Calendar

Menu
  • Year
  • UCI Tour
  • Classification
DateRaceWinnerClass
25.01 GP BelekYAVUZ Emre1.2
30.01 Trofeo Felanitx, Ses Salines, Campos, PorreresMOSCHETTI Matteo1.1
31.01 Trofeo Serra de TramuntanaBUCHMANN Emanuel1.1
01.02 Pollença - AndratxSOLER Marc1.1
02.02 Grand Prix Cycliste la MarseillaiseCOSNEFROY Benoît1.1
02.02 Trofeo Playa de Palma - PalmaMOSCHETTI Matteo1.1
05.02 - 09.02 Volta a la Comunitat ValencianaPOGAČAR Tadej2.Pro
05.02 - 09.02 Etoile de BessègesCOSNEFROY Benoît2.1
09.02 GP ManavgatSAMOILAU Branislau1.2
13.02 - 16.02 Tour de La ProvenceQUINTANA Nairo2.Pro
13.02 Grand Prix AlanyaBERNAS Paweł1.2
14.02 - 15.02 Vuelta Ciclista a la Región de Murcia MEURISSE Xandro2.1
14.02 Grand Prix GazipasaSTASH Mamyr1.2
16.02 Clasica de AlmeriaACKERMANN Pascal1.Pro
16.02 Trofeo LaiguegliaCICCONE Giulio1.Pro
19.02 - 23.02 Volta ao Algarve em BicicletaEVENEPOEL Remco2.Pro
19.02 - 23.02 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del SolFUGLSANG Jakob2.Pro
20.02 - 23.02 Tour of AntalyaSTEDMAN Maximilian2.1
21.02 - 23.02 Tour des Alpes Maritimes et du VarQUINTANA Nairo2.1
27.02 - 28.02 Manavgat Side JuniorSHICHKIN Vlas2.1
29.02 Faun-Ardèche ClassicCAVAGNA Rémi1.Pro
29.02 Craft Ster van ZwolleDEKKER David1.2
29.02 Grand Prix Velo AlanyaPRONSKIY Daniil1.2
01.03 Kuurne-Bruxelles-KuurneASGREEN Kasper1.Pro
01.03 Royal Bernard Drome ClassicCLARKE Simon1.Pro
01.03 Grand Prix Manavgat - SideBANASZEK Alan1.2
01.03 Grand Prix Manavgat - Side WETSERAKH Hanna1.2
01.03 International Rhodes Grand PrixBLIKRA Erlend1.2
03.03 Le SamynHOFSTETTER Hugo1.1
04.03 Trofej Umag - Umag TrophyKOOIJ Olav1.2
06.03 - 08.03 International Tour of RhodesWÆRENSKJOLD Søren2.2
08.03 GP Industria & Artigianato1.Pro
08.03 Grote prijs Jean-Pierre MonseréJAKOBSEN Fabio1.1
08.03 Dorpenomloop RucphenDEKKER David1.2
08.03 Grand Prix de la Ville de Lillers Souvenir Bruno CominiVACHON Florian1.2
08.03 Trofej Poreč - Poreč TrophyKOOIJ Olav1.2
12.03 - 15.03 Istarsko Proljeće - Istrian Spring Trophy2.2
14.03 Bevrijdingsronde van Drenthe1.1
15.03 Classica da Arrabida - Cyclin'Portugal1.2
15.03 Paris-Troyes1.2
18.03 Danilith Nokere Koerse1.Pro
18.03 - 22.03 Olympia's Tour2.2
18.03 - 22.03 Volta ao Alentejo2.2
19.03 Grand Prix de Denain - Porte du Hainaut1.Pro
20.03 Bredene Koksijde Classic1.Pro
20.03 Youngster Coast Challenge1.2U
21.03 GP Slovenian Istria1.2
21.03 Grand Prix Mediterrennean1.2
22.03 Grand Prix Justiniano Hotels1.2
23.03 - 29.03 Tour de Normandie2.2
28.03 Classic Loire Atlantique1.1
29.03 Cholet - Pays de la Loire1.1
29.03 GP Adria Mobil1.2
01.04 - 04.04 Giro di Sicilia - Tour of Sicily2.1
03.04 Route Adélie de Vitré1.1
03.04 - 05.04 Le Triptyque des Monts et Châteaux2.2U
04.04 Gran Premio Miguel Indurain1.Pro
