1 1 +0:00 1
Climber 27 Team Atletico Venezuela 7 5 2:20:24
2 2 +0:03 31
GC 44 Team Medellín - EPM 3 2 ,, 0:00
3 3 +0:39 243
Sprint 28 Vit Osorio Gw 1 1 0:31 0:31
4 4 +1:05 193
Climber 22 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 0:53 0:53
5 5 +1:08 15
Climber 18 Androni Giocattoli - Sidermec 0:57 0:57
6 96 +9:00 16
GC 28 Androni Giocattoli - Sidermec 1:31 1:31
7 6 +1:51 152
Sprint 32 Deportivo Tachira 1:39 1:39
8 7 +1:56 53
Climber 23 Equipe Continental Orgullo Paisa 1:44 1:44
9 8 +1:58 41
Climber 25 Best PC Ecuador 1:46 1:46
10 9 +2:02 154
TT 26 Deportivo Tachira 1:50 1:50
11 10 +2:05 4
Sprint 44 Team Atletico Venezuela 1:53 1:53
12 12 +2:05 51
Climber 32 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 1:53
13 11 +2:05 35
TT 26 Team Medellín - EPM ,, 1:53
14 13 +2:08 124
Sprint 39 Osorio Group City Bikes Quit 1:56 1:56
15 14 +2:11 3
Sprint 30 Team Atletico Venezuela 1:59 1:59
16 15 +2:11 171
Sprint 32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo ,, 1:59
17 17 +2:11 155
Climber 31 Deportivo Tachira ,, 1:59
18 18 +2:11 14
GC 24 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 1:59
19 19 +2:11 123
Sprint 26 Osorio Group City Bikes Quit ,, 1:59
20 21 +2:13 211
Sprint ROA Kevin El Andinito Concafe Loteria Tachira 23 El Andinito Concafe Loteria Tachira 2:01 2:01
21 20 +2:13 2
Sprint 30 Team Atletico Venezuela ,, 2:01
22 16 +2:11 34
Climber 26 Team Medellín - EPM ,, 2:01
23 25 +2:15 36
TT 28 Team Medellín - EPM 2:03 2:03
24 24 +2:15 151
TT 31 Deportivo Tachira ,, 2:03
25 22 +2:15 21
Climber 24 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 2:03
26 23 +2:15 43
Climber 20 Best PC Ecuador ,, 2:03
27 26 +2:24 194
Sprint 23 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 2:12 2:12
28 27 +2:28 91
Climber 32 Jajó Trujillo Indet 2:16 2:16
29 30 +2:32 153
Sprint 42 Deportivo Tachira 2:20 2:20
30 28 +2:32 196
TT 31 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 2:20
31 29 +2:32 184
Sprint 29 JS Cycling ,, 2:20
32 31 +2:35 172
Climber 31 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 2:23 2:23
33 33 +2:42 192
Climber 22 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 2:30 2:30
34 32 +2:42 101
Climber 21 Team Saavedra ,, 2:30
35 53 +3:49 241
Sprint 35 Vit Osorio Gw 2:40 2:40
36 111 +15:30 72
Classic 23 Panama 2:48 2:48
37 34 +3:00 33
GC 28 Team Medellín - EPM ,, 2:48
38 36 +3:02 42
Sprint 35 Best PC Ecuador 2:50 2:50
39 52 +3:48 212
Sprint 19 El Andinito Concafe Loteria Tachira ,, 2:50
40 38 +3:02 204
Sprint 21 Guerreros Arduvi Betel ,, 2:50
41 39 +3:02 32
Climber 34 Team Medellín - EPM ,, 2:50
42 35 +3:02 121
Climber 38 Osorio Group City Bikes Quit ,, 2:50
43 37 +3:02 183
TT 24 JS Cycling ,, 2:50
44 40 +3:02 5
Sprint 25 Team Atletico Venezuela ,, 2:50
45 41 +3:06 52
Climber 28 Equipe Continental Orgullo Paisa 2:54 2:54
46 42 +3:09 104
Climber 21 Team Saavedra 2:57 2:57
47 55 +4:06 185
Sprint 21 JS Cycling ,, 2:57
48 43 +3:11 126
