Search:  
› English
English
Nederlands
Français
Español
Italiano
Türk
Login/Sign-up

Calendar

Year
UCI Tour
show filter
DateRaceWinnerClass
28.01 Trofeo Felanitx - Ses Salines - Campos - PorreresGREIPEL André1.1
29.01 Trofeo Pollenca - Port de AndratxBRAMBILLA Gianluca1.1
30.01 Trofeo Serra de TramuntanaCANCELLARA Fabian1.1
31.01 Grand Prix Cycliste la MarseillaiseDEVENYNS Dries1.1
31.01 Trofeo Playa de Palma - PalmaGREIPEL André1.1
03.02 - 07.02 Etoile de BessègesCOPPEL Jérôme2.1
03.02 - 07.02 Volta a la Comunitat ValencianaPOELS Wout2.1
07.02 G.P. Costa degli EtruschiBOLE Grega1.1
11.02 - 14.02 La MéditerranéenneGRIVKO Andrey2.1
13.02 Vuelta Ciclista a la Region de Murcia 'Costa Calida'GILBERT Philippe1.1
14.02 Trofeo LaiguegliaFEDI Andrea1.HC
14.02 Clasica de AlmeriaHOWARD Leigh1.1
14.02 GP Laguna PorecGANNA Filippo1.2
17.02 - 21.02 Volta ao Algarve em BicicletaTHOMAS Geraint2.1
17.02 - 21.02 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del SolVALVERDE Alejandro2.1
20.02 - 21.02 Tour Cycliste International du Haut Var MatinVICHOT Arthur2.1
23.02 - 25.02 Tour Cycliste International La ProvenceVOECKLER Thomas2.1
27.02 Omloop Het Nieuwsblad EliteVAN AVERMAET Greg1.HC
27.02 Classic Sud Ardèche - Souvenir Francis DelpechVAKOČ Petr1.1
28.02 Gran Premio Città di LuganoCOLBRELLI Sonny1.HC
28.02 Kuurne-Bruxelles-KuurneSTUYVEN Jasper1.HC
28.02 Royal Bernard Drôme Classic VAKOČ Petr1.1
28.02 GP IzolaGOLČER Jure1.2
02.03 Le SamynTERPSTRA Niki1.1
02.03 Trofej Umag - Umag TrophyBOKELOH Jonas1.2
04.03 - 06.03 Driedaagse van West-VlaanderenDE BIE Sean2.1
05.03 Strade BiancheCANCELLARA Fabian1.HC
05.03 Craft Ster van ZwolleVERMEULEN Jeff1.2
05.03 Porec Trophy - Trofej PorecMUGERLI Matej1.2
06.03 GP Industria & ArtigianatoCLARKE Simon1.1
06.03 Grand Prix de la Ville de Lillers Souvenir Bruno CominiSTEELS Stijn1.2
10.03 - 13.03 Istarsko proljece - Istrian Spring TrophyPARDINI Olivier2.2
12.03 Energiewacht Ronde van DrentheASSELMAN Jesper1.1
12.03 - 13.03 GP Liberty Seguros - Troféu AlpendreJENSEN August2.2
13.03 Paris-TroyesBARBIER Rudy1.2
13.03 Rabobank Dorpenomloop RucphenKRUOPIS Aidis1.2
16.03 Nokere Koerse - Danilith ClassicDUPONT Timothy1.HC
16.03 - 20.03 Volta ao AlentejoMAS Enric2.2
18.03 Handzame ClassicBAŠKA Erik1.1
19.03 Classic Loire AtlantiqueTURGIS Anthony1.1
20.03 Cholet - Pays De LoireBARBIER Rudy1.1
21.03 - 27.03 Tour de NormandiePLANCKAERT Baptiste2.2
23.03 Dwars door Vlaanderen / A travers la FlandreDEBUSSCHERE Jens1.HC
24.03 - 27.03 Settimana Internazionale Coppi e BartaliFIRSANOV Sergey2.1
26.03 - 27.03 Critérium InternationalPINOT Thibaut2.HC
27.03 Gent-Wevelgem/Kattekoers-IeperPEDERSEN Mads1.Ncup
28.03 Giro del BelvedereMÜLLER Patrick1.2U
29.03 - 31.03 Driedaagse De Panne-KoksijdeWESTRA Lieuwe2.HC
29.03 G.P. Palio del Recioto - 34th Memorial cav. Sante CarradoriGUERREIRO Ruben1.2U
