2021»

Vuelta ciclista Junior a la Ribera del Duero

(2.1)
2021»Stage 1 (TTT)»CaleruegaCastillo de Peñaranda(17.9km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
Pos.TeamTimeTimegapSpeed
PCS points
UCI points
1 Hot Tubes Development Cycling Team21:048:0750.981
JULIEN Matisse
SHMIDT Artem
SCURIATTI Luca
DESCHAMPS Christian  +0:51
WIENKE Brooks  +0:52
WALTON Jonas  +3:34
2 MMR - Academy22:010:5748.781
FERNANDEZ HERES Samuel
RUBIO Pablo
FERNANDEZ GARCIA Samuel
GARCIA Luis
HERRAN Diego  +0:15
3 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju22:121:0848.378
PUENTE David
GIMENO David
GARCÍA Pablo
GUILLERMO Lucas
RAMOS Miguel
DE PABLO Samuel
4 Svealand Cycling Team22:241:2047.946
MÅRD Filip
BORGSTRÖM Johan
PEDERSEN Eric
EKMAN Erik  +1:01
WARRÉN Joel  +2:00
VIKING Neo  +3:21
5 Iridoi Eguzkilore Team22:351:3147.557
RUIZ DE ARCAUTE Diego
DE LA HOZ Eduardo
LARRAZABAL Oihan
GONZÁLEZ DE HEREDIA Iñigo  +0:50
OLABE Markel  +2:17
ANDIKOETXEA Alvaro  +2:54
6 Infinobras - Zafiro Team Calpe22:361:3247.522
AIBAR Andreu
ZARAGOZA Vicent
GARCÍA Oscar
MERENCIANO Alejandro  +0:06
SOLER Antonio Luis  +0:56
MERENCIANO Aaron  +4:11
7 Bathco22:371:3347.487
ALONSO Roberto
MOLANO Estiven Brayan
FANDIÑO Ruben
GUTIERREZ Iban  +0:03
CANALES Pablo  +0:04
GUARDEÑO Jaume  +0:09
8 Tot Net - Terrassa Ciclisme22:401:3647.382
NAVARRO Iñaki
RODRIGUEZ Pau
CASADO Axier
RUBIROLA Marc  +0:05
GARCIA Arnau  +3:01
MESA Edgar  +3:01
9 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS22:421:3847.313
MOLINA Miguel Ángel
GARCIA Jorge
AGUILAR Hugo
GIMENO Nil
GRILLO Jose Antonio  +2:04
ORTEGA Pablo  +2:04
10 Selección Navarra22:471:4347.140
AZANZA Ibai
TADEO Aimar
LASA Asier
ORDOQUI Iñaki  +0:14
VILLALOBOS Ander  +0:55
MAÑERU Jose  +0:55
11 Team Junior Ciudad de Talavera22:491:4547.071
PARDO Joel
CUADRADO Adrian
BENITEZ Javier
QUEVEDO Sergio  +0:05
CLEMENTE Pablo  +0:08
SELA Luis  +0:08
12 Lizarte - Ermitagaña22:491:4547.071
GOÑI Ismael
BERANGO GUTIERREZ Aimar
ELUSTONDO David
IPARRAGUIRRE Igor
MORRAS Ekai  +0:02
VIZCAY Aritz  +1:20
13 Loiumat - P.G22:521:4846.968
MUÑIZ Oier
APODAKA Eneko
MORENO Eder
GORRIÑOBEASKOA Aimar  +0:58
NEGUERUELA Peru  +4:36
ARISPE Ander  +4:37
14 Team Inca22:521:4846.968
USAQUEN Brayan
VELASQUEZ Kevin
PANTOJA Paulo
DIAZ Marlon  +1:47
CORREA Maycol  +2:02
VALERO David  +2:15
15 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma22:551:5146.865
MADINA Aimar
GONZALEZ Andres
EROSTARBE Aimar
VIGIL Sergio  +0:10
MENENDEZ Jose Luis  +1:46
POSTIGO Iker  +1:48
16 Giménez Ganga - Gio - Primoti23:011:5746.662
GARCIA Pedro
ALBIR Gonzalo
TEJERO Francisco
MONCHO Adrian  +0:08
BELTRAN Jorge  +2:06
BORTOLAZZI Adan  +3:18
17 Valverde Team - Terrafecundis23:021:5846.628
FUENTES Antonio
PEREZ Cesar
LOZANO Adrian
SANCHEZ Jose Antonio  +1:29
LOZANO Juan Pedro  +1:29
MORENO Mariano  +2:11
18 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula23:031:5946.594
ELVAS Rafael
PAULA Victor
DAVID Kawah
LEMOS Luis
MAURICIO Flavio  +0:43
CARNEIRO Rui  +1:31
19 Gipuzkoa23:132:0946.260
