Search:  
› English
English
English
Nederlands
Français
Español
Italiano
Türk
Login/Sign-up

Calendar

Menu
  • Year
  • UCI Tour
  • Classification
DateRaceWinnerClass
25.01 Trofeo Campos, Porreres, Felanitx, Ses SalinesDEGENKOLB John1.1
26.01 Trofeo Serra de TramuntanaWELLENS Tim1.1
27.01 Trofeo Lloseta - AndratxSKUJIŅŠ Toms1.1
28.01 - 28.01 Grand Prix Cycliste la MarseillaiseGENIEZ Alexandre1.1
28.01 Trofeo PalmaDEGENKOLB John1.1
31.01 - 04.02 Etoile de BessègesGALLOPIN Tony2.1
31.01 - 04.02 Volta a la Comunitat ValencianaVALVERDE Alejandro2.1
08.02 - 11.02 Tour Cycliste International La ProvenceGENIEZ Alexandre2.1
10.02 Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa CalidaSÁNCHEZ Luis León1.1
11.02 Clasica de AlmeriaEWAN Caleb1.HC
11.02 Trofeo LaiguegliaMOSER Moreno1.HC
14.02 - 18.02 Volta ao Algarve em BicicletaKWIATKOWSKI Michał2.HC
14.02 - 18.02 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del SolWELLENS Tim2.HC
17.02 - 18.02 Tour Cycliste International du Haut Var MatinHIVERT Jonathan2.1
18.02 GP Laguna PorecTOTÒ Paolo1.2
18.02 Grand Prix AlanyaPOZDNYAKOV Kirill1.2
22.02 - 25.02 Tour of AntalyaOVECHKIN Artem2.2
24.02 Faun Environnement - Classic de l'Ardèche Rhône CrussolBARDET Romain1.1
25.02 Kuurne-Bruxelles-Kuurne GROENEWEGEN Dylan1.HC
25.02 Royal Bernard Drome ClassicCALMEJANE Lilian1.1
25.02 GP IzolaRAJOVIĆ Dušan1.2
27.02 Le SamynTERPSTRA Niki1.1
28.02 Trofej Umag - Umag TrophyHAGEN Krister1.2
02.03 - 04.03 Tour of MediterrenneanBALKAN Onur2.2
03.03 Trofej Porec - Porec TrophyLIEPIŅŠ Emīls1.2
04.03 GP Industria & ArtigianatoMOHORIČ Matej1.HC
04.03 Dwars door West-Vlaanderen / Johan Museeuw ClassicsCAVAGNA Rémi1.1
04.03 Grand Prix de la Ville de Lillers Souvenir Bruno CominiLECROQ Jérémy1.2
04.03 International Rhodes Grand PrixMOSCHETTI Matteo1.2
08.03 - 11.03 Istarsko Proljece - Istrian Spring TrophyHAGEN Krister2.2
09.03 - 11.03 International Tour of RhodesMAESTRI Mirco2.2
11.03 Ronde van DrentheSISR František1.HC
11.03 Classica da Arrabida - Cyclin'PortugalSTRAKHOV Dmitry1.2
11.03 Grand Prix SideASTAFYEV Stepan1.2
11.03 Paris-TroyesPETIT Adrien1.2
11.03 Rabobank Dorpenomloop RucphenBJERG Mikkel1.2
14.03 Danilith Nokere KoerseJAKOBSEN Fabio1.HC
14.03 - 18.03 Volta ao AlentejoMENDONÇA Luis2.2
16.03 Handzame ClassicHODEG Álvaro José1.HC
18.03 Grand Prix de Denain - Porte du HainautDEHAES Kenny1.HC
18.03 PopolarissimaLONARDI Giovanni1.2
19.03 - 25.03 Tour de NormandieSTEWART Thomas2.2
21.03 Driedaagse Brugge - De PanneVIVIANI Elia1.HC
22.03 - 25.03 Settimana Internazionale Coppi e BartaliROSA Diego2.1
22.03 - 25.03 Tour of Cartier - East Mediterrannean Cycling ProhectRAILEANU Cristian2.2
24.03 Classic Loire AtlantiqueQUAADE Rasmus1.1
25.03 Cholet - Pays de la LoireBOUDAT Thomas1.1
25.03 Classica Aldeias do Xisto - Cyclin'PortugalMESTRE Daniel1.2
29.03 - 30.03 Tour of Fatih Sultan Mehmet AKHMETOV Galym2.2
30.03 Route Adélie de VitréDILLIER Silvan1.1
