2020
«
»
2021»56th

Vuelta al Tachira en Bicicleta

(2.2)
2021»Stage 6»Santo DomingoCasa del Padre(148k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkGCTimelagBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
112+16:0541 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador754:13:34
223+29:5316 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec320:43
0:43
339+50:5823 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè114:39
4:39
47+12:14152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira ,,
4:39
513+16:51191 BRICEÑO Yimmi JoséVzla Pais Futuro Fina Arroz 34Vzla Pais Futuro Fina Arroz 5:02
5:02
631+45:30154 MENESES HenryDeportivo Tachira 51Deportivo Tachira 5:32
5:32
73+5:4851 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa5:38
5:38
82+2:3131 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin6:05
6:05
91+0:001 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela,,
6:05
1016+23:45192 RAMIREZ YurgenVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,,
6:05
114+7:4315 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec6:28
6:28
1214+20:40155 CAMARGO NelsonDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 6:29
6:29
136+10:2814 MUÑOZ DanielAndroni Giocattoli - Sidermec24Androni Giocattoli - Sidermec6:43
6:43
1411+15:0552 GIL Angel AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa28Equipe Continental Orgullo Paisa6:50
6:50
1510+14:2253 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa7:08
7:08
1620+27:48124 GONZÁLEZ Ronald JavierOsorio Group City Bikes Quit 39Osorio Group City Bikes Quit 7:13
7:13
175+8:48243 FUENTES YormanVit Osorio Gw 28Vit Osorio Gw 7:14
7:14
1817+25:18193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 8:51
8:51
1922+28:14121 RUJANO José HumbertoOsorio Group City Bikes Quit 38Osorio Group City Bikes Quit 8:57
8:57
2015+22:50122 MORA Luis GuillermoOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 9:06
9:06
218+12:553 SALINAS YonathanTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela9:15
9:15
2233+45:4063 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela9:37
9:37
2335+46:02194 RICO FredyVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 10:11
10:11
2441+51:5054 MUNOZ EdisonEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa10:38
10:38
2528+41:00172 FLORES Ruben Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo40 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo10:42
10:42
2618+27:322 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela11:36
11:36
2729+41:29144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized11:59
11:59
2819+27:48151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 12:23
12:23
2926+38:58212 CONTRERAS DarwinEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira12:50
12:50
319+14:214 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela12:52
12:52
3221+28:02153 NAVA John AlbertoDeportivo Tachira 42Deportivo Tachira 14:40
14:40
3338+50:36213 MARQUEZ RamonEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira15:38
15:38
3430+45:23125 RIVAS DIOSMEDI AngelOsorio Group City Bikes Quit 31Osorio Group City Bikes Quit ,,
15:38
3550+1:01:23126 RUJANO Jeison JoséOsorio Group City Bikes Quit 19Osorio Group City Bikes Quit 16:06
16:06
3637+47:1535 SÁNCHEZ BrayanTeam Medellin26Team Medellin16:55
16:55
3755+1:04:5425 ZACCANTI FilippoBardiani-CSF-Faizanè25Bardiani-CSF-Faizanè16:56
16:56
3825+38:11171 CAMARGO Jonathan Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo17:32
17:32
3958+1:10:2755 CANO ACEVEDO Kevin JhojanEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa,,
17:32
4027+40:3621 CAÑAVERAL JohnatanBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè18:41
18:41
4159+1:11:3333 SUAZA BernardoTeam Medellin28Team Medellin19:04
19:04
4273+1:26:48176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo,,
19:04
4357+1:10:18263 JIMENEZ BryanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar23Team Gestron Evolution Estancia Bolivar19:20
19:20
