1 15 +1:42 5
GC 28 Team Felbermayr - Simplon Wels 7 5 4:16:07
2 16 +1:52 202
Climber 21 SEG Racing Academy 3 2 0:06 0:06
3 18 +1:54 192
Sprint 20 Uno-X Dare Development Team 1 1 ,, 0:06
4 23 +1:58 62
Climber 22 Bingoal WB Development Team ,, 0:06
5 4 +0:16 121
GC 25 Metec - SOLARWATT p/b Mantel ,, 0:06
6 2 +0:14 33
Sprint 27 Elkov - Kasper ,, 0:06
7 19 +1:58 204
Classic 18 SEG Racing Academy ,, 0:06
8 22 +1:58 235
Climber 25 Swiss Racing Academy ,, 0:06
9 20 +1:58 133
Classic 19 France ,, 0:06
10 12 +1:13 153
Climber 28 Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 0:06
11 17 +1:53 184
Climber 25 Leopard Pro Cycling ,, 0:06
12 6 +1:10 74
Classic 21 Lotto - Soudal U23 ,, 0:06
13 24 +1:58 172
Classic 25 VC Villefranche Beaujolais ,, 0:06
14 26 +1:58 225
GC 28 BIKE AID ,, 0:06
15 30 +2:10 63
Climber 19 Bingoal WB Development Team ,, 0:06
16 56 +11:55 186
Classic 23 Leopard Pro Cycling ,, 0:06
17 57 +11:55 191
Climber 22 Uno-X Dare Development Team ,, 0:06
18 33 +2:10 131
Climber 23 France ,, 0:06
19 31 +2:10 66
Classic 18 Bingoal WB Development Team ,, 0:06
20 3 +0:15 52
TT 21 Development Team DSM ,, 0:06
21 29 +2:09 221
TT 26 BIKE AID ,, 0:06
22 1 +0:00 13
Classic 25 Riwal Cycling Team ,, 0:06
23 21 +1:58 206
Sprint 19 SEG Racing Academy ,, 0:06
24 13 +1:18 56
GC 19 Development Team DSM ,, 0:06
25 58 +11:55 6
GC 22 Team Felbermayr - Simplon Wels ,, 0:06
26 7 +1:10 136
Climber 19 France ,, 0:06
27 8 +1:10 61
Climber 23 Bingoal WB Development Team ,, 0:06
28 11 +1:12 51
GC 20 Development Team DSM ,, 0:06
29 25 +1:58 132
Climber 19 France ,, 0:06
30 5 +0:21 36
GC 23 Elkov - Kasper ,, 0:06
31 41 +3:08 104
Climber 19 Hagens Berman Axeon ,, 0:06
32 35 +2:10 234
Climber 26 Swiss Racing Academy ,, 0:06
33 38 +2:27 92
Climber 20 Ecuador ,, 0:06
34 28 +1:58 194
Climber 20 Uno-X Dare Development Team ,, 0:06
35 10 +1:12 31
TT 36 Elkov - Kasper ,, 0:06
36 27 +1:58 151
Climber 29 Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 0:06
37 14 +1:20 3
Sprint 32 Team Felbermayr - Simplon Wels ,, 0:06
38 9 +1:10 32
Climber 25 Elkov - Kasper ,, 0:06
39 32 +2:10 174
Climber 31 VC Villefranche Beaujolais ,, 0:06
40 34 +2:10 55
Climber 18 Development Team DSM ,, 0:06
41 36 +2:10 212
GC 27 Voster ATS Team ,, 0:06
42 37 +2:21 195
Climber 21 Uno-X Dare Development Team ,, 0:06
43 39 +2:35 101
GC 22 Hagens Berman Axeon 0:43 0:43
44 45 +5:54 231
Climber 24 Swiss Racing Academy ,, 0:43
45 54 +10:55 232
TT 22 Swiss Racing Academy 0:52 0:52
46 40 +2:46 54
GC 22 Development Team DSM 0:54 0:54
47 44 +5:46 94
Sprint 36 Ecuador 1:42 1:42
48 42 +4:02 76
Climber 20 Lotto - Soudal U23 ,, 1:42
49 43 +4:46 203
Climber 21 SEG Racing Academy 2:42 2:42
50 65 +15:58 102
GC 22 Hagens Berman Axeon 3:53 3:53
51 51 +7:47 211
Sprint 35 Voster ATS Team 5:43 5:43
52 67 +17:31 12
Sprint 30 Riwal Cycling Team ,, 5:43
53 48 +7:35 182
TT 23 Leopard Pro Cycling ,, 5:43
54 46 +7:35 236
Climber 18 Swiss Racing Academy ,, 5:43
55 70 +17:32 156
Sprint 28 Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 5:43
56 52 +7:47 173
Climber 19 VC Villefranche Beaujolais ,, 5:43
57 53 +8:56 84
Climber 21 Selection Québec ,, 5:43
58 69 +17:32 116
Climber 23 AVC Aix-en-Provence ,, 5:43
59 68 +17:32 176
Climber 22 VC Villefranche Beaujolais ,, 5:43
60 47 +7:35 35
Sprint 25 Elkov - Kasper ,, 5:43
61 64 +15:52 124
Sprint 20 Metec - SOLARWATT p/b Mantel ,, 5:43
62 50 +7:39 126
