GC time won/lost per stage
Select a race to view the time won or lost per stage.
Leader: YATES Simon
Stage | Time won/lost to GC leader |
---|---|
Stage 1 | Málaga - Málaga | -23 |
Stage 2 | Marbella - Caminito del Rey | -236 |
Stage 3 | Mijas - Alhaurín de la Torre | 0 |
Stage 4 | Vélez-Málaga - Alfacar. Sierra de la Alfaguara | -675 |
Stage 5 | Granada - Roquetas de Mar | 63 |
Stage 6 | Huércal-Overa - San Javier. Mar Menor | -104 |
Stage 7 | Puerto Lumbreras - Pozo Alcón | -103 |
Stage 8 | Linares - Almadén | -32 |
Stage 9 | Talavera de la Reina - La Covatilla | -383 |
Stage 10 | Salamanca. VIII Centenario Universidad de Salamanc - Fermoselle. Bermillo de Sayago | -111 |
Stage 11 | Mombuey - Ribeira Sacra. Luintra | -144 |
Stage 12 | Mondoñedo - Faro de Estaca de Bares. Mañón | 0 |
Stage 13 | Candás. Carreño - Valle de Sabero. La Camperona | -382 |
Stage 14 | Cistierna - Les Praeres. Nava | -635 |
Stage 15 | Ribera de Arriba - Lagos de Covadonga | -915 |
Stage 16 | Santillana del Mar - Torrelavega | -181 |
Stage 17 | Getxo - Balcón de Bizkaia | 113 |
Stage 18 | Ejea de los Caballeros - Lleida | -69 |
Stage 19 | Lleida - Andorra. Naturlandia | -705 |
Stage 20 | Andorra. Escaldes-Engordany - Andorra. Collada de la Gallina | -348 |
Stage 21 | Alcorcón - Madrid | -28 |
-4898 |