2020
«
»
2021»55th

Aubel-Thimister-Stavelot

(2.1)
2021»Stage 3 (Final)»StavelotStavelot(99.7km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
15+1:3391
GRÉGOIRE RomainAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team202:44:18
21+0:00138
UIJTDEBROEKS CianTeam Auto Eder
18Team Auto Eder12,,
0:00
34+1:3249
MICHELS JenteWAC Team
18WAC Team71:04
1:04
42+1:2012718Norway5,,
1:04
56+1:44140
HUISING MennoNetherlands
17Netherlands4,,
1:04
68+1:50139
BOONSTRA JelleNetherlands
17Netherlands31:10
1:10
73+1:23135
HERZOG EmilTeam Auto Eder
16Team Auto Eder21:23
1:23
89+2:0167
SEGAERT AlecGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay1,,
1:23
910+2:06109
DALBY SimonTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
1:23
107+1:4995
PLACE MaxenceAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
1:23
1117+3:21141
KRAMER JesseNetherlands
17Netherlands1:42
1:42
1216+3:16169
WALLENBORN ArnoLuxembourg
18Luxembourg2:41
2:41
1315+3:1315818Germany2:45
2:45
1411+2:5827
VERVENNE JonathanACROG-Tormans
18ACROG-Tormans2:47
2:47
1512+2:5825
REINDERINK JorisACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:47
1620+3:2661
VERSTAPPEN DriesMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
2:47
1722+3:35167
VAN MECHELEN VladCannibal Team
17Cannibal Team,,
2:47
1813+3:1028
KOPECKÝ MatyášACROG-Tormans
18ACROG-Tormans2:59
2:59
1925+4:0442
VAN HAUTEGEM LeanderOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike3:00
3:00
2031+4:3519
MASCIARELLI LorenzoBert Containers-Pauwels Sauzen
17Bert Containers-Pauwels Sauzen,,
3:00
2139+6:1512918Norway,,
3:00
2237+5:1741
KINO JanOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
3:00
2333+4:4055
VAN RAEMDONCK CédricAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
3:00
2418+3:214
GULLICKSON LeoLUX - Sideshow p/b Specialized
17LUX - Sideshow p/b Specialized,,
3:00
2514+3:1126
LAMBRECHT MichielACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
3:00
2619+3:241
SIMMONS ColbyLUX - Sideshow p/b Specialized
17LUX - Sideshow p/b Specialized3:03
3:03
2726+4:0739
DHONDT RobbeOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
3:03
2829+4:26103
HANSEN Alexander ArntNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior3:08
3:08
2930+4:335017WAC Team,,
3:08
3036+4:5946
PEDERSEN EricIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team,,
3:08
3123+3:50142
GRAAT TijmenNetherlands
18Netherlands3:10
3:10
3232+4:3873
VAN CAUWENBERGHE ArneOlympia Tienen
18Olympia Tienen3:23
3:23
3328+4:26115
FEDE GabrielGB Junior Team
18GB Junior Team3:26
3:26
3424+3:51106
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior3:29
3:29
3527+4:0992
ISIDORE NoaAG2R Citroën U19 Team
16AG2R Citroën U19 Team,,
3:29
3668+16:0416216Germany3:33
3:33
3721+3:33137
SCHRETTL MarcoTeam Auto Eder
17Team Auto Eder,,
3:33
3835+4:5670
DEWINTER GerbenGaverzicht - Be Okay
17Gaverzicht - Be Okay3:43
3:43
3940+7:11151
SEEMAN AdamCzech Republic
17Czech Republic4:19
4:19
4034+4:5113118Norway4:28
4:28
4138+6:0471
HASHIKAWA JoGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay5:26
5:26
4247+8:5166
VAN DE SOMPEL JoriMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek7:00
7:00
4344+8:31153
SPORYSCH DanielCzech Republic
18Czech Republic7:03
7:03
4441+7:37107
PEDERSEN HenrikNPV-Carl Ras Roskilde Junior
16NPV-Carl Ras Roskilde Junior7:15
7:15
4542+7:4359
HEREMANS JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
7:15
4650+10:425218WAC Team,,
7:15
4754+11:2513217Norway7:17
7:17
4864+13:477
DETALLE NoahVelo Club Ardennes
18Velo Club Ardennes7:18
7:18
