2020»

GP Kranj

(1.2)
2020»One day race»KranjKranj(157.3k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
172 KOOIJ OlavJumbo-Visma Development Team18Jumbo-Visma Development Team40153:29:31
212 FORTIN FilippoTeam Felbermayr - Simplon Wels31Team Felbermayr - Simplon Wels3010,,
0:00
391 FRANCZAK PawełVoster ATS Team28Voster ATS Team257,,
0:00
4136 KUMP MarkoAdria Mobil31Adria Mobil204,,
0:00
563 NEUMAN DominikElkov - Kasper24Elkov - Kasper152,,
0:00
646 BAYER TobiasTirol KTM Cycling Team20Tirol KTM Cycling Team101,,
0:00
7112 BARTA TomasTufo - Pardus Prostějov21Tufo - Pardus Prostějov5,,
0:00
88 GÖTZINGER ValentinWSA KTM Graz19WSA KTM Graz3,,
0:00
973 VAN DIJKE MickJumbo-Visma Development Team20Jumbo-Visma Development Team3,,
0:00
1081 MICHALIČKA ŠtefanSlovakia19Slovakia3,,
0:00
1156 MUGERLI MatejContinental Team Sport.Land. Niederösterreich39Continental Team Sport.Land. Niederösterreich,,
0:00
12107 RUČIGAJ ŽigamebloJOGI Pro-concrete24mebloJOGI Pro-concrete,,
0:00
13119 STÜSSI ColinTeam Vorarlberg Santic27Team Vorarlberg Santic,,
0:00
14113 TYRPEKL KarelTufo - Pardus Prostějov20Tufo - Pardus Prostějov,,
0:00
15142 ČEMAŽAR NikKK Kranj20KK Kranj,,
0:00
16120 THALMANN RolandTeam Vorarlberg Santic26Team Vorarlberg Santic,,
0:00
1742 PERRY BenjaminIsrael Cycling Academy26Israel Cycling Academy,,
0:00
1887 KLABOUCH PetrTopforex Lapierre Pro Cycling Team20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,
0:00
19127 DI BENEDETTO StefanoPedale Scaligero22Pedale Scaligero,,
0:00
2059 PAJEK LukaContinental Team Sport.Land. Niederösterreich24Continental Team Sport.Land. Niederösterreich,,
0:00
2193 MURIAS JakubVoster ATS Team22Voster ATS Team,,
0:00
2229 SMARZARO DanielGeneral Store Essegibi F.lli Curia22General Store Essegibi F.lli Curia,,
0:00
2389 ŘEPA VojtěchTopforex Lapierre Pro Cycling Team19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,
0:00
2462 OTRUBA JakubElkov - Kasper22Elkov - Kasper,,
0:00
2533 RASTELLI LucaTeam Colpack Ballan20Team Colpack Ballan,,
0:00
267 GRATZER AlexanderWSA KTM Graz20WSA KTM Graz,,
0:00
2751 FINKŠT TilenLjubljana Gusto Santic23Ljubljana Gusto Santic,,
0:00
281 BROWN ConnorNTT Continental Cycling Team21NTT Continental Cycling Team,,
0:00
299 KABAS MaximilianWSA KTM Graz18WSA KTM Graz,,
0:00
3049 STEINHAUSER GeorgTirol KTM Cycling Team18Tirol KTM Cycling Team,,
0:00
3166 SOLYMOSI MartonEpronex - BSS Oil Team30Epronex - BSS Oil Team,,
0:00
32103 PEKOVSEK AljazKK Bled 18KK Bled ,,
0:00
33123 LEONI AlbertoNorthwave - Cofiloc20Northwave - Cofiloc,,
0:00
34133 HOFER AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:00
354 LAVRIČ MartinNTT Continental Cycling Team21NTT Continental Cycling Team,,
0:00
36130 MOLNAR GaborPedale Scaligero21Pedale Scaligero,,