04.04 Volta Limburg Classic1.1
05.04 La Roue Tourangelle Centre Val de Loire - Trophée Harmonie Mutuelle1.1
05.04 Grand-Prix L'Échappée1.2
05.04 Trofeo Piva1.2U
07.04 - 10.04 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire2.1
10.04 - 12.04 Circuit des Ardennes International2.2
11.04 Ronde van Vlaanderen Beloften1.Ncup
12.04 - 19.04 Presidential Cycling Tour of Turkey2.Pro
13.04 Giro del Belvedere1.2U
15.04 - 19.04 Tour du Loir et Cher2.2
17.04 - 19.04 GP Beiras e Serra da Estrela2.1
18.04 Tour du Finistère1.1
18.04 Arno Wallaard Memorial1.2
18.04 Liège - Bastogne - Liège1.2U
19.04 Tro-Bro Léon1.Pro
20.04 - 24.04 Tour of the Alps2.Pro
23.04 - 26.04 Authentic Tour of Macedonia2.2
24.04 - 26.04 Vuelta a Castilla y Leon2.1
25.04 Gran Premio della Liberazione1.2U
25.04 - 01.05 Le Tour de Bretagne Cycliste2.2
25.04 PWZ Zuidenveld Tour1.2
26.04 Paris-Mantes Cycliste1.2
26.04 Rutland - Melton CiCLE Classic1.2
30.04 - 03.05 Tour de Yorkshire2.Pro
01.05 - 03.05 Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo2.1
01.05 Eschborn-Frankfurt1.2U
01.05 - 05.05 Five Rings of Moscow2.2
01.05 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego1.2
02.05 GP Himmerland Rundt1.2
02.05 - 03.05 L'Etoile d'Or2.Ncup
02.05 Ronde van Overijssel1.2
03.05 Circuito del Porto - Trofeo Arvedi1.2
03.05 Grand Prix de la Somme « Conseil Départemental 80»1.2
03.05 Memoriał Romana Siemińskiego1.2
03.05 Rent Liv Løbet Skive1.2
05.05 - 10.05 4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de France2.Pro
07.05 - 10.05 Vuelta a la Comunidad de Madrid2.1
08.05 Fyn Rundt - Tour of Funen1.2
08.05 - 10.05 Tour du Jura Cycliste2.2
09.05 Veenendaal-Veenendaal Classic1.1
09.05 Grand Prix Herning1.2
09.05 Sundvolden GP1.2
10.05 Flèche Ardennaise1.2
10.05 Gran Premio Industrie del Marmo1.2U
10.05 Ringerike GP1.2
14.05 - 17.05 Rhône-Alpes Isère Tour2.2
15.05 - 17.05 Tour d'Eure-et-Loir2.2
16.05 Grand Prix de Plumelec-Morbihan1.Pro
17.05 Boucles de l'Aulne - Châteaulin1.1
17.05 Grand Prix Criquielion1.2
17.05 Medzinárodné cyklistické preteky Trenčianskym regiónom1.2
17.05 Paris-Roubaix Espoirs1.2U
17.05 - 21.05 Tour of Albania2.2
20.05 - 24.05 Flèche du Sud2.2
21.05 - 24.05 Tour of Norway2.Pro
21.05 Circuit de Wallonie1.1
21.05 Chabany Race1.2
22.05 - 24.05 A Travers les Hauts de France2.2
22.05 Horizon Park Race for Peace1.2
23.05 Horizon Park Race Maidan1.2
24.05 Horizon Park Race Classic1.2
24.05 Huskvarna GP Road Race1.2
27.05 - 31.05 ZLM Tour2.Pro
28.05 - 31.05 Boucles de la Mayenne2.Pro
28.05 - 30.05 Tour of Estonia2.1
29.05 - 31.05 Tour de la Mirabelle2.2
30.05 GP Fany Gatroservis Příbram1.2
30.05 Grand Prix British Ophtalmology Center1.2
30.05 Hansa Bygg Grand Prix Kalmar Road Race1.2
31.05 British Ophtalmology Center1.2
