2021»

Vuelta ciclista Junior a la Ribera del Duero

(2.1)
2021»Stage 4 (Final)»Aranda de DueroAranda de Duero(113.7km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
118+7:0417118MMR - Academy202:36:55
212+6:285
DE PABLO SamuelEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
17EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju12,,
0:00
325+7:204217Bathco7,,
0:00
413+6:32173
RUBIO PabloMMR - Academy
18MMR - Academy5,,
0:00
58+5:4020318Gipuzkoa4,,
0:00
631+7:42251
PEREZ CesarValverde Team - Terrafecundis
16Valverde Team - Terrafecundis3,,
0:00
722+7:1736
MOLINA Miguel ÁngelTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
18Team Previley Coforma-Atra Sport LPS2,,
0:00
815+6:5792
RUIZ DE ARCAUTE DiegoIridoi Eguzkilore Team
18Iridoi Eguzkilore Team1,,
0:00
926+7:20223
PANTOJA PauloTeam Inca
18Team Inca,,
0:00
1033+7:44205
ETXABE KimetzGipuzkoa
18Gipuzkoa,,
0:00
117+5:3363
EROSTARBE AimarMx Ciudad de Oviedo - Ulma
18Mx Ciudad de Oviedo - Ulma,,
0:00
1228+7:23141
GARCÍA OscarInfinobras - Zafiro Team Calpe
18Infinobras - Zafiro Team Calpe,,
0:00
1321+7:15244
NAVARRO IñakiTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
0:00
1434+7:44184
GOMEZ MarcosRecambios Callejo
17Recambios Callejo,,
0:00
155+5:25102
AZANZA IbaiSelección Navarra
17Selección Navarra,,
0:00
1624+7:18101
TADEO AimarSelección Navarra
17Selección Navarra,,
0:00
1714+6:55215
PEDERSEN EricSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team,,
0:00
1829+7:29152
GOÑI IsmaelLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña,,
0:00
1953+9:04204
AGUIRRE YagoGipuzkoa
16Gipuzkoa,,
0:00
204+4:0417218MMR - Academy,,
0:00
2160+9:4176
REY MartinMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
18Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico,,
0:00
226+5:26226
VELASQUEZ KevinTeam Inca
18Team Inca,,
0:00
2323+7:174618Bathco,,
0:00
2417+7:01175
HERRAN DiegoMMR - Academy
17MMR - Academy,,
0:00
2541+8:24144
AIBAR AndreuInfinobras - Zafiro Team Calpe
Infinobras - Zafiro Team Calpe,,
0:00
269+5:42241
CASADO AxierTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
0:00
271+0:00132
SCURIATTI LucaHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
0:00
283+0:55133
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team,,
0:00
2911+6:17174
GARCIA LuisMMR - Academy
MMR - Academy,,
0:00
302+0:07131
JULIEN MatisseHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
0:00
3130+7:3613
BENITEZ JavierTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera,,
0:00
3210+5:553
RAMOS MiguelEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
17EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
0:00
3319+7:0693
LARRAZABAL OihanIridoi Eguzkilore Team
18Iridoi Eguzkilore Team,,
0:00
3493+23:0914
QUEVEDO SergioTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera,,
0:00
3520+7:124118Bathco,,
0:00
3627+7:2031
AGUILAR HugoTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
0:00
3787+19:07145
SOLER Antonio LuisInfinobras - Zafiro Team Calpe
16Infinobras - Zafiro Team Calpe,,
0:00
3838+8:08156
MORRAS EkaiLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña0:07
0:07
3916+6:58146
ZARAGOZA VicentInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe0:00
0:00
4086+18:2832
GARCIA JorgeTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
16Team Previley Coforma-Atra Sport LPS0:51
0:51
4145+8:45211
EKMAN ErikSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team0:52
0:52
4235+8:0114
DAVID KawahMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula,,
0:52
4350+9:0020218Gipuzkoa,,
0:52
4497+26:3656
CHILDS LanceCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
18CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes,,
0:52
4591+21:06125
BORTOLAZZI AdanGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti,,
0:52
4640+8:172
PUENTE DavidEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
0:52
4756+9:1594
GONZÁLEZ DE HEREDIA IñigoIridoi Eguzkilore Team
18Iridoi Eguzkilore Team,,
0:52
4868+11:37136
WIENKE BrooksHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
0:52
4992+21:11261