0:00
3788 ŤOUPALÍK JakubTopforex Lapierre Pro Cycling Team19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,
0:00
3885 TYBOR PatrikSlovakia32Slovakia,,
0:00
3945 OVETT FreddyIsrael Cycling Academy26Israel Cycling Academy,,
0:00
4064 ZAHÁLKA MatějElkov - Kasper26Elkov - Kasper,,
0:00
4183 COMA RichardSlovakia20Slovakia,,
0:00
4248 KIERNER FlorianTirol KTM Cycling Team21Tirol KTM Cycling Team,,
0:00
4386 KOHOUT MartinTopforex Lapierre Pro Cycling Team21Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,
0:00
4460 SALTZMAN JasonContinental Team Sport.Land. Niederösterreich22Continental Team Sport.Land. Niederösterreich,,
0:00
4590 HONSA FrantišekTopforex Lapierre Pro Cycling Team20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,
0:00
4650 WILDAUER MarkusTirol KTM Cycling Team22Tirol KTM Cycling Team,,
0:00
47135 RAPP JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang26Team Hrinkow Advarics Cycleang0:23
0:23
483 ERIKSEN Frederik NyboNTT Continental Cycling Team20NTT Continental Cycling Team,,
0:23
4936 ADAMO DavideWork Service Dynatek Vega21Work Service Dynatek Vega,,
0:23
5084 LISKA AndrejSlovakia19Slovakia,,
0:23
51129 FRANCESCHINO EnricoPedale Scaligero21Pedale Scaligero,,
0:23
5241 DAVIDZON LahavIsrael Cycling Academy20Israel Cycling Academy,,
0:23
5318 CARRETTA RiccardoCycling Team Friuli ASD19Cycling Team Friuli ASD,,
0:23
54148 DI BERNARDO NicoloTeam Gaiaplast Bibanese19Team Gaiaplast Bibanese,,
0:23
5510 RITZINGER FelixWSA KTM Graz23WSA KTM Graz,,
0:23
5647 ENGELHARDT FelixTirol KTM Cycling Team19Tirol KTM Cycling Team,,
0:23
5794 JANISZEWSKI SylwesterVoster ATS Team32Voster ATS Team,,
0:23
5876 JERMAN ŽigaSlovenia22Slovenia,,
0:23
5928 ROCCHETTA CristianGeneral Store Essegibi F.lli Curia22General Store Essegibi F.lli Curia,,
0:23
6026 BASEGGIO MatteoGeneral Store Essegibi F.lli Curia22General Store Essegibi F.lli Curia,,
0:23
61122 VETTOREL MarcoNorthwave - Cofiloc19Northwave - Cofiloc,,
0:23
6244 PLAMONDON RobinIsrael Cycling Academy20Israel Cycling Academy,,
0:23
6314 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels29Team Felbermayr - Simplon Wels,,
0:23
64138 PER DavidAdria Mobil25Adria Mobil0:36
0:36
6535 RIGATTI TommasoTeam Colpack Ballan21Team Colpack Ballan0:38
0:38
66128 FAVRETTO Carlo FrancescoPedale Scaligero19Pedale Scaligero,,
0:38
6761 KAŇKOVSKÝ AloisElkov - Kasper37Elkov - Kasper,,
0:38
6817 MILAN JonathanCycling Team Friuli ASD19Cycling Team Friuli ASD,,
0:38
69140 BRAJKOVIČ JanezAdria Mobil36Adria Mobil0:43
0:43
7013 GROŠELJ ŽigaTeam Felbermayr - Simplon Wels26Team Felbermayr - Simplon Wels,,
0:43
7138 VIERO MarcoWork Service Dynatek Vega20Work Service Dynatek Vega0:46
0:46
72147 DE CARLO GiovanniTeam Gaiaplast Bibanese19Team Gaiaplast Bibanese,,
