GC time won/lost per stage
Select a race to view the time won or lost per stage.
Leader: QUINTANA Nairo
Stage | Time won/lost to GC leader |
---|---|
Stage 1 | Balneario Laias - Parque Náutico de Castrelo de Miño | -58 |
Stage 2 | Ourense - Baiona | 0 |
Stage 3 | Marín - Dumbría. Mirador de Ézaro | -841 |
Stage 4 | Betanzos - San Andrés de Teixido (Mirador Vixía de Herbeira) | 107 |
Stage 5 | Viveiro - Lugo | 0 |
Stage 6 | Monforte de Lemos - Luintra. Ribera Sacra | -117 |
Stage 7 | Maceda - Puebla de Sanabria | 0 |
Stage 8 | Villalpando - La Camperona. Valle de Sabero | -112 |
Stage 9 | Cistierna - Oviedo. Alto del Naranco | -66 |
Stage 10 | Lugones - Lagos de Covadonga | -217 |
Stage 11 | Colunga. Museo Jurásico - Peña Cabarga | -111 |
Stage 12 | Los Corrales de Buelna - Bilbao | 0 |
Stage 13 | Bilbao - Urdax-Dantxarinea | 0 |
Stage 14 | Urdax-Dantxarinea - Aubisque | -184 |
Stage 15 | Sabiñánigo - Sallent de Gállego. Aramón Formigal | -850 |
Stage 16 | Alcañiz - Peñíscola | -18 |
Stage 17 | Castellón - Llucena. Camins del Penygolosa | -501 |
Stage 18 | Requena - Gandía | -109 |
Stage 19 | Xàbia - Calp | -167 |
Stage 20 | Benidorm - Alto de Aitana. Escuadrón Ejército del Aire | -1428 |
Stage 21 | Las Rozas - Madrid | 0 |
-4672 |