The Larry H.Miller Tour of Utah (2.HC)
Stage 3  »  Antelope Island › North Salt Lake
Results powered by www.procyclingstats.com
Pos.RiderTeamTime
1 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
3:20:27
2 MURPHY Kyle
Rally UHC Cycling
0:07
3 EG Niklas
Trek - Segafredo
0:08
4 SWIRBUL Keegan
Floyd's Pro Cycling
,,
5 PICCOLI James
Elevate - KHS Pro Cycling
,,
6 CRADDOCK Lawson
EF Education First
0:11
7 DOMBROWSKI Joe
EF Education First
0:21
8 BADILATTI Matteo
Israel Cycling Academy
0:36
9 BOWDEN Scott
Team BridgeLane
,,
10 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
0:42
Go to full results

General classification
Pos.RiderTeamTime
1 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
10:30:24
2 PICCOLI James
Elevate - KHS Pro Cycling
0:44
3 EG Niklas
Trek - Segafredo
1:06
4 MURPHY Kyle
Rally UHC Cycling
1:46
5 STETINA Peter
Trek - Segafredo
2:02
6 DOMBROWSKI Joe
EF Education First
2:04
7 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
2:38
8 BRITTON Rob
Rally UHC Cycling
3:12
9 CRADDOCK Lawson
EF Education First
3:17
10 BADILATTI Matteo
Israel Cycling Academy
3:44
Go to full results
Pos.RiderTeamPoints
1 CRADDOCK Lawson
EF Education First
17
2 MARENGO Umberto
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
16
3 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
15
4 MCCABE Travis
Floyd's Pro Cycling
15
5 MURPHY Kyle
Rally UHC Cycling
12
6 EG Niklas
Trek - Segafredo
10
7 ÁVILA Edwin
Israel Cycling Academy
10
8 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
7
9 SWIRBUL Keegan
Floyd's Pro Cycling
7
10 EASTER Griffin
303Project
7
Go to full results
Pos.RiderTeamPoints
1 HOWES Alex
EF Education First
18
2 MCCORMICK Hayden
Team BridgeLane
14
3 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
12
4 BOARDMAN Samuel
Wildlife Generation p/b Maxxis
11
5 PICCOLI James
Elevate - KHS Pro Cycling
10
6 FORTUNATO Lorenzo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
9
7 EG Niklas
Trek - Segafredo
8
8 MURPHY Kyle
Rally UHC Cycling
8
9 STETINA Peter
Trek - Segafredo
7
10 CANOLA Marco
Nippo Vini Fantini Faizanè
7
Go to full results
Pos.RiderTeamTime
1 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
10:33:02
2 HOEHN Alex
Aevolo
5:15
3 LOPEZ Juan Pedro
Trek - Segafredo
5:51
4 VOLLMER Andrew
Aevolo
7:47
5 ANDERSON Edward
Hagens Berman Axeon
7:48
6 VERMAERKE Kevin
Hagens Berman Axeon
9:53
7 BAUER Dominik
Dauner D&DQ-Akkon
10:38
8 ROJAS Gabriel Francisco
Aevolo
20:47
9 SCHUNK Conor
Aevolo
20:50
10 LINDORFF Tyler
Team BridgeLane
25:34
Go to full results
Pos.TeamTime
1 Trek - Segafredo 31:42:42
2 Israel Cycling Academy1:21
3 EF Education First3:58
4 Rally UHC Cycling7:25
5 Neri Sottoli - Selle Italia - KTM11:50
6 Hagens Berman Axeon14:05
7 Floyd's Pro Cycling19:14
8 Team BridgeLane19:41
9 Aevolo21:12
10 303Project30:04
Go to full results