31.03 Gran Premio Miguel IndurainVALVERDE Alejandro1.1
31.03 Volta Limburg ClassicTRATNIK Jan1.1
31.03 - 02.04 Le Triptyque des Monts et ChateauxPHILIPSEN Jasper2.2U
31.03 Visegrad 4 Bicycle Race- GP SlovakiaPATERSKI Maciej1.2
01.04 La Roue Tourangelle Région Centre Val de Loire - Trophée Harmonie MutuelleSARREAU Marc1.1
01.04 GP Adria MobilFORTIN Filippo1.2
01.04 Trofeo PivaBACCIO Paolo1.2U
02.04 Giro del BelvedereSTANNARD Robert1.2U
03.04 - 06.04 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la LoireMARTIN Guillaume2.1
03.04 G.P. Palio del ReciotoDE BOD Stefan1.2U
04.04 ScheldeprijsJAKOBSEN Fabio1.HC
06.04 - 08.04 Circuit des Ardennes InternationalMALDONADO Anthony2.2
07.04 Ronde van Vlaanderen BeloftenWHELAN James1.Ncup
07.04 Trofeo Edil CFEDELI Alessandro1.2U
08.04 Klasika Primavera de AmorebietaAMADOR Andrey1.1
10.04 Paris-CamembertCALMEJANE Lilian1.1
11.04 De Brabantse Pijl - La Flèche BrabanconneWELLENS Tim1.HC
11.04 - 15.04 Tour du Loir et Cher E ProvostANDERSEN Asbjørn Kragh2.2
13.04 - 15.04 GP Beiras e Serra da EstrelaSTRAKHOV Dmitry2.1
14.04 Tour du FinistèreHIVERT Jonathan1.1
14.04 Liège - Bastogne - Liège U23ALMEIDA João1.2U
14.04 ZLM tourMOSCHETTI Matteo1.Ncup
15.04 Tro-Bro LéonLAPORTE Christophe1.1
16.04 - 20.04 Tour of the AlpsPINOT Thibaut2.HC
17.04 - 22.04 Tour of CroatiaSIUTSOU Kanstantsin2.HC
19.04 - 22.04 Tour of MersinVORGANOV Eduard2.2
20.04 - 22.04 Vuelta a Castilla y LeonPLAZA Rubén2.1
21.04 Arno Wallaard MemorialHUPPERTZ Joshua1.2
21.04 - 22.04 Tour du Jura CyclisteHAGEN Carl Fredrik2.2
21.04 Visegrad 4 Bicycle Race - GP Czech RepublicKAŇKOVSKÝ Alois1.2
22.04 Giro dell'AppenninoCICCONE Giulio1.1
22.04 Rutland - Melton Cicle ClassicCULLAIGH Gabriel1.2
22.04 Tr. Città di S. Vendemiano - 58th GP Industria & CommercioDAINESE Alberto1.2U
22.04 Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix PolandPATERSKI Maciej1.2
25.04 Gran Premio della LiberazioneFEDELI Alessandro1.2U
25.04 - 01.05 Le Tour de Bretagne CyclisteSCHMIDT Fabien2.2
27.04 - 29.04 Vuelta Asturias Julio Alvarez MendoCARAPAZ Richard2.1
28.04 - 29.04 Belgrade BanjalukaKATRAŠNIK Gašper2.1
28.04 - 03.05 Carpathian Couriers RaceMACIEJUK Filip2.2U
28.04 GP Himmerland RundtLOOIJ André1.2
28.04 PWZ Zuidenveld TourKRUL Stef1.2
28.04 - 01.05 Toscana Terra di Ciclismo EroicaBAGIOLI Andrea2.2U
29.04 Paris - Mantes-en-YvelinesMARCHAND Gianni1.2
29.04 Skive-Løbet WALLIN Rasmus Bøgh1.2
01.05 Eschborn-Frankfurt U23LARSEN Niklas1.2U
01.05 Memorial Andrzeja TrochanowskiegoKAŇKOVSKÝ Alois1.2
01.05 National Championships Belgium U23 - ITTWEEMAES SashaNC
02.05 - 06.05 Five Rings of MoscowPROSTOKISHIN Andrey2.2
02.05 Memorial Romana SieminskiegoKAŇKOVSKÝ Alois1.2
03.05 - 06.05 Tour de YorkshireVAN AVERMAET Greg2.1
03.05 - 06.05 Rhône-Alpes Isère TourRABITSCH Stephan2.2
03.05 - 06.05 Tour of MesopotamiaBAKIRCI Nazim2.2
04.05 - 06.05 Vuelta Ciclista Comunidad de MadridPINTO Edgar2.1
05.05 Sundvolden GPKAMP Alexander1.2
