GC time won/lost per stage
Select a race to view the time won or lost per stage.
Leader: YATES Simon
Stage | Time won/lost to GC leader |
---|---|
Stage 1 | Málaga - Málaga | -45 |
Stage 2 | Marbella - Caminito del Rey | -803 |
Stage 3 | Mijas - Alhaurín de la Torre | 0 |
Stage 4 | Vélez-Málaga - Alfacar. Sierra de la Alfaguara | -1063 |
Stage 5 | Granada - Roquetas de Mar | -749 |
Stage 6 | Huércal-Overa - San Javier. Mar Menor | 0 |
Stage 7 | Puerto Lumbreras - Pozo Alcón | -906 |
Stage 8 | Linares - Almadén | -113 |
Stage 9 | Talavera de la Reina - La Covatilla | -1051 |
Stage 10 | Salamanca. VIII Centenario Universidad de Salamanc - Fermoselle. Bermillo de Sayago | 0 |
Stage 11 | Mombuey - Ribeira Sacra. Luintra | -1778 |
Stage 12 | Mondoñedo - Faro de Estaca de Bares. Mañón | -765 |
Stage 13 | Candás. Carreño - Valle de Sabero. La Camperona | -1654 |
Stage 14 | Cistierna - Les Praeres. Nava | -1960 |
Stage 15 | Ribera de Arriba - Lagos de Covadonga | -2225 |
Stage 16 | Santillana del Mar - Torrelavega | -253 |
Stage 17 | Getxo - Balcón de Bizkaia | -1246 |
Stage 18 | Ejea de los Caballeros - Lleida | -186 |
Stage 19 | Lleida - Andorra. Naturlandia | -1215 |
Stage 20 | Andorra. Escaldes-Engordany - Andorra. Collada de la Gallina | -1575 |
Stage 21 | Alcorcón - Madrid | 0 |
-17587 |