2021»39th

SPIE Internationale Juniorendriedaagse

(2.1)
2021»Stage 1»AxelAxel(102.3km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0062
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team202:22:05
22+0:0515
HARTEEL JelleGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay12,,
0:00
33+0:0823
LIGHTFOOT OwenZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team7,,
0:00
44+1:17144
DE SCHAMPHELEIRE JonasOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike51:04
1:04
55+1:1712
VAN DYCK JanGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay4,,
1:04
67+2:0621
GIDDINGS JoshuaZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team31:53
1:53
78+2:061
KONINGS RoanWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner2,,
1:53
89+2:0695
SKÅR EmilNCF Region Sør
18NCF Region Sør1,,
1:53
910+2:06103
ROTTMANN Jonathan MalteNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen,,
1:53
106+2:0426
HANSEN Alexander ArntNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
1:53
1111+2:06159
DEL GROSSO TiborStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team,,
1:53
1212+2:06158
BUITER RindertStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team,,
1:53
1313+2:06116
WILLEMS SenneAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
1:53
1414+2:0641
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
1:53
1515+2:06160
KRAMER JesseStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team,,
1:53
1616+2:0651
DE MEESTER MilanVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:53
1717+2:0694
RAVNØY JohanNCF Region Sør
17NCF Region Sør,,
1:53
1818+2:06125
DE GRUIJTER JorenWRV De Peddelaars
18WRV De Peddelaars,,
1:53
1919+2:069
ROUFFAER LarsWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
1:53
2020+2:068517Team NTG,,
1:53
2121+2:0610
DE VOS YoupWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
1:53
2222+2:06118
STERCK JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
1:53
2323+2:061718Germany,,
1:53
2424+2:0696
GRÉGOIRE RomainAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
1:53
2527+2:10156
DUBA MaximeStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team1:57
1:57
2628+2:1044
LENNARTSSON HugoFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
1:57
2729+2:1016118Team ABC ,,
1:57
2830+2:10132
DORUSSEN JohanDistrict Midden
18District Midden,,
1:57
2931+2:10109
KONING StefWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland,,
1:57
3032+2:108218Team NTG,,
1:57
3133+2:10167
BAERT MathisDe Molenspurters
17De Molenspurters,,
1:57
3234+2:10157
GRAAT TijmenStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team,,
1:57
3335+2:1091
GRANBERG SanderNCF Region Sør
17NCF Region Sør,,
1:57
3436+2:1029
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
1:57
3537+2:1052
BAART ThomasVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:57
3638+2:1037
AVERESCH LucasDistrict Oost Nederland
18District Oost Nederland,,
1:57
3739+2:1098
DELARUE MaxAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
1:57
3840+2:1033
KOSTER BjornACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:57
3941+2:10146
SPIERO TamarCombinatie Westland/Mol
16Combinatie Westland/Mol,,
1:57
4042+2:10137
BAETEN WiebeWAC Team
18WAC Team,,
1:57
4143+2:1073
WILLEMSEN JustusMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team,,
1:57
4244+2:1011
SEGAERT AlecGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay,,
1:57
4345+2:10154
BLÆSBJERG LauridsBach Advokater FRB Optik
16Bach Advokater FRB Optik,,
1:57
4446+2:1093
ESKEDAL Vetle TorinNCF Region Sør
18NCF Region Sør,,
1:57
4547+2:1038
FUNKEN PimDistrict Oost Nederland
18District Oost Nederland,,
1:57
4648+2:10102
JOCHUM Ben FelixNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen,,
1:57
4749+2:101918Germany,,
1:57
4850+2:1063
SCURIATTI LucaHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
1:57
4952+2:203
KOOPS ThijsWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner2:07
2:07
5053+2:20112
OOSENBRUG ChrisWielerploeg Groot Amsterdam
Wielerploeg Groot Amsterdam,,
2:07
5154+2:2046
ROKVEN NoëlDistrict Zuid-West
17District Zuid-West,,
2:07
5255+2:201817Germany,,
2:07
5356+2:20108
VAN DORP VincentWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland,,
2:07
5457+2:20110
HAMMINGA MaartenWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland,,
2:07
5558+2:20142
BORREMANS TysonOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
2:07
5659+2:204
MULDER SvenWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner,,
2:07
5760+2:20126
POLLAERT SvenCombinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team,,