06.05 Circuito del Porto - Trofeo ArvediLONARDI Giovanni1.2
06.05 Flèche ArdennaiseBOL Cees1.2
06.05 Ringerike GPWAERSTED Syver1.2
08.05 - 13.05 4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de FranceCLAEYS Dimitri2.HC
09.05 National Championships Cyprus - ITTMILTIADIS AndreasNC
09.05 - 13.05 Flèche du SudMARCHAND Gianni2.2
11.05 - 13.05 Vuelta AragonROSÓN Jaime2.1
11.05 - 13.05 CCC Tour - Grody PiastowskieOWSIAN Łukasz2.2
12.05 Ronde van OverijsselHAVIK Piotr1.2
12.05 Scandinavian Race in Uppsala 1909-2018TRONDSEN Trond1.2
12.05 Visegrad 4 KerekparversenySISR František1.2
13.05 Gran Premio Industrie del MarmoFERRI Gregorio1.2U
13.05 Grand Prix CriquielionTAMINIAUX Lionel 1.2
13.05 Profronde van Noord-HollandVAN DEN BERG Julius1.2
13.05 National Championships Cyprus - Road RaceMATSANGOS AlexandrosNC
16.05 - 20.05 Tour of NorwayPRADES Eduard2.HC
16.05 - 20.05 Baltyk - Karkonosze TourWALSLEBEN Philipp2.2
17.05 - 20.05 Ronde de l'IsardWILLIAMS Stephen2.2U
18.05 - 20.05 Tour de l'AinVICHOT Arthur2.1
18.05 - 20.05 A Travers Les Hauts De France - Trophee Paris-Arras TourRABITSCH Stephan2.2
19.05 - 23.05 Tour of AlbaniaGAZZARA Michele2.2
20.05 Grote Prijs Marcel KintBOUHANNI Nacer1.1
20.05 - 27.05 Rás TailteannBUGTER Luuc2.2
22.05 - 24.05 Tour des FjordsALBASINI Michael2.HC
23.05 - 27.05 Baloise Belgium TourKEUKELEIRE Jens2.HC
24.05 - 26.05 Gemenc Grand PrixKOROŠEC Rok2.2
25.05 - 27.05 Hammer StavangerMitchelton-Scott2.1
25.05 - 26.05 Tour of EstoniaSTĘPNIAK Grzegorz2.1
26.05 Grand Prix de Plumelec-MorbihanPASQUALON Andrea1.1
27.05 Boucles de l'Aulne - ChateaulinLE CUNFF Kévin1.1
27.05 Circuit de WallonieHONORÉ Mikkel Frølich1.2
27.05 Paris-Roubaix EspoirsDEWULF Stan1.2U
30.05 - 03.06 Skoda-Tour de LuxembourgPASQUALON Andrea2.HC
31.05 - 03.06 Boucles de la MayenneVAN DER POEL Mathieu2.1
31.05 - 03.06 Szlakiem Walk Majora HubalaTACIAK Mateusz2.1
31.05 - 03.06 Grand Prix Priessnitz spaPOGAČAR Tadej2.Ncup
01.06 - 03.06 Hammer Sportzone LimburgQuick-Step Floors2.1
01.06 - 03.06 Cycling Tour of Bihor - BellottoSOSA Iván Ramiro2.2
01.06 Horizon Park Race for PeaceMUFF Frederik1.2
02.06 Market Heistse PijlLIEPIŅŠ Emīls1.1
02.06 Horizon Park Race MaidanSAMOILAU Branislau1.2
02.06 Trofeo Alcide DegasperiRAVANELLI Simone1.2
03.06 Gran Premio Citta di LuganoPERNSTEINER Hermann1.1
03.06 Coppa della Pace - 44th Trofeo F.lli AnelliSOBRERO Matteo1.2
03.06 Horizon Park Race ClassicSAMOILAU Branislau1.2
03.06 Memorial Philippe Van ConingslooHÖÖG Gustav1.2
07.06 GP du canton d'ArgovieKRISTOFF Alexander1.HC
07.06 - 16.06 Giro Ciclistico d'ItaliaVLASOV Aleksandr2.2U
07.06 - 10.06 Ronde de l'OiseEVENSEN Henrik2.2
08.06 National Championships Slovenia - ITTTRATNIK JanNC
08.06 - 10.06 Tour de SerbiaTIVANI German Nicolás2.2
08.06 - 10.06 Tour of MalopolskaANTUNES Amaro 2.2
09.06 Dwars door de Vlaamse ArdennenCOBBAERT Robby1.2
09.06 National Championships Denmark U23 - ITTNORSGAARD MathiasNC
10.06 Ronde van LimburgVAN DER POEL Mathieu1.1