BUBA Ricardo MartinVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas,,
0:52
5042+8:31123
TEJERO FranciscoGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti,,
0:52
51108+35:134418Bathco,,
0:52
5257+9:25262
GALLEGO GonzaloVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas,,
0:52
5352+9:03181
IZCARA EderRecambios Callejo
Recambios Callejo,,
0:52
5447+8:51122
GARCIA PedroGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti,,
0:52
5573+16:30142
MERENCIANO AlejandroInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe,,
0:52
5661+9:59183
LOPEZ AlvaroRecambios Callejo
Recambios Callejo,,
0:52
57105+30:404518Bathco,,
0:52
5888+19:4815
SELA LuisTeam Junior Ciudad de Talavera
17Team Junior Ciudad de Talavera,,
0:52
5990+20:49161
MORENO EderLoiumat - P.G
18Loiumat - P.G,,
0:52
6062+10:11222
DIAZ MarlonTeam Inca
16Team Inca,,
0:52
6159+9:37164
GORRIÑOBEASKOA AimarLoiumat - P.G
Loiumat - P.G,,
0:52
6285+18:19253
LOZANO Juan PedroValverde Team - Terrafecundis
17Valverde Team - Terrafecundis,,
0:52
6354+9:06166
APODAKA EnekoLoiumat - P.G
17Loiumat - P.G,,
0:52
6432+7:424
GIMENO DavidEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
18EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
0:52
6589+20:2912
PARDO JoelTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera,,
0:52
6637+8:071
GUILLERMO LucasEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
0:52
6774+16:3111
CUADRADO AdrianTeam Junior Ciudad de Talavera
17Team Junior Ciudad de Talavera,,
0:52
6896+25:16206
ZABALETA IkerGipuzkoa
16Gipuzkoa,,
0:52
6936+8:026
GARCÍA PabloEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
17EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
0:52
7075+16:42124
ALBIR GonzaloGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti,,
0:52
7149+8:5561
GONZALEZ AndresMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma,,
0:52
7248+8:52162
MUÑIZ OierLoiumat - P.G
17Loiumat - P.G,,
0:52
7363+10:21221
CORREA MaycolTeam Inca
17Team Inca,,
0:52
7476+16:5816
LEMOS LuisMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula,,
0:52
7544+8:41256
FUENTES AntonioValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis,,
0:52
7684+18:12213
WARRÉN JoelSvealand Cycling Team
18Svealand Cycling Team,,
0:52
7739+8:14216
BORGSTRÖM JohanSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team,,
0:52
7866+11:03254
MORENO MarianoValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis,,
0:52
79104+30:20154
VIZCAY AritzLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña,,
0:52
8064+10:28185
SAN JOSÉ MarioRecambios Callejo
18Recambios Callejo,,
0:52
8146+8:46104
ORDOQUI IñakiSelección Navarra
Selección Navarra,,
0:52
82102+28:43246
RODRIGUEZ PauTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
0:52
8365+10:5835
ORTEGA PabloTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
0:52
84109+36:4053
RUIZ MoisesCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes,,
0:52
8551+9:0275
FUENTES OscarMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico,,
0:52
8682+17:5012
MAURICIO FlavioMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
18Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula,,
0:52
8758+9:2982
ARRASATE MikelMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera,,
0:52
8843+8:4015
ELVAS RafaelMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula,,
0:52
8955+9:10255
LOZANO AdrianValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis1:02
1:02
9069+14:5254
LLULL RUIZ SergioCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes1:04
1:04
9181+17:4751
URREA JoseCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes,,
1:04
9267+11:2872
SUAREZ AlainMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico1:07
1:07
93100+28:0911
PAULA VictorMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
18Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula8:36
8:36
9494+24:0164
MADINA AimarMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma,,
8:36
95103+30:11106
VILLALOBOS AnderSelección Navarra
Selección Navarra8:39
8:39
96117+46:27165
