2020
«
»
2021»56th

Vuelta al Tachira en Bicicleta

(2.2)
2021»Stage 7»BramónCerro El Cristo(123.8k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkGCTimelagBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
16+11:02152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira 753:40:43
215+27:14151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 320:34
0:34
33+5:3251 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa110:47
0:47
44+7:3515 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec0:51
0:51
52+2:3131 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin0:59
0:59
69+14:214 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela,,
0:59
71+0:001 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela,,
0:59
85+10:4114 MUÑOZ DanielAndroni Giocattoli - Sidermec24Androni Giocattoli - Sidermec1:12
1:12
912+24:01192 RAMIREZ YurgenVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:15
1:15
108+13:113 SALINAS YonathanTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela1:17
1:17
1111+21:01155 CAMARGO NelsonDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 1:20
1:20
1217+30:2616 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec1:32
1:32
1325+41:53172 FLORES Ruben Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo40 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:52
1:52
1427+47:16194 RICO FredyVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 2:03
2:03
1516+29:10124 GONZÁLEZ Ronald JavierOsorio Group City Bikes Quit 39Osorio Group City Bikes Quit 2:21
2:21
1630+48:4135 SÁNCHEZ BrayanTeam Medellin26Team Medellin2:26
2:26
1724+41:21212 CONTRERAS DarwinEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira3:22
3:22
1826+43:54144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized3:24
3:24
1910+16:5453 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa3:31
3:31
2022+40:50171 CAMARGO Jonathan Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo3:38
3:38
2129+48:2963 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela3:44
3:44
2258+1:30:5924 RIVERA KevinBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè3:53
3:53
2318+31:11121 RUJANO José HumbertoOsorio Group City Bikes Quit 38Osorio Group City Bikes Quit 3:56
3:56
2438+1:06:00123 MENDOZA JoséOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit ,,
3:56
257+11:45243 FUENTES YormanVit Osorio Gw 28Vit Osorio Gw ,,
3:56
2614+25:57122 MORA Luis GuillermoOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 4:07
4:07
2760+1:32:39196 GUTIERREZ PedroVzla Pais Futuro Fina Arroz 31Vzla Pais Futuro Fina Arroz 4:10
4:10
2819+31:26153 NAVA John AlbertoDeportivo Tachira 42Deportivo Tachira 4:23
4:23
2931+49:32154 MENESES HenryDeportivo Tachira 51Deportivo Tachira 5:01
5:01
3059+1:31:0232 DUARTE FabioTeam Medellin34Team Medellin5:24
5:24
3167+1:44:4574 STRAH Alex AntonioPanama24Panama5:54
5:54
3237+1:05:00262 CAÑAVERAL JohanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar30Team Gestron Evolution Estancia Bolivar6:07
6:07
3332+51:10241 BECERRA EduinVit Osorio Gw 35Vit Osorio Gw 6:38
6:38
3446+1:17:47263 JIMENEZ BryanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar23Team Gestron Evolution Estancia Bolivar8:28
8:28
3521+37:012 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela10:28
10:28
3613+25:3241 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador,,
10:28
3733+55:41125 RIVAS DIOSMEDI AngelOsorio Group City Bikes Quit 31Osorio Group City Bikes Quit 10:57
10:57
3840+1:07:2991 RUIZ Juan JoséJajó Trujillo Indet32Jajó Trujillo Indet,,
10:57
3928+47:18101 MANTILLA Ferney2110:59
10:59
4061+1:36:55176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo11:06
11:06
4155+1:28:10115 MASCO LuisClub Guasa Bike Ecoplas34Club Guasa Bike Ecoplas11:21
11:21
4280+2:03:34103 SAAVEDRA Raul Team Saavedra 19 Team Saavedra 11:37
11:37
4343+1:10:22204 JAIMES MENDOZA Johan SebastianGuerreros Arduvi Betel21Guerreros Arduvi Betel11:51
11:51
4436+1:04:55181 CHACÓN José IsidroJS Cycling 43JS Cycling 11:59