10.06 Rund um KölnBENNETT Sam1.1
10.06 Midden-Brabant Poort OmloopVAN DEN BERG Julius1.2
10.06 National Championships Denmark U23 - Road RaceJOHANSEN JuliusNC
13.06 - 17.06 Tour of SloveniaROGLIČ Primož2.1
14.06 - 17.06 La Route d'OccitanieVALVERDE Alejandro2.1
14.06 - 17.06 OberösterreichrundfahrtRABITSCH Stephan2.2
15.06 Dwars door het Hageland - AarschotNEILANDS Krists1.1
16.06 Fyen Rundt - Tour of FyenPEDERSEN Mads1.1
16.06 Grand Prix Doliny Baryczy Zmigrod - The XXVIII th Mem. Józefa Grundmana i Jerzego WizowskiegoOWSIAN Łukasz1.2
17.06 ElfstedenrondeBLYTHE Adam1.1
17.06 GP Horsens PostenDAHL Herman1.1
17.06 International Race Grand Prix Doliny Baryczy Milicz MAŁECKI Kamil1.2
17.06 National Championships Germany U23 - Road RaceKANTER MaxNC
17.06 National Championships Luxembourg U23 - Road RaceLEYDER PitNC
17.06 National Championships Norway U23 - Road RaceSLEEN TorjusNC
17.06 National Championships Switzerland U23 - Road RaceRUEGG LukasNC
18.06 - 21.06 Tour of MevlanaBALKAN Onur2.2
19.06 Halle IngooigemVAN POPPEL Danny1.1
20.06 - 24.06 Adriatica Ionica Race/Following the Serenissima RoutesSOSA Iván Ramiro2.1
20.06 National Championships Sweden - ITTLUDVIGSSON TobiasNC
20.06 National Championships Ukraine - ITTGRIVKO AndreyNC
20.06 National Championships Ukraine U23 - ITTSHEVTSOV VictorNC
21.06 National Championships Belgium - ITTCAMPENAERTS VictorNC
21.06 National Championships Czech Republic - ITTČERNÝ JosefNC
21.06 National Championships Czech Republic U23 - ITTOTRUBA JakubNC
21.06 National Championships Norway - ITTBOASSON HAGEN EdvaldNC
21.06 National Championships Slovakia - ITTČANECKÝ MarekNC
21.06 - 24.06 Le Tour de Savoie Mont BlancZOIDL Riccardo2.2
22.06 National Championships Greece - ITTFARANTAKIS StylianosNC
22.06 National Championships Kosovo - ITTMISINI EgzonNC
22.06 National Championships Lithuania - ITTBAGDONAS GediminasNC
22.06 National Championships Lithuania U23 - ITTBENIUSIS Justas NC
22.06 National Championships Poland - ITTBODNAR MaciejNC
22.06 National Championships Portugal - ITTGONÇALVES DomingosNC
22.06 National Championships Romania - ITTGROSU Eduard MichaelNC
22.06 National Championships Romania U23 - ITTDIMA EmilNC
22.06 National Championships Serbia - ITTSTOJNIC VeljkoNC
22.06 National Championships Spain - ITT CASTROVIEJO JonathanNC
22.06 National Championships Portugal U23 - ITTOLIVEIRA IvoNC
22.06 National Championships Spain U23 - ITTBOUZAS MartinNC
23.06 National Championships Croatia - ITTRUMAC JosipNC
23.06 National Championships Israel - ITTGOLDSTEIN OmerNC
23.06 National Championships Kosovo - Road RaceHASANI SamirNC
23.06 National Championships Macedonia - ITTPETROVSKI AndrejNC
23.06 National Championships Montenegro - Road RaceCEROVIC GoranNC
23.06 National Championships Croatia U23 - ITTJABUKA DavidNC
23.06 National Championships Israel U23 - ITTYOGEV AlonNC
23.06 National Championships Italy U23 - Road RaceAFFINI EdoardoNC
23.06 National Championships Portugal U23 - Road RaceOLIVEIRA RuiNC
