polski-
OTL98
Hills
ŁAPSA Szymon TC Chrobry Scott Głogów
22TC Chrobry Scott Głogów-
OTL97
MARCINKOWSKI Patryk TC Chrobry Scott Głogów
22TC Chrobry Scott Głogów-
OTL99
CENTKA Kacper TC Chrobry Scott Głogów
22TC Chrobry Scott Głogów-
OTL100
DEREŃ Mateusz TC Chrobry Scott Głogów
19TC Chrobry Scott Głogów-
OTL101
MARUT Bartosz TC Chrobry Scott Głogów
19TC Chrobry Scott Głogów-
OTL102
KUŚ Piotr TC Chrobry Scott Głogów
18TC Chrobry Scott Głogów-
OTL69
TT
HRENKÓ Norbert Karcag Cycling
22Karcag Cycling-
OTL71
MÓRÉ-GOSSELIN Olivier Karcag Cycling
20Karcag Cycling-
OTL72
TÚRI Dániel Karcag Cycling
21Karcag Cycling-
OTL68
GERELY Attila Karcag Cycling
22Karcag Cycling-
OTL85
KOBR Robert ACS Development
19ACS Development-
OTL86
KOBR Richard ACS Development
19ACS Development-
OTL87
ELBADRI Jakub ACS Development
19ACS Development-
OTL89
ŘEHOŘ Jan ACS Development
19ACS Development-
OTL130
GROBAŘ Martin Západné
20Západné-
OTL129
LACUŠ Miroslav Západné
28Západné-
OTL128
TT
ŠEVEČKA Tomáš Západné
21Západné-
OTL127
TT
ŽILKA Filip Západné
29Západné-
DNF44
TT
SKOK Anže Adria Mobil
23Adria Mobil-
DNF48
Sprint
ŠPOLJAR Jaka Adria Mobil
21Adria Mobil-
DNF49
DERRICK James Ljubljana Gusto Santic
22Ljubljana Gusto Santic-
DNF52
Classic
POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic
25Ljubljana Gusto Santic-
DNF63
Sprint
SĘK Igor Poland
21Poland-
DNF65
Sprint
KAPELA Marek Poland
20Poland-
DNF41
VASKÓ Levente Epronex - Hungary Cycling Team
21Epronex - Hungary Cycling Team-
DNF42
Classic
SZARKA Gergely Epronex - Hungary Cycling Team
25Epronex - Hungary Cycling Team-
DNF38
Sprint
KARL Ádám Kristóf Epronex - Hungary Cycling Team
24Epronex - Hungary Cycling Team-
DNF24
Sprint
VANÍČEK Šimon ATT Investments
24ATT Investments-
DNF91
MINDSZENTI Akos Lotus Team
19Lotus Team-
DNF94
SANDBERG David Lotus Team
19Lotus Team-
DNF81
VESTRE Trygve Arvesen NCF Region Vest
20NCF Region Vest-
DNF84
Sprint
GRANBERG Sander NCF Region Vest
20NCF Region Vest-
DNF82
Hills
STIEN Sander Nistad NCF Region Vest
20NCF Region Vest-
DNF117
DOVESI Manuel Solme - Olmo
23Solme - Olmo-
DNF11
DALECKÝ Štěpán Pierre Baguette Cycling
18Pierre Baguette Cycling-
DNF78
CARDONA Santiago Bialini Team Global
Bialini Team Global-
DNF104
ŠIGUT David Team Forman Energetic
21Team Forman Energetic-
DNF126
GRAUZEL Martin PROefekt Across
21PROefekt Across-
DNF122
CIBULA Matej PROefekt Across
19PROefekt Across-
DNF70
NAGY Bendegúz Mátyás Karcag Cycling
22Karcag Cycling-
DNS125
PRIVALINEC Matúš PROefekt Across
20PROefekt Across-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Timelimit 8%, or 3:48:09 (+16:54)

Race information

  • Date:
    07 July 2024
  • Start time:
    13:03
  • Avg. speed winner:
    39.422 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    138.8 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    183
  • Vertical meters:
    2288
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
    ? km solo
  • Avg. temperature:

    Race profile