4452+1:02:22143 VILLASMIL Alexander Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized19:21
19:21
4561+1:14:2075 CASTELBLANCO JorgePanama32Panama19:47
19:47
4632+45:31241 BECERRA EduinVit Osorio Gw 35Vit Osorio Gw 20:13
20:13
4766+1:18:2264 GUEVARA GregoryVenezuela20Venezuela20:54
20:54
4847+59:06254 BOBADILLA DubanHerrera Sport 22Herrera Sport 21:00
21:00
4956+1:09:13251 TALERO CristihanHerrera Sport 30Herrera Sport ,,
21:00
5075+1:28:0524 RIVERA KevinBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè,,
21:00
5134+45:4736 VARGAS WalterTeam Medellin28Team Medellin21:28
21:28
5253+1:02:5634 HERNÁNDEZ José TitoTeam Medellin26Team Medellin,,
21:28
5365+1:18:1556 COLON JohanEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa,,
21:28
5462+1:15:50232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training21:57
21:57
5560+1:13:34195 NIEVES XavierVzla Pais Futuro Fina Arroz 27Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,,
21:57
5689+1:39:5074 STRAH Alex AntonioPanama24Panama23:06
23:06
5767+1:18:316 PINTO LuisTeam Atletico Venezuela25Team Atletico Venezuela25:25
25:25
5836+46:44184 SEQUERA PedroJS Cycling 29JS Cycling 25:27
25:27
5943+54:18183 GÓMEZ DanielJS Cycling 24JS Cycling 25:40
25:40
6072+1:26:3732 DUARTE FabioTeam Medellin34Team Medellin25:42
25:42
61104+2:02:00131 NOVA Andres Agrofan Triple Tachira Seminaca 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca 25:57
25:57
6251+1:01:30202 CARRERO PabloGuerreros Arduvi Betel20Guerreros Arduvi Betel26:02
26:02
6349+59:52262 CAÑAVERAL JohanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar30Team Gestron Evolution Estancia Bolivar26:04
26:04
6442+53:55181 CHACÓN José IsidroJS Cycling 43JS Cycling 26:22
26:22
6577+1:29:19186 VILLEGAS JesusJS Cycling 23JS Cycling ,,
26:22
6668+1:19:295 CASTILLO JoséTeam Atletico Venezuela38Team Atletico Venezuela,,
26:22
6746+58:06182 ABREU DanielJS Cycling 35JS Cycling 26:42
26:42
6848+59:30204 JAIMES MENDOZA Johan SebastianGuerreros Arduvi Betel21Guerreros Arduvi Betel,,
26:42
6974+1:27:26205 QUINTERO EdisonGuerreros Arduvi Betel19Guerreros Arduvi Betel27:00
27:00
7080+1:32:0826 LONARDI GiovanniBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè27:26
27:26
71101+1:52:56103 SAAVEDRA Raul Team Saavedra 19 Team Saavedra 27:39
27:39
7240+51:3313 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec28:09
28:09
7363+1:16:46253 RUIZ SebastianHerrera Sport 22Herrera Sport 28:25
28:25
7454+1:03:03123 MENDOZA JoséOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 28:27
28:27
7599+1:51:15221 BELTRAN Alexis Pamplona Osuna Sanki 21 Pamplona Osuna Sanki ,,
28:27
7684+1:35:4222 DALLA VALLE NicolasBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè28:30
28:30
7779+1:30:45261 RIOS CristianTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar27Team Gestron Evolution Estancia Bolivar,,
28:30
7871+1:26:07175 CASTANO Neubery Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo28:31
28:31
7976+1:29:06156 TORRES CarlosDeportivo Tachira 28Deportivo Tachira 28:42
28:42
8090+1:44:02203 JEREZ PedroGuerreros Arduvi Betel24Guerreros Arduvi Betel29:27
29:27
8187+1:39:04201 JEREZ YosimarGuerreros Arduvi Betel31Guerreros Arduvi Betel,,
29:27
8269+1:21:1971 ESPINOZA BolivarPanama24Panama30:04
30:04
8370+1:25:18185 SANABRIA CécarJS Cycling 21JS Cycling 30:22
30:22
8488+1:39:44242 YAGUARO IsaacVit Osorio Gw 27Vit Osorio Gw 31:30
31:30
8582+1:32:4011 TAGLIANI FilippoAndroni Giocattoli - Sidermec25Androni Giocattoli - Sidermec32:06
32:06
86102+1:54:29265 GERMOSO RudyTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar31Team Gestron Evolution Estancia Bolivar32:38
32:38
8744+56:23211 ROA KevinEl Andinito Concafe Loteria Tachira23El Andinito Concafe Loteria Tachira32:39
32:39
8896+1:49:27133 ZAMBRANO Alixon Agrofan Triple Tachira Seminaca 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,,
32:39
8993+1:47:39224 TORRES Fredy Pamplona Osuna Sanki 29 Pamplona Osuna Sanki 32:42
32:42