4967+15:2762
DE MEIJTS MatisMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek7:23
7:23
5056+11:26111
LUND SØRENSEN LukasTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear7:36
7:36
5145+8:3613
KOCKELMANN MathieuCrabbe Toiture - CC Chevigny
17Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
7:36
5246+8:48134
HAJEK AlexanderTeam Auto Eder
18Team Auto Eder,,
7:36
5343+8:04157
ABT CedricGermany
18Germany,,
7:36
5455+11:2614517Poland9:38
9:38
5553+11:185318WAC Team,,
9:38
5652+11:0130
DEGEEST StijnACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
9:38
5758+11:3347
VANDENDRIESSCHE JelteIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
9:38
5859+11:38168
VANDERLINDEN LukasCannibal Team
17Cannibal Team,,
9:38
5957+11:29136
SCHRAG DanielTeam Auto Eder
18Team Auto Eder9:39
9:39
6062+13:0475
HUYGHE StanOlympia Tienen
17Olympia Tienen,,
9:39
6163+13:1165
THONNON SenneMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
9:39
6249+10:20156
STRÁNSKÝ MatějCzech Republic
17Czech Republic,,
9:39
6360+11:5786
DE VOS YoupDistrict Zuid-West
17District Zuid-West,,
9:39
6448+10:002
KESSLER ColeLUX - Sideshow p/b Specialized
18LUX - Sideshow p/b Specialized,,
9:39
6551+10:5476
STIERS VictorOlympia Tienen
18Olympia Tienen,,
9:39
6683+22:3311
WERTZ HugoVelo Club Ardennes
16Velo Club Ardennes10:39
10:39
6765+14:2658
CLAESSENS RobbeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT12:07
12:07
6861+12:49170
KESS AlexandreLuxembourg
18Luxembourg12:14
12:14
6970+16:1268
VAN DYCK JanGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay13:43
13:43
7066+14:2829
HANNES VictorACROG-Tormans
17ACROG-Tormans14:17
14:17
7181+19:4372
DELRUE MaximGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay14:40
14:40
7276+18:3457
D'HOLLANDER LucaAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT14:43
14:43
7382+21:2016
MOINET LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny15:03
15:03
7475+18:3315917Germany15:07
15:07
7573+16:5716016Germany,,
15:07
7669+16:1137
BEIRLAEN JakovOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
15:07
7777+18:5848
VERLEYEN GaëtanIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
15:07
7872+16:4221
DE BRUYCKERE KayBert Containers-Pauwels Sauzen
17Bert Containers-Pauwels Sauzen,,
15:07
7979+19:1581
DE MEESTER MilanVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
15:07
8078+18:59154
TELECKY ŠtěpánCzech Republic
16Czech Republic,,
15:07
8174+17:5954
KUYPERS MilanWAC Team
18WAC Team15:43
15:43
8271+16:30113
HELLERUP MalteTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear15:47
15:47
8384+22:4614
LAURENT LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny16:32
16:32
8480+19:21144
JANSSEN LucasNetherlands
18Netherlands16:35
16:35
DNF51
DOCKX AaronWAC Team
17WAC Team-
DNF60
DE BAETS JarnoAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT-
DNF74
NIJS ViktorOlympia Tienen
18Olympia Tienen-
DNF82
BERTELS JasperVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team-
DNF84
DE TROYER YorbenVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team-
DNF87
OOSTERLINCK JoesDistrict Zuid-West
18District Zuid-West-
DNF89
LAKEMAN ThomasDistrict Zuid-West
18District Zuid-West-
DNF93
KIELY JoeAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team-
DNF96
TACHOT ThomasAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team-
DNF9816Team ABC -
DNF108
EGHOLM KristianNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior-
DNF112
NIELSEN Magnus LorentsTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear-
DNF116