11:59
4535+57:46184 SEQUERA PedroJS Cycling 29JS Cycling 12:01
12:01
4642+1:09:08182 ABREU DanielJS Cycling 35JS Cycling ,,
12:01
4720+36:29193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 12:10
12:10
4934+57:1436 VARGAS WalterTeam Medellin28Team Medellin12:26
12:26
5045+1:14:2334 HERNÁNDEZ José TitoTeam Medellin26Team Medellin,,
12:26
5151+1:23:0033 SUAZA BernardoTeam Medellin28Team Medellin,,
12:26
5239+1:07:07183 GÓMEZ DanielJS Cycling 24JS Cycling 13:48
13:48
5350+1:22:39251 TALERO CristihanHerrera Sport 30Herrera Sport 14:25
14:25
5472+1:51:3576 HERNANDEZ NolbertoPanama24Panama20:26
20:26
5544+1:11:4913 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec21:15
21:15
5673+1:52:3026 LONARDI GiovanniBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè21:21
21:21
5753+1:25:1625 ZACCANTI FilippoBardiani-CSF-Faizanè25Bardiani-CSF-Faizanè,,
21:21
5870+1:51:07261 RIOS CristianTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar27Team Gestron Evolution Estancia Bolivar,,
21:21
5963+1:39:2564 GUEVARA GregoryVenezuela20Venezuela22:02
22:02
6079+2:03:04242 YAGUARO IsaacVit Osorio Gw 27Vit Osorio Gw 24:19
24:19
6152+1:24:48126 RUJANO Jeison JoséOsorio Group City Bikes Quit 19Osorio Group City Bikes Quit 24:24
24:24
6295+2:33:3045 NOVOA Leonidas SebastianBest PC Ecuador28Best PC Ecuador24:32
24:32
6362+1:37:19195 NIEVES XavierVzla Pais Futuro Fina Arroz 27Vzla Pais Futuro Fina Arroz 24:44
24:44
6464+1:40:56253 RUIZ SebastianHerrera Sport 22Herrera Sport 25:09
25:09
6571+1:51:28175 CASTANO Neubery Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo26:20
26:20
6623+41:1152 GIL Angel AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa28Equipe Continental Orgullo Paisa27:05
27:05
6748+1:17:5654 MUNOZ EdisonEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa,,
27:05
6854+1:26:23254 BOBADILLA DubanHerrera Sport 22Herrera Sport 28:16
28:16
6975+1:56:36186 VILLEGAS JesusJS Cycling 23JS Cycling ,,
28:16
7083+2:11:19203 JEREZ PedroGuerreros Arduvi Betel24Guerreros Arduvi Betel,,
28:16
7178+2:02:50163 SANCHEZ Johan Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,,
28:16
7266+1:43:07232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training,,
28:16
7347+1:17:53213 MARQUEZ RamonEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira,,
28:16
7477+1:59:5711 TAGLIANI FilippoAndroni Giocattoli - Sidermec25Androni Giocattoli - Sidermec,,
28:16
7598+2:40:4996 VIERA JorgeJajó Trujillo Indet23Jajó Trujillo Indet,,
28:16
7688+2:19:08233 REVETE Brayan Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training,,
28:16
7793+2:29:24106 MILLAN Nelzon Team Saavedra 20 Team Saavedra ,,
28:16
7884+2:14:56224 TORRES Fredy Pamplona Osuna Sanki 29 Pamplona Osuna Sanki ,,
28:16
7992+2:29:17131 NOVA Andres Agrofan Triple Tachira Seminaca 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,,
28:16
8087+2:16:44133 ZAMBRANO Alixon Agrofan Triple Tachira Seminaca 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,,
28:16
8165+1:41:3875 CASTELBLANCO JorgePanama32Panama28:17
28:17
8299+2:53:53132 GARCIA Charles2328:39
28:39
8368+1:45:5956 COLON JohanEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa28:43
28:43
8456+1:29:14202 CARRERO PabloGuerreros Arduvi Betel20Guerreros Arduvi Betel,,
28:43
8585+2:15:09255 CLAVIJO BryanHerrera Sport 19Herrera Sport ,,
28:43
8696+2:35:00135 IBARRA Ruben Agrofan Triple Tachira Seminaca 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,,
28:43
8791+2:23:51215 ALVARADO JorgeEl Andinito Concafe Loteria Tachira24El Andinito Concafe Loteria Tachira28:50
28:50
8890+2:22:20265 GERMOSO RudyTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar31Team Gestron Evolution Estancia Bolivar,,
28:50
8969+1:47:205 CASTILLO JoséTeam Atletico Venezuela38Team Atletico Venezuela,,
28:50
9076+1:56:57156 TORRES CarlosDeportivo Tachira 28Deportivo Tachira ,,
28:50
9174+1:53:09185 SANABRIA CécarJS Cycling 21JS Cycling ,,
28:50
92101+3:05:5261 GARCIA LuisVenezuela21Venezuela,,
28:50