ARISPE AnderLoiumat - P.G
18Loiumat - P.G8:40
8:40
97115+44:0762
MENENDEZ Jose LuisMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma,,
8:40
9878+17:32103
MAÑERU JoseSelección Navarra
18Selección Navarra,,
8:40
99119+47:04186
ABAD VictorRecambios Callejo
Recambios Callejo,,
8:40
100121+50:03265
SANZ JavierVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas,,
8:40
101124+51:34242
GARCIA ArnauTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
8:40
10299+27:4696
OLABE MarkelIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team,,
8:40
10395+24:3865
VIGIL SergioMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma,,
8:40
10470+16:1433
GIMENO NilTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
8:40
105116+44:5634
GRILLO Jose AntonioTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
8:40
106110+40:1081
LARA UnaxMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera,,
8:40
10798+27:01105
LASA AsierSelección Navarra
Selección Navarra,,
8:40
10871+16:14153
ELUSTONDO DavidLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña,,
8:40
109112+41:57114
HIDALGO SergioFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real,,
8:40
110113+42:24212
VIKING NeoSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team,,
8:40
11179+17:34112
FERRANDIS EliasFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real,,
8:40
11272+16:21111
MORENO Pedro PabloFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real,,
8:40
113123+50:50182
LOPEZ AlejandroRecambios Callejo
Recambios Callejo,,
8:40
114122+50:4795
ANDIKOETXEA AlvaroIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team,,
8:40
115118+46:4585
RUIZ AsierMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera,,
8:40
116114+43:1516
CLEMENTE PabloTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera,,
8:40
11777+17:0091
DE LA HOZ EduardoIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team8:48
8:48
118120+48:19163
NEGUERUELA PeruLoiumat - P.G
Loiumat - P.G,,
8:48
11980+17:4120117Gipuzkoa,,
8:48
120107+32:31135
WALTON JonasHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team8:54
8:54
121106+30:5613
CARNEIRO RuiMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
16Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula9:04
9:04
122101+28:41225
VALERO DavidTeam Inca
16Team Inca10:31
10:31
12383+18:12151
BERANGO GUTIERREZ AimarLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña10:57
10:57
124111+40:29155
IPARRAGUIRRE IgorLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña,,
10:57
DNF116
HERREROS DanielFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real-
DNF243
RUBIROLA MarcTot Net - Terrassa Ciclisme
16Tot Net - Terrassa Ciclisme-
DNF43Bathco-
DNF224
USAQUEN BrayanTeam Inca
18Team Inca-
DNF252
SANCHEZ Jose AntonioValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
11-132
SCURIATTI LucaHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team1007:40:18..
22-131
JULIEN MatisseHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team700:07
0:07
..
33-133
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team500:55
0:55
..
44-17218MMR - Academy364:04
4:04
..
55-102
AZANZA IbaiSelección Navarra
17Selección Navarra285:25
5:25
..
66-226
VELASQUEZ KevinTeam Inca
18Team Inca245:26
5:26
..
77-63
EROSTARBE AimarMx Ciudad de Oviedo - Ulma
18Mx Ciudad de Oviedo - Ulma205:33
5:33
..
88-20318Gipuzkoa185:40
5:40
..
99-241
CASADO AxierTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme165:42
5:42
..
1010-3
RAMOS MiguelEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
17EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju145:55
5:55
..
1111-174
GARCIA LuisMMR - Academy
MMR - Academy126:17
6:17
..
1213▲15
DE PABLO SamuelEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
17EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju106:28
6:28
..
1312▼1173
RUBIO PabloMMR - Academy
18MMR - Academy86:32
6:32
..
1415▲1215
PEDERSEN EricSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team76:55
6:55
..
1516▲192
RUIZ DE ARCAUTE DiegoIridoi Eguzkilore Team
18Iridoi Eguzkilore Team66:57
6:57
..