AJERRISTA Ekain
GALPARSORO Markel
ETXABE Kimetz
AGUIRRE Yago  +1:39
ZABALETA Iker  +2:30
CARBAYEDA Beñat  +2:30
20 Recambios Callejo23:132:0946.260
GOMEZ Marcos
ABAD Victor
IZCARA Eder
LOPEZ Alvaro  +1:01
SAN JOSÉ Mario  +1:25
LOPEZ Alejandro  +3:30
21 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes23:262:2245.832
CHILDS Lance
LLULL RUIZ Sergio
RUIZ Moises
URREA Jose  +0:05
FUENTES Salvador  +2:09
PEREZ David  +2:10
22 Fenavin - Turismo Ciudad Real23:322:2845.637
FERRANDIS Elias
HERREROS Daniel
MORENO Pedro Pablo
BONA Hugo  +1:21
RODRIGO Adrian  +1:21
HIDALGO Sergio  +1:48
23 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico23:322:2845.637
SUAREZ Alain
REY Martin
FUENTES Oscar
BEDIA Sergio  +3:16
GUTIERREZ Hugo  +3:37
ALONSO Xabier  +3:37
24 Mx Ekin - Aurrera23:342:3045.573
ARRASATE Mikel
ALDAZABAL Peru
LARA Unax
VILLANUEVA Aiur  +2:00
RUIZ Asier  +2:08
TXURRUKA Aiert  +3:20
25 Vigo - Rias Baixas23:482:4445.126
GALLEGO Gonzalo
BUBA Ricardo Martin
SANZ Javier
VALVERDE Andres  +2:38
OTERO Iker  +3:31
BELTRAN Mario  +5:23
RnkBIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
1132
SCURIATTI LucaHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team0:21:04..
2133
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team,,
0:00
..
3131
JULIEN MatisseHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
0:00
..
4134
DESCHAMPS ChristianHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team0:51
0:51
..
5136
WIENKE BrooksHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team0:52
0:52
..
617218MMR - Academy0:57
0:57
..
717118MMR - Academy,,
0:57
..
8174
GARCIA LuisMMR - Academy
MMR - Academy,,
0:57
..
9173
RUBIO PabloMMR - Academy
18MMR - Academy,,
0:57
..
106
GARCÍA PabloEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
17EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju1:08
1:08
..
115
DE PABLO SamuelEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
17EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
1:08
..
124
GIMENO DavidEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
18EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
1:08
..
132
PUENTE DavidEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
1:08
..
143
RAMOS MiguelEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
17EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
1:08
..
151
GUILLERMO LucasEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
1:08
..
16175
HERRAN DiegoMMR - Academy
17MMR - Academy1:12
1:12
..
17215
PEDERSEN EricSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team1:20
1:20
..
18214
MÅRD FilipSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team,,
1:20
..
19216
BORGSTRÖM JohanSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team,,
1:20
..
2093
LARRAZABAL OihanIridoi Eguzkilore Team
18Iridoi Eguzkilore Team1:31
1:31
..
2191
DE LA HOZ EduardoIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team,,
1:31
..
2292
RUIZ DE ARCAUTE DiegoIridoi Eguzkilore Team
18Iridoi Eguzkilore Team,,
1:31
..