LAZZARIN FedericoGB Junior Team
17GB Junior Team-
DNF118
ALBINI EmanueleGB Junior Team
18GB Junior Team-
DNF121
MACIAS CesarStart Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java-
DNF125
SANCHEZ MatiasStart Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java-
DNF13018Norway-
DNF14817Poland-
DNF152
FIALA MatyášCzech Republic
18Czech Republic-
DNF16118Germany-
DNF173
MORANG MilLuxembourg
16Luxembourg-
DNF5
WRAY BlakeLUX - Sideshow p/b Specialized
18LUX - Sideshow p/b Specialized-
DNF9
ARCHAMBEAU OscarVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes-
DNF15
BERNARD ThibautCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny-
DNF18
LEDOUX TrystanCrabbe Toiture - CC Chevigny
17Crabbe Toiture - CC Chevigny-
DNF22
ROMMELAERE IbenBert Containers-Pauwels Sauzen
16Bert Containers-Pauwels Sauzen-
DNF31
EECKHOUT SanderFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team-
DNF34
DAHLBLOM AckeFlanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team-
DNF36
VEREECKE MatteoFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team-
DNF44
DHAENENS JitseIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team-
DNF56
VERBRUGGHE JensAVIA - Rudyco - Janatrans CT
16AVIA - Rudyco - Janatrans CT-
DNF64
DEVRY MatsMaes CT Glabbeek
16Maes CT Glabbeek-
DNF78
NULENS YarneOlympia Tienen
16Olympia Tienen-
DNF83
BAART ThomasVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team-
DNF85
DE HAAN DennisDistrict Zuid-West
17District Zuid-West-
DNF88
EVERTSEN-HEGREBERG SimenDistrict Zuid-West
17District Zuid-West-
DNF90
BASSA JensDistrict Zuid-West
18District Zuid-West-
DNF94
KRAEMER LéoAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team-
DNF97
WANG GustavTeam ABC
18Team ABC -
DNF104
HANSEN Emil FeldbergNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior-
DNF110
LYKKE FrederikTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear-
DNF114
HOUGAARD Mads-EmilTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear-
DNF117
BORELLO FilippoGB Junior Team
17GB Junior Team-
DNF120
ANTHONY JamesGB Junior Team
17GB Junior Team-
DNF124
BONILLA PabloStart Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java-
DNF12818Norway-
DNF14618Poland-
DNF15018Poland-
DNF155
MRAZ DanielCzech Republic
17Czech Republic-
DNF172
GILLES MaxLuxembourg
18Luxembourg-
DNF174
URY NoéLuxembourg
17Luxembourg-
DNF6
TILGHMAN AsherLUX - Sideshow p/b Specialized
17LUX - Sideshow p/b Specialized-
DNF12
PRESTIANNI SachaVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes-
DNF17
CECCATO MaximeCrabbe Toiture - CC Chevigny
17Crabbe Toiture - CC Chevigny-
DNF20
PAUWELS PieterBert Containers-Pauwels Sauzen
17Bert Containers-Pauwels Sauzen-
DNF23
CEULEMANS NielsBert Containers-Pauwels Sauzen
16Bert Containers-Pauwels Sauzen-
DNF33
LARSSON DavidFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team-
DNF35
VANDENHENDE KobeFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team-
DNF38
DEWEERD UgoOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike-
DNF45
KAĻVERŠS MatīssIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team-
DNS164
TAMM LauriCannibal Team
17Cannibal Team-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
13▲2138
UIJTDEBROEKS CianTeam Auto Eder
18Team Auto Eder1007:33:28..
29▲712718Norway701:20
1:20
..
31▼2135
HERZOG EmilTeam Auto Eder
16Team Auto Eder501:23
1:23
..
419▲1549
MICHELS JenteWAC Team
18WAC Team361:32
1:32
..
556▲5191
GRÉGOIRE RomainAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team281:33
1:33
..
634▲28140
HUISING MennoNetherlands
17Netherlands241:44
1:44
..
