1 16 +29:39 16
GC 28 Androni Giocattoli - Sidermec 7 5 2:21:45
2 9 +13:54 4
Sprint 44 Team Atletico Venezuela 3 2 0:13 0:13
3 37 +1:07:04 91
Climber 32 Jajó Trujillo Indet 1 1 ,, 0:13
4 44 +1:11:43 13
Climber 26 Androni Giocattoli - Sidermec 0:28 0:28
5 22 +41:05 52
Climber 28 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 0:28
6 45 +1:14:22 34
Climber 26 Team Medellín - EPM 0:33 0:33
7 20 +37:01 2
Sprint 30 Team Atletico Venezuela 0:34 0:34
8 1 +0:00 1
Climber 27 Team Atletico Venezuela ,, 0:34
9 4 +7:35 15
Climber 18 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:34
10 2 +2:31 31
GC 44 Team Medellín - EPM ,, 0:34
11 10 +16:54 53
Climber 23 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 0:34
12 68 +1:52:30 26
Sprint 24 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 0:34
13 73 +1:59:57 11
Sprint 25 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:34
14 6 +11:02 152
Sprint 32 Deportivo Tachira ,, 0:34
15 3 +5:32 51
Climber 32 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 0:34
16 5 +10:48 14
GC 24 Androni Giocattoli - Sidermec 0:41 0:41
17 12 +24:08 192
Climber 23 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 0:41
18 29 +48:53 35
TT 26 Team Medellín - EPM 0:46 0:46
19 13 +25:47 41
Climber 25 Best PC Ecuador 0:49 0:49
20 15 +27:29 151
TT 31 Deportivo Tachira ,, 0:49
21 11 +21:16 155
Climber 31 Deportivo Tachira ,, 0:49
22 8 +13:26 3
Sprint 30 Team Atletico Venezuela ,, 0:49
23 26 +44:14 144
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 0:54 0:54
24 48 +1:23:02 251
Sprint 30 Herrera Sport 0:57 0:57
25 43 +1:10:48 204
Sprint 21 Guerreros Arduvi Betel 1:00 1:00
26 18 +31:37 121
Climber 38 Osorio Group City Bikes Quit ,, 1:00
27 39 +1:07:33 183
TT 24 JS Cycling ,, 1:00
28 36 +1:05:21 181
TT 43 JS Cycling ,, 1:00
29 58 +1:37:21 176
Climber 20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo ,, 1:00
30 70 +1:57:02 186
Sprint 23 JS Cycling ,, 1:00
31 23 +41:47 212
Sprint 19 El Andinito Concafe Loteria Tachira ,, 1:00
32 7 +12:11 243
Sprint 28 Vit Osorio Gw ,, 1:00
33 63 +1:43:33 232
TT 20 Fina Arroz MU Training ,, 1:00
34 53 +1:33:05 196
TT 31 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 1:00
35 31 +49:58 154
TT 26 Deportivo Tachira ,, 1:00
36 21 +37:07 193
Climber 22 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:14 1:14
37 25 +42:37 172
Climber 31 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 1:19 1:19
38 77 +2:05:16 12
Sprint 27 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 1:19
39 27 +48:06 194
Sprint 23 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:24 1:24
40 46 +1:18:46 54
Climber 25 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 1:24
41 41 +1:08:42 211
Climber ROA Kevin El Andinito Concafe Loteria Tachira 23 El Andinito Concafe Loteria Tachira 1:34 1:34
42 17 +30:13 124
Sprint 39 Osorio Group City Bikes Quit 1:37 1:37
43 61 +1:42:41 75
TT 32 Panama ,, 1:37
44 69 +1:52:38 76
TT 24 Panama ,, 1:37
45 60 +1:38:27 195
Sprint 27 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:42 1:42
46 32 +52:24 241
Sprint 35 Vit Osorio Gw 1:48 1:48
47 24 +42:10 171
Sprint 32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 1:54 1:54
48 42 +1:10:28 182
Sprint 35 JS Cycling ,, 1:54
49 87 +2:34:47 45
Classic 28 Best PC Ecuador ,, 1:54
50 14 +27:15 122
Climber 26 Osorio Group City Bikes Quit ,, 1:54
