2020
«
»
2021»56th

Vuelta al Tachira en Bicicleta

(2.2)
2021»Stage 8 (Final)»San CristóbalSan Cristóbal(99.8k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkGCTimelagBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
116+29:3916 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec752:21:45
29+13:544 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela320:13
0:13
337+1:07:0491 RUIZ Juan JoséJajó Trujillo Indet32Jajó Trujillo Indet11,,
0:13
444+1:11:4313 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec0:28
0:28
522+41:0552 GIL Angel AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa28Equipe Continental Orgullo Paisa,,
0:28
645+1:14:2234 HERNÁNDEZ José TitoTeam Medellin26Team Medellin0:33
0:33
720+37:012 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela0:34
0:34
81+0:001 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela,,
0:34
94+7:3515 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec,,
0:34
102+2:3131 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin,,
0:34
1110+16:5453 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa,,
0:34
1268+1:52:3026 LONARDI GiovanniBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè,,
0:34
1373+1:59:5711 TAGLIANI FilippoAndroni Giocattoli - Sidermec25Androni Giocattoli - Sidermec,,
0:34
146+11:02152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira ,,
0:34
153+5:3251 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa,,
0:34
165+10:4814 MUÑOZ DanielAndroni Giocattoli - Sidermec24Androni Giocattoli - Sidermec0:41
0:41
1712+24:08192 RAMIREZ YurgenVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,,
0:41
1829+48:5335 SÁNCHEZ BrayanTeam Medellin26Team Medellin0:46
0:46
1913+25:4741 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador0:49
0:49
2015+27:29151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira ,,
0:49
2111+21:16155 CAMARGO NelsonDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira ,,
0:49
228+13:263 SALINAS YonathanTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela,,
0:49
2326+44:14144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized0:54
0:54
2448+1:23:02251 TALERO CristihanHerrera Sport 30Herrera Sport 0:57
0:57
2543+1:10:48204 JAIMES MENDOZA Johan SebastianGuerreros Arduvi Betel21Guerreros Arduvi Betel1:00
1:00
2618+31:37121 RUJANO José HumbertoOsorio Group City Bikes Quit 38Osorio Group City Bikes Quit ,,
1:00
2739+1:07:33183 GÓMEZ DanielJS Cycling 24JS Cycling ,,
1:00
2836+1:05:21181 CHACÓN José IsidroJS Cycling 43JS Cycling ,,
1:00
2958+1:37:21176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo,,
1:00
3070+1:57:02186 VILLEGAS JesusJS Cycling 23JS Cycling ,,
1:00
3123+41:47212 CONTRERAS DarwinEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira,,
1:00
327+12:11243 FUENTES YormanVit Osorio Gw 28Vit Osorio Gw ,,
1:00
3363+1:43:33232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training,,
1:00
3453+1:33:05196 GUTIERREZ PedroVzla Pais Futuro Fina Arroz 31Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,,
1:00
3531+49:58154 MENESES HenryDeportivo Tachira 51Deportivo Tachira ,,
1:00
3621+37:07193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:14
1:14
3725+42:37172 FLORES Ruben Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo40 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:19
1:19
3877+2:05:1612 MALUCELLI MatteoAndroni Giocattoli - Sidermec27Androni Giocattoli - Sidermec,,
1:19
3927+48:06194 RICO FredyVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:24
1:24
4046+1:18:4654 MUNOZ EdisonEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa,,
1:24
4141+1:08:42211 ROA KevinEl Andinito Concafe Loteria Tachira23El Andinito Concafe Loteria Tachira1:34
1:34
4217+30:13124 GONZÁLEZ Ronald JavierOsorio Group City Bikes Quit 39Osorio Group City Bikes Quit 1:37
1:37
4361+1:42:4175 CASTELBLANCO JorgePanama32Panama,,
1:37
4469+1:52:3876 HERNANDEZ NolbertoPanama24Panama,,
1:37