31.05 Coppa della Pace - Trofeo F.lli Anelli1.2U
01.06 Ronde van Limburg1.1
02.06 Trofeo Alcide Degasperi1.2
04.06 - 07.06 Oberösterreichrundfahrt2.2
04.06 - 07.06 Ronde de l'Oise2.2
05.06 Grosser Preis des Kantons Aargau1.1
06.06 Heylen Vastgoed Heistse Pijl1.1
07.06 Elfstedenronde1.1
07.06 Memorial Philippe Van Coningsloo1.2
10.06 - 14.06 Baloise Belgium Tour2.Pro
10.06 - 14.06 Tour of Slovenia2.Pro
13.06 Grand Prix Doliny Baryczy - XXX Memoriał Grundmanna i Wizowskiego1.2
14.06 - 19.06 Adriatica Ionica Race / Sulle Rotte della Serenissima2.1
14.06 Rund um Köln1.1
14.06 International Race Korona Kocich Gór1.2
21.06 National Championships Slovenia - Road RaceROGLIČ PrimožNC
24.06 Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig I.W.T.1.2
27.06 - 03.07 Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria2.Pro
28.06 Axion SWISS Bank Gran Premio Città di Lugano1.1
28.06 National Championships Slovenia - ITTPOGAČAR TadejNC
28.06 Midden-Brabant Poort Omloop1.2
28.06 National Championships Poland U23 - ITTKRAWCZYK SzymonNC
07.07 trofeo Città di Brescia1.2
11.07 Grand prix Erciyes1.2
12.07 National Championships Switzerland - ITTKÜNG StefanNC
12.07 Grand Prix Kayseri1.2
12.07 National Championships Switzerland U23 - ITTBALMER AlexandreNC
14.07 - 19.07 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta - Mont Blanc2.2U
15.07 - 18.07 Dookoła MazowszaKUKRLE Michael2.2
16.07 Grand Prix Cerami1.1
18.07 National Championships Croatia - ITTRUMAC JosipNC
18.07 National Championships Croatia U23 - ITTPOTOČKI ViktorNC
19.07 National Championships Croatia - Road RaceRUMAC JosipNC
19.07 Puchar MONGROß Felix1.2
22.07 - 26.07 Tour Alsace2.2
23.07 - 26.07 Sibiu Cycling TourMÜHLBERGER Gregor2.1
24.07 National Championships Belarus - ITTKARALIOK YauheniNC
24.07 National Championships Belarus U23 - ITTMAZUR DzianisNC
25.07 National Championships Norway - ITTLEKNESSUND AndreasNC
25.07 National Championships Sweden - ITTAHLSSON JacobNC
25.07 - 26.07 In the footsteps of the RomansBANASZEK Norbert2.2
25.07 National Championships Greece U23 - ITTCHRISTAKOS DimitriosNC
26.07 National Championships Belarus - Road RaceSOBAL YauhenNC
26.07 GP KranjKOOIJ Olav1.2
26.07 Grand Prix de la ville de Pérenchies1.2
26.07 National Championships Greece U23 - Road RaceCHRISTAKOS DimitriosNC
28.07 - 01.08 Vuelta a BurgosEVENEPOEL Remco2.Pro
28.07 - 31.07 Tour of BulgariaSTOSZ Patryk2.2
31.07 - 03.08 Kreiz Breizh Elites2.2
31.07 - 09.08 Tour Cycliste International de la Guadeloupe2.2
01.08 - 04.08 La Route d'Occitanie - La Dépêche du MidiBERNAL Egan2.1
01.08 Slag om Norg1.1
01.08 National Championships Italy U23 - ITTMILAN JonathanNC
02.08 Circuito de Getxo-Memorial Hermanos OtxoaCARUSO Damiano1.1
02.08 Antwerpse Havenpijl1.2