51 30 +49:49 63
Climber 19 Venezuela ,, 1:54
52 38 +1:07:27 123
Sprint 26 Osorio Group City Bikes Quit 2:01 2:01
53 19 +32:54 153
Sprint 42 Deportivo Tachira 2:02 2:02
54 28 +48:48 101
Sprint 21 Team Saavedra 2:04 2:04
55 64 +1:47:32 56
Sprint 25 Equipe Continental Orgullo Paisa 2:07 2:07
56 33 +59:19 184
Sprint 29 JS Cycling ,, 2:07
57 76 +2:04:33 163
Sprint 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 2:17 2:17
58 34 +59:24 36
TT 28 Team Medellín - EPM 2:44 2:44
59 55 +1:33:12 32
Climber 34 Team Medellín - EPM ,, 2:44
60 54 +1:33:09 24
Climber 22 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 2:44
61 66 +1:49:48 5
Sprint 25 Team Atletico Venezuela 3:02 3:02
62 78 +2:06:54 22
Sprint 23 Bardiani-CSF-Faizanè 3:53 3:53
63 40 +1:08:38 262
Sprint 30 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 4:12 4:12
64 47 +1:21:27 263
TT 23 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 4:14 4:14
65 82 +2:18:56 255
TT 19 Herrera Sport 4:21 4:21
66 62 +1:43:12 64
Sprint 20 Venezuela ,, 4:21
67 89 +2:41:09 102
Climber 22 Team Saavedra 4:48 4:48
68 52 +1:31:09 254
Climber 22 Herrera Sport 5:20 5:20
69 50 +1:27:52 33
GC 28 Team Medellín - EPM 5:26 5:26
70 79 +2:08:54 103
GC 19 Team Saavedra 5:54 5:54
71 51 +1:30:29 126
TT 19 Osorio Group City Bikes Quit 6:15 6:15
72 57 +1:34:54 115
Sprint 34 Club Guasa Bike Ecoplas 7:18 7:18
73 59 +1:37:35 143
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 7:56 7:56
74 80 +2:10:25 242
Sprint 27 Vit Osorio Gw ,, 7:56
75 83 +2:24:06 133
Sprint 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,, 7:56
76 35 +1:03:03 125
Sprint 31 Osorio Group City Bikes Quit ,, 7:56
77 75 +2:04:19 156
Sprint 28 Deportivo Tachira ,, 7:56
78 85 +2:26:30 233
Sprint 20 Fina Arroz MU Training ,, 7:56
79 71 +1:58:50 175
Sprint 28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo ,, 7:56
80 74 +2:00:31 185
Sprint 21 JS Cycling ,, 7:56
81 91 +2:48:11 96
Sprint 23 Jajó Trujillo Indet ,, 7:56
82 81 +2:18:41 203
Sprint 24 Guerreros Arduvi Betel ,, 7:56
83 90 +2:42:22 135
Sprint 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,, 7:56
84 67 +1:52:20 74
TT 24 Panama 8:09 8:09
85 84 +2:24:11 264
Sprint 28 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 8:20 8:20
86 72 +1:58:53 261
Sprint 27 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar ,, 8:20
87 86 +2:30:06 265
Classic 31 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar ,, 8:20
88 65 +1:48:59 253
Classic 22 Herrera Sport 8:37 8:37
89 49 +1:27:38 23
Climber 22 Bardiani-CSF-Faizanè 8:45 8:45
90 56 +1:33:27 25
GC 25 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 8:45
91 88 +2:38:32 106
GC 20 Team Saavedra 9:42 9:42
92 93 +3:15:00 61
TT 21 Venezuela ,, 9:42
93 92 +3:10:53 95
Sprint 22 Jajó Trujillo Indet ,, 9:42
OTL 113
Sprint 51 Club Guasa Bike Ecoplas -
OTL 131
Sprint 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca -
OTL 132
Sprint 23 Agrofan Triple Tachira Seminaca -
OTL 161
TT 21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet -
OTL 162
Sprint 41 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet -
OTL 221
Sprint 21 Pamplona Osuna Sanki -
DNF 215
Sprint 24 El Andinito Concafe Loteria Tachira -
DNF 202
Sprint 20 Guerreros Arduvi Betel -
DNS 213
Sprint 19 El Andinito Concafe Loteria Tachira -
DSQ 224
Sprint 29 Pamplona Osuna Sanki -