The Larry H.Miller Tour of Utah (2.HC)
Stage 2  »  Brigham City › Powder Mountain Resort
Results powered by www.procyclingstats.com
Pos.RiderTeamTime
1 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
3:37:44
2 PICCOLI James
Elevate - KHS Pro Cycling
0:20
3 EG Niklas
Trek - Segafredo
0:35
4 STETINA Peter
Trek - Segafredo
0:58
5 DOMBROWSKI Joe
EF Education First
1:26
6 MURPHY Kyle
Rally UHC Cycling
1:31
7 BRITTON Rob
Rally UHC Cycling
1:36
8 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
1:54
9 BADILATTI Matteo
Israel Cycling Academy
2:37
10 BOWDEN Scott
Team BridgeLane
2:52
Go to full results

General classification
Pos.RiderTeamTime
1 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
7:10:07
2 PICCOLI James
Elevate - KHS Pro Cycling
0:26
3 EG Niklas
Trek - Segafredo
0:52
4 STETINA Peter
Trek - Segafredo
1:10
5 DOMBROWSKI Joe
EF Education First
1:33
6 MURPHY Kyle
Rally UHC Cycling
1:35
7 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
1:46
8 BRITTON Rob
Rally UHC Cycling
1:47
9 CRADDOCK Lawson
EF Education First
2:56
10 BADILATTI Matteo
Israel Cycling Academy
2:58
Go to full results
Pos.RiderTeamPoints
1 MARENGO Umberto
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
16
2 CRADDOCK Lawson
EF Education First
12
3 ÁVILA Edwin
Israel Cycling Academy
10
4 MCCABE Travis
Floyd's Pro Cycling
9
5 EASTER Griffin
303Project
7
6 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
6
7 SCHÖNBERGER Sebastian
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
5
8 CANOLA Marco
Nippo Vini Fantini Faizanè
3
9 RICE Michael
Hagens Berman Axeon
3
10 BOARDMAN Samuel
Wildlife Generation p/b Maxxis
3
Go to full results
Pos.RiderTeamPoints
1 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
12
2 BOARDMAN Samuel
Wildlife Generation p/b Maxxis
11
3 PICCOLI James
Elevate - KHS Pro Cycling
10
4 EG Niklas
Trek - Segafredo
8
5 STETINA Peter
Trek - Segafredo
7
6 DOMBROWSKI Joe
EF Education First
6
7 MURPHY Kyle
Rally UHC Cycling
5
8 BONGIORNO Francesco Manuel
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
5
9 BRITTON Rob
Rally UHC Cycling
4
10 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
3
Go to full results
Pos.RiderTeamTime
1 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
7:11:53
2 HOEHN Alex
Aevolo
3:14
3 VERMAERKE Kevin
Hagens Berman Axeon
3:51
4 LOPEZ Juan Pedro
Trek - Segafredo
4:15
5 VOLLMER Andrew
Aevolo
5:46
6 ANDERSON Edward
Hagens Berman Axeon
5:54
7 BAUER Dominik
Dauner D&DQ-Akkon
8:20
8 SCHUNK Conor
Aevolo
12:15
9 BICKMORE Cade
Aevolo
16:07
10 REVARD Thomas
Hagens Berman Axeon
18:25
Go to full results
Pos.TeamTime
1 Rally UHC Cycling 21:37:23
2 Trek - Segafredo0:50
3 Israel Cycling Academy2:00
4 EF Education First3:27
5 Hagens Berman Axeon8:01
6 Neri Sottoli - Selle Italia - KTM9:42
7 Team BridgeLane15:04
8 Aevolo16:44
9 Floyd's Pro Cycling17:28
10 Canel's - Specialized21:04
Go to full results