23.06 National Championships Spain U23 - Road RaceELOSEGUI InigoNC
24.06 National Championships Belgium - Road Race LAMPAERT YvesNC
24.06 National Championships Croatia - Road Race POTOČKI ViktorNC
24.06 National Championships Czech Republic - Road RaceČERNÝ JosefNC
24.06 National Championships Greece - Road RaceTZORTZAKIS PolychronisNC
24.06 National Championships Iceland - Road RaceÓMARSSON Ingvar NC
24.06 National Championships Lithuania - Road RaceBAGDONAS GediminasNC
24.06 National Championships Macedonia - Road RacePETROVSKI AndrejNC
24.06 National Championships Norway - Road RaceLAENGEN Vegard Stake NC
24.06 National Championships Poland - Road RaceKWIATKOWSKI MichałNC
24.06 National Championships Portugal - Road RaceGONÇALVES DomingosNC
24.06 National Championships Romania - Road RaceGROSU Eduard MichaelNC
24.06 National Championships Serbia - Road RaceRAJOVIĆ DušanNC
24.06 National Championships Slovakia - Road RaceSAGAN PeterNC
24.06 National Championships Slovenia - Road RaceMOHORIČ MatejNC
24.06 National Championships Spain - Road RaceIZAGIRRE GorkaNC
24.06 National Championships Sweden - Road RaceERIKSSON LucasNC
24.06 National Championships Ukraine - Road RacePOLIVODA OleksandrNC
24.06 National Championships Ukraine U23 - Road RaceSHEVCHENKO Oleksandr NC
24.06 Paris-Chauny (classique)SINKELDAM Ramon1.1
24.06 National Championships Romania U23 - Road RaceDIMA EmilNC
26.06 National Championships Azerbaijan - ITTASADOV ElchinNC
27.06 National Championships Bulgaria - ITTKONSTANTINOV Radoslav ValentinovNC
27.06 National Championships Netherlands - ITTVAN BAARLE DylanNC
27.06 National Championships Switzerland - ITTKÜNG StefanNC
27.06 Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig I.W.T. BAUGNIES Jérôme1.2
27.06 Mediterranean Games - Road RaceDURANTI JalelJR
27.06 National Championships Greece U23 - ITTGIANNOUTSOS MiltiadisNC
27.06 National Championships Netherlands U23 - ITT DE VRIES HartthijsNC
27.06 National Championships Switzerland U23 - ITTBISSEGGER StefanNC
28.06 National Championships Azerbaijan - Road RacePOZDNYAKOV KirillNC
28.06 National Championships Denmark - ITTMADSEN Martin ToftNC
28.06 National Championships Estonia - ITTKANGERT TanelNC
28.06 National Championships France - ITT LATOUR PierreNC
28.06 National Championships Great Britain - ITTTHOMAS GeraintNC
28.06 National Championships Hungary - ITTPEÁK BarnabásNC
28.06 National Championships Ireland - ITTMULLEN RyanNC
28.06 National Championships Latvia - ITT SKUJIŅŠ TomsNC
28.06 National Championships Luxembourg - ITTJUNGELS BobNC
28.06 National Championships Great Britain U23 - ITTTANFIELD CharlieNC
28.06 National Championships Hungary U23 - ITTVALTER AttilaNC
28.06 National Championships Ireland U23 - ITTO'LOUGHLIN MichaelNC
28.06 National Championships Luxembourg U23 - ITTWIRTGEN TomNC
29.06 National Championships Austria - ITTPREIDLER GeorgNC
29.06 National Championships Belarus - ITTKIRYIENKA VasilNC
