The Larry H.Miller Tour of Utah (2.HC)
Stage 6  »  Park City › Park City
Results powered by www.procyclingstats.com
Pos.RiderTeamTime
1 DOMBROWSKI Joe
EF Education First
3:11:09
2 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
0:24
3 SWIRBUL Keegan
Floyd's Pro Cycling
0:26
4 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
,,
5 PICCOLI James
Elevate - KHS Pro Cycling
0:30
6 CRADDOCK Lawson
EF Education First
1:24
7 BADILATTI Matteo
Israel Cycling Academy
1:39
8 MURPHY Kyle
Rally UHC Cycling
1:58
9 BRITTON Rob
Rally UHC Cycling
2:06
10 MORTON Lachlan
EF Education First
2:11
Go to full results

General classification
Pos.RiderTeamTime
1 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
18:46:09
2 PICCOLI James
Elevate - KHS Pro Cycling
0:50
3 DOMBROWSKI Joe
EF Education First
1:32
4 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
2:26
5 EG Niklas
Trek - Segafredo
2:57
6 MURPHY Kyle
Rally UHC Cycling
3:20
7 CRADDOCK Lawson
EF Education First
4:08
8 SWIRBUL Keegan
Floyd's Pro Cycling
4:40
9 STETINA Peter
Trek - Segafredo
5:22
10 BADILATTI Matteo
Israel Cycling Academy
5:28
Go to full results
Pos.RiderTeamPoints
1 MCCABE Travis
Floyd's Pro Cycling
47
2 CANOLA Marco
Nippo Vini Fantini Faizanè
32
3 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
24
4 DOMBROWSKI Joe
EF Education First
22
5 CRADDOCK Lawson
EF Education First
22
6 MARENGO Umberto
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
21
7 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
19
8 MCCORMICK Hayden
Team BridgeLane
17
9 SWIRBUL Keegan
Floyd's Pro Cycling
17
10 MORTON Lachlan
EF Education First
16
Go to full results
Pos.RiderTeamPoints
1 MCCORMICK Hayden
Team BridgeLane
30
2 HERMANS Ben
Israel Cycling Academy
22
3 DOMBROWSKI Joe
EF Education First
18
4 HOWES Alex
EF Education First
18
5 PICCOLI James
Elevate - KHS Pro Cycling
16
6 CANOLA Marco
Nippo Vini Fantini Faizanè
16
7 BOARDMAN Samuel
Wildlife Generation p/b Maxxis
11
8 MURPHY Kyle
Rally UHC Cycling
11
9 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
10
10 EG Niklas
Trek - Segafredo
10
Go to full results
Pos.RiderTeamTime
1 ALMEIDA João
Hagens Berman Axeon
18:48:35
2 HOEHN Alex
Aevolo
10:01
3 LOPEZ Juan Pedro
Trek - Segafredo
11:52
4 VERMAERKE Kevin
Hagens Berman Axeon
15:52
5 ANDERSON Edward
Hagens Berman Axeon
22:38
6 VOLLMER Andrew
Aevolo
23:00
7 BAUER Dominik
Dauner D&DQ-Akkon
23:45
8 SCHUNK Conor
Aevolo
28:37
9 ROJAS Gabriel Francisco
Aevolo
31:26
10 BICKMORE Cade
Aevolo
42:08
Go to full results
Pos.TeamTime
1 EF Education First 56:35:03
2 Israel Cycling Academy2:45
3 Trek - Segafredo5:54
4 Rally UHC Cycling13:20
5 Hagens Berman Axeon20:31
6 Floyd's Pro Cycling24:22
7 Neri Sottoli - Selle Italia - KTM26:23
8 Aevolo37:55
9 Team BridgeLane40:05
10 303Project47:20
Go to full results