Search:  
topLogin
2019
2017
»
«

2018»26th Baltyk - Karkonosze Tour (2.2)

2018  General classification

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamUCIPntTime
12+1:05 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 753:02:113:02:11
24+2:45 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team320:480:48
35+3:18 Manakov Victor 25110:510:51
43+2:27 Cieślik PawełCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice ,,0:51
51+0:00 Walsleben Philipp 30,,0:51
67+4:59 Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 1:571:57
76+4:18 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:57
818+7:52 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus4:334:33
919+7:54 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,4:33
1016+7:31 Kulikov Vladislav 21,,4:33
1121+8:02 Nekrasov Denis 21,,4:33
129+7:07 Kuzmin AntonAstana City 21Astana City,,4:33
1312+7:16 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice ,,4:33
1410+7:08 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,4:33
1514+7:24 Akhmetov GalymAstana City 23Astana City,,4:33
1620+7:56 Leinau JoannTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 23Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,4:33
1717+7:33 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City,,4:33
1813+7:18 Tsoy Vladimir Astana City 21Astana City,,4:33
198+7:05 Pluciński LeszekCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice ,,4:33
2011+7:12 Beukeboom DionVlasman Track/Road Continental Cycling Team 29Vlasman Track/Road Continental Cycling Team4:424:42
2123+8:40 Marengo AlbertoKőbánya Cycling Team 24Kőbánya Cycling Team4:454:45
2255+12:59 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon7:317:31
2340+12:02 Bjerkestrand Haugsvær Sindre 24,,7:31
2432+11:23 Malgay Lukas  27,,7:31
2549+12:37 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,7:31
2645+12:24 Klimiankou KanstantsinMinsk Cycling Club 28Minsk Cycling Club,,7:31
2741+12:11 Bovenhuis JasperVlasman Track/Road Continental Cycling Team 26Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,7:31
2844+12:23 Ljunggren Carl 21,,7:31
2951+12:40 Vendelin Karl-arnold 21,,7:31
3060+13:38 Franczak PawełCCC Sprandi Polkowice  26CCC Sprandi Polkowice ,,7:31
3127+10:57 Krawczyk SzymonVoster Uniwheels Team 19Voster Uniwheels Team,,7:31
3253+12:50 Giesselmann MichelTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,7:31
3363+15:18 Lovassy KrisztiánKőbánya Cycling Team 29Kőbánya Cycling Team,,7:31
3435+11:38 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team,,7:31
3556+13:00 Clauss Peter ,,7:31
3642+12:13 van der Burg JoostVlasman Track/Road Continental Cycling Team 24Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,7:31
3715+7:26 Vorobyev Anton 27,,7:31
3837+11:47 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus,,7:31
3931+11:19 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,7:31
4052+12:48 Röber Dominik 18,,7:31
4122+8:05 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 32Team Hrinkow Advarics Cycleang,,7:31
4236+11:42 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon 35Dauner D&DQ-Akkon,,7:31
4326+10:54 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom,,7:31
4458+13:04 Stash Mamyr 25,,7:31
4561+14:03 Schormair FabianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,7:31
4643+12:19 Brandt Nicolas 19,,7:31
4747+12:25 Kostecki Patryk 24,,7:31
4833+11:30 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice ,,7:31
4954+12:59 Knaup TobiasTeam Lotto - Kern Haus 25Team Lotto - Kern Haus,,7:31
5028+11:02 Bergström Frisk Hannes 22,,7:31
5125+9:52 Luchshenko SergeyAstana City 23Astana City,,7:31
5239+11:52 Duyunov Vladislav 23,,7:31
5334+11:31 Nikitin MatveyAstana City 25Astana City,,7:31
5424+9:51 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,7:31
5538+11:48 Braun JulianDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon,,7:31
5629+11:02 Nowak FlorianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,7:31
5764+18:45 Ziółkowski Wojciech 33,,7:31
5859+13:16 Zaitsev IvanAstana City 19Astana City,,7:31
5948+12:33 Brandlmeier Stefan 25,,7:31
6030+11:07 Wójcik Adam 27,,7:31
6146+12:24 Wille Markus  18,,7:31
6250+12:38 Øverland BjørnarKőbánya Cycling Team 22Kőbánya Cycling Team,,7:31
6368+32:06 Kasko David 217:537:53
6457+13:04 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,7:53
6562+14:47 Prostokishin Andrey 2111:1611:16
6665+20:54 Gartner Julius 14:1314:13
6766+22:31 Dinkler Jonathan 2316:1316:13
6867+27:22 Sazanov Andrey 2417:5917:59
DNF+ - 13:37:13 Motzkus Silias 24--
DNF+ - 13:37:13 Lendowski Jeremy 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Sukhov Maksim 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Akhramenka Yauheni 22,,-
DNF+ - 13:37:13 Franz Alexander ,,-
DNF+ - 13:37:13 Schweizer ChristophTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 32Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,-