23146
ZARAGOZA VicentInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe1:32
1:32
..
24144
AIBAR AndreuInfinobras - Zafiro Team Calpe
Infinobras - Zafiro Team Calpe,,
1:32
..
25141
GARCÍA OscarInfinobras - Zafiro Team Calpe
18Infinobras - Zafiro Team Calpe,,
1:32
..
264217Bathco1:33
1:33
..
274118Bathco,,
1:33
..
284517Bathco,,
1:33
..
2943Bathco1:36
1:36
..
30244
NAVARRO IñakiTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
1:36
..
31241
CASADO AxierTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
1:36
..
32246
RODRIGUEZ PauTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
1:36
..
334418Bathco1:37
1:37
..
34142
MERENCIANO AlejandroInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe1:38
1:38
..
3532
GARCIA JorgeTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
16Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
1:38
..
3636
MOLINA Miguel ÁngelTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
18Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
1:38
..
3733
GIMENO NilTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
1:38
..
3831
AGUILAR HugoTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
1:38
..
39243
RUBIROLA MarcTot Net - Terrassa Ciclisme
16Tot Net - Terrassa Ciclisme1:41
1:41
..
404618Bathco1:42
1:42
..
41101
TADEO AimarSelección Navarra
17Selección Navarra1:43
1:43
..
42102
AZANZA IbaiSelección Navarra
17Selección Navarra,,
1:43
..
43105
LASA AsierSelección Navarra
Selección Navarra,,
1:43
..
4412
PARDO JoelTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera1:45
1:45
..
4513
BENITEZ JavierTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera,,
1:45
..
4611
CUADRADO AdrianTeam Junior Ciudad de Talavera
17Team Junior Ciudad de Talavera,,
1:45
..
47151
BERANGO GUTIERREZ AimarLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña,,
1:45
..
48152
GOÑI IsmaelLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña,,
1:45
..
49153
ELUSTONDO DavidLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña,,
1:45
..
50155
IPARRAGUIRRE IgorLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña,,
1:45
..
51156
MORRAS EkaiLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña1:47
1:47
..
52161
MORENO EderLoiumat - P.G
18Loiumat - P.G1:48
1:48
..
53162
MUÑIZ OierLoiumat - P.G
17Loiumat - P.G,,
1:48
..
54166
APODAKA EnekoLoiumat - P.G
17Loiumat - P.G,,
1:48
..
55226
VELASQUEZ KevinTeam Inca
18Team Inca,,
1:48
..
56224
USAQUEN BrayanTeam Inca
18Team Inca,,
1:48
..
57223
PANTOJA PauloTeam Inca
18Team Inca,,
1:48
..
5814
QUEVEDO SergioTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera1:50
1:50
..
5961
GONZALEZ AndresMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma1:51
1:51
..
6064
MADINA AimarMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma,,
1:51
..
6163
EROSTARBE AimarMx Ciudad de Oviedo - Ulma
18Mx Ciudad de Oviedo - Ulma,,
1:51
..
6216
CLEMENTE PabloTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera1:53
1:53
..
6315
SELA LuisTeam Junior Ciudad de Talavera
17Team Junior Ciudad de Talavera,,
1:53
..
64104
ORDOQUI IñakiSelección Navarra
Selección Navarra1:57
1:57
..
65123
TEJERO FranciscoGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti,,
1:57
..
66122
GARCIA PedroGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti,,
1:57
..
67124
ALBIR GonzaloGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti,,
1:57
..
68256
FUENTES AntonioValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis1:58
1:58
..
69251
PEREZ CesarValverde Team - Terrafecundis
16Valverde Team - Terrafecundis,,
1:58
..
70255
LOZANO AdrianValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis,,
1:58
..
7111
PAULA VictorMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
18Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula1:59
1:59
..
7214
DAVID KawahMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula,,
1:59
..
7315
ELVAS RafaelMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula,,
1:59
..