9357+1:30:13143 VILLASMIL Alexander Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized,,
28:50
9481+2:03:3522 DALLA VALLE NicolasBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè28:52
28:52
9586+2:16:25264 RAMOS Alberto RafaelTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar28Team Gestron Evolution Estancia Bolivar,,
28:52
9694+2:31:32162 HERRERA Julio Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 41 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 29:08
29:08
9797+2:36:55102 SAAVEDRA Juan Sebastian Team Saavedra 22 Team Saavedra 29:14
29:14
9889+2:19:33221 BELTRAN Alexis Pamplona Osuna Sanki 21 Pamplona Osuna Sanki 29:17
29:17
99100+3:01:4595 SAEZ EndersonJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet29:20
29:20
100103+3:34:30113 CABALLERO RamonClub Guasa Bike Ecoplas51Club Guasa Bike Ecoplas,,
29:20
10182+2:04:3112 MALUCELLI MatteoAndroni Giocattoli - Sidermec27Androni Giocattoli - Sidermec29:21
29:21
10249+1:19:2723 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè29:28
29:28
103102+3:06:25161 DIAZ Rodolfo Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 39:07
39:07
DNF21 CAÑAVERAL JohnatanBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè-
DNF105 PARRA Maykel Team Saavedra 19 Team Saavedra -
DNF201 JEREZ YosimarGuerreros Arduvi Betel31Guerreros Arduvi Betel-
DNF92 BLANCO JulioJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet-
DNF93 VILORIA EnmanuelJajó Trujillo Indet19Jajó Trujillo Indet-
DNF71 ESPINOZA BolivarPanama24Panama-
DNF6 PINTO LuisTeam Atletico Venezuela25Team Atletico Venezuela-
DNF66 ROJAS Maximo EliecerVenezuela37Venezuela-
DNF252 CUELLAR Jose LuisHerrera Sport 27Herrera Sport -
DNS205 QUINTERO EdisonGuerreros Arduvi Betel19Guerreros Arduvi Betel-
DNS41+1:07:42211 ROA KevinEl Andinito Concafe Loteria Tachira23El Andinito Concafe Loteria Tachira-
DNS191 BRICEÑO Yimmi JoséVzla Pais Futuro Fina Arroz 34Vzla Pais Futuro Fina Arroz -
OTL214 AREVALO AndersonEl Andinito Concafe Loteria Tachira22El Andinito Concafe Loteria Tachira,,
-4:0-41:0-43
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
11 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela1 21:13:55..
231 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin2:31
2:31
..
351 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa5:32
5:32
..
415 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec7:35
7:35
..
514 MUÑOZ DanielAndroni Giocattoli - Sidermec24Androni Giocattoli - Sidermec10:41
10:41
..
6152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira 11:02
11:02
..
7243 FUENTES YormanVit Osorio Gw 28Vit Osorio Gw 11:45
11:45
..
83 SALINAS YonathanTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela13:11
13:11
..
94 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela14:21
14:21
..
1053 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa16:54
16:54
..
11155 CAMARGO NelsonDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 21:01
21:01
..
12192 RAMIREZ YurgenVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 24:01
24:01
..
1341 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador25:32
25:32
..
14122 MORA Luis GuillermoOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 25:57
25:57
..
15151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 27:14
27:14
..
16124 GONZÁLEZ Ronald JavierOsorio Group City Bikes Quit 39Osorio Group City Bikes Quit 29:10
29:10
..
1716 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec30:26
30:26
..
18121 RUJANO José HumbertoOsorio Group City Bikes Quit 38Osorio Group City Bikes Quit 31:11
31:11
..
19153 NAVA John AlbertoDeportivo Tachira 42Deportivo Tachira 31:26
31:26
..
20193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 36:29
36:29
..
212 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela37:01
37:01
..
22171 CAMARGO Jonathan Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo40:50
40:50
..
2352 GIL Angel AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa28Equipe Continental Orgullo Paisa41:11
41:11
..