2:07
5861+2:20141
BEIRLAEN JakovOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
2:07
5962+2:2049
HOLLA SanderDistrict Zuid-West
18District Zuid-West,,
2:07
6063+2:20128
VAN GORP MatCombinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team,,
2:07
6164+2:20152
LONSDALE JasparBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik,,
2:07
6265+2:20151
OLSEN Rasmus BisgaardBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik,,
2:07
6366+2:2064
WIENKE BrooksHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
2:07
6467+2:20168
RIGOLE XanderDe Molenspurters
17De Molenspurters,,
2:07
6568+2:2028
HOLM AlbertNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
2:07
6669+2:20117
VAN GENECHTEN JelleAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
2:07
6770+2:208418Team NTG,,
2:07
6871+2:2016216Team ABC ,,
2:07
6972+2:2035
VERHAGEN XanderACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:07
7073+2:2025
HOULIHAN BenZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team,,
2:07
7174+2:20120
D'HOLLANDER LucaAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
2:07
7275+2:208
KÄLLBERG AxelWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
2:07
7376+2:208317Team NTG,,
2:07
7477+2:2016317Team ABC ,,
2:07
7578+2:2072
HEZEMAN StijnMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team,,
2:07
7679+2:2024
BENT AdamZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team,,
2:07
7780+2:2053
BERTELS LennertVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
2:07
7881+2:20114
LEEFLANG YoelWielerploeg Groot Amsterdam
18Wielerploeg Groot Amsterdam,,
2:07
7982+2:202
DE JONG NinoWV De Jonge Renner
17WV De Jonge Renner,,
2:07
8083+2:2056
BALGENORTH NoahRadsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen,,
2:07
8184+2:2034
VANDENDIJCK RuneACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
2:07
8285+2:202018Germany,,
2:07
8386+2:37122
DOORNBOS RickWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars2:24
2:24
8487+2:47153
TOFTEMARK LucasBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik2:34
2:34
8588+2:4731
HULSMANS SenneACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:34
8689+2:4745
LARSSON DavidFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
2:34
8790+2:4739
VEERMAN JannesDistrict Oost Nederland
17District Oost Nederland,,
2:34
8891+2:5348
KORTES ThijsDistrict Zuid-West
17District Zuid-West2:40
2:40
8992+3:17155
LOWTH WilliamBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik3:04
3:04
9093+3:17170
WULLEMAN MathieuDe Molenspurters
16De Molenspurters,,
3:04
9194+3:1777
DE VOS YanickDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost,,
3:04
9295+3:2679
MOSMULLER MaxDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost3:13
3:13
9396+3:2665
SMITH BrocktonHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team,,
3:13
9497+3:3143
EECKHOUT SanderFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team3:18
3:18
9598+3:3967
REY TimSwitzerland
17Switzerland3:26
3:26
9699+3:4840
WOETS MattanjaDistrict Oost Nederland
17District Oost Nederland3:35
3:35
97100+3:4836
SPENKELINK MikeDistrict Oost Nederland
18District Oost Nederland,,
3:35
98101+3:517
BRAND NickWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit3:38
3:38
99102+3:5158
KÖBERNIK TomRadsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen,,
3:38
100103+3:51164
LEVRING TobiasTeam ABC
16Team ABC ,,
3:38
101104+3:515
VAN VLIET MichielWV De Jonge Renner
17WV De Jonge Renner,,
3:38
102105+3:5180
VAN DE SPIJKER YannDistrict Zuid-Oost
16District Zuid-Oost,,
3:38
103106+3:51138
KUYPERS MilanWAC Team
18WAC Team,,
3:38
104107+3:51148
SLA JulesCombinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol,,
3:38
105108+3:5175
VAN DER WAL RikMerida Adelaar Development Team
18Merida Adelaar Development Team,,
3:38
106109+3:5113918WAC Team,,
3:38
107110+3:5132
KNAEPS LowieACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
3:38
108111+3:58135
STOFFELS OleDistrict Midden
17District Midden3:45
3:45
109112+4:01143
CRISTOFANO IyenOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike3:48
3:48
110113+4:0357
GEISBRECHT OleRadsportverband Niedersachsen
18Radsportverband Niedersachsen3:50
3:50
111114+4:0414
REMMERIE WoutGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay3:51
3:51
112115+4:166
KLAVER JenteWillebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit4:03
4:03
113116+4:22107
SCHELVIS NickWielerzone Nederland
18Wielerzone Nederland4:09
4:09
114117+4:2870
WÜTHRICH EmanuelSwitzerland
18Switzerland4:15
4:15
115118+4:34119