7416
LEMOS LuisMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula,,
1:59
..
7565
VIGIL SergioMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma2:01
2:01
..
76126
MONCHO AdrianGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti2:05
2:05
..
7720117Gipuzkoa2:09
2:09
..
7820218Gipuzkoa,,
2:09
..
79205
ETXABE KimetzGipuzkoa
18Gipuzkoa,,
2:09
..
80184
GOMEZ MarcosRecambios Callejo
17Recambios Callejo,,
2:09
..
81181
IZCARA EderRecambios Callejo
Recambios Callejo,,
2:09
..
82186
ABAD VictorRecambios Callejo
Recambios Callejo,,
2:09
..
83211
EKMAN ErikSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team2:21
2:21
..
8494
GONZÁLEZ DE HEREDIA IñigoIridoi Eguzkilore Team
18Iridoi Eguzkilore Team,,
2:21
..
8556
CHILDS LanceCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
18CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes2:22
2:22
..
8653
RUIZ MoisesCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes,,
2:22
..
8754
LLULL RUIZ SergioCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes,,
2:22
..
8851
URREA JoseCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes2:27
2:27
..
89116
HERREROS DanielFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real2:28
2:28
..
90112
FERRANDIS EliasFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real,,
2:28
..
91111
MORENO Pedro PabloFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real,,
2:28
..
9276
REY MartinMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
18Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico,,
2:28
..
9372
SUAREZ AlainMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico,,
2:28
..
9475
FUENTES OscarMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico,,
2:28
..
95145
SOLER Antonio LuisInfinobras - Zafiro Team Calpe
16Infinobras - Zafiro Team Calpe,,
2:28
..
9682
ARRASATE MikelMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera2:30
2:30
..
9786
ALDAZABAL PeruMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera,,
2:30
..
9881
LARA UnaxMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera,,
2:30
..
99103
MAÑERU JoseSelección Navarra
18Selección Navarra2:38
2:38
..
100106
VILLALOBOS AnderSelección Navarra
Selección Navarra,,
2:38
..
10112
MAURICIO FlavioMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
18Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula2:42
2:42
..
102262
GALLEGO GonzaloVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas2:44
2:44
..
103261
BUBA Ricardo MartinVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas,,
2:44
..
104265
SANZ JavierVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas,,
2:44
..
105164
GORRIÑOBEASKOA AimarLoiumat - P.G
Loiumat - P.G2:46
2:46
..
106154
VIZCAY AritzLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña3:05
3:05
..
107183
LOPEZ AlvaroRecambios Callejo
Recambios Callejo3:10
3:10
..
108213
WARRÉN JoelSvealand Cycling Team
18Svealand Cycling Team3:20
3:20
..
109253
LOZANO Juan PedroValverde Team - Terrafecundis
17Valverde Team - Terrafecundis3:27
3:27
..
110252
SANCHEZ Jose AntonioValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis,,
3:27
..
11113
CARNEIRO RuiMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
16Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula3:30
3:30
..
112135
WALTON JonasHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team3:34
3:34
..
113185
SAN JOSÉ MarioRecambios Callejo
18Recambios Callejo,,
3:34
..
114222
DIAZ MarlonTeam Inca
16Team Inca3:35
3:35
..
11562
MENENDEZ Jose LuisMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma3:37
3:37
..
11666
POSTIGO IkerMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma3:39
3:39
..
11734
GRILLO Jose AntonioTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS3:42
3:42
..
11835
ORTEGA PabloTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
3:42
..
119204
AGUIRRE YagoGipuzkoa
16Gipuzkoa3:48
3:48
..
12096
OLABE MarkelIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team,,
3:48
..
121113
BONA HugoFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real3:49
3:49
..
122115
RODRIGO AdrianFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real,,
3:49
..
123221
CORREA MaycolTeam Inca
17Team Inca3:50
3:50
..
124121
BELTRAN JorgeGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti4:03
4:03
..
125225
VALERO DavidTeam Inca
16Team Inca,,
4:03
..