03.08 Gran Trittico LombardoIZAGIRRE Gorka1.Pro
05.08 Milano-TorinoDÉMARE Arnaud1.Pro
05.08 - 08.08 Cycling Tour of SzeklerlandKACZMAREK Jakub2.2
05.08 - 08.08 Le Tour de Savoie Mont BlancROLLAND Pierre2.2
06.08 - 09.08 Arctic Race of Norway2.Pro
06.08 - 09.08 Czech TourHOWSON Damien2.1
06.08 Mont Ventoux Dénivelé ChallengeVLASOV Aleksandr1.1
06.08 National Championships Ukraine - ITTKONONENKO MykhayloNC
06.08 National Championships Ukraine U23 - ITTTSARENKO KyryloNC
07.08 - 09.08 Tour de l'AinROGLIČ Primož2.1
08.08 National Championships Ukraine U23 - Road RaceTSARENKO KyryloNC
08.08 Memorial Henryka Lasaka1.2
09.08 National Championships Ukraine - Road RaceKONONENKO MykhayloNC
09.08 Gran Premio Sportivi di Poggiana - Trofeo Bonin Costruzioni1.2U
09.08 Puchar Uzdrowisk Karpackich1.2
12.08 Gran PiemonteBENNETT George1.Pro
12.08 - 16.08 Tour Bitwa Warszawska 1920RIESEBEEK Oscar2.2
13.08 National Championships Russia - ITTOVECHKIN ArtemNC
13.08 National Championships Slovakia U23 - ITTOROS SamuelNC
13.08 - 15.08 Baltic Chain TourJÕEÄÄR Gert2.2
14.08 National Championships Portugal - ITTOLIVEIRA IvoNC
14.08 National Championships Romania U23 - ITTMALNASI Jozsef-attilaNC
14.08 National Championships Portugal U23 - ITTMOTA GuilhermeNC
14.08 - 19.08 Tour de l'Avenir2.Ncup
15.08 Dwars door het HagelandRICKAERT Jonas1.Pro
15.08 National Championships Bulgaria - ITTGYUROV SpasNC
15.08 National Championships Romania - ITTȚVETCOV SergheiNC
15.08 National Championships Portugal U23 - Road RaceCOSTA FábioNC
15.08 Tour de Ribas1.2
16.08 - 19.08 VOO-Tour de WallonieDÉMARE Arnaud2.Pro
16.08 La Poly Normande1.1
16.08 National Championships Bulgaria - Road RaceRUSEV TeodorNC
16.08 National Championships Portugal - Road RaceCOSTA RuiNC
16.08 National Championships Romania - Road RaceCRISTA DanielNC
16.08 National Championships Russia - Road RaceSHILOV SergeyNC
16.08 National Championships Slovakia U23 - Road RaceKUBIŠ LukášNC
16.08 Gp Capodarco Comunita Di Capodarco1.2U
16.08 National Championships Czech Republic U23 - Road RaceŘEPA VojtěchNC
16.08 Odessa Grand Prix1.2
16.08 - 17.08 One Belt One Road - Hungary2.2
18.08 Giro dell'EmiliaVLASOV Aleksandr1.Pro
18.08 GP Stad Zottegem1.1
18.08 National Championships Estonia - ITTKARPENKO GlebNC
18.08 - 21.08 Tour du Limousin - Nouvelle AquitaineWACKERMANN Luca2.1
19.08 National Championships Iceland - ITTÓMARSSON IngvarNC
19.08 National Championships Iceland U23 - ITTGUÐMUNDSSON SæmundurNC
19.08 National Championships Lithuania - ITTŠIŠKEVIČIUS EvaldasNC
19.08 National Championships Lithuania U23 - ITTKMIELIAUSKAS RokasNC
19.08 Visegrad 4 Kerekparverseny1.2
20.08 - 23.08 Deutschland Tour2.Pro
20.08 National Championships Belgium - ITTVAN AERT WoutNC