4560+1:38:27195 NIEVES XavierVzla Pais Futuro Fina Arroz 27Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:42
1:42
4632+52:24241 BECERRA EduinVit Osorio Gw 35Vit Osorio Gw 1:48
1:48
4724+42:10171 CAMARGO Jonathan Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:54
1:54
4842+1:10:28182 ABREU DanielJS Cycling 35JS Cycling ,,
1:54
4987+2:34:4745 NOVOA Leonidas SebastianBest PC Ecuador28Best PC Ecuador,,
1:54
5014+27:15122 MORA Luis GuillermoOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit ,,
1:54
5130+49:4963 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela,,
1:54
5238+1:07:27123 MENDOZA JoséOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 2:01
2:01
5319+32:54153 NAVA John AlbertoDeportivo Tachira 42Deportivo Tachira 2:02
2:02
5428+48:48101 MANTILLA Ferney Team Saavedra 21 Team Saavedra 2:04
2:04
5564+1:47:3256 COLON JohanEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa2:07
2:07
5633+59:19184 SEQUERA PedroJS Cycling 29JS Cycling ,,
2:07
5776+2:04:33163 SANCHEZ Johan Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 2:17
2:17
5834+59:2436 VARGAS WalterTeam Medellin28Team Medellin2:44
2:44
5955+1:33:1232 DUARTE FabioTeam Medellin34Team Medellin,,
2:44
6054+1:33:0924 RIVERA KevinBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè,,
2:44
6166+1:49:485 CASTILLO JoséTeam Atletico Venezuela38Team Atletico Venezuela3:02
3:02
6278+2:06:5422 DALLA VALLE NicolasBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè3:53
3:53
6340+1:08:38262 CAÑAVERAL JohanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar30Team Gestron Evolution Estancia Bolivar4:12
4:12
6447+1:21:27263 JIMENEZ BryanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar23Team Gestron Evolution Estancia Bolivar4:14
4:14
6582+2:18:56255 CLAVIJO BryanHerrera Sport 19Herrera Sport 4:21
4:21
6662+1:43:1264 GUEVARA GregoryVenezuela20Venezuela,,
4:21
6789+2:41:09102 SAAVEDRA Juan Sebastian Team Saavedra 22 Team Saavedra 4:48
4:48
6852+1:31:09254 BOBADILLA DubanHerrera Sport 22Herrera Sport 5:20
5:20
6950+1:27:5233 SUAZA BernardoTeam Medellin28Team Medellin5:26
5:26
7079+2:08:54103 SAAVEDRA Raul Team Saavedra 19 Team Saavedra 5:54
5:54
7151+1:30:29126 RUJANO Jeison JoséOsorio Group City Bikes Quit 19Osorio Group City Bikes Quit 6:15
6:15
7257+1:34:54115 MASCO LuisClub Guasa Bike Ecoplas34Club Guasa Bike Ecoplas7:18
7:18
7359+1:37:35143 VILLASMIL Alexander Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized7:56
7:56
7480+2:10:25242 YAGUARO IsaacVit Osorio Gw 27Vit Osorio Gw ,,
7:56
7583+2:24:06133 ZAMBRANO Alixon Agrofan Triple Tachira Seminaca 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,,
7:56
7635+1:03:03125 RIVAS DIOSMEDI AngelOsorio Group City Bikes Quit 31Osorio Group City Bikes Quit ,,
7:56
7775+2:04:19156 TORRES CarlosDeportivo Tachira 28Deportivo Tachira ,,
7:56
7885+2:26:30233 REVETE Brayan Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training,,
7:56
7971+1:58:50175 CASTANO Neubery Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo,,
7:56
8074+2:00:31185 SANABRIA CécarJS Cycling 21JS Cycling ,,
7:56
8191+2:48:1196 VIERA JorgeJajó Trujillo Indet23Jajó Trujillo Indet,,
7:56
8281+2:18:41203 JEREZ PedroGuerreros Arduvi Betel24Guerreros Arduvi Betel,,
7:56
8390+2:42:22135 IBARRA Ruben Agrofan Triple Tachira Seminaca 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,,
7:56
8467+1:52:2074 STRAH Alex AntonioPanama24Panama8:09
8:09
8584+2:24:11264 RAMOS Alberto RafaelTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar28Team Gestron Evolution Estancia Bolivar8:20
8:20
8672+1:58:53261 RIOS CristianTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar27Team Gestron Evolution Estancia Bolivar,,
8:20
8786+2:30:06265 GERMOSO RudyTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar31Team Gestron Evolution Estancia Bolivar,,
8:20
8865+1:48:59253 RUIZ SebastianHerrera Sport 22Herrera Sport 8:37
8:37
8949+1:27:3823 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè8:45
8:45