1617▲1146
ZARAGOZA VicentInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe56:58
6:58
..
1718▲1175
HERRAN DiegoMMR - Academy
17MMR - Academy47:01
7:01
..
1823▲517118MMR - Academy37:04
7:04
..
1919-93
LARRAZABAL OihanIridoi Eguzkilore Team
18Iridoi Eguzkilore Team27:06
7:06
..
2022▲24118Bathco17:12
7:12
..
2125▲4244
NAVARRO IñakiTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme7:15
7:15
..
2228▲636
MOLINA Miguel ÁngelTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
18Team Previley Coforma-Atra Sport LPS7:17
7:17
..
2329▲64618Bathco,,
7:17
..
2430▲6101
TADEO AimarSelección Navarra
17Selección Navarra7:18
7:18
..
2535▲104217Bathco7:20
7:20
..
2631▲5223
PANTOJA PauloTeam Inca
18Team Inca,,
7:20
..
2732▲531
AGUILAR HugoTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
7:20
..
2834▲6141
GARCÍA OscarInfinobras - Zafiro Team Calpe
18Infinobras - Zafiro Team Calpe7:23
7:23
..
2938▲9152
GOÑI IsmaelLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña7:29
7:29
..
3041▲1113
BENITEZ JavierTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera7:36
7:36
..
3144▲13251
PEREZ CesarValverde Team - Terrafecundis
16Valverde Team - Terrafecundis7:42
7:42
..
3214▼184
GIMENO DavidEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
18EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
7:42
..
3345▲12205
ETXABE KimetzGipuzkoa
18Gipuzkoa7:44
7:44
..
3446▲12184
GOMEZ MarcosRecambios Callejo
17Recambios Callejo,,
7:44
..
3520▼1514
DAVID KawahMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula8:01
8:01
..
3621▼156
GARCÍA PabloEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
17EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju8:02
8:02
..
3726▼111
GUILLERMO LucasEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju8:07
8:07
..
3854▲16156
MORRAS EkaiLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña8:08
8:08
..
3933▼6216
BORGSTRÖM JohanSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team8:14
8:14
..
4036▼42
PUENTE DavidEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju8:17
8:17
..
4163▲22144
AIBAR AndreuInfinobras - Zafiro Team Calpe
Infinobras - Zafiro Team Calpe8:24
8:24
..
4242-123
TEJERO FranciscoGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti8:31
8:31
..
4347▲415
ELVAS RafaelMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula8:40
8:40
..
4448▲4256
FUENTES AntonioValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis8:41
8:41
..
4549▲4211
EKMAN ErikSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team8:45
8:45
..
4650▲4104
ORDOQUI IñakiSelección Navarra
Selección Navarra8:46
8:46
..
4752▲5122
GARCIA PedroGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti8:51
8:51
..
4853▲5162
MUÑIZ OierLoiumat - P.G
17Loiumat - P.G8:52
8:52
..
4955▲661
GONZALEZ AndresMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma8:55
8:55
..
5056▲620218Gipuzkoa9:00
9:00
..
5158▲775
FUENTES OscarMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico9:02
9:02
..
5259▲7181
IZCARA EderRecambios Callejo
Recambios Callejo9:03
9:03
..
5370▲17204
AGUIRRE YagoGipuzkoa
16Gipuzkoa9:04
9:04
..
5461▲7166
APODAKA EnekoLoiumat - P.G
17Loiumat - P.G9:06
9:06
..
5557▲2255
LOZANO AdrianValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis9:10
9:10
..
5662▲694
GONZÁLEZ DE HEREDIA IñigoIridoi Eguzkilore Team
18Iridoi Eguzkilore Team9:15
9:15
..
5764▲7262
GALLEGO GonzaloVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas9:25
9:25
..
5865▲782
ARRASATE MikelMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera9:29
9:29
..
5966▲7164
GORRIÑOBEASKOA AimarLoiumat - P.G
Loiumat - P.G9:37
9:37
..
6075▲1576
REY MartinMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
18Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico9:41
9:41
..