29.06 National Championships Finland - ITTNORDLUND JohanNC
29.06 National Championships Georgia - ITTTSERETELI TamazNC
29.06 National Championships Germany - ITTMARTIN TonyNC
29.06 National Championships Russia - ITTOVECHKIN ArtemNC
29.06 National Championships Germany U23 - ITTFRAHM JasperNC
30.06 National Championships Israel - Road RaceGOLDSTEIN RoyNC
30.06 National Championships Israel U23 - Road RaceGABAY NirNC
30.06 National Championships Italy - Road RaceVIVIANI EliaNC
30.06 National Championships Moldova - ITTTANOVIȚCHII NicolaeNC
30.06 Mediterranean Games - ITTAFFINI EdoardoJR
30.06 National Championships Netherlands U23 - Road Race VAN DEN BERG JuliusNC
30.06 Omloop Het Nieuwsblad Beloften/Circuit Het Nieuwsblad EspoirsRESELL Erik Nordsaeter1.2
01.07 National Championships Finland - Road RaceBÄCKMAN AndersNC
01.07 National Championships Austria - Road Race PÖSTLBERGER LukasNC
01.07 National Championships Belarus - Road RaceBAZHKOU StanislauNC
01.07 National Championships Bosnia and Herzegovina - Road RaceSIRIC IvanNC
01.07 National Championships Bulgaria - Road RaceMIHAYLOV NikolayNC
01.07 National Championships Denmark - Road Race MØRKØV MichaelNC
01.07 National Championships Estonia - Road RaceRÄIM MihkelNC
01.07 National Championships France - Road RaceROUX AnthonyNC
01.07 National Championships Georgia - Road RaceTSERETELI TamazNC
01.07 National Championships Germany - Road RaceACKERMANN PascalNC
01.07 National Championships Great Britain - Road RaceSWIFT ConnorNC
01.07 National Championships Hungary - Road RacePEÁK BarnabásNC
01.07 National Championships Hungary U23 - Road RaceVALTER AttilaNC
01.07 National Championships Ireland - Road RaceDUNNE ConorNC
01.07 National Championships Latvia - Road RaceNEILANDS KristsNC
01.07 National Championships Lebanon - Road RaceABOU Rachid EliasNC
01.07 National Championships Luxembourg - Road RaceJUNGELS BobNC
01.07 National Championships Moldova - Road RaceRUSNAC MaximNC
01.07 National Championships Netherlands - Road RaceVAN DER POEL MathieuNC
01.07 National Championships Russia - Road RaceROVNY IvanNC
01.07 National Championships Russia WE - Road RaceSYRADOEVA MargaritaNC
01.07 National Championships Switzerland - Road RaceMORABITO SteveNC
03.07 National Championships Turkey - ITTÖRKEN AhmetNC
03.07 Trofeo Citta di BresciaROCCHETTI Filippo1.2
04.07 - 07.07 Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions OlympiquesJANISZEWSKI Sylwester2.2
05.07 National Championships Turkey - Road RaceBALKAN OnurNC
05.07 National Championships Turkey MJ - Road RaceDOĞAN Halil İbrahimNC
05.07 - 08.07 Sibiu Cycling TourSOSA Iván Ramiro2.1
06.07 National Championships Italy U23 - ITTAFFINI EdoardoNC
07.07 Grote prijs Jean-Pierre MonseréLOOIJ André1.1
07.07 - 14.07 Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of AustriaHERMANS Ben2.1
07.07 National Championships Albania - ITTZHUPA EugertNC
08.07 National Championships Albania - Road RaceSEFA YlberNC