24212 CONTRERAS DarwinEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira41:21
41:21
..
25172 FLORES Ruben Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo40 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo41:53
41:53
..
26144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized43:54
43:54
..
27194 RICO FredyVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 47:16
47:16
..
28101 MANTILLA Ferney Team Saavedra 21 Team Saavedra 47:18
47:18
..
2963 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela48:29
48:29
..
3035 SÁNCHEZ BrayanTeam Medellin26Team Medellin48:41
48:41
..
31154 MENESES HenryDeportivo Tachira 51Deportivo Tachira 49:32
49:32
..
32241 BECERRA EduinVit Osorio Gw 35Vit Osorio Gw 51:10
51:10
..
33125 RIVAS DIOSMEDI AngelOsorio Group City Bikes Quit 31Osorio Group City Bikes Quit 55:41
55:41
..
3436 VARGAS WalterTeam Medellin28Team Medellin57:14
57:14
..
35184 SEQUERA PedroJS Cycling 29JS Cycling 57:46
57:46
..
36181 CHACÓN José IsidroJS Cycling 43JS Cycling 1:04:55
1:04:55
..
37262 CAÑAVERAL JohanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar30Team Gestron Evolution Estancia Bolivar1:05:00
1:05:00
..
38123 MENDOZA JoséOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 1:06:00
1:06:00
..
39183 GÓMEZ DanielJS Cycling 24JS Cycling 1:07:07
1:07:07
..
4091 RUIZ Juan JoséJajó Trujillo Indet32Jajó Trujillo Indet1:07:29
1:07:29
..
41211 ROA KevinEl Andinito Concafe Loteria Tachira23El Andinito Concafe Loteria Tachira1:07:42
1:07:42
..
42182 ABREU DanielJS Cycling 35JS Cycling 1:09:08
1:09:08
..
43204 JAIMES MENDOZA Johan SebastianGuerreros Arduvi Betel21Guerreros Arduvi Betel1:10:22
1:10:22
..
4413 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec1:11:49
1:11:49
..
4534 HERNÁNDEZ José TitoTeam Medellin26Team Medellin1:14:23
1:14:23
..
46263 JIMENEZ BryanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar23Team Gestron Evolution Estancia Bolivar1:17:47
1:17:47
..
47213 MARQUEZ RamonEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira1:17:53
1:17:53
..
4854 MUNOZ EdisonEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa1:17:56
1:17:56
..
4923 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè1:19:27
1:19:27
..
50251 TALERO CristihanHerrera Sport 30Herrera Sport 1:22:39
1:22:39
..
5133 SUAZA BernardoTeam Medellin28Team Medellin1:23:00
1:23:00
..
52126 RUJANO Jeison JoséOsorio Group City Bikes Quit 19Osorio Group City Bikes Quit 1:24:48
1:24:48
..
5325 ZACCANTI FilippoBardiani-CSF-Faizanè25Bardiani-CSF-Faizanè1:25:16
1:25:16
..
54254 BOBADILLA DubanHerrera Sport 22Herrera Sport 1:26:23
1:26:23
..
55115 MASCO LuisClub Guasa Bike Ecoplas34Club Guasa Bike Ecoplas1:28:10
1:28:10
..
56202 CARRERO PabloGuerreros Arduvi Betel20Guerreros Arduvi Betel1:29:14
1:29:14
..
57143 VILLASMIL Alexander Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized1:30:13
1:30:13
..
5824 RIVERA KevinBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè1:30:59
1:30:59
..
5932 DUARTE FabioTeam Medellin34Team Medellin1:31:02
1:31:02
..
60196 GUTIERREZ PedroVzla Pais Futuro Fina Arroz 31Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:32:39
1:32:39
..
61176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:36:55
1:36:55
..
62195 NIEVES XavierVzla Pais Futuro Fina Arroz 27Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:37:19
1:37:19
..
6364 GUEVARA GregoryVenezuela20Venezuela1:39:25
1:39:25
..
64253 RUIZ SebastianHerrera Sport 22Herrera Sport 1:40:56
1:40:56
..
6575 CASTELBLANCO JorgePanama32Panama1:41:38
1:41:38
..
66232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training1:43:07
1:43:07
..
6774 STRAH Alex AntonioPanama24Panama1:44:45
1:44:45
..