126254
MORENO MarianoValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis4:09
4:09
..
127114
HIDALGO SergioFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real4:16
4:16
..
12895
ANDIKOETXEA AlvaroIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team4:25
4:25
..
12984
VILLANUEVA AiurMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera4:30
4:30
..
13052
FUENTES SalvadorCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes4:31
4:31
..
13155
PEREZ DavidCC Cartagena - Esetec - R. Fuentes
CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes4:32
4:32
..
132242
GARCIA ArnauTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme4:37
4:37
..
133245
MESA EdgarTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
4:37
..
13485
RUIZ AsierMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera4:38
4:38
..
135206
ZABALETA IkerGipuzkoa
16Gipuzkoa4:39
4:39
..
13620318Gipuzkoa,,
4:39
..
137212
VIKING NeoSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team4:41
4:41
..
138125
BORTOLAZZI AdanGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti5:15
5:15
..
139263
VALVERDE AndresVigo - Rias Baixas
17Vigo - Rias Baixas5:22
5:22
..
140182
LOPEZ AlejandroRecambios Callejo
Recambios Callejo5:39
5:39
..
141143
MERENCIANO AaronInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe5:43
5:43
..
14273
BEDIA SergioMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
18Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico5:44
5:44
..
14383
TXURRUKA AiertMx Ekin - Aurrera
16Mx Ekin - Aurrera5:50
5:50
..
14474
GUTIERREZ HugoMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico6:05
6:05
..
14571
ALONSO XabierMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
18Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico,,
6:05
..
146264
OTERO IkerVigo - Rias Baixas
16Vigo - Rias Baixas6:15
6:15
..
147163
NEGUERUELA PeruLoiumat - P.G
Loiumat - P.G6:24
6:24
..
148165
ARISPE AnderLoiumat - P.G
18Loiumat - P.G6:25
6:25
..
149266
BELTRAN MarioVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas8:07
8:07
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
1133
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team0:21:04..
2134
DESCHAMPS ChristianHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team0:51
0:51
..
3174
GARCIA LuisMMR - Academy
MMR - Academy0:57
0:57
..
42
PUENTE DavidEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju1:08
1:08
..
51
GUILLERMO LucasEOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju
EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju,,
1:08
..
6216
BORGSTRÖM JohanSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team1:20
1:20
..
791
DE LA HOZ EduardoIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team1:31
1:31
..
8146
ZARAGOZA VicentInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe1:32
1:32
..
9144
AIBAR AndreuInfinobras - Zafiro Team Calpe
Infinobras - Zafiro Team Calpe,,
1:32
..
1043Bathco1:36
1:36
..
11244
NAVARRO IñakiTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
1:36
..
12246
RODRIGUEZ PauTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
1:36
..
13142
MERENCIANO AlejandroInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe1:38
1:38
..
1432
GARCIA JorgeTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
16Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
1:38
..
1533
GIMENO NilTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
1:38
..
1631
AGUILAR HugoTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
1:38
..
17243
RUBIROLA MarcTot Net - Terrassa Ciclisme
16Tot Net - Terrassa Ciclisme1:41
1:41
..
18101
TADEO AimarSelección Navarra
17Selección Navarra1:43
1:43
..
19102
AZANZA IbaiSelección Navarra
17Selección Navarra,,
1:43
..
2013
BENITEZ JavierTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera1:45
1:45
..
21156
MORRAS EkaiLizarte - Ermitagaña
Lizarte - Ermitagaña1:47
1:47
..
2214
QUEVEDO SergioTeam Junior Ciudad de Talavera
Team Junior Ciudad de Talavera1:50
1:50
..
2364
MADINA AimarMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma1:51
1:51
..
24104
ORDOQUI IñakiSelección Navarra
Selección Navarra1:57
1:57
..
25122
GARCIA PedroGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti,,
1:57
..
26251
PEREZ CesarValverde Team - Terrafecundis
16Valverde Team - Terrafecundis1:58
1:58
..