9056+1:33:2725 ZACCANTI FilippoBardiani-CSF-Faizanè25Bardiani-CSF-Faizanè,,
8:45
9188+2:38:32106 MILLAN Nelzon Team Saavedra 20 Team Saavedra 9:42
9:42
9293+3:15:0061 GARCIA LuisVenezuela21Venezuela,,
9:42
9392+3:10:5395 SAEZ EndersonJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet,,
9:42
DNF202 CARRERO PabloGuerreros Arduvi Betel20Guerreros Arduvi Betel-
DNF215 ALVARADO JorgeEl Andinito Concafe Loteria Tachira24El Andinito Concafe Loteria Tachira-
DNS213 MARQUEZ RamonEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira-
OTL162 HERRERA Julio Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 41 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,,
-3:0-22:0-45
OTL221 BELTRAN Alexis Pamplona Osuna Sanki 21 Pamplona Osuna Sanki ,,
-3:0-22:0-45
OTL113 CABALLERO RamonClub Guasa Bike Ecoplas51Club Guasa Bike Ecoplas,,
-3:0-22:0-45
OTL132 GARCIA Charles Agrofan Triple Tachira Seminaca 23 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,,
-3:0-22:0-45
OTL131 NOVA Andres Agrofan Triple Tachira Seminaca 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,,
-3:0-22:0-45
OTL161 DIAZ Rodolfo Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,,
-3:0-22:0-45
DSQ224 TORRES Fredy Pamplona Osuna Sanki 29 Pamplona Osuna Sanki ,,
-3:0-22:0-45
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
11 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela4025 23:36:14..
231 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin30182:31
2:31
..
351 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa25145:32
5:32
..
415 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec20117:35
7:35
..
514 MUÑOZ DanielAndroni Giocattoli - Sidermec24Androni Giocattoli - Sidermec15810:48
10:48
..
6152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira 10611:02
11:02
..
7243 FUENTES YormanVit Osorio Gw 28Vit Osorio Gw 5412:11
12:11
..
83 SALINAS YonathanTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela3313:26
13:26
..
94 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela3213:54
13:54
..
1053 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa3116:54
16:54
..
11155 CAMARGO NelsonDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 21:16
21:16
..
12192 RAMIREZ YurgenVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 24:08
24:08
..
1341 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador25:47
25:47
..
14122 MORA Luis GuillermoOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 27:15
27:15
..
15151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 27:29
27:29
..
1616 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec29:39
29:39
..
17124 GONZÁLEZ Ronald JavierOsorio Group City Bikes Quit 39Osorio Group City Bikes Quit 30:13
30:13
..
18121 RUJANO José HumbertoOsorio Group City Bikes Quit 38Osorio Group City Bikes Quit 31:37
31:37
..
19153 NAVA John AlbertoDeportivo Tachira 42Deportivo Tachira 32:54
32:54
..
202 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela37:01
37:01
..
21193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 37:07
37:07
..
2252 GIL Angel AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa28Equipe Continental Orgullo Paisa41:05
41:05
..
23212 CONTRERAS DarwinEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira41:47
41:47
..
24171 CAMARGO Jonathan Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo42:10
42:10
..
25172 FLORES Ruben Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo40 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo42:37
42:37
..
26144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized44:14
44:14
..
27194 RICO FredyVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 48:06
48:06
..
28101 MANTILLA Ferney Team Saavedra 21 Team Saavedra 48:48
48:48
..
2935 SÁNCHEZ BrayanTeam Medellin26Team Medellin48:53
48:53
..
3063 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela49:49
49:49
..
31154 MENESES HenryDeportivo Tachira 51Deportivo Tachira 49:58
49:58
..
32241 BECERRA EduinVit Osorio Gw 35Vit Osorio Gw 52:24
52:24
..
