1 1 +0:00 132
18 Hot Tubes Development Cycling Team 20 2:33:24
2 2 +0:07 131
TT 18 Hot Tubes Development Cycling Team 12 0:03 0:03
3 3 +0:55 133
Sprint 17 Hot Tubes Development Cycling Team 7 0:49 0:49
4 8 +5:40 203
Sprint 18 Gipuzkoa Selekzioa 5 0:51 0:51
5 4 +4:04 172
Climber 18 MMR - Academy 4 2:57 2:57
6 6 +5:26 226
Climber 18 Team Inca 3 3:28 3:28
7 5 +5:25 102
Climber 17 Selección Navarra 2 3:32 3:32
8 7 +5:33 63
Climber 18 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma 1 ,, 3:32
9 9 +5:42 241
Climber 18 Tot Net - Terrassa Ciclisme 3:56 3:56
10 10 +5:55 3
Climber RAMOS Miguel EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 4:37 4:37
11 20 +7:09 14
Climber DAVID Kawah Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 17 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 5:00 5:00
12 45 +7:41 111
Climber 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real 5:03 5:03
13 80 +9:04 204
Sprint 16 Gipuzkoa Selekzioa 5:06 5:06
14 11 +6:17 174
Sprint 17 MMR - Academy 5:10 5:10
15 17 +6:58 146
Sprint 17 Infinobras - Zafiro Team Calpe 5:16 5:16
16 16 +6:57 92
Sprint 18 Iridoi Eguzkilore Team ,, 5:16
17 25 +7:15 151
Sprint 18 Lizarte - Ermitagaña 5:20 5:20
18 13 +6:38 5
Sprint 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 5:20
19 39 +7:31 11
Classic 18 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 5:22 5:22
20 54 +7:53 211
Classic 17 Svealand Cycling Team ,, 5:22
21 32 +7:20 223
Climber 18 Team Inca ,, 5:22
22 27 +7:16 243
Climber 16 Tot Net - Terrassa Ciclisme 5:25 5:25
23 28 +7:17 46
TT 18 Bathco Cycling Team ,, 5:25
24 12 +6:32 173
TT 18 MMR - Academy ,, 5:25
25 30 +7:18 101
TT 17 Selección Navarra ,, 5:25
26 48 +7:44 205
TT 18 Gipuzkoa Selekzioa ,, 5:25
27 49 +7:44 184
TT 17 Recambios Callejo ,, 5:25
28 19 +7:06 93
TT 18 Iridoi Eguzkilore Team ,, 5:25
29 15 +6:55 215
TT 17 Svealand Cycling Team ,, 5:25
30 29 +7:17 36
TT 18 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS 5:29 5:29
31 85 +9:29 221
TT 17 Team Inca ,, 5:29
32 22 +7:12 41
TT 18 Bathco Cycling Team ,, 5:29
33 24 +7:15 244
TT 17 Tot Net - Terrassa Ciclisme ,, 5:29
34 31 +7:20 31
TT 17 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS 5:32 5:32
35 44 +7:39 123
TT 17 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 5:32
36 65 +8:10 75
TT 16 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico ,, 5:32
37 14 +6:50 4
TT GIMENO David EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 18 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 5:32
38 46 +7:42 251
TT 16 Valverde Team - Terra Fecundis 5:34 5:34
39 83 +9:19 222
TT 16 Team Inca ,, 5:34
40 38 +7:29 152
TT 17 Lizarte - Ermitagaña ,, 5:34
41 40 +7:32 12
TT 18 Team Junior Ciudad de Talavera 5:37 5:37
42 73 +8:33 262
TT 17 Vigo - Rias Baixas 5:39 5:39
43 42 +7:34 153
TT 17 Lizarte - Ermitagaña ,, 5:39
44 18 +7:01 175
TT 17 MMR - Academy ,, 5:39
45 50 +7:48 15
TT 17 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 5:39
46 43 +7:36 13
TT 17 Team Junior Ciudad de Talavera 5:41 5:41
47 35 +7:24 42
TT 17 Bathco Cycling Team ,, 5:41
48 37 +7:27 43
TT 17 Bathco Cycling Team ,, 5:41
49 51 +7:49 256
TT 18 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 5:41