08.07 National Championships Lebanon - ITTAL ER AbdallahNC
08.07 Giro del Medio BrentaEVTUSHENKO Alexander1.2
08.07 Grand Prix Albert Fauville - BauletNÕMMELA Aksel1.2
08.07 Grand Prix de la Ville de Nogent-sur-OiseANTOMARCHI Julien1.2
11.07 - 15.07 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont BlancPRONSKIY Vadim2.2U
12.07 - 15.07 GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim AgostinhoFERNANDES José2.2
15.07 UEC Juniors & U23 Road European Championships U23 - Road RaceHIRSCHI MarcCC
18.07 - 22.07 Grande Prémio de Portugal N2ALARCÓN Raúl2.2
22.07 Grand Prix de la ville de PérenchiesDEHAES Kenny1.2
22.07 V4 Special Series Debrecen - IbranyKUSZTOR Péter1.2
25.07 Prueba Villafranca-Ordiziako KlasikaPOWER Robert1.1
25.07 - 28.07 Dookola MazowszaSAJNOK Szymon2.2
26.07 Grand Prix CeramiKENNAUGH Peter1.1
28.07 - 01.08 VOO-Tour de WallonieWELLENS Tim2.HC
28.07 - 30.07 Kreiz Breizh ElitesTOUZE Damien 2.2
29.07 GP KranjAUER Daniel1.2
31.07 Circuito de Getxo "Memorial Ricardo Otxoa"ARANBURU Alex1.1
01.08 - 05.08 PostNord Danmark Rundt - Tour of DenmarkVAN AERT Wout2.HC
01.08 - 12.08 Volta a Portugal em Bicicleta Santander TottaALARCÓN Raúl2.1
01.08 - 05.08 Tour AlsaceBOUCHARD Geoffrey2.2
03.08 - 12.08 Tour Cycliste International de la GuadeloupeCARÈNE Boris2.2
04.08 Hansa Bygg Kalmar Grand Prix Road RaceHÖÖG Gustav1.2
05.08 La Poly NormandePÉRICHON Pierre-Luc1.1
05.08 Antwerpse HavenpijlNEVENS Tibo1.2
07.08 - 11.08 Vuelta a BurgosSOSA Iván Ramiro2.HC
07.08 - 11.08 Cycling Tour of SzeklerlandTANOVIȚCHII Nicolae2.2
08.08 European Continental Championships - ITTCAMPENAERTS VictorCC
09.08 - 12.08 Czech Cycling TourZOIDL Riccardo2.1
11.08 KOGA Slag om NorgVAN SCHIP Jan-Willem1.1
11.08 Memorial Henryka LasakaGRABIS Mateusz1.2
12.08 European Continental Championships - Road Race TRENTIN MatteoCC
12.08 Gran Premio Sportivi di Poggiana - Trofeo Bonin Costruzioni-8 Gran Premio Pasta ZaraSTANNARD Robert1.2U
12.08 National Championships Belgium U23 - Road RaceTHIJSSEN GerbenNC
12.08 Puchar Uzdrowisk KarpackichPATERSKI Maciej1.2
14.08 - 19.08 Tour de HongrieBELLETTI Manuel2.1
15.08 - 18.08 Tour du LimousinEDET Nicolas2.1
16.08 - 19.08 Arctic Race of NorwayCHERNETSKI Sergei2.HC
16.08 GP Capodarco - Comunità di CapodarcoRUBIO Einer Augusto1.2U
17.08 - 26.08 Tour de l'AvenirPOGAČAR Tadej2.Ncup
18.08 Minsk CupPATERSKI Maciej1.2
19.08 Grand Prix Minsk SHUMOV Nikolai1.2
21.08 GP Stad ZottegemBAUGNIES Jérôme1.1
21.08 - 24.08 Tour Poitou-Charentes en Nouvelle AquitaineDÉMARE Arnaud2.1
21.08 Grand Prix des MarbriersMOULD Jon1.2
22.08 Veenendaal-Veenendaal ClassicGROENEWEGEN Dylan1.1
22.08 National Championships France U23 - ITTBRUNEL AlexysNC
23.08 - 26.08 Deutschland TourMOHORIČ Matej2.1
23.08 - 26.08 Baltic Chain TourLIEPIŅŠ Emīls2.2
24.08 Great War Remembrance RaceRÄIM Mihkel1.1
24.08 National Championships France U23 - Road RaceBARTHE CyrilNC
25.08 Omloop Mandel-Leie-Schelde MeulebekeWIPPERT Wouter1.1
