1 17
GC 31 ORICA-Scott 125 75 6:37:34
2 9
GC 31 Team Katusha Alpecin 85 55 0:43 0:43
3 43
Climber 22 Bardiani - CSF 70 40 1:33 1:33
4 19
Classic 22 ORICA-Scott 60 32 1:38 1:38
5 144
GC 29 Team Felbermayr - Simplon Wels 50 28 3:36 3:36
6 48
GC 26 CCC Sprandi Polkowice 40 24 ,, 3:36
7 89
GC 26 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 35 20 ,, 3:36
8 75
GC 33 Nippo - Vini Fantini 30 18 7:00 7:00
9 20
GC 25 ORICA-Scott 25 16 ,, 7:00
10 62
Climber 22 Israel Cycling Academy 20 14 ,, 7:00
11 87
GC COVILI Luca Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 20 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 15 12 7:02 7:02
12 146
Climber 27 Team Vorarlberg 10 10 8:05 8:05
13 135
GC 26 Sangemini - MG.Kvis 5 8 8:07 8:07
14 55
GC 35 Gazprom-RusVelo 5 7 ,, 8:07
15 92
GC 27 Amplatz - BMC 5 6 8:09 8:09
16 102
Classic 20 GM Europa Ovini 3 5 8:28 8:28
17 68
Classic 23 Israel Cycling Academy 3 4 9:42 9:42
18 4
GC 23 BORA - hansgrohe 3 3 10:40 10:40
19 84
GC 22 Wilier Triestina - Selle Italia 3 2 11:30 11:30
20 13
GC 31 Team Katusha Alpecin 3 1 13:31 13:31
21 149
Sprint 33 Team Vorarlberg 3 13:47 13:47
22 49
GC 27 CCC Sprandi Polkowice 3 14:43 14:43
23 33
Sprint 32 Androni - Sidermec - Bottecchia 3 ,, 14:43
24 171
Sprint 34 WSA-Greenlife 3 ,, 14:43
25 160
GC 23 Tirol Cycling Team 3 ,, 14:43
26 65
Sprint 29 Israel Cycling Academy ,, 14:43
27 38
TT 24 Androni - Sidermec - Bottecchia ,, 14:43
28 23
TT 38 Austria ,, 14:43
29 32
TT 26 Androni - Sidermec - Bottecchia ,, 14:43
30 142
Sprint 23 Team Felbermayr - Simplon Wels 14:46 14:46
31 47
Sprint 23 CCC Sprandi Polkowice 15:03 15:03
32 120
GC 25 Kolss Cycling Team 16:11 16:11
33 82
GC 26 Wilier Triestina - Selle Italia 16:37 16:37
34 134
Sprint 26 Sangemini - MG.Kvis 20:07 20:07
35 106
Sprint 26 GM Europa Ovini ,, 20:07
36 131
Sprint 27 Sangemini - MG.Kvis ,, 20:07
37 104
Sprint 20 GM Europa Ovini 21:20 21:20
38 175
Sprint 31 WSA-Greenlife 21:56 21:56
39 58
GC 23 Gazprom-RusVelo ,, 21:56
40 165
Sprint 21 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 ,, 21:56
41 85
Sprint 26 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST ,, 21:56
42 147
24 Team Vorarlberg 22:31 22:31
43 124
Sprint 26 Roth-Akros 24:26 24:26
44 77
GC 21 Wilier Triestina - Selle Italia 25:10 25:10
45 91
Sprint 28 Amplatz - BMC 27:19 27:19
46 108
Sprint 22 Team Hrinkow Advarics Cycleang ,, 27:19
47 127
GC 24 Roth-Akros ,, 27:19
48 40
Sprint 22 Bardiani - CSF ,, 27:19
49 42
GC 27 Bardiani - CSF 27:43 27:43
50 159
Sprint 25 Tirol Cycling Team ,, 27:43
51 70
GC 32 Nippo - Vini Fantini ,, 27:43
52 79
GC 24 Wilier Triestina - Selle Italia 30:11 30:11
OTL 22
Classic 28 ORICA-Scott -
OTL 151
TT 22 Team Vorarlberg -
OTL 148
Sprint 28 Team Vorarlberg -
OTL 152
TT 22 Team Vorarlberg -
OTL 56
TT 25 Gazprom-RusVelo -
OTL 53
Sprint 22 Gazprom-RusVelo -
OTL 60
GC 23 Gazprom-RusVelo -
OTL 164
TT 20 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 -
OTL 161
Sprint 20 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 -
OTL 99
GC 27 GM Europa Ovini -
DNF 50
GC 23 CCC Sprandi Polkowice -
DNF 51
GC 27 CCC Sprandi Polkowice -
DNF 52
GC 23 CCC Sprandi Polkowice -
DNF 71
Climber 35 Nippo - Vini Fantini -
DNF 73
GC 23 Nippo - Vini Fantini -
DNF 74
GC 22 Nippo - Vini Fantini -
DNF 69
Sprint 25 Nippo - Vini Fantini -
DNF 78
GC 24 Wilier Triestina - Selle Italia -
DNF 80
Sprint 26 Wilier Triestina - Selle Italia -