6856 COLON JohanEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa1:45:59
1:45:59
..
695 CASTILLO JoséTeam Atletico Venezuela38Team Atletico Venezuela1:47:20
1:47:20
..
70261 RIOS CristianTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar27Team Gestron Evolution Estancia Bolivar1:51:07
1:51:07
..
71175 CASTANO Neubery Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:51:28
1:51:28
..
7276 HERNANDEZ NolbertoPanama24Panama1:51:35
1:51:35
..
7326 LONARDI GiovanniBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè1:52:30
1:52:30
..
74185 SANABRIA CécarJS Cycling 21JS Cycling 1:53:09
1:53:09
..
75186 VILLEGAS JesusJS Cycling 23JS Cycling 1:56:36
1:56:36
..
76156 TORRES CarlosDeportivo Tachira 28Deportivo Tachira 1:56:57
1:56:57
..
7711 TAGLIANI FilippoAndroni Giocattoli - Sidermec25Androni Giocattoli - Sidermec1:59:57
1:59:57
..
78163 SANCHEZ Johan Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 2:02:50
2:02:50
..
79242 YAGUARO IsaacVit Osorio Gw 27Vit Osorio Gw 2:03:04
2:03:04
..
80103 SAAVEDRA Raul Team Saavedra 19 Team Saavedra 2:03:34
2:03:34
..
8122 DALLA VALLE NicolasBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè2:03:35
2:03:35
..
8212 MALUCELLI MatteoAndroni Giocattoli - Sidermec27Androni Giocattoli - Sidermec2:04:31
2:04:31
..
83203 JEREZ PedroGuerreros Arduvi Betel24Guerreros Arduvi Betel2:11:19
2:11:19
..
84224 TORRES Fredy Pamplona Osuna Sanki 29 Pamplona Osuna Sanki 2:14:56
2:14:56
..
85255 CLAVIJO BryanHerrera Sport 19Herrera Sport 2:15:09
2:15:09
..
86264 RAMOS Alberto RafaelTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar28Team Gestron Evolution Estancia Bolivar2:16:25
2:16:25
..
87133 ZAMBRANO Alixon Agrofan Triple Tachira Seminaca 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:16:44
2:16:44
..
88233 REVETE Brayan Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training2:19:08
2:19:08
..
89221 BELTRAN Alexis Pamplona Osuna Sanki 21 Pamplona Osuna Sanki 2:19:33
2:19:33
..
90265 GERMOSO RudyTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar31Team Gestron Evolution Estancia Bolivar2:22:20
2:22:20
..
91215 ALVARADO JorgeEl Andinito Concafe Loteria Tachira24El Andinito Concafe Loteria Tachira2:23:51
2:23:51
..
92131 NOVA Andres Agrofan Triple Tachira Seminaca 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:29:17
2:29:17
..
93106 MILLAN Nelzon Team Saavedra 20 Team Saavedra 2:29:24
2:29:24
..
94162 HERRERA Julio Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 41 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 2:31:32
2:31:32
..
9545 NOVOA Leonidas SebastianBest PC Ecuador28Best PC Ecuador2:33:30
2:33:30
..
96135 IBARRA Ruben Agrofan Triple Tachira Seminaca 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:35:00
2:35:00
..
97102 SAAVEDRA Juan Sebastian Team Saavedra 22 Team Saavedra 2:36:55
2:36:55
..
9896 VIERA JorgeJajó Trujillo Indet23Jajó Trujillo Indet2:40:49
2:40:49
..
99132 GARCIA Charles Agrofan Triple Tachira Seminaca 23 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:53:53
2:53:53
..
10095 SAEZ EndersonJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet3:01:45
3:01:45
..
10161 GARCIA LuisVenezuela21Venezuela3:05:52
3:05:52
..
102161 DIAZ Rodolfo Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 3:06:25
3:06:25
..