VAN GUCHT YoranAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT4:21
4:21
11651+2:1047
BJØRNSETH Charles SebastianDistrict Zuid-West
17District Zuid-West1:57
1:57
117119+5:23659
WILLEMIN BastienSwitzerland
18Switzerland5:10
5:10
118120+5:3399
DELAUNAY EstevanAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team5:20
5:20
119121+5:33100
SANLAVILLE MathiasAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
5:20
12025+2:0797
KRAEMER LéoAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team1:57
1:57
121122+5:4878
LOUWERENSEN TijnDistrict Zuid-Oost
17District Zuid-Oost5:35
5:35
122123+5:54174
ARRIETA Yan LuisStart Junior Team by Java
18Start Junior Team by Java5:41
5:41
123124+5:58104
GEHRKE PaulNordrhein Westfalen
18Nordrhein Westfalen5:45
5:45
124125+6:01147
TEUNISSEN VAN MANEN RensCombinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol5:48
5:48
12526+2:091618Germany1:57
1:57
126126+6:41129
THOOLEN JuulCombinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team6:28
6:28
127127+6:56123
BOUMA JelleWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars6:43
6:43
128128+6:5692
POLLEN SebastianNCF Region Sør
17NCF Region Sør,,
6:43
129129+7:1642
SZKANDERA ThomasFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team7:03
7:03
130130+8:1868
TAPPEINER PascalSwitzerland
18Switzerland8:05
8:05
131131+9:0755
PROVOST QuintenVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team8:54
8:54
132132+9:0761
JULIEN MatisseHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
8:54
133133+9:1313
DELRUE MaximGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay9:00
9:00
134134+11:21121
NAGENGAST JuulWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars11:08
11:08
DNF27
EGHOLM KristianNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior-
DNF59
LANGE MaximilianRadsportverband Niedersachsen
18Radsportverband Niedersachsen-
DNF71
PETERS MarvinMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team-
DNF76
STOKKERMANS JoostDistrict Zuid-Oost
17District Zuid-Oost-
DNF101
MÜLLER TobiasNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen-
DNF106
GROENEVELD MarkWielerzone Nederland
18Wielerzone Nederland-
DNF113
KROON IvarWielerploeg Groot Amsterdam
Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF124
BROUWER JordyWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars-
DNF130
VAN EIJSDEN BramCombinatie BK-Team
17Combinatie BK-Team-
DNF133
MEIJERS SalDistrict Midden
17District Midden-
DNF136
BAETEN RubeWAC Team
17WAC Team-
DNF149
DE JONGE SamCombinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol-
DNF169
VERSCHAEVE EmielDe Molenspurters
16De Molenspurters-
DNF172
CRUZ FALCON AndreStart Junior Team by Java
18Start Junior Team by Java-
DNF175
SANCHEZ MatiasStart Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java-
DNF50
SKRETTING TobiasDistrict Zuid-West
17District Zuid-West-
DNF66
HEEB NeilSwitzerland
18Switzerland-
DNF74
KRANENBURG JorisMerida Adelaar Development Team
16Merida Adelaar Development Team-
DNF8118Team NTG-
DNF105
DRÄGER JuliusNordrhein Westfalen
18Nordrhein Westfalen-
DNF111
HUTZEZON SamWielerploeg Groot Amsterdam
17Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF115
VAN DUREN MeesWielerploeg Groot Amsterdam
17Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF127
SEGERS ThorbenCombinatie BK-Team
17Combinatie BK-Team-
DNF131
OORD SpiekDistrict Midden
District Midden-
DNF134
BUTEIJN MarickDistrict Midden
18District Midden-
DNF145
VANDENBOSSCHE JoshuaOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike-
DNF166
VAN ACHTER JelleDe Molenspurters
17De Molenspurters-
DNF171
MACIAS CesarStart Junior Team by Java
18Start Junior Team by Java-
DNF173
CAMPO Ignacio EmanuelStart Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
162
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team2:21:52..
215
HARTEEL JelleGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay0:05
0:05
..
323
LIGHTFOOT OwenZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team0:08
0:08
..
4144
DE SCHAMPHELEIRE JonasOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike1:17
1:17
..
512
VAN DYCK JanGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay,,
1:17
..
626
HANSEN Alexander ArntNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior2:04
2:04
..
721
GIDDINGS JoshuaZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team2:06
2:06
..
81
KONINGS RoanWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner,,
2:06
..
995
SKÅR EmilNCF Region Sør
18NCF Region Sør,,
2:06
..
10103
ROTTMANN Jonathan MalteNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen,,
2:06
..