TT 19 Osorio Group City Bikes Quit 2:59 2:59
49 44 +3:11 181
TT 43 JS Cycling ,, 2:59
50 45 +3:16 54
Climber 25 Equipe Continental Orgullo Paisa 3:04 3:04
51 46 +3:16 25
GC 25 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 3:04
52 48 +3:16 125
Sprint 31 Osorio Group City Bikes Quit ,, 3:04
53 49 +3:16 202
Sprint 20 Guerreros Arduvi Betel ,, 3:04
54 47 +3:16 253
Sprint 22 Herrera Sport ,, 3:04
55 50 +3:23 122
Climber 26 Osorio Group City Bikes Quit 3:11 3:11
56 51 +3:48 71
TT 24 Panama 3:36 3:36
57 54 +3:56 205
TT 19 Guerreros Arduvi Betel 3:44 3:44
58 56 +4:23 156
Sprint 28 Deportivo Tachira 4:11 4:11
59 57 +4:23 115
Sprint 34 Club Guasa Bike Ecoplas ,, 4:11
60 105 +11:03 74
TT 24 Panama 4:26 4:26
61 58 +4:41 75
TT 32 Panama 4:29 4:29
62 59 +4:50 56
Sprint 25 Equipe Continental Orgullo Paisa 4:44 4:44
63 107 +12:16 176
Climber 20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 4:47 4:47
64 106 +11:36 93
TT 19 Jajó Trujillo Indet 4:59 4:59
65 60 +5:11 232
TT 20 Fina Arroz MU Training ,, 4:59
66 115 +19:16 45
Classic 28 Best PC Ecuador ,, 4:59
67 88 +7:00 256
Classic 19 Herrera Sport ,, 4:59
68 65 +5:27 254
Climber 22 Herrera Sport ,, 4:59
69 61 +5:11 182
Sprint 34 JS Cycling ,, 4:59
70 78 +6:25 11
Sprint 25 Androni Giocattoli - Sidermec 5:07 5:07
71 64 +5:19 44
Sprint 23 Best PC Ecuador ,, 5:07
72 62 +5:19 261
Sprint 27 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar ,, 5:07
73 63 +5:19 263
TT 23 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar ,, 5:07
74 67 +5:29 173
Sprint 27 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 5:17 5:17
75 80 +6:27 255
Sprint 19 Herrera Sport 5:18 5:18
76 66 +5:28 242
Sprint 27 Vit Osorio Gw 5:20 5:20
77 76 +6:18 213
Sprint 19 El Andinito Concafe Loteria Tachira ,, 5:20
78 68 +5:36 175
Sprint 28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 5:24 5:24
79 69 +5:41 133
Sprint 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 5:29 5:29
80 82 +6:32 62
TT 20 Venezuela 5:30 5:30
81 70 +5:49 76
TT 24 Panama 5:37 5:37
82 71 +6:00 144
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 5:48 5:48
83 72 +6:03 262
Sprint 30 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 5:51 5:51
84 74 +6:06 66
TT 37 Venezuela 5:54 5:54
85 73 +6:06 163
Sprint 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,, 5:54
86 75 +6:10 103
Sprint 19 Team Saavedra 5:58 5:58
87 81 +6:28 73
TT 25 Panama 6:02 6:02
88 84 +6:40 203
TT 24 Guerreros Arduvi Betel 6:13 6:13
89 79 +6:25 224
TT 29 Pamplona Osuna Sanki ,, 6:13
90 77 +6:25 92
TT 22 Jajó Trujillo Indet ,, 6:13
91 85 +6:53 102
Climber 22 Team Saavedra 6:20 6:20
92 83 +6:35 143
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 6:23 6:23
93 104 +10:34 233
Sprint 20 Fina Arroz MU Training ,, 6:23
94 92 +7:57 64
Sprint 20 Venezuela 6:42 6:42
95 86 +6:56 23
Climber 22 Bardiani-CSF-Faizanè 6:44 6:44
96 87 +6:56 24
Climber 22 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 6:44
97 89 +7:03 201