9064+1:17:48115 MASCO LuisClub Guasa Bike Ecoplas34Club Guasa Bike Ecoplas,,
32:42
9191+1:46:5392 BLANCO JulioJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet,,
32:42
92111+2:13:3296 VIERA JorgeJajó Trujillo Indet23Jajó Trujillo Indet,,
32:42
9345+57:3191 RUIZ Juan JoséJajó Trujillo Indet32Jajó Trujillo Indet,,
32:42
9478+1:29:28196 GUTIERREZ PedroVzla Pais Futuro Fina Arroz 31Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,,
32:42
95106+2:03:23162 HERRERA Julio Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 41 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,,
32:42
9697+1:49:51214 AREVALO AndersonEl Andinito Concafe Loteria Tachira22El Andinito Concafe Loteria Tachira32:56
32:56
9785+1:36:0912 MALUCELLI MatteoAndroni Giocattoli - Sidermec27Androni Giocattoli - Sidermec,,
32:56
9892+1:47:25255 CLAVIJO BryanHerrera Sport 19Herrera Sport ,,
32:56
9983+1:35:33163 SANCHEZ Johan Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 33:01
33:01
100100+1:51:51233 REVETE Brayan Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training33:39
33:39
101116+3:06:09113 CABALLERO RamonClub Guasa Bike Ecoplas51Club Guasa Bike Ecoplas33:40
33:40
102109+2:09:5745 NOVOA Leonidas SebastianBest PC Ecuador28Best PC Ecuador34:32
34:32
10381+1:32:0876 HERNANDEZ NolbertoPanama24Panama34:42
34:42
104105+2:02:07106 MILLAN Nelzon Team Saavedra 20 Team Saavedra 35:08
35:08
105112+2:26:13132 GARCIA Charles Agrofan Triple Tachira Seminaca 23 Agrofan Triple Tachira Seminaca 35:09
35:09
10686+1:37:1793 VILORIA EnmanuelJajó Trujillo Indet19Jajó Trujillo Indet35:29
35:29
10798+1:50:04252 CUELLAR Jose LuisHerrera Sport 27Herrera Sport 36:29
36:29
10895+1:48:3766 ROJAS Maximo EliecerVenezuela37Venezuela38:48
38:48
109115+2:38:0161 GARCIA LuisVenezuela21Venezuela,,
38:48
110103+1:56:00215 ALVARADO JorgeEl Andinito Concafe Loteria Tachira24El Andinito Concafe Loteria Tachira,,
38:48
111107+2:07:16135 IBARRA Ruben Agrofan Triple Tachira Seminaca 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca 39:51
39:51
112114+2:33:2495 SAEZ EndersonJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet40:01
40:01
11394+1:48:32264 RAMOS Alberto RafaelTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar28Team Gestron Evolution Estancia Bolivar40:03
40:03
114113+2:28:17161 DIAZ Rodolfo Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,,
40:03
115108+2:08:40102 SAAVEDRA Juan Sebastian Team Saavedra 22 Team Saavedra 40:28
40:28
116110+2:11:58105 PARRA Maykel Team Saavedra 19 Team Saavedra 45:26
45:26
DNF223 NINO Carlos Pamplona Osuna Sanki 20 Pamplona Osuna Sanki -
DNF104 COCUNUBO Jhon Arnold Team Saavedra 21 Team Saavedra -
DNF256 RUIZ DylanHerrera Sport 19Herrera Sport -
DNF222 AYALA Breyner Pamplona Osuna Sanki 22 Pamplona Osuna Sanki -
DNF116 NOVA JoseClub Guasa Bike Ecoplas35Club Guasa Bike Ecoplas-
DNF134 HIGUERA Jean Agrofan Triple Tachira Seminaca 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca -
DNF73 JURADO Cristopher RobinPanama25Panama-
DNS43 LOPEZ Harold MartinBest PC Ecuador20Best PC Ecuador-
OTL173 NIEVES Hector Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo27 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo,,
-5:0-14:0-34
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
11 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela1 17:32:13..
231 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin2:31
2:31
..
351 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa5:48
5:48
..
415 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec7:43
7:43
..
5243 FUENTES YormanVit Osorio Gw 28Vit Osorio Gw 8:48
8:48
..
614 MUÑOZ DanielAndroni Giocattoli - Sidermec24Androni Giocattoli - Sidermec10:28
10:28
..
7152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira 12:14
12:14
..
83 SALINAS YonathanTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela12:55
12:55
..
94 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela14:21
14:21
..
1053 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa14:22
14:22
..