33184 SEQUERA PedroJS Cycling 29JS Cycling 59:19
59:19
..
3436 VARGAS WalterTeam Medellin28Team Medellin59:24
59:24
..
35125 RIVAS DIOSMEDI AngelOsorio Group City Bikes Quit 31Osorio Group City Bikes Quit 1:03:03
1:03:03
..
36181 CHACÓN José IsidroJS Cycling 43JS Cycling 1:05:21
1:05:21
..
3791 RUIZ Juan JoséJajó Trujillo Indet32Jajó Trujillo Indet1:07:04
1:07:04
..
38123 MENDOZA JoséOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 1:07:27
1:07:27
..
39183 GÓMEZ DanielJS Cycling 24JS Cycling 1:07:33
1:07:33
..
40262 CAÑAVERAL JohanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar30Team Gestron Evolution Estancia Bolivar1:08:38
1:08:38
..
41211 ROA KevinEl Andinito Concafe Loteria Tachira23El Andinito Concafe Loteria Tachira1:08:42
1:08:42
..
42182 ABREU DanielJS Cycling 35JS Cycling 1:10:28
1:10:28
..
43204 JAIMES MENDOZA Johan SebastianGuerreros Arduvi Betel21Guerreros Arduvi Betel1:10:48
1:10:48
..
4413 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec1:11:43
1:11:43
..
4534 HERNÁNDEZ José TitoTeam Medellin26Team Medellin1:14:22
1:14:22
..
4654 MUNOZ EdisonEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa1:18:46
1:18:46
..
47263 JIMENEZ BryanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar23Team Gestron Evolution Estancia Bolivar1:21:27
1:21:27
..
48251 TALERO CristihanHerrera Sport 30Herrera Sport 1:23:02
1:23:02
..
4923 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè1:27:38
1:27:38
..
5033 SUAZA BernardoTeam Medellin28Team Medellin1:27:52
1:27:52
..
51126 RUJANO Jeison JoséOsorio Group City Bikes Quit 19Osorio Group City Bikes Quit 1:30:29
1:30:29
..
52254 BOBADILLA DubanHerrera Sport 22Herrera Sport 1:31:09
1:31:09
..
53196 GUTIERREZ PedroVzla Pais Futuro Fina Arroz 31Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:33:05
1:33:05
..
5424 RIVERA KevinBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè1:33:09
1:33:09
..
5532 DUARTE FabioTeam Medellin34Team Medellin1:33:12
1:33:12
..
5625 ZACCANTI FilippoBardiani-CSF-Faizanè25Bardiani-CSF-Faizanè1:33:27
1:33:27
..
57115 MASCO LuisClub Guasa Bike Ecoplas34Club Guasa Bike Ecoplas1:34:54
1:34:54
..
58176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:37:21
1:37:21
..
59143 VILLASMIL Alexander Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized1:37:35
1:37:35
..
60195 NIEVES XavierVzla Pais Futuro Fina Arroz 27Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:38:27
1:38:27
..
6175 CASTELBLANCO JorgePanama32Panama1:42:41
1:42:41
..
6264 GUEVARA GregoryVenezuela20Venezuela1:43:12
1:43:12
..
63232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training1:43:33
1:43:33
..
6456 COLON JohanEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa1:47:32
1:47:32
..
65253 RUIZ SebastianHerrera Sport 22Herrera Sport 1:48:59
1:48:59
..
665 CASTILLO JoséTeam Atletico Venezuela38Team Atletico Venezuela1:49:48
1:49:48
..
6774 STRAH Alex AntonioPanama24Panama1:52:20
1:52:20
..
6826 LONARDI GiovanniBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè1:52:30
1:52:30
..
6976 HERNANDEZ NolbertoPanama24Panama1:52:38
1:52:38
..
70186 VILLEGAS JesusJS Cycling 23JS Cycling 1:57:02
1:57:02
..
71175 CASTANO Neubery Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:58:50
1:58:50
..
72261 RIOS CristianTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar27Team Gestron Evolution Estancia Bolivar1:58:53
1:58:53
..
7311 TAGLIANI FilippoAndroni Giocattoli - Sidermec25Androni Giocattoli - Sidermec1:59:57
1:59:57
..