20.08 National Championships Czech Republic - ITTČERNÝ JosefNC
20.08 National Championships Czech Republic U23 - ITTOTRUBA JakubNC
20.08 National Championships Estonia - Road RaceVAHTRA NormanNC
20.08 National Championships Luxembourg - ITTJUNGELS BobNC
20.08 National Championships Poland - ITTGRADEK KamilNC
20.08 National Championships Slovakia - ITTCULLY Ján AndrejNC
20.08 National Championships Luxembourg U23 - ITTRIES MichelNC
21.08 National Championships Albania - ITTSEFA YlberNC
21.08 National Championships Albania U23 - ITTCOTA IliaNC
21.08 National Championships Finland - ITTPELTONEN Ukko IisakkiNC
21.08 National Championships France - ITTCAVAGNA RémiNC
21.08 National Championships Hungary - ITTPEÁK BarnabásNC
21.08 National Championships Italy - ITTGANNA FilippoNC
21.08 National Championships Lithuania - Road RaceBAGDONAS GediminasNC
21.08 National Championships Serbia - ITTSTOJNIĆ VeljkoNC
21.08 National Championships Spain - ITTBILBAO PelloNC
21.08 National Championships Spain U23 - ITTGARCIA RaulNC
21.08 National Championships Netherlands U23 - Road RaceDAEMEN StijnNC
22.08 National Championships Albania U23 - Road RaceZEFI Gjergj NC
22.08 National Championships Austria - ITTBRÄNDLE MatthiasNC
22.08 National Championships Austria U23 - ITTBAYER TobiasNC
22.08 National Championships Czech Republic - Road RaceŤOUPALÍK AdamNC
22.08 National Championships Iceland - Road RaceGEIRSSON Hafsteinn ÆgirNC
22.08 National Championships North Macedonia - ITTNAUMOVSKI BojanNC
22.08 National Championships Slovakia - Road RaceSAGAN JurajNC
22.08 Omloop Mandel-Leie-Schelde Meulebeke1.1
22.08 National Championships Spain U23 - Road RaceROMO JavierNC
23.08 National Championships Albania - Road RaceSEFA YlberNC
23.08 National Championships Austria - Road RaceGÖTZINGER ValentinNC
23.08 National Championships Denmark - Road RaceASGREEN KasperNC
23.08 National Championships Finland - Road RaceJUNTUNEN Antti-JussiNC
23.08 National Championships France - Road RaceDÉMARE ArnaudNC
23.08 National Championships Germany - Road RaceMEISEN MarcelNC
23.08 National Championships Hungary - Road RaceFILUTÁS ViktorNC
23.08 National Championships Italy - Road RaceNIZZOLO GiacomoNC
23.08 National Championships Luxembourg - Road RaceGENIETS KevinNC
23.08 National Championships Netherlands - Road RaceVAN DER POEL MathieuNC
23.08 National Championships North Macedonia - Road RaceLEVKOV NikolaNC
23.08 National Championships Norway - Road RaceBYSTRØM Sven ErikNC
23.08 National Championships Poland - Road RaceANIOŁKOWSKI StanisławNC
23.08 National Championships Spain - Road RaceSÁNCHEZ Luis LeónNC
23.08 Schaal Sels Merksem/ Johan Museeuw Classic1.1
24.08 European Continental Championships - ITTKÜNG StefanCC
24.08 Mercan'Tour Classic Alpes-Maritimes1.1