11159
DEL GROSSO TiborStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team,,
2:06
..
12158
BUITER RindertStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team,,
2:06
..
13116
WILLEMS SenneAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
2:06
..
1441
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
2:06
..
15160
KRAMER JesseStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team,,
2:06
..
1651
DE MEESTER MilanVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
2:06
..
1794
RAVNØY JohanNCF Region Sør
17NCF Region Sør,,
2:06
..
18125
DE GRUIJTER JorenWRV De Peddelaars
18WRV De Peddelaars,,
2:06
..
199
ROUFFAER LarsWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
2:06
..
208517Team NTG,,
2:06
..
2110
DE VOS YoupWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
2:06
..
22118
STERCK JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
2:06
..
231718Germany,,
2:06
..
2496
GRÉGOIRE RomainAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
2:06
..
2597
KRAEMER LéoAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team2:07
2:07
..
261618Germany2:09
2:09
..
27156
DUBA MaximeStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team2:10
2:10
..
2844
LENNARTSSON HugoFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
2:10
..
2916118Team ABC ,,
2:10
..
30132
DORUSSEN JohanDistrict Midden
18District Midden,,
2:10
..
31109
KONING StefWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland,,
2:10
..
328218Team NTG,,
2:10
..
33167
BAERT MathisDe Molenspurters
17De Molenspurters,,
2:10
..
34157
GRAAT TijmenStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team,,
2:10
..
3591
GRANBERG SanderNCF Region Sør
17NCF Region Sør,,
2:10
..
3629
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
2:10
..
3752
BAART ThomasVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
2:10
..
3837
AVERESCH LucasDistrict Oost Nederland
18District Oost Nederland,,
2:10
..
3998
DELARUE MaxAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
2:10
..
4033
KOSTER BjornACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:10
..
41146
SPIERO TamarCombinatie Westland/Mol
16Combinatie Westland/Mol,,
2:10
..
42137
BAETEN WiebeWAC Team
18WAC Team,,
2:10
..
4373
WILLEMSEN JustusMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team,,
2:10
..
4411
SEGAERT AlecGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay,,
2:10
..
45154
BLÆSBJERG LauridsBach Advokater FRB Optik
16Bach Advokater FRB Optik,,
2:10
..
4693
ESKEDAL Vetle TorinNCF Region Sør
18NCF Region Sør,,
2:10
..
4738
FUNKEN PimDistrict Oost Nederland
18District Oost Nederland,,
2:10
..
48102
JOCHUM Ben FelixNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen,,
2:10
..
491918Germany,,
2:10
..
5063
SCURIATTI LucaHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
2:10
..
5147
BJØRNSETH Charles SebastianDistrict Zuid-West
17District Zuid-West,,
2:10
..
523
KOOPS ThijsWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner2:20
2:20
..
53112
OOSENBRUG ChrisWielerploeg Groot Amsterdam
Wielerploeg Groot Amsterdam,,
2:20
..
5446
ROKVEN NoëlDistrict Zuid-West
17District Zuid-West,,
2:20
..
551817Germany,,
2:20
..
56108
VAN DORP VincentWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland,,
2:20
..
57110
HAMMINGA MaartenWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland,,
2:20
..
58142
BORREMANS TysonOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
2:20
..
594
MULDER SvenWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner,,
2:20
..
60126
POLLAERT SvenCombinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team,,
2:20
..
61141
BEIRLAEN JakovOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
2:20
..
6249
HOLLA SanderDistrict Zuid-West
18District Zuid-West,,
2:20
..
63128
VAN GORP MatCombinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team,,
2:20
..
64152
LONSDALE JasparBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik,,
2:20
..
65151
OLSEN Rasmus BisgaardBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik,,
2:20
..
6664
WIENKE BrooksHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
2:20
..
67168
RIGOLE XanderDe Molenspurters
17De Molenspurters,,
2:20
..
6828
HOLM AlbertNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
2:20
..
69117
VAN GENECHTEN JelleAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
2:20
..
708418Team NTG,,
2:20
..
7116216Team ABC ,,
2:20
..
7235
VERHAGEN XanderACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:20
..
7325
HOULIHAN BenZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team,,
2:20
..
74120
D'HOLLANDER LucaAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
2:20
..
758
KÄLLBERG AxelWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
2:20
..
768317Team NTG,,
2:20
..
7716317Team ABC ,,
2:20
..
7872
HEZEMAN StijnMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team,,
2:20
..
7924
BENT AdamZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team,,
2:20
..