0:46
73143 PRIMOŽIČ JakaKK Kranj21KK Kranj,,
0:46
74141 COTAR LukaKK Kranj24KK Kranj,,
0:46
7524 MAZZUCCO FabioBardiani-CSF-Faizanè21Bardiani-CSF-Faizanè,,
0:46
7675 HESSMANN MichelJumbo-Visma Development Team19Jumbo-Visma Development Team,,
0:46
77149 DALLA POLA RiccardoTeam Gaiaplast Bibanese19Team Gaiaplast Bibanese,,
0:46
7827 TOSIN RicardoGeneral Store Essegibi F.lli Curia22General Store Essegibi F.lli Curia,,
0:46
79111 BABOR DanielTufo - Pardus Prostějov20Tufo - Pardus Prostějov,,
0:46
8053 KOROŠEC RokLjubljana Gusto Santic26Ljubljana Gusto Santic0:54
0:54
8130 TASCA FlavioGeneral Store Essegibi F.lli Curia26General Store Essegibi F.lli Curia,,
0:54
8243 MILES CarsonIsrael Cycling Academy20Israel Cycling Academy,,
0:54
83117 KUEN MaximilianTeam Vorarlberg Santic28Team Vorarlberg Santic,,
0:54
842 CHRISTENSEN DrewNTT Continental Cycling Team18NTT Continental Cycling Team1:00
1:00
8539 GHISLANZONI AndreaWork Service Dynatek Vega20Work Service Dynatek Vega1:08
1:08
8625 TONELLI AlessandroBardiani-CSF-Faizanè28Bardiani-CSF-Faizanè,,
1:08
8768 OROSZ GergőEpronex - BSS Oil Team21Epronex - BSS Oil Team,,
1:08
8854 POTOČKI ViktorLjubljana Gusto Santic21Ljubljana Gusto Santic,,
1:08
8952 GROŠELJ MaticLjubljana Gusto Santic24Ljubljana Gusto Santic,,
1:08
9011 BAJC AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels31Team Felbermayr - Simplon Wels1:11
1:11
916 AUER DanielWSA KTM Graz25WSA KTM Graz,,
1:11
92101 DOBRAVEC MihaKK Bled 24KK Bled ,,
1:11
9371 GELEIJN OwenJumbo-Visma Development Team19Jumbo-Visma Development Team,,
1:11
94139 KATRAŠNIK GašperAdria Mobil25Adria Mobil,,
1:11
95137 OMRZEL AljažAdria Mobil19Adria Mobil,,
1:11
9634 MASOTTO GiulioTeam Colpack Ballan21Team Colpack Ballan,,
1:11
97146 FURLAN FrancescoTeam Gaiaplast Bibanese20Team Gaiaplast Bibanese,,
1:11
9831 BALDACCINI DavideTeam Colpack Ballan22Team Colpack Ballan,,
1:11
9932 MASOTTO LeandroTeam Colpack Ballan21Team Colpack Ballan,,
1:11
100118 MEILER LukasTeam Vorarlberg Santic25Team Vorarlberg Santic,,
1:11
101121 BARZOTTO AndreaNorthwave - Cofiloc19Northwave - Cofiloc,,
1:11
10296 KOSTIHA AntoninArbö headstart ON Fahrrad19Arbö headstart ON Fahrrad1:30
1:30
10374 BALLERSTEDT MauriceJumbo-Visma Development Team19Jumbo-Visma Development Team,,
1:30
10423 LONARDI GiovanniBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè1:34
1:34
105106 PAVLIČ MarkomebloJOGI Pro-concrete27mebloJOGI Pro-concrete,,
1:34
10699 POLANSEK EricArbö headstart ON Fahrrad28Arbö headstart ON Fahrrad,,
1:34
10721 ALBANESE VincenzoBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè,,
1:34
10822 BENFATTO MarcoBardiani-CSF-Faizanè32Bardiani-CSF-Faizanè,,
1:34
109109 GOVEKAR MatevzmebloJOGI Pro-concrete20mebloJOGI Pro-concrete,,