1152 GIL Angel AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa28Equipe Continental Orgullo Paisa15:05
15:05
..
1241 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador16:05
16:05
..
13191 BRICEÑO Yimmi JoséVzla Pais Futuro Fina Arroz 34Vzla Pais Futuro Fina Arroz 16:51
16:51
..
14155 CAMARGO NelsonDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 20:40
20:40
..
15122 MORA Luis GuillermoOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 22:50
22:50
..
16192 RAMIREZ YurgenVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 23:45
23:45
..
17193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 25:18
25:18
..
182 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela27:32
27:32
..
19151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 27:48
27:48
..
20124 GONZÁLEZ Ronald JavierOsorio Group City Bikes Quit 39Osorio Group City Bikes Quit ,,
27:48
..
21153 NAVA John AlbertoDeportivo Tachira 42Deportivo Tachira 28:02
28:02
..
22121 RUJANO José HumbertoOsorio Group City Bikes Quit 38Osorio Group City Bikes Quit 28:14
28:14
..
2316 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec29:53
29:53
..
24101 MANTILLA Ferney Team Saavedra 21 Team Saavedra 37:18
37:18
..
25171 CAMARGO Jonathan Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo38:11
38:11
..
26212 CONTRERAS DarwinEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira38:58
38:58
..
2721 CAÑAVERAL JohnatanBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè40:36
40:36
..
28172 FLORES Ruben Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo40 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo41:00
41:00
..
29144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized41:29
41:29
..
30125 RIVAS DIOSMEDI AngelOsorio Group City Bikes Quit 31Osorio Group City Bikes Quit 45:23
45:23
..
31154 MENESES HenryDeportivo Tachira 51Deportivo Tachira 45:30
45:30
..
32241 BECERRA EduinVit Osorio Gw 35Vit Osorio Gw 45:31
45:31
..
3363 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela45:40
45:40
..
3436 VARGAS WalterTeam Medellin28Team Medellin45:47
45:47
..
35194 RICO FredyVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 46:02
46:02
..
36184 SEQUERA PedroJS Cycling 29JS Cycling 46:44
46:44
..
3735 SÁNCHEZ BrayanTeam Medellin26Team Medellin47:15
47:15
..
38213 MARQUEZ RamonEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira50:36
50:36
..
3923 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè50:58
50:58
..
4013 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec51:33
51:33
..
4154 MUNOZ EdisonEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa51:50
51:50
..
42181 CHACÓN José IsidroJS Cycling 43JS Cycling 53:55
53:55
..
43183 GÓMEZ DanielJS Cycling 24JS Cycling 54:18
54:18
..
44211 ROA KevinEl Andinito Concafe Loteria Tachira23El Andinito Concafe Loteria Tachira56:23
56:23
..
4591 RUIZ Juan JoséJajó Trujillo Indet32Jajó Trujillo Indet57:31
57:31
..
46182 ABREU DanielJS Cycling 35JS Cycling 58:06
58:06
..
47254 BOBADILLA DubanHerrera Sport 22Herrera Sport 59:06
59:06
..
48204 JAIMES MENDOZA Johan SebastianGuerreros Arduvi Betel21Guerreros Arduvi Betel59:30
59:30
..
49262 CAÑAVERAL JohanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar30Team Gestron Evolution Estancia Bolivar59:52
59:52
..
50126 RUJANO Jeison JoséOsorio Group City Bikes Quit 19Osorio Group City Bikes Quit 1:01:23
1:01:23
..
51202 CARRERO PabloGuerreros Arduvi Betel20Guerreros Arduvi Betel1:01:30
1:01:30
..
52143 VILLASMIL Alexander Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized1:02:22
1:02:22
..
5334 HERNÁNDEZ José TitoTeam Medellin26Team Medellin1:02:56
1:02:56
..
54123 MENDOZA JoséOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 1:03:03
1:03:03
..
5525 ZACCANTI FilippoBardiani-CSF-Faizanè25Bardiani-CSF-Faizanè1:04:54
1:04:54
..
56251 TALERO CristihanHerrera Sport 30Herrera Sport 1:09:13
1:09:13
..
57263 JIMENEZ BryanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar23Team Gestron Evolution Estancia Bolivar1:10:18
1:10:18
..
5855 CANO ACEVEDO Kevin JhojanEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa1:10:27
1:10:27
..