6171▲10183
LOPEZ AlvaroRecambios Callejo
Recambios Callejo9:59
9:59
..
6272▲10222
DIAZ MarlonTeam Inca
16Team Inca10:11
10:11
..
6373▲10221
CORREA MaycolTeam Inca
17Team Inca10:21
10:21
..
6474▲10185
SAN JOSÉ MarioRecambios Callejo
18Recambios Callejo10:28
10:28
..
6577▲1235
ORTEGA PabloTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS10:58
10:58
..
6678▲12254
MORENO MarianoValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis11:03
11:03
..
6779▲1272
SUAREZ AlainMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico11:28
11:28
..
6880▲12136
WIENKE BrooksHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team11:37
11:37
..
6981▲1254
LLULL RUIZ SergioCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes14:52
14:52
..
7039▼3133
GIMENO NilTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS16:14
16:14
..
7140▼31153
ELUSTONDO DavidLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña,,
16:14
..
7243▼29111
MORENO Pedro PabloFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real16:21
16:21
..
7383▲10142
MERENCIANO AlejandroInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe16:30
16:30
..
7484▲1011
CUADRADO AdrianTeam Junior Ciudad de Talavera
17Team Junior Ciudad de Talavera16:31
16:31
..
7585▲10124
ALBIR GonzaloGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti16:42
16:42
..
7687▲1116
LEMOS LuisMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula16:58
16:58
..
7760▼1791
DE LA HOZ EduardoIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team17:00
17:00
..
7867▼11103
MAÑERU JoseSelección Navarra
18Selección Navarra17:32
17:32
..
7969▼10112
FERRANDIS EliasFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real17:34
17:34
..
8068▼1220117Gipuzkoa17:41
17:41
..
8188▲751
URREA JoseCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes17:47
17:47
..
8289▲712
MAURICIO FlavioMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
18Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula17:50
17:50
..
8324▼59151
BERANGO GUTIERREZ AimarLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña18:12
18:12
..
8490▲6213
WARRÉN JoelSvealand Cycling Team
18Svealand Cycling Team,,
18:12
..
8591▲6253
LOZANO Juan PedroValverde Team - Terrafecundis
17Valverde Team - Terrafecundis18:19
18:19
..
8692▲632
GARCIA JorgeTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
16Team Previley Coforma-Atra Sport LPS18:28
18:28
..
8797▲10145
SOLER Antonio LuisInfinobras - Zafiro Team Calpe
16Infinobras - Zafiro Team Calpe19:07
19:07
..
8895▲715
SELA LuisTeam Junior Ciudad de Talavera
17Team Junior Ciudad de Talavera19:48
19:48
..
8999▲1012
PARDO JoelTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera20:29
20:29
..
90100▲10161
MORENO EderLoiumat - P.G
18Loiumat - P.G20:49
20:49
..
91101▲10125
BORTOLAZZI AdanGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti21:06
21:06
..
92102▲10261
BUBA Ricardo MartinVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas21:11
21:11
..
93105▲1214
QUEVEDO SergioTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera23:09
23:09
..
9482▼1264
MADINA AimarMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma24:01
24:01
..
9586▼965
VIGIL SergioMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma24:38
24:38
..
96107▲11206
ZABALETA IkerGipuzkoa
16Gipuzkoa25:16
25:16
..
97108▲1156
CHILDS LanceCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
18CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes26:36
26:36
..
9894▼4105
LASA AsierSelección Navarra
Selección Navarra27:01
27:01
..
9996▼396
OLABE MarkelIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team27:46
27:46
..
10098▼211
PAULA VictorMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
18Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula28:09
28:09
..
10193▼8225
VALERO DavidTeam Inca
16Team Inca28:41
28:41
..
102110▲8246
RODRIGUEZ PauTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme28:43
28:43
..
103103-106
VILLALOBOS AnderSelección Navarra
Selección Navarra30:11
30:11
..
104111▲7154
VIZCAY AritzLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña30:20
30:20
..
105113▲84518Bathco30:40
30:40
..