01.04 Route Adélie de VitréCOQUARD Bryan1.1
01.04 - 03.04 Le Triptyque des Monts et ChâteauxWÜRTZ SCHMIDT Mads2.2
02.04 Gran Premio Miguel IndurainIZAGIRRE Ion1.1
02.04 Volta Limburg ClassicGERTS Floris1.1
03.04 Paris-CamembertGAUTIER Cyril1.1
03.04 Vuelta Ciclista a La RiojaMATTHEWS Michael1.1
03.04 GP Adria MobilFORTIN Filippo1.2
03.04 Trofeo PivaGEOGHEGAN HART Tao1.2U
05.04 - 08.04 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la LoireFOURNIER Marc2.1
06.04 ScheldeprijsKITTEL Marcel1.HC
08.04 - 10.04 Circuit des Ardennes InternationalPARDINI Olivier2.2
09.04 Ronde van Vlaanderen BeloftenPER David1.Ncup
10.04 Klasika Primavera de AmorebietaVISCONTI Giovanni1.1
13.04 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne VAKOČ Petr1.HC
13.04 - 17.04 Tour du Loir et Cher E ProvostSCHELLING Patrick2.2
14.04 GP de Denain - Porte du Hainaut / Valenciennes MétropoleMCLAY Daniel1.HC
14.04 - 17.04 Tour of MersinBAKIRCI Nazim2.2
15.04 - 17.04 Vuelta a Castilla y LeonVALVERDE Alejandro2.1
15.04 - 16.04 ZLM-Roompot tourJANSEN Amund Grøndahl2.Ncup
16.04 Tour du FinistèrePLANCKAERT Baptiste1.1
16.04 Liège - Bastogne - Liège U23OWEN Logan1.2U
16.04 Trofeo Edil CALBANESE Vincenzo1.2
17.04 Giro dell'AppenninoFIRSANOV Sergey1.1
17.04 Tro-Bro LéonMORTENSEN Martin1.1
17.04 Profronde van Noord-HollandWESTERGAARD Mathias1.2
19.04 - 22.04 Giro del TrentinoLANDA Mikel2.HC
19.04 - 24.04 Tour of CroatiaKVASINA Matija2.1
23.04 Arno Wallaard MemorialVAN TRIJP Maarten1.2
23.04 Belgrade - Banjaluka IBUTS Vitaliy1.2
23.04 Visegrad 4 KerékpárversenyČANECKÝ Marek1.2
24.04 - 01.05 Presidential Cycling Tour of TurkeyGONÇALVES José2.HC
24.04 La Roue Tourangelle Région Centre Val de Loire - Trophée Harmonie MutuelleDUMOULIN Samuel1.1
24.04 Belgrade Banjaluka IIFORTIN Filippo1.2
24.04 Paris - Mantes-en-YvelinesOURSELIN Paul1.2
24.04 Rutland - Melton International Cicle ClassicDUNNE Conor1.2
24.04 Visegrad 4 Bicycle Race - GP SlovakiaKULYK Andriy1.2
25.04 Gran Premio della LiberazioneALBANESE Vincenzo1.2U
25.04 - 01.05 Le Tour de Bretagne Cycliste trophée harmonie MutuelleCOSTA Adrien2.2
29.04 - 01.05 Tour de YorkshireVOECKLER Thomas2.1
29.04 - 03.05 Carpathian Couriers Race U-23SCHREURS Hamish2.2U
29.04 Himmerland RundtGREGAARD WILSLY Jonas1.2
30.04 - 02.05 Vuelta Asturias Julio Alvarez MendoCARTHY Hugh2.1
30.04 GP ViborgARIESEN Johim1.2
30.04 ZODC Zuidenveld TourREINDERS Elmar1.2
01.05 Rund um den Finanzplatz Eschborn-FrankfurtKRISTOFF Alexander1.HC
01.05 Circuito del Porto - Trofeo ArvediMARONESE Marco1.2
01.05 Memorial Andrzeja TrochanowskiegoKAŇKOVSKÝ Alois1.2
01.05 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt (U23)GEßNER Konrad1.2U
01.05 Skive-Løbet ARIESEN Johim1.2
02.05 Memorial Romana SieminskiegoKONONENKO Mykhaylo1.2
04.05 - 08.05 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-CalaisCOQUARD Bryan2.HC