Sprint 29 Metec - SOLARWATT p/b Mantel 5:47 5:47
63 96 +31:53 166
Classic 20 Comité Regional Normandie ,, 5:47
64 49 +7:39 75
Climber 20 Lotto - Soudal U23 ,, 5:47
65 71 +17:39 171
Classic 23 VC Villefranche Beaujolais 5:50 5:50
66 55 +11:07 34
TT 26 Elkov - Kasper 9:03 9:03
67 76 +20:52 16
Sprint 29 Riwal Cycling Team ,, 9:03
68 75 +20:50 65
Sprint 20 Bingoal WB Development Team ,, 9:03
69 63 +15:31 123
Sprint 26 Metec - SOLARWATT p/b Mantel 9:25 9:25
70 77 +21:45 135
Climber 18 France 9:56 9:56
71 59 +14:38 125
Sprint 19 Metec - SOLARWATT p/b Mantel 12:03 12:03
72 85 +28:33 111
Classic 21 AVC Aix-en-Provence 12:10 12:10
73 78 +22:48 181
Sprint 20 Leopard Pro Cycling 12:39 12:39
74 72 +18:45 53
Classic 20 Development Team DSM ,, 12:39
75 66 +16:05 185
TT 22 Leopard Pro Cycling 13:28 13:28
76 79 +25:17 224
Sprint 23 BIKE AID ,, 13:28
77 60 +15:23 152
Sprint 26 Team Pro Immo Nicolas Roux 13:31 13:31
78 81 +25:31 43
Climber 21 ProTouch 13:33 13:33
79 86 +29:17 11
GC 30 Riwal Cycling Team ,, 13:33
80 61 +15:25 85
Classic 19 Selection Québec ,, 13:33
81 62 +15:25 233
Classic 22 Swiss Racing Academy ,, 13:33
82 80 +25:22 165
Classic 20 Comité Regional Normandie ,, 13:33
83 74 +19:49 145
Classic 20 Comité Regional Grand Est 13:46 13:46
84 107 +49:02 146
Classic 20 Comité Regional Grand Est 17:53 17:53
85 90 +29:42 14
Sprint 25 Riwal Cycling Team ,, 17:53
86 91 +29:42 142
Sprint 23 Comité Regional Grand Est ,, 17:53
87 101 +34:45 193
Sprint 19 Uno-X Dare Development Team ,, 17:53
88 87 +29:36 226
Sprint 27 BIKE AID ,, 17:53
89 97 +33:36 162
Sprint 25 Comité Regional Normandie ,, 17:53
90 89 +29:42 161
Classic 21 Comité Regional Normandie ,, 17:53
91 108 +50:13 93
Sprint 19 Ecuador ,, 17:53
92 88 +29:42 4
Sprint 26 Team Felbermayr - Simplon Wels ,, 17:53
93 104 +42:19 44
Classic 20 ProTouch ,, 17:53
94 98 +33:42 106
Classic 21 Hagens Berman Axeon ,, 17:53
95 92 +29:43 45
Sprint 25 ProTouch ,, 17:53
96 93 +29:45 122
Sprint 21 Metec - SOLARWATT p/b Mantel 17:56 17:56
97 73 +19:43 134
Classic 20 France ,, 17:56
98 99 +33:45 113
Classic 21 AVC Aix-en-Provence ,, 17:56
99 94 +29:45 141
Classic 27 Comité Regional Grand Est ,, 17:56
100 106 +47:59 143
Classic 19 Comité Regional Grand Est 17:58 17:58
101 95 +30:12 175
Sprint 27 VC Villefranche Beaujolais 18:04 18:04
102 84 +28:18 73
GC 21 Lotto - Soudal U23 21:56 21:56
103 100 +33:45 86
GC 20 Selection Québec ,, 21:56
104 105 +43:15 91
Climber 23 Ecuador 23:03 23:03
105 102 +35:56 213
Sprint 35 Voster ATS Team 24:07 24:07
106 82 +25:57 214
Sprint 27 Voster ATS Team ,, 24:07
107 83 +26:03 15
GC 19 Riwal Cycling Team 24:11 24:11
108 103 +36:45 105
TT 20 Hagens Berman Axeon ,, 24:11
109 109 +55:17 222
Sprint 19 BIKE AID ,, 24:11
OTL 64
Climber 21 Bingoal WB Development Team -
OTL 205
Sprint 23 SEG Racing Academy -
OTL 215
TT 21 Voster ATS Team -
DNF 103
GC 22 Hagens Berman Axeon -
DNF 95
Sprint 26 Ecuador -
DNF 154
Sprint 26 Team Pro Immo Nicolas Roux -
DNF 155
Sprint 24 Team Pro Immo Nicolas Roux -
DNF 46
Sprint 29 ProTouch -
DNF 82
TT 21 Selection Québec -
DNF 83
TT 20 Selection Québec -
DNF 16
Sprint 22 Comité Regional Normandie -
DNS 1
GC 33 Team Felbermayr - Simplon Wels -
DNS 115
Climber 25 AVC Aix-en-Provence -
DNS 71
Classic 19 Lotto - Soudal U23 -
DNS 223
GC 23 BIKE AID -
DNS 41
Climber 25 ProTouch -
DNS 81
TT 18 Selection Québec -
DNS 144
Sprint 19 Comité Regional Grand Est -