106104▼213
CARNEIRO RuiMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
16Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula30:56
30:56
..
107106▼1135
WALTON JonasHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team32:31
32:31
..
108117▲94418Bathco35:13
35:13
..
109120▲1153
RUIZ MoisesCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes36:40
36:40
..
110114▲481
LARA UnaxMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera40:10
40:10
..
111112▲1155
IPARRAGUIRRE IgorLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña40:29
40:29
..
112115▲3114
HIDALGO SergioFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real41:57
41:57
..
113116▲3212
VIKING NeoSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team42:24
42:24
..
114118▲416
CLEMENTE PabloTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera43:15
43:15
..
115119▲462
MENENDEZ Jose LuisMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma44:07
44:07
..
116121▲534
GRILLO Jose AntonioTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS44:56
44:56
..
117122▲5165
ARISPE AnderLoiumat - P.G
18Loiumat - P.G46:27
46:27
..
118123▲585
RUIZ AsierMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera46:45
46:45
..
119124▲5186
ABAD VictorRecambios Callejo
Recambios Callejo47:04
47:04
..
120125▲5163
NEGUERUELA PeruLoiumat - P.G
Loiumat - P.G48:19
48:19
..
121126▲5265
SANZ JavierVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas50:03
50:03
..
122127▲595
ANDIKOETXEA AlvaroIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team50:47
50:47
..
123128▲5182
LOPEZ AlejandroRecambios Callejo
Recambios Callejo50:50
50:50
..
124129▲5242
GARCIA ArnauTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme51:34
51:34
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
11-131
JULIEN MatisseHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team17+5
22-17218MMR - Academy10+3
33-132
SCURIATTI LucaHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team6-
4-174
GARCIA LuisMMR - Academy
MMR - Academy6+6
54▼132
GARCIA JorgeTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
16Team Previley Coforma-Atra Sport LPS6-
65▼1133
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team5+1
7-144
AIBAR AndreuInfinobras - Zafiro Team Calpe
Infinobras - Zafiro Team Calpe4+4
86▼2221
CORREA MaycolTeam Inca
17Team Inca4-
9-226
VELASQUEZ KevinTeam Inca
18Team Inca3+3
10-241
CASADO AxierTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme2+2
117▼4244
NAVARRO IñakiTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme2-
128▼43
RAMOS MiguelEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
17EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-133
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team7:41:13..
22-102
AZANZA IbaiSelección Navarra
17Selección Navarra4:30
4:30
..
33-174
GARCIA LuisMMR - Academy
MMR - Academy5:22
5:22
..
44-146
ZARAGOZA VicentInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe6:03
6:03
..
56▲1244
NAVARRO IñakiTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme6:20
6:20
..
69▲3101
TADEO AimarSelección Navarra
17Selección Navarra6:23
6:23
..
710▲331
AGUILAR HugoTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS6:25
6:25
..
815▲713
BENITEZ JavierTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera6:41
6:41
..
916▲7251
PEREZ CesarValverde Team - Terrafecundis
16Valverde Team - Terrafecundis6:47
6:47
..
105▼514
DAVID KawahMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula7:06
7:06
..
117▼41
GUILLERMO LucasEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju7:12
7:12
..
1221▲9156
MORRAS EkaiLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña7:13
7:13
..
1311▼2216
BORGSTRÖM JohanSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team7:19
7:19
..
1412▼22
PUENTE DavidEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju7:22
7:22
..
1524▲9144
AIBAR AndreuInfinobras - Zafiro Team Calpe
Infinobras - Zafiro Team Calpe7:29
7:29
..
1617▲115
ELVAS RafaelMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula7:45
7:45
..
1718▲1211
EKMAN ErikSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team7:50
7:50
..
1819▲1104
ORDOQUI IñakiSelección Navarra
Selección Navarra7:51
7:51
..
1920▲1122
GARCIA PedroGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti7:56
7:56
..
2022▲275
FUENTES OscarMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico8:07
8:07
..
2129▲8204
AGUIRRE YagoGipuzkoa
16Gipuzkoa8:09
8:09
..