8053
BERTELS LennertVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
2:20
..
81114
LEEFLANG YoelWielerploeg Groot Amsterdam
18Wielerploeg Groot Amsterdam,,
2:20
..
822
DE JONG NinoWV De Jonge Renner
17WV De Jonge Renner,,
2:20
..
8356
BALGENORTH NoahRadsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen,,
2:20
..
8434
VANDENDIJCK RuneACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
2:20
..
852018Germany,,
2:20
..
86122
DOORNBOS RickWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars2:37
2:37
..
87153
TOFTEMARK LucasBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik2:47
2:47
..
8831
HULSMANS SenneACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:47
..
8945
LARSSON DavidFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
2:47
..
9039
VEERMAN JannesDistrict Oost Nederland
17District Oost Nederland,,
2:47
..
9148
KORTES ThijsDistrict Zuid-West
17District Zuid-West2:53
2:53
..
92155
LOWTH WilliamBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik3:17
3:17
..
93170
WULLEMAN MathieuDe Molenspurters
16De Molenspurters,,
3:17
..
9477
DE VOS YanickDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost,,
3:17
..
9579
MOSMULLER MaxDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost3:26
3:26
..
9665
SMITH BrocktonHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team,,
3:26
..
9743
EECKHOUT SanderFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team3:31
3:31
..
9867
REY TimSwitzerland
17Switzerland3:39
3:39
..
9940
WOETS MattanjaDistrict Oost Nederland
17District Oost Nederland3:48
3:48
..
10036
SPENKELINK MikeDistrict Oost Nederland
18District Oost Nederland,,
3:48
..
1017
BRAND NickWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit3:51
3:51
..
10258
KÖBERNIK TomRadsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen,,
3:51
..
103164
LEVRING TobiasTeam ABC
16Team ABC ,,
3:51
..
1045
VAN VLIET MichielWV De Jonge Renner
17WV De Jonge Renner,,
3:51
..
10580
VAN DE SPIJKER YannDistrict Zuid-Oost
16District Zuid-Oost,,
3:51
..
106138
KUYPERS MilanWAC Team
18WAC Team,,
3:51
..
107148
SLA JulesCombinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol,,
3:51
..
10875
VAN DER WAL RikMerida Adelaar Development Team
18Merida Adelaar Development Team,,
3:51
..
10913918WAC Team,,
3:51
..
11032
KNAEPS LowieACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
3:51
..
111135
STOFFELS OleDistrict Midden
17District Midden3:58
3:58
..
112143
CRISTOFANO IyenOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike4:01
4:01
..
11357
GEISBRECHT OleRadsportverband Niedersachsen
18Radsportverband Niedersachsen4:03
4:03
..
11414
REMMERIE WoutGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay4:04
4:04
..
1156
KLAVER JenteWillebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit4:16
4:16
..
116107
SCHELVIS NickWielerzone Nederland
18Wielerzone Nederland4:22
4:22
..
11770
WÜTHRICH EmanuelSwitzerland
18Switzerland4:28
4:28
..
118119
VAN GUCHT YoranAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT4:34
4:34
..
119659
WILLEMIN BastienSwitzerland
18Switzerland5:23
5:23
..
12099
DELAUNAY EstevanAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team5:33
5:33
..
121100
SANLAVILLE MathiasAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
5:33
..
12278
LOUWERENSEN TijnDistrict Zuid-Oost
17District Zuid-Oost5:48
5:48
..
123174
ARRIETA Yan LuisStart Junior Team by Java
18Start Junior Team by Java5:54
5:54
..
124104
GEHRKE PaulNordrhein Westfalen
18Nordrhein Westfalen5:58
5:58
..
125147
TEUNISSEN VAN MANEN RensCombinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol6:01
6:01
..
126129
THOOLEN JuulCombinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team6:41
6:41
..
127123
BOUMA JelleWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars6:56
6:56
..
12892
POLLEN SebastianNCF Region Sør
17NCF Region Sør,,
6:56
..
12942
SZKANDERA ThomasFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team7:16
7:16
..
13068
TAPPEINER PascalSwitzerland
18Switzerland8:18
8:18
..
13155
PROVOST QuintenVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team9:07
9:07
..
13261
JULIEN MatisseHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
9:07
..
13313
DELRUE MaximGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay9:13
9:13
..