DNF+ - 13:37:13 Tikhonin Evgenii 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Prangel Kristo 19,,-
DNF+ - 13:37:13 Otto Jan Hendrik 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Merseburg Dominik 26,,-
DNF+ - 13:37:13 Jägeler Robert 22,,-
DNF+ - 13:37:13 Heider ChristopherDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon,,-
DNF+ - 13:37:13 Szasz Adam 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 31Voster Uniwheels Team,,-
DNF+ - 13:37:13 Bramer Fabian 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Ahrendt Benjamin  ,,-
DNF+ - 13:37:13 Bauer Alexander 49,,-
DNF+ - 13:37:13 Ahiyevich Aleh 24,,-
DNF+ - 13:37:13 Holst Felix 19,,-
DNF+ - 13:37:13 Grosser AaronTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 21Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,-
DNF+ - 13:37:13 Pung Peeter 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Markov Dmitrii 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Deutschmann Jan 39,,-
DNF+ - 13:37:13 From Erik 33,,-
DNF+ - 13:37:13 Aschenbrenner Michel 18,,-
DNF+ - 13:37:13 Bendeguz BernardKőbánya Cycling Team 30Kőbánya Cycling Team,,-
DNF+ - 13:37:13 BÜttner Björn ,,-
DNF+ - 13:37:13 Zieliński KamilTeam Hurom 30Team Hurom,,-
DNF+ - 13:37:13 Barke Marco 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Nagler Patrick 26,,-
DNF+ - 13:37:13 Niesing Timo 25,,-
DNF+ - 13:37:13 Bialiauski Kanstantsin 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Pawlak Tobiasz 22,,-
DNF+ - 13:37:13 Münstermann PerTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,-
DNF+ - 13:37:13 Babic Adrián 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 32Voster Uniwheels Team,,-
DNF+ - 13:37:13 Keller Hermann 24,,-
DNF+ - 13:37:13 Wihk Jacob 30,,-
DNF+ - 13:37:13 Mayer Yannick 27,,-
DNF+ - 13:37:13 Loki BenceKőbánya Cycling Team 23Kőbánya Cycling Team,,-
DNF+ - 13:37:13 Rieckmann Tim ,,-
DNF+ - 13:37:13 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 21Team Hurom,,-
DNF+ - 13:37:13 Vahtra Norman 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Vietense Jesko 33,,-
DNF+ - 13:37:13 Tsishkou Raman 23,,-
DNF+ - 13:37:13 Rębiewski Jarosław 44,,-
DNF+ - 13:37:13 Bauer DominikDauner D&DQ-Akkon 20Dauner D&DQ-Akkon,,-
DNF+ - 13:37:13 Hloza Michal 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 23Voster Uniwheels Team,,-
DNF+ - 13:37:13 Lienert Thomas 31,,-
DNF+ - 13:37:13 Larsen Richard 28,,-
DNF+ - 13:37:13 Sonnleitner Jonas 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Shemetau Mikhail 23,,-
DNF+ - 13:37:13 Schubert Fritjof  ,,-
DNF+ - 13:37:13 Bartkiewicz AndrzejTeam Hurom 26Team Hurom,,-
DNF+ - 13:37:13 Bochkov Kirill 22,,-
DNF+ - 13:37:13 Kivistik Gert 22,,-
DNF+ - 13:37:13 Altefrohne Patrick ,,-
DNF+ - 13:37:13 Fischer Robin 24,,-
DNF+ - 13:37:13 Detko Artur 35,,-
DNF+ - 13:37:13 Clauss MarcDauner D&DQ-Akkon 19Dauner D&DQ-Akkon,,-
DNF+ - 13:37:13 Strmiska Andrej 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team,,-
DNS+ - 13:37:13 Rudolph Justin 22,,-
DNS+ - 13:37:13 Becker Benedikt 32,,-
DNS+ - 13:37:13 Vanco Filip 21,,-
DNS+ - 13:37:13 Becker Bastian 29,,-
DNS+ - 13:37:13 Banzer Johannes 19,,-
DNS+ - 13:37:13 Muller Alex ,,-
DNS+ - 13:37:13 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus,,-
DNS+ - 13:37:13 Schubert Patrick 34,,-
DNS+ - 13:37:13 Kohler Erik ,,-
DNS+ - 13:37:13 Kirsten Sven 30,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkRiderAgeTeamUCIPntTime
1 Walsleben Philipp 304025 13:37:13 13:37:13
2 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 30181:051:05
3 Cieślik PawełCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice 25142:272:27
4 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team20112:452:45
5 Manakov Victor 251583:183:18
6 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang1064:184:18
7 Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 544:594:59
8 Pluciński LeszekCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice 337:057:05
9 Kuzmin AntonAstana City 21Astana City327:077:07
10 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang317:087:08
11 Beukeboom DionVlasman Track/Road Continental Cycling Team 29Vlasman Track/Road Continental Cycling Team7:127:12
12 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 7:167:16
13 Tsoy Vladimir Astana City 21Astana City7:187:18
14 Akhmetov GalymAstana City 23Astana City7:247:24
15 Vorobyev Anton 277:267:26
16 Kulikov Vladislav 217:317:31
17 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City7:337:33
18 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus7:527:52
19 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team7:547:54
20 Leinau JoannTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 23Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY7:567:56
21 Nekrasov Denis 218:028:02
22 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 32Team Hrinkow Advarics Cycleang8:058:05