24.08 European Continental Championships U23 - ITTLEKNESSUND AndreasCC
25.08 Grand Prix des Marbriers1.2
26.08 European Continental Championships - Road RaceNIZZOLO GiacomoCC
27.08 - 30.08 Tour Poitou-Charentes en Nouvelle AquitaineDÉMARE Arnaud2.1
27.08 European Continental Championships U23 - Road RaceHVIDEBERG Jonas IversbyCC
28.08 - 30.08 CCC Tour - Grody Piastowskie2.2
28.08 European Continental Championships - Mixed Relay TTTGermanyCC
29.08 Druivenkoers - OverijseSÉNÉCHAL Florian1.1
29.08 - 02.09 Tour de HongrieVALTER Attila2.1
29.08 Trofeo MatteottiCONTI Valerio1.1
29.08 - 05.09 Giro Ciclistico d'ItaliaPIDCOCK Thomas2.2U
30.08 Brussels Cycling ClassicMERLIER Tim1.Pro
30.08 Grote Prijs Jef Scherens - Rondom Leuven1.1
30.08 Memorial Marco PantaniFELLINE Fabio1.1
31.08 Carpathian Couriers Race in memory of Wacław FelczakHABETS Jordan1.2U
01.09 - 05.09 PostNord Danmark Rundt - Tour of Denmark2.Pro
01.09 - 04.09 Settimana Internazionale Coppi e BartaliNARVÁEZ Jhonatan2.1
01.09 - 03.09 Tour de SerbieHARING Martin2.2
02.09 - 06.09 Okolo jižních Čech / Tour of South Bohemia2.2
03.09 - 06.09 Albertina Baltyk - Karkonosze TourANIOŁKOWSKI Stanisław2.2
03.09 - 06.09 Course de la Paix Grand Prix Priessnitz spa2.Ncup
03.09 Grand Prix DeveliBUDYAK Anatoliy1.2
03.09 - 05.09 Tour of Kosovo2.2
04.09 - 07.09 Belgrade BanjalukaKACZMAREK Jakub2.1
04.09 National Championships Greece - ITTTZORTZAKIS PolychronisNC
04.09 Grand Prix CappadociaKONONENKO Mykhaylo1.2
04.09 Hafjell TTLEKNESSUND Andreas1.2
05.09 National Championships Kosovo - ITTYMERI Albion NC
05.09 Grand Prix Mount Erciyes 2200 mtSMIRNOV Ivan1.2
05.09 Lillehammer GPLEKNESSUND Andreas1.2
05.09 National Championships Kosovo U23 - ITTNUHA BlertonNC
06.09 - 13.09 Tour of Britain2.Pro
06.09 National Championships Greece - Road RaceILIAS PeriklisNC
06.09 National Championships Kosovo - Road RaceYMERI Albion NC
06.09 National Championships Latvia - Road RaceLUKŠEVICS ViestursNC
06.09 Tour du DoubsVLIEGEN Loïc1.1
06.09 Grand Prix World's Best High AltitudeBUDYAK Anatoliy1.2
06.09 Gylne GutuerTRONDSEN Trond1.2
06.09 National Championships Germany U23 - ITTHEIDEMANN MiguelNC
08.09 - 13.09 Turul RomanieiGROSU Eduard-Michael2.2
09.09 - 12.09 Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions OlympiquesANIOŁKOWSKI Stanisław2.2
12.09 Eurométropole Tour1.Pro
12.09 National Championships Latvia - ITTVOSEKALNS AndrisNC
12.09 National Championships Serbia - Road RaceĐURIĆ ĐorđeNC
12.09 De Kustpijl1.2
12.09 National Championships Denmark U23 - ITTJOHANSEN JuliusNC
12.09 - 13.09 Orlen Nations Grand PrixKOOIJ Olav2.Ncup
13.09 National Championships Italy U23 - Road RaceALEOTTI GiovanniNC
13.09 GP de Fourmies / La Voix du Nord1.Pro