5933 SUAZA BernardoTeam Medellin28Team Medellin1:11:33
1:11:33
..
60195 NIEVES XavierVzla Pais Futuro Fina Arroz 27Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:13:34
1:13:34
..
6175 CASTELBLANCO JorgePanama32Panama1:14:20
1:14:20
..
62232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training1:15:50
1:15:50
..
63253 RUIZ SebastianHerrera Sport 22Herrera Sport 1:16:46
1:16:46
..
64115 MASCO LuisClub Guasa Bike Ecoplas34Club Guasa Bike Ecoplas1:17:48
1:17:48
..
6556 COLON JohanEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa1:18:15
1:18:15
..
6664 GUEVARA GregoryVenezuela20Venezuela1:18:22
1:18:22
..
676 PINTO LuisTeam Atletico Venezuela25Team Atletico Venezuela1:18:31
1:18:31
..
685 CASTILLO JoséTeam Atletico Venezuela38Team Atletico Venezuela1:19:29
1:19:29
..
6971 ESPINOZA BolivarPanama24Panama1:21:19
1:21:19
..
70185 SANABRIA CécarJS Cycling 21JS Cycling 1:25:18
1:25:18
..
71175 CASTANO Neubery Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:26:07
1:26:07
..
7232 DUARTE FabioTeam Medellin34Team Medellin1:26:37
1:26:37
..
73176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:26:48
1:26:48
..
74205 QUINTERO EdisonGuerreros Arduvi Betel19Guerreros Arduvi Betel1:27:26
1:27:26
..
7524 RIVERA KevinBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè1:28:05
1:28:05
..
76156 TORRES CarlosDeportivo Tachira 28Deportivo Tachira 1:29:06
1:29:06
..
77186 VILLEGAS JesusJS Cycling 23JS Cycling 1:29:19
1:29:19
..
78196 GUTIERREZ PedroVzla Pais Futuro Fina Arroz 31Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:29:28
1:29:28
..
79261 RIOS CristianTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar27Team Gestron Evolution Estancia Bolivar1:30:45
1:30:45
..
8026 LONARDI GiovanniBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè1:32:08
1:32:08
..
8176 HERNANDEZ NolbertoPanama24Panama,,
1:32:08
..
8211 TAGLIANI FilippoAndroni Giocattoli - Sidermec25Androni Giocattoli - Sidermec1:32:40
1:32:40
..
83163 SANCHEZ Johan Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 1:35:33
1:35:33
..
8422 DALLA VALLE NicolasBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè1:35:42
1:35:42
..
8512 MALUCELLI MatteoAndroni Giocattoli - Sidermec27Androni Giocattoli - Sidermec1:36:09
1:36:09
..
8693 VILORIA EnmanuelJajó Trujillo Indet19Jajó Trujillo Indet1:37:17
1:37:17
..
87201 JEREZ YosimarGuerreros Arduvi Betel31Guerreros Arduvi Betel1:39:04
1:39:04
..
88242 YAGUARO IsaacVit Osorio Gw 27Vit Osorio Gw 1:39:44
1:39:44
..
8974 STRAH Alex AntonioPanama24Panama1:39:50
1:39:50
..
90203 JEREZ PedroGuerreros Arduvi Betel24Guerreros Arduvi Betel1:44:02
1:44:02
..
9192 BLANCO JulioJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet1:46:53
1:46:53
..
92255 CLAVIJO BryanHerrera Sport 19Herrera Sport 1:47:25
1:47:25
..
93224 TORRES Fredy Pamplona Osuna Sanki 29 Pamplona Osuna Sanki 1:47:39
1:47:39
..
94264 RAMOS Alberto RafaelTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar28Team Gestron Evolution Estancia Bolivar1:48:32
1:48:32
..
9566 ROJAS Maximo EliecerVenezuela37Venezuela1:48:37
1:48:37
..
96133 ZAMBRANO Alixon Agrofan Triple Tachira Seminaca 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 1:49:27
1:49:27
..
97214 AREVALO AndersonEl Andinito Concafe Loteria Tachira22El Andinito Concafe Loteria Tachira1:49:51
1:49:51
..
98252 CUELLAR Jose LuisHerrera Sport 27Herrera Sport 1:50:04
1:50:04
..
99221 BELTRAN Alexis Pamplona Osuna Sanki 21 Pamplona Osuna Sanki 1:51:15
1:51:15
..