26.08 Schaal SelsDUPONT Timothy1.1
26.08 Croatia-SloveniaRAJOVIĆ Dušan1.2
26.08 Ronde van Midden NederlandFOLSACH Casper1.2
29.08 Druivenkoers - OverijseMEURISSE Xandro1.1
31.08 Hafjell GPMADSEN Martin Toft1.2
01.09 Brussels Cycling ClassicACKERMANN Pascal1.HC
01.09 Lillehammer GPKAMP Alexander1.2
02.09 GP de Fourmies / La Voix du NordACKERMANN Pascal1.HC
02.09 - 09.09 Ovo Energy Tour of BritainALAPHILIPPE Julian2.HC
02.09 Antwerp Port EpicVAN KEIRSBULCK Guillaume1.1
02.09 Gylne GutuerPHILIPSEN Jasper1.2
05.09 - 09.09 Okolo Jižních Čech / Tour of South BohemiaKUKRLE Michael2.2
06.09 - 08.09 Giro della Regione Friuli Venezia GiuliaPOGAČAR Tadej2.2
09.09 Tour du Doubs SIMON Julien1.1
09.09 Chrono Champenois Masculin InternationalMADSEN Martin Toft1.2
11.09 - 16.09 Olympia's TourJOHANSEN Julius2.2U
12.09 Grand Prix de WallonieSTUYVEN Jasper1.1
12.09 - 16.09 Okolo SlovenskaALAPHILIPPE Julian2.1
14.09 Kampioenschap van VlaanderenGROENEWEGEN Dylan1.1
14.09 - 16.09 Tour of CappadociaOVSYANNIKOV Alexandr2.2
15.09 Primus ClassicVAN DER HOORN Taco1.HC
15.09 Coppa Agostoni - Giro delle BrianzeMOSCON Gianni1.1
16.09 Coppa Bernocchi - 43è GP BPMCOLBRELLI Sonny1.1
16.09 Grote Prijs Jef Scherens - Rondom LeuvenSTUYVEN Jasper1.1
16.09 Int. RAIFFEISEN Grand Prix Judendorf-Straßengel PATERSKI Maciej1.2
19.09 Giro della Toscana - Memorial Alfredo MartiniMOSCON Gianni1.1
19.09 Omloop van het Houtland LichterveldeVAN GENECHTEN Jonas1.1
19.09 - 23.09 Turul RomanieiȚVETCOV Serghei2.2
20.09 Coppa Sabatini - Gran Premio citta  di PeccioliLOBATO Juan José1.1
22.09 Tour de l'EurométropolePEDERSEN Mads1.HC
22.09 Memorial Marco PantaniBALLERINI Davide1.1
23.09 Duo Normand BHS - Almeborg-Bornholm1.1
23.09 Gooikse PijlMEEUS Jordi1.1
23.09 Grand Prix d'Isbergues - Pas de CalaisGILBERT Philippe1.1
23.09 Trofeo MatteottiBALLERINI Davide1.1
23.09 Tour du Gévaudan OccitanieHÄNNINEN Jaakko1.2
25.09 Ruota d'Oro - GP Festa del PerdonoZOCCARATO Samuele1.2U
27.09 Famenne Ardenne ClassicBOIVIN Guillaume1.1
27.09 - 29.09 Tour of Black SeaNAVARDAUSKAS Ramūnas2.2
02.10 Binche - Chimay - Binche / Memorial Frank VandenbrouckeVAN POPPEL Danny1.1
03.10 Sparkassen Münsterland GiroWALSCHEID Max1.HC
04.10 National Championships Italy - ITTMOSCON GianniNC
04.10 Paris-BourgesMADOUAS Valentin1.1
06.10 Giro dell'Emilia DE MARCHI Alessandro1.HC
06.10 Tour de VendéeDENZ Nico1.1
07.10 Gran Premio Bruno BeghelliMOLLEMA Bauke1.HC
07.10 Paris - Tours EliteKRAGH ANDERSEN Søren1.HC
07.10 Il Piccolo LombardiaSTANNARD Robert1.2U
07.10 Paris-Tours EspoirsKOOISTRA Marten1.2U
09.10 Tre Valli VaresineSKUJIŅŠ Toms1.HC
10.10 Milano-TorinoPINOT Thibaut1.HC
11.10 Gran PiemonteCOLBRELLI Sonny1.HC
13.10 Tacx Pro Classic / Ronde van ZeelandSCHULTING Peter1.1
13.10 De Kustpijl STEVENS Timothy1.2
14.10 Chrono des NationsMADSEN Martin Toft1.1
14.10 Chrono des Nations U23NORSGAARD Mathias1.2U
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.
  0.16188 sec.