1:34
11082 NAGY SimonSlovakia19Slovakia,,
1:34
11192 PARMA KrzysztofVoster ATS Team33Voster ATS Team,,
1:34
11255 SKOK AnžeLjubljana Gusto Santic19Ljubljana Gusto Santic,,
1:34
113116 GUERIN AlexisTeam Vorarlberg Santic28Team Vorarlberg Santic,,
1:34
11477 CERNE Gregor MatijaSlovenia22Slovenia,,
1:34
11569 GÖNCZY GergőEpronex - BSS Oil Team24Epronex - BSS Oil Team,,
1:34
11698 OCHSENHOFER PeterArbö headstart ON Fahrrad32Arbö headstart ON Fahrrad,,
1:34
117102 DRAGAR LukaKK Bled 18KK Bled ,,
1:34
118144 DRINOVEC MatejKK Kranj28KK Kranj,,
1:34
119145 REPŠE UrošKK Kranj26KK Kranj,,
1:34
DNF5 PRITZEN Marc OliverNTT Continental Cycling Team20NTT Continental Cycling Team-
DNF150 MATOS SOARES Antonio RamiroTeam Gaiaplast Bibanese20Team Gaiaplast Bibanese-
DNF100 LANG PhilippArbö headstart ON Fahrrad27Arbö headstart ON Fahrrad-
DNF108 JENKO RobertmebloJOGI Pro-concrete30mebloJOGI Pro-concrete-
DNF104 VRHOVNIK LukaKK Bled 21KK Bled -
DNF110 CIBEJ SimonmebloJOGI Pro-concrete22mebloJOGI Pro-concrete-
DNF114 ŘEHA FilipTufo - Pardus Prostějov19Tufo - Pardus Prostějov-
DNF115 STOČEK BrunoTufo - Pardus Prostějov19Tufo - Pardus Prostějov-
DNF125 SCANDIUZZI DavideNorthwave - Cofiloc19Northwave - Cofiloc-
DNF124 MORICZ DanielNorthwave - Cofiloc24Northwave - Cofiloc-
DNF126 BURATTI NicoloPedale Scaligero19Pedale Scaligero-
DNF134 LODERER TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang29Team Hrinkow Advarics Cycleang-
DNF132 HATZ ChristopherTeam Hrinkow Advarics Cycleang28Team Hrinkow Advarics Cycleang-
DNF131 BRANDLMEIER StefanTeam Hrinkow Advarics Cycleang27Team Hrinkow Advarics Cycleang-
DNF16 DONEGÀ MatteoCycling Team Friuli ASD22Cycling Team Friuli ASD-
DNF19 DEBIASI AndreaCycling Team Friuli ASD18Cycling Team Friuli ASD-
DNF20 AIMONETTO PietroCycling Team Friuli ASD19Cycling Team Friuli ASD-
DNF37 COPPOLINO NicolasWork Service Dynatek Vega21Work Service Dynatek Vega-
DNF40 SACCON MattiaWork Service Dynatek Vega20Work Service Dynatek Vega-
DNF57 KOLB StefanContinental Team Sport.Land. Niederösterreich23Continental Team Sport.Land. Niederösterreich-
DNF58 GRUBER JulianContinental Team Sport.Land. Niederösterreich22Continental Team Sport.Land. Niederösterreich-
DNF67 DINA DanielEpronex - BSS Oil Team22Epronex - BSS Oil Team-
DNF70 VAS BalázsEpronex - BSS Oil Team20Epronex - BSS Oil Team-
DNF78 KOSOVEL DavidSlovenia20Slovenia-
DNF79 TOPOLOVEC MatijaSlovenia21Slovenia-
DNF97 HOPFGARTNER PaulArbö headstart ON Fahrrad30Arbö headstart ON Fahrrad-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    26 July 2020
  • Avg. speed winner:
    45.05 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    157.3 km
  • Race ranking:
    166

Race profile

Sites