2714
DAVID KawahMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula1:59
1:59
..
2815
ELVAS RafaelMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula,,
1:59
..
2916
LEMOS LuisMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
17Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula,,
1:59
..
3065
VIGIL SergioMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma2:01
2:01
..
31126
MONCHO AdrianGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti2:05
2:05
..
3220117Gipuzkoa2:09
2:09
..
33211
EKMAN ErikSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team2:21
2:21
..
3475
FUENTES OscarMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico2:28
2:28
..
35145
SOLER Antonio LuisInfinobras - Zafiro Team Calpe
16Infinobras - Zafiro Team Calpe,,
2:28
..
3682
ARRASATE MikelMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera2:30
2:30
..
3786
ALDAZABAL PeruMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera,,
2:30
..
38106
VILLALOBOS AnderSelección Navarra
Selección Navarra2:38
2:38
..
39262
GALLEGO GonzaloVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas2:44
2:44
..
40261
BUBA Ricardo MartinVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas,,
2:44
..
41265
SANZ JavierVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas,,
2:44
..
42164
GORRIÑOBEASKOA AimarLoiumat - P.G
Loiumat - P.G2:46
2:46
..
4313
CARNEIRO RuiMx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula
16Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula3:30
3:30
..
44222
DIAZ MarlonTeam Inca
16Team Inca3:35
3:35
..
4566
POSTIGO IkerMx Ciudad de Oviedo - Ulma
Mx Ciudad de Oviedo - Ulma3:39
3:39
..
4634
GRILLO Jose AntonioTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS3:42
3:42
..
4735
ORTEGA PabloTeam Previley Coforma-Atra Sport LPS
Team Previley Coforma-Atra Sport LPS,,
3:42
..
48204
AGUIRRE YagoGipuzkoa
16Gipuzkoa3:48
3:48
..
4996
OLABE MarkelIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team,,
3:48
..
50115
RODRIGO AdrianFenavin - Turismo Ciudad Real
Fenavin - Turismo Ciudad Real3:49
3:49
..
51121
BELTRAN JorgeGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti4:03
4:03
..
52225
VALERO DavidTeam Inca
16Team Inca,,
4:03
..
53254
MORENO MarianoValverde Team - Terrafecundis
Valverde Team - Terrafecundis4:09
4:09
..
5495
ANDIKOETXEA AlvaroIridoi Eguzkilore Team
Iridoi Eguzkilore Team4:25
4:25
..
5584
VILLANUEVA AiurMx Ekin - Aurrera
Mx Ekin - Aurrera4:30
4:30
..
56242
GARCIA ArnauTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme4:37
4:37
..
57245
MESA EdgarTot Net - Terrassa Ciclisme
Tot Net - Terrassa Ciclisme,,
4:37
..
58206
ZABALETA IkerGipuzkoa
16Gipuzkoa4:39
4:39
..
59212
VIKING NeoSvealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team4:41
4:41
..
60125
BORTOLAZZI AdanGiménez Ganga - Gio - Primoti
Giménez Ganga - Gio - Primoti5:15
5:15
..
61263
VALVERDE AndresVigo - Rias Baixas
17Vigo - Rias Baixas5:22
5:22
..
62143
MERENCIANO AaronInfinobras - Zafiro Team Calpe
17Infinobras - Zafiro Team Calpe5:43
5:43
..
6383
TXURRUKA AiertMx Ekin - Aurrera
16Mx Ekin - Aurrera5:50
5:50
..
6474
GUTIERREZ HugoMx Corbatas Pindal - CCB - Ermico
Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico6:05
6:05
..
65264
OTERO IkerVigo - Rias Baixas
16Vigo - Rias Baixas6:15
6:15
..
66266
BELTRAN MarioVigo - Rias Baixas
Vigo - Rias Baixas8:07
8:07
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    19 August 2021, 18:00
  • Avg. speed winner:
    50.98 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    17.9 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    9
  • Vert. meters:
    166
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    197
  • Won how:

Race profile