1 74 +30:22 37
Sprint 30 Team Katusha 14 20 4:27:46
2 78 +31:57 76
Sprint 27 Bora - Argon 18 5 12 ,, 0:00
3 22 +7:19 66
Classic 26 Team Dimension Data 3 7 ,, 0:00
4 68 +27:48 106
Sprint 23 Topsport Vlaanderen - Baloise 5 ,, 0:00
5 106 +40:07 11
Sprint 25 Team Sky 4 ,, 0:00
6 55 +25:29 5
Sprint 21 Adria Mobil 3 ,, 0:00
7 33 +13:51 116
Sprint 25 Gazprom-RusVelo 2 ,, 0:00
8 67 +27:40 43
Sprint 29 Lampre - Merida 1 ,, 0:00
9 114 +43:59 147
Sprint 24 Meridiana Kamen Team ,, 0:00
10 69 +28:14 17
Sprint 27 Team Sky ,, 0:00
11 102 +37:56 151
Sprint 27 Amplatz - BMC ,, 0:00
12 53 +23:52 133
TT 21 Radenska Ljubljana ,, 0:00
13 84 +33:33 65
Sprint 33 Team Dimension Data ,, 0:00
14 72 +29:36 126
GC 24 Nippo - Vini Fantini ,, 0:00
15 65 +27:22 184
Climber 22 Slovenia ,, 0:00
16 40 +17:49 153
Sprint 24 Amplatz - BMC ,, 0:00
17 6 +2:57 104
GC 25 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 0:00
18 2 +1:42 52
Climber 22 Orica GreenEDGE ,, 0:00
19 103 +38:13 25
Sprint 23 Tinkoff ,, 0:00
20 25 +9:04 156
Sprint 31 Amplatz - BMC ,, 0:00
21 64 +27:05 55
TT 25 Orica GreenEDGE ,, 0:00
22 9 +3:15 181
GC 32 Slovenia ,, 0:00
23 50 +23:31 172
Sprint 22 SKC TUFO Prostějov ,, 0:00
24 4 +2:47 92
Climber 19 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:00
25 7 +3:00 73
GC 31 Bora - Argon 18 ,, 0:00
26 23 +7:49 77
Classic 26 Bora - Argon 18 ,, 0:00
27 11 +3:28 163
Sprint 25 Norda-MG.Kvis Vega ,, 0:00
28 10 +3:27 91
Climber 38 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:00
29 17 +5:12 158
Climber 25 Amplatz - BMC ,, 0:00
30 8 +3:14 33
Sprint 30 Team Katusha ,, 0:00
31 49 +23:13 166
Sprint 24 Norda-MG.Kvis Vega ,, 0:00
32 3 +2:38 71
TT 31 Bora - Argon 18 ,, 0:00
33 1 +0:00 34
GC 29 Team Katusha ,, 0:00
34 18 +5:12 162
Sprint 26 Norda-MG.Kvis Vega ,, 0:00
35 77 +31:40 114
Sprint 29 Gazprom-RusVelo ,, 0:00
36 5 +2:48 2
GC 38 Adria Mobil ,, 0:00
37 81 +32:28 8
Classic 19 Adria Mobil ,, 0:00
38 14 +4:17 97
GC 29 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:00
39 112 +41:39 148
Sprint 21 Meridiana Kamen Team ,, 0:00
40 21 +5:57 1
Sprint 37 Adria Mobil ,, 0:00
41 12 +3:45 101
Climber 24 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 0:00
42 15 +4:53 96
Sprint 25 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:00
43 52 +23:38 142
GC 31 Meridiana Kamen Team ,, 0:00
44 27 +9:35 164
Sprint 22 Norda-MG.Kvis Vega 0:13 0:13
45 116 +44:13 131
Sprint 26 Radenska Ljubljana ,, 0:13
46 85 +33:35 157
Sprint 28 Amplatz - BMC 0:15 0:15
47 30 +12:49 95
Classic 31 Androni Giocattoli - Sidermec 0:19 0:19
48 35 +15:15 93
Sprint 31 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:19
49 19 +5:13 22
Sprint 34 Tinkoff ,, 0:19
50 79 +31:58 64
Sprint 35 Team Dimension Data 0:23 0:23
51 38 +16:25 171
Sprint 24 SKC TUFO Prostějov 0:25 0:25
52 100 +37:29 26
Sprint 22 Tinkoff ,, 0:25
53 31 +13:08 94
Classic 31 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:25
54 29 +11:54 47
Climber 26 Lampre - Merida ,, 0:25
55 36 +15:51 141
Climber 28 Meridiana Kamen Team ,, 0:25
56 92 +35:13 42
Sprint 33 Lampre - Merida 0:35 0:35
57 107 +40:08 15
Sprint 22 Team Sky 0:38 0:38
58 13 +4:04 13
Classic 22 Team Sky 0:49 0:49
59 26 +9:23 23
Climber 26 Tinkoff ,, 0:49
60 16 +5:04 84
Climber 21 Bardiani - CSF 1:10 1:10
61 24 +7:57 62
Climber 25 Team Dimension Data ,, 1:10
62 20 +5:56 45
Classic 22 Lampre - Merida 1:17 1:17
63 39 +17:39 135
TT 20 Radenska Ljubljana ,, 1:17
64 94 +35:42 185
