13/08/2017 - Czech Cycling Tour (2.1) Stage 4 - Olomouc › Dolany (157k)

Stage General Points Mountains Youth Teams  Results powered by ProCyclingStats
Pos.RiderTeamTime
1 BENNETT SamBORA - hansgrohe3:26:10
2 FORTIN FilippoTirol Cycling Team,,
3 STEIMLE JannikTeam Felbermayr - Simplon Wels ,,
4 KOROšEC RokAmplatz - BMC,,
5 POLNICKY JiriElkov - Author Cycling Team,,
6 JEPPESEN Andreas HyldgaardTeam Virtu Cycling,,
7 CERNY JosefElkov - Author Cycling Team,,
8 WAERSTED SyverUno-X Hydrogen Development Team,,
9 KATRAŠNIK GašperAdria Mobil,,
10 ANDRIATO RafaelWilier Triestina - Selle Italia,,
Pos.RiderTeamTime
1 CERNY JosefElkov - Author Cycling Team 13:44:55
2 BÁRTA JanBORA - hansgrohe0:09
3 TRATNIK JanCCC Sprandi Polkowice 0:13
4 HERKLOTZ SilvioBORA - hansgrohe0:18
5 HIRT JanCCC Sprandi Polkowice 0:21
6 GULDHAMMER RasmusTeam Virtu Cycling0:26
7 POLNICKY JiriElkov - Author Cycling Team0:36
8 OWSIAN LukaszCCC Sprandi Polkowice 0:43
9 SCHLEGEL MichalCCC Sprandi Polkowice ,,
10 GROSSSCHARTNER FelixCCC Sprandi Polkowice ,,
Pos.RiderTeamPnts
1 BENNETT SamBORA - hansgrohe50
2 CERNY JosefElkov - Author Cycling Team37
3 BÁRTA JanBORA - hansgrohe34
4 FORTIN FilippoTirol Cycling Team34
5 TRATNIK JanCCC Sprandi Polkowice 33
6 KOROšEC RokAmplatz - BMC30
7 POLNICKY JiriElkov - Author Cycling Team19
8 HIRT JanCCC Sprandi Polkowice 17
9 BARBIN EnricoBardiani - CSF17
10 GULDHAMMER RasmusTeam Virtu Cycling16
Pos.RiderTeamPnts
1 VASYLYUK AndriyKolss Cycling Team24
2 LEHNER DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels 16
3 BUCHÁCEK TomásElkov - Author Cycling Team15
4 GROSSSCHARTNER FelixCCC Sprandi Polkowice 10
5 KUEN MaximilianTirol Cycling Team8
6 GAZVODA GregorAdria Mobil8
7 KRIZEK MatthiasTirol Cycling Team8
8 TOMASIAK KonradTeam Hurom8
9 ZOIDL RiccardoTeam Felbermayr - Simplon Wels 7
10 CERNY JosefElkov - Author Cycling Team5
Pos.RiderTeamTime
1 SCHLEGEL MichalCCC Sprandi Polkowice 13:45:38
2 ASGREEN KasperTeam Virtu Cycling0:09
3 RODRÍGUEZ CristianWilier Triestina - Selle Italia0:18
4 MARTINEZ Daniel FelipeWilier Triestina - Selle Italia,,
5 MAAS JanSEG Racing Academy0:22
6 NATAROV YuriyAstana City0:38
7 WILLIAMS StephenSEG Racing Academy0:39
8 JEPPESEN Andreas HyldgaardTeam Virtu Cycling0:43
9 TRAEEN TorsteinUno-X Hydrogen Development Team0:44
10 ULYSBAYEV DinmukhammedAstana City1:12
Pos.TeamTime
1 BORA - hansgrohe 40:34:48
2 CCC Sprandi Polkowice 0:06
3 Elkov - Author Cycling Team0:53
4 Wilier Triestina - Selle Italia1:08
5 Team Virtu Cycling1:11
6 Sangemini - MG.Kvis 1:26
7 Astana City2:02
8 Amplatz - BMC2:08
9 Bardiani - CSF2:17
10 Team Felbermayr - Simplon Wels 2:42
Go to full results