Complementary results
Overview of intermediate sprints, KOM sprints, daily classifications etc.
ITT starting order
Rnk | Rider | Team | Starting time |
---|---|---|---|
1 | Jørgensen Adam Holm | Denmark | 10:40:00 |
2 | Currie Logan | New Zealand | 10:41:30 |
3 | Mikutis Aivaras | Lithuania | 10:43:00 |
4 | Fomovskiy Aleksey | Uzbekistan | 10:44:30 |
5 | Mccambridge Kevin | Ireland | 10:46:00 |
6 | Chipolini Francisco | Argentina | 10:47:30 |
7 | Sheffield Magnus | United States | 10:49:00 |
8 | Juneau Francis | Canada | 10:50:30 |
9 | Byiza Uhiriwe Renus | Rwanda | 10:52:00 |
10 | Hopkins Kaden | Bermuda | 10:53:30 |
11 | Fedorov Yevgeniy | Kazakhstan | 10:55:00 |
12 | Ärm Rait | Estonia | 10:56:30 |
13 | Plapp Luke | Australia | 10:58:00 |
14 | Buitrago Santiago | Colombia | 10:59:30 |
15 | Bettendorff Loïc | Luxembourg | 11:01:00 |
16 | Skok Anže | Slovenia | 11:02:30 |
17 | Thiébaud Valère | Switzerland | 11:04:00 |
18 | Frigo Marco | Italy | 11:05:30 |
19 | Azparren Xabier Mikel | Spain | 11:07:00 |
20 | Delphis Thomas | France | 11:08:30 |
21 | Berckmoes Jenno | Belgium | 11:10:00 |
22 | Ballerstedt Maurice | Germany | 11:11:30 |
23 | van Dijke Mick | Netherlands | 11:13:00 |
24 | Årnes Daniel | Norway | 11:14:30 |
25 | Sander Hansen Marcus | Denmark | 11:16:00 |
26 | Oosthuizen Jason | South Africa | 11:17:30 |
27 | Fisher-Black Finn | New Zealand | 11:19:00 |
28 | Abreha Negasi Haylu | Ethiopia | 11:20:30 |
29 | Mulubrhan Henok | Eritrea | 11:22:00 |
30 | Healy Ben | Ireland | 11:23:30 |
31 | Morales Joel | Argentina | 11:25:00 |
32 | Chaiyasombat Thanakhan | Thailand | 11:26:30 |
33 | Nikulin Daniil | Ukraine | 11:28:00 |
34 | Fetter Erik | Hungary | 11:29:30 |
35 | Rayes Mohamed | Syria | 11:31:00 |
36 | Matsangos Alexandros | Cyprus | 11:32:30 |
37 | Riccitello Matthew | United States | 11:34:00 |
38 | Kmieliauskas Rokas | Lithuania | 11:35:30 |
39 | Miholjević Fran | Croatia | 11:37:00 |
40 | Evdokimov Danil | Uzbekistan | 11:38:30 |
41 | Parisella Raphael | Canada | 11:40:00 |
42 | Peyrot Jorge | Mexico | 11:41:30 |
43 | Autran José Eduardo | Chile | 11:43:00 |
44 | Herrera Roberto José | Panama | 11:44:30 |
45 | Daumont Paul | Burkina Faso | 11:46:00 |
46 | Habimana Jean Eric | Rwanda | 11:47:30 |
47 | White Conor | Bermuda | 11:49:00 |
48 | Mansouri Hamza | Algeria | 11:50:30 |
49 | Chzhan Igor | Kazakhstan | 11:52:00 |
50 | Kurits Joonas | Estonia | 11:53:30 |
51 | Stepanov Andrei | Russia | 11:55:00 |
52 | Turnbull Carter | Australia | 11:56:30 |
53 | Ocampo Victor | Colombia | 11:58:00 |
54 | Kluckers Arthur | Luxembourg | 11:59:30 |
55 | Vernon Ethan | Great Britain | 12:01:00 |
56 | Čemažar Nik | Slovenia | 12:02:30 |
57 | Bayer Tobias | Austria | 12:04:00 |
58 | Kopecký Tomáš | Czech Republic | 12:05:30 |
59 | Balmer Alexandre | Switzerland | 12:07:00 |
60 | Baroncini Filippo | Italy | 12:08:30 |
61 | García Pierna Raúl | Spain | 12:10:00 |
62 | Maciejuk Filip | Poland | 12:11:30 |
63 | Vauquelin Kévin | France | 12:13:00 |
64 | Vermeersch Florian | Belgium | 12:14:30 |
65 | Hessmann Michel | Germany | 12:16:00 |
66 | Hoole Daan | Netherlands | 12:17:30 |
67 | Wærenskjold Søren | Norway | 12:19:00 |
68 | Price-Pejtersen Johan | Denmark | 12:20:30 |