1 18 +7:04 171
18 MMR - Academy 20 2:36:55
2 12 +6:28 5
17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 12 ,, 0:00
3 25 +7:20 42
17 Bathco Cycling Team 7 ,, 0:00
4 13 +6:32 173
18 MMR - Academy 5 ,, 0:00
5 8 +5:40 203
18 Gipuzkoa Selekzioa 4 ,, 0:00
6 31 +7:42 251
16 Valverde Team - Terra Fecundis 3 ,, 0:00
7 22 +7:17 36
18 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS 2 ,, 0:00
8 15 +6:57 92
18 Iridoi Eguzkilore Team 1 ,, 0:00
9 26 +7:20 223
Climber 18 Team Inca ,, 0:00
10 33 +7:44 205
Climber 18 Gipuzkoa Selekzioa ,, 0:00
11 7 +5:33 63
Climber 18 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 0:00
12 28 +7:23 141
Climber 18 Infinobras - Zafiro Team Calpe ,, 0:00
13 21 +7:15 244
Climber 17 Tot Net - Terrassa Ciclisme ,, 0:00
14 34 +7:44 184
Climber 17 Recambios Callejo ,, 0:00
15 5 +5:25 102
Climber 17 Selección Navarra ,, 0:00
16 24 +7:18 101
Climber 17 Selección Navarra ,, 0:00
17 14 +6:55 215
TT 17 Svealand Cycling Team ,, 0:00
18 29 +7:29 152
TT 17 Lizarte - Ermitagaña ,, 0:00
19 53 +9:04 204
Sprint 16 Gipuzkoa Selekzioa ,, 0:00
20 4 +4:04 172
Climber 18 MMR - Academy ,, 0:00
21 60 +9:41 76
Climber 18 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico ,, 0:00
22 6 +5:26 226
Climber 18 Team Inca ,, 0:00
23 23 +7:17 46
TT 18 Bathco Cycling Team ,, 0:00
24 17 +7:01 175
TT 17 MMR - Academy ,, 0:00
25 41 +8:24 144
TT 17 Infinobras - Zafiro Team Calpe ,, 0:00
26 9 +5:42 241
TT 18 Tot Net - Terrassa Ciclisme ,, 0:00
27 1 +0:00 132
TT 18 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 0:00
28 3 +0:55 133
Sprint 17 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 0:00
29 11 +6:17 174
Sprint 17 MMR - Academy ,, 0:00
30 2 +0:07 131
TT 18 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 0:00
31 30 +7:36 13
TT 17 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 0:00
32 10 +5:55 3
TT RAMOS Miguel EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 0:00
33 19 +7:06 93
TT 18 Iridoi Eguzkilore Team ,, 0:00
34 93 +23:09 14
TT 17 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 0:00
35 20 +7:12 41
TT 18 Bathco Cycling Team ,, 0:00
36 27 +7:20 31
TT 17 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 0:00
37 87 +19:07 145
TT 16 Infinobras - Zafiro Team Calpe ,, 0:00
38 38 +8:08 156
TT 16 Lizarte - Ermitagaña 0:07 0:07
39 16 +6:58 146
TT 17 Infinobras - Zafiro Team Calpe 0:00 0:00
40 86 +18:28 32
TT 16 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS 0:51 0:51
41 45 +8:45 211
TT 17 Svealand Cycling Team 0:52 0:52
42 35 +8:01 14
TT DAVID Kawah Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 17 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 0:52
43 50 +9:00 202
TT 18 Gipuzkoa Selekzioa ,, 0:52
44 97 +26:36 56
TT 18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes ,, 0:52
45 91 +21:06 125
TT 16 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 0:52
46 40 +8:17 2
TT PUENTE David EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 0:52
47 56 +9:15 94
TT 18 Iridoi Eguzkilore Team ,, 0:52
48 68 +11:37 136
TT 18 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 0:52
49 92 +21:11 261
TT 17 Vigo - Rias Baixas ,, 0:52
50 42 +8:31 123
TT 17 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 0:52
51 108 +35:13 44
TT 18 Bathco Cycling Team ,, 0:52
52 57 +9:25 262
TT 17 Vigo - Rias Baixas ,, 0:52
53 52 +9:03 181
TT 18 Recambios Callejo ,, 0:52
54 47 +8:51 122
TT 17 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 0:52
55 73 +16:30 142
TT 17 Infinobras - Zafiro Team Calpe ,, 0:52
56 61 +9:59 183
TT 18 Recambios Callejo ,, 0:52
57 105 +30:40 45
TT 18 Bathco Cycling Team ,, 0:52
58 88 +19:48 15
TT 17 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 0:52
59 90 +20:49 161
TT 18 Loiumat - P.G ,, 0:52
60 62 +10:11 222
TT 16 Team Inca ,, 0:52
61 59 +9:37 164
TT 17 Loiumat - P.G ,, 0:52
62 85 +18:19 253
TT 17 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 0:52
63 54 +9:06 166
TT 17 Loiumat - P.G ,, 0:52
64 32 +7:42 4
TT GIMENO David EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 18 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 0:52
65 89 +20:29 12
TT 18 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 0:52
66 37 +8:07 1