23 Marengo AlbertoKőbánya Cycling Team 24Kőbánya Cycling Team8:408:40
24 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang9:519:51
25 Luchshenko SergeyAstana City 23Astana City9:529:52
26 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom10:5410:54
27 Krawczyk SzymonVoster Uniwheels Team 19Voster Uniwheels Team10:5710:57
28 Bergström Frisk Hannes 2211:0211:02
29 Nowak FlorianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,11:02
30 Wójcik Adam 2711:0711:07
31 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang11:1911:19
32 Malgay Lukas  2711:2311:23
33 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 11:3011:30
34 Nikitin MatveyAstana City 25Astana City11:3111:31
35 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team11:3811:38
36 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon 35Dauner D&DQ-Akkon11:4211:42
37 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus11:4711:47
38 Braun JulianDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon11:4811:48
39 Duyunov Vladislav 2311:5211:52
40 Bjerkestrand Haugsvær Sindre 2412:0212:02
41 Bovenhuis JasperVlasman Track/Road Continental Cycling Team 26Vlasman Track/Road Continental Cycling Team12:1112:11
42 van der Burg JoostVlasman Track/Road Continental Cycling Team 24Vlasman Track/Road Continental Cycling Team12:1312:13
43 Brandt Nicolas 1912:1912:19
44 Ljunggren Carl 2112:2312:23
45 Klimiankou KanstantsinMinsk Cycling Club 28Minsk Cycling Club12:2412:24
46 Wille Markus  18,,12:24
47 Kostecki Patryk 2412:2512:25
48 Brandlmeier Stefan 2512:3312:33
49 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team12:3712:37
50 Øverland BjørnarKőbánya Cycling Team 22Kőbánya Cycling Team12:3812:38
51 Vendelin Karl-arnold 2112:4012:40
52 Röber Dominik 1812:4812:48
53 Giesselmann MichelTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY12:5012:50
54 Knaup TobiasTeam Lotto - Kern Haus 25Team Lotto - Kern Haus12:5912:59
55 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon,,12:59
56 Clauss Peter 13:0013:00
57 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang13:0413:04
58 Stash Mamyr 25,,13:04
59 Zaitsev IvanAstana City 19Astana City13:1613:16
60 Franczak PawełCCC Sprandi Polkowice  26CCC Sprandi Polkowice 13:3813:38
61 Schormair FabianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus14:0314:03
62 Prostokishin Andrey 2114:4714:47
63 Lovassy KrisztiánKőbánya Cycling Team 29Kőbánya Cycling Team15:1815:18
64 Ziółkowski Wojciech 3318:4518:45
65 Gartner Julius 20:5420:54
66 Dinkler Jonathan 2322:3122:31
67 Sazanov Andrey 2427:2227:22
68 Kasko David 2132:0632:06
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲GCGC-TimeRiderAgeTeamTime
11-9+7:07 Kuzmin AntonAstana City 21Astana City 13:44:20 13:44:20
22-13+7:18 Tsoy Vladimir Astana City 21Astana City0:110:11
33-16+7:31 Kulikov Vladislav 210:240:24
44-17+7:33 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City0:260:26
55-18+7:52 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus0:450:45
67▲121+8:02 Nekrasov Denis 210:550:55
76▼127+10:57 Krawczyk SzymonVoster Uniwheels Team 19Voster Uniwheels Team3:503:50
811▲333+11:30 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 4:234:23
913▲437+11:47 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus4:404:40
1016▲643+12:19 Brandt Nicolas 195:125:12
1118▲744+12:23 Ljunggren Carl 215:165:16
1219▲746+12:24 Wille Markus  185:175:17
1321▲851+12:40 Vendelin Karl-arnold 215:335:33
1422▲852+12:48 Röber Dominik 185:415:41
1524▲953+12:50 Giesselmann MichelTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY5:435:43
1625▲955+12:59 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon5:525:52
1730▲1359+13:16 Zaitsev IvanAstana City 19Astana City6:096:09
188▼1062+14:47 Prostokishin Andrey 217:407:40
1934▲1565+20:54 Gartner Julius 13:4713:47
2049▲2968+32:06 Kasko David 2124:5924:59
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPnt
1- Cieślik PawełCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice 20
2- Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 12
31▼2 Luchshenko SergeyAstana City 23Astana City10
4- Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team9
5- Walsleben Philipp 307
6- Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 5
7- Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 5
83▼5 Vorobyev Anton 274
9- Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang3
10- Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City1
11- Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲TeamTime
12▲1 CCC Sprandi Polkowice   40:59:46 40:59:46
21▼1 Team Hrinkow Advarics Cycleang 10:4110:41
33- Astana City 11:1911:19
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

Baltyk - Karkonosze Tour logoDate: 20th May 2018
Race category: Men Elite
PCS point scale: 2.2/U23

Links
Websites:
www.bktrace.pl
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.10539 sec.