100233 REVETE Brayan Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training1:51:51
1:51:51
..
101103 SAAVEDRA Raul Team Saavedra 19 Team Saavedra 1:52:56
1:52:56
..
102265 GERMOSO RudyTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar31Team Gestron Evolution Estancia Bolivar1:54:29
1:54:29
..
103215 ALVARADO JorgeEl Andinito Concafe Loteria Tachira24El Andinito Concafe Loteria Tachira1:56:00
1:56:00
..
104131 NOVA Andres Agrofan Triple Tachira Seminaca 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:02:00
2:02:00
..
105106 MILLAN Nelzon Team Saavedra 20 Team Saavedra 2:02:07
2:02:07
..
106162 HERRERA Julio Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 41 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 2:03:23
2:03:23
..
107135 IBARRA Ruben Agrofan Triple Tachira Seminaca 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:07:16
2:07:16
..
108102 SAAVEDRA Juan Sebastian Team Saavedra 22 Team Saavedra 2:08:40
2:08:40
..
10945 NOVOA Leonidas SebastianBest PC Ecuador28Best PC Ecuador2:09:57
2:09:57
..
110105 PARRA Maykel Team Saavedra 19 Team Saavedra 2:11:58
2:11:58
..
11196 VIERA JorgeJajó Trujillo Indet23Jajó Trujillo Indet2:13:32
2:13:32
..
112132 GARCIA Charles Agrofan Triple Tachira Seminaca 23 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:26:13
2:26:13
..
113161 DIAZ Rodolfo Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 2:28:17
2:28:17
..
11495 SAEZ EndersonJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet2:33:24
2:33:24
..
11561 GARCIA LuisVenezuela21Venezuela2:38:01
2:38:01
..
116113 CABALLERO RamonClub Guasa Bike Ecoplas51Club Guasa Bike Ecoplas3:06:09
3:06:09
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamPointsToday
11 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela51+51
231 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin50+50
351 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa29+29
4152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira 29+29
516 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec26+26
6193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 25+25
741 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador24+24
8251 TALERO CristihanHerrera Sport 30Herrera Sport 20+20
913 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec20+20
1015 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec19+19
1112 MALUCELLI MatteoAndroni Giocattoli - Sidermec27Androni Giocattoli - Sidermec16+16
12243 FUENTES YormanVit Osorio Gw 28Vit Osorio Gw 14+14
1345 NOVOA Leonidas SebastianBest PC Ecuador28Best PC Ecuador14+14
1453 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa13+13
15191 BRICEÑO Yimmi JoséVzla Pais Futuro Fina Arroz 34Vzla Pais Futuro Fina Arroz 13+13
16154 MENESES HenryDeportivo Tachira 51Deportivo Tachira 12+12
1736 VARGAS WalterTeam Medellin28Team Medellin12+12
1856 COLON JohanEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa12+12
194 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela11+11
2023 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè11+11
2122 DALLA VALLE NicolasBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè10+10
22242 YAGUARO IsaacVit Osorio Gw 27Vit Osorio Gw 9+9
23265 GERMOSO RudyTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar31Team Gestron Evolution Estancia Bolivar8+8
2414 MUÑOZ DanielAndroni Giocattoli - Sidermec24Androni Giocattoli - Sidermec8+8
25151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 8+8
26215 ALVARADO JorgeEl Andinito Concafe Loteria Tachira24El Andinito Concafe Loteria Tachira7+7
27153 NAVA John AlbertoDeportivo Tachira 42Deportivo Tachira 6+6
28195 NIEVES XavierVzla Pais Futuro Fina Arroz 27Vzla Pais Futuro Fina Arroz 6+6
29263 JIMENEZ BryanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar23Team Gestron Evolution Estancia Bolivar5+5
303 SALINAS YonathanTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela5+5
3166 ROJAS Maximo EliecerVenezuela37Venezuela5+5
3295 SAEZ EndersonJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet5+5
3311 TAGLIANI FilippoAndroni Giocattoli - Sidermec25Androni Giocattoli - Sidermec4+4
3455 CANO ACEVEDO Kevin JhojanEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa4+4
3571 ESPINOZA BolivarPanama24Panama4+4
3626 LONARDI GiovanniBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè4+4
3752 GIL Angel AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa28Equipe Continental Orgullo Paisa3+3
382 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela3+3
39176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo3+3
40192 RAMIREZ YurgenVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 2+2
41144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized2+2