50 47 +7:42 64
TT 17 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 5:41
51 34 +7:23 141
TT 18 Infinobras - Zafiro Team Calpe ,, 5:41
52 41 +7:34 33
TT 17 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS 5:46 5:46
53 55 +7:54 104
TT 17 Selección Navarra 5:47 5:47
54 81 +9:07 183
TT 18 Recambios Callejo ,, 5:47
55 76 +8:45 164
TT 17 Loiumat - P.G 5:49 5:49
56 63 +8:08 202
TT 18 Gipuzkoa Selekzioa ,, 5:49
57 86 +9:36 185
TT 18 Recambios Callejo 5:52 5:52
58 66 +8:11 181
TT 18 Recambios Callejo ,, 5:52
59 58 +7:59 122
TT 17 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 5:52
60 94 +10:11 254
TT 17 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 5:52
61 52 +7:50 161
TT 18 Loiumat - P.G ,, 5:52
62 70 +8:23 94
TT 18 Iridoi Eguzkilore Team ,, 5:52
63 21 +7:10 6
TT GARCÍA Pablo EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 5:52
64 33 +7:22 216
TT 17 Svealand Cycling Team ,, 5:52
65 75 +8:37 82
TT 16 Mx Ekin - Aurrera 5:57 5:57
66 53 +7:52 11
TT 17 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 5:57
67 74 +8:35 112
TT 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real ,, 5:57
68 26 +7:15 1
TT 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 5:57
69 57 +7:58 224
TT 18 Team Inca 6:00 6:00
70 62 +8:07 124
TT 18 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 6:00
71 64 +8:08 255
TT 17 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 6:00
72 61 +8:03 61
TT 18 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma 6:02 6:02
73 59 +8:00 162
TT 17 Loiumat - P.G ,, 6:02
74 88 +9:41 252
TT 18 Valverde Team - Terra Fecundis 6:04 6:04
75 60 +8:01 156
TT 16 Lizarte - Ermitagaña ,, 6:04
76 69 +8:15 65
TT 16 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 6:04
77 77 +8:52 103
TT 18 Selección Navarra ,, 6:04
78 56 +7:55 142
TT 17 Infinobras - Zafiro Team Calpe 6:07 6:07
79 89 +9:44 253
TT 17 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 6:07
80 36 +7:25 2
TT PUENTE David EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 6:07
81 87 +9:37 213
TT 18 Svealand Cycling Team ,, 6:07
82 23 +7:14 171
TT 18 MMR - Academy ,, 6:07
83 92 +9:47 13
TT 16 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 6:07
84 95 +10:27 225
TT 16 Team Inca 6:14 6:14
85 71 +8:23 16
TT LEMOS Luis Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 17 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 6:14
86 93 +10:06 35
TT 16 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 6:14
87 68 +8:14 166
TT 17 Loiumat - P.G 6:16 6:16
88 78 +8:56 51
TT 18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes 6:19 6:19
89 82 +9:15 12
TT 18 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 6:23 6:23
90 67 +8:12 91
TT 17 Iridoi Eguzkilore Team 6:31 6:31
91 84 +9:25 106
TT 17 Selección Navarra 6:37 6:37
92 72 +8:24 144
TT 17 Infinobras - Zafiro Team Calpe 6:42 6:42
93 79 +9:03 201
TT 17 Gipuzkoa Selekzioa 6:44 6:44
94 90 +9:47 72
TT 18 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico 7:09 7:09
95 91 +9:47 76
TT 18 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico ,, 7:09
96 97 +11:23 96
TT 17 Iridoi Eguzkilore Team 7:25 7:25
97 96 +10:45 136
TT 18 Hot Tubes Development Cycling Team 9:43 9:43