134121
NAGENGAST JuulWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars11:21
11:21
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
162
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team20+20
215
HARTEEL JelleGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay19+19
323
LIGHTFOOT OwenZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team18+18
4144
DE SCHAMPHELEIRE JonasOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike17+17
512
VAN DYCK JanGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay16+16
621
GIDDINGS JoshuaZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team15+15
71
KONINGS RoanWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner14+14
895
SKÅR EmilNCF Region Sør
18NCF Region Sør13+13
9103
ROTTMANN Jonathan MalteNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen12+12
1026
HANSEN Alexander ArntNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior11+11
11159
DEL GROSSO TiborStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team10+10
12158
BUITER RindertStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team9+9
13116
WILLEMS SenneAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT8+8
1441
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team7+7
15160
KRAMER JesseStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team6+6
1651
DE MEESTER MilanVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team5+5
1794
RAVNØY JohanNCF Region Sør
17NCF Region Sør4+4
18125
DE GRUIJTER JorenWRV De Peddelaars
18WRV De Peddelaars3+3
199
ROUFFAER LarsWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit2+2
208517Team NTG1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
162
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team2:21:52..
2103
ROTTMANN Jonathan MalteNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen2:06
2:06
..
341
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
2:06
..
48517Team NTG,,
2:06
..
5156
DUBA MaximeStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team2:10
2:10
..
6109
KONING StefWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland,,
2:10
..
7167
BAERT MathisDe Molenspurters
17De Molenspurters,,
2:10
..
891
GRANBERG SanderNCF Region Sør
17NCF Region Sør,,
2:10
..
929
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
2:10
..
1052
BAART ThomasVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
2:10
..
1133
KOSTER BjornACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:10
..
12146
SPIERO TamarCombinatie Westland/Mol
16Combinatie Westland/Mol,,
2:10
..
1373
WILLEMSEN JustusMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team,,
2:10
..
14154
BLÆSBJERG LauridsBach Advokater FRB Optik
16Bach Advokater FRB Optik,,
2:10
..
15102
JOCHUM Ben FelixNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen,,
2:10
..
1647
BJØRNSETH Charles SebastianDistrict Zuid-West
17District Zuid-West,,
2:10
..
1746
ROKVEN NoëlDistrict Zuid-West
17District Zuid-West2:20
2:20
..
181817Germany,,
2:20
..
19108
VAN DORP VincentWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland,,
2:20
..
20110
HAMMINGA MaartenWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland,,
2:20
..
21142
BORREMANS TysonOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
2:20
..
2216216Team ABC ,,
2:20
..
2335
VERHAGEN XanderACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:20
..
2472
HEZEMAN StijnMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team,,
2:20
..
2556
BALGENORTH NoahRadsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen,,
2:20
..
2634
VANDENDIJCK RuneACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
2:20
..
27122
DOORNBOS RickWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars2:37
2:37
..
28153
TOFTEMARK LucasBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik2:47
2:47
..
2948
KORTES ThijsDistrict Zuid-West
17District Zuid-West2:53
2:53
..
30155
LOWTH WilliamBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik3:17
3:17
..
31170
WULLEMAN MathieuDe Molenspurters
16De Molenspurters,,
3:17
..
3265
SMITH BrocktonHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team3:26
3:26
..
3367
REY TimSwitzerland
17Switzerland3:39
3:39
..
347
BRAND NickWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit3:51
3:51
..
3558
KÖBERNIK TomRadsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen,,
3:51
..
36164
LEVRING TobiasTeam ABC
16Team ABC ,,
3:51
..
375
VAN VLIET MichielWV De Jonge Renner
17WV De Jonge Renner,,
3:51
..
3880
VAN DE SPIJKER YannDistrict Zuid-Oost
16District Zuid-Oost,,
3:51
..
39148
SLA JulesCombinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol,,
3:51
..
4032
KNAEPS LowieACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
3:51
..
41135
STOFFELS OleDistrict Midden
17District Midden3:58
3:58
..
42119
VAN GUCHT YoranAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT4:34
4:34
..
4399
DELAUNAY EstevanAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team5:33
5:33
..
44147
TEUNISSEN VAN MANEN RensCombinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol6:01
6:01
..
45123
BOUMA JelleWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars6:56
6:56
..
4692
POLLEN SebastianNCF Region Sør
17NCF Region Sør,,
6:56
..
4755
PROVOST QuintenVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team9:07
9:07
..
48121
NAGENGAST JuulWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars11:21
11:21
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    08 October 2021
  • Avg. speed winner:
    43.2 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    102.3 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Vert. meters:
    86
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    207
  • Won how:
    Sprint of small group

Race profile

Sites