103113 CABALLERO RamonClub Guasa Bike Ecoplas51Club Guasa Bike Ecoplas3:34:30
3:34:30
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamPointsToday
131 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin57+57
21 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela56+56
3152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira 48+48
451 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa39+39
5151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 32+32
641 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador28+28
715 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec27+27
816 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec26+26
9193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 25+25
10251 TALERO CristihanHerrera Sport 30Herrera Sport 20+20
1113 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec20+20
124 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela17+17
1312 MALUCELLI MatteoAndroni Giocattoli - Sidermec27Androni Giocattoli - Sidermec16+16
14243 FUENTES YormanVit Osorio Gw 28Vit Osorio Gw 14+14
1553 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa13+13
16191 BRICEÑO Yimmi JoséVzla Pais Futuro Fina Arroz 34Vzla Pais Futuro Fina Arroz 13+13
1714 MUÑOZ DanielAndroni Giocattoli - Sidermec24Androni Giocattoli - Sidermec12+12
18154 MENESES HenryDeportivo Tachira 51Deportivo Tachira 12+12
1936 VARGAS WalterTeam Medellin28Team Medellin12+12
2056 COLON JohanEquipe Continental Orgullo Paisa25Equipe Continental Orgullo Paisa12+12
2123 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè11+11
2222 DALLA VALLE NicolasBardiani-CSF-Faizanè23Bardiani-CSF-Faizanè10+10
23242 YAGUARO IsaacVit Osorio Gw 27Vit Osorio Gw 9+9
243 SALINAS YonathanTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela9+9
25265 GERMOSO RudyTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar31Team Gestron Evolution Estancia Bolivar8+8
26215 ALVARADO JorgeEl Andinito Concafe Loteria Tachira24El Andinito Concafe Loteria Tachira7+7
27153 NAVA John AlbertoDeportivo Tachira 42Deportivo Tachira 6+6
28195 NIEVES XavierVzla Pais Futuro Fina Arroz 27Vzla Pais Futuro Fina Arroz 6+6
29263 JIMENEZ BryanTeam Gestron Evolution Estancia Bolivar23Team Gestron Evolution Estancia Bolivar5+5
30192 RAMIREZ YurgenVzla Pais Futuro Fina Arroz 23Vzla Pais Futuro Fina Arroz 5+5
3135 SÁNCHEZ BrayanTeam Medellin26Team Medellin5+5
3295 SAEZ EndersonJajó Trujillo Indet22Jajó Trujillo Indet5+5
3311 TAGLIANI FilippoAndroni Giocattoli - Sidermec25Androni Giocattoli - Sidermec4+4
3455 CANO ACEVEDO Kevin JhojanEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa4+4
3571 ESPINOZA BolivarPanama24Panama4+4
3626 LONARDI GiovanniBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè4+4
3752 GIL Angel AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa28Equipe Continental Orgullo Paisa3+3
382 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela3+3
39176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo3+3
40144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized2+2
4163 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela2+2
4234 HERNÁNDEZ José TitoTeam Medellin26Team Medellin2+2
4375 CASTELBLANCO JorgePanama32Panama2+2
44232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training2+2
45253 RUIZ SebastianHerrera Sport 22Herrera Sport 2+2
46122 MORA Luis GuillermoOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 1+1
47123 MENDOZA JoséOsorio Group City Bikes Quit 26Osorio Group City Bikes Quit 1+1
4825 ZACCANTI FilippoBardiani-CSF-Faizanè25Bardiani-CSF-Faizanè1+1
49201 JEREZ YosimarGuerreros Arduvi Betel31Guerreros Arduvi Betel1+1
50203 JEREZ PedroGuerreros Arduvi Betel24Guerreros Arduvi Betel1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamPointsToday
141 PAREDES Anderson TimoteoBest PC Ecuador25Best PC Ecuador28+28
2152 ALARCON JoseDeportivo Tachira 32Deportivo Tachira 21+21
31 CAMPOS RonielTeam Atletico Venezuela27Team Atletico Venezuela19+19
4151 GÁLVIZ Carlos JohanDeportivo Tachira 31Deportivo Tachira 14+14
516 PELLAUD SimonAndroni Giocattoli - Sidermec28Androni Giocattoli - Sidermec12+12