TT 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 0:52
67 74 +16:31 11
TT 17 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 0:52
68 96 +25:16 206
TT 16 Gipuzkoa Selekzioa ,, 0:52
69 36 +8:02 6
TT GARCÍA Pablo EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju 17 EOLO - Kometa Cycling Team - Fundacion Contador Ju ,, 0:52
70 75 +16:42 124
TT 18 Giménez Ganga - Gio - Primoti ,, 0:52
71 49 +8:55 61
TT 18 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 0:52
72 48 +8:52 162
TT 17 Loiumat - P.G ,, 0:52
73 63 +10:21 221
TT 17 Team Inca ,, 0:52
74 76 +16:58 16
TT LEMOS Luis Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 17 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 0:52
75 44 +8:41 256
TT 18 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 0:52
76 84 +18:12 213
TT 18 Svealand Cycling Team ,, 0:52
77 39 +8:14 216
TT 17 Svealand Cycling Team ,, 0:52
78 66 +11:03 254
TT 17 Valverde Team - Terra Fecundis ,, 0:52
79 104 +30:20 154
TT 18 Lizarte - Ermitagaña ,, 0:52
80 64 +10:28 185
TT 18 Recambios Callejo ,, 0:52
81 46 +8:46 104
TT 17 Selección Navarra ,, 0:52
82 102 +28:43 246
TT 17 Tot Net - Terrassa Ciclisme ,, 0:52
83 65 +10:58 35
TT 16 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 0:52
84 109 +36:40 53
TT 18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes ,, 0:52
85 51 +9:02 75
TT 16 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico ,, 0:52
86 82 +17:50 12
TT 18 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 0:52
87 58 +9:29 82
TT 16 Mx Ekin - Aurrera ,, 0:52
88 43 +8:40 15
TT 17 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula ,, 0:52
89 55 +9:10 255
TT 17 Valverde Team - Terra Fecundis 1:02 1:02
90 69 +14:52 54
TT 17 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes 1:04 1:04
91 81 +17:47 51
TT 18 CC Cartagena - Esetec - R. Fuentes ,, 1:04
92 67 +11:28 72
TT 18 Mx Corbatas Pindal - CCB - Ermico 1:07 1:07
93 100 +28:09 11
Classic 18 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 8:36 8:36
94 94 +24:01 64
Classic 17 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 8:36
95 103 +30:11 106
Classic 17 Selección Navarra 8:39 8:39
96 117 +46:27 165
Classic 18 Loiumat - P.G 8:40 8:40
97 115 +44:07 62
Classic 18 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 8:40
98 78 +17:32 103
Classic 18 Selección Navarra ,, 8:40
99 119 +47:04 186
Classic 18 Recambios Callejo ,, 8:40
100 121 +50:03 265
Classic 17 Vigo - Rias Baixas ,, 8:40
101 124 +51:34 242
Classic 17 Tot Net - Terrassa Ciclisme ,, 8:40
102 99 +27:46 96
Classic 17 Iridoi Eguzkilore Team ,, 8:40
103 95 +24:38 65
Classic 16 Mx Ciudad de Oviedo - Ulma ,, 8:40
104 70 +16:14 33
Climber 17 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 8:40
105 116 +44:56 34
Climber 17 Team Previley Coforma-Atra Sport LPS ,, 8:40
106 110 +40:10 81
Climber 17 Mx Ekin - Aurrera ,, 8:40
107 98 +27:01 105
Climber 17 Selección Navarra ,, 8:40
108 71 +16:14 153
Climber 17 Lizarte - Ermitagaña ,, 8:40
109 112 +41:57 114
Climber 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real ,, 8:40
110 113 +42:24 212
Climber 17 Svealand Cycling Team ,, 8:40
111 79 +17:34 112
Climber 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real ,, 8:40
112 72 +16:21 111
Climber 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real ,, 8:40
113 123 +50:50 182
Climber 18 Recambios Callejo ,, 8:40
114 122 +50:47 95
Climber 17 Iridoi Eguzkilore Team ,, 8:40
115 118 +46:45 85
Climber 18 Mx Ekin - Aurrera ,, 8:40
116 114 +43:15 16
Climber 18 Team Junior Ciudad de Talavera ,, 8:40
117 77 +17:00 91
Climber 17 Iridoi Eguzkilore Team 8:48 8:48
118 120 +48:19 163
Climber 17 Loiumat - P.G ,, 8:48
119 80 +17:41 201
Climber 17 Gipuzkoa Selekzioa ,, 8:48
120 107 +32:31 135
TT 17 Hot Tubes Development Cycling Team 8:54 8:54
121 106 +30:56 13
TT 16 Mx Landeiro - KTM - Matias & Araujo - Frula 9:04 9:04
122 101 +28:41 225
TT 16 Team Inca 10:31 10:31
123 83 +18:12 151
TT 18 Lizarte - Ermitagaña 10:57 10:57
124 111 +40:29 155
TT 18 Lizarte - Ermitagaña ,, 10:57
DNF 224
TT 18 Team Inca -
DNF 43
TT 17 Bathco Cycling Team -
DNF 116
TT 18 Fenavin - Turismo Ciudad Real -
DNF 243
TT 16 Tot Net - Terrassa Ciclisme -
DNF 252
TT 18 Valverde Team - Terra Fecundis -