98 98 +13:48 54
TT 17 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes 11:16 11:16
99 99 +14:12 116
TT 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real 11:34 11:34
100 102 +16:37 206
TT 16 Gipuzkoa Selekzioa 11:48 11:48
101 100 +15:50 135
TT 17 Hot Tubes Development Cycling Team 12:06 12:06
102 107 +20:14 125
TT 16 Giménez Ganga - Gio - Primoti 14:49 14:49
103 101 +16:22 214
TT 17 Svealand Cycling Team 14:52 14:52
104 103 +17:37 32
TT 16 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS 15:49 15:49
105 104 +18:21 105
TT 17 Selección Navarra 16:28 16:28
106 106 +19:07 145
TT 16 Infinobras - Zafiro Team Calpe 16:29 16:29
107 115 +22:36 143
TT 17 Infinobras - Zafiro Team Calpe 16:43 16:43
108 109 +21:12 114
TT 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real 16:46 16:46
109 110 +21:39 212
TT 17 Svealand Cycling Team 16:48 16:48
110 105 +18:56 15
TT 17 Team Junior Ciudad de Talavera 16:53 16:53
111 108 +20:19 261
TT 17 Vigo - Rias Baixas 17:25 17:25
112 111 +21:49 155
TT 18 Lizarte - Ermitagaña 19:54 19:54
113 119 +24:11 34
TT 17 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS 20:19 20:19
114 114 +22:22 16
TT 18 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 20:19
115 112 +22:05 45
TT 18 Bathco Cycling Team 20:22 20:22
116 113 +22:14 44
TT 18 Bathco Cycling Team 20:27 20:27
117 118 +23:47 81
TT 17 Mx Ekin - Aurrera 21:07 21:07
118 116 +23:09 14
TT 17 Team Junior Ciudad de Talavera 21:09 21:09
119 117 +23:43 53
TT 18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes 21:11 21:11
120 121 +26:00 85
TT 18 Mx Ekin - Aurrera 21:12 21:12
121 120 +25:44 56
TT 18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes 23:12 23:12
122 128 +30:04 165
TT 18 Loiumat - P.G 23:29 23:29
123 123 +27:44 62
TT 18 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma 23:57 23:57
124 122 +26:22 186
TT 18 Recambios Callejo 24:03 24:03
125 129 +30:05 182
TT 18 Recambios Callejo 24:16 24:16
126 131 +31:44 163
TT 17 Loiumat - P.G 25:10 25:10
127 127 +30:00 95
TT 17 Iridoi Eguzkilore Team 25:25 25:25
128 130 +30:52 242
TT 17 Tot Net - Terrassa Ciclisme 26:05 26:05
129 124 +27:51 246
TT 17 Tot Net - Terrassa Ciclisme ,, 26:05
130 126 +29:28 154
TT 18 Lizarte - Ermitagaña 26:13 26:13
OTL 125 +29:21 265
TT 17 Vigo - Rias Baixas 26:27 26:27
DNF 55
TT 18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes -
DNF 52
TT 18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes -
DNF 66
TT 16 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma -
DNF 74
TT 16 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico -
DNF 71
TT 18 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico -
DNF 73
TT 18 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico -
DNF 83
TT 16 Mx Ekin - Aurrera -
DNF 84
TT 17 Mx Ekin - Aurrera -
DNF 86
TT 17 Mx Ekin - Aurrera -
DNF 113
TT 17 Fenavin - Turismo Ciudad Real -
DNF 115
TT 16 Fenavin - Turismo Ciudad Real -
DNF 121
TT 16 Giménez Ganga - Gio - Primoti -
DNF 134
TT 17 Hot Tubes Development Cycling Team -
DNF 245
TT 17 Tot Net - Terrassa Ciclisme -
DNF 263
TT 17 Vigo - Rias Baixas -
DNF 264
TT 16 Vigo - Rias Baixas -
DNF 266
TT 16 Vigo - Rias Baixas -