2225▲3262
GALLEGO GonzaloVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas8:30
8:30
..
2326▲382
ARRASATE MikelMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera8:34
8:34
..
2427▲3164
GORRIÑOBEASKOA AimarLoiumat - P.G
Loiumat - P.G8:42
8:42
..
2530▲5222
DIAZ MarlonTeam Inca
16Team Inca9:16
9:16
..
2631▲535
ORTEGA PabloTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS10:03
10:03
..
2732▲5254
MORENO MarianoValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis10:08
10:08
..
2814▼1433
GIMENO NilTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS15:19
15:19
..
2934▲5142
MERENCIANO AlejandroInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe15:35
15:35
..
3036▲616
LEMOS LuisMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula16:03
16:03
..
3123▼891
DE LA HOZ EduardoIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team16:05
16:05
..
3228▼420117Gipuzkoa16:46
16:46
..
3337▲432
GARCIA JorgeTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
16Team Previley Coforma-Atra Sport LPS17:33
17:33
..
3440▲6145
SOLER Antonio LuisInfinobras - Zafiro Team Calpe
16Infinobras - Zafiro Team Calpe18:12
18:12
..
3541▲6125
BORTOLAZZI AdanGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti20:11
20:11
..
3642▲6261
BUBA Ricardo MartinVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas20:16
20:16
..
3745▲814
QUEVEDO SergioTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera22:14
22:14
..
3833▼564
MADINA AimarMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma23:06
23:06
..
3935▼465
VIGIL SergioMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma23:43
23:43
..
4047▲7206
ZABALETA IkerGipuzkoa
16Gipuzkoa24:21
24:21
..
4139▼296
OLABE MarkelIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team26:51
26:51
..
4238▼4225
VALERO DavidTeam Inca
16Team Inca27:46
27:46
..
4348▲5246
RODRIGUEZ PauTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme27:48
27:48
..
4443▼1106
VILLALOBOS AnderSelección Navarra
Selección Navarra29:16
29:16
..
4544▼113
CARNEIRO RuiMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
16Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula30:01
30:01
..
4646-135
WALTON JonasHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team31:36
31:36
..
4749▲2212
VIKING NeoSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team41:29
41:29
..
4850▲234
GRILLO Jose AntonioTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS44:01
44:01
..
4951▲2265
SANZ JavierVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas49:08
49:08
..
5052▲295
ANDIKOETXEA AlvaroIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team49:52
49:52
..
5153▲2242
GARCIA ArnauTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme50:39
50:39
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- Hot Tubes Development Cycling Team 22:20:08..
22- Gipuzkoa12:39
12:39
..
33- MMR - Academy13:37
13:37
..
44- Team Inca16:07
16:07
..
56▲1 Tot Net - Terrassa Ciclisme16:26
16:26
..
65▼1 Selección Navarra16:27
16:27
..
77- EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju16:37
16:37
..
810▲2 Bathco17:16
17:16
..
913▲4 Infinobras - Zafiro Team Calpe17:44
17:44
..
109▼1 Iridoi Eguzkilore Team18:04
18:04
..
1112▲1 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS18:24
18:24
..
1211▼1 Lizarte - Ermitagaña18:25
18:25
..
138▼5 Svealand Cycling Team18:51
18:51
..
1414- Team Junior Ciudad de Talavera19:00
19:00
..
1515- Valverde Team - Terrafecundis19:57
19:57
..
1616- Recambios Callejo20:05
20:05
..
1717- Giménez Ganga - Gio - Primoti21:05
21:05
..
1818- Loiumat - P.G21:15
21:15
..
1919- Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico23:59
23:59
..
2021▲1 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula27:27
27:27
..
2120▼1 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma33:25
33:25
..
2223▲1 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes50:51
50:51
..
2322▼1 Fenavin - Turismo Ciudad Real1:02:34
1:02:34
..
2424- Vigo - Rias Baixas1:13:49
1:13:49
..
2525- Mx Ekin - Aurrera1:27:54
1:27:54
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Race profile