04.05 - 08.05 Tour d'AzerbaïdjanEIBEGGER Markus2.1
04.05 - 08.05 Flèche du SudSOUSA Sérgio2.2
04.05 National Championships Cyprus - ITTMILTIADIS AndreasNC
05.05 Dwars door de Vlaamse ArdennenDUPONT Timothy1.2
06.05 - 08.05 CCC Tour - Grody PiastowskiePOLIVODA Oleksandr2.2
07.05 National Championships Cyprus - Road RaceARCHIMANDRITIS ArmantoNC
07.05 - 08.05 Vuelta Ciclista Comunidad de MadridLOBATO Juan José2.1
07.05 Sundvolden GPVANGSTAD Andreas1.2
08.05 Flèche ArdennaiseMEIJERS Jeroen1.2
08.05 Ringerike GPTRONDSEN Trond1.2
08.05 Tr. Citta di San Vendemiano - 56th GP Industria & CommercioCONSONNI Simone1.2U
12.05 - 15.05 Rhône-Alpes Isère TourHOFSTEDE Lennard2.2
13.05 - 15.05 Grande Prémio Internacional Beiras e Serra da Estrela BRANDÃO Joni2.1
13.05 - 15.05 Tour de PicardieBOUHANNI Nacer2.1
13.05 - 16.05 Tour de BerlinCAVAGNA Rémi2.2U
14.05 Ronde van OverijsselKRUOPIS Aidis1.2
14.05 Scandinavian Race in Uppsala 1909-2016WAERSTED Syver1.2
14.05 Visegrad V4 Race - GP PolskiOWSIAN Łukasz1.2
15.05 Gran Premio Industrie del MarmoCIMA Damiano1.2
15.05 Grand Prix CriquielionDUPONT Timothy1.2
15.05 Visegrad 4 Bicycle Race - GP Czech RepublicRUTKIEWICZ Marek1.2
18.05 - 22.05 Tour of NorwayWEENING Pieter2.HC
18.05 - 22.05 Baltyk - Karkonosze TourTACIAK Mateusz2.2
19.05 - 22.05 Ronde de l'IsardLAMBRECHT Bjorg2.2U
19.05 - 22.05 Tour of Bihor - BellottoBERNAL Egan2.2
20.05 - 22.05 Paris-Arras TourKRUOPIS Aidis2.2
21.05 Berner Rundfahrt / Tour de BerneSALVADOR Enrico1.2
22.05 Grand Prix de la Somme « Conseil Général 80»MCLAY Daniel1.1
22.05 Velothon WalesSTEWART Thomas1.1
22.05 - 29.05 An Post RasFANKHAUSER Clemens2.2
22.05 SwissEver GP Cham - HagendornLEPISTÖ Lotta1.2
25.05 - 29.05 Baloise Belgium TourDEVENYNS Dries2.HC
27.05 National Championships Denmark U23 - ITTWÜRTZ SCHMIDT MadsNC
27.05 National Championships Kosovo - ITTDELIJA AlbanNC
27.05 - 28.05 Tour of EstoniaSTĘPNIAK Grzegorz2.1
27.05 Horizon Park Race for PeaceBUTS Vitaliy1.2
27.05 - 29.05 Tour de GirondeJANSEN Amund Grøndahl2.2
28.05 Grand Prix de Plumelec-MorbihanDUMOULIN Samuel1.1
28.05 Horizon Park Race Maidan1.2
28.05 National Championships Denmark U23 - Road RaceWÜRTZ SCHMIDT MadsNC
29.05 Boucles de l'Aulne - ChateaulinDUMOULIN Samuel1.1
29.05 National Championships Kosovo - Road RaceDELIJA AlbanNC
29.05 National Championships Macedonia - ITTSIMONOVSKI DarkoNC
29.05 Horizon Park ClassicKONONENKO Mykhaylo1.2
29.05 Paris-Roubaix EspoirsGANNA Filippo1.2U
31.05 - 02.06 Tour of UkraineLAGKUTI Sergiy2.2
01.06 - 05.06 Skoda-Tour de LuxembourgLAMMERTINK Maurits2.HC
02.06 - 05.06 Boucles de la MayenneCOQUARD Bryan2.1
03.06 - 05.06 Course de la Paix U23 / Závod Míru U23GAUDU David 2.Ncup
04.06 Heistse Pijl - Heist op den BergGROENEWEGEN Dylan1.1
04.06 Grand Prix of VinnytsiaPAPOK Siarhei1.2
04.06 Hets Hatsafon / Northern ArrowGABAY Guy1.2
05.06 Coppa della Pace - Trofeo F.lli Anelli1.2