13.09 Antwerp Port Epic / Sels TrophyVERMEERSCH Gianni1.1
13.09 National Championships Denmark U23 - Road RaceJOHANSEN JuliusNC
13.09 Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland1.2
14.09 Grand Prix Velo ErciyesBUTS Vitaliy1.2
15.09 - 19.09 Skoda-Tour de LuxembourgULISSI Diego2.Pro
15.09 Grand Prix Central AnatoliaKONONENKO Mykhaylo1.2
16.09 Grand Prix de Wallonie1.Pro
16.09 Giro della Toscana - Memorial Alfredo MartiniGAVIRIA Fernando1.1
16.09 - 19.09 Okolo Slovenska / Tour de SlovaquieSTEIMLE Jannik2.1
17.09 Coppa Sabatini - Gran Premio città di PeccioliSMITH Dion1.Pro
17.09 - 20.09 Ronde de l'IsardVERVLOESEM Xandres2.2U
17.09 - 20.09 Tour of MalopolskaŘEPA Vojtěch2.2
18.09 Kampioenschap van Vlaanderen1.1
19.09 Primus Classic1.Pro
19.09 Giro dell'AppenninoHAYTER Ethan1.1
19.09 G.P. Palio del Recioto - Trofeo C&F Resinatura Blocchi1.2U
19.09 - 20.09 GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim AgostinhoFIGUEIREDO Frederico2.2
20.09 Duo Normand1.1
20.09 Gooikse PijlVAN POPPEL Danny1.1
20.09 Grand Prix d'Isbergues - Pas de CalaisBOUHANNI Nacer1.1
20.09 Tr. Città di S. Vendemiano - 60° GP Industria & CommercioTIBERI Antonio1.2U
22.09 Paris-Camembert1.1
23.09 Omloop van het Houtland Middelkerke-Lichtervelde1.1
25.09 World Championships - ITTWC
26.09 World Championships WE - Road RaceWC
26.09 - 27.09 Tour of Mevlana2.2
27.09 World Championships - Road RaceCM
27.09 Paris-Chauny (classique)1.1
27.09 - 05.10 Volta a Portugal Santander2.1
27.09 Giro del Medio Brenta1.2
29.09 - 02.10 Cro Race2.1
29.09 Ruota d'Oro - GP Festa del Perdono1.2U
30.09 Coppa Agostoni - Giro delle Brianze1.1
01.10 Coppa Bernocchi - GP BPM1.Pro
02.10 - 04.10 Tour of Montenegro2.2
03.10 Sparkassen Münsterland Giro1.Pro
04.10 Gran Premio Bruno Beghelli1.1
04.10 La DH Famenne Ardenne Classic1.1
04.10 Tour de Vendée1.1
04.10 Il Piccolo Lombardia1.2U
06.10 Tre Valli Varesine1.Pro
06.10 Binche - Chimay - Binche / Mémorial Frank Vandenbroucke1.1
07.10 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne1.Pro
08.10 Paris-Bourges1.1
08.10 - 11.10 Giro della Regione Friuli Venezia Giulia2.2
10.10 Tacx Pro Classic / Ronde van Zeeland1.1
10.10 Visegrad 4 Bicycle Race- GP Slovakia1.2
11.10 Paris - Tours Elite1.Pro
11.10 Memorial Rik Van Steenbergen / Kempen Classic1.1
11.10 Paris-Tours Espoirs1.2U
11.10 Visegrad 4 Bicycle Race- GP Czech Republic1.2
12.10 Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika1.1
14.10 Scheldeprijs1.Pro
17.10 Trofeo Edil c1.2U
18.10 Chrono des Nations1.1
18.10 Chrono des Nations1.2U
22.10 National Championships France U23 - ITTNC
23.10 National Championships France U23 - Road RaceNC
25.10 Popolarissima1.2
28.10 - 01.11 Giro Di Sardegna2.1
06.11 Kyiv Race1.2
07.11 Kyiv Cup1.2
08.11 Kyiv Speed - Challenge1.2