DNF 81
GC 22 Wilier Triestina - Selle Italia -
DNF 83
GC 26 Wilier Triestina - Selle Italia -
DNF 18
Sprint 31 ORICA-Scott -
DNF 21
GC 37 ORICA-Scott -
DNF 11
Classic 26 Team Katusha Alpecin -
DNF 12
TT 23 Team Katusha Alpecin -
DNF 15
Sprint 40 Team Katusha Alpecin -
DNF 10
GC 31 Team Katusha Alpecin -
DNF 118
Sprint 19 Kolss Cycling Team -
DNF 115
Sprint 32 Kolss Cycling Team -
DNF 121
GC 19 Kolss Cycling Team -
DNF 116
Sprint 20 Kolss Cycling Team -
DNF 117
Sprint 27 Kolss Cycling Team -
DNF 143
18 Team Felbermayr - Simplon Wels -
DNF 139
Sprint 32 Team Felbermayr - Simplon Wels -
DNF 141
Sprint 22 Team Felbermayr - Simplon Wels -
DNF 1
Climber 23 BORA - hansgrohe -
DNF 5
TT 32 BORA - hansgrohe -
DNF 2
Hills 24 BORA - hansgrohe -
DNF 7
Classic 35 BORA - hansgrohe -
DNF 3
GC 32 BORA - hansgrohe -
DNF 150
GC 27 Team Vorarlberg -
DNF 145
Sprint 28 Team Vorarlberg -
DNF 154
Sprint 22 Tirol Cycling Team -
DNF 155
TT 19 Tirol Cycling Team -
DNF 156
Sprint 31 Tirol Cycling Team -
DNF 59
Sprint 36 Gazprom-RusVelo -
DNF 57
Classic 29 Gazprom-RusVelo -
DNF 95
TT 25 Amplatz - BMC -
DNF 96
TT 22 Amplatz - BMC -
DNF 93
Sprint 29 Amplatz - BMC -
DNF 97
GC 20 Amplatz - BMC -
DNF 94
19 Amplatz - BMC -
DNF 123
Sprint 29 Roth-Akros -
DNF 128
GC 23 Roth-Akros -
DNF 122
TT 21 Roth-Akros -
DNF 125
GC 24 Roth-Akros -
DNF 166
19 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 -
DNF 167
Climber 22 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 -
DNF 162
20 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 -
DNF 168
Sprint 22 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 -
DNF 163
Sprint 21 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 -
DNF 100
Sprint 20 GM Europa Ovini -
DNF 101
Sprint 26 GM Europa Ovini -
DNF 105
22 GM Europa Ovini -
DNF 136
Sprint 25 Sangemini - MG.Kvis -
DNF 137
Sprint 23 Sangemini - MG.Kvis -
DNF 132
Sprint 20 Sangemini - MG.Kvis -
DNF 133
Classic 26 Sangemini - MG.Kvis -
DNF 66
Sprint 23 Israel Cycling Academy -
DNF 64
GC 24 Israel Cycling Academy -
DNF 67
GC 23 Israel Cycling Academy -
DNF 63
Classic 24 Israel Cycling Academy -
DNF 114
Sprint 25 Team Hrinkow Advarics Cycleang -
DNF 109
Sprint 26 Team Hrinkow Advarics Cycleang -
DNF 111
TT 21 Team Hrinkow Advarics Cycleang -
DNF 107
TT 22 Team Hrinkow Advarics Cycleang -
DNF 112
Sprint 23 Team Hrinkow Advarics Cycleang -
DNF 113
22 Team Hrinkow Advarics Cycleang -
DNF 110
TT 20 Team Hrinkow Advarics Cycleang -
DNF 31
GC 25 Androni - Sidermec - Bottecchia -
DNF 37
GC 19 Androni - Sidermec - Bottecchia -
DNF 34
Sprint 23 Androni - Sidermec - Bottecchia -
DNF 35
Classic 33 Androni - Sidermec - Bottecchia -
DNF 36
Sprint 24 Androni - Sidermec - Bottecchia -
DNF 86
Sprint MARTINS Uri Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST -
DNF 88
Sprint 22 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST -
DNF 90
Sprint 21 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST -
DNF 45
Climber 23 Bardiani - CSF -
DNF 41
Sprint 23 Bardiani - CSF -
DNF 39
Climber 25 Bardiani - CSF -
DNF 44
Sprint 27 Bardiani - CSF -
DNF 27
TT 30 Austria -
DNF 26
22 Austria -
DNF 29
21 Austria -
DNF 24
Climber 27 Austria -
DNF 30
Sprint 27 Austria -
DNF 28
Sprint 26 Austria -
DNF 172
TT 22 WSA-Greenlife -
DNF 176
TT 19 WSA-Greenlife -
DNF 170
Sprint 33 WSA-Greenlife -
DNF 174
Sprint 26 WSA-Greenlife -
DNF 173
Hills 20 WSA-Greenlife -