05.06 Grand Prix of ISDKULIMBETOV Nurbolat1.2
05.06 Memorial Philippe Van ConingslooDUPONT Timothy1.2
07.06 - 12.06 Okolo SlovenskaFINETTO Mauro2.2
09.06 GP du canton d'ArgovieNIZZOLO Giacomo1.HC
09.06 - 12.06 Ronde de l'OisePARRINELLO Antonino2.2
10.06 National Championships Slovenia - ITTROGLIČ PrimožNC
10.06 - 12.06 Tour of MalopolskaTACIAK Mateusz2.2
11.06 Fyen Rundt - Tour of FyenPEDERSEN Mads1.2
12.06 Ronde van LimburgDEHAES Kenny1.1
12.06 Rund um KölnGROENEWEGEN Dylan1.1
12.06 GP Horsens PostenKAMP Alexander1.2
14.06 - 19.06 Tour de SerbiaMUGERLI Matej2.2
15.06 - 19.06 Ster ZLM Toer GP Jan van HeeswijkVANMARCKE Sep2.1
16.06 - 19.06 Route du Sud - la Depeche du Midi QUINTANA Nairo2.1
16.06 - 19.06 Tour de SlovénieTAARAMÄE Rein2.1
16.06 - 19.06 OberösterreichrundfahrtRABITSCH Stephan2.2
16.06 - 19.06 Tour de Savoie Mont BlancMAS Enric2.2
18.06 Memorial Grundmanna I Wizowskiego HAČECKÝ Vojtěch1.2
19.06 Beaumont TrophySMITH Dion1.2
19.06 Circuit de WallonieLALOUETTE Kevin1.2
19.06 Korona Kocich Gór I Dolina Baryczy Zmigrod-MilicKOMAR Mateusz1.2
19.06 National Championships Germany U23 - Road RaceACKERMANN PascalNC
19.06 National Championships Norway U23 - Road RaceJANSEN Amund GrøndahlNC
21.06 National Championships Estonia - ITTJÕEÄÄR GertNC
22.06 Halle IngooigemDE BONDT Dries1.1
22.06 National Championships Azerbaijan - ITTASADOV ElchinNC
22.06 National Championships Finland - ITTPÖKÄLÄ SamuelNC
22.06 National Championships Italy - ITTQUINZIATO ManuelNC
22.06 National Championships Latvia - ITTSMUKULIS GatisNC
22.06 National Championships Netherlands - ITTDUMOULIN TomNC
22.06 National Championships Poland - ITTBODNAR MaciejNC
22.06 National Championships Switzerland - ITTCANCELLARA FabianNC
22.06 National Championships Finland U23 - ITTVAINIONPAA OskariNC
22.06 National Championships Italy U23 - ITTGANNA FilippoNC
22.06 National Championships Latvia U23 - ITTNEILANDS KristsNC
22.06 National Championships Netherlands U23- ITTRODENBURG TimNC
22.06 National Championships Poland U23 - ITTSTOSZ PatrykNC
22.06 National Championships Switzerland U23 - ITTSCHÄPPI MartinNC
22.06 National Championships Ukraine U23 - ITTPADUN MarkNC
23.06 National Championships France - ITTPINOT ThibautNC
23.06 National Championships Belarus - ITTSIUTSOU KanstantsinNC
23.06 National Championships Belgium - ITTCAMPENAERTS VictorNC
23.06 National Championships Czech Republic - ITTKÖNIG LeopoldNC
23.06 National Championships Czech Republic U23 - ITTSCHLEGEL MichalNC
23.06 National Championships Denmark - ITTMADSEN Martin ToftNC
23.06 National Championships Great Britain - ITT DOWSETT AlexNC
23.06 National Championships Hungary - ITTPELIKÁN JánosNC
23.06 National Championships Ireland - ITTROCHE NicolasNC
23.06 National Championships Norway - ITTBOASSON HAGEN EdvaldNC
23.06 National Championships Slovakia - ITT ČANECKÝ MarekNC