717▲1095
PLACE MaxenceAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team201:49
1:49
..
831▲23139
BOONSTRA JelleNetherlands
17Netherlands181:50
1:50
..
928▲1967
SEGAERT AlecGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay162:01
2:01
..
1037▲27109
DALBY SimonTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear142:06
2:06
..
117▼427
VERVENNE JonathanACROG-Tormans
18ACROG-Tormans122:58
2:58
..
128▼425
REINDERINK JorisACROG-Tormans
17ACROG-Tormans10,,
2:58
..
134▼928
KOPECKÝ MatyášACROG-Tormans
18ACROG-Tormans83:10
3:10
..
145▼926
LAMBRECHT MichielACROG-Tormans
18ACROG-Tormans73:11
3:11
..
1521▲615818Germany63:13
3:13
..
1627▲11169
WALLENBORN ArnoLuxembourg
18Luxembourg53:16
3:16
..
1759▲42141
KRAMER JesseNetherlands
17Netherlands43:21
3:21
..
1811▼74
GULLICKSON LeoLUX - Sideshow p/b Specialized
17LUX - Sideshow p/b Specialized3,,
3:21
..
1910▼91
SIMMONS ColbyLUX - Sideshow p/b Specialized
17LUX - Sideshow p/b Specialized23:24
3:24
..
2030▲1061
VERSTAPPEN DriesMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek13:26
3:26
..
212▼19137
SCHRETTL MarcoTeam Auto Eder
17Team Auto Eder3:33
3:33
..
2239▲17167
VAN MECHELEN VladCannibal Team
17Cannibal Team3:35
3:35
..
2333▲10142
GRAAT TijmenNetherlands
18Netherlands3:50
3:50
..
2414▼10106
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior3:51
3:51
..
2543▲1842
VAN HAUTEGEM LeanderOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike4:04
4:04
..
2645▲1939
DHONDT RobbeOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike4:07
4:07
..
2732▲592
ISIDORE NoaAG2R Citroën U19 Team
16AG2R Citroën U19 Team4:09
4:09
..
2841▲13115
FEDE GabrielGB Junior Team
18GB Junior Team4:26
4:26
..
2952▲23103
HANSEN Alexander ArntNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
4:26
..
3054▲245017WAC Team4:33
4:33
..
3158▲2719
MASCIARELLI LorenzoBert Containers-Pauwels Sauzen
17Bert Containers-Pauwels Sauzen4:35
4:35
..
3250▲1873
VAN CAUWENBERGHE ArneOlympia Tienen
18Olympia Tienen4:38
4:38
..
3362▲2955
VAN RAEMDONCK CédricAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT4:40
4:40
..
3416▼1813118Norway4:51
4:51
..
3548▲1370
DEWINTER GerbenGaverzicht - Be Okay
17Gaverzicht - Be Okay4:56
4:56
..
3667▲3146
PEDERSEN EricIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team4:59
4:59
..
3774▲3741
KINO JanOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike5:17
5:17
..
3829▼971
HASHIKAWA JoGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay6:04
6:04
..
3987▲4812918Norway6:15
6:15
..
4082▲42151
SEEMAN AdamCzech Republic
17Czech Republic7:11
7:11
..
4113▼28107
PEDERSEN HenrikNPV-Carl Ras Roskilde Junior
16NPV-Carl Ras Roskilde Junior7:37
7:37
..
4220▼2259
HEREMANS JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT7:43
7:43
..
4324▼19157
ABT CedricGermany
18Germany8:04
8:04
..
4455▲11153
SPORYSCH DanielCzech Republic
18Czech Republic8:31
8:31
..
4540▼513
KOCKELMANN MathieuCrabbe Toiture - CC Chevigny
17Crabbe Toiture - CC Chevigny8:36
8:36
..
4646-134
HAJEK AlexanderTeam Auto Eder
18Team Auto Eder8:48
8:48
..
4766▲1966
VAN DE SOMPEL JoriMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek8:51
8:51
..