Sprint 20 Slovenia ,, 1:17
65 61 +26:39 68
GC 29 Team Dimension Data 1:19 1:19
66 93 +35:25 118
GC 22 Gazprom-RusVelo 1:23 1:23
67 91 +35:05 113
Sprint 26 Gazprom-RusVelo ,, 1:23
68 83 +33:02 176
GC 20 SKC TUFO Prostějov 1:33 1:33
69 42 +18:06 53
Classic 27 Orica GreenEDGE ,, 1:33
70 37 +16:09 75
Sprint 32 Bora - Argon 18 1:38 1:38
71 46 +21:06 41
Climber 21 Lampre - Merida 2:24 2:24
72 86 +33:36 124
Sprint 30 Nippo - Vini Fantini 2:53 2:53
73 75 +30:55 121
Climber 34 Nippo - Vini Fantini ,, 2:53
74 95 +35:54 122
Sprint 34 Nippo - Vini Fantini ,, 2:53
75 89 +34:12 3
Sprint 24 Adria Mobil ,, 2:53
76 60 +26:37 74
Climber 22 Bora - Argon 18 3:01 3:01
77 44 +20:47 16
GC 39 Team Sky ,, 3:01
78 87 +33:50 182
Sprint 20 Slovenia 3:40 3:40
79 97 +36:14 173
Sprint 23 SKC TUFO Prostějov ,, 3:40
80 56 +26:06 144
Sprint 22 Meridiana Kamen Team ,, 3:40
81 119 +48:01 145
GC 19 Meridiana Kamen Team ,, 3:40
82 115 +44:08 7
TT 19 Adria Mobil ,, 3:40
83 110 +40:24 154
TT 24 Amplatz - BMC ,, 3:40
84 105 +39:20 183
TT 22 Slovenia ,, 3:40
85 98 +36:19 46
Sprint 22 Lampre - Merida ,, 3:40
86 108 +40:09 177
Sprint 26 SKC TUFO Prostějov ,, 3:40
87 62 +26:40 51
Sprint 29 Orica GreenEDGE ,, 3:40
88 70 +28:56 132
Sprint 22 Radenska Ljubljana ,, 3:40
89 111 +40:36 174
Sprint 25 SKC TUFO Prostějov ,, 3:40
90 88 +34:10 35
TT 25 Team Katusha ,, 3:40
91 63 +26:40 81
Classic 20 Bardiani - CSF ,, 3:40
92 90 +34:18 102
TT 31 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 3:40
93 45 +21:04 36
Classic 22 Team Katusha ,, 3:40
94 54 +24:03 107
Sprint 23 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 3:40
95 51 +23:35 24
GC 34 Tinkoff ,, 3:40
96 82 +32:32 111
TT 24 Gazprom-RusVelo ,, 3:40
97 121 +48:57 117
TT 22 Gazprom-RusVelo ,, 3:40
98 48 +22:54 115
Sprint 28 Gazprom-RusVelo 3:48 3:48
99 47 +22:11 128
Classic 26 Nippo - Vini Fantini ,, 3:48
100 57 +26:26 125
Sprint 30 Nippo - Vini Fantini ,, 3:48
101 34 +14:53 123
GC 31 Nippo - Vini Fantini ,, 3:48
102 122 +50:08 63
GC 23 Team Dimension Data 3:49 3:49
103 71 +29:16 105
Classic 33 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 3:49
104 80 +32:03 152
TT 26 Amplatz - BMC ,, 3:49
105 28 +11:17 85
Climber 24 Bardiani - CSF ,, 3:49
106 96 +36:10 4
Sprint 20 Adria Mobil 3:54 3:54
107 76 +31:02 127
Classic 24 Nippo - Vini Fantini ,, 3:54
108 58 +26:29 112
TT 29 Gazprom-RusVelo ,, 3:54
109 104 +39:10 44
Sprint 27 Lampre - Merida 3:57 3:57
110 123 +50:39 12
GC 30 Team Sky ,, 3:57
111 41 +18:02 103
Classic 27 Topsport Vlaanderen - Baloise 5:21 5:21
112 118 +46:02 134
Sprint 21 Radenska Ljubljana 6:49 6:49
113 66 +27:39 136
Classic 19 Radenska Ljubljana ,, 6:49
114 120 +48:42 138
Sprint 18 Radenska Ljubljana ,, 6:49
115 73 +29:51 32
TT 30 Team Katusha 6:53 6:53
116 99 +37:19 31
GC 31 Team Katusha ,, 6:53
117 109 +40:12 167
Classic 19 Norda-MG.Kvis Vega 7:10 7:10
118 101 +37:48 161
Sprint 26 Norda-MG.Kvis Vega 7:12 7:12
119 124 +53:36 175
Sprint 21 SKC TUFO Prostějov 7:23 7:23
120 32 +13:11 82
Sprint 26 Bardiani - CSF 7:29 7:29
121 117 +45:10 178
GC 18 SKC TUFO Prostějov ,, 7:29
122 43 +18:52 83
GC 23 Bardiani - CSF ,, 7:29
123 113 +42:57 186
Sprint 20 Slovenia ,, 7:29
124 59 +26:29 86
Climber 22 Bardiani - CSF ,, 7:29
DNF 6
GC 20 Adria Mobil -
DNF 38
Sprint 26 Team Katusha -
DNF 143
Sprint 29 Meridiana Kamen Team -
DNF 14
Classic 32 Team Sky -
DNF 108
Classic 21 Topsport Vlaanderen - Baloise -
DNF 187
TT 23 Slovenia -
DNF 165
Sprint 22 Norda-MG.Kvis Vega -