23.06 National Championships Spain - ITTIZAGIRRE IonNC
23.06 National Championships Sweden - ITTWETTERHALL AlexanderNC
23.06 National Championships Ukraine - ITTVASYLYUK AndriyNC
23.06 National Championships Great Britain U23 - ITTDAVIES ScottNC
23.06 National Championships Hungary U23 - ITTKOVÁCS DávidNC
23.06 National Championships Spain U23 - ITTBOUZAS MartinNC
24.06 National Championships Albania - ITTZHUPA EugertNC
24.06 National Championships Azerbaijan - Road RaceAVERIN MaksymNC
24.06 National Championships Croatia - ITTKVASINA MatijaNC
24.06 National Championships Germany - ITT MARTIN TonyNC
24.06 National Championships Greece - ITTTAMOURIDIS IoannisNC
24.06 National Championships Lithuania - ITTKONOVALOVAS IgnatasNC
24.06 National Championships Luxembourg - ITTJUNGELS BobNC
24.06 National Championships Portugal - ITTOLIVEIRA NelsonNC
24.06 National Championships Romania - ITTȚVETCOV SergheiNC
24.06 National Championships Romania U23 - ITTDIMA EmilNC
24.06 National Championships Russia - ITTCHERNETSKI SergeiNC
24.06 National Championships Bosnia and Herzegovina - ITTHULUSIC EmirNC
24.06 National Championships Croatia U23 - ITTMALTAR BrunoNC
24.06 National Championships Germany U23 - ITTSCHACHMANN MaximilianNC
24.06 National Championships Netherlands U23 - Road RaceJAKOBSEN FabioNC
24.06 National Championships Portugal U23 - ITTGONCALVES GasparNC
24.06 National Championships Spain U23 - Road RacePELEGRÍ ÓscarNC
25.06 National Championships Austria - ITTBRÄNDLE MatthiasNC
25.06 National Championships Bulgaria - ITTALEXIEV AlexanderNC
25.06 National Championships Georgia - ITTNAREKLISHVILI BekaNC
25.06 National Championships Iceland - Road RaceGUÐMUNDSSON Guðmundur RóbertNC
25.06 National Championships Moldova - ITTRUSNAC MaximNC
25.06 National Championships Netherlands - Road RaceGROENEWEGEN DylanNC
25.06 National Championships Serbia - ITTRAJOVIĆ DušanNC
25.06 National Championships Spain - Road RaceROJAS José JoaquínNC
25.06 National Championships Turkey - ITTÖRKEN AhmetNC
25.06 National Championships Italy U23 - Road RaceCONSONNI SimoneNC
25.06 National Championships Poland U23 - Road RacePALUTA MichałNC
25.06 National Championships Portugal U23 - Road RaceGUERREIRO RubenNC
25.06 National Championships Ukraine U23 - Road RaceMALIEIEV TymurNC
26.06 National Championships Albania - Road RaceZHUPA EugertNC
26.06 National Championships Austria - Road RaceBRÄNDLE MatthiasNC
26.06 National Championships Belarus - Road RaceSIUTSOU KanstantsinNC
26.06 National Championships Belgium - Road RaceGILBERT PhilippeNC
26.06 National Championships Bosnia and Herzegovina - Road RaceMAHMIC NedtadNC
26.06 National Championships Bulgaria - Road RacePETROV GEORGIEV GeorgiNC
26.06 National Championships Croatia - Road RaceROGINA RadoslavNC
26.06 National Championships Czech Republic - Road RaceKREUZIGER RomanNC