TT 31 Guerreros Arduvi Betel 6:51 6:51
98 90 +7:23 251
Sprint 30 Herrera Sport 7:14 7:14
99 91 +7:30 26
Sprint 24 Bardiani-CSF-Faizanè 7:18 7:18
100 93 +7:57 105
Sprint 19 Team Saavedra 7:45 7:45
101 110 +15:29 13
Climber 26 Androni Giocattoli - Sidermec 8:00 8:00
102 94 +8:13 191
Sprint 34 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 8:01 8:01
103 108 +13:43 252
Sprint 27 Herrera Sport 8:28 8:28
104 95 +8:43 55
Climber 23 Equipe Continental Orgullo Paisa 8:31 8:31
105 97 +9:03 12
Sprint 27 Androni Giocattoli - Sidermec 9:01 9:01
106 98 +9:35 195
Sprint 27 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 9:23 9:23
107 125 +36:08 96
Sprint 23 Jajó Trujillo Indet ,, 9:23
108 99 +9:35 6
Climber 25 Team Atletico Venezuela ,, 9:23
109 101 +9:50 214
Climber 22 El Andinito Concafe Loteria Tachira 9:38 9:38
110 100 +9:50 215
Sprint 24 El Andinito Concafe Loteria Tachira ,, 9:38
111 102 +9:53 22
Sprint 23 Bardiani-CSF-Faizanè 9:45 9:45
112 103 +10:06 264
Sprint 28 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 9:54 9:54
113 127 +42:48 146
Sprint 28 Ultrabikex Especialized 13:03 13:03
114 109 +14:44 186
Sprint 23 JS Cycling 13:35 13:35
115 119 +24:49 145
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 15:19 15:19
116 112 +17:57 106
Sprint 20 Team Saavedra 17:45 17:45
117 128 +44:35 112
Sprint 20 Club Guasa Bike Ecoplas 17:50 17:50
118 113 +18:17 135
Sprint 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca 18:05 18:05
119 114 +19:05 63
Climber 19 Venezuela ,, 18:05
120 121 +26:08 161
TT 20 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 18:39 18:39
121 117 +19:54 162
Sprint 41 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,, 18:39
122 120 +25:19 265
Classic 31 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 18:45 18:45
123 129 +44:37 222
Classic 22 Pamplona Osuna Sanki 18:56 18:56
124 116 +19:44 221
Classic 21 Pamplona Osuna Sanki ,, 18:56
125 130 +44:37 131
Classic 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,, 18:56
126 118 +24:20 223
Classic 20 Pamplona Osuna Sanki 19:05 19:05
127 131 +45:58 94
Sprint 20 Jajó Trujillo Indet 19:13 19:13
128 132 +49:49 61
TT 21 Venezuela 23:04 23:04
129 122 +32:23 132
TT 23 Agrofan Triple Tachira Seminaca 23:54 23:54
130 126 +37:44 111
TT 21 Club Guasa Bike Ecoplas 31:07 31:07
131 123 +35:22 65
TT 18 Venezuela 35:10 35:10
132 124 +35:25 95
Sprint 22 Jajó Trujillo Indet 35:13 35:13
133 133 +51:07 116
Sprint 35 Club Guasa Bike Ecoplas 39:03 39:03
134 134 +1:05:48 113
Sprint 51 Club Guasa Bike Ecoplas ,, 39:03
135 137 +1:16:01 165
Sprint 23 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 40:10 40:10
136 135 +1:08:00 134
TT 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 41:15 41:15
137 136 +1:13:42 141
TT 19 Ultrabikex Especialized ,, 41:15
138 138 +1:17:23 114
TT 32 Club Guasa Bike Ecoplas 50:38 50:38
DNF 142
TT 23 Ultrabikex Especialized -
DNF 174
TT 35 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo -