Search:  
topLogin
2020
2018

2019»57th Eschborn-Frankfurt (1.UWT)

2019  One day race  »  Eschborn  ›  Frankfurt   (187.5k)

Grand tour debutants

Menu
Pos.RiderTeamAge
1 Burgaudeau MathieuTeam Total Direct Energie20y + 165d
2 Van Poucke AaronSport Vlaanderen - Baloise21y + 27d
3 Sajnok SzymonCCC Team21y + 250d
4 Verwilst AaronSport Vlaanderen - Baloise21y + 364d
5 Molly KennyWallonie-Bruxelles22y + 128d
6 Kurianov StepanGazprom-RusVelo22y + 145d
7 Planckaert EmielSport Vlaanderen - Baloise22y + 191d
8 Timmermans JustinRoompot - Charles22y + 218d
9 Oliveira RuiUAE-Team Emirates22y + 238d
10 Whelan JamesEF Education First22y + 294d
11 Touze DamienCofidis, Solutions Crédits22y + 298d
12 Gidich YevgeniyAstana Pro Team22y + 347d
13 Fortunato LorenzoNeri Sottoli - Selle Italia - KTM22y + 357d
14 Bennett SeanEF Education First23y + 30d
15 Wouters EnzoLotto Soudal23y + 40d
16 Paasschens MathijsWallonie-Bruxelles23y + 43d
17 Pedersen CasperTeam Sunweb23y + 46d
18 Paret-Peintre AurélienAG2R La Mondiale23y + 63d
19 Nieuwenhuis JorisTeam Sunweb23y + 79d
20 Willems ThimoSport Vlaanderen - Baloise23y + 81d
21 Rosa MassimoNeri Sottoli - Selle Italia - KTM23y + 143d
22 Velasco SimoneNeri Sottoli - Selle Italia - KTM23y + 150d
23 Van Gompel MathiasSport Vlaanderen - Baloise23y + 219d
24 Davies ScottTeam Dimension Data23y + 269d
25 Power RobertTeam Sunweb23y + 355d
26 Owen LoganEF Education First24y + 37d
27 Nych ArtemGazprom-RusVelo24y + 41d
28 Kobernyak EvgenyGazprom-RusVelo24y + 97d
29 Sellier SimonTeam Total Direct Energie24y + 117d
30 Livyns ArjenRoompot - Charles24y + 242d
31 Guerreiro RubenTeam Katusha Alpecin24y + 299d
32 Schönberger SebastianNeri Sottoli - Selle Italia - KTM24y + 352d
33 van Empel EtienneNeri Sottoli - Selle Italia - KTM25y + 17d
34 Mathis MarcoCofidis, Solutions Crédits25y + 24d
35 Deltombe KevinSport Vlaanderen - Baloise25y + 63d
36 Hofstetter HugoCofidis, Solutions Crédits25y + 77d
37 Ackermann PascalBORA - hansgrohe25y + 104d
38 Doubey FabienWanty - Gobert Cycling Team25y + 192d
39 Koch JonasCCC Team25y + 310d
40 Frame AlexTrek - Segafredo25y + 317d
41 Vallée BorisWanty - Gobert Cycling Team25y + 332d
42 Goldstein RoyIsrael Cycling Academy25y + 346d
43 Černý JosefCCC Team25y + 355d
44 Gabburo DavideNeri Sottoli - Selle Italia - KTM26y + 30d
45 De Witte MathiasRoompot - Charles26y + 33d
46 Smit WillieTeam Katusha Alpecin26y + 123d
47 Riesebeek OscarRoompot - Charles26y + 129d
48 van Ginneken SjoerdRoompot - Charles26y + 176d
49 Naesen LawrenceLotto Soudal26y + 246d
50 Kirsch AlexTrek - Segafredo26y + 323d
51 Bouchard GeoffreyAG2R La Mondiale27y + 29d
52 Reinders ElmarRoompot - Charles27y + 47d
53 Peyskens DimitriWallonie-Bruxelles27y + 156d
54 Zakharov ArtyomAstana Pro Team27y + 186d
55 Jensen AugustIsrael Cycling Academy27y + 245d
56 Gradek KamilCCC Team28y + 226d
57 Lietaer EliotWallonie-Bruxelles28y + 259d
58 Sprengers ThomasSport Vlaanderen - Baloise29y + 85d
59 Shilov SergeyGazprom-RusVelo31y + 84d
60 van Melsen KevinWanty - Gobert Cycling Team32y + 30d
61 Baugnies JérômeWanty - Gobert Cycling Team32y + 30d
62 Jules JustinWallonie-Bruxelles32y + 223d
63 Ista KevynWallonie-Bruxelles34y + 160d
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.77644 sec.