74185 SANABRIA CécarJS Cycling 21JS Cycling 2:00:31
2:00:31
..
75156 TORRES CarlosDeportivo Tachira 28Deportivo Tachira 2:04:19
2:04:19
..
76163 SANCHEZ Johan Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 2:04:33
2:04:33
..
7712 MALUCELLI MatteoAndroni Giocattoli - Sidermec27Androni Giocattoli - Sidermec2:05:16
2:05:16
..
7822 DALLA VALLE NicolasBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè2:06:54
2:06:54
..
79103 SAAVEDRA Raul Team Saavedra 19 Team Saavedra 2:08:54
2:08:54
..
80242 YAGUARO IsaacVit Osorio Gw 27Vit Osorio Gw 2:10:25
2:10:25
..
81203 JEREZ PedroGuerreros Arduvi Betel24Guerreros Arduvi Betel2:18:41
2:18:41
..
82255 CLAVIJO BryanHerrera Sport 19Herrera Sport 2:18:56
2:18:56
..
83133 ZAMBRANO Alixon Agrofan Triple Tachira Seminaca 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:24:06
2:24:06
..
84264 RAMOS Alberto RafaelTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar28Team Gestron Evolution Estancia Bolivar2:24:11
2:24:11
..
85233 REVETE Brayan Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training2:26:30
2:26:30
..
86265 GERMOSO RudyTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar31Team Gestron Evolution Estancia Bolivar2:30:06
2:30:06
..
8745 NOVOA Leonidas SebastianBest PC Ecuador28Best PC Ecuador2:34:47
2:34:47
..
88106 MILLAN Nelzon Team Saavedra 20 Team Saavedra 2:38:32
2:38:32
..
89102 SAAVEDRA Juan Sebastian Team Saavedra 22 Team Saavedra 2:41:09
2:41:09
..
90135 IBARRA Ruben Agrofan Triple Tachira Seminaca 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:42:22
2:42:22
..
9196 VIERA JorgeJajó Trujillo Indet23Jajó Trujillo Indet2:48:11
2:48:11
..
9295 SAEZ EndersonJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet3:10:53
3:10:53
..
9361 GARCIA LuisVenezuela21Venezuela3:15:00
3:15:00
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamPointsToday
11 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela60+60
231 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin59+59
316 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec53+53
4152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira 48+48
551 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa39+39
6151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 32+32
74 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela31+31
815 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec30+30
941 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador28+28
1013 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec28+28
11193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 27+27
12251 TALERO CristihanHerrera Sport 30Herrera Sport 20+20
1312 MALUCELLI MatteoAndroni Giocattoli - Sidermec27Androni Giocattoli - Sidermec16+16
14243 FUENTES YormanVit Osorio Gw 28Vit Osorio Gw 14+14
1553 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa13+13
1614 MUÑOZ DanielAndroni Giocattoli - Sidermec24Androni Giocattoli - Sidermec12+12
17154 MENESES HenryDeportivo Tachira 51Deportivo Tachira 12+12
1836 VARGAS WalterTeam Medellin28Team Medellin12+12
1956 COLON JohanEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa12+12
2091 RUIZ Juan JoséJajó Trujillo Indet32Jajó Trujillo Indet11+11
2123 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè11+11
22242 YAGUARO IsaacVit Osorio Gw 27Vit Osorio Gw 10+10
2352 GIL Angel AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa28Equipe Continental Orgullo Paisa10+10
2422 DALLA VALLE NicolasBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè10+10
253 SALINAS YonathanTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela9+9
26265 GERMOSO RudyTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar31Team Gestron Evolution Estancia Bolivar8+8
272 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela8+8
2834 HERNÁNDEZ José TitoTeam Medellin26Team Medellin8+8
29153 NAVA John AlbertoDeportivo Tachira 42Deportivo Tachira 7+7
30195 NIEVES XavierVzla Pais Futuro Fina Arroz 27Vzla Pais Futuro Fina Arroz 6+6
31263 JIMENEZ BryanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar23Team Gestron Evolution Estancia Bolivar5+5
32192 RAMIREZ YurgenVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 5+5
33122 MORA Luis GuillermoOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 5+5
3435 SÁNCHEZ BrayanTeam Medellin26Team Medellin5+5
3595 SAEZ EndersonJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet5+5