26.06 National Championships Denmark - Road RaceKAMP AlexanderNC
26.06 National Championships Estonia - Road RaceRÄIM MihkelNC
26.06 National Championships France - Road RaceVICHOT ArthurNC
26.06 National Championships Georgia - Road Race NAREKLISHVILI GiorgiNC
26.06 National Championships Germany - Road RaceGREIPEL AndréNC
26.06 National Championships Great Britain - Road RaceBLYTHE AdamNC
26.06 National Championships Greece - Road RaceTAMOURIDIS IoannisNC
26.06 National Championships Hungary - Road RacePELIKÁN JánosNC
26.06 National Championships Ireland - Road RaceROCHE NicolasNC
26.06 National Championships Italy - Road RaceNIZZOLO GiacomoNC
26.06 National Championships Latvia - Road RaceSMUKULIS GatisNC
26.06 National Championships Lithuania - Road RaceNAVARDAUSKAS RamūnasNC
26.06 National Championships Luxembourg - Road RaceJUNGELS BobNC
26.06 National Championships Macedonia - Road RacePOPSTEFANOV GorgiNC
26.06 National Championships Moldova - Road RaceRAILEANU CristianNC
26.06 National Championships Montenegro - Road RaceMULIC DemirNC
26.06 National Championships Norway - Road RaceBOASSON HAGEN EdvaldNC
26.06 National Championships Poland - Road RaceMAJKA RafałNC
26.06 National Championships Portugal - Road RaceMENDES JoséNC
26.06 National Championships Romania - Road RacePETRACHE MariusNC
26.06 National Championships Russia - Road RaceKOCHETKOV PavelNC
26.06 National Championships Serbia - Road RaceKOZOMARA NikolaNC
26.06 National Championships Slovakia - Road RaceSAGAN JurajNC
26.06 National Championships Slovenia - Road RaceTRATNIK JanNC
26.06 National Championships Sweden - Road RaceLARSEN RichardNC
26.06 National Championships Switzerland - Road RaceFUMEAUX JonathanNC
26.06 National Championships Turkey - Road RaceBALKAN OnurNC
26.06 National Championships Ukraine - Road RacePOLIVODA OleksandrNC
26.06 National Championships Bulgaria U23 - ITTFURLANSKI VelizarNC
26.06 National Championships Bulgaria U23 - Road RaceFURLANSKI VelizarNC
26.06 National Championships Czech Republic U23 - Road RaceSCHLEGEL MichalNC
26.06 National Championships Hungary U23 - Road RaceKOVÁCS DávidNC
26.06 National Championships Lithuania U23 - Road RaceRUMSAS LinasNC
26.06 National Championships Romania U23 - Road RaceNC
28.06 - 03.07 Tour de HongrieRÄIM Mihkel2.2
29.06 - 02.07 Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions OlympiquesSOBAL Yauhen2.2
29.06 Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig I.W.T.BAUGNIES Jérôme1.2
02.07 - 09.07 Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of AustriaHIRT Jan2.1
02.07 National Championships Finland - Road RaceKAISLAVUO JesseNC
02.07 Omloop Het Nieuwsblad Beloften/Circuit Het Nieuwsblad EspoirsVAN BREUSSEGEM Elias1.2
03.07 Balkan Elite Road ClassicsZHUPA Eugert1.2
03.07 Paris-Chauny (classique)BOUVRY Dieter1.2
06.07 - 10.07 Sibiu Cycling TourMIHAYLOV Nikolay2.1
