1 68 +8:53 201
17 Gipuzkoa Selekzioa 20 2:09:05
2 75 +9:41 76
18 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico 12 ,, 0:00
3 13 +6:34 5
17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 7 ,, 0:00
4 49 +7:53 211
17 Svealand Cycling Team 5 ,, 0:00
5 1 +0:00 132
18 Hot Tubes Development Cycling Team 4 ,, 0:00
6 8 +5:40 203
18 Gipuzkoa Selekzioa 3 ,, 0:00
7 23 +7:14 171
18 MMR - Academy 2 ,, 0:00
8 108 +25:44 56
18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes 1 ,, 0:00
9 17 +6:58 146
17 Infinobras - Zafiro Team Calpe ,, 0:00
10 16 +6:57 92
18 Iridoi Eguzkilore Team ,, 0:00
11 20 +7:09 14
DAVID Kawah Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 17 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 0:00
12 66 +8:45 164
17 Loiumat - P.G ,, 0:00
13 37 +7:27 43
17 Bathco Cycling Team ,, 0:00
14 35 +7:24 42
17 Bathco Cycling Team ,, 0:00
15 101 +20:14 125
16 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 0:00
16 4 +4:04 172
Climber 18 MMR - Academy ,, 0:00
17 70 +9:04 204
Sprint 16 Gipuzkoa Selekzioa ,, 0:00
18 2 +0:07 131
TT 18 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 0:00
19 45 +7:44 205
TT 18 Gipuzkoa Selekzioa ,, 0:00
20 41 +7:36 13
TT 17 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 0:00
21 36 +7:25 2
TT PUENTE David EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 0:00
22 44 +7:42 251
TT 16 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 0:00
23 31 +7:20 223
Climber 18 Team Inca ,, 0:00
24 58 +8:10 75
Climber 16 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico ,, 0:00
25 28 +7:17 36
Climber 18 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 0:00
26 102 +20:19 261
Climber 17 Vigo - Rias Baixas ,, 0:00
27 34 +7:23 141
Climber 18 Infinobras - Zafiro Team Calpe ,, 0:00
28 56 +8:08 202
Climber 18 Gipuzkoa Selekzioa ,, 0:00
29 39 +7:34 33
Climber 17 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 0:00
30 5 +5:25 102
Climber 17 Selección Navarra ,, 0:00
31 59 +8:11 181
Climber 18 Recambios Callejo ,, 0:00
32 7 +5:33 63
Climber 18 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 0:00
33 62 +8:23 94
Climber 18 Iridoi Eguzkilore Team ,, 0:00
34 12 +6:32 173
Climber 18 MMR - Academy ,, 0:00
35 46 +7:44 184
Climber 17 Recambios Callejo ,, 0:00
36 80 +10:45 136
Climber 18 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 0:00
37 72 +9:19 222
Climber 16 Team Inca ,, 0:00
38 29 +7:17 46
TT 18 Bathco Cycling Team ,, 0:00
39 61 +8:14 166
TT 17 Loiumat - P.G ,, 0:00
40 18 +7:01 175
TT 17 MMR - Academy ,, 0:00
41 9 +5:42 241
TT 18 Tot Net - Terrassa Ciclisme ,, 0:00
42 30 +7:18 101
TT 17 Selección Navarra ,, 0:00
43 54 +8:01 156
TT 16 Lizarte - Ermitagaña ,, 0:00
44 47 +7:48 15
TT 17 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 0:00
45 43 +7:41 111
TT 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real ,, 0:00
46 11 +6:17 174
TT 17 MMR - Academy ,, 0:00
47 42 +7:39 123
TT 17 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 0:00
48 95 +18:56 15
TT 17 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 0:00
49 15 +6:55 215
TT 17 Svealand Cycling Team ,, 0:00
50 40 +7:34 153
TT 17 Lizarte - Ermitagaña ,, 0:00
51 60 +8:12 91
TT 17 Iridoi Eguzkilore Team ,, 0:00
52 52 +7:59 122
TT 17 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 0:00
53 64 +8:33 262
TT 17 Vigo - Rias Baixas ,, 0:00
54 6 +5:26 226
TT 18 Team Inca ,, 0:00
55 55 +8:03 61
TT 18 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 0:00
56 21 +7:10 6
TT GARCÍA Pablo EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 0:00
57 71 +9:07 183
TT 18 Recambios Callejo ,, 0:00
58 3 +0:55 133
Sprint 17 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 0:00
59 10 +5:55 3
Sprint RAMOS Miguel EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 0:00
60 24 +7:15 151
Sprint 18 Lizarte - Ermitagaña ,, 0:00
61 94 +18:21 105
Sprint 17 Selección Navarra ,, 0:00
62 14 +6:50 4
Sprint GIMENO David EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 18 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 0:00
63 33 +7:22 216
Sprint 17 Svealand Cycling Team ,, 0:00
64 67 +8:52 103
Sprint 18 Selección Navarra ,, 0:00
65 111 +29:28 154
Sprint 18 Lizarte - Ermitagaña ,, 0:00
66 105 +23:09 14
Sprint 17 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 0:00
67 53 +8:00 162
Sprint 17 Loiumat - P.G ,, 0:00
68 50 +7:54 104
Sprint 17 Selección Navarra ,, 0:00
69 22 +7:12 41
Sprint 18 Bathco Cycling Team ,, 0:00