62 ABREU JorgeTeam Atletico Venezuela30Team Atletico Venezuela11+11
731 SEVILLA ÓscarTeam Medellin44Team Medellin7+7
84 MEDINA Manuel EduardoTeam Atletico Venezuela44Team Atletico Venezuela7+7
951 OSORIO DannyEquipe Continental Orgullo Paisa32Equipe Continental Orgullo Paisa6+6
1013 RESTREPO JhonatanAndroni Giocattoli - Sidermec26Androni Giocattoli - Sidermec6+6
11193 CHACÓN FranklinVzla Pais Futuro Fina Arroz 22Vzla Pais Futuro Fina Arroz 5+5
1223 MONACO AlessandroBardiani-CSF-Faizanè22Bardiani-CSF-Faizanè5+5
1335 SÁNCHEZ BrayanTeam Medellin26Team Medellin3+3
14124 GONZÁLEZ Ronald JavierOsorio Group City Bikes Quit 39Osorio Group City Bikes Quit 2+2
1571 ESPINOZA BolivarPanama24Panama2+2
16176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo2+2
1715 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec1+1
1853 CASTAÑO Sebastián AlexanderEquipe Continental Orgullo Paisa23Equipe Continental Orgullo Paisa1+1
19191 BRICEÑO Yimmi JoséVzla Pais Futuro Fina Arroz 34Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamTime
115 UMBA SantiagoAndroni Giocattoli - Sidermec18Androni Giocattoli - Sidermec 21:21:30
2212 CONTRERAS DarwinEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira33:46
33:46
3144 MOLINA Edgardo Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized36:19
36:19
4101 MANTILLA Ferney Team Saavedra 21 Team Saavedra 39:43
39:43
563 RAMIREZ YilberVenezuela19Venezuela40:54
40:54
6204 JAIMES MENDOZA Johan SebastianGuerreros Arduvi Betel21Guerreros Arduvi Betel1:02:47
1:02:47
7213 MARQUEZ RamonEl Andinito Concafe Loteria Tachira19El Andinito Concafe Loteria Tachira1:10:18
1:10:18
8126 RUJANO Jeison JoséOsorio Group City Bikes Quit 19Osorio Group City Bikes Quit 1:17:13
1:17:13
9202 CARRERO PabloGuerreros Arduvi Betel20Guerreros Arduvi Betel1:21:39
1:21:39
10143 VILLASMIL Alexander Ultrabikex Especialized21 Ultrabikex Especialized1:22:38
1:22:38
11176 RUBIO Yohandri Josue Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo1:29:20
1:29:20
1264 GUEVARA GregoryVenezuela20Venezuela1:31:50
1:31:50
13232 RUIZ Omar Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training1:35:32
1:35:32
14185 SANABRIA CécarJS Cycling 21JS Cycling 1:45:34
1:45:34
15103 SAAVEDRA Raul Team Saavedra 19 Team Saavedra 1:55:59
1:55:59
16224 TORRES Fredy Pamplona Osuna Sanki 29 Pamplona Osuna Sanki 2:07:21
2:07:21
17255 CLAVIJO BryanHerrera Sport 19Herrera Sport 2:07:34
2:07:34
18133 ZAMBRANO Alixon Agrofan Triple Tachira Seminaca 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:09:09
2:09:09
19233 REVETE Brayan Fina Arroz MU Training20 Fina Arroz MU Training2:11:33
2:11:33
20131 NOVA Andres Agrofan Triple Tachira Seminaca 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca 2:21:42
2:21:42
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkTeamClassTime
1 Team Atletico Venezuela 64:08:35
2 Androni Giocattoli - SidermecPRT2:00
2:00
3 Deportivo Tachira 18:39
18:39
4 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 34:39
34:39
5 Equipe Continental Orgullo PaisaCT36:28
36:28
6 Osorio Group City Bikes Quit 55:18
55:18
7 Team MedellinCT1:09:39
1:09:39
8 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo2:15:22
2:15:22
9 JS Cycling 2:38:23
2:38:23
10 El Andinito Concafe Loteria Tachira2:38:34
2:38:34
11 Vit Osorio Gw 2:39:19
2:39:19
12 Bardiani-CSF-FaizanèPRT2:53:21
2:53:21
13 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar3:46:47
3:46:47
14 Team Saavedra 3:50:36
3:50:36
15 VenezuelaNAT3:58:19
3:58:19
16 Herrera Sport CLUB3:58:30
3:58:30
17 Guerreros Arduvi Betel4:07:15
4:07:15
18 PanamaNAT4:14:20
4:14:20
19 Jajó Trujillo Indet4:47:21
4:47:21
20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 6:29:41
6:29:41
21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 7:13:57
7:13:57
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    23 January 2021
  • Avg. speed winner:
    33.65 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    183
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    123.8 km
  • Race ranking:
    130
  • Won how:

Race profile

Sites