07.07 - 10.07 GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim AgostinhoNOCENTINI Rinaldo2.2
08.07 Minsk CupKULIKOVSKIY Alexandr1.2
09.07 Grand Prix MinskPAPOK Siarhei1.2
09.07 Grote Prijs Stad Sint-NiklaasJULES Justin1.2
10.07 Giro del Medio BrentaMASNADA Fausto1.2
13.07 - 17.07 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont BlancFRANKINY Kilian2.2U
14.07 - 17.07 Volta a Portugal do Futuro / Liberty SegurosRODRIGUEZ Wilson Enrique2.2U
17.07 Trofeo Matteotti ALBANESE Vincenzo1.1
20.07 Grand Prix CeramiWALLAYS Jelle1.1
23.07 - 27.07 Tour de WallonieDEVENYNS Dries2.HC
24.07 Grand Prix de la ville de PérenchiesDUPONT Timothy1.2
25.07 Prueba Villafranca-Ordiziako KlasikaYATES Simon1.1
27.07 - 31.07 PostNord Danmark Rundt - Tour of DenmarkVALGREN Michael2.HC
27.07 - 07.08 Volta a Portugal em Bicicleta / Liberty SegurosVINHAS Rui2.1
27.07 - 30.07 Dookola MazowszaMANNINEN Matti2.2
27.07 - 31.07 Tour AlsaceSCHACHMANN Maximilian2.2
30.07 - 01.08 Kreiz Breizh ElitesMEIJERS Jeroen2.2
31.07 RideLondon ClassicBOONEN Tom1.HC
31.07 Circuito de Getxo 'Memorial Ricardo Otxoa'1.1
31.07 Circuito de Getxo 'Memorial Ricardo Otxoa'ULISSI Diego1.1
31.07 La Poly NormandePLANCKAERT Baptiste1.1
31.07 Rad am RingVOSS Paul1.1
31.07 Coppa dei Laghi - Trofeo AlmarKULIKOVSKIY Alexandr1.Ncup
31.07 GP KranjDE MARCHI Mattia1.2
02.08 - 06.08 Vuelta a BurgosCONTADOR Alberto2.HC
05.08 Dwars door het Hageland - AarschotTERPSTRA Niki1.1
06.08 Tour de RibasVASYLYUK Andriy1.2
07.08 Antwerpse HavenpijlDUPONT Timothy1.2
07.08 Odessa Grand Prix PREVAR Oleksandr1.2
10.08 - 13.08 Tour de l'AinOOMEN Sam2.1
11.08 - 14.08 Arctic Race of NorwayMOSCON Gianni2.HC
11.08 - 14.08 Czech Cycling TourULISSI Diego2.1
11.08 - 13.08 Tour of SzeklerlandPOZDNYAKOV Kirill2.2
13.08 Memorial Henryka LasakaFRANCZAK Paweł1.2
14.08 Gran Premio Sportivi di Poggiana- Trofeo Bonin Costruzioni- Gran Premio Pasta ZaraSTORER Michael1.2U
14.08 KOGA Slag om NorgJAKOBSEN Fabio1.2
14.08 National Championships Belgium U23 - Road RaceVANREYTEN JoachimNC
14.08 Puchar Uzdrowisk KarpackichPARRINELLO Antonino1.2
15.08 - 18.08 Tour of AnkaraBALKAN Serkan2.2
16.08 - 19.08 Tour du LimousinROSSKOPF Joey2.1
16.08 GP Capodarco - Comunità di CapodarcoHINDLEY Jai1.2U
17.08 Trofeo Beato Bernardo - Coppa Citta' di OffidaSALVADOR Enrico1.2U
18.08 National Championships France U23 - ITTCAVAGNA RémiNC
19.08 Arnhem-Veenendaal ClassicGROENEWEGEN Dylan1.1
20.08 Puchar Ministra Obrony NarodowejKAŇKOVSKÝ Alois1.2
20.08 - 27.08 Tour de l'AvenirGAUDU David 2.Ncup
21.08 Grote Prijs Jef Scherens - Rondom LeuvenCLAEYS Dimitri1.1
21.08 National Championships France U23 - Road RaceOURSELIN PaulNC
23.08 GP Stad ZottegemMERLIER Tim1.1
23.08 - 26.08 Tour du Poitou CharentesCHAVANEL Sylvain2.1
23.08 Grand Prix des MarbriersPLANCKAERT Emiel1.2
24.08 Druivenkoers - OverijseBAUGNIES Jérôme1.1