70 97 +19:07 145
Sprint 16 Infinobras - Zafiro Team Calpe ,, 0:00
71 19 +7:06 93
Sprint 18 Iridoi Eguzkilore Team ,, 0:00
72 32 +7:20 31
Sprint 17 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 0:00
73 38 +7:29 152
Sprint 17 Lizarte - Ermitagaña ,, 0:00
74 76 +9:41 252
Sprint 18 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 0:00
75 78 +10:11 254
Sprint 17 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 0:00
76 65 +8:37 82
Sprint 16 Mx Ekin - Aurrera ,, 0:00
77 48 +7:49 256
Sprint 18 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 0:00
78 74 +9:36 185
Sprint 18 Recambios Callejo ,, 0:00
79 73 +9:29 221
Sprint 17 Team Inca ,, 0:00
80 63 +8:24 144
Sprint 17 Infinobras - Zafiro Team Calpe ,, 0:00
81 57 +8:08 255
Sprint 17 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 0:00
82 77 +10:06 35
Sprint 16 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 0:00
83 81 +13:48 54
Sprint 17 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes ,, 0:00
84 25 +7:15 244
Sprint 17 Tot Net - Terrassa Ciclisme ,, 0:00
85 92 +17:37 32
Sprint 16 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 0:00
86 69 +8:54 112
Sprint 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real 0:19 0:19
87 27 +7:16 243
Sprint 16 Tot Net - Terrassa Ciclisme 0:00 0:00
88 79 +10:21 72
Sprint 18 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico 0:34 0:34
89 110 +27:51 246
Sprint 17 Tot Net - Terrassa Ciclisme 0:00 0:00
90 26 +7:15 1
Sprint 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 0:00
91 113 +29:48 45
Sprint 18 Bathco Cycling Team 7:43 7:43
92 89 +16:58 12
Sprint 18 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 7:43
93 87 +16:06 16
Sprint LEMOS Luis Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 17 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 7:43
94 91 +17:27 253
Sprint 17 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 7:43
95 85 +15:50 124
Sprint 18 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 7:43
96 86 +15:58 65
Sprint 16 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 7:43
97 83 +15:38 142
Sprint 17 Infinobras - Zafiro Team Calpe ,, 7:43
98 119 +35:27 62
Sprint 18 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 7:43
99 93 +18:10 225
Sprint 16 Team Inca ,, 7:43
100 90 +17:20 213
Sprint 18 Svealand Cycling Team ,, 7:43
101 122 +37:47 165
Sprint 18 Loiumat - P.G ,, 7:43
102 114 +31:30 81
Sprint 17 Mx Ekin - Aurrera ,, 7:43
103 96 +19:06 96
Sprint 17 Iridoi Eguzkilore Team ,, 7:43
104 112 +29:32 155
Sprint 18 Lizarte - Ermitagaña ,, 7:43
105 82 +15:25 64
Sprint 17 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 7:43
106 107 +24:24 206
Sprint 16 Gipuzkoa Selekzioa 7:47 7:47
107 84 +15:39 11
Sprint 17 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 7:47
108 106 +23:37 135
TT 17 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 7:47
109 88 +16:43 51
TT 18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes ,, 7:47
110 125 +39:31 163
TT 17 Loiumat - P.G ,, 7:47
111 98 +19:33 11
Classic 18 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 12:02 12:02
112 124 +38:24 186
Classic 18 Recambios Callejo ,, 12:02
113 129 +42:54 242
Classic 17 Tot Net - Terrassa Ciclisme ,, 12:02
114 126 +41:23 265
Classic 17 Vigo - Rias Baixas ,, 12:02
115 115 +33:17 114
Classic 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real 12:05 12:05
116 123 +38:05 85
Classic 18 Mx Ekin - Aurrera ,, 12:05
117 104 +21:52 13
Classic 16 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 12:05
118 120 +35:48 53
Classic 18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes ,, 12:05
119 99 +19:37 12
Classic 18 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 12:05
120 116 +33:44 212
Classic 17 Svealand Cycling Team ,, 12:05
121 128 +42:10 182
Classic 18 Recambios Callejo ,, 12:05
122 109 +26:17 116
Classic 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real ,, 12:05
123 121 +36:16 34
Classic 17 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 12:05
124 127 +42:07 95
Classic 17 Iridoi Eguzkilore Team 12:07 12:07
125 100 +19:57 161
Classic 18 Loiumat - P.G ,, 12:07
126 103 +21:32 106
Classic 17 Selección Navarra ,, 12:07
127 117 +34:21 44
Classic 18 Bathco Cycling Team ,, 12:07
128 118 +34:35 16
Classic 18 Team Junior Ciudad de Talavera 12:13 12:13
129 51 +7:58 224
Classic 18 Team Inca 0:00 0:00
DNF 143
Classic 17 Infinobras - Zafiro Team Calpe -
DNS 214
Classic 17 Svealand Cycling Team -