4263 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela2+2
4334 HERNÁNDEZ José TitoTeam Medellin26Team Medellin2+2
4475 CASTELBLANCO JorgePanama32Panama2+2
45232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training2+2
46253 RUIZ SebastianHerrera Sport 22Herrera Sport 2+2
47123 MENDOZA JoséOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 1+1
4825 ZACCANTI FilippoBardiani-CSF-Faizanè25Bardiani-CSF-Faizanè1+1
49201 JEREZ YosimarGuerreros Arduvi Betel31Guerreros Arduvi Betel1+1
50203 JEREZ PedroGuerreros Arduvi Betel24Guerreros Arduvi Betel1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamPointsToday
11 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela19+19
241 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador17+17
3152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira 12+12
416 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec12+12
52 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela11+11
631 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin7+7
74 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela7+7
813 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec6+6
9193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 5+5
1023 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè5+5
1151 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa4+4
1266 ROJAS Maximo EliecerVenezuela37Venezuela4+4
1371 ESPINOZA BolivarPanama24Panama2+2
14176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo2+2
1553 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa1+1
16191 BRICEÑO Yimmi JoséVzla Pais Futuro Fina Arroz 34Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamTime
115 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec 17:39:56
2212 CONTRERAS DarwinEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira31:15
31:15
363 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela38:01
38:01
4213 MARQUEZ RamonEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira42:53
42:53
5126 RUJANO Jeison JoséOsorio Group City Bikes Quit 19Osorio Group City Bikes Quit 53:40
53:40
6202 CARRERO PabloGuerreros Arduvi Betel20Guerreros Arduvi Betel53:47
53:47
7232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training1:08:07
1:08:07
864 GUEVARA GregoryVenezuela20Venezuela1:10:39
1:10:39
9176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:19:05
1:19:05
10205 QUINTERO EdisonGuerreros Arduvi Betel19Guerreros Arduvi Betel1:19:43
1:19:43
1193 VILORIA EnmanuelJajó Trujillo Indet19Jajó Trujillo Indet1:29:34
1:29:34
12255 CLAVIJO BryanHerrera Sport 19Herrera Sport 1:39:42
1:39:42
13133 ZAMBRANO Alixon Agrofan Triple Tachira Seminaca 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 1:41:44
1:41:44
14233 REVETE Brayan Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training1:44:08
1:44:08
15103 SAAVEDRA Raul Team Saavedra 19 Team Saavedra 1:45:13
1:45:13
16131 NOVA Andres Agrofan Triple Tachira Seminaca 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca 1:54:24
1:54:24
17106 MILLAN Nelzon Team Saavedra 20 Team Saavedra 1:59:33
1:59:33
18135 IBARRA Ruben Agrofan Triple Tachira Seminaca 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:04:15
2:04:15
19105 PARRA Maykel Team Saavedra 19 Team Saavedra 2:20:34
2:20:34
20161 DIAZ Rodolfo Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 3:40:04
3:40:04
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkTeamClassTime
1 Team Atletico Venezuela 53:03:11
2 Androni Giocattoli - SidermecPRT1:40
1:40
3 Equipe Continental Orgullo PaisaCT8:20
8:20
4 Deportivo Tachira 20:00
20:00
5 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 30:26
30:26
6 Osorio Group City Bikes Quit 48:20
48:20
7 Team MedellinCT1:04:05
1:04:05
8 El Andinito Concafe Loteria Tachira1:57:53
1:57:53
9 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo2:02:01
2:02:01
10 JS Cycling 2:05:37
2:05:37
11 Vit Osorio Gw 2:07:41
2:07:41
12 Bardiani-CSF-FaizanèPRT2:10:01
2:10:01
13 Herrera Sport CLUB2:53:55
2:53:55
14 Guerreros Arduvi Betel3:01:40
3:01:40
15 Team Saavedra 3:02:59
3:02:59
16 VenezuelaNAT3:06:58
3:06:58
17 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar3:14:06
3:14:06
18 PanamaNAT3:22:58
3:22:58
19 Jajó Trujillo Indet3:42:03
3:42:03
20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 5:07:45
5:07:45
21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 5:40:41
5:40:41
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    22 January 2021
  • Avg. speed winner:
    35.02 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    273
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    148 km
  • Race ranking:
    130
  • Won how:

Race profile

Sites