26.08 - 28.08 Baltic Chain Tour BOGDANOVICS Maris2.2
27.08 Omloop Mandel-Leie-Schelde MeulebekeVANSPEYBROUCK Pieter1.2
27.08 - 28.08 Ronde van Midden NederlandOPIE Chris 2.2
28.08 Schaal SelsVAN AERT Wout1.1
28.08 Croatia-SloveniaSTEIMLE Jannik1.2
28.08 - 02.09 Tour of BulgariaTECCHIO Marco2.2
31.08 - 04.09 Tour des FjordsKRISTOFF Alexander2.1
03.09 Brussels Cycling ClassicBOONEN Tom1.HC
04.09 GP de Fourmies / La Voix du NordKITTEL Marcel1.HC
04.09 - 11.09 Tour of BritainCUMMINGS Steve2.HC
04.09 Kernen Omloop Echt-SusterenMEIJERS Daan1.2
09.09 - 10.09 East Bohemia TourTRATNIK Jan2.2
10.09 De KustpijlDUPONT Timothy1.2
11.09 Tour du Doubs - Conseil GénéralDUMOULIN Samuel1.1
11.09 Chrono Champenois Masculin InternationalWESTMATTELMANN Daniel1.2
12.09 Grote Prijs Marcel KintVAN SCHIP Jan-Willem1.2
14.09 Coppa Bernocchi - G.P. BPMNIZZOLO Giacomo1.1
14.09 Grand Prix de WallonieGALLOPIN Tony1.1
14.09 UEC Road European Championships U23 - ITTKÄMNA LennardCC
15.09 Coppa Agostoni - Giro delle BrianzeCOLBRELLI Sonny1.1
15.09 UEC Road European Championships - ITTCASTROVIEJO JonathanCC
16.09 Kampioenschap van VlaanderenDUPONT Timothy1.1
17.09 Primus Classic Impanis - Van PetegemGAVIRIA Fernando1.HC
17.09 Memorial Marco PantaniGAVAZZI Francesco1.1
17.09 UEC Road European Championships U23 - Road RaceRIABUSHENKO AlexandrCC
18.09 Grand Prix d'Isbergues - Pas de CalaisHALVORSEN Kristoffer1.1
18.09 UEC Road European Championships - Road RaceSAGAN PeterCC
20.09 - 21.09 Giro della Toscana - Memorial Alfredo MartiniBENNATI Daniele2.1
22.09 Coppa Sabatini - Gran Premio citta di PeccioliCOLBRELLI Sonny1.1
24.09 Giro dell'EmiliaCHAVES Esteban1.HC
25.09 Gran Premio Bruno BeghelliRUFFONI Nicola1.HC
25.09 Duo NormandOrica GreenEDGE1.1
25.09 Gooikse PijlKRUOPIS Aidis1.2
27.09 Tre Valli VaresineCOLBRELLI Sonny1.HC
27.09 - 02.10 Olympia's TourBOL Cees2.2U
27.09 Ruota d'Oro - GP Festa del PerdonoALBANESE Vincenzo1.2U
28.09 Milano-TorinoLÓPEZ Miguel Ángel1.HC
29.09 Giro del PiemonteNIZZOLO Giacomo1.HC
02.10 Tour de l'EurométropoleGROENEWEGEN Dylan1.1
02.10 Tour de VendéeBOUHANNI Nacer1.1
02.10 Piccolo Giro di Lombardia VANHOUCKE Harm1.2U
03.10 Sparkassen Münsterland GiroDEGENKOLB John1.HC
04.10 Binche - Chimay - Binche / Memorial Frank VandenbrouckeDÉMARE Arnaud1.1
06.10 Paris-BourgesBENNETT Sam1.1
09.10 Paris - Tours EliteGAVIRIA Fernando1.HC
09.10 Paris-Tours EspoirsDE KLEIJN Arvid1.2U
11.10 Nationale Sluitingprijs - Putte - KapellenJANS Roy1.1
23.10 Chrono des NationsKIRYIENKA Vasil1.1
 



Quick links


Giro d'Italia


La Vuelta ciclista a España


Tour de France


Amstel Gold Race


Il Lombardia


Liège - Bastogne - Liège


Milano-Sanremo


Paris-Roubaix


Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres


Critérium du Dauphiné


Paris - Nice


Tirreno-Adriatico

All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.
  0.30275 sec.