4812▼362
KESSLER ColeLUX - Sideshow p/b Specialized
18LUX - Sideshow p/b Specialized10:00
10:00
..
4935▼14156
STRÁNSKÝ MatějCzech Republic
17Czech Republic10:20
10:20
..
5090▲405218WAC Team10:42
10:42
..
5151-76
STIERS VictorOlympia Tienen
18Olympia Tienen10:54
10:54
..
5253▲130
DEGEEST StijnACROG-Tormans
18ACROG-Tormans11:01
11:01
..
5361▲85318WAC Team11:18
11:18
..
54102▲4813217Norway11:25
11:25
..
5563▲814517Poland11:26
11:26
..
5694▲38111
LUND SØRENSEN LukasTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
11:26
..
5764▲7136
SCHRAG DanielTeam Auto Eder
18Team Auto Eder11:29
11:29
..
5869▲1147
VANDENDRIESSCHE JelteIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team11:33
11:33
..
5971▲12168
VANDERLINDEN LukasCannibal Team
17Cannibal Team11:38
11:38
..
6075▲1586
DE VOS YoupDistrict Zuid-West
17District Zuid-West11:57
11:57
..
6126▼35170
KESS AlexandreLuxembourg
18Luxembourg12:49
12:49
..
6288▲2675
HUYGHE StanOlympia Tienen
17Olympia Tienen13:04
13:04
..
6392▲2965
THONNON SenneMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek13:11
13:11
..
64113▲497
DETALLE NoahVelo Club Ardennes
18Velo Club Ardennes13:47
13:47
..
6577▲1258
CLAESSENS RobbeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT14:26
14:26
..
666▼6029
HANNES VictorACROG-Tormans
17ACROG-Tormans14:28
14:28
..
67118▲5162
DE MEIJTS MatisMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek15:27
15:27
..
68132▲6416216Germany16:04
16:04
..
6944▼2537
BEIRLAEN JakovOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike16:11
16:11
..
7079▲968
VAN DYCK JanGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay16:12
16:12
..
7136▼35113
HELLERUP MalteTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear16:30
16:30
..
7257▼1521
DE BRUYCKERE KayBert Containers-Pauwels Sauzen
17Bert Containers-Pauwels Sauzen16:42
16:42
..
7365▼816016Germany16:57
16:57
..
7473▼154
KUYPERS MilanWAC Team
18WAC Team17:59
17:59
..
7589▲1415917Germany18:33
18:33
..
7696▲2057
D'HOLLANDER LucaAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT18:34
18:34
..
7797▲2048
VERLEYEN GaëtanIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team18:58
18:58
..
7898▲20154
TELECKY ŠtěpánCzech Republic
16Czech Republic18:59
18:59
..
79101▲2281
DE MEESTER MilanVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team19:15
19:15
..
8080-144
JANSSEN LucasNetherlands
18Netherlands19:21
19:21
..
81104▲2372
DELRUE MaximGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay19:43
19:43
..
82110▲2816
MOINET LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny21:20
21:20
..
83130▲4711
WERTZ HugoVelo Club Ardennes
16Velo Club Ardennes22:33
22:33
..
84109▲2514
LAURENT LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny22:46
22:46
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
15▲4138
UIJTDEBROEKS CianTeam Auto Eder
18Team Auto Eder86+68
21▼1137
SCHRETTL MarcoTeam Auto Eder
17Team Auto Eder46+9
36▲391
GRÉGOIRE RomainAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team46+31
4-151
SEEMAN AdamCzech Republic
17Czech Republic35+35
5-134
HAJEK AlexanderTeam Auto Eder
18Team Auto Eder30+30
62▼4170
KESS AlexandreLuxembourg
18Luxembourg28-
7-154
TELECKY ŠtěpánCzech Republic
16Czech Republic24+24
83▼512918Norway18+-4
94▼541
KINO JanOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike16+-5
10-157
ABT CedricGermany
18Germany13+13
11-135
HERZOG EmilTeam Auto Eder
16Team Auto Eder12+12
12-141
KRAMER JesseNetherlands
17Netherlands9+9
139▼473
VAN CAUWENBERGHE ArneOlympia Tienen
18Olympia Tienen8-
1410▼416216Germany8-
15-14517Poland8+8
16-12718Norway6+6
1711▼695
PLACE MaxenceAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team6-
18-169
WALLENBORN ArnoLuxembourg
18Luxembourg6+6
197▼1268
VAN DYCK JanGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay6+-3
20-86
DE VOS YoupDistrict Zuid-West
17District Zuid-West3+3
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-135
HERZOG EmilTeam Auto Eder
16Team Auto Eder7:34:51..