3645 NOVOA Leonidas SebastianBest PC Ecuador28Best PC Ecuador4+4
3711 TAGLIANI FilippoAndroni Giocattoli - Sidermec25Androni Giocattoli - Sidermec4+4
3826 LONARDI GiovanniBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè4+4
39176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo3+3
40144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized2+2
4163 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela2+2
4275 CASTELBLANCO JorgePanama32Panama2+2
43232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training2+2
44253 RUIZ SebastianHerrera Sport 22Herrera Sport 2+2
45172 FLORES Ruben Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo40 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1+1
46123 MENDOZA JoséOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 1+1
4725 ZACCANTI FilippoBardiani-CSF-Faizanè25Bardiani-CSF-Faizanè1+1
48203 JEREZ PedroGuerreros Arduvi Betel24Guerreros Arduvi Betel1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamPointsToday
141 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador28+28
2152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira 21+21
31 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela19+19
4151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 14+14
516 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec12+12
62 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela11+11
731 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin7+7
84 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela7+7
951 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa6+6
1013 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec6+6
11193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 5+5
1223 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè5+5
1335 SÁNCHEZ BrayanTeam Medellin26Team Medellin3+3
14124 GONZÁLEZ Ronald JavierOsorio Group City Bikes Quit 39Osorio Group City Bikes Quit 2+2
15176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo2+2
1615 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec1+1
1753 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamTime
115 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec 23:43:49
2212 CONTRERAS DarwinEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira34:12
34:12
3144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized36:39
36:39
563 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela42:14
42:14
6204 JAIMES MENDOZA Johan SebastianGuerreros Arduvi Betel21Guerreros Arduvi Betel1:03:13
1:03:13
7126 RUJANO Jeison JoséOsorio Group City Bikes Quit 19Osorio Group City Bikes Quit 1:22:54
1:22:54
8176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:29:46
1:29:46
9143 VILLASMIL Alexander Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized1:30:00
1:30:00
1064 GUEVARA GregoryVenezuela20Venezuela1:35:37
1:35:37
11232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training1:35:58
1:35:58
12185 SANABRIA CécarJS Cycling 21JS Cycling 1:52:56
1:52:56
13103 SAAVEDRA Raul Team Saavedra 19 Team Saavedra 2:01:19
2:01:19
14255 CLAVIJO BryanHerrera Sport 19Herrera Sport 2:11:21
2:11:21
15133 ZAMBRANO Alixon Agrofan Triple Tachira Seminaca 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:16:31
2:16:31
16233 REVETE Brayan Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training2:18:55
2:18:55
17106 MILLAN Nelzon Team Saavedra 20 Team Saavedra 2:30:57
2:30:57
18135 IBARRA Ruben Agrofan Triple Tachira Seminaca 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:34:47
2:34:47
1961 GARCIA LuisVenezuela21Venezuela3:07:25
3:07:25
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkTeamClassTime
1 Team Atletico Venezuela 71:15:11
2 Androni Giocattoli - SidermecPRT1:41
1:41
3 Deportivo Tachira 19:30
19:30
4 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 36:13
36:13
5 Equipe Continental Orgullo PaisaCT36:43
36:43
6 Osorio Group City Bikes Quit 58:28
58:28
7 Team MedellinCT1:10:11
1:10:11
8 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo2:18:14
2:18:14
9 JS Cycling 2:40:02
2:40:02
10 Vit Osorio Gw 2:48:42
2:48:42
11 Bardiani-CSF-FaizanèPRT2:59:11
2:59:11
12 Team Saavedra 4:02:01
4:02:01
13 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar4:02:12
4:02:12
14 Herrera Sport CLUB4:07:47
4:07:47
15 VenezuelaNAT4:12:55
4:12:55
16 PanamaNAT4:24:22
4:24:22
17 Jajó Trujillo Indet5:03:51
5:03:51
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Race profile

    Sites