210▲8140
HUISING MennoNetherlands
17Netherlands0:21
0:21
..
35▲295
PLACE MaxenceAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team0:26
0:26
..
48▲4139
BOONSTRA JelleNetherlands
17Netherlands0:27
0:27
..
512▲7167
VAN MECHELEN VladCannibal Team
17Cannibal Team2:12
2:12
..
64▼2106
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior2:28
2:28
..
714▲739
DHONDT RobbeOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike2:44
2:44
..
89▲192
ISIDORE NoaAG2R Citroën U19 Team
16AG2R Citroën U19 Team2:46
2:46
..
921▲12151
SEEMAN AdamCzech Republic
17Czech Republic5:48
5:48
..
103▼7107
PEDERSEN HenrikNPV-Carl Ras Roskilde Junior
16NPV-Carl Ras Roskilde Junior6:14
6:14
..
1113▲213
KOCKELMANN MathieuCrabbe Toiture - CC Chevigny
17Crabbe Toiture - CC Chevigny7:13
7:13
..
1219▲766
VAN DE SOMPEL JoriMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek7:28
7:28
..
1329▲1613217Norway10:02
10:02
..
1417▲314517Poland10:03
10:03
..
152▼1329
HANNES VictorACROG-Tormans
17ACROG-Tormans13:05
13:05
..
1636▲2062
DE MEIJTS MatisMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek14:04
14:04
..
1744▲2716216Germany14:41
14:41
..
1811▼7113
HELLERUP MalteTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear15:07
15:07
..
1915▼421
DE BRUYCKERE KayBert Containers-Pauwels Sauzen
17Bert Containers-Pauwels Sauzen15:19
15:19
..
2018▼216016Germany15:34
15:34
..
2125▲415917Germany17:10
17:10
..
2227▲5154
TELECKY ŠtěpánCzech Republic
16Czech Republic17:36
17:36
..
2342▲1911
WERTZ HugoVelo Club Ardennes
16Velo Club Ardennes21:10
21:10
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
120▲19 Team Auto EderCLUB 22:45:20..
26▲4 NetherlandsNAT1:00
1:00
..
32▼1 AG2R Citroën U19 Team1:14
1:14
..
428▲24 ACROG-TormansCLUB4:10
4:10
..
51▼4 NorwayNAT4:38
4:38
..
610▲4 Onder Ons ParikeCLUB7:19
7:19
..
75▼2 Gaverzicht - Be Okay7:30
7:30
..
83▼5 WAC Team7:55
7:55
..
94▼5 GermanyNAT10:22
10:22
..
107▼3 NPV-Carl Ras Roskilde Junior10:58
10:58
..
1123▲12 LUX - Sideshow p/b Specialized11:49
11:49
..
128▼4 Czech RepublicNAT18:08
18:08
..
1313- Maes CT Glabbeek18:16
18:16
..
1424▲10 AVIA - Rudyco - Janatrans CT18:50
18:50
..
1511▼4 Team Mascot Workwear23:11
23:11
..
1612▼4 Olympia Tienen23:38
23:38
..
1714▼3 Isorex Cycling TeamCLUB29:04
29:04
..
1818- Crabbe Toiture - CC Chevigny43:50
43:50
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    08 August 2021
  • Avg. speed winner:
    -
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    0 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
  • Vert. meters:
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    195
  • Won how:

Race profile

    Sites